Binnenlands nieuws Hederland-Beigië BURGERLIJKE STAND Eric de Noorman en Bor Khan" >W JÉ f RADIO? KERKNIEUWS Herstel van wegwijzers in Zeeland en Nrd.-Brabant WIELRENNEN m LOOP DER BEVOLKING Nederland in de tweede helft door de Belgen verslagen 99 Wat brengt de ZIERIKZEE. ZUIDZANDE. PROBLEMEN VAN OVER ONZE GRENZEN. Aanvoerder Lenstra speelde een zwakke wedstrijd Na het ringen van Ps 25 2 en voorlezing van een Schriftgedeel te uit Jacobus 3 betreurde de voorzitter in zijn openingswoord de geringe opkomst der leden. Het voorstel van het hoofdbe stuur om een bijdrage van 1 per lid af te staan voor de 5000 leden, die door de watersnood zijn getroffen, welk geld aan hen zal worden uitgekeerd zodra de slachtoffers weer in hun wonin gen zijn teruggekeerd, werd aan genomen. De aftredende bestuursleden de heren W. Faas en J. van Pien- broek werden herbenoemd, ter wijl in de vacatures door het be danken van de heren C. Arents en J. Kempe werden gekozen de heren Chr. Dieleman en P. Meer- tens. Tot lid van de controle-com missie werd, wegens aftreding van de heer A. Goossens, be noemd de heer C. Overdulve. Vervolgens hield de heer D. Bareman een inleiding over het onderwerp: ,,Het beroep", waarin hij liet uitkomen, dat ieder mens volgens de wil van God, een roe ping heeft te vervullen en elke arbeid, hoe gering ook, geen schande is, want er staat geschre ven: „Gij zult eten de arbeid uwer handen". Spr. besloot met de versregelen: Dat wij ons ambt en plicht, o Heer, Getrouw verrichten tot Uw eer. Dat Uwe gunst ons werk bekroon, Uw geest ons blijft en bij ons woón. Na het zingen van het derde vers van Ps 43 sloot de heer J. J. van Ham de vergadering met het uitspreken van een dankgebed. De huisnummering beëindigd. De gecompliceerde huisnumme ring in onze gemeente met de toevoeging van het gehele abc achter ieder nummer zal wel een unicum in ons vaderland zijn ge weest en indien onze bestellers der P.T.T. niet zo door en door hekend zouden zijn geweest met de adressen der inwoners, zou hef bezorgen van brieven etc. tal van.-moeilijkheden hebben opge leverd. Het besluit om de nummering der woningen te vereenvoudigen werd dan ook door de inwoners met voldoening vernomen. Thans is dit werk voleindigd en behoort de dubbele en daar door onoverzichtelijke numme ring tot het verleden. Minister Witte bezoekt Schou wen en Duiveland. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. Witte, zal morgen Schouwen en Duive land bezoeken en daar o.m. be sprekingen voeren met burge meesters. Van Bruinisse uit gaat de tocht van de minister langs Zijpe, Oosterland en Ouwerkerk naar Zierikzee. Van deze plaats uit wordt dan gevaren naar Burgsluis. De minister zal worden verge zeld van zijn secretaris-generaal ir H. ,W. Mouton en enkele ande re hoofdambtenaren van zijn de partement. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeenge roepen tegen Dinsdag 21 April. De agenda vermeldt o.a. de her benoeming van een lid van de commissie tot wering van school verzuim, het aangang van een vaste geldlening, het aangaan van een rekening-courant over eenkomst en de vaststelling van huur voor de woningwetwonin gen. Knokke in zorgen. Een meisje van lichte zeden. Het eeuwige Zwin! Een te groot medeleven kan een averechtse uitwerking heb ben! Dit heeft de badstad Knok ke de laatste maanden aan den lijve ondervonden. Schepen Ver hulst verklaarde: „Wij zijn een