ARGENTIJNSE FATA-MORGANA John Christie, de massamoordenaar (/aap de \jcouw Wat brengt DE RADIO? TOM. y K r' Sen Strclcr §ua*lage Vogelbescherming in de komende maanden vaart Noorse kopers voor Nederlandse loggers Gooree-Overflakke bijna droog TWEEDE BLAD Zaterdag 18 April 1953 8e Jaargang Ne. 2319 Pérons atoombluf vindt einde in medisch laboratorium MEDISCHE RUBRiEK DE VRIJE ZEEUW Het Nahoeël-Hoeapimeer in het Zuiden van Argentinië is ongetwijfeld een van de schoonste plekjes ter wereld. Het wordt omzoomd door een met prachtige bossen begroeid gebergte en tussen de bergkammen vormt het water op ontelbare plaatsen machtige fjorden. Over grote afstanden is de natuur hier nog volkomen ongerept. Slechts van Bariloche, het luxueuse vacantie- oord uit, dringen de houthakkers langzaam deze sprookjes achtige wereld binnen. Zij worden gevolgd door de arbei ders, die hier de buitenverblijven aanleggen van rijke Argentijnen, die het in de zomer ondragelijk hete Buenos- Aires wensen te ontvluchten. Een paar jaar geleden ontstond ino/dit^ï'oorspronkelijk Per onder deze vacantiegangers een paniek. Op een van de eilanden in het meer verrezen geheim zinnige laboratoria. Péron bouw de er zijn atoomstad. De prijzen van de grond, die tot aanzienlijke hoogte waren gestegen, daalden plotseling. Waarom moet men die atoomstad nu juist voor onze neus bouwen", mopperden de hoteliers van Bariloche. „In de Verenigde Staten bouwt men ze in de woestijn, bij ons in een vaeantie-oord". Nu was er een goede reden voor: de atoomstad was er in de eerste plaats om te worden ge zien. Aan de oever werden grote borden opgericht, waarop de toerist kon lezen: „Planta Experimental de Energie Ató- mica". En daarop volgde twee jaren geleden het sensationele bericht, dat de Oostenrijkse pro fessor Ronald Richter volgens geheel nieuwe methoden een atoomsplitsing tot stand had ge bracht. De wereld twijfelde en met recht, want de gehele atoomsplit sing van Péron bleek niéts meer dan een schone theorie, waar over nog slechts wordt gelachen. „IK LEEF HEERLIJK". Richter, van wie indertijd wat al te voorbarig werd gemeld, dat hij gearresteerd zou zijn, is meer het type van een bonvivant dan van een geleerde. Niets kan beter zijn cynisme bewijzen dan de ge schiedenis, welke hij sinds jaren aan zijn vrienden pleegt te ver tellen: De sjah van Perzië ont moette eens een boer, die be weerde, dat hij een ezel kon leren spreken. De vorst bood daarop grootmoedig aan in 't onderhoud van de boer te voorzien, zolang deze met zijn „onderwijs" bezig was. Maar de boer zei tot zich zelf: „De ezel zal nooit leren spreken, maar ik leef heerlijk en zisch sprookje is of een verzin sel van dr. Richter zelf, is niet bekend. In ieder geval is het geheel van toepassing op het atoomproject van NahoeëlHoe- api. Een vice-admiraal is op het ogenblik bezig met een onder zoek naar het gebruik van de enorme sommen, die voor het werk beschikbaar zijn gesteld. De tot dusver bereikte resulta ten hebben duidelijk gemaakt, dat vrijwel geen lid van Rich ters ploeg van „geleerden" de verleiding heeft kunnen weer staan op de onder het bestuur van Péron gebruikelijke wijze door het vervalsen van rekenin gen en kwitanties de staat te bedriegen. Dat zij zich op het ogenblik nog steeds op vrye voeten bevin den, mag worden uitgelegd als een teken van de grootmoedig heid van het staatshoofd, of zelfs van een soort van collegiale bewondering voor toverkunsten, die hy zelf tegenover zijn volk met een onnavolgbaar raffine ment opvoert. Met dezelfde tamtam als de stoomfabrieken heeft hij immers ook andere Argentijnse „presta ties", die later op bluf bleken te berusten, aangekondigd: de Ar gentijnse straaljager (er werden totnogtoe door de Duitse profes sor Tank twee