Botsing bij vliegdemonstraties Het vliegtuigincident Kamtjatska op INCIDENTEN AAN DE ZONEGRENZEN De strijd in Korea De bijzetting Gottwald van Het bezoek van Prins Bernhard aan de Verenigde Staten Tito getuige van het ongeluk De eerste kievitseieren aan Koningin aangeboden NOG GEEN OPVOLGER VOOR TRYGVE HE. Palar wil ontmoeting Eisenhower—Malenkof tot stand brengen TITO EN AMERIKA Oostenrijkse communistische leider nog in Moskou? Bewapening geallieerde vliegers kan ontspanning brengen De neergeschotenLincoln' naar West-Duitsland. Onbekende vliegtuigen boven West-Duitsland? De Hertog van Edinburgh als tankschutter. Australië en het communisme. HET BLIJFT DROOG WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 19 MAART 1953. - 8e Jaargang No. 2295. De bezettingskosten Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pe: advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertencies: 5 regels 75 cent. iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adre- Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u r Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uus B:; een vliegdemonstratie bij Cambridge zijn twee straaljagers van het type „Meteor" tegen el kaar gebotst en omlaag gestort. Maarschalk Tito was bij deze demonstratie aanwezig. H;i be vond zich bij de controletoren op een afstand van ongeveer twee kilometer van de plaats, waar de toestellen neerkwamen. De toe stellen vlogen in brand: de vlam men schoten 40 meter de lucht in. De autoriteiten besloten de demonstratie ondanks het onge luk voortgang te laten hebben. Zij werd gehouden op het vliegveld van Duxford, in de na bijheid van Cambridge, ongeveer 90 kilometer ten noorden van Londen. De meeste hoge lucht vaartautoriteiten waren aanwe zig. Er zouden vliegtuigen, die no" op de geheime lijst staan, gedemonstreerd worden en men zou de geluidsbarrièrre doorbre ken. Maarschalk Tito werd onder meer ontvangen door lord De Lisle and Dudley, minister van Luchtvaart, Duncan Sandys, mi nister voor de bevoorrading en de maarschalken van de R.A.F. lord Tedder en sir John Slessor en vele andere hoge officieren van de luchtmacht. De vliegtuigen waren enige seconden voor hun botsing op een afstand van 20 meter langs de plaats, waar maarschalk Tito zich bevond, gevlogen. Tito sprong op De landbouwer J. W. Vrijhoef te Leusden (onder Amersfoort) heeft Woensdagochtend op zijn land twee kievitseieren gevon den. Hij heeft deze, als de eerste van dit jaar, traditiegetrouw on middellijk op paleis Soestdijk aan H. M. de Koningin doen of freren. HET EERSTE KIEVITSEI IN FRIESLAND. Woensdagmiddag is in Fries land het eerste kievitsei uit deze provincie gevonden door de heer J. Adema te Tzum. Des middags is dit ei de Commissaris der Ko ningin in Friesland aangeboden. Verleden jaar werd het eerste kievitsei in Friesland gevonden op 14 Maart in de omgeving van Staveren door de heer J. Harke- ma uit Warns. De vijf grote mogendheden hebben Woensdag van gedachten gewisseld over negen nieuwe candidaten voor de post van se cretaris-generaal der V.N. ter op volging van Trygve Lie, maar zij konden geen overeenstemming bereiken. Vertegenwoordigers van de V.S., de Sowjet-Unie, China, Frankrijk en Engeland beraad slaagden in opdracht van de Vei ligheidsraad over de volgende candidaten: generaal Carlos Ro- mulo (Philippijnen), Stanislaw Skrzesezewski PolenLester Pearson (Canada), over wie de Veiligheidsraad de vorige week reeds heeft gestemd, en negen nieuwe mogelijke candidaten: mevr. Vidjaya Laksjmi Pandit (India), sir Benegal Rau (India), prins Wan Waithayakon (Thai land), Nasrollah Entezam (Per- zië), dr Padilla Nervo (Mexico), Eduardo Zuleta Angel (Colum bia), prof. Bochari (Pakistan), dr Charles Malik (Libanon) en Boheman (Zweden). De vijf grote mogendheden moeten Donderdag verslag uit brengen aan de Veiligheidsraad. Men meent, dat de beide Indi sche afgevaardigden door de Sowjet-Unie zijn voorgesteld. De Sowjet-afgevaardigde Zorin ant woordde