beetje verlegen met alles wat pers en radio aanvankelijk voor onze rekening verteld hebben". Dit met betrekking tot de wa- tersnoodberichten van Februari. „De lezers en luisteraars moe ten zeker met schrik geslagen ge weest zijn, terwijl hun gedachten gingen naar een Knokke in puin en overspoeld met slijk". Het is nu weer zaak voor Knok ke de touristen gerust te stellen, want „de bressen zijn gevuld. Knokke zal zijn wat het altijd was". „In het rustige, stille Lissewe- ge zijn er dingen gebeurd, die ongelofelijk zijn. Niet minder dan twintig a dertig verdachten zul len voor de rechtbank moeten verschijnen, grotendeels in ver band met weinig bewonderens waardige zaken in verband met de zeden. Het hoofdpersoontje, een jonge vrouw van 17 jaar, die vermoedelijk de voornaamste verdachte is, werd niet gevon den. Het is een Hollandse en zij is verdwenen...." En nu nog het probleem van het Zwin! Afdammen, zegt de ene partij. Afblijven, zeggen on ze Zuiderburen, die nu echter na de ramp van 1 Februari minder stevig in hun schoenen staan. Toch hebben zij een lichtpuntje ontdekt. Een Vlaams blad zegt het aldus: „Naar nu uit officiële bron van de Nederlandse regering wordt gemeld, zou er geen kwestie van zijn de Zwijnschorre af te dam men. „Het Vrije van Sluis" zou iedere nieuwe onderneming aan de regering van Den Haag moe ten voorleggen. Zodat waar deze kwestie nu volledig op het inter nationaal diplomatisch plan is gekomen, er grote kans bestaat, dat het natuurreservaat als de finitief van ondergang gered kan beschouwd worden". ONTPLOFFING BIJ WILTON—FIJENOORD. Zaterdagmiddag heeft op het terrein van WiltonFijenoord te Schiedam een ernstig ongeval plaats gevonden. Er is n.l. een Donkey-ketel ontploft, als gevolg waarvan een arbeider zwaar werd gewond en verschillende anderen min of meer ernstige verwondingen opliepen, zodat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. HOOFDDIRECTEUR VAN DE OMMELANDEN NEEMT ONTLSAG. Naar A.N.P. veneemt heeft de hoofddirecteur van de coöperatie ve zuivelfabriek „De Ommelan den" te Groningen met ingang van Zaterdag ontslag genomen. Hij heeft besloten zijn ontslag in te dienen, omdat hij niet lan ger kan samenwerken met be paalde stromingen in het bestuur en in het college van commissa rissen. Het bestuur van „De Om melanden" heeft Zaterdagochtend het verzoek om ontslag ingewil ligd. Zoals bekend, wordt er steeds sinds 21 Augustus 1952 bij de Ommelanden gestaakt. Nog de vorige week heeft hét bestuur besloten om te onderhandelen met het hoofdbestuur van de al gemene Nederlandse agrarische bedrijfsbond. De heer Boer heeft zich hier steeds tegen verzet. AUTOBOTSING IN DUITSLAND. Eén Nederlander gedood, 2 zwaar gewond. Op een onoverzichtelijk kruis punt in Keulen zijn Zaterdag avond een Nederlandse en een Belgische auto in volle vaart tegen elkaar gebotst, tengevolge waarvan de 47-jarige mevr. Th. Ch. Oosterbaan uit Den Haag om het leven is gekomen en haar schoonzoon, de heer J. Ch. Baa- ten, alsmede haar dochter, mevr. E. Baaten-Oosterbaan, beiden eveneens uit Den Haag zwaar ge wond. De chauffeur, van de Ne derlandse auto, (wiens naam door D.A.P. werd opgegeven als Hoo- reman, journalist uit Den Haag) kwam met de schrik vrij. De in zittenden van de Belgische auto liepen slechts lichte verwondin gen op. Tengevolge van de hevi ge schok werd de Nederlandse wagen van de weg op 'n weiland geslingerd. De