De begrafenis van Gottwald De situatie aan het front in Korea Het bezoek van Tito aan Londen Adempauze in Europa? De aardbeving inTurkije Prins Bernhard in New-York Aanvaring bij West-Hinder Bescherming burgerbevolking Plaatsvervangende min.-presSiroky hield herdenkingsrede De 9 beschuldigde Russische dokters De omgangstaal in België Nederlands schip naar Denemarken verkocht VOOR HET Bezoek aan Eisenhower Paus ontvangt achtduizend mensen Activiteit van Nederlandse troepen Generaal Mark Clark in Ïndo-China Bevan tegen verscherping handelsbeperking met China Waarschuwing van Adenauer De „Kota Baroe" heeft pech Vele doden en gewonden Poolse piloot krijgt asyl in Engeland Dijkgat op Goeree- Overflakkee gedicht WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Ratificaties door de West-Duitse Bondsdag Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 20 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2296. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent? iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De plechtigheid van de bijzet ting van het stoffelijk overschot van president Klement Gottwald van Tsjecho-Slowakije begon Donderdagmorgen in de Spaanse zaal van het Hradsjin te Praag met een rede van eerbetoon door de plaatsvervangend minister president Siroky. Deze noemde de overledene de „beminde leider en leraar". Siroky bezwoer het Tsjechi- De Westduitse bondsdag heeft gisteren het E.V.G.-verdrag en de eonventies van Bonn bekrach tigd. Deze laatste vervangen het Westelijke bezettingsstatuut. De bondsdag is het eerste par lement, dat het E.V.G.-verdrag ratificeert. Het verdrag is in Mei van het vorige jaar te Parijs ge tekend door de ministers van Frankrijk, West-Duitsland, Ita lië, België, Nederland en Luxem burg. De conventies van Bonn zijn ook in Mei 1952 getekend door de Ver. Staten, Engeland en Frank rijk als bezettende mogendheden en door West-Duitsland. De stemverhouding was als volgt: E.V.G.-verdrag: 224 vóór, 165 tegen, 2 onthoudingen. Conventies: 226 voor, 164 tegen, 2 onthoudingen. 120 Amerikaanse dokters heb ben dë Ver. Naties verzocht een internationale commissie in te stellen voor het onderzoeken van de beschuldigingen tegen de 9 Russische dokters in Moskou, die worden bechuldigd van moord of poging tot moord op Sowjet-leiders. De Amerikaanse dokters zon den een verzoekschrift aan Lie, de secr-generaal van de V. N. Onder hen bevindt zich de No belprijswinnaar dr Otto Loewi. De Belgische minister van On derwijs Pierre Harmei heeft een campagne ingeluid ter verbete ring van de omgangstaal. Dit geldt zowel voor het Frans als het Vlaams. In een rondschrijven aan de instellingen voor middel baar en hoger onderwijs wordt de leerkrachten verzocht vooral te letten op de juiste uitspraak. De regering bestudeert een voor stel van de Vlaamse cultuurraad om deze veldtocht voor een be schaafde omgangstaal uit te brei den tot het gehele openbare leven. Deze cultuurraad heeft tevens verzocht bij de examens ter aanwerving van overheids personeel vooral na te gaan, of de candidaat beschaafd spreekt. Door bemiddeling van „Salo mons' Forwarding-office" te Rot terdam is het 160 brt. metende Nederlandse m.s. „Norma", eige naar-kapitein C. V. J. Sloots te Vlaardingen, verkocht aan Jör- gen Christensen te Seaby (Dene marken). sche volk loyaal te zijn jegens de nalatenschap van de gestorven president om ,,een gelukkige toe komst voor het v°lk te scheppen en de vrede te bewaren, de vrede in de gehele wereld". Siroky sprak zijn rede uit, na dat de volksliederen van Tsjecho- Slowakije en de Sowjet-Unie wa ren gespeeld. Hij prees Gottwalds werk in de strijd tegen het kapitalisme, voor de opbouw van het