Antonin Zapotocky president van Tsjecho-Slowakije Prins Bernhard in Amerika Kolenprijzen worden verhoogd Si rok eerste minister Beroep op president Eisenhower Faroek plaatst een extra bewaking rond zijn zoon WEERSVERWACHTING HOOGWATER De „Spaarnestroom" te Dover SANS RANCUNE! Vermoedelijk niet meer dan 4 a 5 procent ZON- en MAANSTANDEN Herbouwplan voor Stavenisse Bescherming burgerbevolking MAANDAG 23 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2298. Prinses Wiihelmina: „Helpt thans Turkije'' Het Nationaal Rampenfonds Prins Bernhard aan lunch Union Club van VERKLARING VAN NAGUIB. Maart 24 6.34 19.00 12.32 4.28 25 6.32 19.01 13.45 4.50 26 6.30 19.03 14.56 5.06 27 6.27 19.05 16.06 5.20 28 6.25 19.06 17.16 5.31 29 6.23 19.08 18.25 5.42 30 6.20 19.10 19.35 5.53 31 6.18 19.12 20.48 6.05 KOREA Chinese communisten brengen Amerikaans jacht op Malenkof van partijfunctie ontheven Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum peï advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 centj iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Antonin Zapotocky, de huidige premier van Tsjecho-Slowakije, is door de nationale vergadering met algemene stemmen tot pre sident gekozen, zo heeft Radio- Praag medegedeeld. Hij was voorgedragen door de voorzitter, dr John. Hij volgt president Klement Gottwald op, die 14 Maart overleed. De afgevaardigden applaudi- seerden en juichten de nieuwe president staande toe. Na de verkiezing werd het Tsjechoslowaalfce en het Sowjet- russische volkslied gespeeld. De nieuwe president legde onmid dellijk de eed af en begaf zich naar het presidentiële verblijf in het Hradcin, waar hij gelukge wenst werd door het corps diplo matique. De vlag werd in top ge hesen. Zaterdagavond dankte de nieu we president het volk voor het vertrouwen dat het hem had ge schonken. Zapotocky sprak van het bal kon van het kasteel te Praag tot een menigte van duizenden. De president beloofde nooit te zul len vergeten dat hij uit de wer kende klasse afkomstig is, even min zou hij het doel van presi dent Gottwald „om de republiek tot een paradijs te maken" ver geten. Hij zeide: „Voor dit doel alleen zal ik werken met al mijn kracht, maar omdat de wil van één man niet alles kan bereiken vertrouw ik op uw hulp". De rede werd uitgezonden door Radio-Praag. Antonin Zapotocky is evenals de overleden president Gottwald een van de oprichters van de Tsjechoslowaakse communisti sche partij. Zapotocky was voor stander van de een-partijenlijst bij de verkiezingen. Reeds op jeugdi ge leeftijd werd Antonin een SIROKY EERSTE MINISTER Radio-Praag heeft Zaterdag avond bekend gemaakt, dat Siro- ky is benoemd tot eerste minis ter van Tsjecho-Slowakije. vooraanstaand lid van het propa- ganda-comité van deze partij. In December 1920 werd hij in Praag gearresteerd als voorzitter van het revolutionnaire comité. Hij verkreeg zijn vrijheid echter weer spoedig onder een amnestie. In 1925 kreeg hij een zetel in de nationale vergadering. Toen de Duitsers Tsjecho-Slowakije bezet ten (1938) kreeg hij opdracht van zijn partij om het land te verla ten. Bij het overschrijden van de grens werd hij echter gearres teerd en hij bracht de verdere oorlogsjaren in Duitse kampen door. In 1945 werd hij door de Sow jet-troepen bevrijd. In Juni van het zelfde jaar werd hij tot voorzitter van de vak bond gekozen en tevens tot afge vaardigde van de nationale ver gadering van de tweede repu bliek. j Toen de constituerende verga-1 dering in 1946 werd gekozen had Zapotocky de leiding van de eer ste arbeid. Onder zijn voorzitter schap werd dr Benes herkozen als president. Zapotocky verklaarde in een toespraak tot de leden van het di plomatieke corps, tijdens een re ceptie in het kasteel van Praag, dat de onwankelbare basis van de Tsjechoslowaakse buitenlandse politiek de wil tot verdediging