Uit de Provincie Marktberichten J Sportnieuws Eric de Noorman en Bor Khan JUBILEUM 5 BOERBOOMS LEESBOEKEN JAPONSCHORTEN 'N VOLK SE ERFENIS WIERENNEN DUIVENSPORT GEMEENTE TERNEUZEN "tajhiMt/" FILMA VOND Kleurrijk Zuid-Afrika Schuttevaer 99 Advertentiën MEISJE VANDAAG 25 Nederlandse Reisvereniging AARDENBURG. AXEL. BOSCHKAPELLE. GOES. SLUIS. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. De staking in Sao Paulo nog niet geëindigd 99 Deel H: HET PAD DEK Se "i-z. ---- aankomend Typiste MUZIEKCONCOURS te Zaamslag 14 Mei a.s. vindt U in 'T PARAPLUIEHOEKJE aanbieding MANUFACTURENHANDEL MINISTER ALGERA NAAR ZEEUWS VLAANDEREN. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, zal heden een werkbezoek brengen aan Zeeuws-Vlaanderen. De mi nister zal daarbij worden verge zeld door het lid van Gedep. Sta ten van Zeeland, de heer Philip- se, de directeur-generaal van de rijkswaterstaat, ir A. G, Maris, en de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland, ir Th. Heyblom. Tijdens het werkbezoek zullen verscheidene objecten worden bezichtigd, imet plaatselijke auto riteiten zullen besprekingen wor den gevoerd. Met de burgemees ter van Breskens zal een bespre king worden gehouden met het oog op de veerhaven van Bres kens. Daarna zullen de zeewerin gen langs de westkust van Zeeuws-Vlaanderen worden be zocht, o.a. de zeesluis van het Vrije van Sluis te Cadzand. Te Terneuzen zal een gedeelte van de jaarvergadering van de Kon. schippersvereniging „Schutte- vaer" worden bijgewoond. Voorts ligt het in de bedoeling een be zoek te brengen o.a. aan de Nieuw-Neuzenpolder, de dijk- gaten bij Ossenisse, de veerhaven Perkpolder en de dijkhaven bij Paal, gemeente Graauw. PLANNEN VOOR GROOT SCHEEPSE ZEEUWSE BEWEGING. In een vergadering van het de partement Zeeland van de Neder landse maatschappij voor nijver heid en handel te Vlissingen heeft de secretaris van dit depar tement, ir L. G. H. M van Gooi, bij de rondvraag de vraag aan de orde gesteld of de tijd niet is aangebroken een grootscheepse Zeeuwse beweging te ontketenen, die zich tot taak zal stellen dat gene te propageren, wat voor de toekomst van Zeeland van bete kenis mag worden geacht. De jongste gebeurtenissen, al dus de heer Van Gooi, leren dui delijk, dat Zeeland als het ware een vergeten provincie is, waar van de belangen in den lande niet de aandacht genieten, die zij ver dienen. Spr. achtte het noodzake lijk dat een groep mensen op de kortst mogelijke termijn een plan van grote visie zal lanceren. Als concrete feiten, die in een dergelijk plan niet mogen ontbre ken, noemde de heer Van Gooi de volledige indijking van Zeeland met een plan voor sluizen en tun nels en de aanleg van een directe verbindingsweg van Amsterdam via Rotterdam en Vlissingen naar België en Noord-Frankrijk. Spr. achtte een werkcomité, waarin vooraanstaande figuren uit Zeeland zitting zouden heb ben, het aangewezen apparaat om een dergelijk plan op te stel len. De toespraak werd met applaus ontvangen en de vergadering be sloot het bestuur van het depar tement op te dragen zo spoedig mogelijk na te gaan, wat kan worden gedaan om tot een groot scheepse actie te komen. NOODDAM OM ELKERZEE. Teneinde de woningen in het dorp, die practisch nog onbescha digd zijn, voor verdere aantasting door het binnenstromende water en het drijfhout, te besparen, zal een nooddijk worden aangelegd, waarvan de voltooiing ongeveer anderhalve maand in beslag zal nemen. Inbraak. