De Navo-conferentie te Parijs Het uitwisselen der zieken en gewonden TWEEDE DAG VAN IN TERNEUZEN SCHUTTEVAER" West-Europa blijft zich herbewapenen Wanordelijkheden in Nigeria VRAGEN AAN DE MINISTER. WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Hartelijke afscheidswoorden Rampenfonds Wijziging in de houding van Tsjecho-Slowaakse grenswachten Castella Bloemenzeep wint veler [harten! Keus in Castella is groter ge worden Zijdie zijn omgekomen KOREA Waarnemende politiechef van Teheran benoemd GROEI EN ACTIVITEIT VAN HET RAMPENFONDS Rampschadeburcaux Wedden op Franse paardenrennen vorm van Hazardspel Geldboeten voor 5 verdachten Letterlijk IEDERE vrouw kan mooi zijn I Onthullingen KENYA Groei van het Kapitaal Het terugroepen van Semenof Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Temeuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct VRIJDAG 24 APRIL 1953. 8e Jaargang No. 2325. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centï iedere regel meer 15 cent. Vermei ding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur r V De ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën van de 14 landen der Noordatlan- ische verdragsorganisatie, Navo, ;n Donderdag te Parijs hun 3- lagse besprekingen begonnen. De ministers beslisten, dat het Westen voort diende te gaan met zijn herbewapening ondanks dr recente vredesgeste van Mos kou. Hun geloof, dat de Sowjet- Unie met daden de oprechtheid van haar „vredesoffensief" moet bewijzen, werd uitgesproken door de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Bidault. Deze verklaarde na overleg met Brit se en Amerikaanse afgevaardig den, dat de oprechtheid van de Sowjet-Unie zou kunnen blijken uit haar houding ten aanzien van drie belangrijke vraagstukken: 1. Internationale controle van bewapening. 2. Een vrij gekozen regering voor een verenigd Duitsland. 3. Het sluiten van een staats verdrag met Oostenrijk. Bidaults verklaring, dat Parijs, indien mogelijk, diegenen die voor vrede werken zal verwelko men, zagen waarnemers als een aanwijzing, dat Frankrijk bereid zou zijn op te treden als gastheer bij een eventuele bijeenkomst van de „grote vier". De hoop van het Westen, dat de jongste Sow jet-gestes een ver zachting van de spanning tussen tussen Oost en West kunnen in luiden, scheen ook te spreken uit een boodschap van president Eisenhower aan de Navo-minis- terraad. Hierin verklaarde de Amerikaanse president, dat een gelegenheid voor de mensheid om voorwaarts te gaan op de weg naar een nieuw tijdperk van vrede en vooruitgang in de eerste plaats zou afhangen „van de da den van anderen". Totdat de noodzakelijke voor waarden voor een werkelijke vrede krachtig zijn gevestigd, zou het dwaas zijn, als wij onszelf misleiden ten aanzien van de ge varen, die tegenover ons staan, aldus Eisenhowers boodschap. De ministers keurden een bouw- program voor straaljagers goed, dat in Juni 1956 voltooid zal moe ten zijn en dat 550 millioen dol lar zal kosten. Ongeveer de helft van dit bedrag (281,5 millioen) zal door de Verenigde Staten wor den opgebracht in de vorm van „off shore"-contracten in Enge land, Frankrijk, Nederland, Italië en België. De ministers van Defensie heb ben reeds de contracten gete kend, uitgezonderd de Italiaanse, waarover besprekingen nog gaan de zijn. Het Nederlandse aandeel in deze contracten zal 18 millioen dollar bedragen, België krijgt or ders voor 24 millioen dollar en Engeland voor 153 millioen. Deze landen zullen de Britse Hawker- hunter-straaljager bouwen. Frankrijk kreeg een order voor 86,5 millioen voor de bouw van Mysterie-straal j ager s. Lord Ismay, secretaris-generaal van de Navo, verklaarde, dat dit bouwprogram bedoeld was als voorloper van vele andere. De