socialisme en het handhaven van de vrede. „Zelfs in dit uur van droefheid", aldus Siroky, „zou het de leerlin gen en het volk van de overlede ne niet eren, wanneer zij zich ter neer lieten slaan en zijn laatste wil vergaten. Laat ons zweren dat wij hem trouw zullen blijven en zijn wil zullen uitvoeren. Een der aanwijzingen die Gottwald ons naliet, is ons nog dichter, te plaatsen aan de zijde van de Sow jet-Unie. Gottwald is heenge gaan, maar zijn werk blijft levend en toont ons de te volgen weg: waken over de eenheid van het volk; ons nog dichter scharen om de partij; allen die een aanslag op de eenheid van de partij en het volk zouden willen plegen, ver nietigen en onze samenwerking met de Sowjet-Unie en de volks democratieën versterken". Na deze rede namen premier Zapotocky, Siroky, Dolansky, Ba- cilek, Cepicka en Novotny, allen leden van het politieke bureau der Tsjechoslowaakse communis tische partij, alsmede de Russi sche minister van Oorlog, maar schalk Boelganin, de kist op de schouders en droegen deze uit de Spaanse zaal. Achter hen liepen de weduwe en de dochter van de overledene, gevolgd door leden van de regering en de partij, de legaties uit bevriende landen en afgevaardigden van Tsjechische organisaties. Toen de kist in de erehof van het kasteel op een affuit werd geplaatst, cirkelden jachtvliegtui gen boven de stad. Hierop zette de stoet zich in beweging naar het nieuwe „bevrijdingsgedenk teken" op een van de zeven heu velen van Praag, waar Gottwald als eerste president zal rusten. Op het Letna-plein hield de stoet halt om de strijdkrachten gelegenheid te geven, de laatste eer aan de opperbevelhebber te brengen. Aan het défilé namen geregelde troepen, grenswachten, veiligheidspolitie en afdelingen van de volksmilitie deel, alsmede tanks en pantserwagens. Boven 't plein cirkelden militaire vlieg tuigen. In het nationale rampenfonds was tot Donderdagavond een be drag gestort van 83,3 millioen gulden. Sinds Woensdag is er 700.000 bijgekomen. Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen en de aange sloten bonden hebben voor het Rampenfonds een bedrag van 251.958,50 bijeengebracht. De bestuurdersbonden en andere organen hebben bovendien nog 18.058,43 ingezameld, zodat aan het Rampenfonds in totaal een bedrag van 270.043,93 kon worden overgemaakt. Het gouvernement van Nw- 'Zeeland heeft toegezegd ander, maal een cheque van 50-000 pond voor hulp aan de rampge bieden ter beschikking te stel len. Dit bedrag ia speciaal be stemd voor de wederopbouw van huizen en boerderijen op Noord-Beveland. Prins Bernhard is Donderdag middag per vliegtuig in New York aangekomen. De prins deelde verslaggevers mede, dat hij in Amerika afspra ken heeft, die hij eerder niet had kunnen nakomen en dat hij de dank van het Nederlandse volk moet overbrengen voor de hulp van het Amerikaanse volk voor de slachtoffers van de overstro ming. Op een vraag hoe het met de hulpverlening gaat, antwoordde De Britse eerste minister Win ston Churchill heeft Donderdag met president Tito van Zuid- Slavië de verdediging van de Balkan tegen een mogelijke com munistische aanval besproken. De bespreking, die werd gevoerd in het Britse ministerie van De fensie, werd bijgewoond door de Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden en de minister van Defensie Alexander. Om het ge hele gebouw was een politiecor- don getrokken. Aan Zuid-Slavi- Paus Pius XII heeft gisteren op de feestdag van Sint Jozef achtduizend mensen ontvangen op zijn eerste openbare audiën tie sedert zijn laatste ziekte, waarvan geen gevolgen aan hem te bemerken waren. De menigte juichte de 77-jarige Paus enthousiast toe, toen hij op zijn draagstoel de zaal werd bin