a China wil regeling van Koreaanse kwestie Italië DE VOORGESTELDE HUURVERHOGING KENYA De nieuwe kieswet De veelvoudige moord Londen De strijd in Korea Einde der oorlog in zicht Tito th in WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN in Indo-Ch ina weer ui s Nederlandse ambassadeur in Australië over Nieuw-Guinea Indonesië Nationaal Rampenfonds Herhalingsoefeningen nieuw gevormde 7 December-divisie Ven Boven Afrika vermiste vliegtuig gevonden Opstand in Guatamaia onderdrukt Koningin In Engeland aangekomen Prins Bernhard in de Verenigde Staten Staking seheepshersteilers ie Antwerpen ten einde Russiscli-Britse besprekingen Blank over de verdediging van West-Duitsland nissen m Egypte Huiszoekingen in West-Duitsland Troepenversterkingen per vliegtuig vertrokken Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Evsdactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct II DINSDAG 31 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2305. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertencies: 5 regels 75 cents iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Tsjoe en Lai, de Chinese pre mier en minister van buitenland se zaken, heeft volgens het Chi nese communistische persbureau verklaard, dat de tijd rijp moet worden geacht om de gehele kwestie der krijgsgevangenen te regelen, teneinde de beëindiging van de Koreaanse oorlog te ver zekeren. Volgens „Nieuw China" heeft Tsjoe en Lai gezegd, dat een regeling van de krijgsgevange- nenkwestie zou leiden tot het be ëindigen van de vijandelijkheden en tot het sluiten van een wa penstilstand. Tsjoe en Lai bood een compro mis-oplossing van het vraagstuk der krijgsgevangenen dat ove rigens de belangrijkste hinder paal op de weg naar een staken van het vuren wordt geacht door voor te stellen, dat alle krijgsgevangenen, die terug wil den keren, teruggezonden zouden worden en dat de anderen aan een neutraal land zouden wor den overgedragen „teneinde een Maarschalk Tito is gisteren na zijn vijfdaags bezoek aan Enge land in zijn land teruggekeerd. Te Split, waar zijn schip binnen liep, viel hem een uitbundige ont vangst ten deel. Nadat de maarschalk een ere wacht had geïnspecteerd, hield hij een korte toespraak. Hij zei dat de besprekingen met de Brit se leiders voor beide landen en voor de vrede in het algemeen belangrijk waren. „Wij vonden een gemeenschappelijke taal in alle aangelegenheden. Gebleken is dat vriendschappelijke samen werking mogelijk is tussen lan den met een verschillend politiek stelsel. Deze betrekkingen moe ten nu ook mogelijk zijn met an dere landen, die nog een gereser veerde houding jegens ons aan de dag leggen, aldus de maar schalk. rechtvaardige oplossing van de kwestie van de repatriëring te verzekeren". Tsjoe en Lai verklaarde letter lijk: „Er is geen sprake van een prijs geven van ons beginsel, dat de krijgsgevangenen na het tot stand komen van een wapenstil stand in Korea op vrije voeten gesteld en naar hun landen van herkomst teruggezonden moeten worden. Wij geven niet toe, dat er onder onze krijgsgevangenen zijn, die niet teruggezonden zou den willen worden. Doch wij hebben deze nieuwe stap gedaan, omdat het tot stand brengen van vrede en veiligheid in het Verre Oosten en in de ge hele wereld verbonden is met 'n beëindiging van de bloedige Ko reaanse oorlog en een vreedzame regeling van het Koreaanse ge schil. Indien de Verenigde Naties oprecht naar het tot stand bren gen van vrede streven, zal dit voorstel worden aanvaard". Tsjoe en Lai vervolgde: „In dien de wapenstilstandsbespre kingen in Korea niet gedurende ruim vijf maanden onderbroken waren geweest, zou wellicht reeds sinds lang een oplossing zijn gevonden voor het vraagstuk van de terugzending der krijgs gevangenen naar hun landen van herkomst". Hij was van mening dat, wan neer eenmaal een redelijke op lossing voor het uitwisselen van zieke en gewonde krijgsgevange nen w-as gevonden, „het geheel in de lijn