van de vrede is, alsmede vreed zame samenwerking met alle vol ken. De nieuwe president zei, dat wijlen president Gottwald reeds deze politiek had gevolgd. „Wij zullen haar voortzetten en ik geloof, dat ik ook uw hulp bij deze pogingen zal ondervinden", aldus Zapotocky. De Poolse ambassadeur felici teerde Zapotocky namens de in Tsjecho-Slowakije geaccrediteer- de diplomatieke vertegenwoordi gers. Het centrale comité van de communistische partij heeft be sloten de leiding van het comité toe te vertrouwen aan Antonin Nevotny. Deze zal vice-premier blijven. Bij het afnemen van de eed wa ren alle leden van het centrale comité van de Tsjechoslowaakse partij, het centrale comité van 't nationale-front, de Slowaakse na tionale raad en het college van Slowaakse commissarissen, aan wezig. A x Voor zijn benoeming tot pre mier bekleedde Vilem Siroky de post van vice-premier. In 1950 volgde hij de later terechtgestel de Clementis als minister van Buitenlandse Zaken op. Hij ver; vulde deze functie tot Februari van dit jaar. Sirosky is de tweede Slowaak die de post van eerste minister van Tsjecho-Slowakije ten deel is gevallen. De eerste was dr Hodza, die premier was ten tijde van de conferentie van München in 1938. 1 De afdeling „Reactie Oproep" van de secretarie van prinses Wiihelmina, Paleis Het Loo te Apeldoorn, maakt bekend: „Naar aanleiding van de be richten omtrent de ramp waar door Turkije is getroffen heeft de prinses, niet willende vooruitlo, pen op de suggesties gedaan naar aanleiding van haar oproep, zich tot het Rode Kruis gewend met het verzoek, het publiek zo spoe dig mogelijk in te lichten omtrent de beste wijze waarop men de slachtoffers kan helpen". „Het hoofdbestuur van het „Nederlandsche Roode Kruis" met zeer veel waardering kennis genomen hebbende van de mede deling van Hare Koninlijke Hoog. heid prinses Wiihelmina, ver klaart zich gaarne bereid om gel den in ontvangst te nemen ten behoeve van slachtoffers van de ramp, die Turkije zo zwaar heeft getroffen", aldus een mededeling van het Roode Kruis. M Het is geen geheim dat velen bij het vernemen van de plan nen voor de bescherming bevol king gedacht hebben: „Als dat maar niet op een koopje moet". Ook viel er in het begin een ze kere beduchtheid te bespeuren voor een al te grote bedissellust van „Den Haag". Het is allemaal nogal meege vallen. De regering heeft zich ten aanzien van de organisatie beperkt tot het leggen van een wettelijke grondslag en het aan geven van de richtlijnen. Men begreep, dat de provin ciale en gemeentelijke autoritei ten beter dan „Den Haag" in staat zouden zijn de mogelijk heden en beperkingen van hun gemeente of provincie te over zien. In theorie is daardoor de basis gelegd voor een soepel werkende organisatie, in theorie, want eerst in de practijk zal kunnen blijken, of iedere ge meente met die voortvarendheid medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. WEINIG VERANDERING. Zwaar bewolkt met aanvanke lijk hier en daar mist, maar later in het Zuiden van het land kans op enkele opklaringen. Weinig wind. Dezelfde temperaturen als, of iets hogere dan Zondag. DINSDAG 24 MAART. en burgerzin het werk ter hand zal nemen, waartoe de vrijheid van handelen mede een aanspo ring moet zijn. De gemeenten hebben het overigens niet gemakkelijk. Ook de financiële positie van het rijk is niet zo rooskleurig, dat alle kosten, welke in de gemeenten voor de B. B. moeten worden gemaakt, door het rijk kunnen worden gedragen. De regering heeft evenwel gedaan, wat on der de huidige omstandigheden mogelijk was- Op de begrotingen voor 1951 en 1952 is alleen voor de materiële voorzieningen 61,5 millioen gulden uitgetrokken. Deze millioenen en de bedragen, die verder nog zullen worden uitgegeven, bewijzen wel, dat de regering, wat de B. B. betreft, niet op een koopje uit