op een vraag van ver slaggevers, dat het „geen ge heim" is, dat de Sowjet-Unie een van beide Indische afgevaardig den voor de post zou steunen. Naar van betrouwbare zijde wordt vernomen, doet de Indo nesische afgevaardigde bij de Ver. Naties, Palar, pogingen om een onderhoud tussen Eisenho wer en Malenkof tot stand te brengen. Hij is bezig de delegaties bij de V. N. van de 2 landen daar over te polsen. Als hij de zeker heid verkrijgt dat beide landen tot een gedach'tenwisseling be reid zijn, zal hij in de algemene vergadering een desbetreffende resolutie indienen. van zijn stoel, toen hij de botsing zag. De beide piloten van de ver ongelukte Meteors zijn om het leven gekomen. De vliegtuigen namen deel aan een „scramble exercise", een oefening, die er op gericht is om de toestellen zo snel mogelijk in de lucht te doen komen, bijvoor beeld voor de interceptie van vijandelijke vliegtuigen. Toen de vliegtuigen in formatie langs de maarschalk vlogen brachten zij allen een eresaluut. Vóór het ongeluk met de „Me teors" had de maarschalk een demonstratie aanschouwd met een Canberra straalbommenwer- per. Het toestel naderde de maar schalk tot op 100 meter afstand. Tito toonde zich onder de indruk, aldus Reuter. Toen de twee overblijvende Meteors van de formatie op de rolbaan taxiden stond maar schalk Tito op en salueerde. De niet-militairen stonden op en ontblootten het hoofd. Tito heeft tot tweemaal toe verzocht om de demonstratie af te gelasten, zo heeft een lid van zijn gevolg ver klaard. De maarschalk had tot een hoge officier van de R.A.F. ge zegd, dat de bewolking te zwaar was voor het houden van demon straties. Later, toen de twee Meteors tegen elkaar gebotst waren had hij wederom verzocht, om de demonstraties te beëindigen. In beide gevallen hadden de ver tegenwoordigers van de R.A.F. echter geweigerd hierop in te gaan. Het Joegoslavische staatshoofd heeft ook nog de doorbreking van de geluidsbarrière bijgewoond, een „Hawker Hunter" en een „Supermarine Swift" doken met snelheden van bijna 1300 kilome ter per uur omlaag. Hierbij klon ken de knallen, die men bij het doorbreken van de barrière hoort. Het laatste deel van het pro gram werd op verzoek van maar schalk Tito „uit eerbied voor de omgekomen vliegers" afgelast, n.l. een demonstratie van Ve noms, die raketten zouden afvu ren. Na afloop van de demonstra ties vertrok Tito naar Cambrid ge, waar hij een bezoek bracht aan de universiteit. In de univer- siteits-bibliotheek bezichtigde hij een speciale tentoonstelling van oude biibels. Daarna keerde hij naar Londen terug voor een di ner ten huize van premier Chur chill. Da veiligheidsmaatregelen zijn nog steeds streng, maar minder dan in de eerste twee dagen van Tito's bezoek. In bevoegde Amerikaanse krin gen onthoudt men zich van ieder commentaar op de berich ten uit Londen volgens welke de mogelrkheid open zou staan, dat president Tito van Joego-Sïavië naar de Verenigde Staten uitge nodigd zou worden. Het Oostenrijkse partijloze rechtse blad „Die Presse" schrijft dat de Oostenrijkse communisti sche leider Franz Honner, die zich met de Oostenrijkse delega tie naar Moskou heeft begeven voor de bijzetting van het stoffe lijk overschot van maarschalk Stalin, nog niet teruggekeerd is en ziek is. Hij zou pas na gene zen te zijn terugkeren. Volgens welingelichte kringen zou Honner „plotseling" ziek zijn geworden. Eij navraag op het communis tische partijbureau werd ver klaard. dat Honner reeds eerder ziek was geworden en dat hij niet op 8 Maart naar Moskou was vertrokken. 