Opstelwedstrijd Verenigde Naties RECHTSZAKEN Wat brengt DE RADIO? w;m Vaaa*3 Stassen over de hulpverlening aan Europa De invoerrechten in de Ver. Staten De olie van de „Miriëlla" Watersnood niet van invloed op het toerisme Dit jaar geen verkiezingen in de Noordoostpolder Toespraak van de hertog van Edinburgh .WEK DE GAL IN UW LEVER OP Amerikaanse agrarische productie-overschotten Egyptische tegenspraak UITGIFTE CREDIETBONS VOOR BENZINE WORDT BEËINDIGD Storing van Chinese saanvai nationalisten Beroep van Tsjiang Kai Sjek De Amerikaanse H-bom-experimenten ZES ARRESTATIES OP BORNHOLM DE KWESTIE-0RAD0UR Rusland bood Engeland hulp aan Ho Tsji Minh en communistisch China AGENDA „GEEN GOUD ZO GOED" TWEEDE BLAD Vrijdag 20 Februari 1953 8e Jaargang No. 2272 De Deense transportcolonne DE VRIJE ZEEUW Stassen, het hoofd van het bureau voor de wederzijdse be veiliging heeft een senaatscom missie meegedeeld, dat de di recte economische hulp aan Europa krachtens het nieuwe program voor hulp aan het bui tenland „klein" zal zijn. Stassen en de minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, spraken op een zitting met ge sloten deuren van de senaats commissie voor toewijzingen over de hulp aan het buitenland en de toestand in Europa en Azië. De republikeinse senator Fer guson, een lid van de commissie zei, dat Stassen had uiteengezet dat directe dollartoewijzingen aan Europa die niet in verband staan met de opbouw van de de. fensie, klein zouden zijn. Stassen verklaarde na de vér- gadering dat het bedrag voor de President Eisenhower heeft een voorstel van de commissie voor de douanetarieven om de invoerrechten op briarpijpen te verhogen van de hand gewezen. Hij vroeg de commissie om nadere inlichtingen over deze kwestie, daar hij voornemens is het congres toinnenkort aanbe velingen te doen inzake de eco nomische samenwerking van de vrije wereld. Te Washington wordt verno men, dat wanneer president Eisenhower het verzoek om ver hoging van de invoerrechten op briarpijpen zou hebben ingewil ligd hij nieuwe voorstellen tot verhoging van de douane-tarie ven zou hebben ontvangen, on der meer voor wol en textielma- chines. Men beschouwt daarom de afwijzing van het verzoek als een belangrijke beslissing van de president. Het Joegoslavische nieuws agentschap Joegopress deelt mede dat de 5000 ton Perzische olie die door de Miriëlla naar Venetië werd gebracht bestemd is voor Polen. Tussen Perzië, Italië en Polen zou een driehoekscontract be staan volgens welke Perzië via Italië 2 millioen ton olie en een half millioen ton olieproducten aan Polen zou leveren. Polen zou Italië met steenkool betalen, terwijl Italië op zijn beurt Per zië machines en tractoren zou verschaffen. Hoewel het eiland Walcheren en verschillende badplaatsen langs de Noordzeekust door de watersnood en de storm zijn ge teisterd, heeft de ramp geen ernstige belemmeringen voor 't vreemdelingenverkeer opgele verd. De meest bekende internatio. nale toeristencentra zijn vrijwel onberoerd gebleven en Walche. ren en de kustcentra op 't vas teland tussen Hoek van Hol land en Den Helder en die op de Waddeneilanden zullen waar schijnlijk ruimschoots voor het aanbreken van het seizoen van hun wonden zijn genezen. Van de logies-gelegenheden in ons land is slechts een zeer gering percentage beschadigd. buitenlandse hulp nog niet was vastgesteld. Met het vaststellen van de bedragen moest men wachten tot na de bijeenkomst van de raad van het Atlantische pact in April, waarop zal worden vastgesteld wat de Europese landen nodig hebben voor de defensie. De voorzitter van de commis sie, senator Bridges, zei dat de commissie er zeer benieuwd naar was of de hulp meer ge lijkmatig over Oost en West zou worden verdeeld. In de senaat waren leden van oordeel, aldus Bridges, dat Europa boven Azië bevoordeeld werd. Na een uitvoerige discussie heeft de Noordoost-poldercom- missie voor algemene belangen, waarin de A. R-, C. H. U„ K.V.P,, Partij van de Arbeid en de ver