Van vluchtschepen rampen-politiek en Grootscheepse actie der Mau Mau Prins Bernhard in de Verenigde Staten Geruchten over Fins-Russische gebiedsruil ZON- en MAANSTANDEN Zijn er nu voorbereidingen of n iet Het in Duitsland gelande Tsjechoslowaakse vliegtuig De uitreiking van de Willem de Zwijger-prijs WEERSVERWACHTING HOOGWATER Onploffingen in munitie depot bij Wilhelmshaven JACHT OP CHRISTIE 108 Dagen bewusteloos gelegen Zijdie omgekomen DEGELIJKHEID Het geschil inzake Deception-eiland HAAGSE BRIEb Hei Rampenfonds Pokkengevallen in Engeland Posizsgels buiien gsbruik zijn Uitbarsting van een vulkaan in Indonesië Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct ZATERDAG 28 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2303. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertencies: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur (Van onze Haagse redacteur.) De vragen, in de Tweede Kamer gesteld door de heer Weiter en heel kort en krachtig door minister-president Drees beant woord, zijn wat gemakkelijker aan de openbare belangstelling voorbijgegaan dan wenselijk kan heten. Reeds maanden lopen er geruchten, dat op de Zuidhollandse stromen rondom de thans zo zwaar geteisterde eilanden twee, wellicht meer schepen gereed liggen om op elk denkbaar ogenblik de regering en voorname ambtenaren aan boord te nemen teneinde hen het uitwijken mogelijk te maken. Nu kan men op prijs stellen, dat niet als in 1940 maar op zien en komen geleefd wordt. Maar dergelijke maatregelen op dit ogenblik gaan toch wat vèr en beginnen op defaitisme te gelij ken. Daarom heeft de heer Wei ter gevraagd of twee van de fir ma Muller en Co gecharterde schepen, nog wel „Willem I" en „Willem II" geheten, inderdaad vaarklaar voor de regering lig gen in Hellevoetsluis, elk met een gezagvoerder en een kernbeman ning aan boord. Minister Drees heeft gezegd, dat dit niet waar is, maar de heer Weiter heeft het hem gemakkelijk gemaakt, want de vraag was in wel zeer bepaal de richting gesteld. De geruchten waren heel wat meer gevarieerd. Het is geenszins in strijd met de verklaring van de minister-presi dent, dat anderen deze maatrege len hebben genomen en dat er toch is een lijst van regeringsle den en hoge ambtenaren, die ten dele zelfs reeds voorzien zouden zijn van de voor uitwijken beno digde speciale passen. Een meer gedetailleerd antwoord, een meer op alle geruchten gerichte ont kenning ware zeker wenselijk ge weest. Nu blijft men twijfelen ten opzichte van een gerucht, waar over de regering zelf moet wen sen, dat geen twijfel bestaat. WEER DE POLITIEK. Nog in een ander opzicht kan men twijfel koesteren, of wel de goede weg is gevolgd. Het ram penfonds groeit; het zal vermoe delijk de 100 millioen halen, wat dus nog een heel eind af is van de 125 millioen, die men zich ten doel stelde. Dacht men waarlijk, dat in ons dierbaar verpolitiekte vaderland aan een volkomen za kelijk bestuur, nog wel met prins Bernhard aan het hoofd, zo zon der meer zou worden overgelaten om dit rampenfonds te beheren? Neen, de politiek moest er bij. En het gewroet en gemorrel heeft nu gezorgd, dat de politiek er bij is. Er is een nationale raad be noemd, die natuurlijk op de ge bruikelijke wijze „is samenge steld uit vertegenwoordigers van alle kringen en stromingen van de maatschappij". Dat klinkt al tijd zo mooi en zo onschuldig; maar iedereen weet wel, dat het allerminst onschuldig is. Wan neer men dan ook ziet naar dege nen, die in deze raad zijn be noemd, dan begrijpt men, dat het niet alleen gaat om de grote stichtingen, die op dit gebied hun sporen reeds hebben verdiend, maar om heel wat meer. En nu heeft men waarlijk de oud-minis ter van Oorlog, de heer 's Jacob, tot voorzitter benoemd. Het ge heugen van de regering schijnt toch wel erg kort, want men kan het ministerschap van de heer 's Jacob nu niet bepaald geslaagd noemen. Gunstig steekt tegenover dit alles af de betrekkelijke objecti viteit, die bij