Binnenlands nieuws RADIO? RECHTSZAKEN Eric de Noorman en Bor Khan" wwrm n Slag om Zuidelijke buiten dijk Goeree-Overflakkee begint Krachtige Britse maat regelen tegen de Mau Mau Wat brengt de B. B. heeft bijna 100.000 vrijwilligers Staling bij „CoMf in Antwerpen Emdex&menopgaven uitgelekt m Een kleine greep uit de talloze Sparvoordelen De Nederlandse emigranten in Australië VOETBAL y BURGERLIJKE STAND Motorboot dreef elf weken op de Indische Oceaan INBREKERSBENDE GEARRESTEERD. ZESHONDERD KG STRO VERBRAND. VOOR WATERSNOOD- SLACHTOFFER UITGEGEVEN. SOLDAAT GAF VERPLEEGSTER EEN KLAP. en ik laat U nog meer guldens sparen Zelfstandige kruideniers Kopen bij De Spar is sparen bij de koop Bij de hoek van Sint Jacob tussen Nieuwe en Oude Tonge ligt thans groot materiaal voor het dichten van de Zuidelijke buitendijk van Goeree-Over flakkee. De groïe zandzuiger Ahoy is ook aangekomen om bij de werkzaamheden te worden inge schakeld. De gezagvoerder van de Itali aanse tankboot Montallegro heeft gemeld, dat hij in het N.W. deel van de Indische Oceaan het mo torjacht Marie Jeanne heeft aan getroffen, dat reeds elf weken ronddreef. Van de 11 opvaren den, onder wie twee vrouwen, hebben slechts twee personen de ontberingen overleefd, de 16-ja- rige zoon van de eigenaar van het jacht en een lid der beman ning. De Italiaanse tankboot was op weg naar Ahmadi aan de Perzische Golf. Generaal W. Hinde, directeur- generaal der operaties tegen de Mau Mau, heeft Woensdag noodmaatregelen van kracht verklaard, waardoor in feite een oorlogstoestand in Kenya is in getreden. De nieuwe maatrege- Ten moeten dienen om zo krach tig mogelijk optreden tegen de met terreuraanslagen werkende Mau Mau-leden te bewerkstelli gen, met als uiteindelijk doel vernietiging hunner geheime or ganisatie. „Eind April moeten wij zo on geveer op voile kracht tegen de Mau M"u in actie zijn. Ik heb goede hoop dat de tegen haar gerichte actie niet erg lang zal behoeven te duren", verklaarde generaal Hinde Woensdag te Nairobi tegenover verslaggevers. De nieuwe maatregelen omvat ten 87 punten, o.m.: het sneller doorgeven en verwerken van be richten over Mau Mau-optreden, nauwere samenwerking tussen provinciale en districtsbesturen. Het opzij zetten van alle persoon lijke en politieke geschillen, een herziening van de organisatie der politie en 'n zover mogelijk door gevoerde versterking der Kikoe- j oe-burgerwachten. Voorts het vestigen van „krach tige operationele bases" in ver schillende gebieden. Het verze keren van een maximale veilig heid voor de inwoners van Ke nya, hetgeen gepaard moet gaan met een offensief optreden, het verwijderen van onbetrouwbare inheemse telefonisten en het aan leggen van nieuwe telefoonver bindingen ten dienste van opera ties tegen de Mau Mau. VRIJDAG 17 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gew. muziek; 7.45 Dagope ning; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram-; 10.30 Morgendienst; 11.00 Piano; 11.30 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Kwartet; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.30 Orkest; 15-15 Voordracht; 15.35 Zang; 16.00 Causerie; 16.15 Orkest; 17.00 Piano; 17.30 Re portage; 17.40 Gram.; 17.45 Fries programma; 18.00 Sur. volksmuziek; 18.25 Causerie; 18.40 Blokfluit; 19-00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Bijeenkomst Christelijk Natio naal Vakverbond; 21.55 Amuse mentsmuziek; 22.25 Kunst; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Es peranto; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; 10.30 Schoolradio; 10.50 Orgel; 