Zweeds schip na aanvaring gezonken Wat brengt de Radiol ^acsrl Meer mogelijkheden tot emigratie naar Canada Eerste groepen kunnen eind Juli vertrekken Adviezen voor houtvoor raden in rampgebieden Liefdadigheidsconcert te Londen BRITSE LUCHTOEFENING De Britten in de Kanaalzone Verbinding Bergen op Zoom—Steenbergen weldra hersteld Verklaring van generaal Eddy Prof. Josephus Jiifa over „waterschappen" Brand te New York Alle opvarenden gered Storm over Buenos Aires MALAKKA In 's-Hertcgenbosch geen zomer-carnaval Nederlandse kustvaarder in aanvaring in de Theems Aanzienlijke schade Het gat in da zeedijk bij Ossendrecht iMazelenepidemie te Tokio De schade in Willemstad V. S. wijzen Tsjecho- Slowaakse beschuldigingen af De emigratie naar de V. S. POOLSE STRAALJAGER OP BORNHOLM GELAND TWEEDE BLAD Vrijdag 6 Maart 1953 8a Jaargang Mo. 2284 De belangrijke verruiming in de immigratie-mogelijkheden voor niet-agrariërs, waartoe de Canadese regering onlangs heeft besloten, geldt met ingang van Woensdag ook voor diegenen, die zich nog niet voor emigratie naar Canada hebben aangemeld. De aanmeldingskantcren van de gewestelijke arbeidsbureaux en de par „iculiere organisaties beschikken thans over lijsten van in Canada bestaande vaca tures, die aan velen nieuwe emigratiemogelijkheden bieden. De verruiming omvat 3 cate gorieën. Personen, die tot de eerste categorie behoren, kun nen evenals landbouwers nog dit jaar in onbeperkte aantallen vertrekken. Hiertoe behoren o.a. huishoudelijke hulpen, verpleeg hulp, arbeiders in de vliegtuig bouw, bulldozer-chauffeurs, koks etc. Zij, die deel uitmaken van de tweede categorie, dat zijn o.a. ongeschoolde mijnarbeiders, steno-typistes en mannelijk winkelpersoneel, kunnen nog dit jaar in beperkte aantallen vertrekken. Een derde categorie, waartoe o.a. behoren huisschilders, gla zenmakers, timmerlieden, kleer makers, electro-monteurs en uurwerkmakers, zal pas in 1954 en eveneens in beperkte aantal len kunnen vertrekken. De lijst van beroepen in totaal is zeer uitgebreid en gevarieerd. De aanmeldingskantoren verstrek ken ook gegevens over de aard der werkzaamheden en de ver eiste vakbekwaamheid. Voor al le beroepen geldt, dat een be hoorlijke kennis van de Engelse resp. de Franse taal, in het bij zonder wat de vaktermen be treft, aanwezig moet zijn. Voorts geldt ook bij de nieuwe regeling de bestaande beperking van de gezinsgrootte, te weten: het aantal gezinsleden beneden de 16 jaar mag niet meer omvatten dan 2 maal het aantal boven de Het houtvoorlichtingsinstituut deelt mede, dat het houtinsti tuut T.N.O. te Delft zich bereid heeft verklaard alle vraagstuk ken betreffende de behandeling van houtvoorraden van hout handel en houtverwerkende be drijven in de rampgebieden te behandelen. Vragen over de behandeling van houten meubelen, huisraad, vloeren in woningen enz., die eveneens door het T.N.O.-in- stituut worden behandeld, die nen gerichtte worden tot de Nederlandse Huishoudraad te Den Haag, Statenlaan 142, tel. 551723, die hieromtrent nog na dere mededelingen zal doen. In de Royal Albert Hall te Londen is Woensdagavond een concert uitgevoerd ten bate van de overstromingsslachtoffers in Engeland en Nederland. Het werd bijgewoond door ko ningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh. Er waren 6000 bezoekers. Het concert werd ge geven door het Londens Phil- harmonisch orkest. Het Britse „Bomber Com mand" zal tussen 16 en 22 Maart onder de naam „Jungle King" zijn grootste oefening sinds de oorlog houden. Er