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd uit de winkel van de rijwielhandelaar v. d. H. een electrische verlichtingsbuis ont vreemd. Het door de rijkspolitie inge steld onderzoek, waarbij gebruik werd gemaakt van een speur hond, leverde tot nog toe geen resultaat op. Oud-Axelaar hield causerie over Canada. Onder auspiciën van de C. B. T. B. hield in een volle beneden zaal van „Het Centrum" de oud- Axelaar, de heer Jac. Koster, een interessante lezing over Ca nada. De lezing, welke oorspron kelijk „geplant" was in de land bouwschool, kon daar niet door gaan in verband met plaatsruim te en outillage, zodat alle aan wezigen zich en bloc naar „Het Centrum" begaven. De heer Koster vergeleek het 225 maal grotere Canada (14 mill, inw.) met ons (kleine) Ne derland. Na een inleiding over bodem gesteldheid en structuur en over de klimatologische verschillen bepaalde hij zich tot de streek, waar hij zich na zijn emigratie vestigde, te weten: Zuid-Ontario, in de nabijheid van de Ameri kaanse grens. Spr. wees op de volstrekte vrijheid van land en volk, op de eenvoudige ambtelij ke administratie en op de vele mogelijkheden, die dit land de Nederlanders biedt. De Neder landse emigranten staan bij de Canadese autoriteiten in een „goed blaadje", doch huizenge brek noopt tot beperking der emigratie. De heer Koster had ongeveer 22.000 mijl afgelegd in dit uitgestrekte land en het was opvallend, dat in de streken waar zich Nederlanders vestigden, de welvaart toenam. De Canadese dollar staat momenteel pl.m. 10 Nederl. centen hoger genoteerd dan de Amerikaanse. Het jaar 1952 was voor de veehoudende boeren een jaar in mineur ge weest, daar door mond- en klauwzeer de uitvoer naar de States was stopgezet, waardoor de veeprijzen met 30 omlaag waren gegaan. Het klimaat in Canada is over het algemeen ge zond, doch gezinnen met kleine kinderen dienen te overwegen, dat opgroeiende kinderen een last zijn bij de pioniersarbeid die verricht dient te worden. Men moet derhalve wachten tot de kinderen kunnen meehelpen bij de ontginning en de opbouw der bedrijven, zodat zij geen last, maar een steun zijn bij de vele moeilijkheden die de emigrant te wachten staan. Een tweetal interessante films, waarvan één volledig in kleuren, gaf de aanwezigen een beeld van de grootheid van het land en de mogelijkheden die er nog te over zijn. Ir. P. R. Bouman gaf daarna een vraaggesprek ten beste met de tijdelijk in Nederland vertoe vende Canadees, mister Newton. De heer Newton zeide o.m. dat de paarden in Canada niet ge bruikt worden in de landbouw, doch uitsluitend voor sport. Ver der sprak hij zijn bewondering uit over de Nederlandse bouw werken en inpolderingen, terwijl hem in zijn eigen land was op gevallen, dat de Nederlanders harder en beter werkten dan de doorsnee Canadees. Hierna was gelegenheid tot het stellen van vragen, waaruit bleek, dat de tabakscultuur een speculatief karakter heeft, doch zeer winstgevend is, terwijl daar entegen de bietenbouw voor de nieuwe emigranten een vaste opbrengst waarborgt en derhal ve gewenster is. De heer Koster sprak de hoop uit, dat zijn lezing verhelderend had gewerkt en dat de Neder landse regering in de nabije toe komst ook zou toestaan dat de genen, die hun vaderland wen sten te verlaten om elders een nieuwe toekomst op te gaan bou wen, in de gelegenheid zouden worden gesteld hun kapitaal mee te nemen, daar een beginkapi taal in Canada één der factoren is, waarvan veelal het al of niet slagen afhangt. Afgraving Armendijk. De afgraving aan de Armen dijk is thans dermate gevorderd, dat het oostelijk gedeelte van de oude kanaalarm is volgestort met het afgevoerde zand De rails van het zandvervoer zijn dezer dagen verlegd van de z.g. „eerste verkorting" naar de Crijnssenstraat aan de Oostrand van de bebouwde kom, zodat het daar nog openliggende deel van het kanaal eveneens zal kunnen worden volgestort. Zoals men weet arbeiden een 100-tal perso nen aan dit werk, dat door Ir. K. Drok uit Terneuzen wordt uitgevoerd. Benoeming. Tot typiste ter secretarie is met ingang van 1 Mei