6xperjaar boodschappen bij De Spar! 9,Eric de Noorman en Bor Khan' .1 Hei geding tegen hei gemeeniehestuiir van Zierikzee HEERLIJKt GOUDGELE KOEK Grote ontbijtk. 37* Zeer gr. ontbijtk. 69c Candijkoek55* KrakelingenFiin koekie DROP Knoopjes Katjes Zoutjes Groentjes38o Rollen zoute drop Gest. gehakt 30* M Rechtbank verklaart zich onbevoegd Ambtenaren gevraagd Rampenfonds te steunen De financieringsproblemen in België Wat brengt de RADIO Bij mist koplichten aan RECHTSZAKEN Van hei Koreaanse freni Mist stagneert luchtvaart en scheepvaart Binrsenlaeids nieuws Gevechtsvliegtuigen der V. N. over de Jaloe? De „Piet Hein" behouden thuis VOETBALSPORT Aanvaring fer boogie van Oostende ONWILLIGE VEEHOUDER VEROORDEELD. DE HUL? voor KORTGENE ROULETTESPELERS TE AMSTERDAM GEARRESTEERD. 35* KINDEREN De president van de rechtbank te Middelburg, mr. C. R. F. van Roggen, heeft zich, uitspraak dcende in het kort geding dat door de middenstand van Zierik zee aanhangig was gemaakt tegen het gemeentebestuur, on bevoegd verklaard kennis te ne men van de vordering in kort ge ding, voor zover deze berust op de eerste grondslag, en de vorde ring, voor zover berustende op de tweede grondslag, ontzegd. De eisers werden in de kosten van het geding veroordeeld. Het geding was namens de Zierikzeese middenstand aanhan gig gemaakt door een kapper en een eierhandelaar uit deze ge meente tegen het gemeentebe stuur. De eisers vorderden dat gedaagde zou worden veroordeeld zich te onthouden van iedere maatregel, die aan eisers het ver blijf binnen de gemeente Zierik zee direct of indirect verhindert dan wel bemoeilijkt, met bepa ling van een dwangsom van hon derd gulden voor iedere dag, dat gedaagde in gebreke mocht blij ven aan het te wijzen vonnis te voldoen, met veroordeling van gedaagde in de kosten van het geding. Namens gedaagde werd gecon cludeerd, dat de president zich onbevoegd zou verklaren van de vordering kennis te nemen, al thans dat de eisers niet ontvan kelijk zouden worden verklaard en deze hun vordering zou wor den ontzegd. Het vonnis. Het vonnis werd aldus gemoti veerd. Op 13 Februari had de burgemeester van Zierikzee een officiële bekendmaking uitgege ven, gebaseerd op de artikelen 219 en 220 van de gemeentewet. De eisers achten deze last tot ont ruiming onverbindend en on rechtvaardig. In de eerste plaats ontkennen zij, dat er van ern stige vrees voor het ontstaan van stoornis der openbare orde sprake zou zijn geweest. De vraag is deze: onder welke om standigheden een burgemeester gebruik mag maken, ja zelfs be hoort te maken van bijzondere bevoegdheden en in genoemde wetsartikelen toegekend. Dit ech ter ligt op het gebied van het pu bliek noodrecht. De beslissing, of een noodtoestand aanwezig is en of deze noodtoestand maatrege len nodig maakt, is een kwestie van het beleid der overheid, die onttrokken is aan de controle van de burgerlijke rechter. In art. 220 der gemeentewet is bo vendien een administratieve con trole geschapen en bij de wijzi ging der gemeente is in het zesde lid van dit artikel de tussen komst van de rechter uitgeslo ten. Wat dus de vordering, berus tend oip de eerste grondslag aan gaat, moet de rechtbank en ook de president in kort geding zich onbevoegd verklaren. Als tweede grondslag werd door eisers gesteld, dat de bur gemeester van de in genoemde artikelen verleende bevoegdheid een gebruik heeft gemaakt, dat strijdig is met de bedoeling der wet. In dergelijke gevallen is het niet uitgesloten de tussenkomst van de rechter of wanneer het spoedeisend is, dè president van de rechtbank in kort geding in te roepen. Of de rechter, wanneer hij zelf had moeten beslissen, een ander besluit zou hebben geno men, mag bij d'ens beslissing niet van invloed zijn. Slechts is van belang, of het tot het thans ge geven besluit in redelijkheid niet had kunnen komen. Eisers menen, dat een burge meester nimmer bevoegd zou zijn