zullen schijnaanvallen worden gedaan op doelen op 't Europese vasteland, o.m. op het oefenterrein te Nordhorn in W. Duitsland. Canberra-straalvlieg- tuigen en bommenwerpers van de typen Washington en Lin. coin zullen er aan deelnemen. Escadrilles van de geallieerde luchtmachten, sectie Cen.raal- Europa, zullen met jagers te genstand bieden. Dr Foead Galal, de Egypti sche minister van Voorlichting, heeft op een persconferen.ie gezegd dat Egypte niet onbe paald kan wachten tot Enge land onderhandelingen begint ovèr de ontruiming van de ka naalzone door de Britse troepen. „Egypte staat op onvoorwaar delijke ontruiming en zodra En geland dit beginsel aanvaardt, kunnen de besprekingen begin nen. Hoe lang wij nog kunnen wachten is een psychologische kwestie", aldus de minister. 16 jaar. Tenslotte blijven ook van kracht de algemene eisen van goede gezondheid, gunstig verleden e.d. In alle gevallen is tijdige aanmelding van belang. Verwacht mag worden dat de eerste groepen emigranten, die onder deze verruiming vallen, vóór eind JUli a.s. zullen kunnen vertrekken. De verruiming houdt geen verband met de toezegging van de Canadese regering met be trekking tot de emigratie van watersnoodslachtoffers. Over een dag of 8 zal de ver binding tussen Bergen op Zoom en Steenbergen voor het snel verkeer zijn hersteld. Bij „De Witte Ruiter" waar het water van de Ligne onder de weg doorstroomde, waren door de overstromingen grote gaten in de weg geslagen. Fran se militairen hebben de gaten met zandzakken gevuld- Thans worden de zakken ver wijderd en met nieuwe grond vult men de gaten op. Straat, werkers zijn al begonnen met het herstel van het wegdek. Over enkele honderden meters waren de klinkers weggeslagen. Als de auto's weer toegang krijgen tot het weggedeelte, dat overstroomd is geweest, zal ei- voorlopig één-richting verkeer zijn. Het verkeer dat van Ber gen op Zoom komt, zal worden omgeleid langs het Waterhoefje. Langs de weg ligt namelijk een dam van zandzakken en de eerste weken zal die niet verwij derd mogen worden. Luit-generaal Manton Eddy, de aftredende bevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft verklaard, dat ongeveer 85 procent van het Amerikaanse leger in Europa dag en nacht klaar is voor actie in geval van moeilijkheden. Dit verklaarde generaal Eddy bij zijn aankomst in Washing, ton. Prof. mr. A. O. Josephus Jitta, hoogleraar in het staatsrecht aan de technische hogeschool te Delft, heeft gistermiddag voor het contactcentrum op voorlichtingsgebied te 's-Gravenhage een voor dracht gehouden over waterschappen. Hieraan is het volgende ont leend: De toestand van onze bodem is van invloed geweest op ons volkskarakter en het recht. Het maatschappelijk nivellerend ka rakter van de strijd tegen hoog water van zee en rivieren heeft verhinderd, dat het leenstelsel zich hier kan inburgeren. De dijk werd gemeenschappelijk ge maakt en verdedigd. Die strijd heeft ons opgevoed tot zelfbe stuur en deze vrijheidszin ge staald. De waterschappen, die in de 12e en 13e eeuw zijn ontstaan, zijn de exponent van die geest. Men heeft er over getwist of zij zijn ontstaan door samenwerking van belanghebbenden, gesantio- neerd door de overheid, of door het afstaan van een overheids taak aan coöporaties. Sinds Thorbecke staat het vast, dat de waterschappen openbare lichamen zijn. Zij worden door de overheid (de Prov. Staten met goedkeuring van de Kroon) inge steld en met overheidsmacht be kleed. Vroeger hadden zij zelfs rechtspraak. Zij kunnen werken