a.s. be noemd mej. A. Maris, alhier. De Supportersvereniging „De Volharding" vergaderde. Deze vereniging hield ten hui ze van de heer P. Dobbelaar, clubgebouw „De Sport" haar ledenvergadering. Als voornaamste punt der agen da werd besproken de op 15 Aug. a.s. alhier te organiseren wieler wedstrijd. De hiervoor te voeren actie die werd besproken zal t.z.t. nader worden gepubliceerd als met de betrokken instanties overeenstemming is bereikt. Aan de voorbereiding van een en ander is veel werk en spreker hoopt dat ook de activiteit der leden daarmede in overeenstem ming zal zijn. Spoedig denkt de voorzitter andermaal een verga dering bijeen te roepen om de plannen definitief vast te stellen. Toneel. In het parochiehuis gaf de toneelvereniging van Boschka- pelle een goed geslaagde uitvoe ring van de klucht van Godfried Bomans „De Huistyran". De vele aanwezigen konden naar harte lust genieten van dit dwaze spel, waarin vooral de heer B. Ingels de titelrol op schitterende wijze vertolkte. De regie was in han den van de heer H. Ducheine. Prot. Chr. Streekziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland, In Goes heeft Dinsdag onder leiding van ds J. A- Talma uit 's-Heer Arendskerke, voorzitter van het voorlopig bestuur, het college der commissarissen van de stichting protestants christe lijk streekziekenhuis voor Zuid en Noord-Beveland vergaderd. Men heeft een aantal commis sarissen benoemd en 'n bestuur samengesteld. Tot voorzitter van de raad van commissarissen is benoemd dr J. M. van Daal, tot secretaris de heer A. de Lan ge, beiden te Goes, en tot asses sor dr J. B. Bel te Krabbendijke. Dr Van Daal bracht namens de commissarissen het voorlopig bestuur dank voor het voorbe reidende werk waarna de voor zitter de wens uitsprak dat het protestantse streekziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland spoedig tot stand zal kunnen komen. Het loze vissertje. Een dezer dagen kreeg A. G. uit Sluis een proces-verbaal we gens het zich toeëigenen van een visnet, dat eigendom was van J. M. Toen deze laatste zich 's mor gens vroeg in gezelschap van zijn schoonzoon naar zijn viswater begaf, bemerkte hij vanaf een dijk verdachte bewegingen. Bei den snelden toe met het gevolg, dat tegen A. G. proces-verbaal opgemaakt kon worden. Behalve voor deze diefstal zal A. G. zich ook nog moeten verantwoorden voor verschillende andere over tredingen van de viswet. Concert „Geduld Overwint". De plaatselijke muziekvereni ging gaf in hotel „De Vier Em mers" haar jaarlijkse uitvoering. De zaal was goed bezet, toen voorzitter Doens het welkomst woord sprak. De muzieknummers werden goed vertolkt. Vooral de mooie ouverture Nabucco van G. Verdi mocht een daverend applaus in ontvangst nemen. Na de pauze was het de beurt van de toneel vereniging van Waterlandkerkje welke met het toneelspel „De Rauwe Grond" van Arie v. d. Lugt de zaal van het begin tot het einde wist te boeien. Een geanimeerd bal, dat tot in de kleine uurtjes voortduurde, besloot de geslaagde avond. Een mooie prestatie. Bij het nationaal solistencon cours te Austerlitz behaalde de heer C. de Smit, lid van „Geduld Overwint", op sax-sopraan in de vaandelafdeling een eerste prijs met lof der jury met 129 punten. Als pianist trad op de musicus Jasper Anthonisse uit Biervliet. Van de 87 deelnemers van dit tweedaags concours eindigde de heer De Smit op de tweede plaats. Voorwaar een uitzonder lijke prestatie. Mej. Verdegem jubileert. Op 1 Mei hoopt mej. Verdegem de dag te herdenken, waarop het 25 jaar geleden was, dat zij als onderwijzeres aan de R. K. jon gensschool werd benoemd. Mej. Verdegem die in de loop van 25 jaar honderden kinderen de eerste beginselen van het on derwijs heeft bijgebracht, geniet bij de ouders grote achting. Zij zal op 1 Mei door het school bestuur, personeel en ouders worden gehuldigd. Nadat er in de voormiddag een bijeenkomst plaats heeft waar o.a. voordrach ten, zang en muziek zal worden ten beste gegeven, worden de kinderen des middags verrast Burgers van Terneuzen! 