Binnenlands nieuws WSIJ. Wat brengt de Radio? Mao Tse Toeng TOT Arnhem helpt Kortgene ¥aarl .WEK DE GAL- IN UW LEVER OP Hevige brand te Wilmington (Noord-Carolina) Expeditie wil Nederlandse schat in Australië opsporen Aanval van Chinees-nationalistisch oorlogsschip op haven van Swatow Dertig personen in India aan vergiftiging overleden Xwakkt luchtpijpen DE JEUGD EN HET LEGER Zweefvliegen in Brabant RECHTSZAKEN Druk grens- en smokkelverkeer bij Aken De handel met communistische landen Kraft over Scandinavië BOKSEN Minister Luns in Washington De bosbranden in Frankrijk AGENDA TWEEDE BLAD Woensdag 11 Maart 1953 8e Jaargang No. 2288 bevestigt steun aan nieuwe bewind in Sowjet-Unie TRAMLIJN BEGEERTE. SPROETEN-*—m Koop tijdig SPRUTOL DE DOODSLAG AAN HET SPAARNE. A N. W. B. organiseert nationale kampeertentoonstelling VRIJE Mao Tse Toeng, de Chinese communistische leider, heeft vol gens het persbureau „Nieuw China" de steun van zijn land aan het nieuwe bewind in de Sov jet-Unie toegezegd in een bood schap die in het gehele land is verspreid. Mao verklaarde, dat elke po ging om de eenheid tussen ae Sowjet-Unie en China te verbre ken, zou falen. Mao, die Stalin prees, zeide: „Wij geloven stellig, dat onder de leiding van Malenkof het cen trale comité van de communisti sche partij en de regering van de Sowjet-Unie de wil van Stalin om het communisme te bevorde ren en uit te breiden, zullen vol gen. ,,Het vredeskamp, onder leiding van de Sowjet-Unie, zal onge twijfeld verder worden geconsoli deerd en versterkt". De Chinese leider zeide, dat de Sowjet-Russische communisti sche partij de meest gevorderde partij is. „Deze zal ons tot voor beeld dienen". Hij ging voort: „Wij kunnen Een expeditie maakt zich op om deze week uit Perth te ver trekken naar een gebied onge veer 150 km ten Noorden van de s.ad, dicht bij het eiland Lan- celin. Volgens de overlevering zou een Nederlands karveel „De ver gulde draeck", daar op 28 April 1656 schipbreuk hebben geleden. De overlevenden zouden 800.000 guldens, die tegenwoordig bijna 3 millioen Australische ponden (25,5 millioen gulden) waard zijn, in het zand van het strand tegenover genoemd eiland ver borgen hebben. Hoewel de streek onbewoond is, hebben 2 mensen in de loop van de laatste 20 jaar de aanwezigheid van een kring van s.enen opgemerkt die een aanduiding zou kunnen zijn van de plaats waar de schat is verborgen. De bewuste personen hebben de plaats echter nimmer terug kunnen vinden. Een poging hiertoe zal thans door de expeditie worden onder nomen, die met het modernste materieel als geigertellers en mijndetectors is uitgerust. met zekerheid zeggen, dat wij niet bevreesd zijn voor imperia listische agressie, daar de Sow jet-Unie zulk een sterke macht is geworden. Elke imperialistische agressie zal door ons worden ver nietigd en elke poging om onze eenheid te verbreken, zal nutte loos zijn". Mao zei, dat de kracht, voort komend uit de vriendschap van China met de Sowjet-Unie en de volksdemocratieën, gebaseerd is op internationalisme en onover winnelijk is. De Chinees-nationalistische marineleiding heeft meegedeeld dat een harer patrouille-vaar tuigen in de afgelopen week een aanval op de Chinees-commu nistische haven Swatow heeft uitgevoerd, waarbij een aantal vaartuigen der communisten is beschadigd, een vaartuig werd buitgemaakt en 2 leden der plaatselijke Chinees-communis tische commissie voor de kust verdediging gevangen genomen. Laatstgenoemden hebben ont huld dat de Chinezen 2 Ameri kaanse vliegers, leden der be manning van de „Neptune", die 18 Januari j.l. door luchtdoel artillerie der communisten om laag is geschoten hebben gevan gen genomen. De 2 Amerikanen werden door de straten van Swatow gevoerd en vervolgens naar Canton gezonden. De aanval op de haven van Swatow is de eerste, die de Chi nees-nationalistische marine, na de opheffing van de neutra lisering van Formosa, op een haven van het Chinese vaste land heeft uitgevoerd. In een dorp in de Indische provincie Djammoe zijn 30 per sonen na het bruiloftsmaal aan vergiftiging overleden. De