nengedragen. DEENS VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Bornholm (Denemarken) is een Deens vliegtuig neerge stort. Het verongelukte vliegtuig is een oefentoestel van de Deen se luchtmacht. De twee inzitten den zijn omgekomen. sche zijde waren aanwezig de mi nister van Buitenlandse Zaken, Popovic, en zijn plaatsvervanger Bebler, alsook twee militaire ad viseurs, de generaais Orescanin en Sumonja. Volgens het officiële Joegosla vische persbureau Tan joeg heeft Tito Donderdag Joegoslavische journalisten te Londen na een van zijn besprekingen met pre- »mier Churchill en andere Britse regeringsleiders medegedeeld dat zij het eens zijn geworden over de wijze waarop de vrede in Europa bewaard kan blijven. Tito zeide: „Wij hebben van daag de algemene toestand in de wereld bestudeerd, in het bijzon der de vraag van de verdediging tegen agressie". Volgens Tan joeg werd de be spreking tot zeer grote tevreden heid van beide zijden gevoerd. Vrijdag zou een gemeenschappe lijk communiqué over de bespre king worden uitgegeven. de prins: „Heel goed, dank u, of schoon ik twijfel aan de opvat ting van een aantal deskundigen die zeggen dat het land tegen het einde van dit jaar zal zijn droog gelegd. Het herstellen van een deel van de schade zal tenminste nog een jaar vorderen". Verder zeide de prins: „Nu komt het aan op wérken, werken, werken, maar wij zullen het klaarspelen". Men verwacht dat prins Bern hard bij zijn verblijf te Washing ton van 24 tot 27 Maart een be zoek aan president Eisenhower zal brengen. Op de vraag waar over de prins met de president zal spreken, antwoordde hij: „Ik denk dat ik dat maar aan de pre sident overlaat". De prins werd begroet door de Nederlandse am bassadeur, dr J. H. van Roijen. De prins verblijft te New York ten huize van zijn broer, prins Aschwin. Zaterdagmiddag zal prins Bernhard in besloten gezelschap een rede houden voor de Council of foreign relations (de raad voor buitenlandse betrekkingen). Aan het Koreaanse Westelijke front hebben Donderdagochtend vroeg Amerikaanse mariniers een hevige aanval uitgevoerd op een Chinese heuvelpositie. Na een gevecht van man tegen man, dat bijna een uur duurde, trokken de aanvallers zich te rug. Op een andere plaats van het front vielen twee Chinese pele- tons aan. Zij werden terugge slagen. Op de andere frontsec- De opperbevelhebber der V. N. in het Verre Oosten, generaal Mark Clark, is Donderdag, ko mende van de Philippijnen per vliegtuig te Saigon aangekomen. De generaal zal met zijn staf officieren eenheden van de Franse-unie-strijdkrachten in specteren. Hij zal hierbij bege leid worden door de Franse am bassadeur te Tokio, Maurice De- jean, die van zijn bezoek aan Indo-China ook gebruik zal ma ken om te spreken over het vraagstuk der Japanse herstel betalingen aan de verbonden Indo-Chinese staten. Generaal Mark Clark had een onderhoud met premier Nguyn van Tam van Vietnam. Later wisselde hij van gedachten met de Franse minister voor de ver bonden staten, Letourneau- Voorts staan besprekingen met de Vietnamese stafchef en andere hoge officieren op het programma. Aneurin Bevan en vijf andere leden van de Labourparlements- fractie hebben een motie inge diend ter afwijzing van de door de regering voorgestelde ver scherping van het verbod van verscheping van strategsiche goederen naar communistisch China. „De dood van Stalin heeft de internationale situatie nog labie- ler gemaakt en de gevaren doen groeien" zo heeft bondskanselier dr. Adenauer Donderdag in een regeringsverklaring in het West duitse parlement verklaard. „Misschien hebben wij, totdat de verhoudingen in de Sowjet- Unie vaste vorm hebben aange nomen, een adempauze. Het is te hopen, dat