Sowjet-Unie onderschrijft Chinese voorstellen de EERSTE KWALITEIT ANTHRACIET WORDT DUURDER Old fll A C Hammarskjoeld aanvaardt opdracht TOL VAN MAARTENSDIJK OPGEHEVEN CHRISTIE VOORGELEID Radio-toespraak van Molotof WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN Susbsidies voor kankerbestrijding Churchill over Tjoe's en La i s voorstel KANS OP BUIEN PRINS BERNHARD TERUG UIT AMERIKA Zijdie omgekomen Koninginnedag en Bevrijdingsdag Nationaal Rampenfonds De Londense moordzaak iljll Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande ftjKiactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.20 per kwartaal; pei sisand 1.75; per week 42 cent. Losse nrs 8 et DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 2 APRIL 1953. 8e Jaargang No. 2307. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pe advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent* iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adrec Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uuz Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Radio Moskou heeft bekend 1950 gegeven schriftelijke ant- woord op een brief van de Inui- J j "NTLv*nrv gemaakt, dat de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molo tof, het eens is met de regeringen van China en Noord-Korea, waar het haar voorstellen voör uit wisselen van krijgsgevangenen betreft. Minister Molotof zeide in zijn door Radio-Moskou omgeroepen verklaring, dat hij namens zijn regering sprak. De Sowjet-Unie is bereid met de Chinezen en Noordkoreanen volledig samen te werken bij de verwerkelijking van de Chinees- Noordkoreaanse voorstellen. Ik vertrouw erop, zo vervolgt Molo tof, dat de Amerikaanse regering 't initiatief van China en Noord- Korea op de juiste wijze zal be grijpen. Het voorstel, om de „met-vrij- willigen" aan een neutraal land over te dragen wordt een stap in de richting van een overeen stemming genoemd. De Verenigde Naties zouden veel gemakkelijker tot een oplos sing zijn gekomen, als Noord-Ko rea en continentaal China verte genwoordigd zouden zijn ge weest. Deze kwestie diende zo spoedig mogelijk geregeld te worden. Dit zou het aanzien der Verenigde Naties doen stijgen en in het belang zijn van alle lan den der wereld, aldus de verkla ring. Molotof verklaarde o.m. na drukkelijk dat het gehele vraag stuk van de terugzending der krijgsgevangenen geregeld dient te worden in overeenstem ming met de desbetreffende be palingen van de overeenkomst van Genève. ,,De Sowjet-Russi- sche, Chinees-communistische en Noordkoreaanse regeringen zijn het hier geheel over eens", zei hij. Hij vervolgce met te zeggen dat de Russische regering „niet heeft nagelaten te streven naar het sluiten van een rechtvaardig bestand, opdat een einde moge komen aan de Koreaanse oorlog". „De eerste stap in deze rich ting is gedaan door wijlen maar schalk Stalin, in zijn in Juli sche minister-president Nehroe zeide Molotof. Molotof bracht voorts in her innering dat het ,,de toenmalige Sowjet-afgevaardigde bij de V.N. Malik is geweest, die in Juni 1951 een verklaring voor Radio- New York heeft afgelegd, welke tot basis heeft gediend voor het openen der wapenstilstandsbe sprekingen te Panmoendjon". „Het zijn deze besprekingen ge weest, die tot een bijna algehele overeenstemming hebben geleid. Het enige, nog niet geregelde punt, was dat betreffende de te rugzending der krijgsgevange nen en ook hiervoor kan thans aan de hand van het voorstel der Chinees-communistische en N. Koreaanse regeringen, dat ten volle door de Sowjetrussische re gering wordt onderschreven, een oplossing worden gevonden", verklaarde hij. REACTIES OP MOLOTOFS VERKLARING. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken noemde Molotofs verklaring „een belangrijke ont wikkeling, die door Frankrijk als zeer gunstig wordt be schouwd". Het is mogelijk, zo zei hij, dat de huidige Russische politiek een knap diplomatiek spel is om het verdrag voor een Europees leger en andere pogin gen om de Westerse landen te versterken, te torpederen. In Sowjet- en Westelijke krin gen in Moskou is men van gevoe len, dat Molotofs verklaring be paaldelijk uiterst hoopgevend was. Men ziet het als veelbete kenend, dat Molotof, terwijl hij het Westen herinnerde aan de kwestie van toelating van com munistisch China tot de V. N„ hiervan geen voorwaarde voor regeling van de Koreaanse kwes tie maakte. