Benelux industrie-besprekingen van Toespraak Minister Butler Wat brengt de Radio? Eric de Noorman en Bor Khan" m Het neergeschoten Amerikaanse vliegtuig Eis van de Anglo-lranian afgewezen DE VERMAGERINGSKUUR Vliegtuigongelukken 'm de Ver. Staten DE PERZISCHE OLIE Uranium-vondst in Brazilië Tankboot op de Atlantische Oceaan in tweeën gebroken AGENDA TWEEDE BLAD Donderdag 12 Maart 1953 8e Jaargang No. 2289 Israël zal beroep doen op Verenigde Naties De Franse amnestiewet Arbeid in broodbakkerijen Grensincident De knechting van andere volken Demonstratie te Havanna Duitsers ontvluchtten het vreemdelingenlegioen 99 DE VRIJE ZE In het kader van het geregeld Benelux-overleg hebben het verbond der Belgische nijverheid en de samenwerkende cen trale Nederlandse industrieverbonden (het verbond van Neder landse werkgevers, het centraal sociaal werkgevers-verbond, het katholiek verbond van werkgevers-vakverenigingen en het verbond van protestants christelijke werkgevers in Nederland Den Haag besprekingen gevoerd. in Ondanks de moeilijkheden, welke zich gedurende de laatste tijd met betrekking tot de ver werkelijking van de gemeen schappelijke Benelux-markt voordoen, gaven beide delega ties uiting aan hun hechte over tuiging, dat het zowel in het be lang van de 3 Benelux-landen als van de Europese integratie is, dat zo spoedig mogelijk de economische Benelux-unie tot stand komt. Daarom verklaar den beide delegaties, dat zij ieder in hun eigen sfeer al het mogelijke zullen doen om de thans bestaande moeilijkheden te doen verdwijnen. Teneinde een maximale co- crdina.ie van de economische, sociale en financiële politiek te bevorderen, werd besloten de vorming van een permrnente co- ordinatie-orgaan nader onder ogen te zien. Daar de toekomst van de loonpolitiek in het huidige sta dium nog een punt van intern Nederlands overleg uitmaakt, besloten de delegaties een ver dere bespreking daaromtrent binnen korte tijd te doen plaats vinden. De Nederlandse delegatie sprak er haar teleurstelling over uit, dat het verbond van Belgische nijverheid bij de Belgische re gering heeft aangedrongen op contingenteringsmaa tregelen ten aanzien van de invoer in België van bepaalde Nederland se producten. De Israëlische afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Arthur Lourie, heeft Zondag in een Amerikaanse televisieuitzending medegedeeld, dat de Verenigde Naties „binnen tien dagen" om steun zal vragen in zijn geschil met Rusland. Het verzoek om steun zal, vol gens Lourie, worden gedaan bij het debat over een voorstel van Polen tot het verstevigen van vrede en vriendschap in de gehe le wereld. Volgens Lourie is er 'n machts vacuüm in het Midden-Oosten en een toeneming van het nationa lisme daar en in het Verre Oos ten is noodzakelijk. Maar er zal bewezen worden, aldus Lourie dat dit geen gevaar is voor de wereldvrede. De politie in Klagenfurt (Oostenrijk) speurt op het ogen blik naar 2 Italianen, die er van v/orden beschuldigd de kleding van 13 omvangrijke vrouwen uit de Italiaanse plaats Tarvisio te hebben gestolen. De gezochten, Rober„o en zijn vrouwelijke assistent Isa, had den in een advertentie een ver mageringskuur aangeprezen, waardoor men in enige uren 10 pond in gewicht zou kunnen verminderen. Zij gaven een adres op te Tarvisio, een stad nabij de Oostenrijkse grens. In het be .rokken huis werden de vrouwen ontvangen door een „verpleegster", die haar ver zocht zich te ontkleden in af wachting van de komst van de „dokter". Na enige uren wach ten werden de pa iënten echter ongeduldig en gingen op ver kenning uit, om tot de ontdek king te komen, dat de „arts" en de „verpleegster" met haar kle ding en juwelen waren verdwe nen. In gordijnen gehuld en bloo.svoets kwamen de vrouwen bij de politie haar droeven er varingen vertellen. De 2 Italianen, die ook door de Italiaanse politie worden ge zocht, zijn het laatst gesigna leerd nabij