opleveren, verordeningen vast stellen, die met de sterke arm handhaven, belastingen heffen en, in geval van watersnood, zelfs conscriptie (het dijkleger) invoe ren en onmiddellijk tot onteige ning overgaan. Hun taak omvat de regeling voor het water, de instandhou ding van de bodem en de aanleg en het onderhoud van land- en waterwegen. Zij staan onder toezicht resp. oppertoezicht van de Prov. Sta ten en de Kroon. Deze kunnen de waterschappen en hun gehele in richting opheffen, hun reglemen ten (die provinciale verordenin gen zijn) wijzigen en de water schappen bepaalde werkzaamhe den opleggen of verbieden. Kort om deze hogere autoriteiten kun nen de waterschappen maken en breken. In geval van watersnood heb ben zowel de besturen der water schappen en die hogere autori teiten buitengewone bevoegd heden. De Kroon kan de leiding ingenieur van de rijkswaterstaat opdragen. De regering heeft een wetsont werp aanhangig gemaakt, waar bij het herstel van de beschadig de dijken in handen komt van de centrale overheid, die ook de kos ten zal betalen. De minister van Verkeer en Waterstaat kan die werkzaamheden weer delegeren aan de provinciale of water schapsbesturen. Maar hij blijft er voor verantwoordelijk aan de Staten-Generaal. De spreker vergelijkt dan al oude corparaties met de nieuwste, de productie- en bedrijfschappen van de P.B.O., waarvan nog zal moeten blijken, hoe zij zullen werken. Men zal misschien een aantal waterschappen kunnen samen voegen en ze zo beter uitrusten. Maar het beginsel „wie water deert, die water keert," waarvan de waterschappen de toepassing zijn, moet worden gehandhaafd. Dat is ook de opvatting van de regering en van Gedep. Staten van Zuid-Holland. Bij een brand in een meubel fabriek te New York zijn 5 man nen en 2 vrouwen om het leven gekomen. Tien personen, onder wie 2 brandweerlieden werden gewond- De brand werd, hoewel er een brandmelder in de buurt was, aanvankelijk bestreden door handblusapparaten, maar de blussers konden het vuur niet meester worden. 146 Personen werden door de vlammen van de bui.enwereld afgesloten. Doordat toevallig een brand meester passeerde werd alarm gemaakt en kon de brandweer aanrukken. Het gebied van Buenos Aires is Dinsdagavond geteisterd door een hevige storm, tengevolge waarvan ernstige materiële schade werd aangericht. Talrij ke huizen in de voorsteden wer den beschadigd en telegraafver bindingen werden verbroken. In de haven sloegen verscheidene schepen van hun ankers los De verbindingen met het me. rendeel van de steden in de provincie Buenos Aires werden gestagneerd. Het is nog niet be kend, of er slachtoffers zijn te betreuren. De Britse troepen op Malak- ka hebben bij een overval op 'n kamp in het oerwoud 30 km ten Zuidwesten van Koela Loem- poer, het hoofd van de commu nistische opstandelingen in de staat Selangor, Law Tsjeng en een aanhanger gedood. Zes an deren, onder wie 5 vrouwen, ga ven zich over. Het hoofd van de politie van Selangor noemde het resultaat van de actie de belangrijkste prestatie die tot nog toe in de staat is geleverd. Zoals wij in ons vorig num mer meldden, is Donderdag ochtend in Het Kanaal, 60 mijl ten N. W. van Oostende, het 3823 ton metende Zweedse schip „Rigel" gezonken na een aan varing met het Italiaanse schip „Senegal". Van de bemanning, die 29 koppen telt, zijn er 28 op gepikt door het Britse stoom schip „Arnhem", dat een dienst tussen Harwich en- Hoek van Holland onderhoudt. De tweede machinist werd opgepikt door de „Senegal". De Senegal heeft