Overzicht van de dijkwerken in de randgebieden De huip aan hel Rampenfonds Nationale Eerste persconferentie van Eisenhower Hel Belgische Koningshuis H. M. de Koningin richt dagorder tot militairen HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Afs straf 1100,- in het Rampenfonds Schouwen het grootste zorgenkind Het bezoekprogramma van de Kaningin Koningin beschermvrouwe van Leids diaconessenhuis Reeds 51,5 millioen hijeen Roode Kruis vraagt tijdschriften en dagbladen De gezondheidstoestand van koning Boudewijn WEERSVERWACHTING De kosten van de actie tegen de Man Mau Britse straalvliegtuigen voor het Midden-Oosten HET HERSTEL VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Schouwtn 4' Perscampagne tegen de prinses van Rethy Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DONDERDAG 19 FEBRUARI 1953. 8e Jaargang No. 2271. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum oes advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De helft van de ongeveer 100 kilometer dijk in de rampgebie den heeft zwaar geleden, aldus verklaarde de directeur-generaal van de rijkswaterstaat ir A. G. Maris. Behoudens het dichten van grote en kleine breuken zal veel tijd, materiaal en zorg wor den geëist om de schade te her stellen. Deze schade is belangrijk groter dan ir Maris eerst ver wachtte. Op het ogenblik wordt op grote schaal klein werk uitgevoerd om de schade zoveel mogelijk te be perken. Dit 'geschiedt door het aanleggen van ringkades van zakken zand en klei, die het wa ter bij normale vloed buiten kun nen houden. Bij zware voorjaars- stormen acht ir Maris teleurstel lingen en tegenslagen niet uitge sloten. De bedijkingen zijn en blijven voorlopig ook nog bijzon der kwetsbaar. ST PHILIPSLAND. Op St Philipsland hebben twee stroomgaten dank zij de kleibo- dem een diepte van min twee me ter nieuw Amsterdams peil (N.A.P.). Hier wordt gewerkt met kistdammen, waarmee men reeds één gat heeft gedicht. Het tweede stroomgat hoopt men bij het a.s. doodtij (begin volgende week) dicht te krijgen. Daarna zal een perszuiger zanddammen achter de kistdammen spuiten. THOLEN. In de Tholense dijken zijn dë gaten evenmin diep. Aan de zuidzijde bij Stryenham is een op zichter van waterstaat er in ge slaagd een gat met zetsteen te dichten. Definitief hersel met be hulp van twee perszuigers is gaande. In de N.W.-hoek van het eiland zijn de binnendijken ge sloten. Het grootste deel der pol ders zal kunnen lozen, waartoe hulpgemalen besteld zijn. De dijk bij Stavenisse geeft hetzelfde beeld als die bij Stryenham. Bij het dichten worden geen bij zondere moeilijkheden verwacht, al blijven de voorzieningen uiterst kwetsbaar. NOORD-BEVELAND. De zeedijk rond Noord-Beveland vertoont geen grote gaten. De zuidelijke zeedijk echter heeft be langrijke schade opgelopen. Ten O. van Kortgene zal een vrijwel geheel nieuwe dijk moeten wor den gelegd. Ook ten O. van deze plaats is de schade ernstig. ZUID-BEVELAND. Een ringkade van 1800 meter zal volgende week bij doodtij ach ter het enorme gat bij Bath op Zuid-Beveland worden gelegd. Dit zeer precaire werk zal door 1000 tot 2000 militairen worden uitgevoerd. De Ned. Spoorwegen zullen het zand en 300.000 zakken zand aanvoeren. Bath is daarom zo moeilijk, omdat het verschil in getij ongeveer vier meter be draagt. Achter het gat ligt een gebied van meer dan 1000 hecta re dat bij ieder getijde leeg of volstroomt. De stroomsnelheid in het gat is vijf meter per seconde. De ringkade zal komen te lig gen over een stuk land, dat 1 m. boven N.A.P. ligt. Met klei, drag lines en veel mankracht zal men in enkele dagen tijds de kade tot boven normaal vloedpeil moeten leggen. Het stroomgebied- achter de dijkbreuk wordt dan terugge bracht tot ruim 200 ha, waardoor de stroomsnelheid zal afnemen en men definitief herstel kan gaan voorbereiden. Of het maken van deze inlaag- dijk