heer J. Ch. Baaten was op weg, om zich als musicus in te schepen naar Canada ter verster king van de militaire kapellen al daar. Het slachtoffer, mevr. Oos terbaan, was moeder van acht kinderen. CLANDESTIENE ZENDERS OPGESPOORD. In samenwerking met de rijks politie te Doorn zijn op 10 en 15 April 1953 de clandestiene zen ders „Hondsrug" (ook wel Esta geheten) en „Ons genoegen" in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de 19-jarige smid-bankwerker J. K. en de 25- jarige landarbeider F. F. Veel apparatuur werd bij beiden in be slag genomen. GEREFORMEERDE KERK. Door ds D. Middelkoop te St Pancras is het beroep naar Zaam- slag aangenomen. De weg wijzer dienst van de A.N.W.B. zal Maandag een begin maken met het herstel van de wegwijzers in Zeeland en de Noord-Westhoek van Brabant. Uiteraard heeft het wegwijzer- apparaat van de bond bij de wa tersnood zwaar te lijden gehad. Zodra de getroffen gebieden weer bereikbaar waren, heeft de A. N. W. B. een uitgebreid onderzoek ingesteld. Daarbij bleek dat verschillende wegwijzers geheel verdwenen waren, terwijl vele anderen, zo zeer waren beschadigd, dat zij vrijwel onbruikbaar waren ge worden. Het was dan ook nodig op gro te schaal tot vervanging, her schildering of zelfs algehele ver nieuwing over te gaan. Zo zullen thans in Zeeuws- Vlaanderen, Zuid-Beveland, Wal cheren en Noord-West-Brabant circa 200 nieuwe armen aan be schadigde wegwijzers worden aangebracht. Voorts zal ook nog deze maand een begin worden gemaakt met. het noodzakelijke schilderswerk aan die wegwij zers die niet vernieuwd behoe ven te worden. Bij deze werk zaamheden zijn enige honderden wegwijzers betrokken. Zodra op Schouwen-Duiveland de situatie dit toe zal laten, zul len hier eveneens de nodige voor zieningen getroffen worden. PLEVEN OVER HET OFFEN SIEF VAN DE VIETMINH.' Réné Pléven, de Franse minis ter van Defensie, heeft Zaterdag verklaard, dat de Fransen acht jaar lang in Indo-China commu nistische aanvallen hebben afge weerd. „En wij zullen ook deze nieuwe en verwachte aan val op Laos afwenden". Pléven zeide verder, dat Réné Mayer, de Franse premier, ge waarschuwd had voor het nieuwe offensief van de Vietminh tijdens zijn bezoek van de vorige maand aan de V.S. Pléven heeft een informeel be zoek van een week aan de V.S. gebracht en besprekingen ge voerd met president Eisenhower en Charles Wilson, de Ameri kaanse minister van Defensie. STORMEN IN DE V.S. In verscheidene staten van de Verenigde Staten hebben Za terdag stormen gewoed, gepaard gaande met hagel en natte sneeuw. Er is veel schade aan vruchtbomen aangericht. In Arkansas, Alabama en Geor gië zijn ten minste acht personen om het leven gekomen en naar schatting 290 personen gewond. Er is voor millioenen dollars schade aangericht. In Arizona en Nw-Mexico kwa men bosbranden voor. Door hagel, er> sneeuw werd ernstige schade aangericht aan de fruitoogst in delen van Cali- fornië, Utah, Kansas, Missouri, Oklahoma, North-Carolina, Virgi nia, Ohio en Texas. Het Nederlands-elftal heeft het na de nederlagen tegen Dene marken en Zwitserland ook tegen België niet kunnen bolwerken. In het vol bezette, door een vro lijke voorjaarszon beschenen Olympisch-stadion te Amsterdam is interland nummer 200 weder om een nederlaag geworden en een verdiende nederlaag ook. Het vertoonde was misschien iets beter dan het spel, dat tegen' de Denen en de Zwitsers ten bes te