Adenauers bezoek aan de Verenigde Staten Hoop op eervolle wapenstilstand In de hemel boven Alaska worden witte strepen getrokken KOREA Nieuwe Amerikaanse plannen DE ONTWAPENING Naar een permanente vrede in Korea? Koningin en Prins naar Luxemburg vertrokken Ook de Sowjet-Unie heeft een net van polaire luchtbases Amerika maakt zich ongerust Het bezoek van de Amerikaanse journalisten aan Moskou PANMOENDJON DE STRIJD WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De Westeuropese verdediging Algemene Vergadering van de Verenigde Naties BESPREKINGEN IN KOREA HERVAT n 1 '-üs FranKering DU abonnement: terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sanae Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Temeuzen Telefoon 2510 NéL 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DONDERDAG 9 APRIL 1953. 8e Jaargang No. 2312. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pee advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adrec Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De Westduitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer, die een officieel bezoek van drie dagen aan de Verenigde Staten brengt, wordt op zijn reis vergezeld door zijn dochter. Op de dag van aankomst be raadslaagden Audenauer en zijn voornaamste raadgever voor de buitenlandse politiek, Walter Hallstein, vijftig minuten met president Eisenhower en de Ame rikaanse minister Van Buiten landse Zaken, John Foster Dul les. Na deze officiële conferentie onderhielden Eisenhower en Fos ter Dulles zich nog in een par ticulier gesprek met hun Duitse bezoekers. Vóór het begin der conferentie stelde Audenauer de president, die zelf amateur-schilder is, een schilderij ter hand. Het voornaamste onderwerp van bespreking werd gevormd door de steeds sterker wordende aanwijzingen, dat de Sowjet- Unie voorbereidingen treft om tot viermogendheden besprekin gen te komen over de volgende Duitse vraagstukken: hereniging van Duitsland; het uitschrijven van verkiezingen in geheel Duits land; een terugtrekking der be zettingstroepen en het sluiten van een vredesverdrag met een verenigd Duitsland. Onder Westerse politici bestaat thans de vrees, dat de Sowjet- Russische regering, door de Duitsers hoop te schenken op een herenigd Duitsland en tevens de Fransen met dit beeld schrik aan te jagen, er mogelijk in zal slagen een uiteindelijke bekrach tiging van het verdrag voor de Franse en Westduitse volksverte genwoordigingen te voorkomen. Vele Westerse politici verden ken de heersers van het Kremlin ervan te trachten door bekwame diplomatie te bereiken, wat hun voorgangers vergeefs door mili taire kracht, communistische propaganda en ondergrondse ac tie hebben willen verwezenlijken, namelijk de neutralisering van een in naam verenigd, doch in feite politiek verdeeld Duitsland. Indien de Sowjet-regering offi ciële stappen in deze richting zou doen, zullen de Amerikaanse, Britse en Franse diplomaten zich op korte termijn moeten beraden over de door hen te volgen poli tiek. Men verwacht te Washington, dat president Eisenhower bonds kanselier Adenauer vóór het ein de der besprekingen zal verzeke ren, dat de Westduitse regering ten volle zal worden gekend in elk Russisch voorstel aangaande Duitsland en dat zij volledig zal worden geraadpleegd bij een be antwoording ervan. De Amerikaanse en Westduitse staatslieden waren het er over eens, dat de jongste ontwikke lingen in de Sow jet-Unie geen verandering der grondbeginselen van de Russische politiek inhou den. Dr Adenauer zou vandaag weer een bespreking met presi dent Eisenhower hebben. Van welingelichte zijde is mee gedeeld, dat Adenauer aan Dulles heeft verzekerd, dat hij binnen kort een ernstige poging zal doen om met Frankrijk tot overeen stemming over het Saargebied te komen. Adenauer zou verder als zijn mening hebben uitgesproken dat het gevaar van een oorlog zal toenemen