eniging Polderbelangen verte genwoordigd zijn, het voorstel van de landrost aanvaard om met het oog op de te verwach ten gemeentelijke indeling in 1953 igeen verkiezingen te hou den voor een nieuwe polder commissie. De commissie zal in haar hui dige samenstelling dus aanblij ven tot het moment, waarop eventueel in 1954 een nieuwe gemeenteraad zijn intrede zal doen. Hieraan werd de beper king verbonden, dat zij uiterlijk op de eerste Dinsdag van Sep tember 1954 zal aftreden. Tegen het voorstel stemden de 3 ver tegenwoordigers van de Partij van de Arbeid, die meenden dat de huidige commissie geen weerspiegeling meer is van de toegenomen polderbevolking en de vertegenwoordigers van pol derbelangen, die het bezwaar deelde. Zoals bekend is het wachten thans in de eerste plaats op de instelling van de gemeente Em- meloord. De hertog van Edingburg heeft in een toespraak te Londen o.m. gesproken over de „zeer grote verplichtingen" die Enge land ten opzichte van Neder land heeft wat betreft de tech niek van de landwinning. De hertog zeide tijdens een diner, dat Engeland in de nabije toekomst zijn „schuld" hoopt te kunnen inlossen door practische hulp ,,in ruil voor de hulp, die de Nederlanders ons in het ver leden hebben verleend". zult 's morgens „kiplekker" nit bed apringen. Elke dAg moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te deen stroman Biet Carter's Leverpilletjes. Evenals andere jaren wordt ook thans weer door het depar tement of Public Information van de Verenigde Naties een op stelwedstrijd georganiseerd voor personen van 20 tot 35 jaar, die lid zijn van een organisatie wel ke actief samenwerkt met de vereniging voor internationale rechtsorde of welke aangesloten is bij een internationale particu liere organisatie, die met de Ver enigde Naties samenwerkt. De opdracht bestaat uit het maken van een opstel van niet meer dan 2500 woorden over één der volgende onderwerpen: 1. De technische hulpverle ning der Verenigde Naties en de vrede. De plicht der volkeren en de verantwoordelijkheid der in ternationale gemeenschap. of 2. De rol vaif de particuliere organisaties bij de uitvoering van de grondbeginselen der Verenig de Naties. Van gezaghebbende zijde te Washington wordt vernomen, dat het Amerikaanse departe ment van Landbouw een plan overweegt om overschotten van Een woordvoerder van het Egyptische consulaat-generaal te Frankfort heeft Dinsdag het bericht, als zouden O.-Duitsland en Egypte op 7 Januari een mi litair verdrag hebben gesloten, een „doorzichtige propaganda- leugen" genoemd. Volgens het betrokken bericht zouden in het verdrag het zen. den van een Oostduitse militaire missie en de levering van wa pens aan Egypte zijn voorzien. Op verzoek van de benzine maatschappijen deelt het hoofd bestuur van het Nederlandse Roode Kruis mede, dat de uit gifte van credietbons voor auto benzine ten behoeve van trans porten van en naar de noodge- bieden met ingang van 18 Febr. a-s. wordt stilgezet. De wederverkopers van de benzine maatschappijen mogen deze bonnen nog tot en met 21 Februari a.s. accepteren. Op bonnen welke na 21 Februari worden aangeboden mag dus geen benzine meer worden af gegeven. De pomphouders wordt dringend verzocht de tweede Roode Kruisbon waarop door hen tot en met 21 Februari a-s. autobenzine werd afgeleverd, ten spoedigste en wel uiterlijk 31 Maart a.s. bij de leverancier in te dienen. Volgens het nationalistische nieuwsagentschap te Taipeh hebben nationalistische Chinese guerilla's op 13 Februari een storingsaanval gedaan op het eiland Meitsjow voor de kust van de provincie Foekien. Het eiland ligt ongeveer 150 km ten noorden van de haven Amoy. De guerilla's landden in de ochtend van 13 Februari op Meitsjow zonder tegenstand van communistische strijdkrachten en ontruimden in de middag van 14 Februari het eiland weer. De uitgangsbasis van de opera tie wordt in het bericht niet genoemd. Wel wordt gezegd, dat eenzelfde operatie tegen Meit sjow een jaar geleden werd uit