geen ernsti ge schade opgelopen. De aanvaring geschiedde bij dichte mist. De reddingsboot van Wahonon-Naze (Essex), de sleepboot „Schelde" uit Vlissin- gen en de reddingsboot „Presi dent Wiersma" uit Breskens voeren uit, maar behoefden geen dienst te doen. De Rigel een schip van 48 jaar oud, is eigendom van de rederij „Iris" te Stockholm. Donderdagochtend is de „Arn hem" te Hoek van Holland aan gekomen. Er hing een zware mist, zo vertelde de gezagvoerder van het Zweedse schip, kapitein Si gurd Erdtman uit Stockholm, die zich echter niet wenste uit te laten over het hoe en waar om van de aanvaring. Aan zijn spaarzame mededelingen ontle nen wij, dat de aanvaring cm tien minuten over half één Ne derlandse tijd geschiedde. Het ging allemaal ontzettend vlug. Na een minuut zaten 29 opva renden van de Zweed dan ook in de reddingboot, waarna de „Rigel" zonk. Volgens kapitein Pickering, gezagvoerder van de „Arnhem", die de schipbreukelingen liefde rijk aan boord had opgenomen, was de „Senegal" een Italiaans tankschip. De Arnhem had de noodseinen opgevangen van de Rigel en op het radarscherm aan boord van het Britse pas sagiersschip kon men de Rigel ten onder zien gaan. Direct werd de kcers gewijzigd en de Arnhem zehe koers naar de plaats des onheils, die zich op ongeveer 6 mijl van de plaats bevond, waar de Arnhem was. Het was zó mistig, zei kapi tein Pickering, „dat ik de red dingboot, waarmee de 29 opva renden zich in veiligheid had den gebracht, niet kon zien, toen deze langszij van de Arn hem lag". Het aan boord nemen was toen nog werk van een ogenblik en Donderdagochtend kwamen de mannen behouden in Nederland aan. Voor de scheepvaart is 1953 niet erg gunstig begonnen. Nu weer het verlies van de „Rigel", doch gelukkig zijn hierbij geen mensenlevens te betreuren ge weest. Hoewel in meerdere steden met de gedachte aan een zomer carnaval wordt gespeeld,, heeft men op een vergadering ten stadhuize te 's-Her ogenbosch van vertegenwoordigers besloten de afgelaste carnaval-viering in Oeteldonk niet naar een later tijds.ip te verschuiven. Van de zijde der Horeca-be- drijven was men aanvankelijk geporteerd voor een „uitgesteld" carnaval, doch men heeft deze idee laten varen. De eigenaars van café's en restaurants heb ben echter tegenover het Bos sche gemeentebestuur de wens te kennen gegeven dat zij ter gelegenheid van het half-vasten een „soepeler" houding ver wachten ven aanzien van het afgeven van muziekvergunnin- gen en het later stellen van het sluitingsuur. De burgemeester heeft toege zegd deze wens in nadere over weging te nemen. Het op deze vergadering genomen besluit houdt echter geen verband met een eventuele Oeteldonkse dag tijdens de muziekfeesten. De 393 ton metende Neder landse kustvaarder „Westerdok" is Woensdagavond ter hoogte van Northfleet in de monding van de Theems in aanvaring ge komen met het 1512 ton meten de Noorse stoomschip „Hildur 1". Het Nederlandse vaartuig Opnieuw is men begonnen met pogingen om het grote gat in de zeedijk bij Ossendrecht te dich. ten. Vorige week was er in de buitenkil een nooddam van schorgrond gelegd, die echter weer even snel wegspoelde. Het gat in de zeedijk is een van de moeilijkste te dichten gaten in het hele rampgebied. Vlak naast de sluis is het water door de wering gebroken, over een lengte van 40 meter. Het is buitengewoon moeilijk, om op de drassige schorren een nood dam te leggen. Omdat de eerste poging mis lukt is, zal men nu voorzichtiger te werk gaan. Een aantal grote zinkstukken wil men