als het Westen zich minder zou inspannen voor zijn verdediging. Toespraak van Adenauer. Bondskanselier dr Adenauer heeft Woensdag een toespraak tot de persclub te Washington gehouden, waarin hij o.m. ver klaarde: „Het organiseren van werkelijke vrije verkiezingen in geheel Duitsland, zoals de Weste lijke mogendheden hebben voor gesteld, en de vrijlating van de 300.000 Duitse gevangenen en gedeporteerden, die zich nog in de Sowjet-Unie bevinden, zouden veel overtuigender bewijzen van een verandering der Russische politiek zijn dan louter verklarin gen omtrent voornemens". Hij is van mening, dat de bui tenlandse politiek der S.U. geen belangrijke wijziging heeft onder gaan en de Westelijke mogend heden dezelfde krachtige, kal me en consequente politiek" moe ten blijven volgen. Duitse correspondenten in de Ver. Staten spreken in hun be richten over het bezoek van dr Adenauer de verwachting uit, dat ook over belangrijke econo mische vraagstukken zal worden onderhandeld. De kanselier zal o.m. samen komen met leidende industriëlen en financiers. De vooruitzicnten voor Amerikaanse opdrachten aan de Duitse industrie worden gunstig beschouwd. Zouden in derdaad de spanningen tussen de beide wereldmachten ver flauwen, dan rekent men op een toenemende belangstelling der Amerikaanse financiers voor investeringen in Duitsland. Tot nog toe is de politieke onzeker heid en de strategisch ongunsti ge ligging van het Duitse ge bied een der grootste hinderpa len voor zulk een investering ge weest. De Koningin en Prins Bern- hard zijn Woensdagmiddag om 15.20 uur naar Luxemburg ver trokken, waar zij de huwelijks plechtigheid van Prinses Jose phine Charlotte van België en Erf-Groothertog Jan van Luxem burg zullen bijwonen. De Koningin en de Prins zijn vertrokken van het vliegveld Soesterberg. In hun gezelschap bevonden zich mr G. C. D. baron van Hardenbroek, opperceremc- niemeester van de Koningin en grootmeester van het huis van de Koningin en jkvr C. E. B. Roëll, hofdame. Om 16.30 uur Nederlandse tijd is het vliegtuig aangekomen op het vliegveld Findel van Lu xemburg. Het koninklijk paar werd wel kom geheten door Prins Felix van Luxemburg en zijn dochter Prinses Elisabeth. Nadat een 10-tal fotografen en cineasten gelegenheid had den gekregen een opname te maken, nam het gezelschap plaats in de hofauto. Koningin Juliana en Prins Bernhard logeren met de Belgi sche koninklijke familie in het paleis te Luxemburg. De regerings-dakota werd ge durende de gehele reis bestuurd door Prins Bernhard. Van de zijde van Amerikaanse vertegenwoordigers bij de Ver. Naties is Dinsdagavond de hoop uitgesproken dat de bij de onder handelingen in Korea gemaakte vorderingen zullen leiden tot het sluiten van een eervolle wapen stilstand. Deze verklaring werd afgelegd door het hoofd der Amerikaanse delegatie, Henry Cabot Lodge, toen hij, namens het geallieerde opperbevel, de algemene verga dering rapport uitbracht over de jongste ontwikkelingen in Korea, „welke allen hebben bemoedigd, die vrede in Korea wensen". Lodge zeide voorts dat de Ver enigde Staten, namens het ver enigde opperbevel, de algemene vergadering van tijd tot tijd op de hoogte zullen stellen van de ontwikkelingen te Panmoendjon. Lodge legde zijn verklaring af naar aanleiding van een verzoek van de Indische afgevaardigde Menton, de algemene vergadering „op de hoogte te stellen van die gegevens van het verenigd op perbevel in Korea, welke ons zouden verzekeren dat de Ver. Naties thans een weg volgen, welke leidt in de richting ener Volgens berichten in de Ame rikaanse pers heeft de Ameri kaanse regering een nieuwe op lossing uitgewerkt voor de ver dediging van West-Europa. Hierbij zou niet meer worden gestreefd naar een maximale mi litaire paraatheid vóór een be paald kritiek jaar in de naaste toekomst (tot dusver was 1954 dit z.g. crisisjaar), maar naar verdeling van de