de Europese volkeren Bij West-Hinder, 15 mijl ten Noord-Noordwesten van Duin kerken, zijn de „Prince Charles" van Oostende en de „Llantrisant" met elkaar in aanvaring geko men, aldus is per radio medege deeld. De „Prince Charles" keert op eigen kracht naar Oostende te rug. De „Llantrisant" seinde geen hulp nodig te hebben. Omtrent de aanvaring ten N.W. van Duinkerken bij de Westhin- der vernemen wij nader, dat de 2948 brt. metende „Prince Char les" een der dag-mailboten die van Oostende op Harwich varen niet in zinkende toestand ver keert, maar door de Belgische sleepboot „Zeeleeuw" op sleep touw is genomen en naar Oosten de wordt teruggebracht. De pas sagiers zullen daar op een andere boot kunnen overstappen. Het schip is aan stuurboordzijde in gedrukt, maar direct gevaar was niet aanwezig. De „Llantrisant", waarmede de „Prince Charles" in aanvaring is geweest, is een Engels motor schip van 6140 brt. en was on derweg van Melbourne naar Ant werpen. Het 7307 brt. metende motor schip „Kota Baroe" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, op weg van New York naar Indonesia, had gisteren oponthoud ongeveer 195 mijl ten Z.O. van Sable- eiland. Reeds een dag tevoren bevond het schip zich te zelfder hoogte. Bij de Lloyd neemt men aan, dat het schip met motor storing te kampen heeft en de schade onderweg wordt gerepa reerd. Volgens berichten, die Donder-1 In 1949 werd Anatolië opnieuw dag in Istanboel zijn ontvangen, getroffen. 437 Mensenlevens wa- wordt gevreesd dat 30 tot 50 men sen in het gebied van de Darda- nellen om het leven zijn geko men als gevolg van de aardbe ving, die zich daar Woensdag heeft voorgedaan. President Celal Bayer heeft zich Donderdagmiddag per auto uit Ankara naar de getroffen streek begeven. Drie militaire vliegtuigen en vrachtauto's zijn met kleren, medicamenten en tenten naar de zwaarst geteister de plaatsen gezonden. Volgens semi-officiële berich ten werd het aantal doden voor lopig geschat op 420 en het aan tal gewonden op 300. Naar schat ting zijn zes honderd huizen met de grond gelijk gemaakt en een veel groter aantal beschadigd. De verwoesting werd nog vergroot door branden. Volgens een voor lopige schatting is voor 'n waar de van 2Vz millioen gulden ver woest, maar de volledige schade zal pas na ten minste twee dagen bekend zijn. Turkije is in de afgelopen jaren door verscheidene aardbevingen getroffen. In 1940 vonden in een tijdperk van 2 maanden 30.000 mensen de dood. Een groot ge deelte van de provincie Anatolië werd toen verwoest. ren te betreuren. Twee jaar later kwamen in de provincië Cankiri in Noord-Turkije 74 personen om en werden 160 mensen gewond. Radio-Ankara meldde Donder dagavond, dat alleen al in het district Balikesir 500 personen om het leven ziin gekomen. AUTOBUSDIENSTEN VIA DE MOERDIJK. Sinds Donderdagochtend onder houden de Nederlandse Spoorwe gen een geregelde autobusdienst tussen Dordrecht en Breda en tussen Dordrecht en Zevenbergen via Moerdijk. Door gebruikma king van deze busverbinding tus sen het Westen en het Zuiden van ons land hoeft men nu niet lan ger de tijdrovende omweg via Utrecht te maken. DRIELING GEBOREN IN DE LIER. In het gezin van de heer A. Hanemaaijer te De Lier is een drieling geboren. Het zijn Sonja, 4% pond, Trudi 4 pond en Jan 4% pond. Het gezin had reeds drie kinderen. Moeder en kinde ren maken het goed. deze adempauze zullen benutten om hun verdedigingsgemeen schap te versterken." Adenauer zeide, dat de verkla ring van Eisenhower, dat hij zich zou inzetten voor vrijheid en vrede in de wereld, met oprechte vreugde was ontvangen. Ook Foster Dulles had zich bij zijn bezoek aan Bonn in deze geest uitgelaten. De noodzaak van Euro pese