gevoerd. Een nationalistische militaire woordvoerder heeft verklaard, dat er geen gevangenen werden gemaakt, omdat het communis tische garnizoen naar het vas teland was gevlucht, toen de guerilla's landden. Het nieuwsagentschap heeft voorts bericht, dat de Chinese communisten een reeks kleine eilanden in de baai van Meit sjow afsloten en de bevolking verboden hebben naar het vas teland te gaan. De maatregelen waren genomen na verscheidene nationalistische overvallen van de laatste tijd op de eilanden. reeds aanvoer- en opleidingsba ses op Chinees gebied hadden, die niet door Franse bommen werpers konden worden ba- stookt. In een verklaring in de New York Heald Tribune heeft gene ralissimus Tsiang Kai Sjek, de Chinese nationalistische leider, een beroep op de niet^commu- nistische wereld gedaan morele en materiële hulp te geven voor een grootscheepse invasie op het Chinese vasteland- Een dergelijke invasie zou fundamenteel zijn voor het be ëindigen van de oorlog ln Korea aldus de generaal, wiens ver klaring vervat is in een brief van 12 Februari, 10 dagen na president Eisenhowers aankon diging van de „deneutralise- nng" van Formosa. landbouwproducten te ruilen te gen buitenlandse industriepro ducten. Het plan beoogt deze ruilhan del voor het buitenland aan trekkelijk te maken door de in voerrechten op de goederen, welke het buitenland in ruil voor overtollige landbouwpro ducten zou leveren, te verlagen. De ruilhandel zou overgelaten worden aan het zakenleven. Men verwacht dat het plan, dat is voorgesteld door 'n groep democratische en republikeinse congresleden uit de landbouw, staten in het Zuiden en Midden- Westen der Ver. Staten, zal stui ten op tegenstand van industrie- belangen. De industrie voorziet bij uitvoering van het plan de mogelijkheid van verscherpte concurrentie. De minister van Landbouw heeft verklaard, dat hij veel be langstelling heeft voor het plan. Er wordt door het departement reeds gewerkt aan de voorbe. reiding van de wet, die voor de uitvoering nodig zal zijn- De be trokken congresleden hebben doen weten, dat zij zelf een wetsvoorstel voor de uitvoering van hun plan zullen indienen, wanneer de regering een afwij zende houding zou aannemen. De April opstellen dienen vóór 20 a.s. te worden ingezonden bij de Nederlandse inlichtingen dienst voor de Verenigde Naties, Oranjestraat 4, Den Haag. Aan het zelfde adres zijn nadere in lichtingen verkrijgbaar. De beste twee Nederlandse in zendingen worden gezonden aan de internationale jury in het hoofdkwartier der V. N., die in totaal 10 prijzen zal toekennen vóór 20 Juni 1953. Deze bestaan uit een reis naar New York en een verblijf van 1 maand bij het hoofdkwartier. Een lid van de commissie voor atoomenergie van het Ameri kaanse congres, dat onbekend wenste te bjijven, heeft verslag gevers na een besloten bijeen komst van de commissie meege deeld, dat de proeven voor de ontwikkeling van waterstofbom men, welke in de afgelopen herfst bij Eniwetok werden ge houden ,,zeer succesrijk" waren geweest. Dit was de commissie door atoomgeleerden meege deeld. Er waren 2 explosies geweest. „Wij Eijn goed op weg" wat be treft de ontwikkeling van de waterstofbom, aldus de zegs man, maar er moeten nog moei lijkheden worden overwonnen. Een van de mooiste aanbie dingen en hulpverleningen uit 't buitenland is zeker de trans- portcolonne welke de Deense regering in overleg met het Deense Roode Kruis aan het Nederlandse Roode Kruis ter beschikking heeft gesteld. Deze colonne telt zeventien 3-tons Mercedes Benz-diesel wagens met 35 chauffeurs onder leiding van een sectieleider der burger lijke verdediging (gelijkwaardig aan de militaire kapi.einsrang) K. M. Nielsen met als assistent sectieleider J. C. Krieger. De colonne maakt deel uit van het Deense burgerlijke verdedi- gings-corps. Zij vertrok op 7 Fe bruari .uit Haderlev in Dene marken en arriveerde op 8 Fe bruari om 14 uur in Den Haag met 40 ton goederen, kleren, beddegoed, matrassen enz., re sultaat