jonggehuwden bevinden zich onder de slachtoffers. Van talrijke anderen is de toestand critiek. Vatbaar voor vocht en tocht Niet nodig de hele winter te hoestenNeem bij de minste klacht de snel werkende, verzachtende, slijmoplossende r* AKKER S Een voormalige trambestuur der in Wenen heeft Vrijdagnacht een tramwagen gestolen, waar mee hij, voorzover de rails dit toelieten, café's en bars langs reed om verlate boemelaars op te halen en naar huis te brengen. De directie van het vervoersbe drijf, die zo min mogelijk opzien wilde baren, stelde de politie een andere wagen ter beschikking om de „boemeltram" op te sporen, hetgeen na vier uur speuren ge lukte. De bestuurder, die danig onder de invloed bleek te zijn, verklaar de, dat hij zo graag nog eens met een tramwagen had willen rijden. De politiepatrouilles in de stad was de late tramwagen ondanks de luidruchtige lading, niet opge vallen, omdat dikwijls 's nachts trams langs de weg zijn met leer ling-bestuurders. Arnhems gemeenteraad heeft Maandagmiddag zijn fiat gegeven op het voorstel om de gemeente Kortgene te adopteren en om met gebruikmaking van geblokkeerde gelden uit het gemeentefonds een maximaal crediet te verlenen van honderdduizend gulden. Hier mede zullen alle uitgaven wor den bestreden, nodig voor de hulpverlening aan Kortgene, waarbij uitgaven welke voor ver goeding door het rijk aan de ge meente Kortgene in aanmerking komen als verleende voorschot ten zullen worden beschouwd. Er is nog al wat gepraat over deze geste van de Gelderse hoofdstad, die reeds ƒ25.000 offerde uit de gemeentekas voor het Rampen fonds en meer dan een millioen opbracht voor het getroffen ge bied. De waarschuwing werd van A.R.-zijde geuit en door de V.V.D. beaamd om de schaderegeling van het rijk niet te doorkruisen. De wethouder van financiën W. Tak (Arb.) verzekerde echter, dat men zier wil beperken tot de eer ste daadwerkelijke hulp aan mankracht en materieel. Het is AUTO-ONGELUK TE BILTHOVEN. Drie gewonden. In de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks half één is een auto uit Hilversum te Bilt- hoven (gemeente De Bilt) in I snelle vaart tegen een boom ge- In de Cort Heyligerskazerne botst. De drie inzittenden moes te Bergen op Zoom is voor het ten in ernstige toestand naar het de Cort Heyligerskazerne eers,. een jeugddag gehouden. Leerlingen van de hoogste klassen der Chr. Mulo-scholen uit 's-Hertogenbosch en Breda, waren te gast bij het regiment lichte luchtdoelarnllerie Korn- werderzand, dat hier is gelegerd. Men wil de jeugd, die over en kele jaren de wapenrok gaat dragen, reeds nu al vertrouwd maken met het leger. Overste Stuker verwelkomde de scholieren, die verder de dag doorbrachten met het bezichti gen van h-t kazerne-complex, het beluisteren van een uiteen, zetting over de luchtdoelwapens en het aanschouwen van wat in de prac.ijk met de luchtdoel kanonnen kan worden gedaan. Om de practische „onderricht" zo sprekend mogelijk te maken, werkten enkele S-ll-toestellen van de vliegbasis Woensdrecht aan de demonstraties mee. De zweefvliegclub op het vliegveld Woensdrecht, een com binatie van burgers en militai ren, krijgt haar tweede toestel. Tot nu toe had men slechts de beschikking over een Govier- tweezitter, maar over enkele da gen zullen de gevorderde leer lingen en gebrevetteerden ook met een pref ect-eenzi der de lucht in kunnen. Het nieuwe toestel, dat van Teriet naar Woensdrecht wordt gevlogen, is een prestatie-toestel. Twaalf jongelui uit Bergen op Zoom en omgeving zijn thans in opleiding. Vijf van hen zullen over enkele maanden hun zweefbrevet hebben. Van de ouderen, die op het Govier- toestel getraind zijn en die even eens binnenkort gebrevetteerd worden, mag Toine Mazairac wel even worden genoemd, de voormalige wereldkampioen wielrennen, die de 50 al gepas seerd is. De West-Brabantse Aero-club, die het, wat de zweefvliegerij betreft, met de L.S.K. op een accootdje heeft gegooid, krijgt binnen enkele dagen ook de be schikking over een tweede Pi- percub, zodat ook de training van motorvliegers intensiever zal kunnen