aaneensluiting voor de ver dediging is thans nog groter dan in 1952, aldus Adenauer, ook om de Duitse bondsrepubliek einde lijk uit haar ongelukkige toe stand op te heffen. De vliegtuigincidenten van de laatste dagen boven Duitse grond hadden tot nadenken gestemd. Het gevaar voor Duitsland en West-Europa werd overigens ge kenmerkt door het bestaan van een honderdveertigtal Russische divisies plus zeventig divisies in de vazalstaten en de Sowjet-zone van Duitsland. Adenauer wees verder op de verheldering in de verhouding tussen Groot-Brittannië en de E.V.G., welke is ingetreden, en op de verbinding, die door mid del van drie protocollen tussen E.V.G. en de Navo-staten is ge schapen. Dat betekent, dat in ge val van een aanval ook de Navo- staten bereid zijn de bondsrepu bliek te verdedigen. Francisek Garecki, de Poolse piloot die veertien dagen geleden met een Mig naar het Deense eiland Eornholm is gevlucht, zal asyl krijgen in Engeland. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken weigerde mee te delen, waar Garecki zich be vindt. Volgens betrouwbare krin gen is hij reeds in Groot-Brittan nië aangekomen. toren had slechts patrouille- activfteit plaats. Vliegtuigen van het Ameri kaanse vliegkampschip „Prince ton" hebben fabrieksgebouwen en voorraden bij Hamhoeng be stookt. Op het Oostelijke front hebben volgens het Amerikaan se hoofdkwartier, vliegtuigen 2 ondergrondse ammunitie-op. slagplaatsen vernield. Bij Won san werden verkeersmiddelen aangevallen. Het Amerikaanse 8e leger heeft Donderdag bijzonderheden bekendgemaakt over het optre den van Nederlandse troepen bij de aanval van een Chinees ba taljon, Woensdag uitgevoerd. De Nederlandse troepen, in gedeeld bij de Amerikaanse 2de divisie infanterie verdedigden een vooruitgeschoven post bij „De haak", een heuvelrug, die zich ten Zuiden van „Klein Gi braltar" (Westelijk front) in de Chinese stellingen boort. Om 2 uur des nachts (plaat selijke tijd) wierpen de Chine zen plotseling 2 peletons tegen de Nederlandse stelling bij „De haak" in de strijd. De aanval werd gesteund door zwaar mor tier- en artillerievuur. De Neder landers lieten een tegen-artille rievuur openen en begonnen zelf de aanvallers te bestoken. De Chinezen konden zodanig op een afstand worden gehouden, dat zij er niet in slaagden in een gevecht van man tegen man te geraken. Na een gevecht van 3 kwartier trokken de Chinezen zich terug. Zij lieten 15 doden op de hellingen achter. Volgens Nederlandse schatting bedroeg het aantal gewonde Chinezen tenminste 35. Philippijnse strijdkrachten in Korea. Vier leden van het Philippijn se congres hebben een motie bij het huis van afgevaardigden in gediend waarin de terugtrekking wordt geëist van het Philippijn se bataljon in Korea. In de resolutie wordt gevraagd de troepen te gebruiken voor het bestrijden van de communisti sche rebellen, de Hoekbalahaps, in de Philippijnen. Amerikaanse munitie en de Koreaanse oorlog. De Amerikaanse senaat heeft 167.000 dollar toegewezen voor de instelling van een onderzoek naar tekortkomingen bij de voorziening van het Koreaanse front van muni.ie en de bevei liging van de Ver. Staten tegen aanvallen uit de lucht. Gesneuveld in Korea. De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen op 15 Maart j.l. in Korea zijn gesneuveld: De korporaal J. L. Verlee, ge boren 29 Augustus 1926. Korpo raal Verlee was afkomstig uit Amsterdam en was ongehuwd. De soldaat S. van Breukelen, geboren 4 October 1929. Soldaat Van Breukelen was afkomstig uit Oudewater. DE PLANNEN VAN PRESIDENT EISENHOWER -betr. hetverrc Reuter verneemt te Kopenha gen, dat de Poolse vlieger Garec ki, die twee weken geleden met een straaljager van het type Mig op