Het bezoek van Prins Bernhard aan de Verenigde Staten De strijd in Korea Koninklijk bezoek aan Denemarken en Noorwegen Stemming over Bohlen uitgesteld Polders worden reeds ingezaaid De Amerikaanse vertegen woordiging in Moskou Liep de „Pampas" niet op een mijn? De 3 door Chinese commu nisten gevangen genomen Amerikanen Een ton voor Prinses Beatrix en haar klasgenoten Laatste stroomgat in Volkerak gedicht Begroting Maatschappelijk Werk POPENT POOP* 75a* KASJMIR Bescherming Burgerbevolking WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De 4 aangetroffen vrouwenlijken Groot aantal arrestaties in Kenia Birmees offensief tegen Chinese guerillastrijders SCHAKEN AGENDA Het Nederlandse Hof rouwt om Koningin Mary Het Rampenfonds Van Film- en Bioscoop bedrijf ruim 7 ton voor Rampenfonds Koningin naai begrafenis van Koningin Mary Onbetwist de beste tandpasta Brand in Pharmaceutische fabrieken in Apeldoorn Brandmeester stichtte brand Tweede Kamer TERNEUZEN II VERLOOR IN BRESKENS. BILJARTEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct VRIJDAG 27 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2302. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijsper mm 12 ct.; minimum pes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} Iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het bezoek van Prins Bernhard aan president Eisenhower op het Witte Huis is uitgesteld tot hedenmiddag half één. Vermoe delijk houdt deze wijziging ver band met het zwaar bezette pro gramma voor Donderdag van zo wel president Eisenhower als Prins Bernhard. De Prins is gisterochtend half elf ontvangen door minister van Buitenlandse Zaken Foster Dul les. Hij lunchte vervolgens op de Belgische ambassade, bracht gis termiddag een bezoek aan het hoofdkwartier van het Ameri kaanse Rode Kruis om nog eens speciaal aan deze organisatie zijn dank voor de hulpverlening aan het Nederlandse volk over te brengen. Tenslotte zat de Prins 's avonds als eregast aan het jaarlijkse Willem de Zwijger-banket ter uitreiking van de journalistieke prijs voor het beste artikel over Nederland in de Amerikaanse pers in 1952. Koningin Juliana en Prins Bern hard hebben het voornemen een bezoek aan Denemarken en Noor wegen te brengen. In Denemar ken zal het koninklijk paar waarschijnlijk op 18 en 19 Mei zijn. Het bezoek aan beide landen heeft niet in de eerste plaats ten doel de dank van het Nederland se volk over te brengen voor de door Denemarken en Noorwegen verleende watersnoodhulp. Het was reeds voorbereid vóór de stormvloed van 1 Februari. Een bezoek aan Zweden ligt niet in het voornemen van Ko ningin en Prins. Wegens het overlijden van Koningin Mary van Engeland zal het Nederlandse hof rouw aan nemen voor de tijd van acht da gen, ingaande 27 Maart en wel vier dagen halve en vier dagen lichte rouw. De mogelijkheid bestaat dat Prins Bernhard de terugreis naar Nederland zal moeten ver vroegen, namelijk ingeval het in de bedoeling ligt dat hij Dinsdag a.s. de begrafenis van Koningin Mary bijwoont. Over deze moge lijkheid wordt thans door de Ne derlandse ambassade overleg ge pleegd met Den Haag. Volgens 't huidige programma zou Prins Bernhard a.s. Dinsdag naar Ne derland terugvliegen. De stand van 't nationaal ram penfonds was tot Donderdag avond 86,4 millioen gulden. Dit is ten opzichte van Woensdag 'n stijging van 800.000. De collecte, die door de Neder landse bioscoopbond in samen werking met de stichting Bio- Vacantieoord is gehouden ten bate van het nationale rampen fonds, heeft in totaal een bedrag van ƒ442.000,— opgebracht. Aan particuliere bijdragen van de leden van de bond is, voor zover bekend, via plaatselijke comité's of rechtstreeks aan het nationaal rampenfonds geschon ken een bedrag van 174.000,-. Inclusief de giften van de Ne derlandse bioscoopbond en van de stichting Bio Vacantieoord is door de gezamenlijke activiteit van het film- en bioscoopbe drijf in ons land ruim zeven ton aan de slachtoffers van de over stromingsramp