ligt, dat het gehele vraagstuk van de uitwisseling der krijgsgevangenen zal worden opgelost, mits aan beide zijden welgemeende bereidheid bestaat in een geest van wederzijds com promis, tot het sluiten van een wapenstilstand in Korea te ko men". Tsjoe en Lai zei verder, dat „na het staken der vijandelijkheden diegenen der door de geallieer den gemaakte communistische krijgsgevangenen, die onder in timidatie en druk bevreesd zijn huiswaarts te keren, naar het grondgebied van een neutrale staat moeten worden overge bracht, waar zij in de gelegenheid zullen worden gesteld verklarin gen van afgevaardigden van bei- Zwaar gewapende politieman nen patrouilleren in de Italiaanse steden. Millioenen arbeiders hebben Maandag gehoor gegeven aan 'n communistische stakings- oproep uit protest tegen de nieu we kieswet van de regering. De staking is Maandagochtend om acht uur begonnen, nadat com munisten en linkse socialisten de nederlaag hadden geleden in de senaat, die het wetsontwerp tot herkiezing van de kieswet, aannam. Deze vergadering was de ru moerigste geweest in de geschie denis van het Italiaanse parle ment. In volslagen wanorde linkse senatoren smeten met boeken, sloegen met kleppen van lessenaars en wierpen potloden en andere voorwerpen naar de voorzitter keurde de regerings meerderheid het wetsontwerp medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. KOUDER. Enkele regen- of hagelbuien maar ook opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen Z.W. en W. Kouder, vooral in het Z. O. van het land WOENSDAG 1 APRIL. v.m. n.m. Breskens 2.50 3.09 Terneuzen 3.25 3.44 Hansweert 4.05 4.24 Walsoorden 4.15 4.34 ZON MAAN April 1 6.16 19.13 22.03 2 6.14 19.15 23.18 3 6.11 19.17 4 6.09 19.18 0.32 6.20 6.38 7.03 7.38 goed. Door de wet zullen de uiterst linkse en rechtse groepe ringen in Italië in de nieuwe ka mer van afgevaardigden, die in Juni verkozen wordt, waarschijn lijk tot een onmachtige minder heid gereduceerd worden. De Italiaanse regering heeft, na de afkondiging van een alge mene staking, ernstig gewaar schuwd, dat tegen betogingen door politie-afdelingen, gewapend met revolvers, machinegeweren en traangas zal worden opgetre den. Deze afdelingen zijn uitge rust met jeeps, tanks en brand spuiten. Intussen hebben de leiders van de communistische partij er bij president Einaudi op aangedron gen, zijn goedkeuring aan de om streden wet te onthouden. Zij zeggen, dat de stemming van Zondagavond in zodanige wan orde werd gehouden, dat nie mand wist wat er precies gebeur de. Woordvoerders van de rege ring hebben verklaard, dat het tumult was ontketend door de communisten zelf met de voorop gezette bedoeling, de stemming onmogelijk te maken. De Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken, Mario Soel- ba, heeft medegedeeld, dat hij de politie opdracht heeft gegeven „alle middelen te gebruiken" om ongeregeldheden te verhinderen. De prefect van de provincie Pesari heeft zes communistische burgemeesters in de uitoefening van hun functie geschorst we gens het begunstigen van een inzameling van handtekeningen tegen de nieuwe kieswet. Maandagmorgen is eer, politie patrouille door een geïmprovi seerde wegversperring te Rome gereden. Zij verspreidde beto gers. De algemene stakingsoproep heeft slechts gedeeltelijke uitwer king. Ongeveer een kwart van het openbare vervoer te Rome is in bedrijf gebleven. In Milaan zou het vervoer normaal zijn. De meeste treinen op de hoofdtra jecten reden, zij het met geringe vertraging. Enkele grote fa brieken hebben melding gemaakt van „een zekere mate van ar beidsverzuim". Kleinere fabrie ken schijnen echter met normale bezetting te werken. de partijen aan te horen. Hier door zou het vraagstuk van hun terugzending op de juiste wijze worden geregeld en het zou niet langer een hinderpaal blijven voor het sluiten van een wapen stilstand in Korea". De Chinees-communistische premier en minister van buiten landse zaken