ministers zijn niet begonnen met een openbare vergadering, zoals gewoonlijk, zij begonnen onmiddellijk met hun geheime besprekingen. Allereerst keurden zij een ver slag over de gemaakte vorderin gen goed, dat was uitgebracht door Lord Ismay, die in plaats van de Deense minister van Bui tenlandse Zaken, Kraft, de verga dering voorzat. In Ismays verslag, dat een ge detailleerd overzicht gaf van het werk van het permanente secre tariaat der organisatie, werd ge vraagd om nauwere betrekkin gen tussen de politieke en de mi litaire groepen van de Navo. De vertegenwoordiging van de stan- ding-groep permanente mili tair orgaan in Washington bij het Navo-hoofdkwartier in Parijs zal worden uitgebreid. Eén der ministers verklaarde tegenover een verslaggever van Reuter, dat de ministers het er éénstemmig over eens waren, dat Bij het nationale rampenfonds was tot Donderdagmiddag 'n be drag binnengekomen van 107 mil lioen gulden. Een stijging sinds Woensdag van honderdduizend gulden. de Russische vredesgestes niet de opvatting rechtvaardigden, dat het Kremlin de hoop op commu nistische wereldoverheersing had opgegeven. De Noordelijken hebben de verbindingsofficieren der Ver enigde Naties medegedeeld, dat zij het plan hebben opgevat cm meer krijgsgevangenen terug te zenden dan de 600, waarover men het eens was geworden. Sommigen der gerepatrieerden Uit andere gezaghebbende bron zouden militairen zijn, die kort is vernomen, dat de ministers 'n geleden gevangen genomen wa- plan van Foster Dulles, de Ame- ren j}e Noordelijken noemden rikaanse minister van Buiten- niet preciese aantal doch de landse Zaken, om de Westelijke verdediging tegen het communis me te behandelen als een beleid op lange termijn inplaats van ge baseerd op crisisjaren geheel on derschrijven. De ministers waren in „beperk te" zitting bijeengekomen, ieder slechts vergezeld van zijn naaste raadslieden. betogers protesteerden tegen de hervatting van de wapenstil standsonderhandelingen te Pan- moendjon. De betogers werd geleid door honderd leden van de Zuidkore- aanse nationale vergadering. De Amerikaanse militaire politie schoot over de hoofden van de betogers toen het erop leek dat de menigte de ambassade zou binnendringen: Tsjechoslowaakse grenswach ten zijn, aldus een Donderdag door de Beierse grenspolitie af gelegde verklaring vriendschap pelijk tegen de Westduitse grenswachten gaan optreden. Voor het eerst in twee jaar deden Tsjechoslowaakse solda ten pogingen om met de West duitse grenswachten op goede voet te komen. De Perzische brigade-generaal Modaber is benoemd tot waarne mend politiechef van Teheran in de plaats van brigade-generaal Asjifartoos, die vermist wordt. Degene die inlichtingen geeft, welke leiden tot ontdekking van de verblijfplaats van de vermiste politiechef zal een bedrag van 500.000 rial ontvangen. Te Teheran wordt voorts ver nomen, dat zich te Zendjan, een plaats tussen de hoofdstad en Te- bris, ongeregeldheden tussen aanhangers en tegenstanders van premier Mossadeq hebben voor gedaan. De politie moest van haar vuur wapens gebruik maken, waar door verscheidene personen ver wondingen opliepen. De orde is thans hersteld. Naar aanleiding van de jong ste incidenten te Sjiraz zijn in deze stad 50 personen aangehou den. De Beierse politie zeide dat de Tsjechen hadden medegedeeld zich anders te gedragen op be vel van de regering te Praag. Volgens een onlangs uitgege ven bevel moeten de Tsjechische functionarissen vriendschappe lijk met hun Beierse „collega's omgaan. De Tsjechische soldaten pas sen, aldus de Beiere politie, de nieuwe order op ruime schaal toe en zij spreken vrijelijk over de levensomstandigheden in oost en west. Zij toonden zich verbaasd toen zij hoorden dat