NAVO-conferentie geëindigd De huidige toestand in Korea Schouwen in het voorjaar van 1954 droog „Pravda" publiceerde rede van Eisenhower volledig Kwaliteit vóór kwantiteit Verslag van de Commissie voor de ivatersnood Driemogendhedenbespreking te Parijs WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De uitwisseling der krijgsgevangenen voltooid Bestandsbesprekingen hervat Radio-Moskou over de bijeenkomst van de Navo-raad Bomaanslag in Buenos Aires NATIONAAL RAMPENFONDS Incidenten langs de Joegoslavische grens Het Witte Huis over de jongste Sowjet-artikelen Mijnramp in Mexico Frankerlng bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Sedactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 27 APRL 1953. 8e Jaargang No. 2327. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 csutj iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De raad van ministers der veer tien Navo-Ianden heeft Zaterdag verklaard van plan te zijn, de Westelijke verdediging te ver sterken, totdat de Sowjet-Unie haar „vredesoffensief" kracht bij zet door een wezenlijke poging om een einde te maken aan de spanning in de wereld. De raad hechtte zijn goedkeu ring aan de begroting voor het jaar 1953—1954, die, volgens ge woonlijk betrouwbare kringen, 70 milliard dollar beloopt, het hoogste bedrag, dat tot dusver in één jaar door de leden-staten der organisatie voor defensie zal wor- den uitgegeven. Voorts is een voorlopig militair program voor het daaropvolgende jaar opge steld. In het slotcommuniqué van de bijeenkomst, die drie dagen heeft geduurd, wordt over de jongste Sowjet-vredesstappen o.m. het volgende gezegd: „In zoverre als uit de gebeurtenissen blijkt, dat deze stappen en gebaren oprechte pogingen zijn om de internatio nale spanning te verminderen, zullen zij worden verwelkomd door de leden-regeringen, wier politiek het altijd is geweest om het uitrusten der bestaande troe pen met de modernste straal vliegtuigen en wapens en aan het versterken van de reserves. Hoeveel het nieuwe program zal kosten wordt in het commu niqué niet gezegd, terwijl ook het aandeel van iedere staat niet wordt vermeld. - Alvorens hun goedkeuring aan het plan te hechten, moesten de Navo-leiders de schattingen van de Navo-opperbevelhebbers ge neraal Ridgway en admiraal Mc Cormick in overeenstemming brengen met de opgaven van de Navo-regeringen betreffende haar economische mogelijkheden. Wat de periode tot December van dit jaar betreft, wordt een beroep gedaan op de aangesloten landen om de achterstand, die nog be staat ten aanzien van het pro gram dat de Navo-raad veertien maanden geleden voor 1952 heeft opgesteld, in te halen. Het pro gram beoogde een leger van 50 divisies en een luchtmacht van 4.000 vliegtuigen. Deze doelen zijn nog niet geheel bereikt. In een apart communiqué wordt gezegd, dat de Navo-raad kennis heeft genomen van de re- iedere kans op wereldvrede aan| sultaten der onderhandelingen te grijpen". „Desalniettemin is de raad van mening, dat er tot dusver in feite geen verandering is gekomen in de fundamentele bedreiging van de veiligheid der vrije volkeren". Het Europese leger, waartoe contingenten van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Neder land, België en Luxemburg zul len behoren, „dient zo spoedig mogelijk te worden gevormd in een steeds nauwer verenigd Europa". In de verklaring wordt vervolgens gezegd, dat de om vang van de troepen, welke de opperbevelhebbers van de Navo ter beschikking staan, „aanzien lijk" zullen worden uitgebreid en dat hun doeltreffendheid aanmer kelijk zal worden verbeterd. Het communiqué werd uitgege ven na afloop van de besprekin gen in het paleis van Chaillot te Parijs, welke werden bijgewoond door 40 ministers van buiten landse zaken, defensie, economi sche zaken en financiën uit de Navo-landen. Het program voor het komen de jaar legt de nadruk op „kwali teit vóór kwantiteit", waarbij in de