werd gegeven, maar daar was het dan ook NederlandBelgië voor en veel perspectief voor de toekomst zat er ook nu niet in. De Belgen waren er onmiddel lijk in hoog tempo tussenuit ge trokken en reeds na twee minu ten hadden Janssens en Lembe- rechts ieder een hoekschop mo gen nemen, verkregen na weife lende acties in de Nederlandse verdediging. Dat de Belgen na een kwartier nog geen voorsprong hadden was min of meer te danken aan te ver doorgevoerde éénmans-acties van Coppens, die zó lang met de bal bleef draaien en zó graag zelf 't laatste schot wilde geven, dat dan of Terlouw of Tebak konden in grijpen. Ook Landman kreeg al le gelegenheid zijn spieren los te werken, want nog voor er 10 mi nuten waren verstreken, hadden zowel Coppens als Mermans en Anoul menig schot gelost. Lang zamerhand kwam er wat rust over het Nederlandse spel in de fensie en middenlinie en toen kon ook de aanval van Oranje er een paar maal tussentuit gaan. De strijd op het middenveld verliep voorlopig in het voordeel der Belgen. Mees en de kleine debutant Huysmans werden door Mermans en Anoul uitstekend bij. gestaan en door de stuwing, die de rode voorhoede daardoor ont ving kon een afgeslagen aanval vaak dadelijk in een nieuwe wor den omgezet. Bij het Nederlands- elftal lukte dit minder goed. Bies- brouck en Klaassens werkten weer erg hard, maar het plaatsen was in deze linie slecht verzorgd. Bovendien liet Abe Lenstra zijn verbindende taak weer danig in de steek zodat op dit deel van het veld door Nederland met drie tegen vier werd gestreden. Lui ten had kennelijk de opdracht wat in teruggetrokken positie te spelen, waarschijnlijk met de be doeling het gemis van Lenstra in het centrum te compenseren. Op de eerste plaats gelukte deze tac tiek niet en ten tweede bracht dit voor de voorhoede een ver zwakking, doordat de Utrechtse linksbuiten niet altijd op tijd mee naar voren kon komen. Van Beur den, de debuterende rechtsbin nen, werkte wat hij kon. Menig maal was hij in de buurt van ei gen strafschopgebied te vinden om de bal op te halen en mee naar voren te nemen, maar zijn dribbels duurden te lang. Landman was gelukkig in goe de vorm. Felle schoten van Anoul en Mermans werden door de Spartaan goed verwerkt en de samenwerking met zijn clubge noot Terlouw was weer prima. In de verdediging viel het uitste kende werk van Tebak (eindelijk op zijn vertrouwde linksback plaats) in het oog. Ödenthal was minder op dreef, maar als geheel voldeed deze achterhoede, al was de buitenspel-tactiek, die Ter louw zijn mannen opdrong, wel wat erg riskant. Was er in de Ne- landse verediging dus nog van enige samenhang sprake, in de aanval ontbrak dit element ten enemale. Het waren slechts povere ac ties, die voor het doel der Belgen werden uitgevoerd. Van Ede bracht er op de rechtsbuiten plaats al heel weinig van terecht. Neen, van de drie debutanten be viel midvoor Bleyenberg het bes te. Hij was de man, die door zijn scherp opstellen en op-elke-bal- doorlopen de Belgische verdedi gers bezig hield. Met hoofd en benen verdeelde hij 't spel, wan neer hij zelf geen kans op een schot of kopbal had. Vooral Abe Lenstra, op het laatste moment door dokter Thomee fit bevon den, was nergens en alleen kon de midvoor van Rigtersbleek het in de tang, waarin Carré, Dries en Van Brandt hem steeds opvin gen, niet bolwerken. Opgezweept door het publiek, dat na een half uur van Belgisch