9' „Schuttevaer" bezoekt on ze stad. Vele tientallen bin nenschippers komen deze Woensdag en Donderdag hierheen om er hun jaar lijks congres te houden. Zij weten, dat zij welkom zijn. Zij kennen Terneuzen. Laat Terneuzen dat wel kom tonen door de vlaggen uit te steken en laat een vlaggenzee Schuttevaer be groeten. Van hoe groot belang zo wel de Landsregering als het Provinciaal Bestuur dit congres achten, moge blij ken uit het voornemen van de Minister van Verkeer en Waterstaat en van onze Commissaris der Koningin, een deel ervan bij te wonen. Wij waarderen het, dat, na welhaast 50 jaren, Schutte- vaer wederom besloten heeft zijn jaarvergadering in Terneuzen te houden. Veel is er sinds 1905 veran derd. De gastvrijheid van Ter neuzen bleef dezelfde. De vlaggen uit! De Burgemeester, P. TELLEGEN. VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 21 April. Op de veemarkt waren aange voerd in totaal 5940 stuks vee, zijnde 760 vette koeien en ossen; 1754 gebruiksvee, waarvan 672 t.b.c.-vrij; 55 vette kalveren, 255 graskalveren, 2232 nuchtere kal veren, 159 varkens, 374 biggen 147 paarden, 11 veulens, 96 scha pen of lammeren, 48 weide/zuig- lammeren, 49 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien le kw. 2,80 ƒ2,96, 2e kw. ƒ2,68—ƒ2,78, 3e kw. 2,102,20; vette kalveren 2,802,90, 2,602,70, 2,30 2,40; Slachtpaarden ƒ2, ƒ1,95, ƒ1,85, alles per kg. Graskalveren 370, 320, ƒ250; nuchtere kalveren 47, 44, 39; Biggen ƒ45, 35, 30; Schapen 130, 110, 90; lammeren ƒ100, ƒ90, ƒ70; kalf- en melk koeien ƒ1200, ƒ1000, 850; vare koeien ƒ810, 750, 650; vaar zen ƒ850, ƒ750, ƒ650; pinken 560, 500, 375, alles per stuk. Overzicht. Vette koeien aan voer als vorige week, handel flauw en niet geheel prijshou dend, prima's iets boven note ring; vette kalveren gewone aan voer, redelijke handel en prijs houdend; Graskalveren met iets ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere met een voorstelling van het ma rionettentheater. Tussen de mid dag is er voor de ouders gelegen heid persoonlijk hun gelukwen sen aan te bieden. Het komende muziekconcours. Maandagavond vergaderde het dagelijks bestuur van de bond van muziekverenigingen met het bestuur van de plaatselijke har monie „De Volharding" om de plannen te bespreken voor het op Hemelvaartsdag alhier te houden muziekconcours. Ook burgemeester Trimpe was op deze vergadering aanwezig. Het programma voor Hemel vaartsdag werd als volgt uitge stippeld: Officiële ontvangst om 11.30 uur op het gemeentehuis; korte muzikale wandeling naar het concoursterrein; aanvang concours 12.30 uur. Er is een groot aantal prijzen beschikbaar, o.a. diverse bekers, lauwertakken en medailles. Verder werden tal van voorbe reidende maatregelen besprokën. £ja afloop hebben de heren het gunstig gelegen concoursterrein op de weide van de heer J. de Klerk bezichtigd. De evacuatie en terugkeer. In de laatst gehouden verga dering van de raad der ge meente Zierikzee is uitvoerig gedebatteerd over de gevraagde bekrachtiging door de raad van noodverordening 4, waarin wordt bepaald dat de mensen, die langer verblijven dan de in hun tijdelijke verblijfsvergun ning aangegeven periode, kun nen worden uitgewezen. Daarop aansluitend ontspon zich een debat over het beleid der evacué's in het algemeen. Na schorsing der vergadering is de noodverordening aangeno men, terwijl te voren was be paald, dat het hebben van een droog huis en het noodzakelijk deel hebben aan het arbeids proces, criteria zijn voor terug keer van inwoners der