9 Maart echter zei de commu nistische pers duidelijk, dat Hon ner bij de Oostenrijkse delegatie naar de begrafenis van Stalin behoorde. Honner streed gedu rende de oorlog onder maar schalk Tito in Joego-Slavië. Ondanks het beschieten van een Amerikaanse bommenwer per door Russische vliegtuigen op Zondag j.l. bij Kamtsjatka zal de Amerikaanse luchtmacht haar vluchten overal ter wereld blijven voortzetten, aldus heeft men van de zijde van het Ame rikaanse departement van De. fensie te kennen gegeven. Het State Department was Maandagmorgen vroeg reeds van de feiten op de hoogte, doch men wilde voorzichtig zijn met publicaties er over, aangezien er geen persoonlijke ongevallen noch noemenswaardige mate riële schade was ontstaan. Naar de mening van sommige diplo maten beoogde men met het stilhouden van het voorval mis schien ook, de Russen uit hun tent te lokken. Het departement van Defensie wist tenslotte de beslissing tot het doen van mededelingen over het voorval door te drijven. Volgens een mededeling van het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Was hington verklaarde luit-kolonel Robert Rich, de bevelvoerder van het Amerikaanse vliegtuig, op een persconferentie in Alas ka, dat hij de kanonnier order had gegeven terug te vuren zo dra leden van de bemanning hem hadden toegeroepen: „Ze schieten op ons". Rich zeide, dat hij in Noordelijke richting vloog op ongeveer 40 km uit de Siberische kust, toen 2 Migs achter hem aan kwamen, onge veer 2 km hoger. Plotseling ging één van hen in duikvlucht op zijn vliegtuig af. Hij gaf toen de Het is langzamerhand een lan ge lijst geworden, die van de in cidenten, welke Russische vlieg tuigen in de Westerse lucht heb ben veroorzaakt. Met de Britse Lincoln-bommenwerper en de Amerikaanse Thunderjet als laatste slachtoffers voor ogen herinneren wij ons als de belang rijkste vorige gewelddadige Rus sische acties het neerschieten van een ongewapend Zweeds Vlieg tuig boven de Oostzee, de aanval op een passagierstoestel van de Air France langs de luchtweg naar Berlijn en de opzienbare ac tie van Russische jagers tegen een ongewapend Amerikaans vliegtuig van de meteorologische dienst, dat eveneens in de Oost zee verloren ging. Woensdagavond is Z. K. H. Prins Bernhard van Schiphol voor een bezoek van twaalf da gen naar de Ver. Staten vertrok ken. Zijne Koninklijke Hoogheid zal hierdoor in de gelegenheid zijn de afspraken, die hij van wege zijn plotseling vertrek uit New York tengevolge van de watersnood, moest afzeggen, na te komen. Tevens zal Z. K. H. Prins Bernhard in staat zijn in zijn functie van voorzitter van het Nationale Rampenfonds de gelden voor de watersnood in de Ver. Staten ingezameld, in ont vangst te nemen. Tenslotte zal Z. K. H. tijdens zijn verblijf in de Ver. Staten de gelegenheid hebben zijn contac ten met verscheidene vooraan staande Amerikanen te hernieu- De wrakstukken van de Britse Lincoln bommenwerper, die vo rige week bij de Oostduitse grens door Russische jachttoestellen werd neergeschoten, zijn Woens dag met drie vrachtauto's van de R.A.F. uit Oost-Duitsland naar de luchtbasis Celle overgebracht. De Britten stonden bij hun tocht over Duits grondgebied onder strenge bewaking van Oostduitse politie en Russische militairen. Het Westduitse persagentschap D.P.A. haalt verkalringen van ooggetuigen aan, volgens welke Dinsdagnamiddag vier straalja gers van onbekende nationaliteit gedurende enige tijd boven West duits gebied gevlogen zouden hebben. Men meende dat het Mig-15 toestellen waren. Zij zou den te half vijf plaatselijke tijd ten N.O. van Altenburschla in Noord-Hessen over de zonegrens gekomen zijn. Na verloop van acht minuten zouden zij weer naar Oost-Duits gebied terugge vlogen zijn. De Amerikaanse luchtmacht in Duitsland heeft geen inlichtingen over deze zaak gekregen. wen en te verstevigen. Op 20 Maart zal de Prins te New York een bijeenkomst van de Nederlandse club bijwonen, waarna Z. K. H. op 21 Maart aan een lunch van de „Union Club" zal aanzitten. Op 23 Maart brengt Z. K. H. een informeel bezoek aan het New Yorkse comité van de „Holland flood relief". In Washington zal hij op 24 Maart de overdracht van de gelden, in gezameld door diverse hulpcomi- té's, geschieden. Op de volgende dag zal Prins Bernhard een rede houden voor de „National War College", waarna Z. K. H. des avonds zal dineren bij ambassa deur Van Royen. Op 26 Maart