overwicht toch aan een kans voor zijn ploeg ging geloven, werden in de laatste tien minuten een reeks aanvallen ondernomen, die de Belgen handen vol werk ga ven en waarbij zelfs Mermans en Anoul het nodig vonden de hel pende hand te bieden. Biesbrouck en Klaassens waren op toeren gekomen en in het middenveld waren de Nederlanders nu wel zo sterk als hun tegenstanders. Se- ghers greep echter steeds goed in en toen de rust werd aange kondigd, stonden op het scoring- bord nog steeds twee nullen. De tweede spelhelft. Het overwicht, dat door de oranjehemden vlak vóór rust in het centrum was verkregen, ging na de hervatting weer radicaal verloren. Coppens, de Belgische midden voor demonstreerde een verbluf fende techniek. In het binnentrio der Rode Duivels kwam wat meer conbinatie. Coppens pro beerde het, na een aantal duels met Terlouw te hebben verloren, niet meer zo vaak met individueel spel en toen kwam ook het eer ste succes. Al verscheidene malen had Ter louw op het nippertje een vrije trap voor buitenspel geforceerd tot grote ergenis van de Belgi sche supporters, die loeiden en floten, wanneer de overigens goed leidende Zweed Ahlmer op gevlag van de grensrechter floot. In de 18e minuut gebeurde, waarvoor wij al lang hadden g"- vreesd. Eens zou de verdediging voor niets blijven staan wachten op het fluitje en dat gebeurde bij een ongevaarlijk uitziende Belgi sche aanval over de linkervleugel waarbij Anoul de bal vrij speelde, naar Coppens doorschoof en Odenthal en Terlouw even wei felden. Een seconde misschien, maar het was juist lang geroeg voor Coppens, die het leder met een kort tikje voor zich uit liet rollen om dan Landman van flin ke afstand met een droge knal te verslaan (01). Vijf minuten later ging Cop pers weer alleen op Landman af toen de achterhoede rustig bleef staan. De Belgische middenvoor omspeelde op zijn gemak de uit zijn doel gekomen Landman, maar de bal trof de paal. De te- rugsprintende Landman kon zich toen op de bal werpen om het leder rustig het veld in te zerden. Het was uitstel van executie. In de 25e minuut bij een Belgi sche aanval over de rechtervleu gel maakte Lemberechtg zich handig vrij, zwenkte 'ëên paar passen met de bal naar binnen om hem daarna naar rechts, waar Mermans zich had vrijgelopen, te plaatsen. Een prachtige switch, die uitstekend gelukte. Mermans had een kans de bal zelf naar het doel op te brengen, maar ineens zag hij de naar binnen sprintende linksbuiten Janssens in gunstige positie lopen en in de volgende seconde had Janssens de bal voor zijn voeten. Met een scherp dia gonaal schot joeg de kleine lin kervleugelman de bal in de uiter ste hoek (02). Met de moed der wanhoop kwam toen de Nederlandse voor hoede weer wat los. Met hoge ballen van Klaassens en Bies brouck werd de aanval aan het werk gezet, maar de afwerking van de voorzetten was zeer slecht. Luiten, die zich in het laatste kwartier vóór rust goed had geweerd, trapte geen bal meer goed. De combinaties in het binnentrio waren traag en te on zuiver en steeds was het Van Brandt, of Dries, of Carré, die met het leder aan hun voet uit het doelgebied te voorschijn kwamen nog voor een schot op het doel van Seghers was gelost. Lang voor tijd was het Neder lands-elftal reeds kansloos ver slagen. Een kwartier, tien minu ten voor het eindsignaal verlie ten honderden, voor de zoveelste maal teleurgestelde kijkers reeds hun