stad met hun gezinnen. Het betrekken van een huis van een ander in overigens gelijke omstandighe den zal nader door B. en W. worden bekeken. Twee leden van de woonruimte commissie zul len in 't vervolg vertegenwoor digd zijn bij de zittingen van de met de evacuatie belaste wet houders. kalveren minder aanvoer, met tamelijke handel, zware soorten ruimprijshoudend, verder onver anderd; biggen met tamelijke aanvoer, kalme handel, doch on vast in prijs; slachtpaarden: iets meer aanvoer, slepende handel en prijzen iets minder; schapen: aanvoer even kleiner met willige handel en prijzen van vorige week goed te handhaven; kalf- en melkkoeien: aanvoer iets min der, handel stil en constante prij zen; vare koeien: aanvoer als vorige week met trage handel en niet geheel prijshoudend; vaar zen en pinken: iets korter aan voer, flauwe handel en stabiele prijzen; t.b.c.-vrij vee: aanvoer ruim, redelijke handel en prijzen als vorige week. DE TWEEDE RONDE VAN STOPPELDIJK. Op Zondag a.s. wordt de twee de ronde van Stoppeldijk voor amateurs verreden. Aan deze ronde zal o.m. worden deelgeno men door onze streekgenoten Rien Verhelst, Eddy de Waal en Piet v. d. Lijcke. Het spreekt vanzelf, dat zij hun best zullen doen om de zege in Zeeuws- Vlaanderen te houden. VLUCHT OP ARRAS. De Verwachting Axel. Snelheid eerste duif 1011,7 m. 1 2 en 6. E. van Dorsselaer; 3. C. Wieland; 4. D. Dieleman; 5. A. de Waele; 7. Joh. Wieland; 8. Jac. Vasseur; 9 en 10. C. van Acker. Combinatie Stoppeldijk, Bosch- kapelle, Hengstdijk. 1. A. Dobbelaar; 2, 5, 8. J. van Stevendaal; 3. R. Peersman; 4. J. Pauwels; 6. L. Scheerders; 7. P. Dobbelaar; 9. L. van Bellen; 10. F. van Deursen. Strijd in Vrede Breskens. Snelheid eerste duif 951 m. 1. J. de Dekker; 2 en 7. G. Du- sardujjn; 3. J. de Roecks; 4. P. de Visser; 5. M. Robijn; 6. J. Robijn; 8 en 91 J. Merk; 10. A. Hendriks. „Sluiskilse Reisduif". Snelheid 1ste duif 988,7 m. 1, 2, 3, 4. M. Klaassen; 5, 6. G. Warrens; 7. A. Goethals; 8. J. de Witte; 9, 10. E. Pilaet. Zaterdagochtend j.l. is gemeld dat een staking door 20.000 ar beiders in verschillende bedrij ven in de Braziliaanse staat Sao Paulo, die een maand had ge duurd, was geëindigd met een inwilliging door de werkgevers van een eis der arbeiders om loonsverhoging van 32 procent. Het werk zou Maandag zijn hervat, doch dit geschiedde niet, daar de stakers twee nieuwe eisen stelden, namelijk vrijla ting van alle stakers, die in botsingen met militairen en po litie waren gearresteerd en door betaling der lonen over de sta kingsdagen. De eerste eis werd ingewilligd, over de tweede wordt nog door de werkgeversorganisaties be raadslaagd. Het economische leven in Sao Paulo is nog gedeeltelijk ver lamd, doch men verwacht dat thans toch spoedig een einde aan de staking zal komen. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD. Ontvangst mededelingen ingeleverde geldige lijsten van candidaten. De voorzitter van het centraal stembureau brengt ter openbare kennis, dat van het hoofdstem bureau de mededeling is ontvan gen bedoeld in artikel H 10 der kieswet, waaruit blijkt, welke geldige lijsten van candidaten zijn ingeleverd voor de a.s. ver kiezing van de leden van de ge meenteraad. Terneuzen, 22 April 1953. De voorzitter voornoemd, P. TELLEGEN. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD. Nummering van de lijsten van candidaten. De voorzitter van het centraal stembureau maakt bekend, dat op Dinsdag 28 April a.s. te 10. uur, in een voor de kiezers toe gankelijke zitting in het gemeen tehuis de in art. H 15 der kies wet voorgeschreven nummering van de voor de aanstaande ver kiezing van de gemeenteraad in geleverde geldige candidaten- lijsten zal plaats hebben. Terneuzen, 22 April 1953. De voorzitter voornoemd, P. TELLEGEN. VERSCHRIKKING. 