is. Narriman mocht haar kind alleen zien na speciale toe stemming De ex-monarch heeft thans 'n blonde Deense favoriet De „Sunday Pictorial" meldt: Ex-koningin Narriman vecht op het ogenblik om de huwelijks banden met Faroek te verbreken en om de voogdij over haar baby, koning Foead II, toegewezen te krijgen. Uit haar suite in het luxueuze Hotel des Bergues te Genève zond ze twee ijltelegrammen naar Cairo. Het eerste was gericht aan een prominent Egyptisch advo caat, die de instructie kreeg on middellijk maatregelen bij het Egyptisch gerechtshof te treffen voor haar echtscheiding. Het tweede ging naar premier Na- guib. Narriman verzocht hem in het telegram weer in Egypte te mogen terugkeren. Men noemt dit laatste telegram een zuivere hoffelijkheid, want alleen Faroek heeft vorig jaar bevel gekregen het land te "verlaten. Inmiddels schijnt Naguib Nar riman te hebben laten weten, dat ze kan terugkeren wanneer ze wil. Narriman heeft haar vrien den verteld, dat ze alle vertrou wen heeft, dat het Egyptische hooggerechtshof haar de voogdij over haar baby zal geven. „Ik had al maanden eerder weg moe ten gaan", zo zeide ze. In tegen stelling tot een verklaring van Faroek heeft Narriman de pers medegedeeld: „De scheiding is een persoonlijke aangelegenheid zonder enige tussenkomst van mijn moeder of van de Egypti sche autoriteiten. Ik heb lang ge duld gehad, maar ik ben nu tot het besluit gekomen, dat ik moet scheiden. Toen ik het besluit had genomen, heb ik mijn moeder ge telegrafeerd mij op te komen zoeken en mij te vergezellen als ik terugkeer naar mijn geliefd land. Ik ben gedwongen mijn zoon achter te laten, maar ik hoop de kracht te krijgen dit te dragen. Ik keer zo spoedig mo gelijk naar Egypte terug en ik hoop er troost en rust te vinden". Vrienden van Narriman hebben de pers medegedeeld, dat Faroek een extra-bewaking rond de ba by-koning heeft geplaatst, ter wijl hij het kind bovendien op de bovenste verdieping van zijn vil la b:; Rome heeft ondergebracht. Narriman, zo zegt men verder, mocht toch al nooit haar eigen kind zien zonder voorafgaande toestemming van Faroek. Sedert October vraagt ze hem al om een echtscheiding. Enkele uren nadat Narriman haar echtgenoot had verlaten, had de ex-monarch reeds een an der meisje in z'n armen. Vrij dagnacht danste hij tot half vier in -de mergen in de „Place Pi- galle", een nachtclub in Rome, met 'n blond, Deens dansmeisje. Veertien dagen geleden had Fa roek Narriman meegenomen naar een Italiaanse revue. Hij geraak te tijdens de voorstelling bijzon der onder de indruk van de schoonheid van een der ballet- Prins Bernhard heefteen be zoek gebracht aan de „collegiate school" van de „Dutch Reformeo church" in het westelijke deel van het eiland Manhattan. Deze kerk met aangrenzende school werd in 1638 door Nederlanders gesticht en tijdens de tweede wereldoorlog woonde de konin gin, toen nog prinses Juliana, daar enkele malen godsdienst oefeningen bij. Het had reeds in het voornemen van de prins gelegen vóór de on derbreking van de Amerikaanse reis na de watersnood deze school een bezoek te brengen. De ruim 300 leerlingen van deze instel ling, die zowel een lagere als een middelbare school omvat, waren verzameld in de kapel voor de laatste bijeenkomst, alvorens de Faasvacantie begon. Zodoende moest het bezoek min of meer inderhaast worden georgani seerd. Desondanks werd prins Bernhard met kleurig vlagver toon verwelkomd. Hij werd in de aula ontvangen door ds. Romig en de heer Loverack, waarn. hoofd van de school. Nadat het schoolkoor de prins had toegezongen, sprak ds. Ro mig een korte rede uit. Hij zei, dat het karakteristiek voor de prins was, dat hij zijn reis onder Tot Zaterdagavond is bij het nationale rampenfonds in totaal 84,2 millioen gulden binnengeko men. Sinds Vrijdagavond is er dus 400.000 bijgekomen. Prins