REGENJASSEN J. K. VAN DIXHOORN 2 f Uil Je Srevinctc Hengstenpremiekeuring te Axel Ook in een regenbui Het gat bij Herkingen nog deze week dicht? PLOEG AGENDA Mv-eA%cd dat 1/lWvt dhaofyt Shelter 115.- Piccadiliy 73.50 oo 92.00 98. Martini 98.00 B.B.B. 77.50 62.00 Simplon 47.50 5 3.25 68.75 3 4ï MEER VERVOER MET ZEEUWSE VEREN. AXEL. BIERVLIET. OOSTBURG. IJZENDIJKE. ZUIDZANDE. ZIERIKZEE. KONINKLIJKE VERENIGING „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" AFDELING ZEELAND ..zo n SHELTER JAS L 11 8 1 4 I 3 31 1 43 NOORDSTRAAT 22 Ag a TERNEUZEN la lb 2a 2b 2c 2d 3a 3b 3c 2a 2b 2c 3a 3b 3c 3d 3a 3b 1 2a 2b 2c 3a 3b 3c la lb 2a 2b 3a 3b 3a 3b De overstromingsramp heeft cok haar invloed doen gelden op het vervoer met de veren in de Ooster- en Westerschelde. Op de dienst VlissingenBreskens wer den in Februari 12.984 personen auto's vervoerd en 9.044 vracht auto's, totaal dus 22.028 terwijl in Februari 1952 slechts 11.907 auto's vervoerd werden. Het aan tal passagiers op deze lijn be droeg in Februari van dit jaar 140.296, in Februari 1952 werden 82.852 passagiers vervoerd. Het aantal auto's op de dienst Ter- neuzenHoedekenskerke bedroeg in Februari j.l. 2173 tegen 1128 in dezelfde maand van het vorige jaar. De nieuwe dienst Katse- veerDordrecht vervoerde 844 passagiers heen en 835 terug. De dienst ZierikzeeKatseveer, die zoals bekend, gedurende enige tijd gestremd is geweest, ver voerde van 17 tot en met 28 Fe bruari 1310 passagiers. WEST Z.-VLAAMSE MEISJES WERKEN IN WOLPHAARTS- DIJK. In West Z.-Vlaanderen is een spontane drang gekomen onder de vrouwen en meisjes om hulp te bieden aan de vrouwen in de overstroomde gebieden. Thans is een team van 5 meisjes te werk gesteld te Wolfaartsdijk. Er moet hard worden gewerkt, want de opdracht om de wonin gen en gebouwen vrij te maken van slijk is niet erg eenvoudig. Maandag a.s. worden de meis jes afgelost en komen er weer 5 meisjes. Er zijn reeds 3 teams ge vormd, doch er kunnen nog meer meisjes worden gebruikt. Vrij willigers kunnen zich aanmelden bij de maatschappelijke werksters aan de bekende adressen in West Zeeuws-Vlaanderen. RILLAND-BATH DOOR ZESTAL GEMEENTEN GEADOPTEERD. Het door de vereniging van Nederlandse gemeenten voorge stelde plan om Rilland Bath door de gemeenten Zaandam, Echteld, Valkenburg, Houthem, Alten en Doodewaard te doen adopteren, is door de gemeentebesturen van genoemde plaatsen geaccepteerd. Het college van Burg. en Weth. van Zaandam heeft Woensdag met het gemeentebestuur van Rilland Bath in formatieve be sprekingen gevoerd over de vorm, waarin aan het getroffen gebied hulp zal worden verleend. Definitieve plannen konden nog niet worden gemaakt, aange zien een te grote oppervlakte rond Rilland Bath nog blank staat. MINISTER DONKER BEZOCHT STAVENISSE. De minister van justitie, mr L. Donker, en de secretaris-generaal van justitie, mr J. C. Tenkink, hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan het geteisterde Sta- venisse. Zij arriveerden met een helicoptère. Er werd een bespre king gehouden met de burge meester, de heer A. Verburg, en de districtscommandant van de rijkspolitie in Zeeland. Na de be spreking werd een korte wande ling gemaakt door de gemeente. Toen. minister Donker en mr Ten- Mek wilden vertrekken, kon de helicoptère niet opstijgen. De burgemeester moest eerst enkele reserve-accu's laten aanrukken. AMSTERDA3I HELPT SCHOUWEN DUIVELAND. Zoals bekend heeft niet alleen Amsterdam, maar hebben ook en kele Overijsselse gemeenten, Voorburg en Boston, het eiland Schouwen en Duiveland geadop teerd. Middels onderlinge besprekin gen zal de hulpverlening worden gecoördineerd. Wel staat reeds vast, dat de hulp van de