zal de Prins een toespraak houden bij de uitreiking van de „William the Silent Award", de jaarliikse prijs voor de beste journalistieke reportage over Nederland. Op 28 Maart zal Z. K. H. een toespraak houden in de „University Club" te New York. Z. K. H. heeft het voornemen op 31 Maart de terugtocht naar I Nederland te aanvaarden. STELT NARRIMAN HAAR VERTREK UIT? Van gewoonlijk betrouwbare zijde in de omgeving van ex-ko ningin Narriman van Egypte wordt vernomen, dat het zeer on waarschijnlijk is dat Narriman en haar moeder vandaag zoals in het voornemen lag naar Cairo zullen vertrekken. Volgens deze zegsman heeft Narriman verklaard, dat zij niet zal vertrekken met het passa giersvliegtuig, waarin plaatsen voor haar en haar moeder zijn gereserveerd. Een reden die te Genève wordt genomen voor het uitstel, is de krachtige oppositie van een groep republikeinse officieren in de omgeving van de Egyptische premier Naguib. Deze officieren, zo wordt gezegd, zien in Narri- mans terugkeer de eerste stap naar de terugkeer van de kleine Foead en mogelijk zelfs naar die van Faroek zelf. Aangenomen wordt, dat de Egyptische zaakgelastigde te Bern Narriman op last van Cairo in overweging heeft gegeven haar uit ste stellen zolang de toe stand in Egypte niet is opgehel derd. In verschillende politieke krin gen, vooral in Duitsland, wil men de gevallen van de laatste dagen zien als een eerste aanwijzing, dat de nieuwe machthebbers in het Kremlin een nog scherper koers zullen sturen dan die, wel ke Stalin had uitgezet. In Ameri ka zelf is men evenwel niet ge steld op dergelijke snelle conclu sies en meent men, dat het toe val is, dat Tsjechen en Russen enkele dagen na elkaar een inci dent veroorzaakten. Vóór deze zienswijze pleit, dat ook na de vijf vorige gevallen van gewelddadig optreden van de rode luchtmachten geen bijzon dere diplomatieke spanningen zijn ontstaan. Ook de omstandig heid, dat 20 eskaders MIG-jacht- vliegtuigen naar Oost-Duitsland zijn gedirigeerd, behoeft niet uit gelegd te worden als een oorlogs dreiging. Er zijn immers weer lente-manoeuvres in aantocht en wij herinneren ons, dat de aanval op het Air France vliegtuig ook geschiedde tijdens Russische ma noeuvres. WAT TE DOEN? Een geheel andere kwestie is, welke stappen de Westerse mo gendheden zullen ondernemen. Dat Russische straalvliegtuigen straffeloos Engelsen, Amerika nen en Fransen te lijf kunnen gaan en daarbij reeds een aantal doden veroorzaakten, verzwakt het Westers prestige zonder twij- Woensdagmorgen is de West- fel. I bërlijnse politieman Erwin Eisenhowers vastberadenheid Schlaeger, die juist afgelost was om op geen enkel punt meer toe 1 van zijn post bij de Gleimtunnel, te geven aangezien zijn ervaring j aan de sectorgrens, door onbe- is, dat dit toch maar als een teken kenden doodgeschoten. Hij werd van zwakte wordt opgevat, heeft j met een hoofdwond in de Franse al geleid tot een instructie aan i setcor gevonden. Zijn dienstre- zijn luchtmacht om bij een aanval volver was hem afgenomen. Daarmede wordt natuurlijk een verscherping van de huidige po litieke situatie veroorzaakt, doch men heeft het in de hand om in cidenten te voorkomen en wel door een afspraak aan te gaan, dat aan weerszijden van de zone- grens een strook van 20 km tot „niemands-lucht" wordt ver klaard. Dit is een volstrekt minimum, want men moet bedenken, dat de Amerikaanse Thunderjet, die bij Regensburg, ongeveer 20 km van de grenslijn, neerkwam, in nog geen minuut die afstand van 20 km had kunnen vliegen. De snel heden van de jagers zijn immers zó groot geworden, dat men in enkele seconden diep in het buur land kan binnendringen zonder dat dit de opzet behoeft te zijn. Iedere vlieger kan zich immers wel eens minder goed oriënteren en ongemerkt uit de koers raken, juist bij dergelijke formidabele snelheden. VOORTAAN VOORZICHTIGER. Indien de Russen weten, dat de Amerikaanse en Engelse vliegtui gen gewapend zijn, zullen zij on getwijfeld hun vliegers streng