Prins Bernhard in Amerika De watersnood De uitvaart van Koningin Mary De Londense moordzaak ORCAM (S de zware De Prins ontving geschenken voor de Prinsessen Eenvoudige korte plechtigheid WEERSVERWACHTING HOOGWATER Christie gevat ZON- en MAANSTANDEN DE NATIONALE FEESTDAG Totaal aantal slachtoffers 1783 92.8 Millioen in het Rampenfonds 't staat als'n paal boven water... De strijd in Korea sterk afgenomen Telegram van Tsjoe en Lai aan Lester Pearson Zijdie zijn omgekomen Prins Bernhurc op terugreis 7 23 4 23 28 111 161 318 360 159 25 143 6 43 30 71 5 12 19 235 633 1150 H. M. DE KONINGIN IN NEDERLAND TERUG. Overeenstemming over opvolger van Trygve Lie v.m. n.m. Breskens 3.19 3.39 Terneuzen 3.54 4.14 Hansweert 4.34 4.54 Walsoorden 4.44 5.04 Generaal Clark tot onderhandelen bereid Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Rsdactie-adres: Noordstraat 5557 Temeuzen Telefoon 2510 Nó 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct WOENSDAG 1 APRIL 1953. 8e Jaargang No. 2306. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,S0. Rubriek Kleine Advertencies: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adret Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In een sobere doch indrukwek kende plechtigheid in de Nieuw- Amsterdam-zaal van de Neder landse club heeft Prins Bernhard Maandagmiddag het ridderkruis van de militaire Willemsorde 4de klasse uitgereikt aan de voorma lige reserve-majoor A. D. Beste- breurtje wegens uitzonderlijke heldenmoed betoond tijdens de laatste wereldoorlog, in het bij zonder bij parachutelandingen en landoperaties van de 82ste Ame rikaanse luchtlandingsdivisie bij Nijmegen in September 1944. Majoor Bestebreurtje die als Nederlands verbindingsofficier gedetacheerd was bij de genoem de divisie is een zoon van de president van de Nederlandse kamer van koophandel in de Ver. Staten die de plechtigheid bij woonde. Overste Van Staveren, assistent marine-attaché van de Nederlandse ambassade in Wa shington en eveneens drager van de M.W.O., las op verzoek van de prins het koninklijk besluit van 10 October 1952 voor waarbij Eestebreurtje de M.W.O. werd verleend en waarin vele helder- daden beschreven worden. Prins Bernhard sprak daarna de nieuwe ridder toe en bracht in herinnering dat majoor Beste breurtje lange tijd gedurende de oorlog deel had uitgemaakt van zijn staf en te velde reeds door hemzelf met de hoogste decora tie die Z.K.H. ter beschikking stond, was onderscheiden. Sprekend namens alle andere dragers van de militaire Wil lemsorde zei Prins Bernhard dat zijn wapenbroeders majoor Bes tebreurtje met trots in hun mid den nemen. In een korte rede verzocht Bestebreurtje de Prins dank voor de hoge eer aan Hare Majesteit over te brengen. Vervolgens brachten de drie aanwezige dra gers van de militaire Willems orde, Prins Bernhard in civiele kleding, de heer Hazelhoff Roelf- sema eveneens in civiel en over ste Van Staveren, tót ridder be noemd bij het eerste koninklijke besluit door Koningin Wilhelmi- na tijdens de oorlog in Londen getekend, de nieuwe collega sa luut met de formele klap op de linkerschouder, toegebracht met uitgestrekte vlakke rechterhand. Majoor Bestebreurtje, thans Amerikaans burger, is met wij len president Roosevelt en gene raal Maxwell Taylor, één dei- zeer weinige Amerikanen aan wie de militaire Willemsorde is verleend. Na de officiële ceremonie die mede door de Nederlandse am bassadeur, dr. H. J. van Roijen, en de consul-generaal, mr. J. A. G. baron De Vos van Steenwijk, werd bijgewoond, werden tijdens de receptie familieleden en vrien den van majoor Bestebreurtje aan de Prins voorgesteld. Prins Bernhard kan er sinds Maandag op bogen een „hitch hiker" te zijn, dat wil zeggen een voetganger die een automo bilist er toe kan bewegen hem een eind in zijn auto mee te laten rijden. Ofschoon de Prins