de behandeling van de nieuwe Zondagswet in de Tweede Kamer is betoond. Een merkwaardig ontwerp, dat eigen lijk leven wil inblazen aan iets, dat in ons land nooit heeft ge leefd. Wij hebben een Zondags wet, die van het begin der 19e eeuw dagtekent. Strikt nageleefd is deze Zondagswet nooit en toch zijn er geen moeilijkheden ont staan. NIEMAND TEVREDEN? Natuurlijk, er zijn mensen, die volledige Zondagsheiliging wil len. Zij zijn niet bevredigd, maar zij zullen door de nieuwe wet ook niet bevredigd worden gelijk uit de rede van ds Zandt al is ge bleken. De toesttand wordt aardig getekend door het feit, dat minister Beel, die overi De stand van het nationaal rampenfonds was tot Vrijdag avond 86,7 millioen. Dit is ten opzichte van Donderdag een stij ging van 300.000. gens meer handig dan diep gaand het ontwerp verdedig de, tegenover eigen partijgenoten het verlangen moest bestrijden om kerkelijke feestdagen, die buiten de Zondagen vallen en geen algemeen erkende christe lijke feestdagen zijn, ook in deze wet op te nemen. Daarvan kan en zal niets komen, want de Par tij van de Arbeid, die het blijk baar toch al moeite kostte om met dit stukje wetgeving mee te gaan, zou zich daartegen verzet ten. De wet is er door, ondanks de talloze amendementen, die van verschillende zijden werden ingediend. Verder is nu eindelijk gekomen de uitgebreide regeringsverkla ring over de huurverhoging en de aansluitende maatregelen be treffende belastingverlaging en loonsverhoging. Er zal nu komen een huurverhoging, in geen ge val later ingaande dan 1 Janua ri 1954, waarin het huurpeil zal worden gebracht op 135 tot 148 procent van de huurprijzen van 1940, cijfers wisselend naarmate de klasse der gemeenten. De daaruit voortspruitende hogere betalingen zullen voor de werk nemers worden opgevangen ten dele door belastingverlaging of gehele opheffing van belasting dit geldt vooral de personele belasting en voorts door an dere maatregelen op het gebied van directe of verbruiksbelas ting. Nu heeft de regering en dat maakt de zaak wat onoverzichte lijk hieraan ook verbonden de belastingmaatregelen, in het be lang van de industrialisatie te treffen. Zij, die zich dat niet rea liseren, vragen zich op het eer ste oog af, wat nu de verlaging van het tarief van de vennoot schapsbelasting met de huurver hogingen te maken heeft. Maar men ziet, dat is verder wel in or de. Als nu de regering evenals die in België maar eens wil in grijpen ten aanzien van de veel te velen, die op grond van een z.g. internationale status vrijdom van belastingen genieten, dan komen wij ook weer wat ver der! EN HET OVERIGE. Overigens is de afgelopen week gekenmerkt door een paar eigen aardige voorvallen. Er is zowaar een auto, behorende aan de se cretaris van het Engelse ge zantschap, uit de tuin van het Vredespaleis gestolen! Het blijkt achteraf, dat de bewaking niet 'al te secuur, maar vooral de be zitter niet al te voorzichtig was. Natuurlijk is de politie gealar meerd en die heeft de auto ge makkelijk teruggevonden, want deze had een heel bijzondere kleur. Veel droeviger is de rechtszaak tegen een Leids student van adellijke familie, die zich naar men algemeen aanneemt, uit een eigenaardige pathologische zin van begeren niet slechts van geld van de sociëteitskas, maar ook van de voorwerpen van zijn medestudenten meester maakte. Het merkwaardigste is wel, dat deze student in zijn omgeving door geheel zijn optreden popu lair was. Het is te hopen, dat men een weg zal vinden om aan de ene kant te voldoen aan de eis, dat diefstal, door wie dan ook begaan, correctie of straf be hoeft en aan de andere kant te voorkomen, dat dit jeugdig leven niet reeds in de aanvang wordt verwoest. En dan is er in onze onmiddel lijke nabijheid nog Hollands glo rie, die weer opnieuw ontbloeit De flora prijkt tussen Lisse en Sassenheim op dat prachtige buitengoed „de Keukenhof" in volle pracht. Koningin Juliana heeft de tentoonstelling, die we ken zal