eerste plaats gedacht is aan Een commentator van radio- Moskou heeft o.m. verklaard dat de agenda der bijeenkomst van de Navo-raad te Parijs aantoont, dat deze niet is uit geschreven ter bevordering van vreedzame doeleinden. De commentator vestigde de aandacht van zijn toehoorders op agendapunten als het plan, dat voorziet in een voortschrij dende bewapening door de Navo-staten, het stichten van een „z.g. Europees leger" en de voorgestelde herbewapening van West-Duitsland. Deze spreker van radio.Mos. kou was voorts van mening dat men moeilijk kan geloven aan de waarde van een voor spelling van de „New York He rald Tribune", dat op de bijeen komst te Parijs „de eenheid van het Atlantische blok zal worden bevestigd". „Eenheid tussen de volken kan slechts groeien en sterker worden op basis van de worste ling voor de vrede en internati. onale samenwerking en niet op basis van oorlogsvoorberei dingen en agressieve bedoelin gen, die slechts hongersnood en armoeae onder de volkeren brengen", besloot hij. Voor de militaire club in Bul enos Aires zijn in de vroege ochtenduren van Zaterdag bom men ontploft. De bommen richt ten aanzienlijke schade aan, maar veroorzaakten geen slacht offers. De club bevindt zich in de deftige wijk van de stad aan de Plaza San Martin, enige hon derden meters van het gebouw van het ministerie van buiten landse zaken. over de Westduitse financiële bij drage aan de Westelijke defensie van het tijdstip van het van kracht worden van het E.V.G.- verdrag tot 30 Juni van het vol gende jaar. De regering van Bonn had eerder meegedeeld, dat zij 950 millioen mark per maand zal betalen. Lord Ismay, de secretaris-gene raal van de Navo, heeft meege deeld, dat de volgende bijeen komst van de raad waarschijnlijk tegen het einde van October zal worden gehouden. De Belgische minister van bui tenlandse zaken, Van Zeeland, legde er op een persconferentie de nadruk op, dat het Westen al tijd moet trachten met de ande de partij te onderhandelen. Zijn Portugese ambtgenoot, dr Cunha, verklaarde dat het -ab surd" is om Spanje buiten de Westelijke defensie te houden. Hij Voegde hieraan toe, dat de kwes tie van Spanjes toelating tot de Navo „de werkelijke oplossing van het vraagstuk" niet door de Navo-raad is besproken. Por tugal zou evenwel niet aandrin gen op een Spaans lidmaatschap der organisatie, daar er andere wegen waren om dit land in het Westelijke verdedigingsstelsel op te nemen, zoals bijv. door middel van tweezijdige overeenkomsten met Navo-leden. Naar A.F.P. uit betrouwbare bron verneemt hebben de Navo- ministers op hun jongste bijeen komst besloten, vóór het einde van dit jaar de landstrijdkrachten met zes divisies uit te breiden en de luchtmacht met duizend vliegtuigen te vermeerderen tot vijfduizend toestellen. Tegen het einde van 1954 zou de luchtmacht verder moeten zijn uitgebreid tot 6.700 vliegtuigen. de kapper rtiet het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 8' terneuzen wij adviseren u gaarne bij het aanschaffen van de voor u het meest geschikte toiletartikelen, schoonheidsbeh. blijvende ontha ring, hoogtezon, moderne coiffu res enz„ Tot Zaterdagmiddag was in het nationale rampenfonds in totaal 107,7 millioen bijeengebracht. Vrijdag was de stand 107.5 millioen. Het Belgradose dagblad „Bor- bo" heeft Zaterdag gemeld, dat Joegoslavische grenswachten sinds de jongste wijziging in de Russische buitenlandse politiek melding hebben gemaakt van- 496 incidenten langs de grens van Joego-Slavië met zijn com munistische buurstaten Honga rije, Roemenië, Bulgarije en Al banië. Volgens 't blad ontston den de meeste incidenten door dat Joegoslavische wachten wer den beschoten. Een woordvoerder der Noorde lijken heeft Zondag, de zevende dag van de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen, te Panmoendjon verklaard: „Wij hebben de uitlevering van gevan genen voltooid". Tevoren hadden de Noordelij ken 50 Zuidkoreanen overgedra gen. Er zouden toen nog 21 Zuid koreanen en dertien Amerikanen komen. In het geheel zullen dan 684 militairen der Verenigde Na ties zijn vrijgelaten, dus 84 meer dan de Noordelijken aanvankelijk hadden toegezegd. Dit aantal kan als volgt onder verdeeld (tussen haakjes de aan tallen, waarop aanvankelijk was gerekend). Zuidkoreanen 471 (450) Amerikanen 149 (120) Britten 32 (20) V.N.