Villach in Karinthië Nabij San Diego (Californië) zijn een F-86 Sabre straaljager en een Panther van de Ameri kaanse luchtvloot met elkaar in botsing gekomen. De piloot van de Sabre kwam om het leven. De bestuurder van de Panther wist zijn toestel veilig aan de grond te zetten. Op 8 km ten Zuidwesten van Grand Prairie (Texas) stortte een R-47 jager brandend neer- De piloot verloor het leven. De Belgische delegatie ver klaarde op haar beurt, dat zij de contingenteringsmaatregelen onvermijdelijk ach.te, zolang de algemene economische politiek der 3 landen zich niet langs de zelfde lijnen ontwikkelt. Ongeveer 400 Franse politici, onder wie de oud-premier Etien- ne Flandin en de oud-minister van buitenlandse zaken Georges Bonnet, die zich niet meer ver kiesbaar mochten stellen voor het parlement omdat zij in 1940 maarschalk Pétain aan de macht hebben gebracht, kunnen hun politieke activiteit hervatten op grond van een wet, die Woens dag door de nationale vergade ring is aangenomen. De wet werd goedgekeurd met 390 tegen 210 stemmen. Socialis ten en communisten stemden tegen. Zij moet nog door de se naat worden bekrachtigd. De wet voorziet ook in amnes tie voor ongeveer 23.000 perso nen, die tot gevangenisstraffen van vijf jaar of minder zijn ver oordeeld wegens collaboratie met de Duitsers. Twee straaljagers van het Rus sische tvpe Mig-15 hebben Dins dag, komende uit Tsjecho-Slowa- kije, een Amerikaanse straaljager van het type Thunder jet neerge schoten nabij Regensburg, 16 km binnen de Amerikaanse zone van Duitsland, aldus het hoofdkwar tier van de Amerikaanse lucht macht in West-Duitsland. De Amerikaanse ambassadeur te Praag, George Wadsworth, heeft van zijn regering opdracht gekre gen „zo krachtig mogelijk" te protesteren tegen het gebeurde. De Thunderjet werd door een salvo van de Migs zodanig ge troffen, dat het toestel onbe stuurbaar werd. De piloot, luite nant Warren Brown, wist zich met zijn valscherm in veiligheid te brengen. De Amerikaanse straaljager stortte neer en brand de na een ontploffing geheel uit. Een andere Amerikaanse straal jager, die de Thunderjet bege leidde op een normale verken ningsvlucht, deed geen poging om het vuur op de Migs te ope nen, doch landde op het vliegveld Furstenfeldbruck bij München, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht. Luitenant Brown verklaarde dat de twee Migs op een hoogte van 1200 voet verschenen en in het voorbijgaan op zijn toestel vuurden. De Amerikaanse hoge commis saris in Duitsland, dr. Conant, zeide in een verklaring, die te Bonn aan de pers verstrekt werd, dat het gebeurde „een ernstig in cident" en een grove schending van de zonegrens betekent. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, noemde tegenover journalis ten te Washington het voorval „zeer ernstig". De Westduitse grenspolitie ver klaarde Dinsdag in haar maande lijkse rapport, dat Tsjechoslo- waakse straalvliegtuigen vorige maand verscheidene malen de grens hebben geschonden. Op 8 October van het vorige jaar protesteerden de Ver. Staten tegen het beschieten van een toe stel van het type C-47 door twee Russsiohe Migs 15. De C-47 was voor evacuatiedoeleinden op weg van West-Duitsland naar West- Berlijn. De Russische autoriteiten verklaarden toen, dat het Ame rikaanse toestel, dat niet werd getroffen, buiten de internatio nale luohtcorridor had gevlogen. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht in Duitsland verklaarde, dat aan genomen wordt, dat het Ameri kaanse vlieg.uig door een Tsje- choslowaaks toestel is neerge schoten. Dit is ech er nog niet definitief vastgesteld. Waarnemers te Wiesbaden herinneren er aan, dat in 1951 2 Amerikaanse Th under jets bo ven Tsjechoslowaaks gebied wa ren gekomen en nabij Praag 'n noodlanding hadden gemaakt. De bestuurders en de toestellen werden naar Duitsland terug gestuurd. De piloot van het neergescho ten vliegtuig, Brown, een oud strijder van Korea, deelde op een persconferentie te Wiesbaden mede, dat hij niet in staat is ge weest aan de M.I.G.