Prins Bernhard sprak voor jonge middenstanders Hel bezoek van Tito aan Londen De Jaarbeurs Utrecht te Harde strijd in Korea Groeiende Europese samenwerking Er worden geen nadere mededelingen gedaan De stand isthans 82.3 millioen Churchill wijst Hongaars aanbod af PRINS BERNHARD bij de opening van Bernhardhal van de Jaarbeurs Hevige wervelstorm teistert Sicilië ZON- en MAANSTANDEN Russische vliegtuigen boven Alaska en Noordelijk Canada Frans vliegtuig in Indo- China neergestort Blokkade van Continentaal China verscherpt DE ORDER WORDT 31 MAART VAN KRACHT WEERSVERWACHTING HOOGWATER METB „Eigen Haard" CHURCHILL OVER HET NEERSCHIETEN VAN DE „LINCOLN". Maart 18 6.48 18.49 7.27 23.46 19 6.46 18.51 7.53 20 6.44 18.53 8.28 1.09 21 6.41 18.54 9.14 2.20 Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Radactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE JE ZEEUW WOENSDAG 18 MAART 1953. 8e Jaargang No. 2294. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adrea Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Dinsdagmiddag heeft Z. K. H. Prins Bernhard op een door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs belegde bijeenkomst voor' jonge middenstanders het woord gevoerd. Doel van deze bijeenkcmst in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht was de jonge middenstanders van de vooruitgang van de handelstechniek op de hoogte te stellen. Ieder op zijn tijd, aldus de Prins, zal wel eens ogenblikken hebben, dat hij het gevoel krijgt de ontwikkeling in de wereld niet meer te kunnen volgen. Het complex vraagstukken, waar wij over horen en lezen, is zo groot en zo ingewikkeld, dat wij af en toe de neiging hebben om het maar over ons heen te laten komen en geen eigen initia tief meer te ontplooien, zo zeide de Prins. En het zijn niet alleen de inter nationale vraagstukken, die ons dit gevoel geven, ook nationaal weten wij soms met een heleboel moeilijkheden geen raad. Better misschien kan men zeg gen,'dat internationaal en natio naal tegenwoordig alles zo ver weven is, dat het moeilijker en moeilijker wordt alles te verwer ken. Ook voor de middenstanders geldt dit in sterke mate. Hoe staat de middenstand bijvoor beeld tegenover de economische integratie van West-Europa? Welke consequenties heeft voor hen de verhoogde militaire in spanning van deze dagen? Waar zal op de duur de hoge belastingheffing de middenstand brengen? Hoe kan de midden stander in de bedrijven een vol doende liquiditeit behouden bij de sterk gestegen prijzen? Nu zijn dit allemaal vragen en zorgen, die de middenstand ge meen heeft met 't gehele Neder landse bedrijfsleven. Maar zij spreken vaak sterker in kleine bedrijven dan in grote. En zeker in een eenmanszaak drukt de verantwoordelijkheid om een goede oplossing te vin den dikwijls zwaarder dan in een grote vennootschap. Nu maakt de gemeenschap ae enkeling sterker. Door de orga nisaties kan men in deze dingen geholpen worden. Al zijn wij in de middenstand nog lang niet zo ver, dat het ideaal van de leiders der organisaties is bereikt, een eind weegs is men zeker en ver der optrekken langs de gekozen wegen is noodzakelijk. Daartoe is vooral de actieve medewerking van de jongeren in deze organi saties vereist. ,,Ik geloof, dat gij allen goed zult doen u met uw collega's tijdgenoten goed voor ogen te houden, dat uw actieve medewerking aan deze gemeen schappelijke belangen plicht is", aldus zeide de Prins. Een tweede ding is dit: de we reld waarin wij leven is in ver andering. De Prins noemde de groeiende samenwerking op treed terrein van West-Europa en in dit proces gaat ons land bewust vooraan. Nu weten wij, dat samenwerking betekent: geven en nemen en juist dat geven, het opgeven dik wijls van prettige dingen of ge liefd bezit, is niet gemakkelijk. Toch behoren wij allen deze verplichting