-militairen van andere nationaliteit 32 (15) Volgens communistische ver slaggevers te Panmoendjon zul len alle krijgsgevangenen, zodra de Verenigde Naties een wapen stilstand in Korea ondertekenen, tijd zou hun houding kunnen worden vastgesteld. De volledige wapenstilstandsbe sprekingen werden hervat kort nadat de Noordelijken de laatste zieke en gewonde krijgsgevange nen hadden overgedragen. De be sprekingen werden in October j.l. afgebroken wegens onenig heid over de repatriëring der krijgsgevangenen. Er bevindt zich thans voor het eerst een Russische journalist te Panmoendjon, Serge Borzanko, verslaggever van de „Prawda", 't blad van de communistische par tij. Harrison deelde later aan ver slaggevers mede, dat de Noorde lijken bezwaar hadden gemaakt tegen het voorstel der Verbonde nen om Zwitserland als neutrale staat te belasten met de zorg voor de krijgsgevangenen, die niet onmiddellijk willen repatrië ren. Uit communistische bron wordt vernomen, dat de Noordelijken op de bijeenkomst van Zondag de volgende zes hoofdpunten te onmiddellijk kunnen worden ge- berde hebben gebracht repatrieerd. De Noordelijken deelden de V. N. mee, dat zij van plan wa ren, het oorspronkelijk overeen gekomen aantal van 600 te ver hogen. De Verbondenen zegden toe, dat ook zij het aantal uit te wisselen gevangenen zouden ver groten. Oorspronkelijk zouden zij 5.800 communistische gevan genen overdragen in groepen van 500 per dag. De mededeling van de Noorde lijken, dat zij de repatriëren van zieke en gewonde gevangenen hebben Voltooid, kwam kort voor dat te Panmoendjon de bestands besprekingen zouden worden hervat. Te Panmoendjon zijn Zondag de wapenstilstandsbesprekingen hervat. De delegatie der Verbondenen stond onder leiding van luitenant- generaal William Harrison, de Noordelijke delegatie werd geleid door generaal Nam II. De besprekingen werden na vijftig minuten tot later op de dag verdaagd. De Verbondenen hadden om verdaging tot Maandag verzocht maar de Noordelijken vroegen 'n tweede bijeenkomst op Zondag. De Noordelijken stelden naar verluidt op de ochtendbijeen komst voor, dat de krijgsgevan genen, die niet onmiddellijk ge repatrieerd willen worden, na 't sluiten van een wapenstilstands overeenkomst gedurende zes maanden naar een neutrale staat zullen worden gezonden. In die 1. Beide partijen zullen binnen twee maanden na ondertekening van een wapenstilstandsovereen komst de krijgsgevangenen, die willen repatriëren, laten terug keren naar hun land. 2. Binnen een maand daarna zullen beide partijen de overige gevangenen naar een neutrale staat zenden, nadat overeenstem ming is bereikt over de kwestie welke staat zal worden aange zocht. 3. Binnen zes maanden na aan komst van de gevangenen in de neutrale staat zullen de partijen, waartoe zij behoren, personeel mogen zenden, dat met de gevan genen-kwestie zal mogen bespre ken, betrekking hebbende op de terugkeer naar hun vaderland, teneinde „hun vrees weg te ne men". 4. Binnen zes maanden na aankomst in de neutrale staat cy gerepatrieerd willen worden, door de neutrale staat naar huis worden gezonden. 5. Over het lot van de gevan genen, die na zes maanden over blijven, zal worden beslist op 'n politieke conferentie, die de gehe le kwestie van de vrede in Korea behandelt. 