in de geul neerlaten en als die het houden, wordt aan beide kanten een van een bepaald werk aan een zandstuk geplaatst. Bij 't eerst volgend dood tij volgende week Woensdag wil men dan de definitieve dichting van het gat wagen. Wellicht zal de zeesluis, naast de dijkcoupure, aan het herstel werk ten offer moeten vallen- Onder een der sluismuren is de grond namelijk weggespoeld en het inbrengen van een nieuwe zandfundering zal buitengewoon moeilijk zijn. In Tokio is een mazelenepide mie uitgebroken. Zestig mensen zijn al gestorven en 1350 zijn ziek. De dienst voor de volksge zondheid verwacht, dat 900.000 mensen de ziekte zullen krijgen- De schade in Willemstad kan gevoeglijk op 3 tot 4 millioen gulden worden geschat, heeft de burgemeester aan de gemeen teraad meegedeeld. Tien huizen in de polders rond het ves.ing- stadje zijn verwoest; 100 werden ei zwaar en nogmaals 100 licht beschadigd. Er is „zeer veel" vee verdronken. Deze balans is zwaar, zei de burgemeester, maar wij moeten dankbaar zijn, dat de ramp niet meer dan 2 mensenlevens in on- In een door de Amerikaanse ambassadeur in Tsjecho-Slowa- kije aan het Tsjechoslo waakse ministerie van Buitenlandse Zaken overhandigde nota heb ben de V. S. nadrukkelijk her nieuwde beschuldigingen, dat zij werkzaamheden van spion nen in Oost-Europa financieren, tegengesproken. Van Tsjechoslowaakse zijde is verklaard, dat 100 millioen dollar, die gereserveerd waren voor hulp aan vluchtelingen uit communistische landen, in wer kelijkheid voor het financieren van activiteit van spionnen zijn bestemd. door Allan Penning 42) (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK X. Bevat bijna indiscrete onthullin gen over het liefdeleven van Bill en zijn ontsnapping aan het huwelijksjuk. Een wijs man had ongetwijfeld het epistel met bekwame spoed aan de goede zorgen van de diep zee vissen toevertrouwd, maar, wanneer je na een jaar of twin tig voor de eerste maal weer eens een brief ontvangt, bekijk je zo'n document door een andere bril. Dat Bill er blij mee was en het „billet doux" met reverentie aan zijn lippen bracht, kan onmoge lijk als waar verhaald worden, maar hij nam het geval ernstig en dat was er natuurlijk al glad naast. Bill zat lelijk met het ge val in. Van het juiste verloop van het feest bij de schone Ara bella herinnerde hij zich machtig weinig en zeer zeker herinnerde hij zich niets van tedere ontboe zemingen of iets anders dat zijn Dulcinea tot dit liefdes-epistel zou hebben kunnen verleiden. Gode zij dank was de verhou ding met de ouwe weer geklaard en misschien dacht Bill, was het aan te bevelen om de „kap" maar in het onaangename avontuur te betrekken. Tenslotte was de ouwe goed vertrouwd met pen en inkt, want als hij terug moest schrij ven, deed hij het maar liever met behulp van iemand, die wist hoe- vèr, je kan gaan. Bill McLeod stelde, zoals zo velen, het zetten van een handtekening buiten de monster-rol, gelijk met het teke nen van eigen doodvonnis. Na tafel legde hij het geval voor aan zijn gezagvoerder. Peter Wins kon een lachje van stille verkneutering met moeite onderdrukken. Stel je voor een vrouwspersoon, die waarachtig verliefd was op Bill, en nog wel met een onbaatzuchtige liefde, en dan de manier, waarop Bill het naar voren had gebracht. „Kap'tein," had hij gezevd, „U bent er zelf tegen aan getippeld, dus U bent, om het zo maar 's te zeggen, een man met erva ring." „Tegen aan getippeld, Bill?", had Peter verwonderd gevraagd, want nog was het bestaan van het