ten goede geko men. Hierbij zijn niet begrepen de bedragen van het personeel en de giften, die door zusteror ganisaties of ondernemingen in het buitenland zijn gezonden. De Amerikaanse senaat heeft de stemming over de benoeming van Charles Bohlen tot ambas sadeur in de Sowjet-Unie tot heden uitgesteld. De groep van McCarthy ver zet zich tegen bekrachtiging van de benoeming. Senator Bridges noemde Boh len tijdens het debat „de expo nent van de politiek van sussen en in bedwang houden". Wanneer Bohlens benoeming- wordt bekrachtigd, zal de zaak in de gehele wereld schade lij den, aldus Bridges. Senator McCarthy zeide, dat Bohlen een belangrijke rol heeft gespeeld bij het .„verraad te Yalta", dat tengevolge had „het verraad van onze Poolse en Chinese bondgenoten". Uit niets bleek, dat Bohlen ooit „het internationale communisme had bestreden. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede dat H. M. de Koningin Maandagmiddag per vliegtuig naar Londen zal ver trekken ter bijwoning van de be grafenis van Koningin Mary. Ko ningin Juliana is voornemens Dinsdagavond naar Nederland terug te keren. Hoewel de polder Duiven waard Oudeland van Middel- harnis slechts 14 dagen droog staat is door verschillende boe ren reeds een begin gemaakt met de inzaai van gerst- Over enkele weken zal het grootste gedeelte zaaiklaar zijn De polder beslaat een opper, vlakte van 2700 ha. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, gelooft, dat het dringend noodzakelijk is, dat de Ver. Sta ten door een „betrouwbaar con tact" in Moskou vertegenwoor digd worden, aldus is mede gedeeld in een rapport van de commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van de senaat, waarvoor Dulles onlangs getui genis over de benoeming van Charles Bohlen heeft afgelegd. H'i verklaarde, dat „juist op dit kritieke ogenblik en bij de w"zigingen, die in Moskou wor den aangebracht", de Ver. Staten een vertegenwoordiger in de hoofdstad der Sowjet-Unie nodig hebben. Dulles zeide voorts, dat Bohlen in het beginstadium waarschijn lijk niet zou deelnemen aan mo gelijke voorbereidingen voor een conferentie tussen president Eisenhower en Sowjet-premier Malenkof. Een dergelijke conferentie zou „begrijpelijkerwijs" het gevolg kunnen zijn van informele be sprekingen, welke bij de Ver. Na ties zouden kunnen beginnen. In tegenstelling tot de berich ten, als zou het Duitse vracht schip „Pampas" ten N.W. van Borkum op een mijn zijn gelopen hebben de scheepvaartautoritei ten te Aurich verklaard, dat zich aan boord van het schip zelf een ontploffing heeft voorgedaan. Men acht het onwaarschijnlijk, dat het schip op een mijn is ge lopen, daar het, zo zegt men geen beschadigingen aan de buiten kant van de romp vertoont. De juiste toedracht is nog niet be kend. Het schip is door de „See- falke" en de „Holland", 'n Duitse en een Nederlandse sleepboot, naar Rotterdam gebracht. Het koos ligplaats in de Rijnhaven. Donderdagochtend vroeg is een brand uitgebroken in de verenig de pharmaceutische fabrieken aan de Vlijtseweg te Apeldoorn. De brand woedde in twee ver bonden opslagplaatsen met een gezamenlijk oppervlak van onge veer twee duizend vierkante me ter, waarin kaf van gedroogd maanzaad, een der belangrijkste grondstoffen van dit bedrijf, was opgeslagen. Daar het niet mogelijk was de vuurhaard rechtstreeks te berei ken, bespoot de brandweer de brand met twaalf stralen via het brandende dak der opslagplaat sen. Hierbij werd gebruik ge maakt van het water van een naburig kanaal. Ook de fabrieksbrandweer heeft aan het blussingswerk deelgeno men. Na twee uur ingespannen arbeid was het gevaar voor uit breiding van de brand geweken. De brand in de compacte massa brandend kaf was toen evenwel j nog niet bedwongen. De oorzaak is onbekend. In de j vooravond had fabriekspersoneel reeds een sterke broeilucht op gemerkt. Donderdag uit het Chinese vasteland op het voor de Zuid- Chinese kust gelegen Portugese eiland Macao aangekomen Chi nezen hebben meegedeeld dat