duren, geopend, een aan gename gang, die onze vorstin wel verdiend heeft na de afmat tende bezoeken, die zij zonder ophouden blijft brengen aan de getroffenen van de watersnood ramp. De Britse pers maakt melding van gevallen van pokken, welke zich hebben voorgedaan onder arbeiders van een textielfabriek in Todmorden en te Oldham (Lancashire). Volgens een mede deling in het Lagerhuis heeft de minister van Gezondheid order gegeven tot een onderzoek naar de mogelijkheid, dat de besmet ting door ruwe katoen is overge bracht. Tot op heden is melding ge maakt van veertien gevallen, waarvan twee met dodelijke af loop. De gezondheidsautoriteiten zeggen dat zij de ziekte hebben kunnen localiseren. De Tsjechoslowaakse regering heeft de Amerikaanse ambassa de te Praag verzocht een delega tie te mogen zenden voor een onderzoek naar het Tsjechoslo waakse vliegtuig dat Maandag- naar de Amerikaanse zone van Duitsland is gevlogen met een aantal vluchtelingen. Een Amerikaanse woordvoer der heeft de berichten tegenge sproken als zou een desbetref fend verzoek bij de hoge com- mis:ie te Bonn zijn ingediend. - De drie Amerikanen, die door de Chinese communisten vorige week Zaterdag aan boord van hun jacht „Kert" gevangen zijn genomen, zijn onder gewapend geleide naar Peking gezonden. De Mau Mau heeft in de nacht van Donderdag op Vrijdag haar tot nu toe grootste terreuractie ingezet. In 2, ongeveer 40 km ten Noorden van Nairobi gele gen plaatsen, zijn hutten in brand gestoken en werden man nen en vrouwen met vuur. en steekwapens aangevallen. De terroristen hebben ook een ongeveer 90 km fen Noorden van Nairobi gelegen politiesta tion aangevallen. Honderden politiemannen en militairen zijn naar het gebied, waar de aanslagen zijn gepleegd gezonden. Volgens de eerste berichten zijn er onder de inboorlingen tot nu toe tenminste een kleine 40 slachtoffers gevallen. Eerder werd reeds gemeld dat er nog 2 Britse bataljons naar Kenya zullen worden gezonden. De eerste soldaten zouden tegen het einde van Maart uit Enge land vertrekken. In October is reeds een bataljon naar Kenya overgebracht. In 1948 ter gelegenheid van de troonsbestijging heeft de P.T.T. twee frankeerzegels met de beel tenis van H. M. de Koningin uit gegeven. Deze zegels, die ver vaardigd werden naar 'n ontwerp van de kunstenaar Hartb, zijn uitgevoerd in de waarden van 10 en 20 cent en in een formaat van 28x35 mm, waarbij de beeltenis was omgeven door een vierkant. Met ingang van 1 September a.s. worden deze zegels buiten gebruik gesteld en verliezen zij hun waarde voor frankering. Als de 2 bataljons in Kenya zijn aangekomen zal Engeland over 5500 soldaten in Kenya be schikken. De politie maakte onlangs mel ding van toenemende activiteit van de Mau Mau in de grote steden en nederzettingen in Ke nya. Vorige week verklaarde de po litie dat het karakter van het optreden van de Mau verander de van een zuivere guerilla- actie in de bossen in een actie van georganiseerde aanvallen op inheemsen en Aziaten in de dichtbevolkte gebieden. De nieuwe aanvallen zijn bin nen een week na de grote raz zia's in het gebied van Nairobi en verder Noordoostelijk gelegen gebieden ondernomen. Tenminste 100 regeringsge trouwe Kikoejoes zijn in de nacht van Donderdag op Vrij dag te Lari in het reservaat Ki- amboe 16 km van Nairobi, ver moord. Alle slachtoffers waren burger wachters of werknemers van de regering. Overal pasten de Mau Mau-leden dezelfde methode toe: zij grendelden en blokkeerden de deuren van de hutten van hun slachtoffers en staken de hutten daarna in brand. Degenen die uit de hutten konden ontsnappen, werden met grote messen, dol ken en korte degens om het le ven gebracht. Reuter meldt dat in de door Mau Mau-leden geteisterde neder- zetcing Lari naar schatting 200 Kikoejoes zijn gedood. De neder zetting werd omstreeks midder nacht door een groep van 300 tot 500 inheemsen aangevallen. Een uur later stond de gehele ne derzetting in brand. Lari ligt in