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken verklaarde, dat Amerika de verklaring toejuich te. Het was volgens hem „non sens" om te zeggen, dat de com munisten het „initiatief" hadden genomen. Het Westen had jaren lang getracht de Koreaanse kwestie te regelen. Volgens Reuters correspon dent in Washington is de Ame rikaanse regering krachtig ge kant tegen toelating tot de Ver enigde Naties van communistisch China en Noord-Korea onder de huidige omstandigheden. Als daarom dit lidmaatschap een voorwaarde voor een bestand in Korea zou zijn, zou de oplossing der Koreaanse kwestie nog even ver verwijderd zijn als een week geleden. Een tweede kwestie die men in Washington in samenhang met de verklaring bestudeert, is de vraag, waarom de Chinese pre mier Tsjoe en Lai zijn bestands- voorstellen naar het politieke hoofdkwartier der Verenigde Na ties in New York zond in plaats van naar het militaire hoofd kwartier te Tokio. Volgens geallieerde diploma tieke kringen in Washington blijft Panmoendjon de juiste plaats voor onderhandelen. Na het bereiken van een bestand zou men volgens deze kringen op een conferentie ter bespreking van herstel van vrede en veiligheid in het gehele Verre Oosten o.m. ook de kwestie van V.N.-lidmaat- schap voor communistisch China en Noord-Korea kunnen behan delen. Bij de toetreding van Neder land tot de Europese gemeen schap voor kolen en staal was reeds voorzien, dat met het in treden in de gemeenschappelijke markt voor kolen de Nederlandse verbruikersprijzen zich zouden moeten richten naar het niveau van die gemeenschappelijke markt. Teneinde deze aanpassing ge leidelijk te doen verlopen en te voorkomen, dat zich aanstonds Dag Hammarskjoeld heeft te genover journalisten verklaard, dat hij de post van secretaris-ge neraal der Verenigde Naties zal aanvaarden. In een telegram aan de Veilig heidsraad zegt Hammarskjoeld, dat hij zijn persoonlijke capacitei ten onvoldoende acht en daarom aarzelt de candidatuur te aan vaarden Hij zegt echter niet te kunnen weigeren de taak op zich te nemen, als de Algemene Ver gadering der V. N. ingaat op het advies van de Veiligheidsraad, „waardoor ik mij zeer geëert ge voel". Hammarskjoeld verklaarde nog „Gooi de duurste boom van Nederland overeind!" riep bur. gemeester mr H. H. Schuller van Maariensdijk, Woensdag morgen om 11 uur uit. Even la. ter ging de tolboom bij het ge meentehuis de lucht in, door 'n gewoontegebaar van tolgaarder Hannes van Rooijen. Deze werd ditmaal „officieel geassisteerd door ir E. Bogaards, hoofd van de afdeling water staatsrecht van het departement van Waterstaat, die de minister vertegenwoordigde. Een grote menigte was er getuige van. Te- genwoordig waren de burge meesters van Utrecht en Hilver sum en vele genodigden. Aan een lunch in ,,'t Kalfje" is menig woord aan de „nagedachtenis" van de tollen gewijd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. ZUID-WESTELIJKE WIND. Overwegend zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Z. en Z.W. Iets hogere temperaturen. VRIJDAG 3 APRIL. De „plechtigheid" duurde vrij kort Tot 11 uur moesten de automobilisten, die niet wilden wachten, nog 20 cent tolgeld of feren. Daarna was de weg een half uur totaal versperd. Tegen half twaalf reden de eerste auto's onder gejuich en hevig claxon-geloei, tolvrij langs de openstaande en verzegelde slag boom. Op deze historische dag wer den historische oorkonden ver kocht, waarvan 2400 door bur gemeester Schuller persoonlijk ondertekend. Daarin deed hij mededeling aan de weggebrui kers van de opheffing der tollen „zullende daarmede het bestaan een einde nemen van een der oudste tollen in het voormalige departement