zal slagen, kan men niet ga randeren. Alles zal op alles wor den gezet. De vier kleinere gaten bij Bath zijn en worden proviso risch hersteld. De situatie bij Kruiningen is ernstig. Er zijn drie grote gaten. Zeer veel spoed wordt met de dichtingen en met het herstel van kaden en steiger van de pont op Perkpolder gemaakt. REIGERSBERGERPOLDER WORDT GESPLITST. Het ligt in de bedoeling aan het oostelijke einde van de Reigers bergerpolder bij Bath een dijkje van ongeveer 180 m. lengte en 1.75 m hoogte te maken om daar mede van de 1050 ha, die de polder groot is, ongeveer 250 ha af te splitsen, waardoor alleen deze 250 ha in verbinding blijven met het 4 m. diepe dijkgat bij Bath en de overige 800 ha droog kunnen komen. De bedoeling is na 4 dagen van voorbereiding dit dijkje in 4 dagen (van 20 tot en met 23 Februari a.s.) te sluiten, nadat aanvankelijk met behulp van ettelijke honderdduizenden zakken zand pijlers zijn gemaakt, waartussen dan de overgebleven openingen moeten worden ge dicht. Nadat deze kade aanvanke lijk op een hoogte van 1.75 m. is gebracht, wordt hij daarna met behulp van draglines met klei en met een zandzuiger tot de defini tieve dijkhoogte opgehoogd. De in de Reigersbergerpolder gelegen gedeelten van de rijksweg Bergen op ZoomMiddelburg en de spoorlijn kunnen dan worden hersteld. Daarna is echter nog niet de doorgaande verbinding over rijksweg en spoorlijn geheel hersteld, omdat de in de Kruinin- gerpolder gelegen gedeelten daar van nog wel geruime tijd geïnun deerd zullen blijven. WALCHEREN EN ZEEUWS- VLAANDEREN. De Walcherse dijken zijn dicht. De Sloedam is onbeschadigd. De ringkade bij het gat in de Nw. Neuzenpolder bij Terneuzen is gereed. Men is bezig het gat dicht te spuiten. SCHOUWEN DUIVELAND Schouwen-Duiveland is het grootste zorgenkind. Vooral Schouwen ligt laag. Het leggen van een ringdijk bij het grote gat bij Schelphoek (250 meter breed en 30 meter de zandbodem in) zal bijzonder moeilijk zijn. Het overstroomde achterland is ruim 9000 ha. groot. Speciaal voor dit werk zal bij Schelphoek een tweede werkha- ven voor het benodigde materieel worden gemaakt. Het dichten van de havendijken van Zierikzee zal tot het eerste werk behoren, waarna de haven zal worden uitgebaggerd. Het secretariaat van de Konin gin meldt, dat de berichten, die de vorige week in de pers zijn verschenen omtrent een voorge nomen beperking van de bezoe ken van de Koningin, niet geheel juist waren. H. M. is voornemens het bestaande bezoekprogramma voor dit jaar zoveel mogelijk te handhaven, al zullen de getrof fen gebieden veel van haar aan dacht vragen. Uiteraard zullen hierdoor uitgebreide provinciale en streekbezoeken worden be perkt. H. M. Koningin Juliana heeft evenals indertijd haar groot moeder het beschermvrouwe- schap over het Leids diacones senhuis aanvaard. In verband met de vele aan vragen die thans uit het nood- gebied binnenkomen bij het lectuurdepot van het Roode Kruis om toezending van liefst actuele tijdschriften en dagbla den, hetgeen portvrij kan ge schieden via de post in pakjes, niet zwaarder dan 3 kg en mits geadresseerd Roode Kruis-tijd- schriftendienst, Den Haag. Dokter Georges Luigi, een arts, die koning Boudewijn heeft on derzocht, heeft verklaard, dat de koning NIET ernstig ziek is- Hij zou zijn normale werk zaamheden binnen een paar weken kunnen hervatten. Het Nationale Rampenfonds had Woensdagavond in totaal 51,5 millioen gulden binnengekregen. Het medeleven van de bewo. ners van IJsselmuiden bij Kam pen met de slachtoffers van de watersnood is wel tot uitdruk king gekomen in het grote be drag dat aldaar is ingezameld. In geld en natura (vee en vee voeder) is in IJselrnuiden ruim 114-148 ingezameld, dat bete kent 67,10 per gezin of 15,20 per inwoner. In deze gemeente spande het kleine Kamerveer de kroon, dat 38.172 voor haar rekening nam (in geld en natura). Dit is niet minder dan 263,20 per ge zin of 63,60 per hoofd, een be drag dat zeker tot de hoogste in den lande kan worden gere kend. 600 Ambtenaren van 15 Europese landen die te Parijs voor de O.E.E-S. werken, hebben meer dan 900.000 franc bijeen gebracht voor de slachtoffers Noordelijke zeewering ver eist vele voorzieningen Behoud van binnendijk belangrijk voor droog legging achterland Moeilijkste HAVEN ersfel vanbinnen- ijken is gaande iUBURGSLUlS SCHELPHOEK NOORDGOU SIRJANSLAND .