Nationaal Rampenfonds Eric de Noorman en Bor Khan" H. D. Z. Van de Ree Overstromingen in Indonesië Turgerujke STAND m Voor het Rampenfonds De Watersnood Gemeenteraad van Cadzand Bestel en betaal vandaag SPf1 AGENDA De toestand in Guatemala Was van de rivieren in Radio-Moskou beschuldigt de westelijke „Grote Drie" België De tankboot „Miriella" LOOP DER BEVOLKING Twee Franse jongens verdwenen De „Wilma' HET GENEEST VLUGGER EN iVr. BETER i - De Amerikaanse hulp aan Chinese nationalisten De prijs is f 3,-50. Door belangeloze samenwerking komt de gehele opbrengst ten goede van het N.V. Fa P. J. VAN D£ SAN DE 11 I DANKBETUIGING Zij kozen het beste.. Als aandenken is aan de leer lingen een boekje overhandigd. De aftredende bestuursleden J. J. van Ham en P. Koopman werden herkozen. Nadat de secretaris een ge dicht van De Genestet had voor gedragen, zorgden rappe meis jeshanden in de pauze voor thee met gebak. Aan de wand hing een grote foto in lijst van het zeven leden tellend bestuur. Het oud-bestuurslid S. Buijze sprak het bestuur toe, waarbij hij tal van oude herinneringen op haalde. Hij hoopte dat de vereni ging haar mooie werk nog lang zou voortzetten. Daarna wenste ds H. van Leeuwen het bestuur en de Zon- c'agschoolvrienden geluk met dit gouden festijn. Een groot voor- echt achtte spr. het, dat wij hier in deze samenkomst bijeen kun nen zijn, want de ramp had ook ons kunnen treffen. Ds Van Leeuwen prees het werk der Zon dagschool, want uit dit kleine werk kan het grote voortkomen. Hij wilde de arbeid der Zondag school in drie punten samenvat ten: de Zondagschool een bol werk; het geheim van haar kracht van haar geheim. God richt een bolwerk op tegen de macht van de vijand. Het klei ne 'gebruikt God voor het grote. Bij de intocht van Jezus in Jeru zalem zegt deze: „Uit de mond der kinderen en zuigelingen hebt gij sterkte gegrondvest". Na een dankwoord van de voor zitter en het zingen van psalm 25 vers6 sloot ds Van Leeuwen met dankgebed. Gevonden voorwerpen. Een lederen vest, inl. J. v. d. Ree, Beuzenhoek; kinderwantje, inl. Postcomm. rijkspolitie; kin derwantje, inl. A. de Visser, Axelsestr. 43; komen aanlopen, een langharige hond, kleur grijs achtig met gele oren, reu, ver moedelijk een jonge hond, inl. A. Dees, Zaamslagveer B 15. Reeds begin vorige week werd, zoals wij eerst heden vernemen, zowel door H. M. de Koningin als door prinses Wilhelmina een be langrijke gift geschonken aan 't nationaal rampenfonds. De Waalwijkse bond van schoen fabrikanten heeft besloten 50 a ƒ60.000 beschikbaar te stellen voor het nationaal rampenfonds. De geldinzameling te Kampen heeft het bedrag van 100.000 bereikt. In dit bedrag is niet begrepen de waarde van het door de Kam per boeren toegezegde rundvee, dat op 140.000 kan worden ge schat. De gemeente Delfzijl heeft ten behoeve van het rampenfonds een voorlopig bedrag van 68.000 opgebracht. Het gezamenlijk personeel van de firma P. de Gruyter en Zn. te 's-Hertogenbosch heeft hieraan 50.000 toegevoegd. De N.V. Philips gloeilampenfa brieken en haar dochtermaat schappijen in Nederland hebben besloten een totaal bedrag van 500.000 in geld en goederen uit te trekken, om aan de nood tege moet te komen. Hiervan is reeds een bedrag van 350.000 aan het nationaal rampenfonds overge maakt. Mr. D. A. Delprat, Nederlands lid van de raad van bestuur van de Suez-kanaalmaatschappij te Parijs heeft meegedeeld, dat na mens deze maatschappij aan de Nederlandse ambassadeur te Pa rijs een cheque is overhandigd ter waarde van Fr. frs. 5.000.000 ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood in ons land. Honder kg kroten, ten bate van het rampenfonds, aangeboden door de voorzitter van de groen teveiling te Opperdoes, zijn al daar bij opbod verkocht voor in totaal 2104. De