hoofd stad voornamelijk de publieke sector zal beslaan en de hulp van de hoofdstedelingen in ruimer zin, in de vorm van „vak helpt vak" zal worden geboden. Gisteren zijn uit Amsterdam naar het nog goeddeels onder wa ter staande en geëvacueerde eiland 3 vletten en 6 zolderschui ten vertrokken met velerlei ma terieel o.a. voor het opvissen van landbouwgereedschappen etc. De situatie op het eiland maakt het rattengevaar actueel. Reeds is een „rattenvanger" van de ge neeskundige dienst ter bestrijding van dit gevaar naar Zierikzee vertrokken. Binnenkort zullen nog enkele „vangers" hem vol gen. Vandaag gaan 8 gasfitters met materieel naar Zierikzee. Een Amsterdamse baby-brandspuit is voorts reeds in Noord-Gouwe Zodra het eiland eal zijn droog gevallen men schat over enige maanden zal de „vak helpt vak"-actie op volle toeren worden gebracht. Reeds worden de bedrijfsorga nisaties opgeroepen teneinde de voorbereidingen te treffen. VIERING VAN WALCHERENS HERSTEL EEN JAAR UITGESTELD. De stichting „Nieuw Walche ren" heeft besloten, de herden king van het voltooien van het herstel van Walcheren, die op 25, 26 en 27 Juni zou worden gehou den, een jaar uit te ^tellen. Het zelfde programma, dat voor de komende zomer weLs opgesteld, zal nu worden afgewerkt op 24, 25 en 26 Juni 1954. Over dit programma valt nog het volgende te zèggén. De eerste dag zal '"er een ontvangst zijn in hef stadhüis te Middelburg, waar hét bestuur van de stichting „Nieuw Walcheren" het „gulden bomenboek" aan het provinciaal bestuur zal aanbieden. Daarna wordt de eerste opvoering gege ven van een openluchtspel, dat de volgende dagen wordt her haald. Voor de tweede dag ver meldt het programma de groot ste parade, die ooit in Zeeland is gehouden en die door H.M. de Ko ningin zal worden afgenomen. Leger, marine en luchtmacht zul len hieraan medewerken. De ko ningin zal vervolgens het Walche ren in miniatuur, dat door ma quettebouwers is gebouwd, ope nen en 's middags een rondrit over 't eiland maken. Des avonds wordt in de Nieuwe Kerk te Mid delburg een plechtige herden kingsdienst gehouden, die even eens wordt bijgewoond door de koningin. De derde dag komen de Royal Marines uit Engeland naar Westkapelle om daar de be vrijding en de gevallenen te her denken. In Vlissingen is de finish van een sterrit en wordt het jaar lijks concours d'élégance gehou den. Voorts vermeldt het pro gramma o.a. concerten door de marinierskapel en de Amster damse politiekapel in Vlissingen en een groot vuurwerk. Vernieuwde Manufacturen zaak. Voor de tweede maal in enkele jaren tijds heeft de fa. Willem- sen in de Noordstraat alhier zich genoodzaakt gezien haar winkel pand uit te breiden. Was het de vorige maal in de frontbreedte, dat meer armslag gezocht werd voor benodigde winkelruimte en étaleermogelijkheden, thans heeft het perceel een uitbreiding on dergaan in de diepte met een en orme aanwinst aan voorraad- ruimte en een moderne op dag en lampenlicht berekende outil lage. De voorraad is zo overzichte lijk mogelijk te bewonderen en de zee van licht maakt het mo gelijk de stoffen critisch te be oordelen. i Ook de nieuwe afdeling is op moderne wijze ingericht. De winkeldrijvende midden stand gaat dus onverdroten ver der met de verbetering van de outillering der zaken ten gerieve van het publiek. Gevonden voorwerpen: Vulpen, Stationsstraat 9; bruin wollen kinderwant, Beatrixstraat 4; portemonnaie, Oudeweg 52; zwart kinderschoentje, gebouw rijkspolitie; bruine kinderhand schoen, Pr. Hendrikstraat 56; kin derwantje blauw/grijs, Kanaal kade 34; rubber automat, gebouw rijkspolitie; kinderwant rood/ bruin, Stationsstraat 37a; bruine alpinomuts, Julianastraat 15; muntbiljet Pr. Hendrikstraat 65; 3 muntbiljetten, P. Paulusstraat 18; bruin zakmesje, Stationsstr. 