militaire voor bereidingen over een periode van 20 tot 30 jaar. Verwacht wordt, dat de minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, dit plan ter tafel zal brengen op de bijeenkomst van de Noordatlantische raad, die 23 April te Parijs begint. Hij zou dan tevens meedelen, dat Amerika voornemens is de ra ming van de uitgaven na op lossing van het Koreaanse con flict te verlagen. Volgens diplomatieke func tionarissen bestaat er 2 jaar de neiging van de „crisisjaar-poli tiek" af te stappen. Navo-func- tionarissen te Parijs zijn van cordeel, dat Amerika en de Na- vo-bondgenoten beter niet kun nen streven naar een zodanige militaire kracht, dat een com munistische invasie in West- Europa kan worden afgeslagen. Wel practisch uitvoerbaar zou zijn een strijdmacht op te bou wen die, gesteund door een vastbesloten burgerbevolking, De Amerikaanse journalisten, die een week in Moskou hebben vertoefd, hebben premier Malen kof in een schrijven dank ge bracht voor de genoten gastvrij heid. De brief is getekend door alle tien journalisten, die deel uit maken van de groep. De Ame rikanen spreken de hoop uit, dat nog vele Amerikaanse jour nalisten de Sowjet-Unie zullen mogen bezoeken en dat aan de andere kant ook Russische jour nalisten naar de Ver. Staten zullen kunnen gaan. voldoende is om het Kremlin te doen beseffen dat een invasie te kostbaar zou worden. Op grond van de huidige aan wijzingen zou het verantwoord voorkomen, dat Amerika zijn militaire voorbereidingen om schakelt op lange termijn, het geen een vermindering van de kosten betekent. Dinsdag verklaarde de repu blikeinse senator Styles Bridges na een bespreking met president Eisenhower, dat de militaire en andere uitgaven van de regering konden worden verlaagd zonder dat de nationale veiligheid in het gedrang komt. Sommige functionarissen zijn van mening, dat de omstandig heid, dat Amerika in geval van een nieuwe wereldoorlog onmid dellijk met atoomwapens en an dere wapens voor de lange af stand terug kan slaan, een krachtiger beletsel voor agressie zal zijn dan de strijdmacht, die de Navo-bondgenoten in het veld kunnen brengen. Een bijzondere correspondent van het bekende Franse blad „Le Monde" meldt: Evenals Robinson Crusoë in dertijd verontrust werd, toen hij op het strand van zijn verlaten eiland de afdruk van een naakte voet ontdekte, zo is Amerika thans beangst voor het verschij nen van witte strepen in de lucht boven het hoge Noorden, achter gelaten door vliegtuigen van „on bekende nationaliteit" Deze condensatiestrepen heb ben nog maar kort geleden alarm ontketend. De trage verschijning van het bericht in de krantenko lommen naast allerlei conclusies van experts, die verklaarden, dat Russische atoombombardemen ten binnen twee jaar de Verenig de Staten zouden kunnen vernie tigen, heeft de verdedigingslust aan de overzijde van de grote ha ringvijver weer verlevendigd. Ge. durende geruime tijd stellen de wederzijdse tegenstanders zich niet meer tevreden met naar elkaar te kijken van over het poolijs, maar van tijd tot tijd ko men lange-afstandsvliegtuigen een meer of minder discrete blik werpen op de installaties aan de overzijde. Vorig jaar permitteer de de Russische radio zich de lu xe om het Amerikaanse perso neel, dat in Thule op Groenland is gestationneerd, te waarschu wen, dat ze vergeten hadden hun grondlichten te doven... Uit tal van gepubliceerde berichten van het afgelopen jaar is gebleken, dat de onmetelijke installaties van de Amerikanen op Groen- De algemene vergadering van de V.N. heeft Woensdag de reso lutie der algemene vergadering waarbij de ontwapeningscommis sie wordt verzocht haar onder zoek op basis van de door de Westelijke mogendheden gegeven richtlijnen voort te zetten, met 52 tegen 5 stemmen aangenomen. Drie afgevaardigden onthielden zich van stemming. De Russische afgevaardigde, Wysjinsky, stem de tegen. Eerder