Utrecht, welke blij kens een informatie aan de mai- re van Oostveen (thans gemeen te Maartensdijk), in het jaar 1812 zijn oorsprong verliest, zo niet in de bisschoppelijke tijden, althans in die van keizer Karei". De opbrengst van de verkoop dezer oorkonden zal bestemd worden voor het getroffen Sint Maartensdijk in Zeeland, dat door het Utrechtse Maartensdijk is geadopteerd. v.m. n.m. Breskens 3.49 4.13 Terneuzen 4.24 4.48 Hansweert 5.04 5.28 Walsoorden 5.14 5.38 ZON MAAN 2 6.14 19.15 23.18 6.38 3 6.11 19.17 7.03 4 6.09 19.18 0.32 7.38 5 6.07 19.20 1.38 8.27 6 6.04 19.22 2.33 9.31 7 6.02 19.24 3.14 10.49 dat hij niet geloofde, dat zijn be noeming een verslapping van de „koude oorlog" betekende. Hij zal ontslag nemen uit het Zweed se kabinet, zijn zaken regelen en dan naar New York reizen. Tot- dusver had hij slechts „zakelijk" met de Russen te maken gehad en hij kende Wysjinsky niet per soonlijk, hoewel hij hem ver scheidene malen had gezien, zo voegde Hammarskjoeld hieraan toe. Hij besloot de benoeming te aanvaarden na een bespreking van 3 uur met de Zweedse pre mier, Erlander. De premier heeft inmiddels Koning Gustaf Adolf van dit besluit op de hoogte ge bracht. In het algemeen is in de Stoek- holmse bladen Hammarskjoelds benoeming toegejuicht als een uitdrukking van Sowjet en Wes ters vertrouwen in Zwedens neu traliteitspolitiek. Hammarskjoeld is vrijgezel. Hij staat bekend als afkerig van pu bliciteit. Dit en zijn glimlachende weigering om ooit iets over zijn werk te vertellen, behalve in voor de leek onbegrijpelijke bewoor dingen, hebben hem in Stock- holmse hogere kringen de bij naam van „de innemende oester" bezorgd. Deze zelfde afkerigheid van pu bliciteit heeft gemaakt, dat Hammarskjoeld alhoewel hij de man was die in de afgelopen 3 jaar in hoofdzaak het verloop van de Zweedse buitenlandse handel heeft bepaald, voor het grote Zweedse publiek vrijwel 'n onbekende is. Hammarskjoeld spreekt ver scheidene talen. In de afgelopen jaren heeft het college van rijksbemiddelaars vergunning gegeven om aan de werknemers op 5 Mei na 13 uur vrij te geven, zonder dat deze halve dag op het totaal aantal vrije dagen in mindering werd gebracht. Tegen deze regeling zijn verschillende bezwaren ge rezen. In belangrijke delen van het land hadden de werknemers op 5 Mei geen halve dag vrij. Waar de regeling wel is- toege past, heeft dat niet beantwoord aan de verwachtingen, die men koesterde omtrent de stimule ring van de viering van de natio nale bevrijding. Na deze ervaring is bij de stichting van de arbeid de gedachte gerezen de vergun ning om een middag vrij te ge ven boven het gewone aantal vrije dagen niet meer voor 5 Mei te doen gelden, maar voor Konin ginnedag op 30 April. De stich ting van de arbeid heeft een ad vies hieromtrent aan het college van rijksbemiddelaars uitge bracht. Aangenomen kan worden, dat dit college zal toestaan, dat in het vervolg op 30 April een werknemer na 13 uur vrij wordt gegeven in plaats van op 5 Mei. Van de zijde van de regering wordt er op gewezen, dat hier mede weliswaar een sterker ac cent wordt gelegd op de feest viering op 30 April, doch dat de 5de Mei als de nationale bevrij dingsdag zal worden gevierd. Op die dag zal dan ook worden ge vlagd. Voorts zal worden bevor derd dat de radio een speciaal programma zal uitzenden, terwijl voor 5 Mei voorbereide feestelijk heden kunnen doorgaan. Het Tweede Kamerlid Neder- horst (Arb.) heeft aan de minis ter van binnelandse zaken schrif telijk de volgende vragen ge steld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het advies van het bestuur van de stichting van de arbeid aan het college van rijks bemiddelaars in zake de viering van de nationale feestdag, in welk advies er in feite op wordt aangedrongen de 5e Mei als da tum voor de viering van een na tionale feestdag te doen verval len en deze te verplaatsen naar de 30e April, de verjaardag van H.M. de Koningin? 