Diplomaten boven overstroomde gebieden Chinees voorstel tot staking van het vuren De Luchtbrug naar Zeeland Kanselafkondiging in kerken Het gevaar is nog niet voorbij aldus Ir. Van Veen Parachutisten ingezet Zondag a.s. algemene gedenkdag Springtij, springvloed, stormvloed WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 5 FEBRUARI 1953. 8e Jaargang No. 2259. Verlieslfjsten van het Roode Kruis Frankering bij abonnement: Terneuzen Vm, «r-otenr-Hoofdredacteur I. van de Sar.de Rwiaetie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 O'rnnummer 38150 Aöonnementsprijs: f5.20 per kwartaal: per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sarde- Terneuzen uverTennépriis- per mm 12 ct.minimum -rat advertentie f l.SQ. Rubriek Klair.e Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adras Bureau van du Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uar Voor het. Maandagnummer: Zaterdags 11 uur 9? Mef ontsteltenis hebben de diplomatieke vertegenwoordigers van een veertigtal landen, uit alle delen van de wereld, giste ren uit de lucht waargenomen, van welke enorme afmetingen de ramp is, die de immer gevaarlij ke en verraderlijke watervijand ons land heeft toegebracht. Door hen heeft de hele wereld gezien, hoe dit kleine lage land aan de zee, dat aller bewondering afdwong om de kracht en vast beradenheid, waarmee het na oorlogse herstel werd Aangepakt, thans opnieuw werd geslagen en bloedt uit duizenden wonden. De vertegenwoordigers volg- ten in deze dagen de nieuwsbe richten, welke door persbureau, kranten en radio werden ver spreid. Velen hunner bezochten reeds een stukje van dat door ge- wteld getroffen gebied en zij wis ten dat het verschrikkelijk, meer dan verschrikkelijk was. Maar niet één was er, die gis-__ teren niet nóg meer onder de in-' druk kwam. Dat de ramp van zulk een geweldige afmeting was; dat ons land zó hevig getroffen was, dat had men zich eigenlijk niet kunnen realiseren. HET LEEK RUSTIG. Zij zagen het op een dag, waarbij alles eigenlijk rustig leek. De zon scheen af en toe over het. land. Het watep in de stromen en over de uitgestrekte gebieden rimpelde zachtjes, maar die rust en die stilte gaven een beklemming. Zij maakten allen in de „Abel Tasman", de DC 6 van de K.L.M., waarmee gevlogen werd „koud". De diplomaten werden verge zeld van dr ir J. van Veen, hoofd ingenieur van de rijkswaterstaat, die tijdens de vlucht en daarna een uiteenzetting van de toestand gaf. Even over elf uur werd van Schiphol gestart. DE VLUCHT. Van Amsterdam vloog men over Den Haag, waarbij men langs de kust de eerste vernielin gen zag en waar men het bij Scheveningen gestrande schip nog rustig op het strand zag zit ten. Men vloog vervolgens over IJselmonde en Hoekse Waard op Moerdijk aan. Boven 's-Graven- deel zag men de grote vernielin gen, welke hier door het water werden veroorzaakt. Daarna ging het oostwaarts in een lus over de Biesbosch, om over 's-Gravendeel weer terug te keren en het overstroomde deel van West Noord-Brabant in ogen schouw te nemen. In 's Gravendeel was er nogal beweging op de wegen en dijken; er blijkt hard te worden gewerkt. Steeds groter werd de ontstel tenis der. buitenlandse diploma ten. Het 'grote watergebied, dat Vandaag zal het Roode Kruis een eerste verlieslijst uitgeven, waarop meer dan honderd namen voorkomen van personen, waar van verluidt, dat zij om het leven zijn gekomen of die vermist worden. j Deze lijsten zullen zoveel mo gelijk dagelijks worden uitgege ven. De gegevens, die daarop voorkomen, zijn ongecontroleerd. Zij kunnen voor familieleden en verwanten van daarop vermelde personen dus hoogstens een aan wijzing zijn, dat rekening moet worden gehouden met het feit, dat de verwant iets is overkomen. De lijsten zullen ter inzage lig gen op de plaatselijke afdelingen van het Roode Kruis. Men gelie. ve deze afdelingen niet op te bel len voor informaties. In Zeeland en de Zuidhollandse eilanden zijn speciale functiona rissen van het Roode Kruis be zig met het verzamelen van ge gevens. Sommige zijn verstrekt door nog ter plaatse aanwezige autoriteiten, andere zijn afkom stig van ooggetuigen, evacué's, militairen en burgers, die helpen aan de bestrijding van de ramp en haar gevolgen enz. Daar het onder de huidige omstandigheden ondoenlijk is de verstrekte gege vens alle op korte termijn te con troleren en op hun betrouwbaar heid te toetsen, kunnen genoem de verlieslijsten alleen worden beschouwd als een voorlopige informatie, die voor correctie vatbaar is. het westelijk deel van Noord- Brabant is geworden, maakte diepe indruk. Het werd steeds stiller in het vliegtuig, want na Rilland Bath vloog men over een deel van Zeeuws-Vlaanderen en men realiseerde, zich, dat de aan gebrachte ellende niet onder woorden te brengen is. Hier en daar een paar auto's op de weg; op enkele plaatsen een paar ver loren stuks vee op een paar gras sprietjes, die nog niet onder