6. De staten, waartoe de ge vangenen behoren, zullen alle kosten van hun verblijf in de neu trale staat dragen. Generaal Nam II, de leider van de Noordelijke delegatie zeide, dat het zenden van gevangenen naar een neutrale staat de rede lijkste oplossing was. De commu nisten waren van mening, dat 'n periode van zes maanden het ge schiktst zou zijn voor een verblijf van de krijgsgevangenen in een neutrale staat. Nam II maakte bezwaar tegen de keuze van Zwitserland, daar dit land reeds was aangewezen in de voorgestel de organisatie van neutrale lan den die de wapenstilstand in Ko rea zou moeten uitvoeren. In het tweede verslag van de commissie voor de watersnood uit de Tweede Kamer deelt de commissie mede, dat zij op 21 April een onderhoud heeft gehad met de minister van Waterstaat betreffende de waterstaatkundige toestand op Schouwen-Duiveland. De minister werd daarbij verge zeld door de heren ir Maris, di recteur-generaal van de rijkswa terstaat ir Geers, hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken en ir Slot boom, hoofdingenieur bij de rijks waterstaat. Er bestond bij de commissie n.l. een zekere ongerustheid over de vraag, of wel met de maximaal bereikbare inspanning van per soneel en materieel aan het her stel van de dijken op Schouwen- Duiveland wordt gewerkt. De minister zette uiteen, dat het probleem op dit eiland een ge heel ander karakter heeft dan el ders in het getroffen gebied: De gaten in de zeedijken zijn hier veel groter, de polders liggen la ger, zodat er bij elke eb en vloed een grotere hoeveelheid water in- en uitstroomt (alleen reeds door het gat bij Schelphoek stroomt belangrijk meer water in en uit dan door de Nieuwe Waterweg), en geschikte uitgangspunten voor een offensief ontbraken vrij wel geheel. Het was nodig, alvo rens het herstel van de stroom- gaten op grote schaal kon wor den aangepakt, eerst werkhavens te maken voor het materieel om het werk met redelijke kans op succes te kunnen aanvatten. In middels zijn in snelle opeenvol ging, zowel van de zijde van de directie als wat de zijde van de aannemers betreft, personeel en materieel aangevoerd. Bij het her stel op SchouwenDuiveland zijn nu zoveel van de voornaamste aannemers op waterbouwkundig gebied ingeschakeld met hun gro te materieel en hun uitvoerders en verder personeel, dat hiermee, vóór zover thans te voorzien is, kan worden volstaan. Wanneer de winterstormen dit jaar niet abnormaal vroeg inval len, indien het aantal onwerkbare dagen niet abnormaal hoog is en indien ook overigens geen ernsti ge tegenslagen optreden, mag worden verwacht, zo meenden de minister en zijn adviseurs, dat vóór het einde van het jaar niet alleen de gaten op Duiveland doch ook die op Schouwen geslo ten zullen zijn. Schouwen zal dan in het voorjaar van 1954 droog kunnen zijn. Er zijn voldoende noodgemalen beschikbaar om het droogmalen in snel tempo te doen plaats vinden. Duiveland kan al eerder droog zijn. Het is te betreuren, aldus de minister, dat op 12 April de dijk van de polder Bruinisse opnieuw is doorgebroken. Dit is echter een binnendijk, die natuurlijk niet de waterkerende kracht van een zee dijk heeft. Het water was op 12 April abnormaal hoog, hoger dan ook het K.N.M.I. had ver wacht. Het is niet mogelijk alle binnendijken zó te versterken, dat ze voortaan als zeedijken kunnen dienst doen. Dit zal ech ter wél geschieden met de Schou- wense dijk, welke van Zierikzee naar Brouwershaven loopt en de oostelijke begrenzing van de ge ïnundeerde polder Schouwen vormt. Deze dijk zal worden ver hoogd tot 5 m boven N.A.P., zo dat hij ook in de toekomst als slaperdijk dienst kan doen. Wat de Rampaertse dijk be treft, die midden over Duiveland van noord naar zuid loopt, zo deelde de minister mede, dat hij het herstel van de gaten hierin niet zeer urgent achtte. De pol ders aan weerszijden van deze dijk staan immers door gaten in de buitendijken nog in open ver binding met de zee. Eerst wan neer de dichting van deze gaten plaats vindt, heeft het zin ook de Rampaertse dijk te herstellen. De commissie vroeg ook inlich tingen over het beschikbare per soneel en over de vraag, of er tijdens