de buurt van een exportslachterij, vanwaar de Keniase hammen naar alle delen van de wereld worden gezonden. Tientallen ge zinnen kwamen in de vuurzee om. Enkelen die deden alsof zij dood waren, slaagden er later ia de bossen in de omgeving te be reiken. Maar het merendeel van de bewoners viel ten offer aan vuur of zwaard. Een andere groep Kikoejoes drongen met voertuigen de stad Naivasja binnen, 85 km ten N. van Nairobi. Zij bestormden het politiebureau, doodden vijf in heemse politieagenten en roof den ruim vijftig geweren, twaalf of meer machinepistolen en kara bijnen en duizenden patronen. Soldaten en hulppolitiemannen uit de omtrek werden in boten en vrachtauto's naar de geteisterde gebieden gevoerd. Iedere beschik bare man van de veiligheids dienst, blanke of inheemse, werd opgeroepen om politiebureaus, versterkte punten en voorposten te bezetten of om te patrouil- ren. Na de actie van de Mau Mau is een groot aantal Kikoejoes van de streek bijeengedreven. De poli tie is van mening, dat de actie is uitgevoerd door plaatselijke Kikoejoes. Zij gelooft het meren deel in handen te hebben, „daar de Kikoejoevrouwen eindelijk ret stilzwdjgen verbreken en de man nen bij tientallen aangeven". Er zijn door de Mau Mau in La ri aanvallen uitgevoerd op hutten van alle inheemse hoofden, voor malige hoofden, leden van de Afrikaanse burgerwacht en ande re inheemsen, die de Mau Mau bestrijden. Er is geen melding gemaakt van doden of gewonden onder de blanke bevolking. De huidige Mau Mau-actie is de grootste, welke ooit is uitge voerd. In Oeganda is een wetsontwerp aangenomen, dat beoogt Kikoe joes te verhinderen Oeganda bin nen te komen. Te Londen werd vernomen dat Maandag een aanvang zal wor den gemaakt met het overbren gen van 1.200 tot 1.300 Britse sok daten van Groot-Brittannië naar Kenia. Het vervoer zal per vlieg tuig geschieden. Te Stockholm gaan geruchten, dat de Sowjet-Unie aan Finland heeft verzocht haar het deel van Finland ten N. van de 68e breed tegraad af te staan in ruil voor de vroegere Finse stad Viipuri en omgeving, die Finland aan Rusland afstond op grond van het vredesverdrag. Viipuri ligt in het Z.O. van Finland. Rusland zou het voorstel heb ben gedaan tijdens de handels besprekingen, die in het begin van dit jaar te .Moskou zijn ge- medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. TIJDELIJK WAT NEERSLAG. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of mot regen. Matige tot krachtige en aan de kust mogelijk harde Z.W. wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. ZONDAG 29 MAART. voerd. Het zou dan voor de ver dediging van Nrd.-Finland kun nen zorgen in geval Amerika ba ses in Noord-Noorwegen zou krijgen. De Hamburgse correspondent van een Zweeds blad meldt, dat dergelijke geruchten ook in Duitsland de ronde doen. Volgens deze correspondent zouden de Finnen zich krachtig tegen het Russische voorstel heb ben verzet. Rusland zou zich beroepen heb ben op het Fins-Russische ver drag van vriendschap en militai re bijstand van 1948. Bij dit ver drag verplichtten de landen zich elkaar te helpen als een van bei de wordt aangevallen en tot het nemen van gemeenschappelijke beveiligingsmaatregelen, als er oorlog dreigt. Als Rusland het Finse gebied ten N. van de 68ste breedte graad zou krijgen, zou 't een ge meenschappelijke grens met het neutrale Zweden hebben. Een van de redenen, die Zweden of ficieel heeft opgegeven tegen toetreding tot de Navo, is dat Rusland daardoor in Finland zou kunnen ingrijpen. v.m. n.m. Breskens 1.30 1.50 Terneuzen 2.05 2.25 Hansweert 2.45 3.05 Walsoorden 2.55 3.15 MAANDAG 30 MAART. v.m. n.m. Breskens 1.55 2.15 Terneuzen 2.30 2.50 Hansweert 3.10 3.30 Walsoorden 3.20 3.40 ZON MAAN Maart 29 6.23 19.08 18.25 5.42 30 6.20 19.10 19.35 5.53 31 6.18 19.12 20.48 6.05 In een opslagplaats van oude mijnen en munitie van 't voor. malige Duitse leger bij Wil helmshaven heeft zich een reeks zware ontploffingen voorge daan, tengevolge