onge twijfeld weinig ervaring in deze zeer speciale kunst heeft opge daan, zou geen veteraan „hitch hiker" (of „lifter", zoals het in goed Nederlands heet) zijn pres tatie hebben kunnen verbeteren. Het gebeurde na de kerkdienst in New York, toen de prins zich vergezeld van zijn secretaris per auto naar het circa 40 km van New York verwijderde forensen dorp Greenwich, in de staat Con necticut begaf om daar met zijn broer, prins Aschwin, de lunch te gebruiken. Op enkele kilome ters afstand van de plaats van bestemming kreeg de Cadillac een lekke band. Prins Bernhard besloot de rest van de weg te wandelen. Het woonhuis van zijn gastheer bleek echter verder verwijderd dan hij gedacht had en toen het na een kwartier lo pen tot overmaat van ramp be gon te regenen, deed Z.K..H, wat millioenen Amerikanen voor hem in zulke omstandigheden gedaan hebben: hij maakte de bekende duimbeweging over de schouder en had reeds bij de tweede pas serende auto succes. Tot op heden weten de hulpvaardige autobestuurder en zijn mede-in zittende niet dat het wel een zeer bijzondere „meerijder" was die ze zo vriendelijk bij die mooie villa in Greenwich afzetten. Frins Bernhard ontving Maan dagmiddag uit handen van een delegatie New Yorkse kinderen behorend tot de „Boys Athletic League" een oorkonde voor de vier jonge prinsessen. De oor konde is gelijkluidend aan die welke thans circuleert onder de New Yorkse schooljeugd ter te kening door tienduizend kinde ren. Het origineel zal op 20 April aan de Nederlandse autoriteiten in New York worden aangeboden ter doorzending naar de jeugd van Amsterdam als herinnering aan het feit dat drie honderd jaar geleden Nieuw Amsterdam door Nederlanders als gemeente geïncorporeerd werd. Aan deze geste van internationale broeder schap en goodwill, waartoe de New Yorkse „Boys Athletic Lae- gue" het initiatief nam, wordt deelgenomen door ruim honderd New Yorkse buurtverenigingen en jeugdcentra. De tekst luidt als volgt: „Aan onze jeugdige vrien den in Amsterdam zenden wij groeten ter gelegenheid van de driehonderste verjaardag van onze stad. In 1653 werd New York geïncorporeerd onder de naam van Nieuw Amsterdam door 800 moedige noeste Nederlanders. Nu leven in New York acht millioen mensen afkomstig uit alle delen der wereld. New York is onze woonplaats. Als de zetel der V. N. is het tevens de woonstee van het gehele mensdom. En zal, uit gaande van de door Uw landge noten gestichte stad, vrede en vriendschap de wereld omvade men. Het jubileum van onze stad heeft ons er aan herinnerd dat onze wortels in vele landen lig gen, ook in het Uwe. Wij tekenen deze oorkonde, gedachtig daar aan en ter bezegeling van onze gelofte, te arbeiden voor broe derschap in onze stad en in de gehele wereld. Wilt ook U belo ven daarvoor te werken? Terwijl Nederland er naar blijft streven „groot te zijn in alle dingen waarin een klein land groot kan zijn", hopen wij dat gij de stich ting van onze stad beschouwt als een van de edelste prestaties van Uw volk. Getekend Eén van de kinderen en de jeugd van New York". De tekst van de oorkonde werd de prins zonder haperen voorgelezen in de Nederlandse club door een 9-jarig negermeis je. Het document werd daarna met een keurig zinnetje door een parmantig ventje aan de prins overhandigd, die zich vervolgens met de jeugdige leden der dele gatie onderhield en in hun mid den gefotografeerd werd. De Nederlandse ambassadeur dr. Van Roijen en consul-gene raal baron De Vos van Steenwijk bevonden zich onder de aanwe zigen. aan Prins Bernhard is Dinsdagoch tend met een lijnvliegtuig van de K L.M. van het internationale vliegveld „Idlewild" bij New York naar Amsterdam vertrokken na zijn bezoek van twaalf dagen aan de Verenigde Staten. Voor zijn vertrek verklaarde ,1e Prins diep geroerd te zijn door de edelmoedige reactie van Ameri kanen van