plaatsen, bekogeld met zit kussentjes door hen, die door de ze voortijdige uittocht het ge zicht werd ontnomen. Zij voel den, dat, al was er nog tijd voor vele doelpunten, dit oranjeteam niet in staat zou zijn de eer te redden, laat staan de achterstand te niet te doen. En zij kregen ge lijk. Een machteloos Nederlands-elf tal met een schotloze voorhoede worstelde zich door de laatste minuten. Toen ook de kans bij de indirecte vrije schop, welke Lenstra mocht nemen, verloren was gegaan door een schot van Van Beurden in het zijnet, was alles verloren. Er was ditmaal geen muziek corps, dat „Houdt er de moed maar in" speelde TERNEUZEN. Huwel.-aangiften. 10 Apr. Leon A. De Wispelaere, 20 j., jm (won. te Assenede,B.) en Sara M. Dooms, 19 j., jd. 14 Apr. Jan J. de Back, 23 j., jm. en Lena M. Roukema, 23 j., jd. 16 Apr. Christianus H. Bruijns, 33 j., jm (won. te Sas van Gent) en Maria Dieleman, 23 j., jd. VOETBALUITSLAGEN. Zaterdag 18 April. ONDERAFDELING ZEELAND. Tweede Klasse D. Tern. BoysZaamslag 13 Zaamslag kampioen; SpuiSVD 3—0. Zondag 19 Maart. België BNederland B 20; Nederlandse jeugdBelgische jeugd 21; AmsterdamBrus sel 10; RotterdamAntwerpen 33 EngelandSchotland 22. TERNEUZEN ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Zaamslag kampioen van 2D. Onder grote belangstelling vond Zaterdagmiddag te Terneu- zen de beslissende wedstrijd tus sen Terneuzense Bóys en Zaam slag plaats, welke kamp beëin digd werd met een 1—3 overwin ning van Zaamslag. Bij de terugkeer in Zaamslag werd het kampioenselftal opge wacht door het muziekgezelschap „De Volharding" en nadat de voorzitter van de voetbalvereni ging, de heer W. de Feijter, en de voorzitter van „De Volharding", de heer R. J. van de Veke, de spe lers hadden gecomplimenteerd met het behalen van de kam pioenstitel. werd met het muziek, gezelschap voorop een wandeling gemaakt door de straten. Aan het slot der wandeling werd bij het clublokaal de aan, voerder van Zaamslag, de heet F. van de Velde, op de schouders genomen en zo het clublokaal binnengedragen. Van verschillende zijden kwa men gelukwensen binnen, terwijl velen persoonlijk kwamen felici teren, zodat er een gezellige sfeer heerste in het clublokaal, waar men nog geruime tijd genoeglijk bijeen bleef. Koers voor amateurs en nieu welingen te Groenendijk. Gisteren werd te Groenendijk een wedstrijd over 100 km verre den (16 ronden) voor amateurs, waarbij 46 renners aan de start verschenen. Het is een interes sante wedstrijd geworden. Na 8 ronden ontsnapten Vos, Verhelst en v. d. Leijcke, die op 3 ronden voor het einde werden ingehaald door Van Osta, die tenslotte als eerste over de eindstreep zou gaan, op en! e lengten gevolgd door Vos, Ver', eist en v. d. Lijcke. Uitslag: 1. J. van Osta, Fijnaart de 100 km in 2 uur 57 min.; 2. H. Vos, Den Haa~; 3. R. Verhelst, Axel; 4. v. d. Lrijcke, Groede; 5. J. Maas, Óssen dracht; 6. H. van Glerum, Bred. 7. P. Vermast, Assendelft; 8. J ""covers. Eet ten; 9. E. de Waal, Groenendijk; 10. J. vap Nispen, Rcecmdaal. De nieuwelinge reden 66 km. Hier werd Keero s uit Roosen daal eerste in dc 'id van 1 uur 55 minuten, vóór 2 Daenen, Oud- Gastel; 3. H:rv linck, Den Haag; 4. Wesd''s-Heeren- hoek; 5. Heeren, f Willebrord; 6. v. d. Ameele, I douw vliet; 7. Wijchen, Goes. Deel n: IT" PAD DER VERSCHRIKKING. 