11.10 Causerie; 11.30 Piano 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Lich te muziek; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; 14.50 Voordracht; 15.10 Ensem ble; 15.30 Orkest; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Or gel; 17.20 Causerie; 18-00 Nws.; 18.15 Felicitaties; 18.45 Voordr.; 19.00 Zang; 19.15 Guitaarspel; 19.30 Causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.10 Kamermuziek; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 2100 Lichte muz.; 21.30 Klankbeeld; 21.55 Gram.; 22.05 Weekoverz.; 22.20 Kwartet; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.; 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Opera; 15.30 Gram.; 16.00 Moderne muziek; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17-10 Gram.; 18.05 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Orkest; 20.50 Gr.; 21.05 Orkest; 21-40 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.10 Causerie; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws. Een Hilversumse rechercheur heeft Dinsdag een jongeman, de 22-jarige G. Z. aangehouden, die bekende tezamen met een drie tal vrienden, de 18-jarige gla zenwasser B. v. d. B-, de 20-ja- rige haardenmaker W. van O. en de 21-jarige schilder L. G. in de afgelopen weken een reeks inbraken te hebben gepleegd, voornamelijk in kantoren van fariekspanden en andere grote bedrijven. De buit bestond uit flinke geldsbedragen, doch ook „klein goed" werd niet ver smaad. Bovendien hadden zij diverse fietsen gestolen. Het vienal is opgebracht naar het huis van bewaring te Am sterdam. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Eén dode. Dinsdagnacht te ongeveer half één is op de rijksweg nr. 1 onder de gemeente Hooglander veen een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 23-jarige heer H. J. Willard uit Laren (N. H.) het le ven verloor. Zijn moeder, de 52- jarige mevr. J. Willard-Mossink en de 26-jarige mej. G. H. Wil lard werden zeer ernstig ge wond. Drie andere inzittenden, twee meisjes S. Willard en A. M. Wli- lard, resp. 14 en 13 jaar en een 11-jarige jongen, Wilh. Willard, bekwamen minder ernstige ver wondingen. Allen werden naar het zieken huis te Amersfoort overge bracht- Op de berm langs de rijksweg stond een auto geparkeerd met een lekke band. De bestuurder hiervan had de hulp ingeroepen van een chauffeur van een vrachtauto met oplegger. De aandacht van de heer W. was waarschijnlijk getrokken door de op de berm staande auto. De wagen schoot met grote vaart onder de oplegger, met 't nood lottige gevolg. De geheel vernielde aulo moest werden opengesneden, om de slachtoffers te kunnen be vrijden. Dinsdagmiddag hebben kinde ren, die met lucifers speelden brand veroorzaakt in een stro- mijt van de landbouwer J. Beyers aan de Kloetenseweg te Winters wijk. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was, brandde de mijt geheel af. 600 kg stro ging verloren. TROUWLUSTIGE MEISJES BEDROGEN. Een 28-jarige Hilversumse jon gedame maakte enige tijd gele den via een huwelijksadverten tie kennis met een ondere heer, de 58-jarige zeeman B. Hij vertelde dat hij over grote bezittingen in Afrika beschikte. Het was nodig, dat hij daar weer eens heenging om de zaken te in specteren, zodat hij erop aan drong vrij spoedig te trouwen. De goed gesitueerde heer werd door de familie van het meisje hartelijk welkom geheten, vooral toen hij er prijs op stelde nog vóór het huwelijk een testament te maken, waarbij hij zijn bezit tingen in Afrika inclusief een kapitaal van vele tienduizenden guldens aan zijn a.s. vrouw na