de rantsoenering in West-Duits- land sedert lang was afgeschaft. Ook meldde de Beierse poli tie dat er zich veranderingen hebben voorgedaan aan de grens met Oost-Duitsland. Vluchtelingen die de grens wilden overschrijden hebben in de laatste drie weken weinig- moeite bij hun poging onder vonden. Te Lagos, de hoofdstad van Nigeria, een Britse kolonie aan de kust van opper-Guinea, in Afrika, heeft zich een botsing tussen gewapende Inheemsen en politie voorgedaan, waarbij een der ordeverstoorders om het leven is gekomen en negen po litiemannen, waaronder twee officieren, werden gewond. De wanordelijkheden ontston den nadat een menigte, die op het marktplein tegen het opleg gen van een nieuwe belasting en het verhogen van 't vergun- ningsgeld voor het bezit van een kano had betoogd, een vijandi ge houding aannam en weiger de gehoor te geven, aan 'n bevel der politie om uiteen te gaan. De politie poogde haar bevel door anwending van gasgrana- ten te doen uitvoeren. Het ant woord der bewapende inboorlin gen was een aanval op de poli tie van achteren en van opzij, waarbij zij met jachtgeweren werd beschoten. De politie kreeg versterking WAAROM SCHREEF MINISTER FRANSE BRIEF NAAR BELGIE? Het Eerste Kamerlid Molenaar (V. V. D.) heeft de minister van Oorlog schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat het Neder landse ministerie van Oorlog het initiatief betreffende een accoord tussen België en Nederland over het organiseren van gemeen schappelijke 1 legeroefeningen heeft genomen? 2. Is het waar, dat de brief, waarin het initiatief voor het accoord als in vraag 1 bedoeld, was vervat, in het Frans was ge steld? 3. Zo ja, welke motieven heb ben de minister er dan toe ge leid, deze brief in het Frans te stellen? en wist daarna de orde te her stellen. Er is ook nog 'n ordeverstoor der licht gewond. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Minder wind. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden voorna melijk in de noordelijke helft van het land. Matige tot zwakke wind tussen noordoost en noordwest. Dezelfde of iets hogere tempera turen. ZATERDAG 25 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.38 0.13 0.53 1.03 n.m. 12.06 12.41 1.21 1.31 ZON MAAN April 24 5.25 19.52 15.04 3.39 25 5.23 19.54 16.13 3.50 Vijf verdachten, van wie er 1 verstek liet gaan, zijn Woens dag door de Amsterdamse poli tierechter tot een geldboete van 40 veroordeeld, omdat ze als z.g. schrijvers voor „bookma kers" in café's aan het Damrak te Amsterdam het publiek gele genheid gaven weddenschappen af te sluiten op de Franse paar denrennen. Zij werkten voor 'n drietal „bookmakers", die intus sen al veroordeeld zijn en van wie er nu ter zitting één, af komstig uit Noordwijk, als ge tuige werd gehoord. De verdachten verklaarden niet geweten te hebben, dat zij in strijd met de wet hadden ge handeld en dat het gelegenheid geven tot wedden op Franse paardenrennen als 'n vorm van hazardspel wordt beschouwd. Zij zeiden voorts, dat zij van de „bookmakers" 10 procent van de inzetten ontvingen die zij van het publiek in ontvangst namen. De maximale winst die wedder kon opstrijken, was 600 voor een inzet van 10. Als hun gemid delde provisie gaven de ver dachten ongeveer 50 per week op. De menigte ging uiteen, nadat afgevaardigden met functionaris sen van de ambassade hadden be sproken. Eén van hen zeide: „Wij brachten de wensen van het Ko reaanse volk over". Ook betogingen te Tokio. Ruim 200 Noordkoreanen heb ben Donderdag te Tokio een be toging gehouden. Zij wilden de minister van Buitenlandse Za ken, Okazaki, spreken en bij hem protesteren tegen de besprekin gen, die thans tussen Japan en Z.