inzameling te Arnhem heeft tot dusver 869.254,opge bracht. In Groot Waalwijk werd bij een straatcollecte ruim 20.000- opgehaald. De kerkcollecte in de Katholieke- en Hervormde ker ken leverde bijna ƒ8500,op. Het concert door het concert gebouworkest te Amsterdam ten bate van het rampenfonds gege ven, bleek Woensdag al meer dan 16.500,te hebben opgebracht. Lady L. Deterding te Parijs heeft f 25.000,overgemaakt aan het rampenfonds. De geldinzameling in de stad Amersfoort bracht 135.000,- op, waaronder 10.650,- van het ge- meentepersoneel en 2450,- van het stationspersoneel. Daarenbo- \en werd in de kerken j.l. Zon dag 41.000,ingezameld. De benzine- en petroleum han delmaatschappij N.V. te Amster dam, verkoopmaatschappij in Nederland van de Anglo-Iranian oilcompany Ltd. te Londen heeft een directe gift van ƒ25.000, doen overmaken op postgirorcke- nnig nr. 9575. BEROVING IN AMSTERDAM. Woensdagavond heeft, naar de gedupeerde bij de recherche heeft aangegeven, een onbekende man, die haar op zijn fiets voor bij reed, een 57-jarige Amster damse vrouw de tas, die zij aan de linkerarm droeg, ontrukt. Zij liep in de Koningslaan dichtbij het Vondelpark. Door de schok viel de vrouw op de grond. De tas, .waarin zich o.a. een porte feuille met 45 en een portemon- naie met ongeveer 15 bevond, slipte van haar arm, waarna de wielrijder er zich snel mee ver wijderde. De bisschop van Grenoble, mgr. Caillot, heeft een oproep gedaan tot medewerking aan de opspo ring van Gerard en Robert Fa- nalty, de elf- en twaalfjarige broers van Joodse afkomst, die sedert 3 Februari j.l. spoorloos zijn verdwenen. De twee jongens, wier ouders overleden zijn verklaard werden tijdens de oorlog verzorgd door zekere mej. Brun, die hen heeft laten dopen en tegen de be moeiingen van een uit Israël ge komen tante-voogdes in de jon gens onder haar hoede trachtte te houden. Eind vorige maand werden de gebroeders Finaly in geschreven als leerlingen van een Katholiek instituut te Bayon- ne, doch enige dagen daarna wa ren zii verdwenen. Het echtpaar Finaly was reeds vóór de oor log uit Oostenrijk naar Grenoble uitgeweken. Mej. Brun was in arrest geno men, doch is thans naar een zie kenhuis overgebracht. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. De rode Engel. AXEL: Het Centrum, 7 en 8 uur: Biosc. Reportage over de watersnood. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. De rode Engel. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Er op of er onder. Café Kolkzicht, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6-30 en 9 uur: Biosc. De burcht der haat- 3, 4 en 5 uur: Reporta ge over de watersnood. DE HULP VAN BELGIË. Het medeleven van België, waarvan de kuststreek zelf ge teisterd is, met de Nederlandse getroffenen, is groot. Eij de Ne derlandse ambassade en het con sulaat zijn tot nu toe giften bin nengekomen tot een bedrag van fr. 5 millioen. Het Belgische Roo- de Kruis, dat onmiddellijk na de ramn zijn mobiele colonnes en een hefschroefvliegtuig naar Ne derland zond, stuurde 120 ton goederen naar Zeeland. Boven dien kocht het Belgische Roode Kruis voor Nederland dringend benodigde artikelen ter waarde van een millioen francs. Ook Caritas Catholica heeft grote hoeveelheden bedden, de kens enz. naar Nederland gezon den alsmede een partij laarzen en regenjassen. In alle Belgische episcopaten worden collectes gehouden. Ook van protestantse zijde heeft men geldinzamelingen georganiseerd en alleen de protestantse ge meente Maria Hoorebeke (Oost- Vlaanderen) ontving al fr. 15.000 van haar gelovigen. Een slager in Gent kocht 60 kinderbedjes en vervoerde deze zelf onmiddellijk naar Nederland. Weeskinderen te Aalst brachten onder elkaar fr. 5000 bijeen. Intussen hebben verschillende Belgische en -Luxemburgse ge meenten