modellen gecon- trueerd, waarvan er één onmid- dels is neergestort); de Argen tijnse auto (de daartoe in Cordoba gebouwde fabriek heeft in 1952 in 't geheel vijfs stuk afgeleverd) en de Argentijnse tractor (waar over tegenwoordig geheel wordt gezwegen). Het volk heeft blijk baar een kort geheugen en kijkt met een zekere trots toe, hoe de goochelaar in het regeringspaleis de gebraden duiven uit de hemds mouwen tovert om die onmiddel lijk daarop voor goed in zijn lege hoed te laten verdwijnen. Argentinië is immers ondanks het economische wanbeheer nog altijd een zo rijk land, dat zelfs geen dozijn dr. Richters het kan kaalvreten. Maar op den duur vermoeit het spel het toch. In het peronistische gebouw kraken de balken luid. Op de borden aan de oevers van het Nahoeël-Hoeapi-meer is 'n nieuw opschrift verschenen: „Plante Experimental de Altas Tempera- turas", proefstation voor hoge temperaturen. Niet slecht. Ar gentinië heeft inderdaad koorts. Het Péronisme is zijn crisis in gegaan. De recente gebeurtenis sen^ zoals de zelfmoord van Juan Duarte, broeder van de overleden Evita Péron en het aftreden van talrijke ministers bewijzen, dat zy wellicht dodelijk zal zijn Deze week zijn in IJmuiden 7 Noorse zeelieden gearriveerd om door bemiddeling van het ver enigd cargadoorskantoor te Am. sterdam 3 Nederlandse (IJmui- dense en Katwijkse) loggers te kopen, die bestemd zijn voor de vrachtvaart in de kustwateren en fjorden van Noorwegen. Als eerste is reeds aangekocht de IJm- 268. Verder worden be. sprekingen gevoerd over de koop van de logger Katw. 33. De IJm. 268 wordt zeeklaar ge maakt en zal in Noorwegen wor den verbouwd om daar onder particuliere vlag te igaan varen. Vorig jaar zijn al vijf Scheve- ningse loggers, waarvan de ex ploitatie evenmin langer lo nend was, eenzelfde weg opge gaan. Men wil de loggers in In Londen werd op 31 Maart een man gearresteerd, die rustig over de Theems stond uit te kijken. Het was John Christie, op wie een week lang door de politie jacht werd gemaakt. Na dat hij acht uur lang was ver hoord, stelde men hem formeel in staat van beschuldiging we gens moord op zijn 54-jarige echtgenote Ethel. Men vermoedt, dat hij nog 5 andere vrouwen op gruwelijke wijze om het leven heeft gebracht. Rillington Place 10 staat in een haveloze straat van een have- Noorwegen speciaal gebruiken [loze stadswijk. Toen een leegj voor het vervoer van vis naar het bui.enland en de vismeel!'a- brieken. Het derde schip, dat voor Noorwegen zal worden ver kocht, is nog niet bekend. staand gedeelte van deze woning verleden maand door een nieuwe huurder werd betrokken, deed hij de ontzettende ontdekking, dat in een dichtgetimmerde al- Meermalen vroegen wij reeds wordt verleend, of desnoods de aandacht voor het vele moois I krachtig genoeg wordt opgetre- dat ook in deze hoek van Neder- den. Ouders, onderwijzers en po land op natuurhistorisch gebied litie kunnen dit kwaad zeker te bewonderen valt voor ieder, die er een beetje moeite voor over heeft en zijn ogen de kost wil geven. Ditmaal willen wij een plei dooi houden voor onze gevleu gelde vrienden in verband met het reeds begonnen broedseizoen. Het zal ieder duidelijk zijn, dat in de wintermaanden, tengevol ge van sneeuw en ijs, koude en mist, slachtoffers onder de vo gelbevolking vallen; dat ook het daarmee samenhangende voed seltekort zijn tol eist, meerdere trekvogels op hun lange reis ten prooi vallen aan de vele gevaren die hen doorlopend bedreigen, terwijl tenslotte de rijen der jachtvogels zijn gedund door vele welgemikte schoten. Het gevolg van dit alles is, dat in het voorjaar een sterk gedun de vogelstand is overgebleven. Kunnen deze vogels rustig en ongestoord hun broedplicht ver vullen, dan is er weinig gevaar voor