in de hand houden, uit vrees, dat een van de MIG-jagers in Wester se handen zou komen. Wij heb ben uit de opwinding over de Poolse MIG welke zich thans in Deense handen bevindt, kunnen lezen hoe afschuwelijk de Russen het vinden, indien een van hun kostbare toestellen in vreemde handen komt. Zij zullen het risi co van het neerkomen van een MIG in West-Duitsland tot elke prijs willen voorkomen en dat ri sico wordt eerst reëel, wanneer de Amerikaanse jagers gewapend zullen zijn. Al zijn die Amerikanen, welke in Europa gestationneerd wer den, ook langzamer dan de MIGs, het komt op een treffer aan en vaak op de eerste treffer en in Korea is menigmaal een MIG het slachtoffer geworden van een be hendig manoeuvrerende Thun derjet. Met dat al behoeft men niet be vreesd te zijn voor de konsekwen- ties van een bewapening der mili taire vliegtuigen in West-Duits land; het zou zelfs een nieuw rustpunt kunnen worden in de politieke spanning tussen Oost en West. piloot terstond bevel in een wolkbank op 10.000 voet hoogte (e duiken. Terwijl het Ameri kaanse toestel op de wolken toe vloog, riepen bemanningsleden plotseling dat er op hen werd geschoten. De Amerikaanse ka nonnier vuurde toen op de Mig op ongeveer 400 meter afstand. Alle schoten gingen achter de Mig, die onder de bommenwer per dook. Volgens de Ameri kaanse bemanning vuurde de Mig ongeveer viermaal op onge veer 1000 meter afstand. De hertog van Edinburgh, ge maal van konigin Elizabeth van Engeland, die een bezoek van vier dagen aan de strijdkrachten in West-Duitsland brengt, heeft er zijn vaardigheid getoond in het schieten me het kanon van een Centurion-tank. Na een korte uit leg ontvangen te hebben, wist hij tot driemaal toe een doel op dui zend meter afstand te raken. De commandant van de betrokken tank-afdeling, majoor Coaster, noemde de hertog een „zeer vlug ge leerling". Ook andere deskun digen deden van hun waardering blijken. De minister-president van Australië, Menzies, heeft Woens dag de bevolking in een radio rede de verzekering gegeven, dat zijn regering volledig op de hoogte is van het doen en laten der communisten, „doch wij zijn niet van plan hun te vertellen, hoe wij dit weten' De „verbazingwekkende ver meerdering van de nationale productie hangt rechtstreeks sa men met de arbeidsvrede en de vermindering van de macht der communisten in de vakbeweging, zo voegde Menzies hieraan toe. terug te schieten. Eén verdachte is gearresteerd. Volgens nadere mededelingen van Radio-Praag zal 't stoffelijk overschot van Klement Gottwald heden worden bijgezet in het hel denmonument van Zitkof in het derde district van Praag. Te der tien uur plaatselijke tijd vertrekt de stoet, geopend door troepen en volksmilitie, van het Hradsjin naar het Wenceslaus-plein. Ach ter de kist, welke op een affuit wordt gereden, zullen de familie, het partijbestuur en de regerings leden gaan. Op het Wenceslaus- plein zullen regering en partij functionarissen van de overlede ne afscheid nemen, waarna het stoffelijk overschot naar zijn rustplaats wordt gebracht. Dinsdagavond hebben maar schalk Boelganin, de leider van de Russische delegatie naar de begrafenis, en de communistisch- Chinese minister-president Tsjoe en Lai kransen gelegd bij de baar in de Spaanse zaal van het Hradsjin. Velen bewijzen Gottwald laatste eer. de Een rij van acht kilometer leng te vormde Woensdag degenen, die president Klement Gottwald de laatste eer wilden bewijzen. De overledene ligt opgebaard in het oude Hradsjin-kasteel, dat het Praagse stadsbeeld beheerst. Op een kussen aan de voet van de katafalk liggen zijn meer dan 20 onderscheidingen, waaronder de Orde van Lenin. Elke 15 minuten wordt de militaire erewacht afge lost. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Westduitse regering bezettings kosten voor de Britse troepen zal blijven betalen zolang 't verdrag voor een Europese verdedigings gemeenschap niet is bekrachtigd. Eden voegde er aan toe, dat na het van kracht worden van het verdrag onderhandeld zal moeten worden tussen de regeringen van Bonn en Londen over de wijze waarop de kosten zullen worden gedekt. „Het is dus niet juist te verkla ren, zoals een Duitse minister heeft gedaan, dat West-Duitsland na 1 Juli 1953 geen enkele bijdra ge zal leveren in de kosten van 't legeren van geallieerde troepen in Duitsland", aldus Eden. De Chinese communisten aan het westelijke Koreaanse front hebben Woensdag voor de twee de maal in twee dagen de Ame rikaanse tweede divisie aangeval len, aldus het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger. De aanval werd ondernomen door ongeveer 200 man. De aanvallers werden na nog geen uur teruggeworpen. In de nacht van Dinsdag op Woensdag en in de vroege mor genuren van Woensdag hebben veertig reuzenforten bijna 400 ton bommen op een ravitaille- ringscentrum geworpen, waar eveneens troepen waren samen getrokken. Het gebied lag niet ver van de Jaloe, de grensrivier tussen Noord-Korea en Mands- joerije. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in vrijwel geheel Europa wordt beheerst door een machtig hogedrukgebied, waar van het belangrijkste centrum in Rusland ligt. In Zuid-Noorwegen bevindt zich nog een tweede hoge druk- kern, die in betekenis toeneemt en die zich over 't gehele Noord zeegebied uitstrekt. Alleen in het noorden van Scandinavië is het weer onderhe vig aan depressieactiviteit, ter wijl ook in Spanje en Portugal onder invloed van een zwakke Oceaanstoring onweersbuien op treden. In de rest van Europa heerst over het algemeen rustig voor jaarsweer. De nachten zijn koud, maar overdag stijgt de tempera tuur flink, in Zuid-Frankrijk plaatselijk tot 18 graden en ook in Zuid-Duitsland waar de lucht tengevolge van föhnwinden zeer droog is. De lucht boven het Noordzeegebied heeft echter een belangrijk groter vochtgehalte en is met noordelijke winden over ons land gestroomd, waardoor zich lage bewolking boven ons land heeft uitgespreid. De grens van de droge en voch tige lucht lag gistermorgen enke le honderden kilometers ten O. van onze grenzen. Aangezien de wind neiging vertoont iets verder naar het O. te draaien, bestaat de kans, dat deze bewolking vrij spoedig weer zal afdrijven. Wat de verdere vooruitzichten betreft kan op een aanhouden van het droge weer worden gere kend. Deze aanval, één van de zwaar ste uit de Koreaanse oorlog, werd in twee golven uitgevoerd. Het belangrijkste doelwit van de aanval lag vijf km ten Z.-W. van Sinoeidjoe. Volgens het communiqué van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten ontmoetten de reuzenforten een tamelijk sterke tegenstand van luchtafweerge schut en vijandelijke jachtvlieg tuigen. De door de reuzenforten aange vallen doelen liggen op een af stand van nog geen minuut vlie gen van de straaljagerbasis van Antoeng, in Mandsjoerije. De jachtvliegtuigen van de tegenstander kwamen in zwer men op. De Amerikaanse onderminis ter voor het leger, Robert Ste vens, heeft Dinsdagavond te Jo- liet in de Amerikaanse staat Il linois medegedeeld dat de muni tievoorziening voor de Koreaanse oorlog langzaamaan beter wordt Hij voegde eraan toe: „Geen van ons is er geheel tevreden over". Nederlandse troepen bij de Amerikaanse tweede divisie aan het Koreaanse front hebben een aanval van 200 Chinezen op Hook Ridge, aan de Westelijke sector, afgeslagen, aldus heeft het achtste leger meegedeeld. Hook Ridge is een sleutelpositie aan de traditionele invalsweg naar Seoel. medegedeeld door het K. N. I. M. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. ZACHTER. In de ochtend op vele plaatsen mist. Overigens zonnig weer met over het algemeen hogere mid- dagtemperaturen dan gisteren. Matige wind tussen N.O. en O. VRIJDAG 20 MAART. van. n.m. Breskens 5.03 5.32 Terneuzen 5.38 6.07 Hansweert 6.18 6.47 Walsoorden 6.28 6.57 ZON MAAN Maart 19 6.46 18.51 7.53 20 6.44 18.53 8.28 1.09 21 6.41 18.54 9.14 2.20

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1