van een inzameling in Denemarken. Nadat deze lading in pakhuis Meesteren te Rotter dam (loods Phoenix in de Rijn haven) gelost was, zijn deze wagens ingezet in de transport dienst van het bureau waters nood van het Nederlandse Roo de Kruis. Sedert de colonne op 9 Febr. begon heeft zij 1400 ton ver voerd. Voor zij teruggaat hoopt zij 2000 ton bereikt te hebben. De heer Dael, dir. der Deense burgerlijke verdediging, komen de uit Parijs en op weg naar Kopenhagen was enige ogen blikken op 't hoofdbestuur van 't N.R.K. Hij vernam daar van de directie hoe buitengewoon ge lukkig men hier was met de co lonne en welk prachtig werk zij gedaan heeft. De heer Dael, die dit met voldoening hoorde, heeft toegestemd de colonne op dezelfde voorwaarden, d.w.z. zonder enige kosten voor het Ned. Roode Kruis nog tot en met Zaterdag 21 Februari hier te houden. Zondag maken de mannen een boottocht door de rampgebieden. Maandag 23 Februari worden de wagens nagezien en gereinigd en Dinsdag 24 Februari rijdt de colonne terug naar Denemar ken. Zes soldaten zijn aangehou den op het Deense eiland Bom- holm, waar 2 anderen reeds te recht staan wegens muiterij en insubordinatie. Er worden nog meer arrestaties verwacht op dit eiland, waar Dinsdag 300 militairen geen bevelen gehoor zaamden als protest tegen de diensttijd. Twee leiders van de verzets actie in het garnizoen van Ha- derslev (Z-Jutland) tegen de verlenging van de diensttijd zijn veroordeeld tot 14 dagen hech tenis. Op een van hen werd een brief gevonden van de Deense communistische jeugdbeweging. Men vermoedt dat deze brief hem na zijn arrestatie in han den werd gespeeld. Ook is een proces begonnen tegen twee 23-jarige soldaten, die worden beschuldigd van muiterij en insubordinatie op het eiland Bornholm. Het ministerie van Defensie deelde mede dat waarschijnlijk alleen de aanstichters berecht zullen worden. Wel zullen allen die aan de actie hebben deelge nomen worden ondervraagd. Het comité der vereniging van families van slachtoffers van Oradour heeft te Limoges be sloten, dat als het wetsontwerp op amnestie voor de veroordeel de Elzassers wordt aangenomen, het kruis van het legioen van eer verwijderd zou worden van het massagraf, wegens deze nieuwe belediging van de mar telaren. Het wetsontwerp is intussen door de gerechtelijke commissie van de nationale vergadering goedgekeurd met 20 tegen 3 stemmen. Er waren 4 onthou dingen. De Sowj et-Unie heeft een „al gemeen aanbod voor hulpverle ning" gedaan ten behoeve van de slachtoffers van de over stromingen in Engeland. Dit is meegedeeld door het Britse mi nisterie van Buitenlandse Za ken. In totaal hadden 16 landen hulp aangeboden. Naar vernomen wordt, heeft Rusland aangeboden geldinza melingen te houden. UITSPRAAK IN GROTE SMOKKELZAAK. De Zutphense rechtbank heeft gistermorgen uitspraak gedaan in de grootste smokkelzaak na de oorlog in Twente en in de Achterhoek. De hoofdverdachte G. H. K., uit Enschede, werd ver oordeeld tot één jaar en 6 maan den gevangenisstraf met aftrek plus 1000 boete of zes maanden hechtenis en verbeurdverklaring van twee in beslag genomen auto's. De confectiefabrikant H. P. A. M. L., eveneens uit Ensche de, werd veroordeeld tot 10 maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De shawls en de auto die bij hem in beslag genomen waren, werden verbeurd verklaard. De loonüor- ser H. uit Eibergen, die koffie heeft uitgevoerd, werd tot tien maanden met aftrek veroordeeld, waarvan drie maanden voor waardelijk. De andere vonnissen waren: J. C. H. van L„ uit Eibergen: twee maanden; A. N. L„ twee maanden gevangenisstraf, waar van één maand voorwaardelijk en H. J. B. N„ uit Eibergen de zelfde straf. Mejuffrouw J. H. B. te N„ uit Rekken, vier maan den, waarvan zes weken onvoor waardelijk. A. J. O., uit Ensche de, zes maanden met aftrek. D. S„ uit Rekken, één week voor waardelijk plus 30 boete subs. 10 dagen hechtenis. Zijn broer J. H. S., dezelfde straf en E. H. S. een andere broer, 