liet. Hij trok bij zijn a.s. schoon familie in en men kwam over een, dat eerst nog een korte hu welijksreis naar Zwitserland zou worden gemaakt, waarvoor reeds een en ander werd aangeschaft. Toen werd de a.s. echtgenoot plotseling ziek. Het meisje week niet van zijn ziekbed in welke periode de man zich van zijn ware zijde deed kennen en trachtte het meisje te overweldi gen. Aangifte bij de politie volg de, omdat de jongedame meent dat de man heeft getracht haar te wurgen. Bij de Hilversumse politie bleek, dat aangiften van voorval len van dezelfde aard ook elders zijn gedaan. In Coevorden bijv. was een jong meisje van huis weggelopen, om de zeeman naar zijn bezittingen in Afrika te vol gen. In sommige plaatsen had de man oplichting aan zijn operaties verbonden en ongedekte chèques afgegeven. Hij is thans achterhaald en hij heeft toegegeven deze practijken te hebben toegepast om jonge vrouwen te verleiden. De man, die telkens onder andere namen werkte, is ingesloten. DIEFSTALLEN TOT KLAARHEID GEBRACHT. De centrale recherche in de hoofdstad heeft 17 Amsterdam mers gearresteerd, die ervan wor den verdacht betrokken te zijn geweest bij diefstallen van levensmiddelen e.d. voor een waarde van duizenden guldens ten nadele van een groothandel in levensmiddelen. Een aantal van de arrestanten, chauffeurs van expeditiebedrijven, magazijn bedienden en helers, is reeds voor de officier van justitie ge leid. De diefstallen moeten zich over een periode van twee jaar heb- ben uitgestrekt. De per auto of boot voor het bedrijf aangevoer de goederen werden bij expedi teurs in de hoofdstad afgeladen ter bezorging aan het bedrijf. Een aantal van de met dit transport belaste chauffeurs had afspraken met magazijnbedienden ge maakt, dat zij maar een deel van de goederen afleverden en de rest zelf verkochten aan winkeliers. Op het ontvangstbewijs werd echter vermeld, dat de gehele partij was afgeleverd. Ook is de recherche bij haar onderzoek ge stuit op een aantal interne be- drijfsdiefstallen. Enkele personen zijn aangehouden. Deze behoren tot het reeds genoemde aantal van 17 arrestanten. De winke liers verkochten de goederen óf in hun eigen zaken öf verkoch ten de partijen door aan colle ga's. De recherche heeft een gro te partij goederen als zeep, olie, vetten e.d. in beslag kunnen ne men. Bij het verhoor van een chauffeur voor een andere zaak kwamen de diefstallen aan het licht. De werving van vrijwilligers voor de bescherming bevolking is Maandag ook in de grootste 3 steden begonnen. Er hebben zich volgens de be schikbare gegevens tot nu toe 99.601 personen bereid vèrklaard aan de B. B. te willen meedoen. Vandaag kan vermoedelijk de aanmelding van de 100.000ste vrijwilliger werden verwacht. Ongeveer 3000 me aalibewer- kers van de scheepswerven Coc- kerill te Antwerpen, zijn sedert Meandag in staking. Zij eisen een extra premie van 10 procent er. de opneming van de huidige premie van 25 cent in het loon. Bovendien verlangen zij een 44-urige werkweek met handha ving van he loon dat geMt voor 48 uren werk. de toewijzing van een supplement van 40 procent van het basisloon bij het her stellen van oude schepen en een wijziging in de regeling die geldt voor het aanwerven van arbeiders. INDONESIË Evenals het vorig jaar en in 1951 zijn de opgaven voor de eindexamens van de middelbare schelen uitgelekt- De examens zijn in verband daarmee uitgesteld to een na der te bepalen datum. De politie is Dinsdag begonnen met enke le ambtenaren van het mini- s.erie van Onderwijs te verho ren en huiszoekingen bij hen te doen. De uitgelekte