///////Quivt- •/ZIERIKZEE7/ BRUINISSE OOSTER- LAND Zinksfukken voor deze gaten worden vervaardigd Aanleg werkhaven V PEL"n5313 Volgens het neutrale Brusselse blad „Le Soir" is men in parle mentaire kringen van oordeel, dat de regering zo spoedig moge lijk contact dient op te nemen mei de vertegenwoordigers der drie partijen teneinde bij de ka mers een wetsontwerp in te die nen ter regeling van de status van de prinses van Rethy en de kin deren, die uit haar huwelijk met koning Leopold zijn voorgeko- H.M. de Koningin heeft de vol gende dagorder uitgevaardigd, bestemd voor het personeel van zee-, land- en luchtmacht en te vens gericht tot de militairen uit het buitenland, die hulp in de overstroomde gebieden verleend hebben. Nu het reddingswerk in de overstroomde gebieden en het medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk nog mistig of ne velig, later overwegend zwaar be wolkt. Plaatselijk af en toe lichte regen of motregen. Overwegend matige westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. VRIJDAG 20 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 6.11 6.45 Terneuzen 6.46 7.20 Hansweert 7.26 8.00 Walsoorden 7.36 8.10 ZON MAAN Febr. 19 7.48 18.01 9.25 0.47 20 7.46 18.03 9.53 2.11 31 6.18 19.12 20.48 6.05 voorlopig dichten der dijken, voor zover dit mogelijk is, toela ten dat de militaire hulpverle ning grotendeels beëindigd wordt wens ik mijn bijzondere waarde ring te uiten voor de offervaar digheid, ijver en bekwaamheid, waarmede deze zware taak over de Koninklijke marine, de Ko ninklijke landmacht en de lucht strijdkrachten is uitgevoerd. Gij hebt daarbij de uitnemende hulp gehad van de leger-, mari ne- en luchtmachtcontingenten van verschillende mogendheden. Gezame*lijk hebt gij, in sa menwerking met de niet-militai- re organisaties, personen en groepen van personen, die met en naast U hun offervaardigheid en arbeidskracht aan de eerste leni ging van de nood gaven, de bur gerlijke autoriteiten, die de lei ding en de verantwoordelijkheid voor de noodmaatregelen hadden, de onmiddellijke eerste hulp ge geven, die zij bij de moeilijke taak, waarvoor zij gesteld waren, nodig hadden". Tevens heeft H.M. de Koningin het volgende schrijven gericht aan de minister-president: „De bijzondere waardering .die ik in bijgaande dagorder uit voor de bijdrage die de militairen brachten voor de eerste leniging van de watersnood, geldt uiter aard in dezelfde mate voor de talrijke niet-militaire autoritei ten, organisaties en personen, die mede gearbeid hebben aan het reddingswerk in de waters- noodgebieden". Zoals bekend, wordt het her stel van Schouwen-Duiveland thans met kracht aangepakt. Onze kaart geeft een overzicht van de werkzaamheden, zoals deze worden uitgevoerd. De be langrijkste gaten in de zeedijk bij Burgsluis, Schelphoek en Zierikzee worden met groot ma teriaal aangepakt. In eerste in stantie de gaten bij Burgsluis en Zierikzee en later het belangrij ke en moeilijk te dichten gat bij Schelphoek. De dijk tussen Zie rikzee en Brouwershaven, die nog wel in tact is, doch zeer zwak, wordt met alle middelen verstevigd, waarna ook de pol ders van Zonnemaire en Noord- gouwe en zuidelijker kunnen droogvallen, zodat tussen Brou wershaven en Zierikzee voor de werkzaamheden een belangrijk droog gebied ter beschikking is. Het herstel van de binnendijken aan de oostelijke polders