achteruitgang aanwezig, want veelal herstelt de natuur zelf de geslagen wonden. Helaas verloopt de broedtijd voor een massa vogels niet zoals dit zou moeten zijn! De eieren van vele soorten vormen voor sommige lieden een welkome buit. Eieren van grotere soorten als kievit, eend, scholekster, tu reluur enz. worden naarstig ge zocht en met meer of minder smaak verorberd. Jongens trek ken er op uit en verstoren elk nest, dat ze maar kunnen ont dekken. Bij grasmaaien en oog sten gaan vele legsels verloren, terwijl ten overvloede ook in de dierenwereld zelf meerdere lief hebbers van een v'ogelei of vogel jong van de gelegenheid profi teren. Tegen dit laatste is weinig te doen, maar de schanddaden die door mensenhand jaar in, jaar uit aan onze vogels worden be dreven, zijn wel af te wenden, als er maar genoeg medewerking voor een goed deel beperken. Een jongen, wien de nodige lief de en eerbied voor het mooie in de natuur Wordt bijgebracht, zal zich wel even bedenken vóór hij een legsel zal verstoren of een nest jonge vogels zal uitmoor den. Degenen, die totaal niet leren willen, moeten dan maar aan de zorgen van de politie wor den toevertrouwd! Men mene niet, dat wij over drijven! Dit euvel is altijd nog groter dan menigeen denkt. Een kolonie prachtige kluten, die als woonplaats een laaggelegen wei de onder Hoek had verkozen, kon niet één legsel tot voltooiing brengen. Telkens als er weer een paar eieren waren gelegd, wer den deze door mensenhand ge roofd tot in Juni toe! Van de tussen de dertig en de veertig paren kluten heeft, voorzover was na te gaan niet één jong het levenslicht kunnen aanschou wen. Niet veel beter verging het een aantal meerkoeten en water hoentjes in een bij Terneuzen gelegen kreek, een aantal kievi ten bij Hoek enz. Zulke ergerlijke gevallen kun nen alleen worden voorkomen, als ieder, die iets dergelijks be merkt, optreedt, desnoods door het waarschuwen van de politie of het geval ter kennis te bren gen van de Ned. ver. tot be scherming van vogels, Rokin 92^-96, Amsterdam, die dan op haar beurt de justitie alarmeert en... met goed gevolg! De politie treft in deze geen blaam. Moei lijk kan bij iedere boom, heg of kreek een ambtenaar worden geplaatst, maar als haar hulp wordt ingeroepen, geschiedt dit nimmer tevergeefs. Mogen wij alle natuurliefheb bers verzoeken het komende broedseizoen hun aandacht aan dit euvel te schenken? Zeeuws- Vlaanderen kan dan een nog grotere vogelbevolking krijgen dan het al heeft en veel vogel- laed kan worden voorkomen. heeft middenvoor en middenach ter een naad-. Om nog even op het voorpand terug te komen. Doordat het in het middenband is geplaatst, is het niet eenvoudig daar een slui ting te maken van knoop en knoopsgaten; daarom sluiten we het lijfje met drukknopen. We hebben dan meteen de ultra moderne blinde sluiting. Het patroon is uitgezet in maat 44. De getallen bij de stippel lijnen duiden centimeters aan. Het patroon kan zo nodig voor andere maten worden verkleind of vergroot. BESTELLEN. Zijn er lezeressen, die graag een precies uitgewerkt patroon op ware grootte hebben, dan kunnen zij dit bestellen onder nummer P. B. 54. Bestellingen kunnen geschieden bij Pers- Patronendienst, postbus 35 te Utrecht, per postwissel of per brief met insluiting van post zegels ƒ0,90. Na ontvangst van dit bedrag en de juiste vermelding van adres, maat en nr P. B. 54 wordt het patroon omgaand toegezon den. HET OPSTIKKEN VAN HET BAND. Het beste kan het band worden opgestikt, als de japon nog niet geheel in elkaar zit. Alleen moe ten aan het voorpand wel eerst de schouderpassen worden ge stikt. Mouwen worden naad op naad ingezet! Het band op de rok ligt met de onderkant 10 cm van de zoom en evenwijdig aan deze lopend. Het echte Tiroler sierband