2. Is het de regering bekend, dat de afschaffing van de 5e Mei als dag, waarop de bevrijding zal worden gevierd, door grote groe pen der bevolking zal worden ge voeld als een duidelijk bewijs van het verflauwen van de herinne ring aan de bevrijding uit onder drukking en terreur en is zij niet 0,25 a 0,30 per hl. Bij de eersie I kwaliteit anthraciet gaan de pa- [relnoten echter ƒ0,20 per hl. om laag. Bij de overige huisbrandko len dalen de parel noten in de groep anthraciet 2de kwaliteit met 50 cent per hl; de mijncokes 4 met 25 cent per 2 hl. en de bruinkoolbriketten met 45 cent per 100 kg. SEIZOENPRMZEN. Evenals vorig jaar zal een stel sel van seizoenprijzen gelden. Dit jaar is ook de anthraciet daarin opgenomen. Voor de ess- kolen en eierbriketten geldt een voorjaarskorting van 65 cent en een zomerkorting van 50 cent per hl. Voor cokes en anthraciet prijsverhogingen, die door hun omvang en plotseling optreden schadelijk zijn te achten voor de Nederlandse economie, zouden voordoen, waren in het Schu- manverdrag reeds bepaalde over gangsmaatregelen voorzien. Met een beroep hierop heeft de Neder landse regering aan de hoge autoriteit toestemming gevraagd, tot het voortzetten van het hier te lande toegepaste egalisatie mechanisme, waarbij met behulp van de lagere kostprijs voor de Nederlandse kolen een uniforme verbruikersprijs voor de Neder landse en ingevoerde kolen tot stand wordt gebracht, die in het algemeen lager ligt dan het nl- bedraagt de voorjaarskorting 40 veau, dat elders in de gemeen- cent en de zomerkorting 20 cent. schap geldt. De mijnen zullen voortaan hun De' hoge autoriteit heeft deze facturen opstellen op grond van toestemming voor een jaar ver- hun eigen prijslijsten. Zij zullen van mening, dat de herdenking van de bevrijding een levend ele ment in ons volksleven moet blij ven? 3. Is de regering niet van me ning, dat het wisselend beleid ten aanzien van het vrijaf geven op de 5e Mei en de beperkte wij ze, waarop dit sedert de bevrij ding is geschied, de viering van deze dag geschaad hebben, en is zij bereid aan de heersende onze kerheid een einde te maken door op deze dag de overheidskanto ren te sluiten en dit als gedrags lijn voor de toekomst aan te hou den of op andere wijze te bevor deren, dat de 5e Mei als afzonder lijke gedenkdag van de bevrijding gehandhaafd blijft? Het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding heeft wederom een tweetal sub sidies verstrekt ten behoeve van de behandeling van kanker. Het door het Koningin Wil- helminafonds gesteunde! sub centrum voor de kankerbestrij ding Middelburg ontvangt een bedrag van 70.000 voor de aankoop van radium en bestra- lingsapparatuur. Het radio therapeutisch instituut te Rot terdam krijgt 56.000 ten behoe ve van de aankoop van een röntgen-diagnostiek-apparaat. leend. Daardoor is het mogelijk schokken in de prijsontwikkeling van de kolen te voorkomen. De regering heeft het nuttig geoor deeld, reeds thans een aanvang te maken met de geleidelijke aan passing van ons prijspeil aan dat van de gemeenschap, die zich in ten hoogste vijf jaren moet vol trekken. Dit vindt zijn uitdruk- daarop een vergoeding in minde ring brengen, waarvoor hun de middelen beschikbaar worden gesteld uit het brandstoffen-ega lisatiefonds. Het eindbedrag van de factuur zal daardoor zodanig worden, dat de verbruiker die rechtstreeks bij de mijn koopt, niet meer behoeft te betalen dan de maximum groothandelsprijs UITZONDERLIJKE MILDHEID UITZONDERLIJKE MILDHEID VOORKOMT ELK IRRITEREND EFFECT. king in de thans vastgestelde max.-verbruikersprijzen voor 't kolenjaar 1 April 1953 1 April 1954. De last der eerste aanpas sing, die ongeveer een zesde van het verschil tussen het kolen- prijsniveau in Nederland en el ders in de gemeenschap over brugt, is daarbij overwegend' ge legd op de industriekolen. De groothandelprijzen van de industriekolen vertonen voor be paalde soorten stijgingen tot 4,50 per ton en daartegenover dalingen tot 10 per ton. Gemid deld stijgt de prijs van industrie kolen met 2,9 De stijging gaat voor geen soort 7 te bo ven. Bij de huisbrandkolen gaat slechts de kleinhandelsprijs van de eerste kwaliteit en superkwa liteit anthraciet omhoog met Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land heeft de afgelopen dagen onder invloed gestaan van een depressie ten N.