geschieden. stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht worden overgebracht. SCHARENFABRIEK TE VROOMSHOOP UITGEBRAND. In de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks half één is brand uitgebroken in de Eerste Nederlandse Scharenfabriek N.V. te Vroomshoop. Het gehele fa briekscomplex met de inventaris werd een prooi der vlammen. Slechts een klein gedeelte van het kantoormeubilair kon worden gered. De brandweer van Vroomshoop was spoedig op het terrein van de brand aanwezig. Ook de brand weer uit Almelo kwam te hulp, maar behoefde geen assistentie meer te verlenen. Op het bedrijf vonden ongeveer dertig personen werk. DE BRAND IN DE EERSTE NEDERLANDSE SCHARENFABRIEK. Over ongeveer 3 maanden hoopt men de productie in de Eerste Nederlandse Scharenfa briek te Vroomshoop die, zoals bekend, Maandagnacht is uitge brand, te hervaLen. In die tijd zal het bedrijf scharen betrek ken van een relatie te Solingen, zodat slechts een geringe ver. traging wordt verwacht bij het uitvoeren van orders. Het be drijf zal normaal op de Jaar beurs verschijnen. De Eerste Nederlandse Scha renfabriek is in September 1951 opgericht. In het bedrijf waren ongeveer 35 mensen werkzaam. Het bedrag van de schade, die door verzekering wordt gedekt, kon men nog niet mededelen. INBREKERS NAMEN DE BRANDKAST ÏMFF Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben inbrekers een nachtelijk bezoek gebracht aan de woning van de heer E. Kijl- stra te Surhuisterveen, verte genwoordiger van een brand verzekering. Voor 't openen van de brand kast wilden de heren blijkbaar een rustiger plekje zoeken, want zij hebben het gevaarte naar buiten gesleept en daarna op een auto geladen. Volgens de heer Kijlstra zal de inhoud een zware karwei. De kast bevatte namelijk in hoofdzaak admini stratieve bescheiden. VIJF SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. In het afgelopen weekeinde heeft de douane bij Vaals drie smokkelauto's aangehouden met in totaal 1000 pond koffie. Herhaaldelijk komt het nog voor dat smokkelaars proberen te voet over de grens te komen. Zondag werden er vijf gearres teerd. Een hunner werd licht ge wond doordat hij bij een poging te ontvluchten een schot in het linkerbeen opliep. zult 'z morgon» „kiplekker" bed springen. Elke dag moet uw lever een liter ral In uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw sptisvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stronten Bist Carter's Levarpillatjes. allerminst de bedoeling, dat Arn hem een gedeelte van de staats taak overneemt, zei hij. Tijdens een informele zitting gaf burge meester A. A. Schuit van Kort gene vooraf een uiteenzetting over de ramp, die ook zijn ge meente trof. Niets is zo ver schrikkelijk als het water en men wordt stil, wanneer men de ellende ziet, die door één nacht teweeggebracht is, merkte hij op. Voor de zo spontaan geboden hulp was hij zeer erkentelijk, vooral waar het door een stad gebeurt, die zelf zwaar getroffen is geweest. De terugkeer van de bewoners naar Kortgene, waar reeds enkele hulpploegen uit Arnhem werken, zal deze week beginnen. komen vroeg in't voorjaar Het Amsterdams gerechtshof heeft Dinsdagochtend uitspraak doende, de 25-jarige slagers knecht J. S. uit Haarlem veroor deeld .ot 12 jaar gevangenisstraf met aftrek, omdat hij op 23 Juni j.l. de 53-jarige scheepsbouwer Dikmans in diens werkplaats aan het Spaarne van het leven had beroofd door hem met een voorhamer diverse slagen op de schedel Loe te dienen. In eerste instantie was de ver dachte door de rechtbank tot dezelfde straf veroordeeld. In hoger beroep eiste de proc.