is was- en kleurecht. Dit band is niet zo erg goed koop. Er zijn wel andere, niet originele Tiroler soorten in de handel, die voordeliger zijn. Laat bij het kopen van dit band echter de winkelier de waarborg geven, dat ook dit band was- en kleur echt is. Later zou men anders ;met een strop komen te zitten. BARBARA. koof enige lijken van vrouwen verborgen waren en bij nader onderzoek vond men in de tuin eveneens menselijke resten weg gestopt. Groot was de conster natie, bij de diverse bewoners van het huis, vooral ook omdat daar enige jaren geleden een chauf feur zijn vrouw en zijn kindje had vermoord. De verdenking van dit nieuwe misdrijf viel onmiddellijk op John Christie, de vorige huurder van de étage, die sedert korte tijd spoorloos verdwenen was. Christie schijnt indertijd in het proces tegen de chauffeur als kroongetuige te zijn opge treden en na afloop een zenuw stoornis te hebben doorgemaakt. GEESTESZIEK. We weten niet of deze man de moorden heeft gepleegd en mo gen niet op het onderzoek voor uitlopen. Zeker is het, dat men sen, die zoiets doen, geestelijk abnormaal zijn. Het Londense volk zoekt in dit geval een pa rallel met de geschiedenis van de beruchte Jack the Ripper, een sadist, wiens moorden in het bij zonder vrouwen van lichte zeden moeten hebben betroffen. Of de vergelijking opgaat, is niet met zekerheid bekend. Wel kan men zeggen, dat de moorden zijn be gaan door een sadistisch aange legde geesteszieke. De geschiedenis vermeldt ver schillende overeenkomstige wan daden door sadistische psycho- pathen. Het ergste voorbeeld is wel, dat van de Franse maar schalk Gilles de Rays, die in de 15e eeuw op zijn slot ongeveer 140 kinderen heeft afgeslacht. Herhaalde grove mishandeling van dieren moet ook aan een der gelijke geestelijke afwijking wor den toegeschreven. FANTASIE. j In lichtere mate komen sadis tische handelingen zeer dikwijls voor. De schrik van de jonge meisjes zijn „kuitenprikkers" en andere angst-aanjagende indivi duen, die hen op straat lastig vallen. Merkwaardigerwijs worden de allerergste uitspattingen van het sadisme alleen in de fantasie be leefd. De pen weigert alle gru welijkheden te beschrijven, die door sommige personen worden uitgedacht, maar nooit in prac- tijk gebracht. De beroemde psychiater Krae- pelin vermeldt, dat een psycho pathische jongeman in gedachten zijn klasgenoten onderwierp aan 36 soorten verfijnde martelingen en zich als gestichtspatiënt ja renlang met deze denkbeeldige wreedheden scheen te „verma ken". Ook de geschriften van mar kies De Sade, naar wie de bedoel de aberratie is genoemd, wemelen van ongehoord bloeddorstige, verzonnen gruweldaden. Dr. A. BRIEDE. Door het droogmaken van de polder Oudeland van Oude Ton- ge en de pGlder Bat.enoord sa men 2000 ha groot, is Goeree- Overflakkec, op enkele kleine buitenpolders na, vrij gekomen van overstromingswater. Tiroler sierband, zoals wij het hier noemen, heet in het land van oorsprong „Tiroler Borten". Dit prachtige garneerband is bezig zich een weg te banen in Nederland. Deswege hebben wij gemeend ditmaal een model te moeten plaatsen van een met dit band bewerkt jurkje. Dit model is op zichzelf heel eenvoudig, maar door de gar nering krijgt het een aantrekke lijk karakter. Het lijfje is wel heel simpel. De gebogen lijnen van hals naar zijnaad geven een bolero-effect. De mouwen zijn tamelijk kort. Het achterpand is geheel glad. De rok bestaat uit 4 banen, dus o;m <0 voorrok achterrok positie van sierband ZONDAG 19 APRIL HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Vroegdienst; 9.15 Kerkzang; 9.30 Nieuws; 9.45 Causerie; 9-50 Gram.