besloot als volgt: „Wij zijn er van overtuigd, dat deze nieuwe, door de regeringen van de Chinese volksrepubliek en der Koreaanse volksrepubliek genomen stap ter beëindiging van de vijandelijkheden in Korea in volledige overeenstemming is met de vitale belangen der vol ken, wier zoons in Korea strijden. Zij is tevens in volledig accoord met de fundamentele belangen van alle volken ter wereld". Door de leiding van het inter nationale Rode Kruis is Maandag te Genève verklaard, dat deze organisatie gereed is de uitwisse ling van zieke en gewonde krijgsgevangenen in Korea te vergemakkelijken, indien beide partijen haar zouden vragen hierin te bemiddelen. Volgens bevestigde berichten zijn alle dertien inzittenden om 't leven gekomen. Het passagiersvliegtuig van de „Central African Airways", dat sinds Zondag met 13 inzittenden op een vlucht van Nairobi naar Zuid-Rhodesia, via Hyassaland, werd vermist, is Maandag onge veer 160 kilometer ten Z.-Westen van de hoofdstad van Tanganjika Dar-es-Salam, gevonden. Zondag zijn in Guatemala de steden Salama en San Jeronizap, in de provincie Alta Verapaz, door opstandelingen bezet. Le ger eln luchtmacht zijn er, zo wordt gemeld, later in geslaagd de macht weer in handen te krij gen. In de Britse hoofdstad zijn alle politieverloven Maandag inge trokken door Scotland Yard, die honderden politiemannen uit de provincie heeft opgeroepen om deel te nemen aan de jacht op de gevaarlijkste massamoordenaar die Londen gekend heeft sinds het optreden van „Jack de Rip per" 65 jaar geleden. Nadat tot Zaterdag in de wo ning van de gezochte kantoor bediende John Christie reeds de stoffelijke resten van vier vrou wen waren gevonden, werden in het weekeinde in de bijbehoren de tuin de beenderen van een vijfde, een zesde en mogelijk een zevende slachtoffer opgegraven. De tot dusverre gevonden over blijfselen blijken van vrouwen afkomstig te zijn, die door wor ging om het leven zijn gebracht. Voorts is komen vast te staan dat de dader heeft gepoogd de lijken van enige van zijn slacht offers te verbranden. De politie is er van overtuigd dat de dader zich nog ergens in Londen ophoudt. Men gelooft dat hij „maanziek" is. In het West-Londense district Notting Hill, waar men aan het Rillington-plein de lugubere vondsten gedaan heeft, houden de bewoners des nachts hun deu ren angstvallig gesloten. Slechts weinig vrouwen wagen zich al leen op straat in deze achter buurt, waar de verlichting ge brekkig is. Het „dodenhuis" wordt dag en nacht door de politie bewaakt. Maandag is een zeer zorgvuldig onderzoek in de woning begon nen, waarbij alle vloeren en wan den worden opengebroken om te zien of er nog resten van meer slachtoffers zijn verborgen. Ook de tuin zal nauwkeurig worden onderzocht. ZESDE LIJK GEVONDEN. De politie heeft, bij het graven in de tuin van Christie, een zesde lijk gevonden. Men weet nog niet of de beenderen die van het ske let van een man of een vrouw zijn. Uit hetgeen reeds in de tuin werd aangetroffen maakt men op dat er mogelijk nog meer slacht offers zijn geweest. De Britse politie houdt zich thans bezig met een theorie, vol gens welke de kast, waarin de eerste drie stoffelijke overschot ten werden aangetroffen, door Christie als een tijdelijke plaats voor het verbergen der lijken van de door hem geworgde vrou wen werd gebruikt. Ondertussen zou hij gewerkt hebben aan een meer permanent graf, om zich van de stoffelijke overschotten te ontdoen. Deze theorie vindt steun in het feit, dat de vrouwen, wier stof felijke overschotten in de tuin zijn gevonden, geruime tijd eer der vermoord werden dan zij, waarvan men de lijken in het huis heeft aangetroffen. H. M. Koningin Juliana is gis teravond om 18.40 uur met de re- gerings-Dakota van het vliegveld Soesterberg naar Engeland ver trokken. Het gevolg van Hare Majesteit bestaat uit haar adju dant-generaal vice admiraal tit. N. A. Rost van Tonningen en mevr. Repelaer van Driel, hof dame van