is in volle gang. Het materiaal van de Zuiderzeewerken wordt bij deze onderneming zo nodig ge bruikt. Naar Vasey, een lid van de wetgevende raad van Kenia, heeft meegedeeld, zal de actie tegen de Mau Mau in de toe komst per maand 2 a 2,5 millioen gulden kosten. Hij zeide dit bij het indienen van de aanvullende begroting ten bedrage van onge veer 15 millioen gulden,' waar van 10 millioen bestemd is voor de bestrijding van de Mau Mau. Naar zijn mening kan de kolonie deze lasten tot dusver dragen, hoewel vele plannen der rege ring moeten worden opgegeven of uitgesteld. Het blad herinnert er aan, dat verscheidene regeringen zich reeds met deze delicate aangele genheid hebben beziggehouden, doch dat geen enkele een dui delijk standpunt heeft ingeno men. Naar sommige kranten berich ten, zou ook het bliksembezoek, dat eerste minister Jean van Houtte Zondag aan koning Bou dewijn te Nice bracht in verband moeten worden gebracht met deze kwestie. Deze aangelegen heid is bijzonder actueel gewor den, niet alleen met betrekking tot de beschuldigingen, die van linkse zijde zijn geuit, dat de prin ses van Rethy koning Boudewijn zou hebben bewogen naar Nice te gaan, doch ook in verband met het huwelijk van prinses Josephi ne Charlotte met prins Jan van Luxemburg in April a.s. Men blijkt er zich namelijk in Luxemburg 't hoofd over te bre ken, hoe de protocolaire volgorde moet zijn, als de prinses van Re thy aan de zijde van koning Leo pold op de huwelijksplechtigheid verschijnt en of zij voorrang moet hebben boven prinses Inge borg, de grootmoeder van moe derszijde van Josephine Charlotte en boven koningin Elisabeth, de grootmoeder van vaders zijde van de bruid. De katholieke „La Cité" schrijft, dat eerste minister Van Houtte te Nice eveneens met de koning zou hebben gesproken over de perscampagne, die de oppositie bladen tegen de prinses van Re thy voeren. Het blad merkt in dit verband op, dat de regering niet bereid zou zijn tegen deze kran ten een vervolging wegens ma jesteitsschennis in te stellen. Het katholieke blad „La Libre Belgique" schrijft, dat de dokters van koning Boudewijn hem slechts met veei moeite hebben kunnen bewegen naar Z-.Frana- rijk te vertrekken. De vorst had zijn bezoeken aan de geteisterde gebieden namelijk willen voort zetten. Hij was voornemens zich met geneesmiddelen te verdoven. Het blad brandmerkt sommige Engelse bladen, die zover gingen te beweren, dat minister Van Houtte naar Nice was vertrok ken, omdat koning Boudewijn af stand wilde doen of hem wilde raadplegen over een voorgeno men huwelijk. Het blad spreekt categorisch tegen, dat de vorst de premier verzocht zou hebben een vervolging in te stellen tegen de Belgische bladen, die de prin ses de Rethy beledigd hebben. „La Libre Belgique" verwijt de raadgevers van koning Boude wijn echter de bevolking niet on middellijk te hebben ingelicht over de gezondheidtoestand van de jonge vorst, toen deze de eer ste keer naar Nice vertrok. Het conservatieve blad „La Na tion Beige" schrijft: „Het is niet de eerste maal, dat de omgeving van de koning in gebreke wordt gesteld. Wij laken niet de perso nen, die de raadgevers van de vorst vormen, doch wel de ver ouderde methodes, die men toe past bij het contact met de bevol king. Sommige leden uit de om geving van de koning begaan bo vendien tactische fouten, die on toelaatbaar zijn". van de overstromingsramp in Engeland, Nederland en België. Het Joegoslavische nieuws bureau Tanjoeg heeft bekend gemaakt dat ongeveer 30 mil lioen dinar in Joego-Slavië zijn bijeengebracht voor hulpverle ning in Nederland, België en Engeland. Inwoners van het district Holland Marsh, dat ongeveer 60 km ten noorden van Toronto ligt, hebben een 20 jaar oude schuld afgelost door 10.000 dol lar bijeen te brengen voor hulp verlening aan hun vroegere landgenoten. 