alle rang en stand op de rampspoed van die Nederlan ders, die door de catastrophale overstromingen zijn getroffen. Hij zei, dat zijn program tijdens het bezoek zwaar bezet was ge weest, maar hij was „meer dan gelukkig over de wijze, waarop het Amerikaanse volk zijn mede leven heeft getoond, want hun bijdragen waren groter dan iemand had kunnen verwach ten". De meeste voldoening ga ven „de giften van de kleine lie den, die slechts weinig konden schenken, zoals b.v. de cheque voor 1300 dollar van dertiendui zend mensen uit Tennessee, die ieder 10 ct. gaven". In antwoord op een vraag zei de Prins, dat hij geïnformeerd had naar het bericht over nieuwe overstromingen en dat gebleken was, dat de jongste stormen op nieuw een bedreiging hadden gevormd. Zijn bezorgdheid over nieuwe overstromingen zou pas wijken na 15 April of daarom trent, wanneer de grootste kans op gevaarlijke stormen voorbij zou zijn. De Prins verklaarde voorts, dat het drie jaar zou duren al vorens de overstroomde gebieden weer een volledige oogst zouden opleveren. Dit jaar zal een ge deeltelijke oogst verkregen kun nen worden door overstroomde landerijen met potas te behande len. Het is mogelijk, dat Prins Bern hard in de herfst naar de Ver enigde Staten terugkeert om de laatste phase van de viering van het driehonderd jarig bestaan van de stad New York bij te wo nen. Naar wij van het informatie bureau van het Roode Kruis ver nemen, is sedert de laatste op gave, die 1751 slachtoffers ver meldde, het aantal slachtoffers van de watersnood gestegen tot 1783. Van deze 1783 slachtoffers staan er 633 te boek als vermist Noord-Holland Zuid-Hollands vasteland Voorne-Putten Beijerland Goeree-Overflakkee Schouwen-Duiveland Tholen N oord-Beveland Zuid-Beveland Walcheren Zeeuws-Vlaanderen Noord-Brabant Als vermist worden beschouwd de personen die door de officiële instanties als omgekomen werden opgegeven, doch wier stoffelijk overschot nog niet is gevonden. De drie gemeenten, die wat 't en waren er 1150 geïdentificeerd. Minstens vijftig personen zijn begraven, die men niet heeft kunnen identificeren. Nog bijna iedere dag worden slachtoffers geborgen. Volgens de thans beschikbare gegevens zijn de 1783 slachtoffers als volgt te verdelen: verfnist geïdentificeerd Dinsdagmiddag om 17.40 uur is H. M. Koningin Juliana uit En geland teruggekeerd. Zij landde per vliegtuig op Soesterberg. aantal slachtoffers betreft, het zwaarst zijn getroffen, zijn Oude Tonge (ruim driehonderd), Nieu- werkerk (270) en Stavenisse (160). HET KONINKLIJK BEZOEK AAN NOORWEGEN. Koningin Juliana en Prins Bernhard brengen van 6 tot 8 Mei a.s. een officieel bezoek aan Koning Haakon van Noorwegen. Het Nationale Rampenfonds heeft thans een bedrag ontvan gen van 92.8 millioen gulden. Sinds Maandag is er dus weer 4.9 millioen bijgekomen. Bij dit be drag is inbegrepen 4.500.000 van de radioactie „Beurzen open. dijken dicht". Om administra tieve redenen kon nog niet de gehele opbrengst van deze actie worden overgemaakt. De grote vijf hebben overeen stemming bereikt over een op volger van Trygve Lie als secre taris-generaal van de Verenigde Naties. De candidaat over wie men het eens geworden is, is de Zweed Dag Hammarskjoeld. Het stoffelijk overschot van koningin Mary is in de vroege ochtenduren van Dinsdag zon der enige praal overgebracht van Westminster Hall naar Windsor, waar koningin Mary zal worden bijgezet. Duizenden zijn langs het op gebaarde stoffelijke overschot van koningin Mary getrskken, om haar de laatste eer te bewij zen. De Princess Royal, de hertog van Windsor en de hertog van Gloucester sloegen een half uur lang de stoet die hun moeder de laatste eer bewees, gade. De kist met het stoffelijk over schot, gedekt met de persoonlij ke standaard van de overledene scharlaken en goud en waarop een kroon was geplaatst, was te Londen