Nederlandse plaatsen in Zeeland geadopteerd. Zo adop teerde Luik 's Gravendeel. St. Servaris Baarland, Meisbroek Nieuwe Tonge, Differdange in Luxemburg Raamsdonk en Esch (Luxemburg) Oude Tonge. De 7717 ton metende Finse tankboot „Wiima", die met een lading vliegtuigbrandstof uit Rcemenië op weg is naar com munistisch China, heeft het an ker laten vallen op de rede van Singapore. De kapitein deelde verslag gevers mede dat hij 2 dagen ge leden een telegram van zijn maatschappij had ontvangen, waarin hem werd opgedragen naar Singapore te varen en daar buiten de territoriale wateren nadere orders af te wachten. De perscencuur, die in het be gin van deze week in Guatema la was ingesteld, nadat zich wanordelijkheden hadden voor gedaan, is opgeheven. Aanleiding voor de botsingen tussen anti-communistische en anti-regeringsgezinde groepen enerzijds en linkse aanhangers van president Arbenz ander zijds, was de vervanging van 4 van de 5 leden van het hoogge rechtshof door personen, die gunstig staan ten opzichte van het bestuur en het agrarische hervormingsprogramma van de president. Radio-Moskou heeft de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk er van beschuldigd het Oosten rijkse staatsverdrag te hebben „getorpedeerd". Zsals bekend zijn de plaats vervangers van de ministers van Bui.enlandse Zaken der „Grote Vier" Maandag te Londen voor de 260ste maal bijeenkomen om over de bepalingen van dit ver drag te spreken. De bijeenkomst werd echter voor onbepaalde tijd verdaagd, nadat de Russi sche afgevaardigde had gewei gerd, 't door de westelijke ver tegenwoordigers ingediende ver korte ontwerpverdrag te bespre ken. Terwijl nieuwe sneeuwstormen het verkeer in de Ardennen be moeilijken, stijgt het peil van de Belgische rivieren snel tenge volge van de hevige regens in W.-België en de hiermee ge paard gaande dooi. De scheepvaart op de Sambre ligt stil. In het gebied tussen Bergen en Charleroi is het peil 2 meter gestegen, waardoor tal rijke landerijen zijn ondergelo pen. Het ministerie Vkn Financiën heeft de kamer van afgevaar digden meegedeeld dat de kos ten voor het herstel van de dij ken en kaden, die bij de jongste overstromingen zijn vernield, officieel op een milliard Belgi sche francs worden geschat. De schade, die particulieren hebben geleden, wordt eveneens op een milliard geraamd. wanneer GIJ er Akker's Kloosterbalsem op doeL Deze heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard, (speciaal ook brand wonden), voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook ais wrijfmiddel bij rheumatiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akkers Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden: „Geen goud zo goed" Tengevolge van zware regens zijn Bantam en Rangkasbitoeng (W-Java) onder water gelopen, waardoor de verbinding met andere gebieden is verbroken. De schade, die is aangericht, is nog niet bekend. Het kantoor van sociale zaken in Lebak heeft gaarkeukens voor de slachtoffers ingericht. Over de watersnood in Solo (Midden-Java) meldt de corres pondent van Ane.a, dat wórdt gevreesd, dat de zware regens van de laatste dagen in Klaten en Wonogiri de nood nog zal doen toenemen. In de stad Solo steeg het water nog in de on dergelopen wijken. In een dorp je staat het water tot aan de daken van de huizen, in een an der dorp zijn de huizen zelfs overstroomd. In Modjo (aan de Noordkust van Midden-Java) heeft het water de dijkranden genaderd en kan er elk ogenblik overheen slaan. 1000 Personen werden geëva cueerd, waardoor 't totaal aan tal evacué's is gestegen tot 7500. Uit bevoegde bron verneemt Aneta, dat ook de rivier Deng- keng in het Klatense (Midden- Java) buiten haar oevers is ge treden. Gro.e gebieden zouden De Amerikaanse regering over weegt een verzoek van de Chine se nationalisten om uitbreiding van de militaire steun voor Que- moy en de Taitsjeng-eilanden voor de Chinese kust, aldus is Donderdag te Taipeh medege deeld. Quemoy ligt 200 mijlen ten Z.