het weekeinde voldoende personeel aanwezig is om in ge val van nood te kunnen insprin gen. Naar aanleiding hiervan deelde de minister mede, dat voor de rijswerkers andere regelingen gelden dan voor het baggerper- soneel. De rijswerkers gaan elke Zondag naar huis. Zij zijn echter ingedeeld in twee ploegen, zodat er op Zaterdag en op Maandag ochtend telkens een ploeg werkt. De baggerwerkers gaan om de 14 dagen met een lang weekeinde naar huis. Van deze groep is dus ook op Zondag de helft aanwezig en deze helft werkt dan des Za terdags tot 18 uur en begint 's Maandags weer om 6 uur. Al deze mensen maken in de week zoveel werkuren, dat er door hun afwezigheid gedurende het week einde geen werkuren verloren gaan. De minister besefte volkomen, dat door de onvermijdelijke lange duur van de werkzaamheden bij de bevolking van het eiland, zo wel bij hen, die geëvacueerd zijn als bij hen, die nog op het eiland verblijven, spanningen ontstaan. Hij gaf echter de verzekering, dal de rijkswaterstaat alles doet wat mogelijk is om het herstel zo snel mogelijk en met de grootst moge lijke kans op blijvend succes te doen verlopen. zijn, dat Rusland eerst eens moél zeggen, welke concrete bijdragen het wil leveren tot een verbete ring der betrekkingen tussen Oost en West. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, zijn Franse ambtgenoot, Bi- dault, en de Britse minister van Financiën, Butler, hebben Zater dag, kort na het einde van de bij eenkomst van de Navo-raad, te Parijs een belangrijke bespreking gevoerd over het standpunt dat de drie landen zullen innemen ten aanzien van de Russische „vre- desgebaren". Naar verluidt is o.m. gespro ken over een suggestie, die minis ter Bidault deed, om de Sowjet- Unie uit te nodigen voor een vier- mogendhedenconferentie te Pa rijs, op voorwaarde dat zij ac- coord gaat met een minimum aantal onderwerpen van bespre- artikel in de „Prawda". De mil king en zich bereid toont, het der gestemde toon is een welko- De perssecretaris van het Wit te Huis, James Hagerty, heeft de volgende verklaring afgelegd: „Ik heb met president Eisenho wer gesproken over het hoofd- Oostenrijkse staatsverdrag te on dertekenen. Foster Dulles zou zich krachtig verzet hebben tegen dit denk beeld, omdat hij van mening zou Het officiële orgaan der Sow- jetrussische communistische par tij, de „Pravda", heeft Zaterdag zijn gehele voorpagina gebruikt voor een antwoord op de toe spraak, welke president Eisen hower de vorige week tot de Amerkiaanse vereniging van dag bladredacteuren heeft gehouden. levens publiceerde de „Prav da" de volledige tekst dezer toe spraak. De „Pravda" schrijft dat presi dent Eisenhower in zijn toespraak zegt, dat de Verenigde Staten be reid zijn „een rechtvaardig aan deel bij te dragen aan de oplos sing van internationale geschil len", maar deze verklaring wordt geenszins in de rede van de pre sident bevestigd, hoewel dit toch zullen de gevangenen, die can noocjzakelijk zou zijn", meent het officiële orgaan der communisti- In een zilver- en zinkmijn nabij Angangueo, ongeveer 500 km ten Z.W. van de stad Mexico, is Za terdag tengevolge van kortslui ting brand uitgebroken, waar door een gedeelte van de mijn instortte. Volgens de eerste be richten zijn 26 arbeiders omgeko men en talrijke (volgens voorlo pige berichten 35) gewond. Een aantal mijnwerkers is nog ingesloten. De mijn ligt in de staat Michoa- can en wordt geëxploiteerd door de Amerikaanse smelterijmaat- schappij. sche partij. De „Pravda" vervolgt met te zeggen, dat er „voor zover de Sowjet-Unie betreft geen reden bestaat om te twijfelen aan naar f, bereidheid een evenredig deel bij te dragen aan de oplossing van tot tegenstellingen aanleiding ge vende internationale vraagstuk ken." De Sowjet-Unie heeft dit meer dan eens bij de behandeling van belangrijke internationale vraag stukken bewezen", schrijft het blad. „De Russische leiders zijn be reid deel