-straaljager te ontkomen. Brown zeide dat hij tezamen met een andere Thunderjet, be stuurd door luitenant Smith, een normale patrouillevlucht langs de Tsjechische grens maakte. Toen de M.I.G.-straaljagers de Tfaunderjets onderschepten be vonden de toestellen zich zestien km van de grens, aldus Brown. Hij veranderde dadelijk van koers en liet de grens achter zich. Nadat de M.I.G.-jager 't vuur had geopend verloor Brown, naar hij zeide, de macht over het ge troffen toestel, waardoor hij niet instaat was zijn basis te berei ken. Toen hij zag dat het rich tingsroer van zijn machine gro tendeels stukgeschoten was en de rechtervleugel begon los te raken sprong hij uit de machine. Geen van beide piloten heeft een schot gelost. Zij verklaarden dat zij dit uit veiligheidsoverwe gingen hadden nagelaten. Beide piloten zeiden dat zij de herkenningstekenen opdeM.I.G.- jagers niet hebben kunnen waar nemen. De M.I.G.-straaljager opende het vuur op een afstand van 24 km van de grens. Er was volgens beide piloten geen excuus voor de grensoverschrijding van de jagers: het zicht was goed. Eerder had een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht in Europa een correspondent van Reuter medegedeeld dat de luchtmacht van oordeel is dat het neerschieten van de Thunderjet geen ongeluk was. De vliegers van de M.I.G.'s waren ervaren piloten en niet „een paar dolle leerling-vliegers". De piloten moeten geweten hebben waar zij zich bevonden aldus de woord voerder. Verder deelde hij nog mede, dat de Amerikaanse piloten die patrouillevluchten langs de gren zen van communistische landen uitvoeren, opdracht hebben alles te doen om incidenten te vermij- d n. Brown had dan ook onmid dellijk zijn koers gewijzigd om De staatssecretaris'van sociaie zaken heeft bepaald, dat de voor- arbeid, resp. de overige arbeid in broodbakkerijen met drie uren kan worden vervroegd in de nacht van Vrijdag 3 op Zaterdag nacht 4 April en in de nacht van Vrijdag 22 op Zaterdag 23 Mei a.s. in de nacht van Dinsdag 12 op Woensdag 13 Mei kan deze arbeid met twee uren worden verlengd. Dit alles kan op voor waarde, dat in deze ondernemin gen op Maandag 6 April, resp. Maandag 25 Mei of Donderdag 14 Mei geen arbeid wordt ver richt. Verder mag op 7 April, 15 Mei en 26 Mei, telkens van 0 uur af arbeid worden verricht, be staande in het stoken, van ovens door één persoon, onder voor waarde dat op 6 April, resp. 14 Mei of 25 Mei geen dienst wordt gedaan. De arbeidstijd van bakkersge zellen mag op Zaterdag 4 April en Zaterdag 23 Mei a.s. ten hoog ste dertien uur bedragen. Door bakkersgezellen mag in de weken, waarin deze Zaterdagen vallen ten hoogste vijftig uren arbeid worden verricht en op Woensdag 13 Mei ten hoogste tien uren. Een tribunaal te Venetië heeft I schadevergoeding, daar premier 'roneHdrr Ho oio vor» Ho Arvrrlo A/Tnoor» Hoo V> o H nv^lrnrol rlnt Het hoofdkwartier van het Arabische legioen te Amman deelt mede, dat een Israëlische patrouille het vuur geopend heeft op een waarnemingspost van het legioen te Koeffor Dja- mal, een dorp in het district Toel- kerem. Toen de bezetting van de post het vuur beantwoordde, aldus de mededeling, trok de Is raëlische patrouille af. Men ge looft dat vier Israëliërs zijn ge dood. Woensdag de eis van de Anglo Iranian Oil Company tot beslag legging op de 5000 „on Perzische olie, die de vorige maand door de Italiaanse tankboot „Miriel- la" naar Venetië was gebracht, afgewezen. De Anglo-lranian heeft mee gedeeld, dat zij de zaak aanhan gig zal maken bij een gerechts hof te Rome. Volgens een juridische zegs man te Vene ië is er volgens de Italiaanse wet geen beroep te gen het besluit van het tribu naal mogelijk. Het is echter wel mogelijk, dat een gerechtshof te Rome het juridisch aspect van de zaak