- W. van Schotland. Deze storing vóert aan haar zuidflank met westelijke winden koude polaire lucht via de Britse eilanden naar onze omgeving. Deze koude lucht is onstabiel van opbouw en be vat buien, afgewisseld door op klaringen. Hoewel zich enkele wijzigingen in de algemene drukverdeling voltrekken, die voor het verdere weersverloop van betekenis kun nen zijn, laat het zich aanzien, dat het buiige weer nog enige tijd zal aanhouden. Minister-president Churchill heeft Woensdag in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse regering verwelkomt hetgeen „gelijkt op een wens der Sowjetrussische re gering om de betrekkingen met het Westen te verbeteren". Hij ried het huis aan af te wach ten hoe de verdere diplomatieke ontwikkeling zal zijn, alvorens aan te dringen op drie-mogend- hedenbesprekingen. Churchill antwoordde ontkennend op een vraag, of hij stappen had gedaan bij president Eisenhower en de Russische premier Malenkof om tot besprekingen te komen. „De voorstellen van de Chinese premier Tsjoe en Lai schijnen 'n basis te bieden, waarop de be- st'andsbesprekingen in Korea kunnen worden hervat", ver klaarde hij. Her bert Morrison, de voorma lige socialistische minister van Buitenlandse Zaken, verklaarde dat de socialistische oppositie vu rig hoopt, dat de voorgestelde be standsbesprekingen succes zullen hebben, en dat zij niet slechts zul len leiden tot een krachtig ge grondveste vrede in Korea, doch tevens het tot stand komen van vrede in het gehele Verre Oosten zullen bevorderen. In het Hogerhuis werd 'n over eenkomstige verklaring, als de door premier Churchill in het Lagerhuis afgelegde, door de on der-minister van Buitenlandse Zaken Reading voorgelezen, wel ke door de leider der socialisti sche oppositie op gelijksoortige wijze als in het Lagerhuis was geschied, werd beantwoord. ZES TON KOFFIE IN BESLAG GENOMEN AAN DE GRENS. Deze dagen zijn aan de Neder lands-Duitse grens bij Spring- biehl (district Nordhorn) 6.000 kg ongebrande koffie ter waarde van 108.000 mark door Duitse douanebeambten in beslag geno men. De koffie bevond zich on der de lading van een Belgisch transport. John Reginald Christie is voor een hof in West-Londen ver schenen, waar hem formeel moord op zijn vrouw Ethel ten laste is gelegd. Op verzoek van de politie bepaalde de rechter, dat de beklaagde voorlopig één week in hechtenis moet blijven. Volgens de tenlastelegging zou Christie op of omstreeks 14 De cember zijn vrouw in zijn wo ning aan de Rillington Place in de Londense wijk Notting Hill van het leven hebben beroofd. Een politiefunctionaris uit genoemde wijk deelde de rech ter mee, dat de beklaagde een verklaring heeft afgelegd, welke op schrift is gesteld en door hem ondertekend. Toen hem bij deze gelegenheid voor het eerst de tenlastelegging werd voorge lezen, heeft Christie geen ant woord gegeven, aldus de inspec teur. De zaak voor het hof in West- Londen, dat gewoonlijk slechts met geringe kwesties te maken heeft, was in 8 minuten afge handeld. Het enige uiterlijke teken van emotie, dat Christie toonde was een diepe rimpel over zijn voor hoofd. die is neergelegd in de nieuwe prijzenbeschikking groothandel vaste brandstoffen 1953. Ook op de facturen van de mijnen voor de groothandelaren van Neder landse kolen zal een dergelijke vergoeding ten laste van het ega lisatiefonds in mindering worden gebracht, zodat zij in staat zullen zijn tegen de voor hen geldende maximumprijzen fe verkopen. Evenals tot dusver het geval was, zullen de nieuwe maximum prijzen uniforme franco prijzen zijn, ongeacht de vestigingsplaats van de koper. De hoge autoriteit is er n.l. mede accoord gegaan, dat de in Nederland bestaande vrachten-egalisatie als onderdeel van het prijs-egalisatiestelsej wordt voortgezet. De huisbrandverbruikers kun nen aan de hand van de