het Deense eiland Bornholm was geland, thans in Amerika is. Communistische agressie 1000 Km Sowjet Urne JAPAN vermeerdering van het aantal Zuid Koreaanse divisies WLAC/WOSTOK. Torjo Mongolië Chinese Hulpverlening aan National China Volksrepubliek Formosa KANTON hO> C- i- Sreunaan de Franse Unie UANOAl^r BIRMA THAILAND ~PANGOON\\% N PHILIPPIJNEN Scraw Eenheid van de fronten in Zuid Oost - Azië iakka Borneo umat In deze kaart geven wij een overzicht van de plannen van president Eisenhower, zoals de ze door hem worden voorgestaan met betrekking tot het Verre Oosten en waarbij tevens is aan gegeven de huidige situatie zoals deze is ontstaan na de verdra gen met Japan en de Philip pijnen. Donderdagmorgen om half twaalf is het gat in de dijk van de Pallandtpolder ten W. van de haven van Middelharnis ge dicht. Dit was een van de laatste nog te dichten gaten op Goeree- Overflakkee. Het herstel der zeedijken van Goeree-Overflakkee vordert ge staag. Vóór einde April zal de ge hele dijklengte, die thans nog van 2,5 tot 3 meter hoogte varieert, geheel op 3 meter zijn gebracht, waardoor een grote mate van veiligheid bij zomerstormen zal zijn verkregen. Het definitieve herstel zal, als de plannen op pa pier kloppen en dat doen ze tot heden in de loop van de zo mer gereedkomen. Na de roep om meer draglines, bulldozers en perszuigers hebben Nederlandse aannemers mate rieel beschikbaar gesteld of toe gezegd, zodat op dit punt geen onzekerheid meer bestaat. De materiaalvoorziening baart °P het ogenblik ook geen zorgen. Regeren is vooruitzien, maar de lessen van het verleden moeten in acht worden genomen, want de toekomst is niets anders dan het verleden, dat door een andere poort binnenkomt. Toen Nederland in 1940 door de oorlog werd overvallen, waren wij daarop ternauwernood voor bereid. In het kader van onze neutraliteitspolitiek was de hoop dat de dreigende oorlog aan ons voorbij zou gaan, sterker dan het besef dat wij op alles voorbe reid moesten zijn. Bovendien: iedere oorlogserva ring was ons geslacht volkomen vreemd. De gevolgen waren in alle opzichten meer dan ver schrikkelijk. In die gevolgen liggen de lessen voor het heden en de naaste toe komst opgesloten. De voornaamste les is, dat wij allen er met nietaflatende kracht naar moeten streven, dat de oor log zich nimmer zal herhalen. Helaas is dit niet alleen van ons afhankelijk. De oorlog kan aan vredelievende volkeren wor den opgedrongen. Zouden we daar in verkeerd begrepen idea lisme geen rekening mee houden, we zouden het gevaar naar ons toetrekken. Trachten het gevaar af te wenden doch er tegelijker tijd op voorbereid zijn, dat is de juiste middenweg. De hele opzet van de B. B. toont aan, dat °°k waar het de bescher ming van de burgerbevolking betreft de lessen uit de afgelo pen oorlog ter harte zijn geno men. De organisatie is grondig voorbereid; er zijn grote hoeveel heden materieel aangekocht en ook ten aanzien van de opleiding heeft men ernaar gestreefd im provisaties zoveel mogelijk te vermijden. De vrijwilligers, die zich voor de B. B. melden, hebben de zekerheid, dat zij door geoe fendheid en uitrusting een korps zullen vormen dat, als de nood ooit aan de man mocht komen, kan dienen als een schild voor ons volk. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Mistige ochtend. In de ochtend op vele plaatsen mist. Later op de dag bijna over al zonnig weer. Ongeveer dezelf de temperaturen als gisteren. Weinig wind. ZATERDAG 21 MAART. v.m. n.m Breskens 5.48 6.2C Terneuzen 6.23 6.55 Hansweert 7.03 7.35 Walsoorden 7.13 7.45 ZON MAAN Maart 20 6.44 18.53 8.28 1.09 21 6.41 18.54 9.14 2.20 22 6.39 18.56 10.12 3.17

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1