de gemeentenaren met achterla ting van al hun eigendommen van huis en hof te verjagen. Volgens de president gaat dit verweer niet op. Er blijkt uit de officiële bekendmaking, dat ont ruiming moet geschieden volgens een nader bekend te maken plan door of namens de burgemeester te geven aanwijzingen, en uit de proclamatie, dat dit bevel niet geldt voor degenen, die een ver blijfsvergunning in hun bezit hebben. Van een algehele ontvol king van Zierikzee is dus geen sprake. Zou de gehele bevolking moeten evaeuëren, dan kan dit niet als een daad van willekeur worden aangemerkt. Dit spreekt voor zichzelf, indien van een ge meente het gehele grondgebied overstroomd en onbewoonbaar geworden is. Uit de geschiedenis van de wijziging in 1931 der ge meentewet blükt niet, en ook de president acht dit hoogst on waarschijnlijk, dat de wetgever over de omvang van de te nemen maatregelen een bepaalde be doeling zou hebben gehad. Soort gelijke maatregelen hangen van de noodtoestand af. Ook de omvang van het nood- besluit is een zuivere beleids kwestie en uit niets is gebleken, dat het besluit van de burge meester op willekeur zou berus ten. De vordering, voor zover deze berust op de tweede grond slag, moet dus worden ontzegd. De 5 cen'ralen van overheids personeel, welke zitting hebben in de centrale c:mmissie voor het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, hebben be sloten het overheidspersoneel op basis van vrijwilligheid drin gend aan te bevelen, niet alleen over de maand Februari, maar ook over de maanden Maart en April l procent van het salaris af te staan. De regering en het centraal orgaan van de vereniging van Nederlandse gemeenten hebben hun medewerking reeds toege zegd. Indien aan het verzoek word. voldaan zal door het per- cneel in dienst van de Neder landse overheden een bedrag van ruim twee en een half mil- l;oen gulden worden bijeenge bracht ten behoeve van het Rampenfonds. De besturen van de centralen hebben hun leden bovendien verzoent extra be aling, verkre gen door overwerk tijdens de rampweek geheel of gedeeltelijk af te dragen aan het Rampen fonds. Het Zweedse schip ,,Rigel" (3.823 ton) heeft omstreeks mid dernacht geseind, dat het 60 mijl ten West-Noord-Westen in aan varing is gekomen met het Ita liaanse stoomschip „Senegal." De „Rigel" zinkt snel en de be manning heeft het schip verlaten. Het Britse schip „San Vergillio" seinde, dat het zich op 22 mijl van de „Rigel" bevindt en dat het te hulp komt. De „Senegal" heeft geen ernsti ge schade opgelopen. Later wordt geseind, dat er zich drie schepen in de buurt van de „Rigel" bevinden. De Britse Harwichboot „Arnhem" is slechts 7 mijl van het zinkende schip verwijderd. NEDERLANDSE FRUITUIT- VOER NAAR W. DUITSLAND. De Westduitse autoriteiten hebben een aanvullend bedrag van 3 millioen mark toegewezen voor de invoer van fruit uit Ne derland, waardoor het totale be drag voor invoer van fruit (voor zover niet geliberaliseerd) uit Nederland en overzeese gebieden is gebracht op 6.5 millioen mark. VRIJDAG 6 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Vcor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding: 10.20 Gr.: 10.30 Schoolradio; 10.50 Orgel; 11.20 Causerie; 11-40 Piano; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Gram.; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14-20 Piano; 14.50 Voordracht; 15.10 Piano; 15.30 Lichte muziek: 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gr.; 17.20 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Hoor spel; 19.00 Gram.; 19.10 Klank beeld; 19-30 Causerie; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.15 Zang; 20.30 Reportage; 20.40 Causerie; 21.00 Het hangt aan de muur en het tikt; 21.25 Lich te muziek; 21.50 Weekoverzicht; 22.05 Piano; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Cau serie; 23.30 Orgel. HILVERSUM II: 7-00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Vcor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11-00 Piano; 11.30 Gr.