-ge neraal 14 dagen geleden 15 jaar. Hec betrof hier de zaak tegen diverse familieleden van het slachtoffer, die zelf weinig gunstig bekend stond en wiens stoffelijk overschot door 2 vrien den van zijn dochters in het water van de Spaarne werd neergelaten, nadat het met ijzer was verzwaard. De vrouw van het slachtoffer, mevr. J. M. D.K. was in eerste instantie door de rechtbank we gens het uitwissen van sporen van het misdrijf tot de maxi mum daarop gestelde straf van 6 maanden veroordeeld. Ook dit vonnis werd Dinsdag door het hof bevestigd. De 23-jarige zoon J E. D. kreeg 4 in plaats van de hem aanvankelijk opgelegde 6 maanden. De Akense douane heeft in Februari niet minder dan 477 smokkelauto's aangehouden. Het grensverkeer te Vaals steeg in de afgelopen maand met 21 procent. In totaal pas seerden 271.000 personen deze grenspost. De Amerikaanse senator Mac- Carthy heeft meegedeeld, dat de commissie van onderzoek waar van hij voorzitter is, er van op de hoogte is gesteld, dat 45 koopvaardijschepen onder Griekse, Italiaanse en Franse vlag, waarop de V. S. een hy. potheek hebben, op communis, tisch China varen. Ook 51 an dere schepen, waarop de V. S. eveneens rechten kunnen laten gelden, zouden voor de handel met communistische landen ge bruikt worden. MacCarthy voegde er aan toe, dat deze schepen sedert het uit breken van de vijandelijkheden cp Korea 183 reizen naar ha vens van communistische lan den hadden ondernomen, waar van 78 naar China. De commissie-Mac-Carthy zou binnenkort deze gevallen aan een openbaar onderzoek onder werpen. De stad Wilmington aan de Cape Fear rivier in de Ameri kaanse staat Noord-Carolina is geteisterd door een hevige pak- liuisbrand. Vier opslagplaatsen brandden tot de grond toe af, niettegenstaande het feit, dat er 13 brandweerafdelingen en een drijvende brandspuit aan het De Deense minister van Bui tenlandse Zaken, heeft in Zwe den verklaard, dat „het misluk ken van de onderhandelingen over een Scandinavisch defen sie-verbond" niet heeft geleid tot een verzwakking van de ban den tussen de Scandinavische landen. „De oprichting van de Noorse raad bewijst, dat de samenwer king tussen de Scandinavische landen actiever is dan ooit tevo ren". Een samengaan van Zwe den met het Atlantische pact zou een versterking van dit pact in het algemeen met zich bren gen en een versterking van de Noordelijke flank in het bijzon der. Denemarken begrijpt echter het s.andpunt van Zweden, dat niet van zijn neutraliteit wenst af te wijken. blussingswerk deelnamen. 18 Brandweerlieden liepen ver wondingen op. Twaalf van hen moesten in een ziekenhuis wor den opgenomen. De schade be draagt meer dan 10 millioen dollar. Aangewakkerd door een krach tige wind, sloeg het vuur gemak kelijk over van het ene pakhuis op het andere. In de opslag plaatsen, die nitraten, suiker en tabak bevatten, deden zich ont ploffingen voor. De brandweer slaagde er tenslotte in het vuur tot staan te brengen, voordat 'n pakhuis me. natriumnitraat, 'n zeer brandbare stof die bij kunstmestbereiding wordt ge bruikt, vlam vatte. De brand schijnt te zijn ver oorzaakt door vonken van een electrische kachel, waaraan her stellingswerkzaamheden werden uitgevoerd. door Allan Penning 46) (Nadruk verboden). Arabella was vuur en vlam voor het plannetje en overstelpte Peter Wins met dankbetuigin gen. „En wat Bill aangaat, kap'tein, laat dat maar aan mij over. Bin nen de week eet ie uit mijn hand", verzekerde ze hem, terwijl ze met haar zwarte poezelhandjes bemoedigend op Peters schouders klopte. Toen ze weg was, riep hij Bill en als een paar samenzweer ders staken ze de koppen bij el kaar. Telkens klonk een zacht gegrinnik op. Tot slot haalde de gezagvoerder 200 dollar uit de brandkast, die hij Bill in de han den stopte. „Bill", zei hij met een demo nisch lachje, „drink het nou niet allemaal op". Bill grinnikte. Een week later meerde de „Ping Ho" opnieuw langs de ka de van Port Swettenham. Een uur daarna kwam de schone Ara bella aan boord. Twee en drie treden van de valreep nam ze te- schamele beloning zijn voor hetgelijk. Nog vóór ze op de com mandobrug was, begon ze al te schreeuwen. „Waar is de kap'tein? Ik moet de kap'tein hebben! Een arme alleenstaande vrouw zoiets aan te doen! De vuile drankladder, mijn goeie naam heeft ie te grabbelen gegooid. Mijn reputatie van ja ren lang, als een eerzame, hard werkende respectabele vrouw. Jaren lang hebben de mensen me gekend. Jaren lang heeft geen mens en geen kind een onverto gen woord over me gezegd en nouhoren moet je ze! Vlak langs mijn huis