nagaat. De Italiaanse maatschappij „Super", die de olie heeft ge kocht, seinde na het vernemen van de uitspraak van het tribu naal aan de kapitein van de Miriella, welk schip thans in de buurt van de Perzische Golf is, dat hij naar Abadan moest koers zetten om een tweede la ding Perzische olie aan boord te nemen. Men verwacht, dat de uit- spraakook invloed zal hcjbben op de houding van andere Italiaan se zakenlieden, die de beslissing van het tribunaal afwachtten- Het tribunaal beschouwde de Perzische wetten op de nationa- lisa.ie van de olie als wettig en wees de bewering af, dat niet behoorlijk wordt voorzien in In een toespraak tot de econo mische club te New York heeft de Engelse minister van finan ciën, Butler, verklaard, dat de Amerikanen niet behoeven te denken, dat zij hun altijd-bloeien- de economie moeten omringen met prikkeldraad en andere ver sperringen om de op het beginsel der concurentie gebaseerde han del buiten te houden. De dollar is zó sterk, dat hij het zich tot zijn eigen voordeel kan veroor loven niet gelijk een colossus over de wereld te hangen, zo zei de hij. Er is voor ons allen een rijke toekomst, aldus minister Butler, wanneer gij ons de wegen kunt wijzen, waarlangs wij het peil kunnen bereiken, dat ons tot meer gelijke deelgenoten maakt. In een dergelijk deelgenoot schap brengen wij met het Ge menebest een eenheid van landen van grote economische kracht en zich verder van de grens te ver wijderen. Een woordvoerder van de Ame rikaanse hoge commissie te Bonn weigerde te zeggen of de zin waarmee hoge commissaris Co nant zijn verklaring over het in cident besloot, betekent dat de Amerikaanse piloten in de toe komst mogen terugvuren. Conat had gezegd: „Ik ver trouw er op dat de Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland zul len weten hoe zij moeten hande len bij dergelijke invallen in de toekomst. Radio-Praag heeft nog geen melding gemaakt van het inci dent. politieke betekenis in. Wanneer dit grote Gemenebest zich met Amerika in een gemeenschappe lijke inspanning verenigt, kan geen macht ter wereld ons weer staan. Sprekende over het voorstel tot aanzienlijke verlaging van de Amerikaanse douanetarieven, dat onlangs door een economische adviescommissie van het bureau voor wederzijdse beveiliging is gedaan, zeide minister Butler, dat Engeland slechts een zo groot mogelijke kans vraagt om zonder belemmeringen zijn levensonderhoud te kunnen ver dienen op basis van commerciële concurrentie. De inspanningen, welke Engeland zich tot dusverre heeft getroost, moeten worden voortgezet, en dit kan slechts ge schieden, wanneer Engeland zijn positie kan verstevigen door handhaving en versterking van het stelsel, dat door het sterling- gebied wordt gevormd, en van de positie van het pondsterling in de internationale handel. Mossadeq had erkend, dat Per. zië gehouden is deze te betalen. Behalve de Miriella is ook het Italiaanse schip „Alba" op weg naar Abadan. De „Supor" moet contractueel in het eerste jaar 3 scheepsladingen olie afnemen. De directeur van de Supor, Fransesco Mor.illaro, heeft mee gedeeld, dat in de eerste 5 da gen meer tankschepen in Aba dan zullen aankomen- Mortillaro, die Woensdag op reis ging naar Teheran, zou Woensdagavond een onderhoud hebben met eerste minister Mossadeq. De Perzische minister van Buitenlandse Zaken, zeide dat het hem een vreugde was dit bericht aan 't Perzische volk te kunnen mededelen. „Een neu traal land heeft het recht van Perzië om de olie te naasten er kend", aldus Fatemi. Volgens Fatemi toonde dege uitspraak ook aan dat die van het hof van Aden *was gedaan op aanwijzing van Engeland. De Anglo-Iranian Oil Compa ny heeft bekendgemaakt, da. zij bij een op Sicilië ingesteld on derzoek talrijke aanwijzingen van aanwezigheid van olie heeft gevonden. Er zullen echtetr nog langdurige en kostbare onder zoekingen moeten worden ver richt, alvorens de maatschappij