bewust te aanvaar den. Dit wordt minder moeilijk als zichtbaar is, waartoe deze groeiende Europese samenwer king leidt. Zij zal alleen goed zijn als zij voert tot grotere internationale stabiliteit, tot meer veiligheid en tot groter geluk voor ons en voor onze kinderen, aldus spr. Voor deze ontwikkeling is ons aller bewuste medewerking no dig. Juist nu de eerste tekenen van succes met het streven naar groter eenheid zichtbaar worden, is het nodig, dat ieder van ons weet wat hij wil. ,,Ik zeg u dat graag eens, om dat ik mij denken kan dat de jonge middenstander het gevoel heeft ver van deze ontwikkelin gen af te staan en er geen ver antwoordelijkheid voor te heb ben. Maar zo is het bepaald niet. Ik zal u zeggen waarom niet. Gij zijt eigen baas. Gij hebt uw eigen verantwoordelijkheid voor eigen bedrijf. Uw bedrijven ver lenen diensten aan velen. Het gaat er om ^eze diensten zo goed mogelijk te vervullen. Wat de grootste groep van consumenten in ons land de huisvrouwen aankopen, gaat door uw handen. U leidt haar keuze. U helpt mede om te bepalen, hoe men zijn geld het beste kan besteden, of dus onze honderdduizenden huisgezinnen waar voor hun geld krijgen of niet. U maakt uw eigen sortiment van goederen, zoekt uit natuurlijk ook via de Jaar beurs wat goed is en wat niet. Daarvoor moet u uw vak ken nen en goed kennen ook. Daar voor moet u een verstandige koopman zijn en uw vrouw 'n goede koopvrouw, hoe beter u deze dienende bemiddelende taak vervult, des temeer spaart de natie en des te sterker komt zij internationaal voor de dag. Uw taak ligt dikwijls in klei nigheden maar hoe belangrijk zijn die", zo zeide spr. In een gezin waar de huisvrouw Zilverwit Nooit poetsen R Onverslijtbaar^ Noordstraat 76 TERNEUZEN het gevoel heeft goed te zijn ge slaagd met haar inkopen, heerst een opgewekte stemming. Wie goed voedsel eet, voelt zich tot meer in staat. Wie op een goede stelling zit, rust beter uit. Zo kunt u doorgaan. En al deze dingen liggen goeddeels in uw handen. Het grote vertrouwen in u ge steld door duizenden verdient menigvuldig beloning. Daarom verheugde spr. zich over deze dingen met de jonge middenstanders te mogen spre ken, fn vooral om met nadruk te zeggen hoe belangrijk de func tie van de middenstanders in onze maatschappij is en hoezeer wij die juist nu van node hebben. De Prins eindigde zijn rede aldus: „Ik weet heel goed dat uw strijd om het bestaan hard is, maar weet ook, dat er duizenden voorbeelden zijn van middenstanders, die, om dat zij hun taak met kennis van zaken en met toewijding vervul len, mooie zaken hebben opge bouwd en door hun klanten in ere worden gehouden. Dat welsla gen hangt voor een belangrijk deel van eigen krachtsinspan ning af. Zeker in middenstands- bedrijven komen anderen u het succes niet op een presenteer blaadje thuis brengen. U moet het zelf doen. U heeft uw vak ge kozen, wetende dat het van uzelf in de eerste plaats afhangt of u slagen zult. U wilde vrij een eigen onderne mer zijn. Vrije mensen zijn als t zout van onze samenleving. Ne derland verwacht van vrije men sen veel juist nu! Ik prijs mij gelukkig in deze kring te hebben mogen zeggen Premier Churchill van Enge hoe groot mijn vertrouwen in u land heeft Dinsdag het Hongaar- allen is en hoe sterk mijn belang-j se aanbod, de Britse zakenman stelling is voor hen die een on- Edgar Saunders, die in Honga- 0 - 4- ,,!i 4-n ïtjiffnlnn In het nationaal rampenfonds is tot Dinsdagavond een bedrag gestort van 82,3 millioen gulden. Sinds Maandagavond is er weer 300.000 bijgekomen. Over het programma van het bezoek van hel Maandagavond officieel in Londen ontvangen Joegoslavische staatshoofd Tito en over de tijdstippen van zijn verrichtingen zijn geen nadere mededelingen gedaan. Zelfs werd niet aangeduid waar Tito de nacht zou doorbrengen. De