de 3 Amerikanen die, tezamen met een Chinese vrouw en 2 Chinese matrozen, door Chinese commu nisten in internationale wateren tussen Hongkong en Macao zijn aangehouden met hun jacht, waarmede zij onderweg waren naar Macao, zijn opgebracht, in de niet ver van Macao gelegen Zuid-Chinese kustplaats Tang Tsjia Wan, met gebonden han den onder bomen ten toon zijn gesteld aan Chinese inwoners, die werden opgeroepen naar de gevangen genomen Amerikaan se spionnen te komen kijken. Men verwacht dat de Ameri kanen, die nog in een andere Zuid-Chinese plaats zijn „ten toon gesteld", naar Canton zul len worden doorgezonden. Het rebus-comité van het Erefonds voor oud-verpleeg sters" heeft onlangs aan hare koninklijke hoogheid Prinses Beatrix en haar vriendinnen een grote ton aangeboden, gevuld met 14 kleine siertonnetjes, als symbool van het totale bedrag, dat de koninklijke rebus-prijs vraag, die werd ontworpen door Prinses Beatrix en haar klasge noten, heeft opgebracht. In ieder siertonnetje was een lepel tje geborgen, dat men had ge kleed in de uniform van een ver pleegster. Deze siertonnetjes kunnen dienen als speciaal doosje voor de toilettafel. Zoals men weet, heeft de re bus-prijsvraag voor 't Erefonds voor oud-verpleegsters ruim 100.000 opgebracht. Na be eindiging van het accountants onderzoek zal dit bedrag aan het Erefonds worden overge maakt. Het laatste stroomgat, 400 me ter breed, in het Volkerak bij fort Sabina Hendrika (gemeen te Fijnaart) is Woensdagmiddag te 6 uur dank zij de gunstige weersomstandigheden gedicht, aanzienlijk veel eerder dan aanvankelijk was verwacht. Hiermede is de laatste voor waarde vervuld voor het weer droog maken van N.-Brabant. Het werk is uitgevoerd door de baggermaatschappij Holland uit Hardinxveld. Amerikaanse lichte bommen werpers hebben in de nacht van Woensdag op Donderdag onge veer 2300 kg bommen uitgewor pen op de heuvel „oude kale" in de centrale Koreaanse frontsec tor. Jachtbommenwerpers vielen de heuvel met brisant- en na palm-bommen en vuur van de boordwapens aan. Het doel dezer bombardemen ten is tweeledig. De verbonde nen willen de aanvoer van ver sterkingen voor de Chinees- communistische troepen, die zich in stellingen op deze heuvel be vinden, verhinderen en zij willen laatstgenoemde beletten zich in te graven. Officieel is medegedeeld dat de verbondenen de heuvel „oude kale", die reeds voor drie-vierde in handen der Cihnese commu nisten was, Donderdag hebben ontruimd. Dit is geschied om het de geallieerde bommenwerpers mogelijk te maken de heuvel op volle kracht aan te vallen, zon der daarbij levens van militairen der verbondenen in gevaar te brengen. De Columbiaanse troepen, die in deze frontsector tezamen met Amerikaanse eenheden streden, De Rotterdamse rechtbank heeft de 49-jarige meubelstoffeerder E. K. uit Rotterdam, die de func tie van brandmeester vervulde en brand stichtte in een schuur tje, conform de eis veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk met 'n proef tijd van 3 jaar. zijn thans door andere Ameri kaanse troepen afgelost. Incidenten in krijgsgevangen kampen. Het opperbevel van de Ver enigde Naties heeft te Tokio be kendgemaakt, dat bewakers in krijgsgevangenkampen de laat ste paar dagen gebruik hebben gemaakt van niet-vergiftigde prikkelende middelen om een einde te maken aan betogingen. Een woordvoerder van het op perbevel deelde mede, dat de ge vangenen allen Noord-Korea- nen niet geteld wilden wor den. Een aantal van hen werd naar een ziekenhuis overge bracht voor de gevolgen van de prikkelende middelen. Twee Noord-Koreanen, leiders van een groep communisten die 'n aanval op de bewakers tracht te te ondernemen, werden ge wond. Te New Delhi heeft de politie een menigte betogers, die hun steun aan de Hindoes in Djam- moe betuigen, met stokken uit eengeslagen. 