lopen ze te zin gen en te schreeuwen: Arabella, ga je trouwen met dat dronken varrekeArabella met d'r whiskeyladderMaar ik laat het me niet anleuneVandaag nog zal je 'm weghale, al moet je 'm op een brancard naar boord laten brengenEven hapte ze naar adem. „Wat is d'r aan de hand?" vroeg Peter kalmpjes, „lukt het niet met de jonge liefde?" „Jonge liefde, ik zal 'm jonge liefde geven! Mijn hele boeltje heeft ie kort en klein geslagen. Mij heeft ie willen vermoor- Tenten, kampeerwagens en kampeeruitrustingen. Op het IJsclub-terrein bij het Olympisch Stadion te Amster dam gaat de A. N. W. B. op 10, 11 en 12 April een grote nationale kampeertentoonstelling organi seren. Met deze tentoonstelling de eerste die in ons land op deze schaal wordt gehouden be oogt de A.N.W.B. een zo volledig mogelijk overzicht te geven van de in Nederland in de handel zijnde tenten, kampeerwagens en kampeeruitrustingen. Vele honderdduizenden Neder landers brengen jaarlijks hun vacantie kamperende door. Het aantal buitensport-zaken in ons land groeit voortdurend, waar bij komt, dat er ontstellend veel beunhazerij is en er door niet- deskundigen tenten etc. worden verkocht, welke een gevaar voor de gezondheid vormen. Tevens beoogt men het publiek tijdig voor het kampeerseizoen kennis te doen nemen van nieu- VOLGENS PLAN. De 17-jarige bokser George Adams die regelmatig onder hypnose trainde en daarbij werd gesuggereerd dat hij in zijn eerstvolgende gevecht in de der de ronde zou zegevieren, heeft in een op 6 ronden bepaalde partij zijn tegenstander neergehaald inde derde ronde. Zes weken geleden was Adams begonnen met zich tijdens zijn oefeningen te laten hypnotise ren, omdat hij voelde dat hij zijn zelfvertrouwen begon te verlie zen. Kort voordat hij de ring instapte was hij voor de laatste maal voor zijn wedstrijd in tran ce gebracht. „In het begin was ik een beetje zenuwachtig, maar verder is al les volgens plan verlopen", zei Adams na afloop. den.. Dat is geen mensda's een beestdrinken doet ie als een ketter. Een moordenaar is het, een beuldoor de politie heb ik 'n moeten laten wegsle penMaar betalen zal die de hele schade zal die me beta len.... tot de laatste cent." „Nou, nou", suste Peter, „hou je maar kalm hoor. Ik heb je wil len helpen. Jij wilde met alle ge weld met 'm trouwen en als hij nou, nu je 'm op zicht hebt ge had, niet bevalt, ja, dat kan ik moeilijk helpenWaar is hij nu? Heb je hem ineens afge maakt?" „Waar hij is! Waar ie thuis hoort, in het gevang! Daar ligt ie zijn roes uit te slapen, als een varken in zijn hok." Peter Wins luisterde niet ver der. Handig wipte hij langs Ara bella heen, sprong vlug op de kade en verdween in een der loodsen. Na eèn paar uur kwam hij te rug met Bill. Arabella was ver dwenen. „Nou Bill, hoe voel je je nou? Je schijnt aardig aan de gang ge weest te zijnBen je de hele week stomdronken geweest en wat heb je nog over van die 200 dollar?" Verontwaardigd keek Bill zijn baas aan. Toea trok hij een prop bankbiljetten te voorschijn. „Dronken? Ik... dronken? Hier we typen en het te weerhouden van de aankoop van ondeugdelijk materiaal. Men zal er alle soorten tenten aantreffen met de bijbehorende uitrustingen, zoals donzen slaap zakken, matrassen, veldbedden, keukeninrichtingen, rugzakken, fietstassen, kampmeubelen etc., waarbij ook het allernieuwste materiaal op deze gebieden zal worden ingezonden. Voorts zal er een volledige show van kampeerwagens zijn, waar bij niet alleen alle typen cara vans worden gedemonstreerd, doch ook de „tentwagen", een combinatie van aanhangwagen en tent. De tentoonstelling zal op Vrij dag 10 April door de burgemees ter van Amsterdam worden ge opend. Van de entréegelden zal een gedeelte aan het rampen fonds worden afgestaan. De minister van Buitenlandse Zaken mr J. M. A. H. Luns is te Washington aangekomen vcor een tweedaags bezoek, waarbij hij besprekingen zal voeren met president Eisenhower en leden van het Amerikaanse kabinet, aldus een mededeling van de Nederlandse ambassade. Minister Luns, die de Neder landse delegatie bij de V. N. leidt, heeft