examenop gaven zijn door het ministerie van Onderwijs nietig verklaard. De Utrechtse rechtbank heeft twee inwoners uit Rotterdam, de 25-jarige los-werkman A. van der H. en de 18-jarige los-werkman Th. E. tot een jaar en negen maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest veroordeeld. De verdachten hadden zich in de eerste dagen van Februari uitge geven voor slachtoffers van de watersnoodramp. Zij deden zich voor als inwoners van Bruinisse en lieten zich in Breda en Am sterdam een liefdevolle behande ling welgevallen, profiterend van voedsel, logies, kleding en uit rusting, welke hun door het Ne derlandse Roode Kruis, zowel als door het gemeentelijk evacua tiecentrum te Utrecht werd ver strekt. In laatstgenoemde stad werden zij echter ontmaskerd en ingesloten. De officier van justi tie had dezelfde straf geëist. SOLDAAT SCHAAKTE MINDERJARIG MEISJE. Het meisje was nog geen zes tien jaar en de jonge soldaat net twintig. Samen gingen zij in het vorige najaar naar België en Frankrijk en kwamen pas in Ja nuari terug. De soldaat ging het gevang in en het meisje kwam onder voogdij. Voor de krijgsraad moest sol daat B. van G. zich verantwoor den wegens desertie en schaking. De jongeman huilde meer dan dat hij praatte. De president vroeg zich af, hoe het mogelijk is, dat een beroepssoldaat met een goede staat van dienst der gelijke streken uithaalt. Een officier van de sociale dienst, die als verdediger optrad, wist daarover heel wat te ver tellen. De soldaat was al vroeg vaderloos. Hij voelde, dat hij iets miste en ging daarom teneinde kameraadschap te vinden en zich lid van de gemeenschap te kun nen voelen, in beroepsdienst, hoe- wel hij met zijn bekwaamheden en talenkennis ook in de burger maatschappij terecht kon. Een bevordering bleef uit en bovendien vond de soldaat in het leger niet de gewenste kameraad schap. Hij is toen in een gezin terecht gekomen, dat funest voor hem was. Het dochtertje, een kind van vijftien, dat toen al menig minder kinderlijk avontuur ach ter de rug had, werd zijn vrien din en toeverlaat. De knappe maar slappe jongeman, ontevre den met zijn lot, liet zich tot de sertie verleiden en ging met zijn vriendinnetje op stap. De kwestie, wie nu eigenlijk geschaakt werd, de soldaat oi het meisje, werd ter zitting niet duidelijk. Aangezien de wet het meenemen en omgaan met een meisje beneden de zestien als schaking aanmerkt, kreeg de soldaat de schuld. De jongeman zou nu zijn schuld willen delgen met een vrijwilli- gerschap in Korea, hetgeen de president een uitmuntend idee vond. Zo werd het vonnis na een reeds milde eis van de auditeur militair (vijf maanden met af trek) nog iets milder, n.l. vijf maanden met aftrek, waarvan 2 maanden voorwaardelijk. Voor het hoog militair gerechts hof werd in hoger beroep behan deld het geval van de soldaat J. K„ een Koreastrijder, die tijdens verblijf in een militair hospitaal te Amersfoort een verpleegster een klap gaf. De krijgsraad had hem deswege tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Ter zitting werd aangevoerd en getuigd, dat K. maagpatiënt was en veel pijn had. Toen de ver pleegster hem aanspoorde zijn ontbijt te gebruiken en hij eerst niet reageerde, trok zij hem aan zijn jasmouw, waarop hij met een klap reageerde. Volgens de verdediging lag K. in pijn te dro men. Het zou in twijfel moeten worden getrokken, of opzet aan wezig en aanranding bewezen zou kunnen worden. K. bleek achteraf veel zieker te zijn dan men eerst dacht. De advocaat-fiscaal was van mening, dat K„ die zich reeds eerder misdroeg en veroordelin