Bernhard heeft Zaterdag deelgenomen aan de lunch van de „Union Club", die elke maand wordt gehouden. De club telt vele prominente New Yorkers uit het bedrijfsleven en de society onder haar leden. De gastspreker was de district attorney (officier van Justitie) Nogan, die genoemd wordt als de mogelijke opvolger van Impelli- teri als burgemeester van New York. (Binnenkort zal hiervoor verkiezing worden gehouden.) Er zaten 120 personen aan de lunch. De voorzitter van de club, Archibald van Buren, heette de Prins welkom. brak, omdat tijdens rampspoed zijn plaats in Nederland was. Na de toespraak van ds. Ro mig gaf prins Bernhard een be schrijving van de overstromings- ramn en de herstelwerkzaamhe den. Hij beschreef, hoe bij zijn vluchten over de overstroomde gebieden slechts de kerkspitsen van sommige dorpen boven wa ter uitstaken en hoe vele bewo ners alleen met de grootste over redingskracht konden worden be wogen hun in het water staande woonsteden te verlaten. Met dankbaarheid releveerde hij de stroom van kleding en an dere goederen, alsmede de mil lioenen in geldelijke bijdragen uit alle streken der wereld. De prins betreurde het, dat zich blijkbaar alleen bij een natuur ramp onder de volkeren der aar de een gevoel van saamhorigheid van het gehele mensdom kan baanbreken. Zijn jeugdig gehoor hing aan zijn lippen en beloonde de prins met oorverdovend applaus voor zijn boeiend relaas. De prins woonde daarna de uitreiking bij van prijzen, die aan het einde van het semester aan de leerlin gen worden uitgereikt. Later zat de prins als eregast aan bh een diner, dat werd gege ven door de Nederlandse club. In gezaghebbende Nederlandse kringen te New York meent men te weten, dat in een schrijven van koningin Juliana, dat prins Bernhard deze week persoonlijk aan president Eisenhower zal overhandigen, een beroep wordt gedaan om een oplossing van het vluchtelingenvraagstuk metter daad ter hand te nemen. „BEURZEN OPEN, DIJKEN DICHT". Ruinm 4 '/4 millioen. De samenwerkende omroep verenigingen, die onder het motto „Beurzen open, dijken dicht" een radio-actie voeren ten bate van 't nationale rampenfonds, hebben tot Zaterdagavond 4.271.799,80 ontvangen. Via de giro werd in de afgelo pen week een bedrag van 305.624,24 gulden ontvangen. De Egyptische eerste minister, generaal Naguib, heeft Zondag in een toespraak tot enkele dui zenden boeren te Esna, aan de Nijl, gezegd, dat als de Engelsen niet uit eigen wil vertrekken, zij daartoe gedwongen zullen wor den. „Wij zijn er voor gereed". Generaal Naguib zeide, dat de arme woestijngrond in een niet al te verre toekomst, door de bouw van een nieuwe dam in de Nijl, in rijke grond zou worden veranderd. Assoean zou het cen trum van het industriële Egypte worden door de ontwikkeling van de ijzerertsindustrie. Volgens een verklaring van de Brunswijkse politie (West- Duitsland) heeft de Oostduitse politie een 84-jarige man ont voerd. De man bevond zich vol gens de verklaring op Westduits gebied. Zondag is de Poolse straalja ger, die 5 Maart op Bornholm landde, aan boord van het Pool se motorschip „Dunajec" gela den. Het schip is uit Kopenhagen naar Polen vertrokken. girls. Later heeft hij een van zijn vertrouwensmannen opdracht gegeven een ontmoeting voor hem met dit meisje te arrange ren. Het was het blonde meisje uit Denemarken „La Tribunt des Nations" meldt: Ex-president Truman heeft zijn memoires verkocht aan het be kende Amerikaanse blad „Life". Zoals men weet, heeft dit blad de candidatuur van Eisenhower krachtig gesteund, terwijl het de huidige president bovendien tij dens de verkiezingscampagne voorzien heeft van zeer belang rijk materiaal inzake de psycho logische oorlogvoering. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.29 10.04 10.44 10.54 n.m. 10.16 10.51 11.31 11.41 MAAN ZON De gemeenteraad van Stave nisse heeft besloten aan de heer H. Wesselo te Bussum op te dra gen een herbouwplan voor Sta venisse samen te stellen. De heer Wesselo, die ter plaat se geen onbekende is, komt he den naar Stavenisse. Na opstel, ling van de plannen zal hij de raad nader inlichten. De raadsvergadering werd bijgewoond door de hoofdinge nieur-directeur voor de Weder, opbouw in Zeeland Ir Glerum en zijn plaatsvervanger de heer S:am. Verschenen is het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp betreffen de de egalisatie der kolenprij zen. De regering staat op het standpunt, dat aanpassing van de Nederlandse verbruikersprijs voor steenkool aan het gemeen- schapspeil bij het aanvaarden van 'n gemeenschappelijke markt op den duur niet vermeden kan worden. Dit standpunt brengt mede, dat men een zekere verhoging van de verbruikersprijs reeds in het ko- lenjaar 1953—1954 zou. willen aanvaarden. Hoelang de handhaving van een egalisatiesysteem ter voor koming van plotselinge en door haar omvang schadelijke kolen- prijsstijgingen in Nederland noodzakelijk zal zijn, kan de mi nister nog niet voorspellen. Dit hangt o.a. af van de mogelijkheid de kolenimport uit duurdere lan den te vervangen door import uit goedkopere landen. De minister acht het begrijpe lijk, dat vele leden hadden ver wacht, dat hij ter gelegenheid van de aanbieding van het on derhavige ontwerp nadere in lichtingen zou hebben gegeven over de kolenprijs in ons land. Helaas is het hem op dit ogen blik nog niet mogelijk deze ge volgen volledig te overzien; met name kan hij nog niet precies aangeven, welke prijzen de Ne derlandse kolenverbruiker, ook b;" toepassing van een egalisatie- mechanisme na 1 April zal moe ten betalen. Aangezien de mijnen van 1 April a.s. af het prijssysteem van de K.G.S. moeten toepassen moet in de eerste plaats een wijziging worden gebracht in de techniek van de facturering. Tot nu toe verkochten de mij nen tegen een door de Ne derlandse regering vastgestelde franco-nrijs. Na 1 April zullen zij af-mijn verkopen met inachtne ming van de maximumprijs der K.G.S. Teneinde de verbruikers niet meer te laten betalen dan strikt noodzakelijk is, zullen de mijnen franco blijven leveren. De vrachtkosten zullen voor alle bestemmingen op een gelijk be drag worden gesteld. Het bruto- factuurbedrag, inclusief omzet belasting en de vrachtkosten, zal op de factuur reeds worden ver minderd door een uitkering uit het egalisatiefonds tot een zoda nig bedrag, dat de koper niet meer verschuldigd is dan de prijs waartegen ook de van elders ge- importeerde kolen op grond van door de regering vastgestelde maximumverbruikersprijzen mo gen worden verkocht. Hoe hoog deze maximumver bruikersprijzen, die op 1 April a.s. zullen ingaan, gesteld zullen worden kan de minister nog niet in details mededelen. Voor zover de door de hoge autoriteit vast gestelde maximumprijzen, ver meerderd met het eenvormig vrachtbcdrag, lager zijn dan de thans geldende francoverbrui- kersprijzen. zal de maximumver- bruikersprijs voor die soorten per 1 April a.s. worden verlaagd. Dit geldt met name voor de esskolen en magerkolen, noten 4 en 5. Voor alle kolensoorten tezamen genomen zal een kleine verho ging niet zijn te ontgaan, mede in aanmerking genomen de nood zaak om reeds een stap in de richting van aanpassing aan het prijsniveau in de gemeenschap te doen. Ee minister heeft nog geen be slissing genomen over de vraag, of deze verhoging over alle soor ten gelijkelijk moet worden ge spreid, dan wel of deze voorna melijk beperkt zal kunnen blij ven tot de industriekolen. De verhoging zal echter 4 a 5 pet. niet te boven behceven te gaan. Zodra de minister tot een defini tieve conclusie zal zijn gekomen, zal hij de Kamer daarvan schrif telijk mededeling doen. In dichte mist is Vrijdagavond het 857 ton metende Nederlandse, m.s. „Spaarnestroom" in