prijzen beschikking kleinhandel vaste brandstoffen 1953 en de prijzen beschikking gascokes 1953, na gaan of hun juiste prijzen in re kening worden gebracht. De kleinhandelaren en de verbrui kers, die van de groothandel ko pen, kunnen de hun gevraagde prijzen controleren met behulp van de prijzenbeschikking groot handel vaste brandstoffen 1953; de prijzenbeschikking gascokes 1953 en de prijzenbeschikking voor bunkerkolen. Te Nairobi is vernomen, dat enige kilometers ten N. van de hoofdstad van Kenya wordt ge vochten tussen Mau Mau-leder, en regeringsstrijdkrachten. Vol gens de eerste berichten zijn on geveer 20 Mau Mau-leden ge sneuveld. Het nationale rampenfonds had tot Woensdagavond een bedrag van 93,1 millioen ontvangen. Sinds Dinsdag is er dusi weer 300.000 bijgekomen. Hervormde kerk bracht ruim 1.6 millioen bijeen voer het rampenfonds. De Ned. Herv. Kerk heeft aan het Rampenfonds een bedrag overgemaakt van 1.594.208,70, zijnde de opbrengst van de col lecte, die op 8 Februari in de kerken is gehouden. Rechtstreeks werd door de ge meenten een som van 96.743,91 overgemaakt, zodat in totaal de bijdrage van de Ned. Herv. Kerk aan het Nationale Rampenfonds 1.690.952,61 bedraagt. „De grote „goodwill" die Ne derland in de Ver. Staten geniet bevindt zich nu op haar hoogte punt", verklaarde Prins Bern- hard Woensdagmorgen op Schiphol toen hij tegen 9 uur met het K.L.M.-vliegtuig uit New York was teruggekeerd. „Deze atmosfeer heeft mijn gehele reis beheerst en is tot uiting gekomen in nieuwe giften aan geld en goederen, zoals bijv. te Washington, waar hulpcomi- té's van overal uit het land mij ter ambassade een bedrag van 2 millioen dollar zijn komen aanbieden". „Over de brief van de Konin gin aangaande het vluchtelin genvraagstuk die ik aan presi dent Eisenhower heb overhan digd", zeide de Prins verder, ,zal officiële commentaar moe ten worden afgewacht". „Was uw rede voor de Uni- versity-club te New York, waar in u voorrang bepleitte van een gemeenschappelijke Europese markt boven een politieke-unie een verrassing?" „Zoveel is zeker", was het ant woord, „dat openhartige taal in Amerika op prijs wordt gesteld". Daarop begaf de Prins zich naar zijn gereedstaande auto. RUSSISCHE CONCESSIE OP PUNT VAN ONTWAPENING? De Sowjet-Unie is, naar het schijnt onder bepaalde voorwaar den bereid tot concessies op het punt van ontwapening. Een amendement ingediënd, dat schijnt te wijzen op bereidheid om, met kleine wijziging, de te- solutie over ontwapening te aan vaarden, die onlangs door de po litieke commissie, met steun van de Westelijke mogendheden, is goedgekeurd. Door het Informatiebureau van het Nederlandsche Koode Kruis is gisteren de 49e lijst van geborgen en geïdentificeer de slachtoffers vande waters nood uitgegeven. Hierop komen de namen van onderstaande Zeeuwse slacht offers voor: NIEUWERXIERK. Simon M. Folmer, geb. 10-2- '36, laatste adres Weststraat 45; Kornelis Stoutjesdijk, geb. 30-12-'76, laatste adres West straat 35; Stoffel Stoutjesdijk, geb. 30-8-'09, laatste adres Weststraat 35; Jacomina Vier geverGeluk, geb. 19-4-T6, laatste adres Ooststraat 181. OOSTERLAND. Francina Pieternella de Brui ne, geb. 19-10-'33, d. van J. de Bruine en Neeltje Bal, laatste adres Rijksweg A 335; Leen- dert Koopman, geb. 3-2-'43, laat ste adres Rijksweg A 341; Hen drik Verhoek, geb. 13-6-'84, laatste adres Rijksweg A 336; Jacobus Verhoek, geb. 8-8-T6, laatste adres Rijksweg A 336; Johannes Verhoek, geb. 14-6- '09, laatste adres Rijksweg A 336; Wouter Verhoek, geb. 9- 8 12-T3, laatste adres Rijksweg I A 336. STAVENISSE. Neeltje Hage, geb. 20-ll-'43, i laatste adres Stoofdijk A 136; Pieternella Willemina Stout jesdijk, geb. 26-9-'89, laatste adres Kerkstraat A 314; Neel tje Vroegop, geb. 20-8-'30 te St. Maartensdijk, laatste adres Veerweg A 149; Adriaan Wie laard, geb. 23-3-'52, laatste adres B 13a; Elizabeth Helena Wielaardvan Beveren, geb. 5-9-T5, echtg. van Gerard Wie laard, laatste adres Kerkstraat A 323a.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1