- W. van Taipeh en dertig mijl van het door de communisten bezette Amoy. De Taitsjeng-eilanden lig gen 200 mijl ten N.-W. van For mosa en dertig mijl van de ha venstad Wentsjeoe op het Chi nese vasteland. Goed ingelichte kringen te Taipeh verklaarden dat Tsjiang Kaisjek beide gebieden wil ge bruiken als basis voor storings- aanvallen op het Chinese vaste land. Volgens geruchten, die te Tai peh de ronde doen, zouden dui zend Amerikaanse officieren naar Formosa worden gezonden om de militaire hulpcommrssie onder leiding van generaal Cha se te versterken. onder water staan, doch er zijn nog geen nadere gegevens ever de omvang van de ramp. Ook het regentschap Sragen tMidden-Java) is door bandjirs geteisterd. Minstens 1000 ha sa- wah is hier overstroomd. In het regentschap Soekhar-ljo (Mid den-Java) is zelfs een opper vlakte van 2000 ha overstroomd. Moeilijkheden in het onderhou den van de verbindingen maken het onmogelijk de schade vast te stellen, evenmin is thans be kend of hier slachtoffers te be treuren zijn. Uitbreidingsplan voor de kuststrook. De raad der gemeente Cadzand kwam Woensdagavond in apen bare vergadering bijeen.^ Wethou der P. J. van Iwaarden was we gens ziekte afwezig. Burgemeester Leenhouts be treurde in ernstige mate de ramp, die over Zeeland en Neder land is gekomen. Staande her dachten de raadsleden een ogen blik de vele slachtoffers, die bij deze ramp te betreuren zijn. De burgemeester sprak zijn dankbaarheid uit, dat in Cadzand geen slachtoffers zijn gevallen, hoewel de schade aan de zeewe ring en de duinen enorm is. In het kort liet de burgemeester de toestand in de rampnacht de re vue passeren en besprak de geno men maatregelen. Warme woor den van dank richtte de burge meester tot de bevolking en de politie voor de spontane hulp, die geboden werd. Het gemeentelijk zeebad is weggespoeld, terwijl de duinaf slag bij hotel Noordzee en hotel Beun schrikbarend is. De toe stand bij de Zwarte- en Tienhon derdpolder is kritiek geweest. Ge zien de ernst van de toestand zal overwogen dienen te worden, of de duinen op sommige plaatsen niet moeten worden vervangen door een zeedijk. Voor de strandvonderij zullen politionele maatregelen worden uitgevaardigd, hoewel men in principe slechts goederen van waarde zal bergen. Zonodig zal de toegang tot het strand door de politie worden verboden. B. en W. hebben een nieuw systeem van alarmering in stu die. Ooi: heeft Cadzand medewer king verleend aan de huisvesting van 43 evacué's, die in hotels zijn ondergebracht. Velgens een bericht in de Britse pers heeft een woordvoer der van de Brits-Perzische olie maatschappij te Rome verklaard dat een rechtsvervolging in voorbereiding is tegen de Ita liaanse tankboot Miriella, die 5000 ton Perzische olie aan boord heeft. Het schip wordt elk ogenblik in een Italiaanse haven ver wacht. Met voorwoord van H.M. de Koningin. Meer dan honderd foto's uit het nood- gebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's. Gebonden. Groot formaat 19 X 251/2 cm. Snelle hulp is dubbele hulp, Onmiddellijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. BOEKHANDEL NOORDSTRAAT 55 Telef. 