70. Erwin voelt zich opgenomen en door de lucht geslingerd. Als een wanhopige klemt hij de hond tegen zich aan. Het volgende ogenblik komt h\j met een smak in de zie dende warreling van water en schuim te recht. Hij voelt, dat ze ondergaan. Het zoute water dringt hem in neus en oren en de koude be neemt hem een mi nuut de adem. Dan schiet hij ineens weer naar boven met Wolf nog steeds in z'n armen. Vlakbij drijft een stuk wrakhout en wanhopig worstelt de jongen om het te bereiken. Eens klaps voelt hij dat de hond hem ontglipt. Hij slaat een vertwijfelde kreet als een volgende golf Wolf weer binnen zijn bereik brengt. „Wolf," gilt hp. „Help, Wolf...!" Hoog snerpt zijn ijle jongensstem boven het bruisen van het water uit. In een laatste poging om de hond te bereiken slaat hij armen en benen uit, doch met onweer- v/t. S» ïi staanbare kracht trekt het water hem naar beneden. Juist als het voor zijn ogen be gint te schemeren voelt hij zich vastgegrepen door een grote hand en een barse stem klinkt: „Hier, pak dat stuk hout beet!" „Neen, laat me los, Wólf ver drinkt!" Verbeten tracht de jongen zich aan de forse greep te ontworste len. „Maak geen fratsen, knaap! Grijp dat stuk hout, zeg ik je!" gromt de man, die naast hem tegen het water worstelt, en met een krach tige ruk hjjst hij Erwin half over het wrakhout heen. Erwin herkent Thorkell, doch vóór hij iets kan zeggen heeft de reus zich van zijn geweldige lood zware mantel van berenvacht be vrijd en zwemt met forse slagen achter de hond aan. Stevig pakt hij Wolf in zijn nek vel en terwijl de hond zachtjes tegenspartelt, keert Thorkell naar het wrakhout terug. Een ogenblik later klemt Erwin de hond snikkend tegen zich aan. „Wolf, mijn brave Wolf!" sta melt hij. „Bah, wat een drukte voor zo'n hond," gromt Thorkell. „Houdt je liever vast! Straks kan ik weer van voorafaan beginnen." Thorkell heeft een arm om de balk gesla gen en met de andere steunt hij Erwin en Wolf. Schuimend spat- tén de golven over hem heen, alsof de kokende zee bang is, dat haar deze prooi op het laatste ogenblik zal ontgaan Het zal nog slechts een kwestie van tijd zijn, want welke kansen zijn er voor dit vreemde drietal: een oude man, een knaap en een hond, met als enige steun een stuk wrakhout in de onafzienbare woe dende zee... GEVRAAGD op kantoor te Terneuzen. Brieven met volledige in lichtingen onder No. 657, Bureau van dit blad. Voor direct gevraagd: Net aankomend voor onderhoud winkel. Meerdere hulp aanwezig. NAEIJE'S Woninginrichting Terneuzen. INSCHRIJVING CONSUMPTIETENT. Diegenen, die wensen in te schrijven naar het recht van standplaats voor een consumptietent voor de verkoop van bieren, verversingen en andere consumptie, kunnen daar toe hun biljetten indienen bij de heer P. A. OCKÉ te Hoek, tot uiterlijk 30 April a.s. De inschrijving geschiedt in gesloten enveloppe onder vermelding van de oppervlakte der tent, die degelijk moet overdekt en afgesloten zijn. Het Bondssecretariaat, A. TH. 'T GILDE. NOORDSTRAAT 24 TERNEUZEN Ondervindt 't Scheele wint Alle maten f 5,95 Breng zon in Uw woning met onze fraaie marquisette die wij met trots aan de Nederlandse huisvrouw presenteren, voor sensationeel-lage prijzen Marquisette met brede en- tredeux (80 x 160) ^$70 éKtÊ Zwitserse marquisette met brede entredeux (90 x 1 60) van een kwaliteit, zoals_^U ze maar zelden ziet 370 Zwitserse marquisette met echte macramé-kant en twee fraaie entredeux (90 x 1 60), Kersstraat 9 Tel. 2201 - Terneuzen op Donderdag 23 April a.s., in het LUXOR THEATER te TERNEUZEN met de kleurenfilms: en Aanvang kwart over acht. Entréeprijs ƒ0,50 voor leden N.R.V., Filmclub en Z.V.U. Voor niet-leden 1, N.V. Fa P. J. van de Sande

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3