de Westminster Hall uitgedragen door grena diers van de wachtcompagnie van de koningin en geplaatst in de lijkauto, die daar gereed stond. Slechts weinige toeschou- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen W. en Z.W. Weinig verandering in tem peratuur. DONDERDAG 2 APRIL. ZON MAAN April 1 6.16 19.13 22.03 6.20 2 6.14 19.15 23.18 6.38 3 6.11 19.17 7.03 4 6.09 19.18 0.32 7.38 De politie te Londen zet haar onderzoek naar de massamoord te Londen voort. Al het meubi lair is uit de woning van Chris tie, waar vier vrouwenlijken ge vonden werden, weggehaald en de politie breekt alle vloeren op en zoekt nauwkeurig wanden en kasten na. De beenderen van tenminste twee personen die in de tuin van de woning zijn gevonden, zijn, naar men aanneemt, pas onge veer een jaar geleden begraven. Het onderzoek van de pas ge vonden beenderen heeft aanlei ding gegeven tot een hernieuwd onderzoek van de omstandighe den waaromder de twee moorden in 1849 in hetzelfde huis, werden gepleegd. De politie vraagt zich af hoe veel de 45-jarige echtgenote van Christie die eveneens werd ge wurgd, van de misdaden wist Een buurman die haar goed ken de zeide dat zij een vrouw was die in angst leefde. Als men met haar sprak kreeg men de indruk dat zij in een ziekenhuis diende te worden opgenomen of psychia trisch diende te worden behan deld. Ee politie heeft Einsdag de 55- jarige kantoorbediende John Re ginald Christie, de voormalige bewoner van het huis in de Lon dense wijk Notting Hill, waar vorige week de stoffelijke resten van tenminste zes vrouwen zijn gevonden, aangehouden. Christie, wiens vrouw een van de slachtoffers is, werd naar een politiepost te Putney (West-Lon- den), niet ver van de plaats van de moord, overgebracht. De gezochte werd door een po litieman gearresteerd die hem op zijn ronde herkende van de fo to's die onder de politie in het gehele land waren verspreid. Christie volgde zijn bevel om naar een politiepost mee te gaan rustig op. Hij wordt thans door de recherche ondervraagd. Christie werd Dinsdagochtend om tien over negen door agent Thomas Ledger ontdekt, toen hij in een hoofdstraat van het dis trict Putney liep. Zodra het nieuws van de ar restatie bekend werd, verzamel de zich een grote menigte voor het politiebureau, in de hoop een glimp te zien van de man, die de afgelopen week zo zeer in het middelpunt der belang stelling heeft gestaan. Christie werd gearresteerd, toen hij naar werklieden keek, die op een houtschuit werkten. Drie agenten voegden zich bij agent Ledger, die hem had aan gehouden. Zij zeiden hem zijn hoed af te nemen, waarna zij zijn gezicht nauwkeurig bekeken. Vervolgens namen zij hem mee in een politie-auto. Christie zag er bij zijn arresta tie uit, alsof hij de nacht(en) buitenshuis, mogelijk in een na burig park, had doorgebracht. Later op de dag werd Christie met een politie-auto overgebracht naar de politiepost van Notting- Hill, nabij de plaats van de moor den. Hier werd hij opnieuw on dervraagd. Uit berichten blijkt, dat Chris tie de gehele week zich niet meer dan slechts enkele kilometers van het dodenhuis heeft verwij derd, terwijl de politie overal wers waren van het vertrek der lijkauto naar Windsor, te uur in de morgen, getuige. Vijftig minuten later reed de auto het hek van een der 6 in. gangen, van het kasteel van Windsor binnen. De lijkwagen werd geëscorteerd door motor, politie en gevolgd door een auto met de afdeling grenadiers, die in 't kasteel het s.offelijk over schot naar de kapel van St. George zou dragen. Tijdens de rit naar Windsor straalde de zon. Terstond na de aankomst van de auto's werden de hekken van hel kasteel gesloten. Tegen de tijd dat de plechtig, heid begon, was hel zeer stil in de omgeving van het kasteel. Vliegtuigen was het verboden in de buurt van Windsor te komen. In de straten van de stad waren