-Korea worden gevoerd en tot doel hebben de betrekkingen tus sen deze landen te verbeteren. De politie dreef hen na een uur uiteen, nadat zij getracht hadden door een cordon rondom het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heen te breken. Verbondenen zouden van dag tot dag het contingent op de hoogte gebracht worden. Een en ander werd op een vergadering medegedeeld, die slechts vjer mi nuten duurde. Donderdag werden 5 Austra liërs, 14 Amerikanen en zes Co- lumbianen teruggezonden. Later zouden 50 Zuidkoreanen volgen. Volgens AFP was de lichame lijke toestand niet zo goed als die van de eerder teruggezonden gevangenen. Eén der Columbi- anen, die een maand geleden gevangen genomen waren bij de gevechten om de „kaalkop heuvel" miste beide benen. Een Columbiaan was zo ver heugd dat hij terug was, dat hij van zijn brancard sprong en zich door het raam van de am bulancewagen liet zakken. Onder de gevangenen, die Don derdag door de Noordelijken wer den vrijgelaten, bevond zich een Zuidkoreaanse verpleegster, die in 1950 gevangen werd genomen. Zij is de eerste gerepatrieerde vrouw. Zij lijdt aan tuberculose. Er is order gegeven, dat de perstrein, die zich thans in de neutrale zóne van Moensan be vindt, van verduisteringsgordij nen wordt voorzien. Er is geen reden voor deze order opgege ven. Van het front wordt slechts patrouille-activiteit gemeld. Artillerie der Verbondenen viel een Noordelijke stelling in de nabijheid van de neutrale zone aan op het ogenblik dat de Noordelijke jambulage wagens aankwamen. In een officiële verklaring van de V-N. over de bijeenkomst van de verbindingsofficieren wordt gezegd, dat de Noorde lijken hebben meegedeeld dat zij al het zieke en gewonde krijgsgevangen personeel aan hun zijde zullen repatriëren. Dit betekent, dat zij meer zul len repatriëren dan de overeen gekomen 600 geallieerde gevan genen. Betoging te Poesan. De Amerikaanse militaire poli tie heeft Donderdag over de hoofden van ongeveer 4.000 be togers voor de Amerikaanse am bassade te Poesan geschoten. De Wederom een echt goed Castella- product.... de nieuwe Castella Bloemenzeep, onverpakt, zodat U de mooie kleuren kunt bewonde ren.... en geurend naar frisse rozen. De prijs? Slechts t-w-i-n- t-i-g cent! Nu kan in waarheid IEDERE vrouw een aantrekkelijk, fris uiterlijk hebbennu kan let terlijk IEDERE vrouw mooi zijn. Er is altijd een juiste soort Cas tella voor Uw huid of Uw beurs. U kunt zich houden aan de nu klassiek geworden Castella Schoonheidszeep (32 ct)en mocht Uw huid vragen om zeer rijk schuim, dan ligt er Castella Spécial (32 ct.) op U te wachten. Tenslotte: wilt U een klein be drag besteden en toch een echte merkzeep kopen, gegarandeerd door een befaamde naam, dan is er nu de nieuwe Castella Bloe menzeep van 20 cent. De Poolse vlieger Franciszek Jarecki, die in 'n „M.I.G.-straal- jager" naar Denemarken is uit geweken, heeft geallieerde auto riteiten opzienbarende medede lingen gedaan over leger en luchtmacht der Sowjet-Unie, zo meldt Robert Allen, correspon dent te Washington van de „New York Evening New Post", aan zijn blad. Op het ogenblik kunnen de volgende voornaamste punten uit Jarecki's relaas worden onthuld, vervolgt hij. 1. Russische vliegers nemen deel aan de luchtstrijd boven Korea. Er zijn Russische vliegers in gevechten met Amerikaanse piloten omlaag geschoten. 2. De „M.I.G." het jongste, verbeterde model inbegrepen, is niet gelijkwaardig aan de Ameri kaanse „F-36 Sabre"-straaljager. 