2073 TERNEUZEN GIRO 38200 Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van de burgemeester van Nieüw-Leus- den in Overijsel, waarin deze aan biedt evenals in 1944 Cadzand te adopteren. Er is reeds een be langrijk bedrag bijeengebracht. De gedachte van adoptie wordt Ipp hoge prijs gesteld. Cadzand is echter lang zo zwaar niet getrof fen als andere gemeenten. De schade aan zeeweringen en inun datie is voor rekening van het rijk en blijft buiten beschouwing. Voorgesteld wordt van deze adop tie geen gebruik te maken en ze te bestemmen voor een gemeen te, die het harder nodig heeft. Nieuw-Leusden wordt Hartelijk dank gebracht voor het sympa thieke gebaar. De militaire stichting „Pro Re- ge" verzocht een subsidie, die echter niet werd toegestaan. Aan J. Datthijn, wed. A. de Nijs en P. Mabelis werden gronden verkocht voor de bouw van wo ningen. De grond kost 2,50 per m2; de tuingrond ƒ0,50 per m2. Overeenkomstig art. 3 van de wederopbouwwet werden de be swaren, die ingediend zijn tegen het wederopbouwplain voor de kust behandeld. Van de Tienhonderd- en Zwar- tepolder was een uitvoerig schrij ven ingekomen, dat het directie- pand van de polder niet boven op het duin mag worden gebouwd. Ook „het Vrije van Sluis" maakte verschillende opmerkin gen, alsmede verschillende parti culieren, voornamelijk zij, die niet meer bovenop het duin mo gen herbouwen. Het wederopbouwplan bevat ook duinbebouwing, die echter na de ramp geval voor geval zal worden bekeken. Daar er zowel aan de kust als in het dorp dringend behoefte is aan bouwgrond, stelden B. en W. voor aan ir F. II. Klokke op dracht te geven tot het ontwer pen van een nieuw uitbreidings plan. De bouw van een schuur voor de heer De Mey werd uitvoerig besproken. Ook de bouw van een boerderij moet wachten, tot het uitbreidingsplan vorm heeft ge kregen. Het uitbreidingsplan mag niet verstarrend werken en ook moet men de nodige souplesse in acht nemen. Er rezen verschillende bezwa ren bij de raadsleden, waarop de burgemeester er op wees, dat de stede-bouwkundige in dienst staat van de raad en niet omgekeerd. Het voorstel werd aangenomen. Op voorstel van de heer Van Houten werd het presentiegeld van deze avond afgestaan aan het rampenfonds. VOGELWAARDE. Geboorten. 15 Jan. Johanna Desirée, d. van Cornells Adriaan van der Hooft en van Eliza Ma ria Freijzer. Marcellus Josephus Maria, z. van Petrus Jacobus de Munek en van Irma Paulina Wullems. 16 Jan. Margaretha Johanna Wilhelmina, d. van Jo hannes Cornelis Adrianus Koop- mans en van Maria Elisabeth van Damme. 27 Jan. Joseph Albert Marie, z. van Eugène Krieckaert en van Louisa Maria van Heese. 31 Jan. André Augus- tinus Franciscus, z. van Leon Johannes Marie van Leuven en van Elisabeth Maria Hemelaar. Overlijden. Johannes Francies Schelfaut, 74 j. VOGELWAARDE. Gevestigd: Maria A. van Bun deren, van Wassenaar; Marga- rete I. Knaap, van Dordrecht; Joseph van de Lavoir, van Boe kei; Joseph van Vlieberghe, van Belsele-Waas; Petrus J. de Waal, van Verquin (Frankrijk) Petrus A. A. Kleine, van China; Stephanie M .Maas, van Terneu- zen; Johanna M. Maas, van Ter- neuzefn; Ludwina Crombeen, van Hulst. Vertrokken: Alfred A. M. Fas- saert en gezin, naar Hontenisse; Yvonne R. de Koning, naar Sas van Gent; Cerilus B. Mei, naar Hoorn; Pieter C. de Feijter en gezin, naar Zaamslag; Petrus F. der Weduwe, naar Sint Jansteen. Deel I: „HET SPOOR VAN HET ZW AARD". 14. De oude jager beent enkele malen zwaarwichtig door het vertrek. „Een goed verhaal moet goed verteld worden, jong mens", mompelt hij vergenoegd en met een droge keel is het nog kwalijk praten". Hij schenkt de kroe zen nogmaals vol en terwijl de nomade de beker onzeker in zijn trillende vingers houdt, laaft Alstrom zijn dorstig gehemelte met een fikse slok. „Zo", gnuift de oude, „en nu het ver volg... Toen Markatyr de machtige vloek vernam, die op het zwaard rustte, schrok hij zó, dat hij ijlings in de kelder van zijn burcht een gat groef, om het te verbergen... Maar daarbij gleed hij uit en viel met het zwaard en al in de kuil. Hèhèhè... Deze val doodde hem en het zwaard Tyr had zijn eerste offer geëist. Fraai, nietwaar; Maar het wordt nog véél spannender...!" Alstrom schuift1 geheimzinnig