zal kunnen beslui.en, of zij tot proefboringen zal overgaan. Op het ogenblik wordt er door de maatschappij op Sicilië een seismisch onderzoek ingesteld. Een geologisch onderzoek is reeds voltooid. He. blad „O Globe" meldt, dat waarschijnlijk in de staat Minas Geraes te Araxa een belangrijke ertslaag ontdekt is met een hoog uranium-gehalte. Een deskundige van de afde ling geologie van he. instituut voor industriële technologie te Minas Geraes heeft in dat gebied een sterke radio-activiteit ge constateerd en heeft een erts monster ter onderzoek naar Be- lohorizonte gezonden. De Amerikaanse senaatscom missie voor buitenlandse betrek kingen heeft de behandeling van het regeringvoorstel, vol gens hetwelk de Sowj et-Unie werdt veroordeeld „wegens de knech ing van andere volken" voor onbeperkte tijd verdaagd. Er was een levendige contro. "erse gerezen over een amende ment op deze regeringsresolutie, afkomstig van de republikeinen. Dit amendement achtten de de- mocra.en onaanvaardbaar. Te Havanna is een demonstra tie gehouden tegen de officiële viering van het feit, dat presi dent Batista een jaar geleden door middel van een militaire slaatsgreep op Cuba aan de macht kwam. Toen de politie de betogers uit elkaar dreef, liepen 3 omstan ders ernstige verwondingen op. Van de kleine groep studenten, die de demonstratie op touw had gezet, werd niemand gewond. President Batista verklaarde bij de herdenking van de staats greep, dat hij zich bij de ver kiezingen in Juni 1954 niet her kiesbaar zal s.ellen. De verkie zingen zouden oorspronkelijk in November van dit jaar worden gehouden, doch zij zijn op ver zoek van de oppositie uitgesteld. Dinsdagavond werden op de rijksweg nr. 12 onder de ge meente Linschoten 2 jonge mannen aangehouden, die na een verhoor door de politie te Linschoten, ontvluch.e Duitsers uit het Franse vreemdelingen legioen bleken te zijn. De jongens, die respectieve lijk 25 en 20 jaar oud zijn en 'n verwaarloosde indruk maakten waren bij het vreemdelingen legioen in Oudja ongeveer 200 km van Casablanca in Noord- Afrika. „Door slechte behande ling en de vrees voor doorzen ding naar Indo-China hadden zij plannen beraamd te ont vluchten. Een week geleden za gen zij kans, na tevoren op een Duits schip van burgerkleding te zijn voorzien, zich als verste keling aan boord van een naar hun zeggen onbekend schip te schuilen. Met dit schip zijn ze in Rot.erdam aangekomen, van waar ze probeerden te voet naar Duitsland te komen". De Amerikaanse kustwacht te Boston heeft bekendgemaakt dat midden op de Atlantische Oceaan een onbekende tankboot in tweeën is gebroken. De vrachtboot Claiborne ver leende assistentie en poogde de bemanning van het achterschip te halen. VRIJDAG 13 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; 1030 Schoolradio; 10.50 Orgel; 11.20 Causerie; 11.40 Piano; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sper.; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Gr.; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Piano-, 14.50 Voordracht; 15.10 Piano; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gr.; 16.20 Voor de jeugd; 16.50 Ork.; 17.00 Gram.; 17.20 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Voordracht; 19.00 Koor; 19.15 Causerie; 19.30 Causerie- 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Inleiding tot het volgende programma; 20.15 Voordracht; Deel I: „HET SPOOB VAN HET ZWAARD". 