waarvan 12 personen lichte verwondingen opliepen. Talrijke arbeiders konden zich maar ternauwer nood in veiligheid brengen. Het depot behoort aan de Britse bezettingsautoriteiten. In Wilhelmshaven braken vele ruiten. „Handelsverruiming en het toe laten van meer Nederlandse im migranten zijn manieren waarop de Verenigde Staten Nederland kunnen helpen bij het herstel van de verliezen, geleden tengevolge van de overstromingsramp", zo zei Prins Bernhard te Washing ton op een banket aangericht voor de uitreiking van de jaar lijkse Willem de Zwijger-prijs, welke is toegekend aan de Ame rikaanse journalist(e), die in het afgelopen jaar het beste artikel over de Nederlands-Amerikaanse betrekkingen heeft geschreven. Prins Bernhard gaf in zijn toe spraak een beschrijving van de door de overstroming aangerich te verwoestingen. Hij bracht het Amerikaanse volk de dank van Nederland over voor de hulp, aan de Nederlandse overstromings slachtoffers verleend. „Honderden tonnen kleding en een bedrag van twee millioen dol lar zijn in de Verenigde Staten voor de leniging van de nood der Nederlandse overstromings slachtoffers bijeengebracht. Maar het is niet slechts de edelmoedi ge hulp van het Amerikaanse volk op financieel en materieel gebied, die het Nederlandse volk in zijn moeilijke dagen heeft ge sterkt, het was vooral de van een warm hart getuigende en spon- Scotland Yard heeft het sig nalement van de voormalige po litieman en kantoorbediende Re ginald Christie die reeds de si. nistere bijnaam van „De Landru van Brillington place" heeft ontvangen, verspreid. Scotland Yard is tot de over tuiging gekomen dat Christie tot een speciaal type sadistische misdadigers behoort. Men acht hem verstandelijk niet geheel toerekenbaar. Ook meent men dat hij van tijd tot tijd ten prooi is aan hevige amoureuse crises. Scotland Yard vreest dat Chris:ie, indien hij niet spoedig wordt gearresteerd nieuwe mis drijven zou kunnen begaan. Er wordt thans in geheel Engeland op reusachtige schaal naar hem gezocht. Definitief is vastgesteld dal het vierde slachtoffer van de vrouwenmoordenaar een 18-jarig meisje is. Haar naam is nog niet bekendgemaakt. Het oudste slachtoffer is naar thans gebleken is, de 45-jarige echtgenote van Christie tane reactie eer Amerikanen, die ons zo heeft getroffen", verklaar de hij. Dit jaar is de-Willem de Zwij ger-prijs aan drie inplaats van één Amerikaanse journalist(e) uitgereikt. De geldprijs van 2500 dollar werd daartoe tot driedui zend verhoogd. De drie winnaars kregen elk duizend dollar en de gouden medaille, die eveneens aan de prijs is verbonden. De prijs is uitgereikt aan: me vrouw Anne 'O Hare McCormick, die de buitenlandse overzichten van de New York Times schrijft; Edward J. Donohue van de „Scranton (Pennsylvania) Ti mes" en David M. McNichol van de Chicago Daily News". Donohoe kreeg de prijs voor 'n reeks artikelen over de Neder landse kolenmijnen.. Mevr. Mc Cormick voor een redactioneel artikel over Koningin Juliana en Nichols voor een artikel over het Nederland vóór de overstroming. In zijn rede bracht prins Bern hard hulde aan de pers als ko ningin der aarde. „Het geval wil", aldus de Prins, „dat ik ta melijk goed op de hoogte ben met koningen en ik mag wel zeggen dat ik over het geheel het goed met haar heb kunnen vinden. I Maar wanneer ik moet verschij nen voor de koningin der aarde voel ik mij altijd wat onder de indruk". Na vervolgens een geestige be schrijving te hebben gegeven van de verschillende betekenissen van het woord „press" in het woordenboek zeide de Prins dat de werkelijke taak van de pers is achter de waarheid te komen en daarover te berichten. Doelend op de berichtgeving over de overstromingsramp zeide Prins Bernhard: „Mijn volk heeft onlangs gelegenheid gehad op nieuw dankbaar te zijn voor de prachtige wijze waarop de Ame rikaanse pers en radio deze taak vervult". Niet alleen begon de Ameri kaanse pers en radio onmiddellijk reportages te geven, maar