34 Personen werden aangehouden. In het Indiase lagerhuis heeft premier Nehroe inmiddels een voorstel van de hand gewezen om een conferentie van rege ringsvertegenwoordigers en Hin doeleiders te beleggen teneinde de opneming van Djammoe bij India te eisen. De premier noem de de woelingen in het betrokken gebied „volkomen kunstmatig". Het voorstel was afkomstig van de leider der rechtsgeoriënteerde Hindoe-partij Djam-Sangh. De communisten steunden het rege ringsstandpunt De politiemannen openden het vuur, toen zij met stenen werden bekogeld. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Lagere temperaturen. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot krach tige Noordwestelijke tot Weste lijke wind. Veel kouder dan gis teren. ZATERDAG 28 MAART. v.m. n.m. Breskens 1.03 1.23 Terneuzen 1.38 1.58 Hansweert 2.18 2.38 Walsoorden 2.28 2.48 ZON MAAN Maart 27 6.27 19.05 16.06 5.20 28 6.25 19.06 17.16 5.31 29 6.23 19.08 18.25 5.42 30 6.20 19.10 19.35 5.53 31 6.18 19.12 20.48 6.05 Minister Beel is geen gooche laar. Zijn verklaring voor de radio en in de Tweede Kamer, dat het mogelijk is de burger bevolking van ons land tegen het oorlogsgeweld te beschermen, betekent niet, dat hij een middel heeft gevonden om het fantas tische koepel-idee te verwezen lijken. Dat beeld-verhaal-plan, vóór de afgelopen oorlog door enkele lieden serieus gepropageerd, voorzag in de bouw van enorme stalen koepels boven de steden. Minister Beel, die belast is met de voorbereiding van de burger lijke verdediging, doelde op meer reële beschermingsplannen: hij doelde op de B. B., de „Bescher ming Bevolking". De B. B. is het complex van maatregelen, 200.000 vrijwilli gers (brandweer, ^reddingsploe- gen e.d.), waarmee wij ons zo goed als wij kunnen verzekeren tegen de gevolgen van een even tuele oorlog. Wie van deze ver zekering profijt wil trekken, d.w.z. wie in tijd van nood be schermd hoopt te worden door een goed uitgeruste en goed ge oefende hulporganisatie, moet van dit ogenblik af zijn premie gaan betalen. Dat is bij alle verzekeringen gebruikelijk. De premie, welke de B. B. van ons vraagt, bestaat uit enkele vrije uren. De overheid zorgt voor 't grootste deel van het materieel. Van de burgerij wordt verwacht, dat zij de gelegenheid zal benut ten met dit materiaal een organi satie te scheppen, die bij rampen doeltreffend hulp kan verlenen. Doeltreffende hulp veronderstelt geoefendheid. Als wij het be schikbare materiaal in pakhuizen laten liggen tot de nood aan de man komt, zal de B. B. in plaats van een soepel en snel werkende organisatie een verzameling machteloze mensen zijn, wier op treden alleen maar bijdraagt tot vergroting van de verwarring. Wie zal daar de dupe van zijn? Wij zelf! Geen redelijk mens kan genoegen nemen met zulk een situatie. Laten wij dan de consequentie trekken en ons aanmelden om nu reeds geoefend te kunnen wor den in een van de diensten van de B. B. Het is nodig. De politieke barometer staat nog steeds op buiig. Het oefenmateriaal is klaar. De instructeurs zijn opgeleid De B. B. wacht op U! Eén der 4 vrouwenlijken, die in een Londense flat zijn aan getroffen, is geïdentificeerd. Het betreft hier het stoffelijk overschot van de 26-jarige Schotse Hectorina MacLennan, die 7 jaar geleden naar Londen is gekomen om aldaar werk te zoeken. Het stoffelijk overschot is her kend door een broeder van de verslagene, die ongeveer een maand geleden aangifte van vermissing van zijn zuster heeft gedaan. De lijkschouwing heeft aangetoond dat de dood, even eens voor een maand is ingetre den. De politie heeft later medege deeld dat nog twee lijken zijn ge ïdentificeerd, n.l. dat van mevr. Christie en de ongeveer 20-jarige Kathleen Maloney'. Laatstge noemde kon worden geïdentifi ceerd door middel van vingeraf drukken. Zij bezocht een kost school in Plymouth. De politie heeft Donderdag 'n aantal vrouwen die in de wijk waar de moord is gepleegd wo nen, ondervraagd teneinde ach ter gegevens uit het leven van Kathleen Maloney en Hectorina MacLennan te komen. Ook is de politie bezig 'n onder zoek in te stellen naar aanleiding van berichten volgens welke een aantal meisjes tot voor enige