20 Jaar geleden, tijdens de crisis, hebben Neder landers er toe bijgedragen hun vroegere landgenoten in Cana da in staat te stellen het land te kopen dat bekend staat als Holland Marsh. De gemeenteraad van Gent heeft 200.000 frank voor de Bel gische en 100.000 voor de Neder landse en Britse overstroomde gebieden beschikbaar gesteld. De Belgische vereniging van café-, hotel- en restaurant houders heeft aangeboden on derdak te verlenen aan 50 Ne derlandse en 50 Engelse kinde ren uit de overstroomde gebie den. Generaal Anthony McAulif- fe, voormalig commandant van de 101-ste Amerikaanse divisie parachutisten tijdens de cam pagne in Nederland, heeft am bassadeur Van Roijen een cheque van 9.120 dollar ter hand gesteld, een geschenk van de soldaten van zijn divisie- Naar schatting is in Zweden voor een waarde van 16 millioen kronen bijeengebracht voor de slachtoffers van de overstro mingen in Nederland. De schen kingen zijn gedaan in geld en natura. De voorzitter van het Zweedse Roode Kruis, rechter Emil Sandstroen, die tevens voorzitter is van de Liga van Roode Kruisverenigingen, ver trekt Zaterdag naar Nederland voor een bezoek aan het Roode Kruis. Vorige week berichtten wij over de bijzondere prestaties van het 28.000 inwoners tellende Zweedse plaatsje Halmstadt, dat zoveel heeft gedaan voor de hulpverlening ten bate van de slachtoffers in ons land- Thans wordt ons meegedeeld, dat uit deze stad wederom, op verzoek en na overleg met het Roode Kruis, 4 auto's onderweg zijn met matrassen, kussens, kussenslopen en dekens. Tevens vroeg Halmstad, welk Nederlands plaatsje voor adop tie in aanmerking komt met het oog op het zenden van bijdragen en gaven in de loop van het jaar. President Eisenhower heeft op een persconferentie verklaard dat een marineblokkade van het vasteland van China in studie is bij verscheidene regeringsinstan ties in de V. S. Officiële voorstel len over een blokkade of een embargo hadden hem nog niet bereikt. Naar de mening van Eisen hower is het „absoluut waar", dat de Sowjet-Unie over atoomwa pens beschikt. Over het opzeggen van gehei me verdragen zei de president: „Ik acht het niet mogelijk of wenselijk, dat de Amerikaanse regering verklaart dat alle ge heime verdragen, die in een be paalde tijd of op een bepaalde plaats zijn gesloten, dienen ter zijde te worden geschoven. De re gering moet het wel duidelijk maken, dat het hart van Ameri ka nimmer accoord is gegaan met het tot slavernij brengen van volken. Wat Korea betreft: de presi dent zal geen besluit nemen zon der overleg met de leiders van het congres. Eisenhower gelooft niet, dat de Amerikaanse troepen geheel uit Korea kunnen worden teruggetrokken. Maar de Zuid- Koreanen zijn goede soldaten, die gaarne zelf de verdediging van hun land op zich nemen. Dit zou een kwestie van bewapening, or ganisatie en leiderschap zijn. De regeirng kan het zich niet veroorloven de belastingen te verlagen, zolang geen sluitende begroting is verkregen. Het was Eisenhowers eerste persconferentie ais president. Deze eerste persconferentie van Eisenhower was voor vele jour nalisten een teleurstelling. De president brak met een lang ge vestigde traditie door de confe rentie zelf te beëindigen in plaats van te wachten tot de oudste cor respondent dit deed nadat de correspondenten hun gewenste vragen gesteld hadden. Eisenhower brak de persconfe rentie af nadat hem slechts een 16-tal vragen waren gesteld over vijf onderwerpen die hij zelf had aangesneden. Van de 250 verslag gevers waren er maar 14 die aan de beurt kwamen. Een groot aan tal vragen bleef zodoende onbe antwoord. De president zei aan het begin van de conferentie, dat hij slechts een half uur tijd had. Twee der de deel van die tijd besteedde hij aan de bespreking van onderwer pen die hij zelf gekozen had. „Er zijn zo veel interessante onderwerpen, waarover men wel een hele dag kan praten, maar ik heb