in gezelschap van ambassadeur dr J. H. van Roij- en een half uur op het Witte Huis met president Eisenhower van gedachten gewisseld. Voor heden staat een bespre king met de minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles op het programma. Ook Dinsdag zijn ui, vele de len van Frankrijk bosbranden gemeld, die worden toegeschre ven aan het buitengewoon war me en droge weer. Verscheidene brandweerafde lingen streden Maandag meer dan 3 uur om een brand in het bos van Pontainebleau te blus sen. Ongeveer 50 ha ging volle dig verloren. In het gebied ron dom Perigueux is in de vorige week meer dan 1500 ha bos ver woest. DONDERDAG 12 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.: 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Koor; 9-25 Voor de vrouw; 9.30 Water- s.anden; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Amusements muziek; 12.00 Gram.; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Orgel; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Lichte muziek; 1400 Hoorspel; 14.40 Gram.; 14.55 Voetbal; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Actualitei ten; 17.40 Gram.; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 13.15 Sport; 18.30 Amusements muziek; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Jazzmuziek; 19-40 Kwartet; 20.00 Beurzen open, dijken dicht; 20.05 Nws.; 20.10 Inleiding volgende uitzen ding; 20.15 Oratorium; 22.00 zijn 189 dollar terug. Precies twee flessen drank heb ik gekocht." „Maar hoe kan je daarvan een week lang zo laveloos zijn ge weest, Bill?" „Kapje moest me beter kennen. Je weet toch nog heel goed, dat ik een droeve dronk over me heb. Als ik een slokkie te veel op heb, ga ik hoogstens huilen, maar zeker niet vech ten De hele week ben ik broodnuchter geweest, zó nuch ter, dat ik me zo nu en dan in een hoekje heb zitten te scha men. Ik moest wel nuchter blij ven, anders had ik niet zo te keer kunnen gaan, maar ik was de enige die het wistToen ik nog een kleine jongen was, speel de ik heel goed komedie en blijk baar ben ik het nog niet verge ten „Ze schijnt niet meer met je te willen trouwen, Bill. Da's ten minste dat." „Tja, jammer „Jammer? Durf jij van jammer te spreken?" „Tja, jammer van die mooie meubetljes van haar, die ik in puin heb moeten timmeren Enfin, een goede komedie daar moet, zeggen ze, actie inzitten. Nou, die zat er in, dat kan ik je verzekeren!" (Wordt vervolgd). Mededelingen; 22.05 Voordr.; 22.20 Gev. programma; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gr. HILVERSUM II: 7-00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Mis; 9.30 Gram.; 10.00 Gew. mu ziek; 10.30 Morgendienst; 11-00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 Causerie; 12.03 Lich.e mu ziek; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano; 14.00 Ork.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gev- muziek: 15.45 Gram.; 16.00 Le zing; 16.30 Piano; 17.00 Voor da jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Voor dracht; 18.00 Weense muziek; 18.35 Op de stelling; 18-45 Leger des Heilsmuziek; 19.00 Nieuws; 19.10 Levensvragen; 19.30 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. programma; 21.45 Vragen aan voorbijgangers; 22.15 Piano; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 2315 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Muziekdrama; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17-15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Cau serie; 19.50 Gram.; 20.00 Klank beeld; 20.30 Verzoekprogramma; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Ver- zoekprogramma; 22.00 Nieuws; 2215 Moderne muziek; 23.00 Nieuws. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Lime Light. MORGEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. De zoon van Ali Baba. HOEK: Logement 's Lands Welvaren, 4 uur: Buitenge wone vergadering stembe voegde ingelanden Oud-Wes- tenrijkpolder. 's-GRAVENHAGE: Hotel Central, 3 uur: Vergadering houders preferente aandelen Zeeuwse kustvaart maat- scnappij.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5