68. Een wilde verwar ring heerst een ogen blik aan boord van de Drakkar. De mast heeft in zijn val een gedeelte van de wand verbrijzeld en het ge wicht doet het schip gevaarlijk overhellen. Tegelijk met het neerkomen van de mast zijn opnieuw een paar mannen over boord geslagen en on der het zeil bevinden zich nog enkele krij gers, die vechtend en graaiend trachten zich uit de wirwar van touwwerk te be vrijden. Ogenblikkelijk grijpt Eric een bijl en met felle slagen hakt hjj op het versplinterde hout van de mast in. „Snijdt de touwen door! Over boord met dat zeil!" buldert zijn stem. Een ondeelbaar ogenblik komt er iets zachts in zijn ogen, wanneer hij merkt, dat Erwin vlak bij hem staat en met driftige halen van zijn kleine dolk een van de zware zeilschoten poogt door te snijden. h Inmiddels raast de storm onver minderd voort. Er is geen man meer in de boot, die niet door weekt is. Een gedeelte van de voorraden is weggespoeld en een paar man doen wanhopige pogin gen om tenminste de wapens -te redden. De Drakkar, die nu plotseling zijn snelheid heeft verloren, wordt heen en weer geslingerd als een notendop. Nu eens zit zij boyen op de top van een golf, dan weer is zij half onder water. „Maak de roeispanen los," schalt Eric's stentorstem. „Roei voor uw leven!'' Struikelend en kruipend trach ten de mannen zijn bevel uit te voeren. Reeds verscheidene rie men zijn uit het rek geslagen en van de schilden, die langs het boord hangen, zijn de meeste door de woedende zee meegesleurd. „Pas op;" schreeuwt Erie plotse ling. „De mast gaat overboord." Op hetzelfde ogenblik gebeurt het. Hoog spat het water op. Het zeil en het touwwerk worden mee gesleurd en tot ontzetting ziet de Noorman, dat een paar krijgers, die zich niet bijtijds uit de voeten konden maken, een prooi der gol ven worden. Even meent Eric het gelaat van Bjarki te herkennen, doch reeds slaat een nieuwe stortzee de Drak kar opzij. Nog even zien de man nen de ongelukkigen worstelen met het water... dan sluiten de gölven zich... Terwijl het dappere t .-oer.'- Noormannen vecht tegen c ei- haast zekere ondergang, rijdt, ver weg, een ruiter over de besneeuw de wegen naar Wogram's l oht. Het is een vrouw met \vr.~pe: cr.- de haren, die, diep over c.c hals van haar paard gebogen, deer het bos galoppeert. Voortdurend zet zij haar paard tot groter spoed aan, terwijl zij telkens mompelt: „Moge ik niet te laat komen... laat mij op tijd zijn..." Huwelijks-voltrekkingen. 16 Apr. Leon F. Bauwens-, 25 j., jm. (won. te Axel) en Cornelia J. Verhelst, 23 j., jd.; Jozef M. Minnaert, 22 j., jm. (won. te Schoondijke) en Mar- garetha P. van de Velde, 21 j., jd. Geboorten. 9 Apr. Leonie Johan na, d. van Rudolf M. J. Veen en Marie L. D'hert. 10 Apr. Rosalie Maria, d. van Frans van Klaveren en Cornelia S. Harms; Josephus Stephanie, z. van Albert P. van Esbroek en Bertha E. de Krijger. 12 Apr. Janna Clazina, d. van Jan W. Neels en Catharina de Kok. 13 Apr. Cornelia Catharina, d. van David Bareman en Dina C. van Ejjk. 14 Apr. Geertruij Elizabeth Maria, d. van Filibert R. A. de Bock en Janneke C. van de Velde. 15 Apr. Ria Germaine, d. van Wil ly L. van de Walle en Ivona C. M. Alexander (won. te Westdorpe); Jeannette Maria Johanna, d. van Alouisius de Booij en Aureliana M. de Bruijn (won. te Hulst); Corne lia Johanna, d. van Jacobus J. Moens en Maatje van Doeselaar; Marinus Pieter, z. van Adriaan Zegers en Maria Pladdet. 16 Apr. Margarethe Ella, d. van George Gort en Jacomina C. van der Hooft. Overleden. 