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gev. muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Kwartet; 13.45 Gram.; 14.00 Filmles; 14.30 Orkest; 15.15 Voordracht; 15.35 Gram.; 16.00 Causerie; 16.15 Gr.; 17.00 Ka mermuziek; 17.30 Reportage; 17.40 Gram.; 17.45 Fries progr. 18.00 Gram.; 18.10 Een goed woord voor een goede zaak18.15 Amusementsmuziek; 18.40 Huis muziek; 19.00 Nieuws; 19-10 Re- geringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orgel; 20.40 Orkest; 21.10 Klankbeeld; 21.30 Gew. muziek; 22.00 Lichte muziek; 22.25 Kunst; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Espe ranto; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.05 Gram.; 20.15 Orkest; 22.00 Nws.; 22.10 Causerie; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.23.00 Nieuws De Belgische regering breekt er zich nog steeds het hoofd over, waar zij de 1400 millioen francs vandaan moet halen ter financie ring van de schade, die door de overstromingen werd aangericht. Het kabinet heeft over deze aan gelegenheid Dinsdag meer dan 4 uur van gedachten gewisseld zon der dat men een oplossing vond. Waar aanvankelijk door de mi nister van Financiën was voorge steld de inkomstenbelasting met 5 te verhogen -een voorstel dat bij de linkervleugel van de Katholieke Volkspartij op een on gewoon heftig verzet was gestuit blijkt men thans veel meer zijn toevlucht te willen zoeken tot drastische bezuinigingen op dre begroting voor dit jaar. In dit verband zou er in de kabinets raad opnieuw sprake van zijn ge weest de militaire uitgaven dit jaar te verminderen. Deze uitgaven waren voor 1953 vastgesteld op 24 milliard en reeds eerder was men voorne mens geweest deze tot 21 milliard te verminderen. Slechts het ener gieke protest van de minister van Defensie, die zich beriep op de in ternationale verplichtingen van België, kon dit toen voorkomen. Een voorstel om een bijzondere lening uit te schrijven ter delging van de door de watersnood aan gerichte schade, heeft men na nadere bestudering moeten laten varen. De regering geeft op 23 Maart a.s. namelijk reeds een le ning uit ten belope van fr. 3,5 mil liard ter dekking van de buiten gewone begroting, terwijl dit jaar talrijke instellingen leningen uit geven tot een totaal bedrag van niet minder dan fr 30 milliard. Een scheuring in de gelederen van de C. V. P., welke een ogen blik dreigde, toen de minister van Financiën het wetsvoorstel tot verhoging van de belastingen met 5 indiende, schijnt thans wel vermeden te zijn. Eerste minister Van Houtte heeft op een vergadering van Ka tholieke senatoren verklaard, dat zijn homogeen-Katholieke rege ring geenszins voornemens is af te treden, indien de Katholieke parlementsfracties hem onver deeld blijven steunen. Naar het blad „Le Soir" nog weet te berichten, zal de regering zich thans binnenkort actief gaan bezig houden met het opstellen van een statuut voor de prinses van Réthy en van de kinderen uit haar huwelijk met koning Leo pold. Nu een nieuwe periode van mL-t schijnt ',e zijn aangebro ken, vestigt de K N.A.C. nog eens de aandacht cp de wette lijke verplichting vcor bestuur ders van automobielen overdag bij dieh e mist de koplampen te ent-teken. Stadslichten zijn in bi: geval ten enenmale onvoldoende. Het is dé K.N-A.C. gebleken, dat reeds verscheidene malen pro ces-verbaal i; opgemaakt tegen bes uurders, die dit voorschrift lebben over'reden. Het komt de K.N.A.C. onbegrijpelijk voor, dat aan deze veiligheidsmaatregel, die niet kost, nog steeds nle: vcldoende aandacht word. ge schonken. Bij het t.b.c.