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Orkest; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconc.; 13.30 Voor de jeugd; 14.15 Gr.; 15.35 Causerie; 16.05 Gr.; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Samenzang; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 De gewone man; 20.05 Gev. mu ziek; 21-50 Hoorspel; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: -8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 8.25 Voor het platte land; 8.35 Orgel; 8.55 Sport; 9.00 Gram.; 9-45 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Sport; 12.05 Lichte muz.; 12.35 Toneelbeschouwing12.45 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.05 Gr.; 1310 Amusementsmuziek; 13.50 Boekbespreking; 14.10 Gr.; 14.25 Voetbal; 16.15 Gram.; 16.50 Spor^; 17.00 Gesprekken met luisteraars; 17.20 Causerie; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18-30 Gr.; 18.45 Zang; 19.30 Radiolympus; 20.00 Nws.; 20.05 Gev. muziek; 21.05 Hoor spel; 21.55 Mededelingen; 22.09 door Allan Penning 78) (Nadruk verboden). Met een verwensing werd Pe ter wakkerKonden ze hem dan geen ogenblik met rust la tenAls ze elkaar dan met alle geweld af wilden maken, waarom konden ze dan niet een beetje geschikter moment uitzoe ken? Weg, zijn schoonheidsslaap! Enfin, hij zou er dan maar even op losgaan, maar het was een bar vervelende pekarah. Wat scheel de die ellendige schuit in vredes naam? Als hij dat alles had kun nen voorzien, dan had hij een reis eerder de hele boel opge ruimd. Nog nooit was er, in één reis zoveel ellende geweest. Zou de „Ping Ho" misschien de lucht gekregen hebben van zijn plan nen en zou ze nu „tinkahs" krij gen? Hij schoot zijn broek aan en stapte naar buiten. Even moest hij tegen de scherpe stralen van de zon knipperen. Het viel je dan ook wel machtig rauw op het lijf. Op de plecht klitte nog een partij volk rond het slachtoffer, dat in een kleine oceaan van eigen bloed lag. Op een paar me- vergeten dweil, in zalige onwe tendheid van de dingen, die ko men zouden. Als een soort Cer berus waakte Bill over de moor denaar, klaar om, mocht hij weer bij komen, de kerel een tweede oplawabber te verkopen, die hem geen tijd zou geven tot tien te tellen. „Mooi spul", nijdigde Peter, terwijl hij bij de vermoorde neer knielde. „Deze is tenminste zo dood als een pierMisschien maar goed ook, want als er nog leven in had gezeten, zou ik toch niet weten, wat er mee te begin nenDaar moet je een vakpil voor hebben!" „Ja", beaamde Bill, „van die zullen we niet veel last meer heb ben, maar wat moeten we met deze kerel aan, kap?" „Hoe komt die buiten westen?" „Tegen mijn vuist opgelopen", verhelderde Bill. „Ik wist niet wat die doerak verder van plan was, dus het leek me het beste hem maar even rustig te hou den". Gooi 'm dan maar een paar genAls het een beetje bezon ken is, zal ik het zakie wel met hem uitzoeken.... Vanavond of zo Nu kon Peter dit hele gebeu ren, dat van tijd tot tijd aan boord onvermijdelijk schijnt te zijn, wel heel lakoniek opnemen, maar met dat al bleef het een onaangename geschiedenis. De eerste haven, die ze aan zouden doen was Penang. Politie moest worden geseind, dan zeker een dag oponthoud voor het onder zoek en dan nog de hele nasleep, die zo'n perkarah onvermijdelijk met zich brengt. „En dat moest natuurlijk weer gebeuren, toen de kapitein in zijn kooi lag. Het lijkt wel of de dui vel er mee speeltIk hoor ze al bij 't onderzoek.... We staan toch al in zo'n goed blaadje, wij mensen, die niet in een vaste vaart zijn. Natuurlijk weer een vrachtzoeker, krijg je te ho renWat kan je anders ver wachten van die ongediscipli neerde rommeltjes met bijeen ge raapte bemanningen van wat een ander niet hebben wil! Alsof zo iets op een vaste lijn niet voor komt. Als je Madoerezen op je rol hebt staan en welk schip hier in het Oosten heeft dat nou niet, dan kan je dat elk ogenblik ver wachten. 