werd gestemd over een door Wysjinsky ingediend amen dement op de resolutie. Dit amendement, waarbij werd voor gesteld de bevestiging van de vo rig jaar door de algemene ver gadering aangenomen resolutie over de ontwapening te schrap pen uit de nieuwe resolutie, werd verworpen. Wysjinsky verklaarde dat de Sowjet-Unie bereid is haar tegen standers in de ontwapenings kwestie halverwege tegemoet te komen bij een poging om tot overeenstemming te komen over dit probleem. Wysjinsky legde deze verkla ring af, toen hij voorstellen deed tot amendering van een door de politieke commissie aanbevolen resolutie. Hij zeide dat bij een poging tot het bereiken van overeenstem ming over het geschil der ontwa pening de Sowjet-afvaardiging niet zou staan op haar eigen re solutie, die reeds door de politie ke commissie was afgewezen. In deze resolutie werd geëist, dat de bespreking over ontwapening moesten worden gevoerd op de grondslag van de voorwaarden door de Sowjet-Unie gesteld: be perking van de bewapening van de grote mogendheden met een derde en een onvoorwaardelijk verbod van de atoombom. land niet zo'n groot mysterie meer vormen. De bases en appa ratuur van de Russen vormen vóór de tegenpartij een veel gro ter raadsel. De Sowjet-Unie, zo vervolgt „Le Monde", heeft op de V.S. in het Poolgebied een ernstig voor deel: dit land is hier n.l. veel eer der gestart. Sedert in April 1926 door een decreet bekendgemaakt werd, dat alle ontdekte gebied of gebied, dat nog ontdekt zou worden binnen de Sowjet-sector van het Poolgebied, eigendom was van Rusland, is het werk reeds begonnen. Al van 1928 af worden steeds meer nieuwe Sibe rische havens gebouwd. Onder leiding van de „Glavsevmorpout" (directie van de Noordelijke zee weg), die in 1934 werd opge richt, is een enorme zeeweg aan gelegd. Deze weg loopt thans gedurende het tijdvak van 15 Ju li tot 30 September over een afstand van 10.000 km van Moer- mansk tot Wladiwostok. De na tuur is de Russen hier te hulp gekomen: de Zuidelijke grens van het poolijs trekt zich n.l. elk jaar een stuk terug. Tussen Noorwegen en Spitsbergen b.v. was de zee in 1908 95 dagen per jaar ijsvrij. In 1946 waren er al 221 ijsvrije dagen per jaar.Hoe het ook zij, de Glavsevmorpout heeft in de afgelopen jaren 400 Poolexpedities georganiseerd en is erin geslaagd een krans van maritime bases aan te leggen, die overvloedig voorzien zijn van voorraden, levensmiddelen en brandstoffen. Voorts hebben de Russen in het hoge Noorden een net van radio- en meteorologische stations aangelegd: 72 in 1940; 140 in 1952. Kort vóór de afgelo pen oorlog ontdekten zij steen kool, bijzondere metalen en olie in de grond. Onmiddellijk werd de ontginning begonnen. Sedert dien zijn rond de zeehavens luchtbases aangelegd tenmin ste 15 zijn er bekend terwijl er ook radarstations zijn opgericht In het hoge Sowjet-Noorden be vinden zich drie grote luchtcen- tra. Eén is gevestigd op het eiland Dickinson, een ander op Tiksi nabij de uitmonding van de Lena en een derde op het eiland Ajon. Onder de hulpbases is o.m. die op Wrangel in het uiter ste Oosten van Siberië, het eiland dat de Amerikanen nog eens een tijdlang het hunne hebben ge noemd. Het staat voor de buiten wereld niet vast, welke van al deze luchtbases militair zijn en welke niet. Het schijnt haast ze ker, dat de basis op Tiksi zuiver militair is," evenals die op de No va Zembla-archipel en de Frans Joseph-archipel. De vraag rijst dan: over welke toestellen be schikt de Sowjet-Unie om bom bardementen op de lange afstand uit te voeren? De eerste strate gische bommenwerper was de Tu-4. De gemiddelde snelheid van dit viermotorige toestel is 500 km per uur. Zijn actieradius is ongeveer 4000 km. Een beschei den getal weliswaar, maar de toestellen kunnen in de lucht tanken. Om iets tegenover de Amerikaanse B-36 superbommen werper te zetten, hebben de Rus sen volgens een