het Kanaal nabij Dover in aanvaring gekomen met het Duitse schip „Waldemar Sieg". De „Spaarne stroom", een schip van de Hol landse Stoombootmaatschappij te Amsterdam, kwam in zinkende toestand te verkeren. Vijftien opvarenden werden door de „Waldemar Sieg" aan boord ge nomen, doch één bemanningslid wordt vermist. De „Spaarnestroom" is gedeel telijk gezonken. Het schip is ge vaarlijk voor de scheepvaart. De aanvaring geschiedde bij dichte mist. De reddingboot van Dover is te middernacht uitgevaren. Alle kustwachtstations in de Zuid oostelijke, hoek van Engeland werden gewaarschuwd. Zaterdagochtend vroeg seinde het Nederlandse passagiersschip „Oranjestad", dat het in de aan gegeven positie de „Spaarne stroom" niet had waargenomen en ook geen bemanningsleden had aangetroffên. De „Oranje stad" wachtte op een afstand van drie mijl van Dover op nadere gegevens, doch zijn eigen positie was gevaarlijk gezien de geanker de schepen in de buurt en de krachtige stroom. Twee sleepboten en twee red dingboten waren op dat ogenblik naar de „Spaarnestroom" aan het zoeken. Te Londen werd Zaterdag ver nomen dat het wrak van het Ne derlandse schip „Spaarnestroom" dat door zijn bemanning werd verlaten na een botsing met het Duitse schip „Waldemar Sieg" naar de haven Dover is gesleept. De sleep voer met een snelheid van vijf kilimeter per uur. De „Spaarnestroom" die door de „Stentor" werd getrokken is Za terdag half negen voor de haven van Dover aangekomen Vijftien der zestien bemannings leden van de „Spaarnestroom", onder wie de kapitien, zijn in Do ver aan land gegaan. Noordkoreaanste beschuldiging Radio-Pjongjang heeft het Amerikaanse leger ervan be schuldigd „zijn oorlogsvoering met bacteriën" in de afgelopen weken te hebben geïntensiveerd. Van Januari van midden-Maart heeft het Amerikaanse leger, zijn voordeel doende met de ver anderde weersomstandigheden, op verscheidene plaatsen in Noord-Korea 64 maal bacteriën uitgeworpen, aldus de radio. Een Amerikaans jacht met drie Amerikanen, twee journalisten en een kapitein, en twee Chinezen is door Chinese communisten ter hoogte van het eiland Lantao, 16 km van Hongkong, onderschept en opgebracht. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de consul-generaal te Hongkong op dracht gegeven al het mogelijke te doen om de vrijlating van de Amerikanen, die zich naar men gelooft aan boord van het jacht bevonden, te verkrijgen. Daar de V.S. geen betrekkingen met Peking onderhouden, zal de consul waarschijnlijk bemiddeling door een derde mogendheid ver zoeken. Radio-.Moskou meldt, dat pre mier Malenkof op zijn verzoek is ontheven van zijn functie van se cretaris der communistische par tij in de Sowjet-Unie. Hij wordt als secretaris opge volgd door Nikita Kroesjtsjef, al dus de radio. Het besluit is op 14 Maart ge nomen op een voltallige vergade ring van het centrale comité van de partij. Kroesjtsjef is een der naaste medewerkers van Malenkof. Sinds het laatste partijcongres in October is hij sterk op de voor grond getreden. Hij critiseerde vooraanstaande partijleden we gens verwaarlozing van het ideo logische werk. Zijn rapport over versterking van de partijdisci pline werd door het congres aan genomen. Als Malenkof de hoogste Rus sische leider en opvolger van Sta lin blijft en er is niets in de mededeling dat op het tegendeel wijst betekent dit dat hij de Sowjet-Unie alleen als premier zal besturen. Stalin regeerde het land als se cretaris-generaal van de partij, een functie die hij sinds 1922 be kleedde, twee jaar vóór de docci van Lenin. Hij werd pas in 1941 in naam premier. Schipper Brinkman van de Stellendam 36 heeft een graan molen op zee opgevist, die waar schijnlijk afkomstig is uit de ge troffen gebieden. De molen is te I Scheveningen opgeslagen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1