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. W. O., uit Winterswijk, één maand voorwaardelijk plus 250 boete, subs, één maand hechte nis. G. H. W. A„ Winterswijk, 10 maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Mevrouw L. B„ twee maanden met aftrek. J. A. S., uit Stap horst ƒ100 boete subs. 20 dagen hechtenis. dal zeggen al drie geslachten van Akker's Kloosterbalsem. Hei heerlijk verwar mende wrljfmlddel bij rheumatiek en spierpijn, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen door de huid en de daar onder liggende pijnlijke weefsels drin gen. Bovendien Is Akker's Klooster- balsem* een heerlijke wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert. In vele gezinnen is daarom een pot Akker's Kloosterbalsem een huisapotheek op zich zelf. ZATERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.40 Orgel; 9.00 Voor de Vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Water standen; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11-35 Piano; 12.00 Gr.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 1400 Radioweekjournaal; 14.25 Or gel; 14.45 Boekbespreking; 15.00 Accordeon; 15-30 Causerie; 15.45 Lichte muziek; 16.15 Sport; 16.30 Orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18-15 Varia; 18.20 Koor; 18.40 Reportage; 19.00 Art. staalkaart; 19-30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20-15 Beurzen open, dijken dicht; 21.45 Gram.; 22.00 Commentaar; 22.15 Gev. muziek; 22.40 Hoor spel; 23-00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM n: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 6.30 Zang; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8-15 Orkest; 8.55 Gr.; Naar een zegsman te Hanoi tegenover het Franse persbu reau A-F.P. verklaarde heeft de leider der Vietminh-opstande- lingen in Indo-China, Ho Tsji Minh, medezeggenschap gekre gen in het bestuur van gedeel ten der 3 Chinese wijiken, die aan Indo-China grenzen. Deze zegsman gaf onlangs bij zonderheden over het pact tus sen Ho Tsji Minh en Mao Tsje Toeng. Hij is overgelopen naar Vietnam, na 6 jaar een zeer ho ge functie te hebben bekleed in de Vie.minh-regering. De 3 provincies maakten vroe ger deel uit van Indo-China en Ho Tsje Minh had de medezeg genschap gekregen om bepaalde irridentische Vietminh-elemen- ten te verzoenen, aldus de zegs man. Hij voegde hieraan toe, dat de Vietminh-opstandelingen door Allan Penning 30) (Nadruk verboden.) Maar hier, op de rede van Hong kong, was de verluchting geko men. Een heerlijk koel briesje speelde langs het dek en de ge hele bemanning hing over de verschansing om zich de longen te vullen met de verfrissende koelte. Peter Wins was, na af scheid van de loods te hebben ge nomen, zijn hut binnen gegaan om zich op te doffen en na een weldoend bad kwam hij nu in een hagelwit pak aan dek. Vóór hem lag de benedenstad, de onafzienbare rijen Chinese jonks, die langs de kaden waren gemeerd en daarachter de Peak, de berg van Hongkong, waar, half verborgen onder het lover, de huizen van de Europese bevol king opdoemden. „Bill," riep hij tot zijn eerste en enige machinist, die nonchalant in broek en singlet over het dek slenterde, „ik ga aan de wal. Mocht je me nodig hebben, dan kan je me in het Hongkong hotel vinden." „Mijnheer doet maar," bromde Bill in zichzelf, „het meisje voor dag en nacht zal wel present blij ven." ,,'n Aardig décolleté-tje van een net meisje," zei Peter Wins, op de diepe halsuitsnijding van Bill's singlet wijzend, „maar wat daar boven zit doet me meer aan een boeman denken." „Tja," zuchtte de meester, „we kunnen niet allemaal mijnheer zijn." Peter Wins draaide zich om en keek uit over de rede. „Wat komt daar aanzetten, Bill? Dat is de politieboot. Zij komt recht op ons aanWat kan die hier nodig hebben?" En inderdaad stormde een snel le launch met de politievlag in top op de ..Ping Ho" aan. Enkele scherpe commando's klonken op en met een sierlijke zwaai gleed de boot langszij. Een officier in witte uniform en tropenhoed