28; bril licht montuur, Magrette N 54a; half zijden groene sjaal gebouw rijkspolitie; rode baret Van Geetsum-Tieleman, Mar grietstraat; lipssleutel, Ds J. Scharpstraat 14; 2 zakdoeken, Pr. Hendrikstraat 49; y/ollen want, Irenestraat 17; bruine kinder want, De Ruijterstraat 20; porte monnaie, gebouw rijkspolitie; rij wieltas, Buthdijk O 70; kinder- portemonnaie, Wilhelminastraat 41; rood lederen portem. m. i., Oudeweg 25; herenpolshorloge, Nieuwstraat 18; portemonn. m.i., Sassing P 3; glacé herenhand schoen, Nieuwstraat 38. Bouw gemeentehuis begonnen. Deze weekk heeft een dragline de bouwput gegraven voor de bouw van Biervliets nieuwe raad huis op de hoek van de Markt. De Vlissingse bouwonderne ming W. F. Christiaansen heeft reeds de nodige materialen aan gevoerd en is met de voorberei dende werkzaamheden begonnen. De hoop is nu gerechtvaardigd, dat Biervliets secretarie na een gesukkel van ruim 7 jaar spoedig in een goed gemeentehuis kan worden ondergebracht. Wervingsavond B. B. Evenals elders in West Zeeuws- Vlaanderen werd Woensdag avond een vergadering gehouden onder leiding van burgemeester A. P. Kostense om te trachten vrijwilligers te werven voor de bescherming bevolking. Burge meester Kostense sprak een in leidend woord, waarom de B.B. noodzakelijk is, waarna er enkele films werden vertoond om het gesprokene te onderstrepen. Kapitein Stoorvogel van de rijkspolitie lichtte de sociale voor zieningen voor de wachthuipen etc. toe. Nadat burgemeester Kostense in een korte rede de aanwezigen tot deelneming aan de B.B. had opgewekt, werd overgegaan tot de werving van vrijwilligers. Dit verliep zeer bevredigend. Na af loop bleek het aantal vrijwilligers voor de gemeente Biervliet ruim voldoende. Vergadering Federatie Vrouwenverenigingen. In hotel De Vuijst vergaderde de onlangs opgerichtet Federatie van Vrouwenverenigingen in W. Zeeuws-Vlaanderen. Mevr. Van Cruijningen opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot alle afgevaardigden der verschillende verenigingen, die tetzamen het federatiebestuur vormen. Nu de werving voor de Bescherming Bevolking een aan vang heeft genomen, wordt het tijd aandacht te gaan besteden aan de organisatie van Vrouwen hulp, daar ook de vrouw in tijden van nood belangrijke diensten kan bewijzen, waarvoor zij in zeer vele gevallen practisch onmisbaar is. In tijden van oorlog of ander gevaar moet de bevolking paraat staan, en voor de mannen is het een grote steun te weten dat in het moeilijke werk de vrouwen achter hen staan. Besloten werd om in ieder dorp de vrouwen in te lichten en in 4 dörpen vergaderingen te houden voor de daar omliggende gemeen ten. De heer A. I. Catsman uit Aardenburg, het kringhoofd voor Bescherming Bevolking, zal daar een inleiding houden over het so ciale werk, dat de vrouwen in tij den van oorlogsgevaar of andere nood, zoals b.v. een" watersnood, kunnen doen. Hoewel de Federatie al ver scheidene maanden bestaat, was er nog geen bestuur gekozen. Na stemming bleek, dat de dames M. J. van Cruijningen-Erasmus uit Oostburg, M. S. Dijk-Lang- straat uit Biervliet en mevr. Cats man uit Aardenburg het dagelijks bestuur zullen vormen. Binnenkort zullen vergaderin gen worden gehouden door de federatie te Schoondijke voor Oostburg, Breskens, Groede en Schoondijke; te IJzendijke voor IJzendijke, Biervliet, Hoofdplaat en Waterlandkerkje; te Aarden burg voor Aardenburg, St. Kruis, Eede, Heille en Sluis, en te Zuid- zande voor Zuidzande, Cadzand, Retranchement en Nieuwvliet. Aan de vrouwen van West Z. Vlaanderen is het nu, haar plaats in de B.B. te