een afspraak na deze confe rentie", zo zei de president. Maar later wijzigde hij deze verklaring door te zeggen dat deze gang van zaken experimenteel is en bij latere persconferenties veranderd zou kunnen worden. Columbia zendt voor 10.000 dollars koffie en voor 15.000 pe- sis dekens- De ingezamelde gel den bedragen 17.000 pesos. Een fabriek te Duisburg Hamburg heeft 20 ton hoog- ovencement gratis ter beschik king gesteld. Een particuliere organisatie te Las Palmas op de Oanarische eilanden heeft 10 ton bananen geschonken. De (telefonische) geluks- ketting in Zwitserland heeft tot en met 15 Februari reeds an derhalf millioen Zwitserse francs opgebracht. De gezant van Burma, die zijn standplaats heeft te Parijs, heeft namens zijn regering 147.000 Franse francs ter be schikking van het Rampenfonds gesteld. Het eiland Texel, met 10.000 ingezetenen, heeft al ruim 50.000 voor het Nationaal Rampenfonds bijeengebracht, waarvan 10.000 door de ker ken. Dit is meer dan 23 per gezin. Bovendien zijn diverse bedragen rechtstreeks aan het fonds gegireerd. De inzameling in de ge meente Zijpe (N. H.) heeft, be halve kleren en dekens, opge bracht 32.000. De gemeente, die uit 1600 gezinnen bestaat- heeft dus gemiddeld per gezin 20 geofferd. Bovendien heeft een groot aantal veehouders toegezegd een kalf op te fokken voor de boeren uit het noodge- bied. De in Vlaardingen gehou den inzamelingen, inclusief de bedragen, die rechtstreeks aan het Rampenfonds zijn overge maakt, hebben 240.000 opge bracht. Nog verschillende bij dragen worden verwacht en men hoopt, dat de totale bijdra gen een kwart millioen zal he- aragen. De collecte in de Uc&. :Herv. kerken ten bate van het natio naal rampenfonds heeft tot dus ver in 900 gemeenten een bedrag opgeleverd van 1.006.140,29. De collecte in Nijkerk voor het rampenfonds heeft 59.787,37 opgebracht. De banken in deze gemeente hebben rond f 42.000,- overgemaakt en de directe stor tingen van particulieren worden geschat op c.a. ƒ4000,—, zodat in deze Gelderse gemeente 'n totaal bedrag van ƒ106.000,— voor het rampenfonds bijeen is gebracht, dat komt neer op 35,per ge zin. Het Lagerhuis heeft zich met 267 stemmen tegen 238'uitgespro. ken voor het leveren van straal vliegtuigen door de Britse rege ring aan Egypte en de andere landen van hei, Midden-Oosten Voor de politierechter te Den Haag is verschenen de 36- jarige K. B„ hoofdcommies van een van de departementen. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 6 Februari in de Hou:- rusthallen in Den Haag, toen hij bezig was stapels goederen te sorteren, bestemd voor de. slachtoffers van de watersnood, daar een paar wollen hand schoenen had weggenomen. Bij de behandeling bleek, dat B- bezig was met 'n stapel „waarde loos goed". Hij vond hier een paar wollen handschoenen, die hij meende wel te kunnen ge bruiken. Hij had echter tevoren van zich zelf een paar leren wanten op de goede stapel ge legd omdat hij meende, dat deze meer geschikt waren dan de niet in al te beste staat verke rende wollen handschoenen. Verder bleek, dat B. hele stapels goed voor de slachtoffers van de nationale ramp beschikbaar had gesteld. De officier eiste 2 maanden voorwaardelijk met de bijzonde re bepaling, dat B. binnen drie maanden tijds 250 in het ram penfonds zou storten. De politie rechter, uitspraak doende, ver oordeelde B. tot 1 maand voor waardelijk met de bijzondere bepaling dat hij binnen de ge noemde termijn 100 zou stor ten in het rampenfonds. ZESJARIG MEISJE GEDOOD. Woensdagmiddag is het 6-jari- ge meisje J .J. van der Z. uit de Haringstraat in Den Haag door een passerende auto aangereden. Het meisje was op slag dood. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat het meisje onvoorzich tig de weg overstak. De bestuur der treft volgens de politie geen schuld.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1