overal tekenen van rouw aange. bracht en de vlaggen hingen halfstok, behalve de koninklijke standaard, welke boven het kasteel wapperde, ten teken dat koningin Elizabeth daar verblijf hield. Tegen 10 uur kwam een 400- tal genodigden van de konink lijke familie per speciale trein uit Londen aan, om de uitvaart dienst in de kapel van St. Geor. ge bij te wonen. De lucht was inmiddels dicht getrokken en er stond een koude wind. Hertogen en hertoginnen, ministers en oud-ministers, pairs en afgevaardigden gingen te voet in een lange rij de 400 meter tussen het station van Windsor en de poort van Hen drik VII, één van de toegangen tot het kasteel. Voor het hek hadden enkele honderden be langstellenden zich een plaats gezocht. De genodigden werden bij de poort staande gehouden door de dienstdoende politiemannen, die nauwkeurig de uitnodigings kaarten nakeken. De fotografen profiteerden van dit oponthoud om foto's van de bekende per soonlijkheden te nemen. Opge merkt werden o.a. de speaker van het Lagerhuis, William Ste- pherd Morrison, minister van Defensie, maarschalk lord Alex ander, de hertog van Marlbo- rogh, de hertogin-douarière van Northumberland, de voormalige minister van Binnenlandse Za ken Chuter Ede en de voorma lige Labour-minister Hugh Dalton. Min-president Churchill arriveerde, evenals de ambassa deurs, per auto bij een der an dere ingangen naar het kasteel. Een menigte grote en kleine bloembpeketten, die per wagen werden gebraeht, werd gevoegd bij de reeds op het grasveld bij de kapel neergelegde prachtige kransen. De plechtigheid in de kapel was eenvoudig en zonder enige praal. De dienst die nog geen 40 minuten duurde, werd geleid door dr Geoffrey Fisher, de aartsbisschop van Canterbury. Gezongen werden de hymnen „Abide with me" en „Glorious things of thee are spoken", die geliefd waren bij de overledene. De kist, gedekt met de per soonlijke standaard van de over ledene stond tijdens de dienst op een purperen katafalk. De De ken van Windsor, las de les, be ginnend met de woorden: „Ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde". Na het zeggen der gebeden las Sir George Bellew, de eerste he raut, de titels van de overledene voor. De Aartsbisschop sprak de •zegen uit, waarna het orgel een treurmars speelde. Koningin Elizabeth strooide dan uit een zilveren kom aarde, afkomstig van Frogmore, het koninklijk verblijf bij Windsor waar Koningin Victoria en haar echtgenoot begraven zijn, op de kist, terwijl de Aartsbisschop de tekst zegde: „Aarde bij aarde, as bij as, stof bij stof". De kist werd neergelaten in een gewelf vóór het altaar. La ter zal het stoffelijk overschot van Koningin Mary naar de laat ste rustplaats in de tombe van Koning George de Vijfde in het schip van de kapel, worden over gebracht. Tenslotte trokken alle leden van de koninklijke familie langs het open graf om de laatste eer te bewijzen, de vrouwen zwaar gesluierd. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft zich bera den over de vraag, op welke wij ze het bedrijfsleven er toe kan bijdragen, dat in ons land een feestdag zal worden-gevierd van waarlijk nationaal karakter. De gedachten zijn daarbij uit gegaan naar de Koninginnedag. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid zal bevorderen, dat het bedrijfsleven dit jaar op de 30e April een halve dag vrijaf zal geven en heeft het college van rijksbemiddelaars verzocht, dit onder intrekking van de soortgelijke vergunning voor 5 Mei mogelijk te maken. De centrale werkgeversorgani saties zullen bij hun leden krachtig aandringen op een al gemene todpassing van de te verwachten vergunning van dit college. Uit de berichten, die Dinsdag ochtend van het front in Korea te Seoel werden ontvangen, blijkt dat de gevechtsactiviteit na het omroepen van het voorstel van Tsjoe en Lai door radio-Peking sterk is