H. M. de Koningin. Zo als bekend zal de vorstin vandaag tegenwoordig zijn bij de bijzetting van het stoffelijk overschot van Koningin Mary. Hare Majesteit de Koningin is Maandagavond om 19.45 uur En gelse tijd inNortholt geland. De Koningin werd begroet door de hertog van Edinburgh, de echtgenoot van Koningin Eliza beth. Zij reed vervolgens naar Windsor Castle, waar ook Ko ningin Elizabeth verblijft. Prins Rernhard ging Zondag ter kerke in de Saint Marks church in de Bowerie, dezelfde kerk waar hij op 1 Februari de ope ningsplechtigheid ter viering van 't driehonderdjarig bestaan van New York bijwoonde en in zijn rede mededeling deed van de overstromingsramp. De voorganger smeekte de zegen van de Allerhoogste af voor Koningin Juliana, Prins Bernhard en de koninklijke Prin sessen. De Prins was vergezeld van zijn secretaris. Onder de overige aanweziger^ bevond zich Lee Thompson Smith, de voorzitter van de Saint Nicholas Society. De 6000 scheepsherstellers in Antwerpen die 8 dagen geleden in staking zijn gegaan, hebben Maandagmorgen het werk her vat „De Nederlandse regering is niet voornemens van Neder lands-Nieuw Guinea een ruil object te maken voor het vesti gen van goede betrekkingen met Indonesië", verklaarde de nieuw benoemde Nederlandse ambas sadeur te Canberra, de heer A. M. L. Winkelman, bij een aan komst met de „Oceania" in de Australische haven Freemantle. „Indien Indonesië zijn eis om Nieuw-Guinea bij zijn gebied te voegen, handhaaft, geeft het blijk van 'n grotere „koloniale geest" dan de Nederlanders, die het juist daarvan beschuldigt" ver volgde hij. De Nederlandse ambassadeur legde er onder meer de nadruk op, dat Australië en Nederland in Nieuw-Guinea tegenover de zelfde moeilijkheden staan en dat zij zoveel mogelijk zullen samen werken bij het tot ontwikkeling brengen van het eiland. Ambassadeur Winkelman be sloot met te zeggen, dat de Ne derlander in Nederlands-Nieuw- Guinea wensen te blijven, om dit gebied, voor het welzijn van de inheemse bevolking, tot ontwik keling te brengen. De heer Winkelman is op door reis naar Canberra, waar hij zijn geloofsbrieven zal overhandigen. Britse en Russische functiona rissen zullen heden te Berlijn bijeenkomen om te spreken over de beveiliging van het luchtver keer. Deze besprekingen worden gehouden naar aanleiding van 't neerschieten van een Britse bom menwerper twee weken geleden. In enkele voorlopige opmer kingen v.n.l. over de voorgestel de huurverhoging wordt in „De Onderneming", orgaan van het centraal werkgevers-verbond, ernstige teleurstelling uitgespro ken over het uitstel tot 1 Jan. 1954 en over het feit dat het voorstel niet onbelangrijk bene den het niveau blijft voorge staan in het op dit punt vrijwel unanieme advies van de sociaal economische raad. Uit deze „rus tige huurverhoging" blijkt een tekortschieten op het punt van een doeltreffend en vooral recht vaardig regeringsbeleid ten aan zien van de woningbouw en ten aanzien van diegenen die wonin gen exploiteren. Een bende, bestaande uit pl.m. 500 man heeft Zondagnacht bij een overval op het plaatsje Tji- paraj (ten Z.O. van Bandoeng) 27 dorpelingen vermoord. De ben de heeft bovendien een aantal woningen in brand gestoken. De bende overviel het dorp om half één 's nachts. De aanvallers drongen het plaatsje schietend en moordend binnen. Onder de doden bevonden zich verscheidene vrouwen, kinderen en bejaarden. 17 Personen zijn gewond geraakt. 31 Huizen gingen in vlammen op. De leden van de bende ge bruikten flessen benzine waar mee zij de woningen overgoten. De bende beging een aantal wreedheden, zoals het doodschie ten van een zieke op zijn lig plaats. Blijkens een officiële mededeling van het leger ge bruikte de bende vrouwen en kinderen als schilden. De bende werd direct door het leger ach tervolgd en kwam de middag na de overval in contact met een commando-eenheid, waarbij 7 bandieten werden gedood. De achtervolging werd voortgezet. „West-Duitsland zou zich, wan neer het met een nationaal leger zou moeten volstaan, niet tegen een eventuele aanval uit het Oosten kunnen verdedigen", ver klaarde de Westduitse deskundi ge voor defensiezaken, Theodor Blank, in een rede te Essen, in het Ruhrgebied. „Doch een Europees leger, waarin het E.V.G.