gen kreeg, flink gestraft moet worden. Hij vroeg bevestiging van de straf. Op 28 April volgt de uitspraak. krijgt U iedere week bij De Sparaltijd een stroom van gratis Sparzegels. En daar voor krijgt U guldens terug. CACAO: pakje v. 100 gr. 50 ct 10 0/o korting, 5 ct voordeel pakje v. 200 gr. 95 ct 10 Ojo korting, 9,5 ct voordeel bus v. 250 gr. 1 35 ct t O0/o korting, 13,5 ct voordeel SPECERIJEN ook met 10% korting I grote keuze specerijen in fraaie busjes o.a. 200 gr. Frou- Frou ot Ijswafels voor 64 ct mei f 0% korting, 6,5 ct voordeel Hierbij nog 100 gr. Vanille Toffees van 28 ct voor slechts 1 6 ct (1 2 ct voordeel) Dus in totaal 13,5 cf voordeel Dat is keuze: 250 gr. fijne koekjes, keuze uit 6 soorten bak- werk63 ct Kaneel35 ct 1 O korting Nootmuskaat. 45 ct 10 Oio korting Witte peper 175 ct en 1 00 ct 1 O O/o korting Zwarte peper 1 50 ct en 85 ct 10 Ofo korting. Dus 3,5 fof 17,5 ct voerdeel per busje I Zomerverse tomaten: 1 bl. Tomaten-puree 35 ct 1 O Oio korting. En een zomers snoepja: 1 00 gr. Platte IJsbonbons 25 ct 10 0/o korting De verrassing voor de boterham: 1 00 gr. lunchworst 31 ct. 10 Oio korting, ruim 6 ct voordeel I paneg VRAGEN AAN DE MINISTER Het lid der Tweede Kamer de heer Haken he oft aan de minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid de voigende vragen gesteld 1. Heeft de minis er kennis genomen van een artikel in no. 10 van De Jonge Kerk, maand blad vcor hervormde jongeren, welk artikel handelt over het lot van vele Nederlandse emi granten in Australië? 2. Is de minister niet van me ning, dat, indien de positie van vele Nederlandse emigranten zó slecht is, als in genoemd artikel wordt beweerd, dit een onhoud bare toestand is, en is de minis ter bereid: a. Maatregelen te nemen, op dat de Nederlandse emigranten, die zulks wensen, in de gelegen heid worden gesteld naar het vaderland terug te keren? b. Er voor te zorgen dat Ne derlanders, die het plan hebben naar Australië te emigreren, worden ingelicht over de werke lijke toestand van de Neder landse emigranten in genoemd land en de grote moeilijkheden, waarmede zij daar te kampen zullen krijgen? HET NEDERLANDS B-ELFTAL TEGEN BELGIË B. De samenstelling van het Ne derlands B-elftal dat Zondag 19 April te Brugge tegen België B uitkomt, ziet er als volgt uit: Doel: Steiger (P.S.V.). Achter: Cools (R.B.C.) en Bos kamp (Ajax). Midden: Wiertz (D.W.S.) aan voerder, Hendriks (Vitesse) en Bennaars (Dosko). Voor: De Jong (Willem II), De Eruyckere (Willem II), Van der Ley (Leeuwarden), Van der Kuil (V.S.V.) en Louer (Noad). Indien Wiertz door werkzaam heden verhinderd is de trip naar Brugge mee te maken zal de keu zecommissie zich nog nader bera den wie zijn plaats als speler en aanvoerder zal innemen. Het op stellen van Bennaars op de links halfplaats is bedoeld als proefne ming, aangezien men niet al te ruim in de halfspelers zit en men gaarne versterking op dat punt van jonge spelers wil hebben. DE BELGISCHE B-PLOEG. Het Eelgische B-elftal is als volgt samengesteld: Doel; Gernaey (Oostende). Achter: Saeren (F.C. Luik) en Schroyens (Beerschot). Midden: Dodet (F.C. Luik), Ba re (Olympic Charleroi) en Maer- tens (Antwerp F.C.). Voor: Van Gestel (Lyra), Bol len (Waterschei Thor), Willems (La Gantoise), Van Huffel (La Gantoise) en Orlans (La Gan toise). HET NEDERLANDSE JEUGD- ELFTAL TEGEN BELGIË TE ROOSENDAAL. Het Nederlandse jeugdelftal, dat Zaterdag 18 April te Roosendaal op het R.B.C.