3. De Poolse luchtmacht staat onder een buitengewoon streng Russisch toezicht. Hetzelfde geldt voor de luchtstrijdkrachten der Oosteuropese communistische staten. Een afdeling militairen, leden van de Kikoejoe-burgerwacht en politiemannan hebben giste ren bij een treffen met een groep van ongeveer 100 leden van de Mau Mau in het reser vaat Fort Hall, elf leden van de Mau Mau groep gedood. .Dit is medegedeeld door een woord voerder van het bestuur van Kenya. Volgens officiële gegevens heb ben Mau Mau-leden, sedert de noodtoestand zes maanden gele den in Kenya werd afgekondigd, 464 mannen, vrouwen en kinde ren gedood, onder wie tien blan ken, vier Aziaten en twintig Afri kanen, die niet tot de stam der Kikoejoes behoren. Meer dan vijfhonderd Mau Mau- leden zijn gearresteerd. tf AMSTERDAM: woor d« pro*. N.HOLLAND LEEUWARDEN: «oor 4t prov. FRIESLAND GRONINGEN ROTTERDAM BRIELLE DORDRECHT OUD-BEIERLAN GEERTRUI DE NOERG ZEVENBERGEN 7 THOLEN MIDDELBU BERGEN CP ZOOM 30 '3 20 O CC5TSURG T ERLfUICN ELT |S 3 3111 In deze kaart geven wij een overzicht van de groei van 't kapi taal van het rampenfonds, dat in tijd van drie maanden boven de honderd millioen gulden uit is gekomen. Na de snelle stijging van de eerste weken, ging 't tempo enigs zins vertragen, totdat momenteel nog altijd het respectable be drag van 3 tot 4 millioen gulden per week bij het rampenfonds binnenkomt. De sprong in de week van 3 April, toen het tegoed nog weer eens met tien millioen tegelijk vermeerderd werd, is beïnvloed door de actie van de radio-omroepverenigingen. De besteding van dit bedrag zal uiteraard met de nodige voor zichtigheid dienen te gebeuren. Op dit moment zijn ongeveer tien millioen hiervan is besteed voor vergoeding van huisraad. Eer ste hulp (via de Kruisverenigingen) en gezinsverzorging vroegen ruim twee en een half millioen en de steun aan de provinciale en locale opbouworganen beliep ongeveer twee millioen gulden. De omvang van meerdere uitgaven, bijv. aan levensonderhoud van de slachtoffers en hulp aan evacué's zijn op dit moment nog niet te taxeren. Over het gehele rampgebied, alsmede in Amster dam en Leeuwarden, zijn een aantal rampschadebureaux inge richt, die voor hun eigen ressort de schade-aangiften behande len, die door de getroffenen worden ingediend. Via de burgemees ters worden deze aangiften gecontroleerd en afgehandeld. Men taxeert, dat in totaal ongeveer vijftig duizend schade-aangiften van direct getroffenen te verwachten zijn. Donderdagmorgen werd het 2- daagse congres van „Schutte- vaer" voortgezet onder leiding van mr. Van Dam, die zorgde dat men zich in snel tempo door de nog omvangrijke rest van de agenda kon heenwerken. Een uitvoerige discussie werd gewijd aan het onderwijs voor schipperskinderen. Besloten werd alle middelen aan te wenden om dit onderwijs op hoger niveau te brengen. Medegedeeld werd, dat het congres in 1954 te Enkhuizen zal worden gehouden. Tenslotte werd het bestuur der afdeling Terneuzen van „Schut- tevaer" voor het podium ontbo den, waarna de voorzitter, mr. Van Dam, een dankwoord sprak aan afgevaardigden, gasten en genodigden. De discussies stonden hier op hoog niveau. „Wij zijn beschaafd geworden als wij zien op het peil der debatten van 30 jaar geleden. Ook de mening van anderen weet men thans te waarderen, hetgeen „Schuttevaer" tot eer strekt". Spr. verheugde zich zo'n vergadering te mogen presideren. „Daarbij heeft hier ook de hele entourage en sfeer meegewerkt en er is goed voor ons gezorgd. Daarom mijn hartelijke dank na mens de gasten, namens ieder, aan U, heren van Terneuzen. Dank voor de moeite en het geld. Ik dank U allen door middel van een handdruk aan de afdelings voorzitter en dan juicht heel het gezin!" (Applaus). De afdelingsvoorzitter van „Schuttevaer" te Terneuzen, de heer J. J. Kaan, sprak namens zijn afdeling met grote vreugde over het vlot verloop. „Reeds Woensdagavond aan het diner werd met waarderende woorden over het verloop van dit congres gesproken en dat doet ons, be woners van een uithoek van Ne