sprong op de valreep en werd ge volgd door een agent. Bill ging hem tegemoet. „Is de kapitein aan boord?" vroeg de officier, en Bill ging hem voor naar de trap, die naar de commandobrug voerde. „Goedenavond kapitein", be groette de officier Peter Wins. „Ik ben inspecteur Miller van de Hongkong politie." „Peter Wins is mijn naam," zei de gezagvoerder van de „Ping Ho." „Wat kan ik voor U doen, inspecteur?" „Ik kom met een erg onaange name boodschap, kap'tein. Op last van de havenmeester moet ik uw luiken verzegelen en uw schip aan de ketting leggen," en tegelijk overhandigde hij Peter de schriftelijke instructie. „Totaal verbijsterd nam Peter de papieren aan. „Wat zullen we nu beleven?" vroeg hij verwonderd. ,,'sEven kijken, inspecteur, want dat moet de een of andere vergissing zijn. Ik ben me van niets kwaads be wust," en met steeds stijgende verbazing las hij het vrij lijvige document. „Doe het maar op uw gemak, kap'tein. Intussen zult U me toe staan de luiken te gaan verzege len. Orders zijn orders." Inspecteur Miller salueerde en, terwijl de agent hem als 'n trouw hondje volgde, daalde hij de com mandobrug af. „Bill," riep Peter naar beneden, „kom 's hier, dan zal ik je wat moois laten zien." De machinist, zonder ook maar een moment uit zijn evenwicht te raken, klom de brug op. Peter wachtte hem op met een stijve whiskey. „Hier," zei hij, „neem eerst een stevige borrel, anders kon je van het grote nieuws 's flauw vallen." Met één ruk gooide Bill de rau we whiskey naar binnen en ter wijl hij zijn mond met de rug van zijn hand afveegde, zei hij: „Nieuws, dat maar één borrel waard is, kan nooit veel bijzon ders zijn. Wat is 'r? Hebben ze eindelijk uitgevonden, wie we zijn?" „Dit is geen tijd voor lolletjes, Bill," zei Peter ernstig. „Beneden zijn ze bezig de luiken te verze gelen en de „Ping Ho" gaat aan de ketting, verdacht van clande stiene wapenhandel. Ik zou wel 's willen weten, wie me dat ge lapt heeft." „Maar dat gaat toch zó maar niet?", zei Bill. ,,D'r zal in die papieren toch wel wat méér om schreven worden? Zo niet, waar hebben ze dan al dat papier voor nodig, want dat kan je net zo goed op de achterkant van een enveloppe zetten. Wat zeggen ze eigenlijk in dat prevelement?" „Hier heb ik het," antwoordde Peter, nadat hij vluchtig de pa pierboel had doorgenomen. „Clan destien vervoer c.q. handel in wa penen, welke uitgevoerd zouden zijn uit de haven van Amoy..." (Wordt vervolgd.) 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.14 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 13.00 Nieuws; 13.20 Franse liedjes; 13.50 Gram.; 14-00 Boek bespreking; 14.10 Gr.; 14.20 Eng. les; 14.40 Amateurs; 15.15 Kunst; 15.55 Orkest; 16.30 Cau serie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gev. muziek; 18.15 Weekoverz.; 18.25 Piano; 18-40 Regeringsuit zending; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverz. 19-30 Gram.; 20.00 Causerie; 20.15 Beurzen open dijken dicht; 21.45 Gram.; 21.55 Hoorspel; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Licht® muziek; 13-00 Nieuws; 13.15 Zang; 14.15 Accordeon; 14.30 Gram-; 14.45 Accordeon; 15.00 Orkest; 15.50 Gram.; 16.05 Or kest; 16.45 Engelse les; 17-00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Kwartet; 1815 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21-15 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22-45 Gram.23.00 Nieuws23.05 Gram. HEDEN; TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. De mijnen van koning Salomo. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. De blauwe sluier. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. De mijnen van koning Salomo. Concertgebouw, 8 uur: Biosc- De smokkelpoort van Azië. BRESKENS: Gem. ontspan ningslokaal, 10 uur: Solisten concours. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. De blauwe sluier. Em. Herman, Hoek West- straatZeestraat, 6.30 uur: Grote Monster-biljartprijs kamp.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5