-verdrag, voor ziet, zou wel een doelmatig mili tair instrument zijn", vervolgde hij. Hij voegde hieraan toe dat de divisies, die in West-Duitsland zullen worden gelegerd, wanneer dit verdrag van kracht wordt, wel voldoende zullen zijn om het te verdedigen tegen een mogelij ke aanval uit het Oosten. „Zij, die denken dat West- Duitsland kan volstaan met een nationaal leger, ziin blijkbaar de ervaringen van de eerste en tweede wereldoorlog vergeten", Dat het technisch niet moge lijk was, vóór 1 Juli als ingangs datum de nodige maatregelen te treffen komt het orgaan weinig aannemelijk voor. Wanneer im mers, zo zegt het, de noden van politiek machtiger groepen in het geding zijn, weet men altijd wel voorzieningen snel genoeg tot stand te brengen. Voor onze volksvertegenwoor diging ziet het orgaan vóór 1 Jan. als taak tot een rechtvaardiger en doeltreffender besluit te ko men dat stellig meer in de lijn van het advies van de S.E.R. dient te zijn gelegen. Van primair belang blijft het genoemde orgaan achten een sneller optrekken van het huur- peil voor het vóóroorlogse wo- ningbezit dan blijkens het voor stel door de regering wordt voor gestaan. Alleen zulk een meer actieve huurpolitiek zal de particuliere woningbouw en het onderhoud van de bestaande woningen de nodige stimulansen kunnen ge ven. Voorts diene men zich te rea liseren hierbij, dat men om in étappes een huurpeil te bereiken van ca. 200 a 250 en ver hier van af zal het evenwichtspeil toch zeker niet komen te liggen bij een eventuele compensatie voor werknemers nog een aan merkelijke loonsverhoging zal moeten geven. Het doorlopen van deze phase in de Nederlandse loonpolitiek zal niet te lang mo gen worden uitgesteld, aldus schrijft het orgaan van het cen traal sociaal werkgevers verbond o.m. Voor het Nationaal Rampen fonds is tot nu toe 87,9 millioen gulden bijeengebracht. Om ad- ministratief-technische redenen is de opbrengst van de radio actie „Beurzen open dijken dicht" hierbij nog niet inbegre pen. Zaterdag was de stand van het Rampenfonds 87,4 millioen. Binnenkort zullen de herha lingsoefeningen beginnen voor het personeel van de nieuw ge vormde 7-Deeember divisie. Tus sen 15 April en 15 Juli zal dit personeel in drie groepen worden herschoold in de Amerikaanse organisatie en in het gebruik van Amerikaans materieel. Reeds vóór 1 Februari j.l. was het programma voor herhalings oefeningen gedurende het jaar 1953 vastgesteld. Tengevolge van de watersnood moest de oefening van de 44e regimentgevechts groep vervallen, maar overigens bleef het schema ongewijzigd. Zodoende zullen binnenkort de herhalingsoefeningen beginnen voor het personeel van de nieuw gevormde 7-December divisie. Daar de beschikbare kazerne ruimte volledig in gebruik is voor de eerste oefening van jon gere lichtingen en voor de parate onderdelen, zal het personeel van de 7-December divisie worden ge legerd in verblijven, welke niet voor dit doel zijn bestemd, maar die op eenvoudige wijze hiervoor tijdelijk geschikt zijn gemaakt. De oefening zal 33 dagen du- Twee Chinese compagnieën hebben Zondagnacht een Zuid- Koreaanse stelling ten Westen van „De Kerstheuvel" aan het Oostelijke front aangevallen, al dus een mededeling van het acht ste leger. Bij deze eerste aanval sinds vele weken in de Oostelijke sector waren de Chinezen 50 m, de Zuidkoreaanse stelling binnen gedrongen over een breedte van 350 m. De Zuidkoreanen wisten de aanvallers te verdrijven. De gehele nacht hebben ge allieerde vliegtuigen fakkels uit geworpen boven de frontgedeel ten waar volgens mededelingen strijd geleverd werd. Het persbureau „Nieuw China" heeft bericht, dat