politie legt overal de grootste waakzaamheid aan de dag en is zeer streng met het controleren van identiteit. Men verwacht dat gesproken zal worden over een eventueel vriendschapsverdrag en over militaire en economische hulp voor' Joego-Slavië. Men neemt als vrijwel zeker aan dat Eden bij hem zal aandringen op een spoedig sluiten van een over eenkomst met Italië over Triëst. Tito was Maandagnamiddag van Greenwich in een sloep van de Londense haven verder de Theems opgevaren naar de lan dingssteiger bij het parlements gebouw, waar hij door de hertog van Edinburgh, de gemaal van koningin Elizabeth II en pre mier Öhurchill werd verwel- 'komd- De menigte, die op vei lige afstand iwerd gehouden, keek rustig toe hoe Tito, die in marine-uniform was, aan wal misbare verbindende en verzor gen de functie vervullen in het algemeen belang". Gisteren is de grote nieuwe „Bernhardhal" op het Jaarbeurs terrein te Utrecht officieel door Prins Bernhard geopend. Op het terras binnen de hal overhandigde de heer Fokkema Andreae de Prins eerst een gou den sleutelketting met het jaar beursembleem en de woorden: „Wie zee houdt, wint de reis". Daarna sprak Prins Bernhard de volgende openingsrede uit. Graag wil ik U hartelijk dank zeggen voor Uw geste om deze wel bijzonder mooie en doelmati ge hal naar mij te noemen. Ik beschouw dit als een erken ning van mijn verbondenheid met het bedrijfsleven in het al gemeen en met de jaarbeurs in het bijzonder. Bedrijfsleven en jaarbeurs. Het spreekt vanzelf, dat die beide in één adem genoemd worden. De Koninklijke Nederlandse jaarbeurs levert het bedrijfsleven de ruimten, die het nodig heeft, om enige malen per jaar in di rect contact met de consument te treden. Het bedrijfsleven maakt daar van deze nieuwe hal levert het bewijs in steeds toenemen de mate gebruik. Zo is er in de loop der jaren .een sterke onder linge binding ontstaan. Toch mag hier misschien heel voorzichtig en schuchter de vraag gesteld worden of het daarbij tot in verre toekomst moet blijven. Een hevige wervelstorm af komstig uit Noord-Afrika heeft Sicilië geteisterd. Te Catania zijn enkele wijken door windstoten en slagregens verwoest en zes honderd gezinnen dakloos gewor den. Het dorpje Santa Maria Go- retti, dat door overstroming wordt bedreigd, moest ontruimd worden. De wgg- en spoorverbin dingen tussen Catania, Palermo en Syracuse zijn door overstro mingen verbroken. Een stenen brug en een school zijn ingestort en bomen ontworteld. Van slacht offers is echter geen melding ge maakt. Doordat telefoonverbin dingen zijn verbroken, zijn bij zonderheden over de omvang van de schade in het binnenland nog niet bekend. Is het bij voorbaat uitgesloten, dat de band van verhuurder tegenover huurder geleidelijk aan uitgroeit tot een nauwer samen gaan? Ik zou mij heel goed kunnen voorstellen, dat het bedrijfsleven een directer belang krijgt in de Utrechtse organisatie en dat daaruit logisch zou voortvloeien een rheer centrale plaats en taak van de jaarbeurs in Nederland's economisch leven. Wat is er niet een algemene oriënteringsarbeid zowel hier als in het buitenland te ver richten. Wat zijn er niet contacten te leggen, dfe het bedrijfsleven als geheel ten goede komen. Het is mijn vaste overtuiging ik heb dat herhaaldelijk uitge sproken dat het Nederlandse bedrijfsleven bij zijn heroriënte ring in deze na-oorlogse tijd ge baat zou zijn met eigen organisa ties, bureaux, stichtingen of hoe U ze ook wil noemen, die ten bate van alle aangeslotenen eco nomisch rerearch-werk doen, al gemene problemen bestuderen, voorlichten en adviseren. Het is verkwisting, als elk indi vidueel bedrijf dit zelf doet of beter: tracht te doen. Om misverstand te voorkomen: die organisaties of bureaux be doel ik geenszins als grote licha men met een stoet van medewer kers. Het begrip