-vrijmaken van Oost-Gelderland heeft slechts een enkeling geen gevolg gege. ven aan de op grond van de wens der aldaar wonende vee houders opgelegde verplichting, alle reactiedieren uiterlijk 1 No vember 1952 te verwijderen. De betrokken veehouder is nu in kort geding te Arnhem ver oordeeld tot het opruimen van de reageerder op straffe van 100 per dag gedurende welke hij nalatig is en tot betaling van de kosten van het geding, zo vernemen wij van de directeur van de provinciale gezondheids- diens: voor dieren. GEVANGENISSTRAF GEBIST TEGEN NOTARIS. Zes maanden gevangenisstraf en ontzetting uit het recht tot het uitoefenen van het notaris ambt, eiste de officier van Justi tie mr Bins voor de Bredase recht bank tegen notaris L. P. H. M. van B. uit Kaatsheuvel wegens het laten opmaken van een ver valste notariële acte. „Deze man heeft een bijzondere opvatting van zijn ambt," zei de officier, die door verdachtes op- trrden het vertrouwen in notari ële acten zag aangetast. De verdachte had een huis en grond verkocht aan de landbou wer P. Michielsen voor de zwarte prijs van 20.000. De vraagprijs was 25.000 geweest. Van deze koop werd voor een notaris in Breda een acte opgemaakt, waar in als koopsom 14.000 stond vermeld. De door het prijzenbu- reau bepaalde prijs was toen nog r.iet bekend. Later bleek, dat 9900 te zijn en weer werd toen voor de notaris te Breda een ac te opgemaakt, nu met de koop som 9900. „Hoe hebt u dit allemaal kun nen doen?" vroeg de president. „Het is allemaal te goeder trouw gebeurd," antwoordde verdachte. Het verschil tussen de vastge stelde prijs en de betaalde prijs verklaarde de verdachte door op te merken, dat dit schadevergoe ding was. Van de plaatsen in he( ramp gebied heeft Arnhem Kortgene op Noord-Beveland toegewezen gekregen voor adoptie. Burge meester Schut van Kortgene zal naar de Gelderse hoofdstad gaan en tijdens een informele zitting van de Arnhemse raad Maan dagmiddag de stand van zaken nader uiteenzetten. De raad zal daarop hebben te beslissen over deze adoptie. Inmiddels is een depu atie van het stadsbestuur van Arn hem naar Kortgene geweest om te zien, wat er het eerst gedaan kan worden. Als gevolg van dit contact is V/oensdagmorgen 'n reinigings- ploeg uit Arnhem naar Kortgene vertrokken en heden volgt nog een ploeg. Met het gemeentebestuur van ae Wieringermeer is verder af gesproken, dat van die zijde de behulpzame hand zal worden geboden in de landbouwsector. In Kortgene zijn 50 van de 1500 burgers door de ramp om gekomen; 47 woningen er totaal verwoest; 24 hebben een grotere 'chade dan 1000 en twee een kleinere schade dan 1000. Ook zijn er nog 3 landbouwschuren verwoest. Acht landbouwschu ren hebben een grotere schade dan 1000 en 31 een kleinere aan f 1000- De veestapel blijkt ook grote verliezen te hebben geleden. Tot dusver zijn 400 cadavers gebor gen. De kom van Kortgene, die twee en een halve meter onder water heeft gestaan, is thans droog, doch de buitenpolders staan nog blank. Electriciteit en water ontbreken, doch men is er van de kant van Wolphaartsdijk in geslaagd een plastic-water leiding tct in de buurt van het geëvacueerde Kortgene te leg gen. De P.Z.E.M. werkt hard aan het herstel van de electri- citeitsleidingen. Voer aanvullen de hulp bij controle der binnen leidingen in Kortgene zullen nu monteurs uit Arnhem hulp gaan verlenen. Een officier van het 8e leger heeft Woensdag verklaard, uat de Noordelijke verliezen in Ko- ïea in de maand Februari naar schatting de laagste zijn sinds het begin van de oorlog. Dit was waarschijnlijk een ge volg van het voor operaties on gunstige weer. Volgens de schat ting zijn 4200 Noordelijken ge sneuveld, 3240 gewond en 40 krijgsgevangenen gemaakt. Volgens een bekendmaking van het achtste leger hebben Zuidko- reaanse troepen zich Woensdag teruggetrokken uit een heuvel- stelling ten Zuidoosten van Koemsong na zware Chinese aan vallen, die de gehele voorafgaan de nacht geduurd hebben. De ge allieerden werden ook gedwon gen een vooruitgeschoven stel ling op een heuvel, die de gebrui kelijke invalsweg naar Seoel be heerst, op te geven. Tengevolge van de mist ligt het