36. „Uw aanhankelijk heid jegens de kleine man is waarlijk ont roerend!" knikt Hal- fra, wanneer zij ge zeten zijn. „Doch wil uw die naar zich óók niet bij het knappend haard vuur zetten?" Pum Pura werpt een schichtige blik achter om. De nomade met het mes heeft als een waakhond achter hem plaats genomen en de bedoeling hiervan is niet mis te verstaan. Althans voor de dwerg niet Tsacha glimlacht verontschuldi gend. „Mijn onbelangrijke metgezel schuwt het vuur gelijk de wolven der steppe," zegt hij minzaam. „Hij is gewoon aan de koelte." „Juist! Wel, wel, wel," buldert de zwierige edelman. „Als gij het zegtHij ziet er inderdaad koel bloedig genoeg uit! Ha, ha, ha, dat is een aardig grapje, geloof ik." De nomade buigt waarderend. „Komaan, thans dringt de plicht, nietwaar? Zeg mij, waarom zond heer Eric, mijn trouwe vriend, U herwaarts?" Tsacha heeft bezwerend zijn dik ke hand opgeheven. „Ach, gij zijt vurig en doortastend gelijk een steppepaard, grootmachtige... Mijn arm hoofd is moe van de lange reis en ongaarne zou ik de woor den van de grote Khan verkeerd overbrengen. Laat ons eerst de be kers ledigen „Een uitstekend plan, voorwaar!" antwoordt de edelman. „Laat ons het glas heffen en drinken." „Deze wijn is uitstekend," fleemt de nomade met een minzaam hoofd knikje. „Zeg mij, o grote edele, zijn alle verhalen, die men over uw helden moed vertelt, waar?" „Waar? Ha, men weet nog niet de helft. Ge begrijpt, mijn ingebo ren bescheidenheid... En luidruch tig begint de ijdeltuit een verhaal op te dissen van zijn moed en door tastendheid. Pum Pum luistert zwijgend toe. Eensklaps onderbreekt Halfra zijn verhaal, terwijl hij de dwerg aan kijkt. „Gij lijkt mij vermoeid, klei ne!", roept hij. „Ge moet U bedde- waarts begevenBovendien zijn de verhalen, die nog komen moe ten, niet geschikt voor angstige harten „Vergis U niet, machtige," zegt Tsacha snel. „Onze kleine makker zwijgt om beter te kunnen denken over het gevaar, dat U en de grote Khan dreigtnietwaar?" Pum Pum kijkt hulpeloos rond. „Gevaar? Hoe?," krijt Halfra. „Spreek, goede man. Men laat zijn vrienden niet in het onzekere." Verontschuldigend haalt de no made de schouders op, doch zijn ogen schitteren. De talrijke bekers wijn, die Halfra onder het spreken heeft geledigd, zijn niet aan zijn aandacht ontsnapt „Vergeving, berg van kracht...", vleit hij „Ge hebt gelijk, ik had U wellicht beter direct kunnen in lichten. Welnude boodschap van de grote Khan der Noorman nen betreft het zwaard TyrIk mag toch aannemen, dat gij, als goede vriend van de Khan, daar alles van weet?", laat hij er ver trouwelijk op volgen. „Het zwaard van Tyr?", zegt Halfra luid. „Maar natuurlijk, ge wis! Luister, ik zal U dat eens pre cies uitleggen!" 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Cabaret; 21.30 Het hangt aan de muur en het ikt; 21.55 Weekoverzicht; 22.10 Orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.30 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Octet; 7.45 Een woord voor de dag; 3.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 9.45 Schoolradio; 10.00 Amu.ements- muziek; 10.35 Piano; 11.00 Voor Ie zieken; 11.40 Koor; 12.03 Gr.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nws.; 13.20 Actualitei en; 13.25 Piano; 13.42 Voor de vrouw; 14.00 Ork.; 15.00 Schoolradio; 15 30 Koor; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.35 Pia no; 18.00 Reportage; 18.10 Koor; 18.30 Amusementsmuziek;18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws;19.10 Regeringsuitzendingen 19.30 Gr.- 20.25 De gewone man; 20 30 Po- litiekapel; 21.00 Causerie; 2135 Klankbeeld; 21.55 Orkes.; 22 38 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram 12.30 Weerbericht"; 12.34 Gram 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Voordracht- 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Piano; ,17.45 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Gram.; 20.15 Orkest; 21.45 Gr 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie-' 22.45 Gram.23.00 Nieuws HEDEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. De zoon van Ali Baba. HOEK: Logement 's Lands Welvaren, 4 uur: Buitenge wone vergadering stembe voegde ingelanden Oud-Wes- tenrijkpolder. 's-GRAVENHAGE: Hotel Central, 3 uur: Vergadering houders preferente aandelen Zeeuwse kus „vaart maat schappij.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5