Oost-Indische Com pagnie, dat in verband met Zuid- Amerika wel eens als voorbeeld gebruikt is, is in dit verband te veelomvattend en te zwaar. Maar nog eens, dat het geza menlijke bedrijfsleven gebaat zou zijn met eigen organisaties, daar van brengt men mij niet af. En als dit zo is, dan herhaal ik mijn vraag of een instelling als de jaarbeurs niet naast de taak, die zij thans vervult, zo'n cen trum van het bedrijfsleven zou kunnen worden. Het is hier niet de plaats om dit alles uit te werken. Maar ik vond het prettig deze gedachte bij de aanvang van deze nieuwe activiteit van de jaarbeurs in Uw midden neer te leggen. Na de plechtigheid maakte de Prins een rondwandeling door de hal en over de terreinen. rije gevangen zit, uit te wisselen tegen een Chinese vrouw, die in Malakka in gevangenschap ver blijft, van de hand gewezen. Churchill deelde in het Lager huis mede, dat de Britse regering na ernstige overweging tot de conclusie was gekomen, dat zij niet op het aanbod kan ingaan. De Hongaren hadden voorge steld, Saunders, die 3 jaar gele den tot 13 jaar gevangenisstraf is veroordeeld wegens spionnage, vrij te laten, indien Engeland de 25-jarige Lee Meng eveneens op vrije voeten zou stellen. Lee Meng werd aanvankelijk ter dood veroordeeld. Later werd het von nis veranderd in levenslange ge vangenisstraf. Churchill deelde verder mede, dat c'e Engelse regering zal blij ven pogen, de vrijlating van Sanders te bewerken. Hij merkte op, dat aan de handel tussen En geland en Hongarije reeds „stren ge beperkingen" waren opgelegd, die Hongarije zwaar getroffen hadden. „Als er andere middelen zijn om druk te oefenen op de Hongaarse regering, zullen zij zorgvuldig worden onderzocht", aldus de Britse eerste minister. namens de oppositie te betreu ren, dat in de nota's aan de Rus sische hoge commissaris in Duitsland niet bewijzen voor het feit, dat de Lincoln ongewapend was, zijn aangevoerd. In antwoord op een desbetref fende vraag zeide de premier, dat alle voorzorgsmaatregelen zullen worden genomen om te verhin deren dat toestellen, die, zoals de Lincoln, van Engeland uit lange oefenvluchten maken, in de nabij heid van de zönegrens in Duits land komen of deze overvliegen. ging. Er werd nie: gedemon streerd. Tito en de hertog van Edinburgh stonden in de hou ding terwijl een marinecorps het Joegoslavische volkslied speelde. Daarna inspecteerde de Joegoslavische president een ere-garde van de marine, bege leid door de hertog van Edin burgh, Churchill en minister Eden. Na een handdruk gewisseld te hebben met de hertog stapte Tito met Churchill in een ko gelvrije auto en werd naar de ambtswoning van de minister president gereden. Tijdens de korte rit werden politiemannen opgeschrikt, doordat een magnesium-fakkel uit een raam van een bovenver dieping naar beneden werd ge gooid. Dit geschiedde vlak bij de ingang van Scotland Yard. De politie stelde direct een onder zoek in. Toen Tito bij 10 Downingstreet was uitgestapt legde hij zijn hand op Churchills schouders en ging tezamen met hem naar binnen. Een half uur later be gaf Tito zich met Churchill en Eden naar het gedenkteken voor de oorlogsdoden, waar hij een grote krans legde. Tenslotte begaf Tito zich paar de Joegoslavische ambassade waar Churchill en Eden hem later een bezoek brachten- President Tito heeft een kort bezoek gebracht aan het „Bri tish museum". Hij onderhield zich hierbij met sir Thomas Kendrick, een van de directeu ren. Tito sprak hierbij Engels. Het bezoek werd een half uur eerder gehouden dan oorspron kelijk het plan was geweest. Journalisten werden bij de rondgang niet toegelaten. Ook thans waren strenge veilig heidsmaatregelen getroffen. La ter heeft Tito, die zich in bur gerkleren had gestoken, de To wer bezichtigd. der een lunch met koningin Elizabeth op Buckingham pa lace. De