's Avonds werd de dader ge- ter afstand lag de dader, als een rei», ik kan niet ander» zeg- putsen water- over zijn koppen sla boeid^ iHpcte kaartenkamer ge- hem te krijgen. Het hoe en waar om bleef een diep geheim, maar ge herinnering aan je laatste een publiek geheim, waar niet over werd gesproken Zo stoomde de „Ping Ho" ver der op. Een ogenblik had de kar stil gestaan, toen het lijk van het slachtoffer aan de golven werd toevertrouwd, maar daarna gleed de boot weer in de richting van de equator, alsof er niets gebeurd was. Alleen zuchtte in het an- xerkettingluik 'n blijkbaar totaal onverschillige Madoerees in af wachting van het strafproces, dat eveneens langs hem heen zou gaan. Zijn eer was gewroken en iat was het enige, dat telde. In Penang kwam de politie aan boord met veel gewichtige papie ren, die alle vol werden geschre ven. De man werd van boord ge voerd en toen Peter het beetje lading dat voor deze haven was bestemd, gelost had, kon de „Ping Ho" weer z'n reis vervolgen. Ter loops had Peter geïnformeerd, wat rijst deed, maar ofschoon de markt niet verder bleek te zijn gekelderd, was er toch nog geen kwestie van dat hij winst zou maken, ja, zijn transport was dan uit zijn eigen zak gekomen. Maar dat er van geen verdere daling sprake was, deed Peter al weer goed. Zijn duiten waren tot dus ver veilig, al moest hij dan ook zijn vrachtpenningen er bij in schieten. Dus, dacht hij, 't zaak je nog maar even aankijken en met zijn volle lading lichtte hij het anker. (Wordt vervolgd). I Amusementsmuziek22.30 Voor dracht; 23.00 Nieuws; 23.15 Re- Iportage; 23-30 Dansmuziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Kamer muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 1415 Reportage Neder- land-België; 16.15 Gram.; 17.00 Lichte muz.; 17.45 Sport; 17.50 Gr.; 18.00 Piano; 18.30 Causerie; 13.00 Nws.; 19.30 Bariton; 20.00 Ork.20.45 Zang; 21.10 Orkest; 21-40 Gram.; 22.0 ONieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 20 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Sport; 8-20 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Gev. programma; 12.30 Medede lingen; 12.33 Orgel; 13-00 Nws.; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Or gel; 14.00 Schoolradio; 14.30 Gr.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lich te muziek; 15.35 Gram.; 16.00 Lezing; 16-30 Ensemble; 10.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Koor; 18.20 Sport; 18.30 Cause rie; 18.45 Eng. les; 19.00 Nws.; 19.10 Hobo's; 19-30 Cau.erie; 19.45 Harprecltal; 20.00 Radio- srant; 20.20 Gev. muziek; 20.45 Hoorspel; 21.35 Gram.; 22.00 Or kest; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 33-15 Causerie; 23.30 Gram. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 3-00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Zang; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; 11.00 Causerie; 11.15 Orkest; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram-; 13.30 Orkest; 14.00 Cau serie; 14.20 Gram.p 14.30 Voor dracht; 14.45 Piano; 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Gram.; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gr.; 17.50 Commentaar; 1800 Nws.; 18.15 Lichte muziek; 18.30 Ac cordeon; 19.00 Causerie;19.15 Reportage; 19.25 Cabaret; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws.; 20.05 Orkest; 21.05 Voordracht; 21-20 Gev. programma; 22.00 Mededelingen; 22.05 Causerie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Filmprogramma; 23.45 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.30 Gram.; 13.45 Zang; 14.00 Gram.; 16.00 Zang; 16.15 Gram.; 1700 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram-; 20.00 Orkes.; 21.30 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5