vele radiocommentaren, televisiesta tions en dagbladen namen spon taan initiatief tot hulpacties. Bij de plechtigheid van het uit- réiken van de Willem-de-Zwijger- prijs waren de Amerikaanse mi nister van marine, Anderson, een aantal hoge functionarissen en yvele congresleden aanwezig, on-j der wie Sparkman, de onsucces volle democratische candidaat voor het vice-presidentschap. Dezer dagen is voor het eerst na 108 dagen van bewusteloos heid in een Londens ziekenhuis de 6-jarige Suzanne Davis bij gekomen. Het kind werd vorig jaar slachtoffer van een ver keersongeval en kreeg een sche delbreuk. De doktoren hadden Suzanne reeds opgegeven. n Een ambtenaar van het be stuur van Kaapstad heeft een kiezer in Vasco (Kaapprovincie) die een jaar geleden is overle den, de volgende kennisgeving toegezonden: „Ik moet u mededelen, dat wij uw naam hebben laten schrappen van de kieslijsten in gevolge uw overlijden. Indien u wilt reclameren of enig recht wilt doen gelden, kunt u zich vervoegen op het stembureau of wel iemand machtigen, die u kan vertegenwoordigen. U zult te rechter tijd worden verwittigd van het resultaat van uw stap pen". De correspondent van Aneta meldt uit Soerabaja, dat op het eiland Sumba de vulkaan Sang Yang is uitgebarsten. Volgens een S.O.S.-bericht, dat werd uit gezonden door de raijonzender van Radio-Indonesia te Den Pa sar op Bali, moeten ongeveer 200 inwoners van de door de uitbars ting bedreigde desa worden ge- evacueerd en zijn daartoe sche pen nodig. Uit de haven van Soe rabaja zijn schepen van de mari ne met aan boord verpleegsters, medicamenten en voedsel naar de plaats des onheils vertrokken. Volgens de ter beschikking staande gegevens zijn er op Sum ba geen vulkanen. Het is niet on mogelijk, dat wordt bedoeld de vulkaan Goenoeng Api op het ei landje Sangeang, dat ten N. van Soembawa ligt. Naar te Santiago wordt mee gedeeld, heeft de Chileense re gering in een memorandum aan de Britse ambassadeur geëist, dat vóór 14 April de Chileense installatie! worden, hersteld wel ke door de Britten op Deception- eiland in het Zuidpoolgebied zijn afgebroken. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken deelt mee, dat de Britse ambassadeurs te San tiago en Buenos Aires aan de Chileense en de Argentijnse re gering het antwoord van hun regering op de jongste pro.est- nota's inzake dit geschil hebben doen toekomen. Zoals bekend, betwisten Chili en Argentinië beide het Britse gezag over Deception-eiland. Op de 44e en 45e lijst uitge geven door het Informatiebu reau van het Nederlandsche Roode Kruis van geborgen en geïdentificeerde slachtoffer.-, van de watersnood komen de namen van de volgende Zeeuw se slachtoffers voor: NIEUWERKERK, Hendrik M. Krabbe, geb. 11- 10-'81; Antje PolWitteveen, geb. 20-6-'24; Torntje Sies Lukus, geb. 24-ll-'22; Janne tje SyriërGoudzwaard, geb. 7-2-'71; Daniël Viergever, geb. 23-1-T2; Jozina BlooisOver- beek, geb. 14-10-'15; Nieplaas P. Cats, geb. 7-l-'17; Cornelis Kluit, geb. 13-4-'34. OOSTERLAXD. Pieter Willem Bolle, geb. 28- 4-'41, zoon van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf; Corne lia Bollev. d. Werf, geb. 31-7- '12, echtg. van Marinus Bolle; Jacob Heijboer, geb. 7-7-'46, won. te Sir Janslmd; Maria J. de JongeStouter, geb. 18-4- '91, echtg. van Govert de Jon ge; Cornelis Koopman, geb. 30- 5-'43; Adriana Meerman, geb. 30-6-T0; Marina Cornelia Uijl, geb. 24-9-'39 te Poortvliet, won. te Tholen; Johanna J. Hage Koopman, geb. 18-8-'13, echtg. van I. Hage. STAVENISSE. Adriana van Bloppoel, geb. 17- j 12-'29; Cornelis den Braber,; geb. 29-9-'89; Maria Cornelia' den Braber, geb. 20-7-'39; Lau rens den Engelsman, geb. 5-9- '80 te St. Annaland; Neeltje den Engelsmande Rijke, geb. 24-7-'83; Maria Johanna Gaa- keervan Zorge, geb. 5-ll-'03; Jan Cornelis Goedegebuure, geb. 28-8-'17; Petronella Corne lia de Jongh, geb. 23-l-'06; Ja cob Karei Pieter Nelle, geb. 16 -7-'09.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1