politie heeft het verzoek aan de Britse kranten, om niet bekend te maken waar maar schalk Tito verblijft, ingetrokken, nadat het communistische blad „Daily Worker" gemeld had, dat Tito in „White Lodge" logeert. Het buiten, dat aan koningin Elizabeth toebehoort en door een particuliere dame is gehuurd- ligt in een park op een afstand van ongeveer 11 km buiten Lon den. Het is in de 18e eeuw ge bouwd voor koningin Caroline Aan het noenmaal zaten mede aan de hertog van Edinburgh, ko ningin-moeder Elizabeth, prinses Margaret, premier en mevrouw Churchill, minister Eden en zijn echtgenote en de leider van de arbeiderspartij Attlee en zijn echtgenote. Tot het gezelschap van maar schalk Tito behoorden de Zuid- slavische minister van Buiten landse Zaken en de Zuidslavische ambassadeur met hun echtgeno ten en de Zuidslavische ondermi nister van Buitenlandse Zaken. Maarschalk Tito heeft bijna 2 uur in het paleis Buckingham vertoefd. Een jongeman, die zich tussen de menigte voor het paleis be vond, is gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd, „beledigen de woorden" gebezigd te hebben. De jongeman is een zekere Ken neth Thompson, werkzaam bij 'n Amerikaanse reisbureau. Hij is tot vijf pond sterling boete ver oordeeld. Thompson verklaarde tegenover de politierechter: „Ik dacht aan de ellende en de ver schrikkingen, waaronder mensen geleden hebben die tegen Tito wa ren. Ik liet me gaan". Thompson heeft ook 25 pond moeten beta len als waarborg, dat hij zich .een jaar lang goed zal gedragen. He: eerste voorwerp, dat Tito bezichtigde was de Magna Char ta, het Britse „Handvest voor de rechten van de mens", getekend door koning Jan in 1215- Op het programma stond ver- Premier Churchill heeft Dins dag in het Lagerhuis verklaard, dat de Britse „Lincoln"-bommen- werper, die vorige week door Russische „Mig"-straaljagers is neergeschoten, mogelijk „op een gegeven ogenblik" boven Oost- Duitsland heeft gevlogen. Hij noemde de beschieting overigens een „wrede en ongemotiveerde aanval". De „Lincoln" was onge wapend, zo voegde de premier hieraan toe. Zoals dat gebruikelijk is bij een oefenvlucht als de Lincoln maak te, aldus de premier, was alle mu nitie uit het toestel verwijderd, zodat de Russische beschuldigin gen, als zou de Britse bommen werper het vuur hebben geopend, onwaar zijn. De Lincoln had opdracht gekre gen, langs de zönegrens te vlie gen, zonder deze echter dichter dan 30 mijl te naderen. Tengevol ge van een navigatiefout vloog de bommenwerper echter op een gegeven ogenblik aan de Oost- duitse kant van de grens. ,,Ik ver zeker u evenwel, zo voegde Chur chill hieraan toe, dat de Russi sche jachttoestellen herhaalde malen op de Britse bommenwer per hebben geschoten, terwijl deze zich ten westen van de zöne grens bevond". I De Labour-oud-minister van Luchtvaart Henderson zeide het ZON MAAN Het Amerikaanse 8e leger in Korea heeft bekendgemaakt dat in de vroege ochtenduren van Dinsdag een hevige strijd van man tegen man is gevoerd in de Amerikaanse stellingen op „de kleine Gibraltarheuvel" aan de linkervleugel van het centrale Koreaanse front. Een aantal Chinezen slaagde er in in stellingen, bestaande uit bunkers en loopgraven, door te dringen. De Chinese aanval werd ge steund door zwaar artillerie- en mortiervuur. De Amerikaanse democrati sche leider Stevenson, die zich thans in Korea bevindt, vloog in een helicopter over het slag veld. Volgens een schatting van het Amerikaanse 8e leger bedraagt het aantal Noordelijke verliezen in de week eindigend op 14 Maart 1180 doden, 960 gewonden en 7 krijgsgevangenen. Een woordvoerder der V. N. zei, dat de Chinese strijdkracht, die poogde de stelling „Klein Gibraltar" te bezetten, bijna ge heel in de pan werd gehakt na een gevecht van man tegen man, dat bijna 8 uur duurde. Naar schatting