de vorige maand 46 gewapende agenten uit vliegtuigen in Noordkorea zijn De vroegere Egyptische regent ren voor officieren en onderoffi- kolonel Rasjad Mehanna is tot eieren, 27 dagen voor korporaals en soldaten. Deze tijdsduur is zó beperkt, dat ook de Zaterdagmid dag zal worden benut voor oefe ning. Bewegingsvrijheid zal op Za terdag kunnen worden verleend na 18.00 uur tot Zondagavond laatste reisgelegenheid. Buitengewoon verlof, zoals dit wordt verleend o.a. bij overlijden van naaste familieleden valt bui ten deze regeling. Voor het verlof tijdens de Pinksterdagen zal een bijzondere regeling worden ge troffen. 25 jaar gevangenisstraf veroor deeld „wegens zijn aandeel aan de samenzwering tegen het nieu we regiem van Januari". Twee burgers kregen op grond van dezelfde beschuldiging twee jaar en een tien jaar. Negen officieren kregen von nissen variërend van twee tot vijftien jaar. De vonnissen zijn door generaal Naguib bevestigd. Kolonel Mehanna was lid van de Regentschapsraad. De vonnis sen zijn uitgesproken door een tribunaal-van de revolutionhaire raad. neergelaten. De Noordkoreaanse autoriteiten hadden alle agenten, die als Noordkoreaanse soldaten waren vermomd, opgepakt. De agenten hadden opdracht belang rijke fabrieken, spoorwegverbin dingen, bruggen, wegen en muni tie-opslagplaatsen te verwoesten en Noordkoreaanse regerings functionarissen te vermoorden. De operatie „Hoge Alpen" die vorige week door Frans-Vietna- mese troepen in de Zuidelijke delta van de Rode Rivier in Indo- China is begonnen, heeft tot dus ver geleid tot de bezetting van 115 dorpen in een gebied van 260 vierkante kilometer, zo deelt de Franse generale staf mede. Naar officieel is meegedeeld, zijn Zaterdag in het gehele ge bied van de Westduitse bonds republiek huiszoekingen verricht bij functionarissen van de „Ver eniging voor Duits-Russische vriendschap". Twee secretarissen zijn aangehouden. Ook zijn huis zoekingen verricht bij enige functionarissen van de „demo cratische vrouwenbond van Duitsland". Beide verenigingen worden als staatsvijandige man telorganisaties beschouwd, die van Oost-Duitsland uit bestuurd worden. AFWIJZEND BESCHIKT OP HOGER BEROEP VAN „DE OMMELANDEN". De commissie van arbitrage in het Ommelandenconflict heeft naar aanleiding van het aan tekenen van hoger beroep door „De Ommelanden" op de uit spraak van de dispensatiecom missie bepaald, dat hedenmiddag om twee uur 51 arbeiders zich moeten aanmelden bij deze zui velfabriek. Om drie uur zullen deze arbeiders, aldus de commis sie van arbitrage, tewerk moeten zijn gesteld. Deze uitspraak betekent dat de commissie van arbitrage afwij zend heeft beschikt op het hoger beroep van De Ommelanden. De Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond had voor vier van de 55 arbeiders dispensatie aangevraagd, Deze dispensatie is wel toegekend. Te Nairobi heeft Maandag een regeringswoordvoerder meege deeld, dat twee leden van de Mau-Mau-groep, welke vorige week een overval op een politie post te Naivasja heeft gepleegd, zijn aangehouden en een derde is gewond. Meer dan 50 van de 173 gevangenen, die bij de overval uit hun cellen waren vrijgelaten, bevinden zich weer in hechtenis. Eén van de gevangen genomen Mau-Mau-leden had een machine geweer en munitie bij zich. Naar de overige leden van de 50 tot 60 man tellende groep wordt nog gezocht. 65 Kilometer ten N.W. van Naivasja werden 12 Kikoejoes. van wie sommige met geweren bewapend, aangehouden. De eerste militairen van de 1200 man tellende Britse afde ling, die als versterking naar Kenya wordt gezonden, zijn Maandagochtend per vliegtuig uit Zuid-Engeland naar Nairobi vertrokken. De nieuwe verster kingen zullen de sterkte der Britse troepen in Kenya op 5500 man brengen. Een legerpatrouille heeft gis teren negen leden van de Mau Mau doodgeschoten ten N. van Nairobi. Alle hadden deelgeno men aan de jongste massamoord.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1