maanden in het huis had ge woond. De politie tracht uit te vinden wie deze meisjes waren. Straatbewoners zeiden dat een meisje van ongeveer twintig jaar bij Christie woonde en dat zij aannamen dat het zijn dochter was. Politiemannen en militairen hebben bij een overval op een inheemse nederzetting 40 km ten Noorden van Nairobi 3500 Ki- koejoes aangehouden. Het was de tweede grote raz zia in het gebied van de hoofd stad binnen 24 uur. Men ver moedde dat zich in de betrokken nederzetting leden der Mau Mau en andere gezochte elementen bevonden. De Tweede Kamer heeft Don derdagmiddag de beraadslagin gen over de begroting van maat schappelijk werk voortgezet. De heer Haken (CPN) vraagt aandacht voor de nood der ouden van dagen. Spr. is van oordeel, dat de armenwet zo spoedig mogelijk een algemene herzie ning moet ondergaan. De pensioenen voor verzets- slachtoffers behoren niet thuis bij dit departement. Hij betreurt het, dat vele aanvragen van bui tengewoon pensioen nog niet zijn afgehandeld. Voor de watersnoodslachtof fers moet nog veel geschieden. Hij verklaart, dat er thans nog gezinnen zijn, waar het meest nodige ontbreekt. De heer Stufkens (Arb.) be spreekt de kwestie der gerepa- trieerden. Hun toestand wekt een zeker onbehagen. In de kringen der betrokkenen heerst ontevredenheid en verbittering. Spr. dringt op spoed aan. Hij bepleit de noodzakelijk heid van herscholing, omdat de betrokkenen een plaats in het arbeidsproces kunnen krijgen. Spr. zegt met belangstelling af te wachten, of de verbeteringen in het kampleven der Ambo nezen zich zullen doorzetten. De heer Van Dis (S.G.) vreest, dat men zich ook bij dit nieuwe departement niet zal laten lei den door Gods woord. Maat schappelijk werk wordt in ver keerde banen geleid, als men Gods woord ter zijde zet. Alle maatregelen moeten wor den genomen om de nood der slachtoffers van de watersnood te lenigen. De minister behoort z.i. maat regelen te nemen om verbetering te brengen in de toestand van de Indische Nederlanders en van de jeugd in het bijzonder. Spr. dringt erop aan, dat aan de Ambonezen, hier te lande ver- blijvende, de militaire status zal worden verleend. Voorts bepleit hij de belangen der middengroepen en der stille armen en die van de minder - validen. De beraadslagingen worden geschorst. Minister Van Thiel dankt de Kamer voor de wijze, waarop zij over het algemeen het nieuwe departement en hem persoonlijk is tegemoetgetreden. Spr. wil aan het verloop der ontwikkeling overlaten wat wel en wat niet tot de bemoeiingen van zijn departement behoort. De overheid en het particulier initiatieg heben een eigen taak ten aanzien van het maatschap pelijk werk. Taak der overheid is z.i. het stimuleren van het particulier initiatief hebben een eigen taak obstakels en het scheppen van gunstige voorwaarden. Het be leid van het departement zal er op gericht zijn het kerkelijk en particulier initiatief zijn vol ledige kans te geven en het op positieve wijze bevorderen en steunen. Spr. is voornemens een com missie op nationaal niveau te vormen om te adviseren over de maatschappelijke consequenties der industrialisatie. Spr. kan mevr. PloegPloeg niet volgen op de weg, welke zij zich voor de gezinsverzorging heeft gedacht. Hij wil een nieuwe subsidiere geling bevorderen, welke een verbetering voor de instellingen zal inhouden en hij hoopt, dat de materiële positie der gezinsver zorgsters, wie hij lof brengt voor haar arbeid, daarmede gelijke tred zal houden. Het vraagstuk van het stijgend aantal bejaarden heeft zijn aan dacht. Zijn activiteit zal voorlopig uitgaan naar het verschaffen van sociale recreatie. Met de opmerkingen over het werk ten behoeve van minder- validen verklaart spr. te kunnen instemmen. Hij zal aanwijzingen aan de gemeentebesturen geven. Voor wat de organisaties voor de ongehuwde moeder en kind aangaat zegt spr., dat er slechts een beperkt crediet voor subsi dies beschikbaar was, toen deze taak naar zijn departement over ging. Een bedrag van