12 Apr. Maria Wolse, 77 j., geh. gew. met Jan Witte. 15 Apr. Elisabeth Suzanna Verlin de, 78 j., geh. gew. met Frans J. Kaan. 16 Apr. Frangoise Jacoba de Bokx, 75 j., geh. gew. met Wil lem Hamelink. In de week van 10 tot en met 16 April hebben zich in deze gemeen te gevestigd: D. F. W. de Haas, Scheldekade 55, van Amsterdam; C. J. van Es, Tuinstr. 18, van Koudekerke; L. de Bat, Narcisstr. 7, van Krabben- dijke; W. L. van Ecke, O 28, van Axel; T. J. L. WillemsenCaers, Van Steenbergenlaan 18, van Ant werpen (B.); K. Schoester, Dok- weg 26, van Goes; J. Walhout Dingemanse, P 120, van Biervliet; A. M. Naessens, Nwe Kerkstr. 17, van Wormer; J. C. Vermaat, Nwe Kerkstr. 17, van Borne (O.); F. J. Stoffels, Noordstr. 74, van Zaam slag; A. C. Leenhouts, Wilhelmi- naplantsoen 6, van Vlissingen; W. J. Vercouteren, Hondiusstr. 27, van Axel. Vertrokken P. L. Slabber, Donze-Visserstr. 18, naar Goes; A. A. Nonnekes, Dokweg 26, naar Goes; G. H. Kra nenburgde Rhoter, W. de Zwij- gerpl. 11, naar Oostburg; G. Cou- wenbergh, Korte Kerkstr. 22, naar Waalwijk; C. A. Verboom, Rozen- str. 11, naar Rotterdam; G. J. A. de Smet, Hendrikstr. 17, naar Oost burg; C. T. Vink, Tramstr. 1, naar Woensdrecht; 'S. P. Dierick, Bo- venweg 56, naar Sas van Gent; D. ten Hoeven, Kazernestr. 17, naar Raamsdonk; C. J. Kortlever, Nieuwstr. 41, naar Delft. DINSDAG 21 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Koor; 7.45 Een woord voor de dag8.00 Nieuws 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Cause rie; 10.05 Voor de jeugd; 10.20 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.03 Lunch concert 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualitei ten; 13.25 Amusementsmuziek: 14 00 Gev. programma; 14.50 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Ben je zestig; 16 00 Voor de zie ken; 15.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Gev. muziek; 18.20 Sport; 18-30 Voor de jeugd; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nws.19.10 Gram.; 19.15 Uit het boek der boeken; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Orkest; 21.30 Viool; 22-00 Radiodokter; 22.15 Koor; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8-00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Zang; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Piano; 12 00 Lichte muziek: 12.30 Mededelingen: 12.40 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Zeg eens Amerika; 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15-00 Gram.; 15.13 Voor de vrouw; 15.45 Gr.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 17.50 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.33 Cau serie; 18.45 Gram.; 18.55 Koor; 19.20 Kwintet; 20.00 Nws.; 20.05 Gram.; 20.15 Gev. programma; 21.30 Lichte muziek; 21.50 Me dedelingen; 21.55 Lichte muz.; 22.05 Tirolermuziek; 22.45 Over zicht; 23 00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20 Orgel; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12-30 Weerbericht; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.35 Orkest; 14.09 Schoolradio; 15.30 Kamermuz.; 15.05 Orkest; 17.00 Nws.; 17.19 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespre king; 18.00 Voor de padvinders; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Cau serie; 20.00 Gev- muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Gev. muz.; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3