hebben de Noor delijken 200 man aan doden verloren. De republikeinse senator Know- land heeft in de Amerikaanse senaat gepleit voor een openhar tige bespreking van het Koreaan se probleem in de Verenigde Na ties. De Amerikaanse afgevaar digden bij de wereldorganisatie dienen, aldus Knowland, te pogen Rusland te doen veroordelen we gens steun voor agressie in het Verre Oosten. In zijn betoog verzocht Know land alle leden van de Ver. Na ties erkenning van communis tisch China van welke aard ook ongedaan te maken. Deze lan den dienden zich, aldus Know land, aan te sluiten bij de Ver. Staten bij een volledige blokka de van de Chinese kust De senator Cooper, eveneens een republikein, verhief zich na het voorstel van Knowland on middellijk van zijn stoel en zei de dat hij van cordeel is dat het voorstel van Knowland zou kunnen leiden tot een oorlog met Rusland. Cooper verklaarde zich tegenstander van een actie die alleen met woorden zou kunnen worden gevoerd en die zou kunnen worden uitgelegd als een definitieve breuk. Ook zeide Cooper nog dat hij zich aan de indruk kon onttrek ken dat Knowland de Ver. Na ties in sterke mate de schuld geeft „van de situatie waarin wij ons nu bevinden". Functionarissen van de Ame rikaanse luchtmacht hebben meegedeeld dat zij geloven dat onbekende vliegtuigen, waar schijnlijk Russische, zo nu en dan verkenningsvluchten boven Alaska en Noordelijk Canada hebben gemaakt. Eén vliegtuig van de Franse maatschappij „Aigle Zaur" is met personen aan boord bij Toerane (ongeveer 600 km ten noorden van Saigon) neergestort. Het on geluk gebeurde bij hei landen. Volgens de eerste berichten zijn alle inzittenden omgekomen. De Britse minister van Vervoer, Alan Lennox-Boyd, heeft een or der bekendgemaakt, volgens wel ke Britse schepen, waar ook ter wereld, een speciale vergunning' nodig hebben om naar havens van Nooid-Korea en continentaal China te mogen varen. Ook voor een tocht tussen havens in de twee genoemde landen is een der gelijke vergunning nodig. Een en andec is in overeen stemming met de belofte van de Britse minister van Buitenland se Zaken, Eden, aan de Ver. Staten, dat Engeland het em bargo der Ver. Naties op strate gische goederen voor commu nistisch China zal verscherpen. De order wordt 31 Maart van kracht en geldt voor schepen groter dan 500 ton- De maat regel, aldus de minister, is de „eerste stap, die Engeland doet in overeenstemming met zijn besluit, om het verbod van ver voer naar China van strategi sche materialen op Britse sche pen te verzwaren. Er was reeds een verbod op de uitvoer naar genoemde lan den van strategisch materiaal, doch Britse schepen konden buiten Engeland materiaal aan boord nemen en dit naar China brengen. Schepen zullen vergunning kunnen krijgen om naar Noord- Korea en China te varen „als zij in het geheel geen strategisch materiaal aan boord hebben". Kapiteins of eigonaars kun nen een boete van 500 pond sterling of een gevangenisstraf van 2 jaar krijgen als de order wordt overtreden. Schepen, die Hongkong, Singapore of de Ma- leise federatie tot basis hebben, zullen hun vergunning ter plaatse kunnen krijgen. Tot de verboden goederen be horen behalve wapens en muni tie en andere militaire goederen eiectrische en electronische wa ren, machines en industriële uit rustingen, metalen, olie, rubber en voorts transportmateriaal en scheepvaar.uitrustingen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Aanvankelijk bijna overal laag hangende bewolking en hier en daar mist. Later op de dag echter op de meeste plaatsen brekende bewolking. Matige wind tusser Noord en Oost. Dezelfde of iets lagere temperatuur dan gisteren DONDERDAG 19 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.15 4.50 5.30 -5.40 n.m. 4.35 5.10 5.50 ö.OO

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1