verklaring van de Amerikaanse generaal Van- denberg een zware bommenwer per gebouwd, die in staat zou zijn atoombommen te werpen op de Amerikaanse steden. Het zou een toestel zijn met pijlvormige vleugels en het zou gedoopt zijn als Tu-G 75, omdat het ontwor pen is door de ingenieurs Toupo- lev en Gounevitch de laatste ont wierp ook de Mig). Dit toestel zou practisch geen bewapening aan boord hebben en alleen reke nen op zijn snelheid (meer dan 880 km per uur) om aan de ja gers te ontsnappen. De seriepro ductie van het toestel zou net be gonnen zijn. De Tu-G 75 zou voor zover bekend een lengte hebben van 81 meter en een vleugel breedte van 68 meter. De beman ning zou uit 22 koppen bestaan. Volgens de Franse deskundige kapitein Bertin bedraagt de jaar lijkse vliegtuigproductie van de Sowjet-Unie: 13210 toestellen, maar de inlichtingenbronnen, waarover het Westen beschikt zijn op z'n minst twijfelachtig. Men vraagt zich verder af, of de Russische piloten in staat zijn lange raids aan gene zijde van het poolijs uit te voeren. Pool- vluchten zijn echter reeds lange tijd bekende zaken voor de Rus sen. En de 10.000 km van het Russische continent hebben de piloten wei de nodige ervaringen geschonken betreffende lange-af- standsvluchten. Op strategisch gebied hebben de Amerikaanse piloten gedurende de afgelopen oorlog ongetwijfeld meer erva ring opgedaan. En dan is er tot slot, aldus „Le Monde", nog een punt, waarover in het Westen ongerustheid be staat. De Russen hebben sedert de oorlog aanzienlijke vorderin gen gemaakt met hun proeven met geleide projectielen. Zij heb ben o.m. voortgebouwd op het geen zij vonden in de Duitse stu diocentra. Het schijnt, dat voor deze projectielen reeds startba nen gebouwd zijn aan de Noord kust van de Sowjet-Unie, aldus het Franse blad. verwezenlijking van de hoop en wens van alle volken ter we reld". Menon stelde tevens voor, dat de algemene vergadering op de hoogte zou worden gehouden van het verloop der onderhandelingen te Panmoendjon. De voorzitter, de Canadese mi nister van Buitenlandse Zaken Pearson, dankte Lodge voor de „prompte wijze, waarop hij ge hoor heeft gegeven aan het ver zoek van de Indische afgevaar digde." De communisten hebben Woens dag op de bijeenkomst der ver bindingsofficieren te Panmoend jon aangeboden 600 zieke en ge wonde gevangenen, onder wie 150 niet-Korenanen, uit te wisselen. De Verbondenen verklaarden 5800 gevangenen te willen repa triëren. De leider der geallieerde ver bindingsofficieren, schout-bij nacht Daniël, verklaarde na de bijeenkomst, dat het communis tische aanbod, gezien het totaal aantal gevangenen in communis tische handen, „ongelooflijk klein" was. Hij zag echter geen struikelblok op de weg naar een overeenkomst en hij geloofde, dat de communisten „in goed vertrouwen handelen." Daniël heeft de communisten verzocht een „vrijere interpretatie" te ge ven aan de definitie van zieke en gewonde gevangenen en aan de hand hiervan hun cijfers te herzien. Een communistische woordvoerder verklaarde, dat de cijfers tot in bijzonderheden wa ren gecontroleerd en hij zag geen reden om ze „ongelooflijk klein" te noemen. De gegeven cijfers voor uit te wisselen gevangenen beduiden, dat de geallieerden bereid zijn vijf procent van hun gevangenen terug te zenden en de communis ten vier procent. Van geallieerde zijde is offi cieel meegedeeld, dat het ge allieerde aanbod om 5800 ge-1 vangenen uit te wisselen veel groter is dan het communisti sche. In feite moet het percen tage niet berekend worden naar he. totaal aantal gevangenen in geallieerde handen (132.000), zo verklaarde men, doch naar het aantal, dat gerepatrieerd wil worden (83.000). Hierdoor wordt de verhouding tussen de percentages: 7 pro cent van het aantal gevangenen in geallieerde handen tegen 4 procent van het aantal in com munistische handen zijnde zieke en gewonde krijgsgevangenen. Meer