-terrein tegen het Belgisch jeugdelftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Freyt (Woerden). Achter: Brandse (Sparta) en Claus (Helmondia). Midden: Dahrs (Blauw Wit), Van der Hoek (Feijenoord) en Van Woerden (Feijenoord). Voor: De Wit (De Valk), Brus- selers (F.S.V.). Schuman (P.E.C.), Huiberts (Vitesse) en Rijnvis (A.D.O.). DE BELGISCHE JEUGDPLOEG. De samenstelling van de Belgi sche jeugdploeg is: Doel: Delhasse (F.C. Luik). Achter: Seeraert (Union St. Gil- loise) en Culot (Charleroi). Midden: Cornelis (Racing Me- chelen), Bellon (Eendracht, Aalst) en Van Herpe (La Gantoise). Voor: Vilers (Patria, Tongeren), Torfs (Lyra), Dewael (Ander- lecht), Longils (Daring) en Ber- tels (Antwerp F.C.). Deel I: „HET SPOOR VAN HET ZWAARD" 65. „Wat nu, heer Thorkell," vraagt de Noorman streng, ter wijl hij de andere met een ijskoude blik mon stert. „Gij waagt het U met mijn persoon lijke zaken te bemoei en? Mijn besluit staat vast. Indien het U niet bevalt, kunt ge naar uw burcht terugke ren!" Thorkell slaat ech ter zijn ogen niet neer. De anderen zien in ademloze spanning toe. Doch vóór de trotse edelman kan antwoorden, dringt Winonah zich naar voren terwijl zij haar arm be schermend om Erwin heeft heenge slagen. „Eric;" zegt ze zacht, doch beslist. „Eric, neem hem dan mee om mij nentwil, hoezeer het mij ook aan het hart zal gaan om hem te moe ten missen, maar ik geloof, dat het onder deze omstandigheden voor hemzelf het beste zal zijn!" „Bravo!" valt Yark in. „Goed ge- tyfJUJ sproken, vrouwe! Natuurlijk moet die knaap nu eindelijk eens uit de kinderkamer! Hij heeft bewezen, dat hij uit het goede hout is ge sneden!" De Noorman let evenwel nauwe lijks op zijn woorden. Verbaasd en bedroefd staart hij naar zijn gade. „Maar, Winonah", komt eindelijk over zijn lippen. „Hoe kunt ge zo iets vragen. Onze enige zoon! In dien er hem wat overkomt?" „Wanneer gij er bij zijt," ant woordt Winonah, en haar ogen glanzen van liefde en vertrouwen, „kan hem niets overkomen. En bovendien, denk aan je eigen jeugd. Je was toch zelf ook nau welijks de kinderschoenen ontwas sen, toen ge voor het eerst naar het hoge Noorden trok?" Enkele ogenblikken staart Erie zwijgend voor zich heen. Het is muisstil geworden. Allen voelen, dat hier een strijd wordt gestreden, waarin zij zich niet meer mogen mengen. „Goed," zegt Erie eindelijk met een diepe zucht. „Ik geef me ge wonnen. Ge moogt mee, Erwin!" Zonder te letten op de vreugde kreet, die Erwins lippen ontsnapt, gaat de Noorman verder: ..Maar ik wil niet, dat ge verloren tussen ons rondloopt. Je zal veel, veel moeten leren en de beste wijze, waarop dit kan gebeuren is, dat je inderdaad als Yarks schildknaap meegaat." „Natuurlijk," antwoordt Yark met een brede lach van voldaan heid. „Ik zal U wel leren hoe ge met het hakijzer moet omgaan, prutser! En je moet al erg hard leers zijn, als je het er niet beter afbrengt dan die dove lummel met de vlechten, die ik eerst had!'-' EINDE VAN HET EERSTE DEEL. COOP. VRKHTEN VEILING „ZEEUWS-VLAANDEREN". Terneuzen, 15 ApriL Groenten: Per 100 stuks in guldens: Sla 8.20—13. Per stuk in centen: Bloemkool 951; Knolselderij 8. Per bos in centen: Selderij 8; Radijs 101316. Per kg in centen: Late aardappelen 11.30; Peen 310; Prei 172738; Rabarber 16—18—19—20; Spinazie 47—53 —57; Witlof 25—29—30—31—33 —35; Witlof afw. 12—15—21; Schorseneren 19. Fruit: Appelen: Goudreinette KF 3132; Goud- reinette F 15; Winston verpakt 44—62. Peren: St Rémy 1518; Brederode 6— 14. HOEK. Geboorten. 13 Maart. Catharina, d. van Simon van Hoeve en Jaco- mina de Feijter. Overlijden. 30 Maart. Jannetje Flaódet, 66 j., echtg. van Marti- nus Hamelink.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3