te nemen aan een ern stige en zakelijke bespreking. Zij zijn hiertoe zowel in rechtstreek se onderhandelingen als in de ge vallen, waarin dit vereist is, via de organisatie der Verenigde Na ties bereid", verklaart de „Prav da". Het blad schrijft voorts, dat het „beroep der Sowjet-leiders om tot vreedzame regeling van in ternationale vraagstukken te ko men niet wordt gekoppeld aan een tevoren aan de Verenigde Staten of aan andere met het Brits-Amerikaanse blok verbon den landen te stellen eis." Het partij-orgaan besluit: „De politiek der Sowjet-Unie kan niet in strijd zijn met de belangen van andere vredelievende staten. Zij komt overeen met de wen sen van alle landen, die bereid zijn, ongeacht het door hen aan gehangen maatschappelijke stel sel, bij te dragen aan de ontwik keling van internationale samen werking. Deze Sowjetrussische politiek vertolkt bovendien de diepste be wondering, die het Russische volk koestert voor een versterking van de wereldvrede." Zoals bekend, schrijft de „Prav da", verbinden de Sowjet-leiders geen eisen aan hun oproep voor een vreedzame regeling van in ternationale vraagstukken. Dit betekent echter niet, dat er van Sowjet-zijde geen aanspra ken zijn. Doch de Sowjet-leiders zouden elke stap van de regering van de Ver. Staten of een ander land met vreugde begroeten, in dien deze stap gericht is op een vriendschappelijke regeling van ternationale vraagstukken. Dit is het bewijs dat de Sow jet-Unie bereid is ernstige en za kelijke besprekingen over de pro blemen te beginnen. Er kan niet stilzwijgend aan het feit voorbij worden gegaan, dat de landen van het Brits- Amerikaanse blok, die in de oor log met de Sowjet-Unie waren verbonden, dadelijk daarna te- terugkeerden tot 't vóór-oorlogst beleid, waarbij de betrekkingen met de Sowjet-Unie in geen en kel opzicht vriendschappelijk konden worden genoemd. Verder schrijft de „Pravda" dat de Sowjet-Unie niet van plan is in onderhandelingen met presi dent Eisenhower te treden met toe te geven dat het een of an dere tijdperk uit de Sowjet-poli- tiek is afgelopen. Indien men als begin en einde van een tijdperk rekent het optreden van een nieuw staatshoofd dan kan men van Sowjet-zijde op goede gron den zeggen, dat bij het aan de macht komen van de regering van Eisenhower een tijdperk in de Amerikaanse politiek werd af gesloten. Maar Eisenhower ver dedigt zonder enige terughouding de gehele politiek van zijn voor ganger, waarop hij, in het bijzon der in de verkiezingscampagne „niet ongegrond" in vele opzich ten critiek heeft geleverd. me verandering in de doorgaans schimpende toon tegenover de Verenigde Staten en de vrije we reld. Het is eveneens van betekenis, dat de belangstelling over de ge hele wereld in de toespraak van de president (van 16 April) de Sowjet-leiders er toe gebracht heeft haar in extenso voor het Russische volk af te drukken. Natuurlijk kan men het hoofd artikel van de „Prawda" niet achten als in de plaats te komen van een officiële daad van de Sowjet-leiders. Mogelijk vormt dit hoofdarti kel een eerste stap naar iets con creets. Indien dit zo is moet de vrije wereld wachten op de defi nitieve stappen, die gedaan moe ten worden, als de Sowjet-leiders belangstelling hebben in een op lossing door samenwerking van de wereldvraagstukken. Indien de Sowjet-leiders zulke stappen doen, zullen zij de Ver enigde Staten en alle vrije landen als altijd bereid vinden onafge broken voor de vrede te werken". medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Iets zachter. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Overwe gend matige oostelijke tot zuid oostelijke wind. Iets hogere tem peraturen. DINSDAG 28 APRIL. v.m. n.m. Breskens 1.23 1.45 Terneuzen 1.58 2:20 Hansweert 2.38 3.— Walsoorden 2.48 3.10 ZON April 27 5.19 19.57 26 5.21 19.56 28 5.17 19.59 MAAN 18.35 4.13 17.23 4.01 19.49 4.27

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1