naar zijn zenuwachtige bezoeker. „Nu gebeurt er iets vreemds", zegt hij duister. „Het zwaard..." Maar de jonge man luistert niet meer. Lijkbleek is hij opgespron gen en terwijl de kroes kletterend uit zijn handen valt, stamelt hij hees: „Het is niet waar... dat is maar een verhaal, alleen een ver haal..." En dan krijgt het benau wende gevoel dat hem vergezeld heeft van het eerste ogenblik af dat hij de sombere beperking van de burcht met zijn ontelbare grau we, dreigende muren betrad, de overhand. „Ik wil hier weg", stoot hij schor uit. „Wèg!" En met de angst in zijn ogen van het gekooide dier, springt hij eenklaps langs de oude jager heen. „Wacht!!!" roept deze onthutst over zoveel ondankbaarheid. „Er is nog veel meer! Ik moet u nog vertellen van Vespasiaan die ko ning werd van een ver land... Ro me... en over Vitelli, die..." Met een ruk werpt de nomade de deur open, doch op hetzelfde ogenblik deinst hij dodelijk ontsteld terug. Een kleine gestalte rijst ge luidloos voor zijn voeten op en schiet weg, als een rat, in dè duis ternis van de verlaten gang. Een ogenblik staat de krijger in tweestrijd, maar dan hoort hij de oude Alstrom achter zich moppe rend naderbij schuiven en struike lend van angst, rent ook hij de gang in... Het is stil in de burcht. Op een splitsing van gangen houdt de no made de pas in. Schuw glijden zijn ogen door de verlaten gewelven, doch geen ander geluid dan het bonken van zijn eigen hart dringt tot hem door en toch... toch voelt hij met een rilling van afgrijzen, dat iets of iemand hem aandachtig gadeslaat Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, onze innig gelief de Vader, Schoonzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, MARTINUS VERHELST, Weduwnaar van Cath. C. Schieman, in de leeftijd van 50 jaar. M. VERHELST C. J. VERHELST J. C. VERHELST JAN C. VERHELST Fam. VERHELST Fam. SCHIEMAN Terneuzen, 11 Febr. 1953 Narcisstraat 41. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, die wij gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn onvergetelijke Man, de Heer Ir. JOHAN WILLEM LAMBERTUS VAN DER MOER, mochten ondervinden, be tuigen wij onze oprechte dank. Namens de Familie, S. C. v. d. MOER— TILGNER. Amsterdam-Z-II, Febr. '53. Margriete van Clevelaan 7. Voor de vele blijken van deelneming aan ons be toond door het zo zware verlies van onze geliefde Man, Vader, Zoon, Broer, Behuwdbroer en Oom, de Heer DËSIRÉ PIERRE SOLLEVELD, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Wed. D. P. SOLLEVELD— MAENHOUT. Sas van Gent, Febr. 1953. Prinsenkade 5. Het Bestuur van de Cala- miteuze polder „KLEINE HUISSENS" zegt vriendelijk dank aan de Burgemeester, aan de Waterbouwkundige de heer Van der Waa, en aan alle werkers en werksters, voor de vlugge hulp aan de pol der op 1 Februari 1953 be wezen. Zaamslag, 12 Febr. 1953. M. DIELEMAN, Dijkgraaf. J. C. EIJKE, Ontv.-Griffier De ondergetekende zegt allen hartelijk dank voor de hulp op 1 Febr. 1953. M. DIELEMAN. Zaamslag, Febr. 1953. KI. Huissensp. C 54. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg.Maatschappij N.V. Nooddienstregeling BreskensHulst AntwerpenBreda. Ter vermijding van mis verstand wordt medege deeld, dat deze dienst voor lopig nog steeds met 2 diensten in beide richt'n- gen, ook op Zondagen, wordt uitgevoerd. Vertrek Breskens: 7.30 uur en 13.30 uur. Vertrek Breda: 11.30 uur en 17.30 uar. DE DIRECTIE. elkaar en... een HDZ ver* verlovingsring Zij wisten, da* er verschil bestaat tussen goud en goud en wilden eikajtx alleen het mooiste geven ais symbool van hun liefde. Deze voegloze HDZ ver lovingsring is een sieraad ooi trots op te zijn. Een ring van levend goud, met naast het Rijkskeux bet HDZ me es af teken NIEUWSTRAAT 14 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 3