derland, werkelijk goed. Maar we hebben ook 48 jaar tijd gehad om het te leren en dat smaakt naar meer. Laat het nu geen 48 jaar duren". De heer Kaan wees vervolgens op de watersnood, die spelbreker dreigde te worden voor het con gres hier in Terneuzen, doch dank zij veel medewerking en enthousiasme is het toch gelukt. De stoere schippers zijn op pad gegaan, opdat „Schuttevaer" hier zou kunnen congresseren en zij hadden succes, dank zij de veel zijdige medewerking. Men be greep, dat hier de reputatie van Terneuzen en van heel Zeeuws- Vlaanderen op het spel stond. De heer Kaan bracht dank aan het gemeentebestuur voor de gulle ontvangst, aan de fa. Ribbens, aan de „Harmonie Terneuzen" en aan de heer Standaert voor de goede service. „Ook dank ik de eenvoudige schippers, waar van ik zoveel heb geleerd. Ter neuzen is buitengewoon dank baar dat het congres hier kon worden georganiseerd". Spr. hoopte, dat de contacten tussen Terneuzen en „Schutte vaer" inniger zullen zijn gewor den. „En dat „Schuttevaer" on der Uw leiding, mijnheer de voorzitter, een grote toekomst tegemoet zal gaan tot heil van de Nederlandse binnenschippe- rij". (Applaus). Tenslotte sprak de heer Aar- noudse uit Rotterdam namens de algemene Schippersvereniging zijn grote waardering uit voor het hoofdbestuur onder eminen te leiding van mr. Van Dam, die geen Henry Ford is, welke des tijds bij een bezoek aan ons land alle waterwegen wilde laten dempen, waardoor onze prachti ge organisatie ten ondergang zou zijn gedoemd. „Mogen wij beste jaren bele ven en dat het bestuur van „Schuttevaer" nog lange jaren de naam zal hooghouden van de grootste tak van nijverheid die ons land bezit, n.l. de scheep.- vaart. En dat wij volgend jaar de vruchten zullen mogen plukken van de hier verrichte arbeid. Door het initiatief van „Schutte vaer" en de afd. Terneuzen werd de naam Terneuzen sedertdien reeds gespeld zoals het behoort. Allen hartelijk dank. (Applaus). Hierna verlieten de congressis ten de zaal en behoorden deze uitnemend geslaagde hoogtijda gen voor Terneuzen weer tot het verleden. Geallieerde functionarissen in Eerlijn zien in de benoeming van P. F. Joedin tot politiek raadsman van de Sowjet-con- trolecommissie een voorstel tot eventuele vier-mogendhedenbe- sprekingen over Duitsland. Zij menen, dat Joedins voorganger, Semenof, grote politieke invloed in OosDuitsland bezat. Over het algemeen geloofde men, dat Semenof Oost-Duitse commu nisten die de Sowjet-regering van Oost-Duitsland wilden be spoedigen, matigde. Het terugroepen 'van Semenof zou kunnnen betekenen, aldus de functionarissen, dat de Rus sen bij 't voorbereiden van een voorstel over Duitsland aan het westen in Moskou 'n diplomaat bij de hand willen hebben die beide kanten van het probleem Berlijn en -Duitsland kent. Semenof, die vloeiend Duits en Engels spreekt, onderscheid de zich in Berlijn van zijn meer terughoudende collegae, doordat hij op recepties vrijelijk met Westelijke diplomaten sprak. In de Argentijnse stad Eva Peron zijn veertig personen, on der wie een aantal communisti sche leiders, gearresteerd. Zij na men deel aan een verboden ver gadering, die werd gehouden ter nagedachtenis van maarschalk Stalin. Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteren de 65e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Hierop komen de namen voor van onderstaande Zeeuwse slachtoffers: NIEUWERKERK. Cornells Kik, geb. 27-3-'87, laatste adres Stoofweg 411; Ni- colaas Rentier, geb. 2-l-'40, laatste adres Muyeweg 209; Johanna Adriana van Wouwe geb. 20-10-'33, laatste adres Weststraat 31. OOSTERLAXD. Nicolaas van der Weele, geb. 9-8-'86, laatste adres Rijksstraat weg A 330.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1