liefdes-document voor hem een geheim. „Waar ben ik tegen aan getippeld, zoals je het zo bloemrijk uitdrukt?" ,,Nou," zei Bill, die wel voelde, dat hij het geval niet bijster di plomatiek had aangepakt, „ik be doel maar zó. U bent toch óók getrouwd enne „Oók getrouwd!", lachte Peter, „ben jij misschien in het duister van de nacht aan boord van de huwelijksboot geklauterd? Ik heb kerels de gekste dingen zien doen als ze er een paar te veel op had den, maar trouwenneen, dat heb ik nog niet meegemaakt. Maar van jou, Bill, zou niets me verwonderen." „Ach," klaagde Bill, „U slaat altijd zo doorHeb ik dan een ogenblik gezegd dat ik getrouwd was?" „Neen, dat heb je niet. Einde lijk heb je ook eens gelijk. Maar je had het over er tegen aan ge tippeld te zijn en in jouw geval zou ik dat voor een huwelijk niet zo'n gekke uitdrukking vinden. Alleen ben ik bang, dat de onge lukkige vrouw er méér tegen aan getippeld zou zijn, dan jij. Haar enige hoop zou dan ook blijven, binnen niet al te lange tijd wedu we te zijn. In ieder geval een bar schrale troost." „Enfin," zei Bill, terwijl hij de minnebrief op tafel gooide, „mis schien weet ik het dan niet zo te zeggen, maar leest U dit maar 's." Ik weet niet, wat ik d'r mee aan moet. Niet hardop asjeblieft, kap, want ik ben al misselijk." Diepe stilte heerste er, terwijl Peter de brief las. In het begin wilde hij lachen, maar de zaak was tè ernstig. „Da's niet mooi, meester Zo'n koffiekleurige juf schrijft dergelijke epistels niet aan een Europeaan, tenzij ze heel wat ernstiger plannen heeft. Van dat mooie avondje herinner je je na tuurlijk niks, maar enfin, die avond kan het ook moeilijk zijn gebeurd. Heb je haar vóór dien of misschien er na geschreven?" „Geschreven?," vroeg Bill ver ontwaardigd. „I k schrijven aan een vrouwspersoon? Zo langza merhand moet U me toch genoeg kennen om te weten, dat ik niet aan een vrouwspersoon zal schrij ven. Niet aan de keizer van Chi na, al draagt ie een rokkie." Peter bleef ernstig. „Bill, je moet dit grapje heus niet te luchtig opvatten. De scho ne slaapster heeft wat van jou in handen en ze broeit wat uit, daar kan je yes op zeggenTrouw beloften, schadevergoeding, een advocaatje voor ongure zaakjes die op een percentage van de buit rekentDenk nou 's goed na. Heb je haar nooit van je le ven geschreven of in bijzijn van anderen een liefdesverklaring af gelegd? Want heus, dit muisje heeft een staartje, daar kan je op rekenen." (Wordt vervolgd.) ze gemeente heeft geëist. Uit voerig heeft de burgemeester de vele maatregelen genoemd, wel ke in de laatste uren vóór de ramp en in de dagen, die op de ramp volgden, zijn getroffen. Hij prees daarbij de raadsleden en wethouders, die gced werk hebben gedaan en sprak zijn erkentelijkheid uit jegens een reeks van personen en instan ties, die Willemstad hebben ge holpen. Speciale lof had de bur gemeester voor de commando's uit Roosendaal, die tot hun borst aoor het water lopend de ver binding met het geïsoleerde stadje herstelden. Een voorstel van de raad om het gemeente- personeel extra te belonen voor de vele uren overwerk verheug de de burgemeester, maar hij wees het van de hand. Wat op de secretarie is gepresteerd, is bewonderenswaardig, zei hij, maar het was plicht. De republikeinse senator Lan ger heeft bij de senaat een wets ontwerp ingediend tot uitgifte van 328.000 immigrantenvisa, buiten de quota om, aan vluch telingen, uitgeweken Duitsers en inwoners van Italië, Grieken land en Nederland. Deze visa zouden over een periode van 3 jaar