luchtvaartverkeer cp Schip hol nagenoeg stil. Het zicht be draagt circa 100 meter. Landen ic niet mogelijk, doch de 4-mo- torige toestellen van de lijn diensten vertrokken regelmatig. Ook in IJmuiden hing een dikke mist. Er was weinig scheepvaart. Het zicht was on geveer 200 meter. Dinsdag zijn door de Amster damse poutie van het bureau Da niel Meyerplein in een perceel aan de Sarphatistraat te Amster dam 6 mannen en 2 vrouwen gearresteerd, die aldaar aan het roulettespelen waren. De politie meent, dat het hier om een niet geoorloofde speelclub gaat. Zes van de acht gearresteerden waren Amsterdammers, de twee overigen, een man en een vrouw, zijn afkomstig uit Haarlem. Na verhoor werden 5 van hen in vrijheid gesteld. In arrest ble ven de 53-jarige bewoner van 't huis en de 42-jarige croupier en bankhouder, een Amsterdams koopman. Bovendien werd één van de spelers, een rubberbe werker, vastgehouden, omdat men op hem enkele honderden Zwitserse francs aantrof. Hij is inmiddels overgegeven aan de douanerecherche dienst. Een bedrag van 5100, alsmede de roulette en alle fiches wer den in beslag genomen. De politie was gewaarschuwd en hield reeds een week lang het huis in het oog. Dinsdagmiddag zagen rechercheurs een aantal mensen naar binnen gaan, die zij later omschreven als „beroeps gokkers". Er werd onverwacht een inval gedaan, waarbij het gezelschap bij het spel verrast werd. 78 DIEFSTALLEN BEKEND. Enige tijd geleden is in Heerlen de 26-jarige terrazowerker W. F. M„ uit Rotterdam aangehouden, die in 1950 o.m. te Rotterdam ergens inbrak, zes eieren bakte, naar de wijnkelder afdaalde, op zijn gemak brood sneed en bij kaarslicht de maaltijd nuttigde. Hij zit nu in het huis van bewa ring te Maastricht en zo nu en dan schieten hem inbraken te binnen die hij in het verleden pleegde. Zo vertelde hij, dat hij ergens te Rotterdam kleding op een eerste étage stal. De man had toen de ruit uit een keuken deur gehaald, en na afloop er weer keurig ingezet. Deze in braak was de 78ste, die hij be kende. De politie vraagt zich af of hij de honderd vol zal maken. In April 1949 verraste hij 's nachts in haar kamer een dienstbode, die alarm sloeg. De indringer greep haar beet, doch door haar gegil sloeg hij op de vlucht. Hij zag toch nog kans 16 mee te nemen. Dezelfde nacht pleegde hij de diefstal, waarbij hij de ruit zo netjes weer op zijn plaats bracht. De huisvrouwen die klant zün by De Spar krijgen zoveei Sparzegels bij hun boodschappen dat zij vele guldens per jaar besparen. Zo kunnen zjj wel 6 maal per jaar voor een week gratis levens middelen krijgen. Koop daarom bij De Spar, want dan spaart U 100/fl op alles wat U dage lijks nodig hebt. p 100 gram.33* per 100 gram p. 100 gram per rol 15 en 10* •"«te. ERRASSING OP AL DEZE ARTIKELEN 10°/. KORTING IN SPARZEGELS I p. 100 gram Volgens Robert Allen, de Was- hingtense correspondent van de New York Post, mogen gevechts vliegtuigen der V. N. sedert No vember Noordelijke vliegtuigen over de rivier de Jaloe, de grens tussen Korea en China, achter volgen, wanneer zij in een ge vecht zijn gewikkeld. Ex-president Truman gaf toe stemming tot een dergelijke „achtervolging tijdens het ge vecht" en president Eisenhower heeft dit eveneens goedgekeurd, aldus de correspondent. Volgen j de correspondent is de „nieuwe politiek" strikt be perkt tot gevechtsvliegtuigen, die bovendien geen doelen op de grond mogen aanvallen of an dere acties ondernemen, Deel I: „HET SPOOR VAN HET ZWAARD", 31. Het is etenstijd en op een enkele krijger na is het burchtplein verlaten, als Eric zich nar de bijgebou wen spoedt. Kreunend zwaait de deur open, doch in de stilte van de stal dringt slechts het schrepen van een hoef, het schuren van een paardenhuid tegen de zijkant van een krib be en het driftige ge- zwiep van de staarten tot Eric door. Roerloos en vol ver wachting staren de paarden de bezoeker aan. Eén buigt de