rond 30 mil lioen gulden zal op de begroting worden gebracht voor de hulp aan de watersnoodslachtoffers in de sociale sector. Een wetsontwerp tot wijziging van de wet buitengewoon pen sioen 1940/45 hoopt spr. vóór Pa sen aan de ministerraad toe te zenden. Een vergelijking van de gere- patrieerden met de watersnood slachtoffers gaat z.i. niet op. De minister is voornemens een coördinatiecommissie in het leven te roepen. Daarin zal hij de kwestie van tewerkstelling van gerepatrieerden aan de orde stellen. De regering beraadt zich aan de hand van adviezen wat haar te doen staat. Spr. is van oordeel dat het voor liet grootste deel der Indische Nederlanders het beste zal zijn, als zij hun toekomst in Indonesië zoeken. Betreffende de Ambonezen is het standpunt der regering niet gewijzigd. Ook spr. acht een der grootste gevaren het niets-doen. De woonoorden zou hij willen handhaven. De toekomst der Ambonezen ligt niet in Neder land en daarom zou hij huisves ting in particuliere woningen minder gelukkig achten. De houding der Ambonezen in de laatste maanden geeft ver- j trouwen, dat zij bereid zijn aan de handhaving van orde en rust in de woonoorden mede te wer ken. Er is overleg gaande over het verschaffen van blijvend werk. Naar aanleiding van bij de re plieken gemaakte opmerkingen zegt de minister, dat de regering van oordeel blijft, dat aan de Ambonezen de K.L.-status niet moet worden verleend. De begrotingn wordt z.h.s. goedgekeurd. Te kwart voor zes wordt de vergadering gesloten. Het Birmese ministerie van oorlog heeft Woensdag bekend gemaakt, dat de Birmese strijd krachten, die in het begin van deze maand een grootscheeps of fensief tegen de Chinese nationa listen op Birmees grondgebied zijn begonnen, het centrale deel van de sector aan de rivier de Saloen geheel hebben bevrijd. De Birmanen, die hun opmars van Kesimansam uit zijn begon nen, trokken meer dan 200 km door het oerwoud en bereikten de rechteroever van de Saloen op een punt 250 km ten N. van de hoofdstad van de Sjanstaten, Taunggyi. Bij deze operatie wer den de Monghsoestaten bevrijd. In legerkringen werd verno men, dat de Chinese nationalis ten op de linkeroever niet door Birmese strijdkrachten zullen worden achtervolgd, voordat de operaties aan de westelijke en zuidelijke flank zijn voltooid. Aan de zuidelijke flank is een Birmese colonne van Namsang uit in opmars. Namsang ligt 80 km ten N.O. van Taunggyi. De colonne rukt op in de richting van Kentoeng. Men verwacht dat de Birmanen van deze stad uit een aanval zullen ondernemen op het Chinees-nationalistische hoofdkwartier te Mongksat, 80 km zudelijker. i& Voor de 2e klasse competitie van de Zeeuwse schaakbond speelde Terneuzen II zijn voor laatste wedstrijd te Breskens. De Terneuzenaars verschenen maar met acht man en kregen een 7 3 nederlaag te incasseren. Breskens Terneuzen II A. J. ScheeleG. Tromp liVs J. H. v. d. Sande M. de Putter lili A. J. Punt-C. B. Boerman HVi J. Hovestadt—J. Bliek Hli L. de Vlieger H. Barentsen J. A. SmitsJ. v. Bortel P. J. PriesterJ. de Waal J. Erasmus L. J. Simpelaar 10 F. Goethalsniet opgek. 10 I. Vérduijnniet opgek. 10 72- 1- 14 0 Totaal 73 KAMPIOENSCHAP VAN TERNEUZEN. Gisterenavond werd de strijd om het persoonlijk kampioen schap van Terneuzen in hotel „Des Pays-Bas" voortgezet. Ge speeld werden de partijen: G. van DammeR. Seegers 150r—83 in 43 beurten. R. VerstraatenG. van Dam me 126150 in 40 beurten. SeegersVerstraaten 128150 in 47 beurten. De heer Seegers maakte deze avond de hoogste serie, zijnde 23 caramboles. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc- The greatest show on earth. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- The greatest show on earth. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. De rode havik. AXEL: He Centrum. 6.30 en 9 uur: Biosc. The greatest show on earth. SLUIS: Kantoor der Ven nootschap, 2 uur: Alg. verga dering van aandeelhouders N.V. Flandria.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1