uitwisselingen van zieken en gewonden? Van communistische zijde is Woensdag te Panmoendjon ver klaard, dat er geen reden is om later niet meer zieke en gewonde krijgsgevangenen uit te wisselen. Men voegde hieraan toe, dat de communistische autoriteiten inderhaast het aantal zieke en gewonde geallieerde gevangenen die voor onmiddellijke repatri ëring in aanmerking komen, hadden moeten bepalen en geen tijd hadden gehad dit aantal uit te breiden. De verliezen na de aanvang der wapenstilstandsbespre kingen. Volgens niet-officiële cijfers hebben de strijdende partijen in Korea na de opening der wapen stilstandsbesprekingen in Juli 1951, ruim een half millioen man verliezen geleden. Gedurende de 21 maanden der bestandsbesprekingen steeg het aantal Amerikaanse slachtoffers van 78.110 tot 131.928. De verliezen der communisten stegen in deze periode naar schatting van 430.897 tot 1.457.000. Voorst zijn 122.000 krijgsge vangenen gemaakt. Aanval van Chinezen door Belgen afgeslagen. Belgische troepen hebben gis teren een aanval van 200 Chine zen afgeslagen, nadat zij voor posten ten Noordwesten van Koemwha, aan het centrale front hadden ontruimd. De Belgen trokken zich op hun hoofdstel lingen terug, enkele minuten voordat de Chinezen tot de aan val overgingen. Later hernam een Belgische patrouillle de voorposten zonder tegenstand te on moeten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Meer bewolking. Veel bewolking en hoofdzake lijk in de zuidelijke helft van het land enige regen. Zwakke tot ma- tige wind uit oostelijke richtin gen. Iets lagere temperaturen. Voornamelijk naar aanleiding van de hoge kosten van levenson derhoud, wordt er op het ogenblik in de Braziliaanse staat Sao Paulo door 300.000 arbeiders gestaakt. Politie en leger zijn gealarmeerd. Zekere vakbondleiders zijn reeds gearresteerd, nadat demonstraties waren gehouden. GEBIED VAN DE LAATSTE PLAATSELIJKE GEVECHTEN 5ING JE PJONGGANG Wifte Paard heuvel HERVATTING VAN DE BESTANDS BESPRE K/NGEH l/jr tsjorwon A Kaalkop heuvel - "V#JQNTSJON •"^ANMOEI -KESONG ANMOENJON f #MOENSAN OPVANGCENTRUM VOOR GERE PA TR/-\ EERDE KRIJGSGE VANGENEN SEOEL MANDSJOE RUE OMANPOJIN Krijosaevangenen kampen ÓSINANJ P JONGJAN NOORD KOREA Bestandslijn ZUID KOREA Krijgsgevangenen a» kampen v PELT Nu na lange onderbreking de besprekingen in Panmoendjon zijn hervat, geven wij u hierbij een kaart van Korea, waarin de gebeurtenissen van de laatste dagen zijn opgenomen. Terwijl de vorige week op de heuvelrug gen van de bestandslijn nog vele plaatselijke gevechten woedden, is thans de rust aan het front weergekeerd en komt men in Panmcendjon bijeen om de be standsbesprekingen te hervat ten. De Amerikanen zijn reeds be zig in Moensan een groot op vangcentrum te bouwen voor de zieke en gewonde krijgsgevange nen, die uit Noordkoreaanse kampen terugkeren. In het tweede deel van de kaar. geven wij een overzicht van de ligging van de krijgsge- angenkampen. Amerikaanse functionarissen beginnen thans plannen op te stellen voor een eventuele per manente vrede in Korea, nu de onderhandelingen te Panmoen- ZON MAAN VRIJDAG 10 APRIL. Aüril v.m. n.m. 10 5.55 19.29 4.24 15.11 Breskens 11.06 11.25 11 5.53 19.30 4.40 16.40 Terneuzen 11.41 12 5.51 19.32 4.55 18.10 Hansweert 0.21 12.40 13 5.49 19.34 5.11 19.40 Walsoorden 0.31 12.50 14 5.46 19.35 5.29 21.11 djon een gunstige ontwikkeling vertonen. Men meent te weten, dat deze functionarissen een voorstel overwegen, dat de scheidings lijn tussen Noord en Z.-Korea hoger zal worden getrokken dan de oorspronkelijke grens tussen beide delen van Korea, n.l. op het smalste gedeelte van het schiereiland, dat ongeveer 130 km ten Noorden van de huidige gevechtslinies ligt. Volgens dit plan zou de Zuid- koreaanse regering zeggenschap hebben over ongeveer 85 pro cent van het grondgebied van Korea.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1