hals en beroert met dorstige lippen de omgevallen emmer buiten de kribbe. Hier en daar klinkt Eric een dof, ongedul dig briesen tegen. De onrust der paarden is haast merkbaar Met snelle schreden loopt Eric langs de boxen en ondanks zijn angstige voorgevoelens, ondanks de vage, machteloze vrees, die hem al die tijd kwelt, sluit zich een kille hand om zijn hart als hjj ziet dat geen der paarden van drinkwater is voorzien. De emmers bevatten slechts het zanderige drab van de vorige avond „Alström!" Erics stem is schel van vrees. „Pum Pum!" Nogmaals herhaalt hfj zijn roep, hoewel hjj voelt, dat het eigenlijk vergeefs is...... Dan valt zijn oog eensklaps op een leren bundel, half verborgen onder stro-afval in een donkere hoek naast de stro-opslag. Haastig scheurt hjj de lederen lap uiteen een eenvoudige waterkruik... een paar benen kommeneen ruwe mantel van wolvenpels, wat gedroogd vlees en een klein lede ren tasje met pijlpuntenvan het soort dat Tsacha gebruikt Zonder twijfel de inhoud van één der zadeltassen van de Nomade. „En in dezelfde tas werd de klei ne, dappere Pum F'um ontvoerd mompelt Eric grimmig. „Een gijzelaar, nietwaar Tsacha?en een gids om je de plaats van het zwaard te wijzen Met donker gelaat richt de Noor man zich op. Er rest hem nu nog slechtsAlström te vinden Peinzend duwt Eric de wrakke deur naar de stro-opslag wat open en dan staart hij een moment roer loos naar de donkere vorm, die half onder het hoog opgestapelde stro uitsteekt. AlströmNog vóór hij bij de stille gedaante is neergeknield, weet Erwin, dat hier de dood hem vóór is geweest Ontroerd kijkt hij in het gegroef de gelaat van de oude jager en ongemerkt neemt hij de gordel van Pum Pum in zijn handen, die de gewetenloze Nomade als een si nistere waarschuwing naast het lichaam heeft gelegd „Gij hebt uw masker laten val len, o Tsacha," prevelt de Noor man, terwijl een koud licht in zijn ogen vonkt. „De kwade begeerte naar macht heeft U hiertoe ge brachtWelnu, even genade loos zal ik U en de machtsduivel, die in U is, vervolgenVan de jager wordt ge thans de gejaagde en al trekt ge naar het einde der aardeontkomen zult ge mfj niet Vertraagd door de mist is Hr Ms torpedobcotjager „Piet Hein" Dinsdagavond voor anker ge gaan op de rede van Den Hel der na een verblijf van 9 maan den in de Koreaanse wateren. Tijdens een onderhoud dat wij met de commandant aan boord hadden, ver:elde hij een en an der van zijn oorlogservaringen. Het schip was ingedeeld bij de kustverdedigings- en blokkade- strijdkrachten in het Oosten en Westen. Behalve vele beschie tingen van vijandelijke bat erij- en. bunkers en opslagplaatsen gaf de „Piet Hein" artillerie ondersteuning aan Amerikaanse mijnenvegers voor guerilla-lan- dingen en beschoot hierbij vele versterkingen en troepencon centraties. Talloze spoorlijnen en bruggen, magazijnen en spoorwegemplacementen werden gebombardeerd en 2 vijandelijke treinen met aanvoer voor hef front werden vernietigd. Ook.in vliegkampsehipverband werd opgetreden. Het schip legde ge durende het verblijf in de Ko reaanse wateren 45 000 zeemij len af en vuurde 3000 granaten van 10,5 cm af op de vijand. De commandant vertelde geen ver liezen aan manschappen te heb ben geleden. Op de thuisreis bracht de „Piet Hein" een be leefdheidsbezoek aan de Joego slavische haven Split, waar vriendschapsbanden werden aangeknoopt. FAAS WILKES NIET NAAR PARIJS. De hernieuwde besprekingen tussen de heer Novo, voorzitter van „Torino" en de secretaris penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, hebben geen resultaat opgeleverd. De Italiaanse eerste klasser kan Wilkes niet afstaan voor de wed strijd, welke Donderdag 12 Maart a.s. te Parijs wordt gespeeld tus sen het Franse elftal en de Ne derlandse professionals-ploeg. In de plaats van Wilkes zal Theo Timmermans (Nimes) in de voorhoede spelen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3