Verstrekt worden, te begin nen in Juli a.s. Langer is voorzitter van de juridische commissie van de se naat. liep aanzienlijke schade op aan stuurboord en is voor anker ge gaan. Een sleepboot blijft in de buurt, aangezien de Westerdok water maak.. Het vaartuig was op thuisreis naar Amsterdam. Het onderhoudt een geregelde dienst tussen Amsterdam en Londen en wordt beheerd door Kampmans bevrach.ingskan- toor in Amsterdam. De Hildur 1 is met schade aan de boeg voor anker gegaan bij Gravesund. Ook dit schip maak te water. Het Noorse schip staat geregistreerd te Drammen. De kustvaarder Westerdok is eigendom van de firma Kamp man te Amsterdam. Het schip dat een laadvermogen heeft van 650 ton is Zaterdagavond j.l. van Ams.erdam vertrokken met stukgoed. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. Kapitein is de heer Smith. De bemanning bestaat uit 11 koppen. Donderdagochtend is een Poolse straaljager op he. Deen se eiland Bornholm geland. Het toestel cirkelde om het eiland alvorens op het vliegveld Roën- ne te landen. De commandant van Bornholm heeft de .oegan- gen tot het vliegveld laten af zetten en het vliegtuig onder mili.aire bewaking gesteld. Hoge Deense officieren zijn naar Bornholm vertrokken om het Poolse vliegtuig te inspec teren. De Britse luchtvaart- at.aché bevindt zich ook in hun gezelschap. De kolonel van Bornholm, weigert bijzonderhe den te verstrekken. Kort nadat de Poolse straal jager was geland, cirkelde een ander straalvliegtuig boven Bornholm. Vermoed wordt, dat dit een Russische Mig is ge weest, die het Poolse vliegtuig in het oog hield- ZATERDAG 7 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.8.55 Voor de vrouw9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10 00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders: 11.30 Piano; 12.00 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Dansmuziek13.55 Radioweekjournaal14.20 Gr.; 14.45 Boekennieuws; 15 00 Lich te muziek; 15.30 Causerie; 15.45 Dansmuziek; 16.15 Voetbalwed strijd Nederland-Denemarken 18.15 Nieuws; 18.30 Varia; 18.35 Koor; 19.00 Staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.20.15 Beurzen open, dij ken dicht; 21.45 Gram.; 22 00 Commentaar; 22.15 Gev. muz.; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.13 Gram. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gew. mu ziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.: 10 00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gr.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13-20 Gram.; 13.35 Amusements muziek; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Voor de jeugd; 14.20 Eng. les; 14.40 Voor de amateurs; 15.15 Kunst; 15.55 Orkest; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gev. muziek; 18.15 Week overzicht; 18.25 Orkest; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Nws-; 19.10 Gram.; 19.20 Parlements- overzicht; 19.30 Gram.; 20.00 Causerie; 20.15 Beurzen open, dijken dicht; 22.00 Hoorspel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Oratorium. BRUSSEL VI.: 12-00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Pi ano; 13.30 Piano; 14.15 Vlaamse muziek; 15.00 Muziekkroniek 16.00 Gram.; 16.15 Zang; 16.40 Gr.; 16.45 Eng. les; 17-00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Kwar et; 18.10 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Cabaret; 21.00 Gram.; 21-15 Kro niek; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. DE VRIJE ZEEUW w:u

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5