afgenomen. De Amerikaanse eerste mari niersdivisie die sedert Vrijdag harde gevechten leverde, meldde voor het eerst sedert verscheide ne dagen: „Alles rustig". Dertig km verder naar het Oos ten, waar de Amerikaanse zeven de divisie strijd leverde met de Chinezen om de „Oude Kale", was de activiteit beperkt tot eni ge patrouillegevechten. Generaal Mark Clark, de op perbevelhebber der V.N., heeft in een schrijven, dat aan de Noor delijken is overhandigd, spoedige bespreking voorgesteld over uit wisseling van zieke en gewonde gevangenen en hervatting van de wapenstilstandsonderhande lingen. Generaal Clark is bereid om hervatting van de wapenstil standsbesprekingen te overwe gen. Hervatting van de onder handelingen zou echter alleen kunnen geschieden indien de Noordelijken het standpunt van de V. N. t.a.v. de kwestie van repatriëring van krijgsgevange nen zouden aanvaarden of „een vergelijkbaar constructief voor stel" zouden kunnen doen. Generaal Clark verzoekt de Noordelijken, hem zo spoedig mogelijk van hun besluit op de hoogte te stellen. POST UIT KOREA. Egn officier der communisten overhandigde Dinsdag vierdui zend brieven van Britse krijgs gevangenen aan een Engelse col lega. Deze laatste verklaarde, dat dit de grootste hoeveelheid krijgsgevangenpost was, die ooit van de communisten werd ont vangen. Hij wees voorts op een merkwaardige verandering in de houding der communisten. „Ter wijl zij gewoonlijk zeer koel en formeel doen, ware': zij nu gedu rende korte tijd bijna aangenaam in de omgang" verklaarde hij. naar hem zocht, 's Nachts sliep hij in leegstaande schuitenhuizen langs de rivier of op banken. CHRISTIE IN STAAT VAN BESCHULDIGING. John Christie is in staat van beschuldiging gesteld naar aan leiding van de moord op zijn 54- jarige echtgenote Ethel. Hij zal heden voor de rechter verschijnen. In de aanklacht staat dat hij op of omstreeks 14 December zijn vrouw heeft ge dood. Lester Pearson, voorzitter van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, heeft Dinsdag van premier Tsjoe en Lai van communistisch China een tele gram ontvangen, dat het com munistische aanbod op het punt van uitwisseling van krijgsge vangenen in Korea bevatte. Volgens een functionaris van de V.N. bevatte het telegram hetzelfde aanbod als Maandag door Radio-Peking uitgezonden. De Chinese premier verzocht Pearson afschriften van het te legram toe te zenden aan alle V.N.-afgevaardigden. uitgezon derd die van nationalistisch Chi na, zo voegde hij hieraan toe. Andrei Wysjinsky is na zijn be zoek aan Moskou Dinsdag voor het eerst weer op het hoofdkwar tier van de Verenigde Naties verschenen. Tot verslaggevers, die hem zijn mening vroegen over het Chine se voorstel, zei hij: „De zaak is duidelijk". Wysjinsky scheen goedgeluimd en schudde de verslaggevers de hand voordat hij de zaal binnen ging, waar de agendacommissie van de assemblee zou vergade ren. Een verslaggever vroeg hem in het Frans of hij er op zou aan dringen dat de Koreaanse kwes tie weer op de agenda van de as semblee wordt geplaatst met het oog op Tsjou en Lai's voorstel Wysjinsky glimlachte en ant woordde: „De zaak is heel duide lijk". Het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteren de 48e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Hierop komen c!» namen van onderstaande Zeeuwse slacht offers voor: ST. MAARTENSDIJK. Martinus Her.drikse, geb. 25- 4-'36, laatste adres Paaldijk D 140. NIEUW VOSSEMEER. Cornells Petrus Ooms, geb. 19-10-'25, laatste adres Kade 355. NIEUWERKERK. Jacobus Folmer, geb. 4-8-'89, laatste adres Weststraat 45. OOSTERLAND. Catharina KoopmanGoud zwaard, geb. 21-l-'20, echtg. van L. Koopman, laatste adres Rijksweg A 341. ZIERIKZEE. Cornells de Ruiter, geb. 12-10- '89 te Noordgouwe, laatste adres Zuidhoek D 575. .- II

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1