bepalen. Ook hier is de vrouw een onmisbare schakel in het geheel. „Geduld Overwint" vergaderde. In het café van A. Neijssen werd de algemene vergadering gehouden van de muziekvereni ging „Geduld Overwint". Voorzitter P. Doens drukte er zijn teleurstelling over uit dat de belangstelling der leden en dona teurs zo gering was. Vooral be treurde hij het dat niet een mid denstander aanwezig was. Want het is juist de middenstand die zo dikwijls een beroep op de vereni ging doet, en nooit tevergeefs. De rekening en verantwoording liet de volgende cijfers zien. Ont vangsten 1812,28, uitgaven 1986,31. Nadelig saldo 174,03. Het instrumentenfonds aan ont vangsten 1606,33 met een batig saldo van 86,33. De begroting werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven ƒ1014,03. Het aantal donateurs was op 1 Januari 174. Er werd weer een renteloos voorschot uit geloot, groot 31. Wegens het bedanken als be stuurslid van de heer H. van Seijen werd gekozen de heer Pe ter van Rijen. Met instemming van de vergadering werd aan de heren A. Calon en M. Hendrikse wegens hun verdiensten voor de vereniging het erelidmaatschap aangeboden. Het in verband met de Waters nood uitgestelde concert zal thans plaats hebben op 19 April. Hier voor is een goed toneelgezelschap aangezocht. Bolling voor rampenfonds. De boldersclub „Nooit Ge dacht" organiseerde ten bate van het rampenfonds een wedstrijd. Er kon een bedrag van 25 aan het rampenfonds worden over gemaakt. Uitvoering. De accordeon-vereniging „Mir- jan" uit Breskens gaf Zaterdag avond j.l. een goed geslaagde uit voering; bestaande uit muziek, zang en toneel, in de zaal van de heer P. de Witte alhier. Aan het plaatselijk Rampenfonds-comité werd een bedrag van 50 over handigd. 52 Evacué's in deze gemeente In deze gemeente verblijven thans 52 evacué's. Enkelen heb ben reeds werk gevonden bij plaatselijke landbouwers. Middenstand gaat in hoger beroep. Nu de rechtbank te Middelburg zich in het kort geding tussen de middenstand en het gemeentebe stuur van Zierikzee over de ge dwongen evacuatie onbevoegd heeft verklaard, heeft de midden stand in een Woensdagavond ge houden vergadering besloten in hoger beroep te gaan en de kwes tie voor te leggen aan het ge rechtshof in Den Haag. Ter ver gadering werd betoogd, dat door het blijven van vele middenstan ders het rijk voor grote schade is behoed. Zeer vele middenstan ders zijn achtergebleven, die hier hun brood denken te kunnen verdienen. Men wacht nu af, wat de verdere houding van de ge meente zal zijn. Te Herkingen wordt thans met man en macht gewerkt om het stroomgat, dat nu reeds ruim 10 meter diep is, te dich ten. Men probeert het gat nog deze week dicht te krijgen, al wordt betwijfeld, of dat zal luk ken. Naar schatting zullen er 45.000 zakken zand nodig zijn en duizenden kilo's stenen. Binnenkort zal de gemeente Herkingen weer op het buizen net van de waterleiding worden aangesloten. De bewoners zullen dan op verscheidene punten aan de brandkranen water kun nen tappen. Ook het telefoonnet zal zo spoedig mogelijk worden hersteld. NIEUWE GORDIJNEN GORDIJNEN HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Lime Light. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Lime Light. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. De halfbloed. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. Abbot en Cos- 'elio in Alaska. DE GRIETE: Weide C. Schee- Ie, 2 uur: Verkoop van een grote partij aangespoeld hout. ARRESTATIE. Dinsdag 24 Februari j.l. is in Klazinaveen-Noord in het Schol- tens kanaal het lijkje gevonden van een pasgeboren kindje. De politie heeft thans de moe der van dit kindje opgespoord Het bleek te zijn de 16-jarige W. IJ. te Berger-Compascuum. Het meisje, dat vermoedelijk niet voor het misdrijf verantwoorde lijk kan worden gesteld, is over gebracht naar de stichting „tot christelijke liefdadigheid" te Wa genborgen. In verband met deze zaak is voorts de moeder van het meisje gearresteerd. Zij is voor de officier van justitie in Assen geleid. Onder grote belangstelling werd gisteren te Axel een hengsten premiekeuring gehouden, zulks in verband met het feit, dat de jaar lijkse centrale hengstenkeuring te Goes tengevolge van de natio nale ramp dit jaar geen door gang kon vinden. - De drukte van stalling op het terrein was reeds daags tevoren merkbaar. Voor hen die van over de Schelde kwamen en in jaren geen keuring te Axel hadden meegemaakt was de terreinaceo- modatie en de inrichting der boxen die een uitmuntende ver zorging waarborgde, een openba ring. Te 11 uur ving de keuring aan. Wij merkten op het terrein o.a. op de heren L. A. Bom te Den Haag, de alg. secretaris der Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trek paard", zomede de alg. secretaris der Z.L.M., de heer mr J. F. G. Schlingemann uit Goes en tal van andere autoriteiten, w.o. ook het dag. bestuur der gemeente Axel. Hieronder laten wij de uitsla gen volgen van het omvangrijke werk van de jury, die uit de vol gende heren bestond: H. Boonen uit Neer; Joh. de Feijter uit Schoondijke; D. J. de Hartog-Ja- ger uit Herveld; A. L. Stallaert uit Kloosterzande; R. J. Scheele uit Wissekerke en C. Steijaert uk Graauw. Naam en Stamboeknummer van de hengst Eigenaar en Woonplaats Prijs MODERN en DEGELIJK gekleed met ONZE Een slecht-zittende jas weegt na een paar uur dragen als lóód, maar een Shelter is „geconstru eerd" naar schouders en rugeen perfecte coupe, die maakt, dat U zich in een Shelter zo bijzónder behagelijk voelt! 100 °/o wollen gabardine de beste kwaliteit Prima Egyptische popeline Krimpvrije Trench Coat-jassen steekt met Prachtige kwaliteit wollen gabardine Zuiver wollen gabardine Prima model Extra aanbieding Een zeer mooie popeline Iets aparts In popeline en gabardine en verschillende modellen Wij verkopen uitsluitend de be kendste MERK-jassen, dus allen een uitstekende pasvorm en ge garandeerde kwaliteiten. Velen maakten al kennis met onze grote collectie beid. schouder* |-|erenCOStUUms L 1 i> 3 l 15 j 4 6 5 11 6 19 7 21 8 18 9 14 1 16 I 2 7 3 12 4 1 5 13 6 10 7 17 8 3 1 23 2 24 26 4 25 1 CO 2 27 3 28 i 4 5 30 6 29 7 co co 1 36 2 35 3 39 4 38 5 41 6 40 I 1 2 42 3 46 1 50 2 49 Ttl CO Categorie I. Quarré 173365 Victor van Eversdam 172333 Nico van de Retraitehoeve 169653 Quibus 171712 Certain van Hersa 172789 Florus van de Gruisdonk 172595 Tanus van de Jozinahoeve 173381 Rudolf van Dierkensteen 172379 Joep van Alstein 171669 Drie-jarige hengsten, grote maat. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke, en Adr. J. Catseman, Biervliet Cyr. van Overloop, Zuiddorpe, en Jac. de Feijter, Axel Mare. d'Hoore, Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg, en J. C. J. van de Velde, Kamperland Stallen De Dobbelaere, IJzendijke Alph. Mangnus, Boschkapelle, en E. Ver- straaten, Graauw Mare. d'Hoore, Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg, en J. C. J. van de Velde, Kamperland Mare. d'Hoore, Sluis Gebr. De Milliano, Waterlandkerkje P. J. Boënne, Graauw Categorie II. Vengeur d'Amice 170733 Nico van Helpeneij 169082 Luc van Alstein 173357 Vainqueur van Eversdam 170793 Karei van de Melo 170764 Peter van Kijkuit 168636 Herseur van Oventje 171355 Albion 170401 Drie-jarige hengsten, kleine maat. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat Jac. de Putter Pz, Axel, en Al. Serrarens, Ossenisse P. J. Boënne, Graauw J. W. Scheele, Axel C. SteijaertPlasschaert, Graauw Jan Maljaars Jz„ Oostkapelle W. de Buck Zonen, Meliskerke Jac. den Hamer, IJzendijke Categorie IV. Hengsten geboren in 1949, kleine maat. Nico van Eversdam K. 2374 Karei van Keilen K. 2371 Burus van Aardenburg K. 2378 Leonard van Martha K. 2377 C. A. Dekker Cz., Axel J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge L. P. Hanse, Noordwelle, J. der Weduwen, Kerkwerve, C. Padmos, Eikerzee, A. N. Steendijk A.Jz., Nieuwerkerk en J. R. P. Berman, Dreischor G. Jeronimus, Hoedekenskerke Categorie V. Hengsten geboren in 1948 en 1947, grote maat. 34 Edelman van Veldzicht K. 2310 Antoon van Strijen K. 2350 Jaap van 't Paviljoen K. 2342 Nero van Oudenpolder K. 2349 Jaap van Beek K. 2344 Lambiek van St. Kruis K. 2319 Gladon K. 2376 Hengstenver. „Zuid-Beveland", Secr. C. Mol, Waarde H. de Maat, Stoppeldijk G. Modde, Oostburg Alph. Mangnus, Boschkapelle en E. Ver- straaten, Graauw Joh. de Feijter Johzn., Schoondijke J. der Weduwen, Kerkwerve, C. Padmos, Eikerzee, L. P. Hanse, Noordwelle, J. R. P. Berrrjan, Dreischor, en A. N. Steendijk, Nieuwerkerk L. J. M. Blondeel, Aardenburg, en Cam. Rammelaire, Heille-Sluis Categorie VI. Hengsten geboren in 1948 en 1947, kleine maat. boven èlles ultl Wij hopen, dat U daar ook spoe dig bij zult zijn. Dit kan voor nie mand een bezwaar zijn, want de prijzen Jiggen in ieders bereik. (v/h FONTEIJN'S KLEDINGMAGAZIJN) 'JU •4 cl aoooccosccooccocs^soco3cccococosccctfcoccoooccoc\>joaccocoocco;oa Nico van het Zwartewater K. 2343 Nico van de Klef K. 2347 Nico II van Caroline K. 2352 Nico van IJsselsteijn K. 2341 Nico van Terhole K. 2373 Categorie VII, Nico van Ella K. 2299 Marquis van de Koestraat K. 2321 Mare. d'Hoore, Sluis, R. J. de Milliano, Oostburg, en J. C. J. van de Velde, Kamperland Jac. de Putter Pz., Axel, Jac. Dieleman Mz., Zaamslag, J. Kr. de Putter, Axel, en Osw. Kerckhaert, Westdorpe Gebr. Verdonk, Nieuwdorp Mare. d'Hoore, Sluis, en J. C. J. van de Velde, Kamperland René Cornelissëns, Terhole, Hontenisse 151 D. A. Timmerman, Krabbendijke Hengsten geboren in 1946 of vroeger, grote maat. D. A. Timmerman, Kattendijke Jan Maljaars Jz„ Oostkapelle en Iz. de Buck, Grijpskerke Gebr. Verdonk, Nieuwdorp Clairon van Cambron K. 2271 Categorie VIII. Hengsten geboren in 1946 of vroeger, kleine maat. Herseur van Alstein K. 2298 Brutus van 't Hof Nieuwland K. 2353 Categorie X. Edelman van Veldzicht K. 2310 P. J. Boënne, Graauw E Koppejan en P. Dingemanse, Zoute- lande, en P. Wisse, Biggekerke Kampioenhengst. Hengstenveren. „Zuid-Beveland", Secr. C. Mol, Waarde Categorie IX. Voorgebracht werden de oud-kampioenen. en 53 55 Karei van Certain K. 2190 Klaas van Wieringermeer K. 2259 P. J. Boënne, Graauw Adr. J. Catseman, Biervliet Na afloop der keuring werd nog getoond een vierspan blauwschimmels, gevormd door de num mers 15, 19, 36 en 38 van de -eigenaars Mdrc. d'Hoore, Sluis, R. J. de Milliaho, Oostburg, J. C. J. van de Velde, Kamperland. De keuring was de§ namiddags kort na twee uur beëindigd en toen door de jury „Edelman van Veldzicht" tot kampioen was uit geroepen, klonk plechtig het „Wilhelmus" dat door de vele honderden blootshoofds werd aangehoord. Een goed half uur nadien had den de lange file's van de hondej- den auto's goeddeels weer de weg huiswaarts gezocht en behoorde deze uitnemend geslaagde keu ring weer tot het verleden. Gevraagd aan de jury naar hun oordeel over het aangevoerde L jjf!* fokmateriaai gaven deze te ken nen dat dit over het algemeen van goed tot zeer goed gehalte was, met de klasse van 3-jarige hengsten sterker favoriet dan vo rig jaar.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 2