het 'gele, modderige water zijn geko men. Dan gaat het naar Walcheren. Men laat Vlissingen en Middel burg links liggen om over Arne- muiden naar Noord-Beveland te vliegen. De eerste reactie van ve len boven Walcheren is, dat dit eiland gelukkig niet in die mate getroffen is als vele andere. Want ook bij de buitenlandse di plomaten leeft nog de herinne ring aan hetgeen Walcheren in de oorlogsdagen heeft ondergaan en hoe het zich heeft hersteld. Het doet bij alle tragiek, ook voor Walcheren, even goed, want men begrijpt uit zo'n spontane reactie, hoe de buitenlandse ver tegenwoordigers bewondering hebben gehad voor dat herstel en warme sympathie voor ons land, om thans nog dieper getroffen te zijn door de ontzaglijke ellen de, die is teweeggebracht. Overal hetzelfde beeld: water, soms bruinig geel, een enkele maal een violette schijn, enkele toppen van bomen, daken, inge storte huizen en schuren. We vliegen langs Veere, dat geheel ligt ingesloten en waar men drukte in enkele straten ziet. Boven Noord-Beveland vliegen enkele helicopters, zoekend om hulp te bieden. We steken de Schelde over naar Tholen en ko men boven het zwaar getroffen Stavenisse, waar vele huizen zijn vernield door het water. Hier is er in de omliggende wateren een grote concentratie van allerhande vaartuigen. Het westelijk deel van, Tholen is ge heel overstroomd. Troosteloos is de aanblik, die Schouwen-Duive- land geeft, dat met uitzondering van een klein gedeelte in het wes ten geheel is overspoeld. Ook hier ziet men in de wateren vele schepen en vliegen helicopters. Ergens tussen twee boerderijen een wit geschilderde sloep, die mensen uit hun benarde positie bevrijdt. Dan Goeree-Overflakkee. Het wordt nog stiller in het vliegtuig. Onbeschrijfelijk is hetgeen het water dit eiland heeft aangedaan. Over Putten en Voorne eenzelfde beeld van ellende. Langs de kust gaat het terug naar Schiphol. ONTSTELLEND". De indrukken der diplomaten? Zij zijn alle dezelfde: „ontzet- tend", „verschrikkelijk", „dat had ik me niet kunnen voorstellen", „het is nog veel erger dan het beeld, dat ik me reeds bij Dordrecht of in Noord Brabant persoonlijk had gevormd". Wien wij het ook vragen, de Franse ambassadeur of de Cana dese, de Zuidafrikaanse of de zaakgelastigde van Pakistan, de gezant van Denemarken of de ambassaderaad van België, zij zijn diep onder de indruk. De Ier se gezant, mrs Jos. McNeill, de enige vrouwelijke diplomaat, uit zich over het ontzaglijke leed van de getroffen bevolking, een leed dat nog lang niet is te overzien. We praten met vertegenwoor digers van de landen, die onder het Europese herstelprogramma de wederopbouw na de oorlog ter hand namen. Er wordt gesproken over het einde van de Marshall hulp aan ons land, het eerste dat zich met alle kracht en op offeringen zó had hersteld, dat daarvan kon worden afgezien. Nederland stapte als het ware uit de boot. Thans deze slag, waar van de draagwijdte niet is te overzien. Men is er zich van be wust, dat ons land op de een of andere wijze weer in die boot zal moeten terugkeren, want het herstel van Nederland is ook een deel van het Europese herstel. HET GEVAAR IS NOG NIET VOORBIJ. Na de vlucht heeft dr ir Van Veen, hoofdingenieur van de rijkswaterstaat, de vertegenwoor digers een kiirte uiteenzetting gegeven aan de hand van lucht foto's. Hij deelde mede dat het gevaar nog niet geweken is. Alles richt zich thans op de redding van de bevolking. Daar na zal eerst een begin worden gemaakt met het herstel van de dijken. Aan de hand van de verken ningsvluchten en de foto's wordt nagegaan, waar de dijkdoorbra ken zijn, welke het allereerst moeten worden aangepakt en op welke wijze men het meest doel treffend aan het herstel zal kun nen beginnen. Dan kan ook worden gezien, wanneer van de hulp kan wor den gebruik gemaakt, die uit vele landen werd aangeboden en waarvoor men in ons land zeer dankbaar is. De heer Van Veen merkte op dat, wanneer de springvloed 14 dagen later zou zijn gekomen, het water nog hoger zou zijn ge weest. In zijn toelichting zei hij, dat men het overstroomde ge bied moet zien als een kunstma tig gebied, dat door de aanleg der dijken werd gewonnen. Men ver wachtte vroeger, dat iets derge lijks als thans het geval is, maar eens in misschien 500 jaar zou kunnen voorkomen en later dat een dergelijke vloed maar eens in de 350 jaar mogelijk zou zijn. Het water kwam thans echter hoger dan ooit tevoren. Men zal dus méér moeten doen. Hij gewaagde van de plannen, die er vóór deze ramp bestonden tot een grote afdijking. Wil men het water eruit houden, dan zal men het land geheel van de zee moeten afsluiten, met uitzonde ring van de Nieuwe Waterweg en de Westersehelde. GROOT GEVAAR BEZWOREN. Als de dijk ten W. van Rotter dam, de Schielandse hoge zeedijk, was doorgebroken, zou de ramp nog geweldiger afmetingen heb ben aangenomen, zo deelde hij mee. Het gebied rond Rotterdam ligt lager dan hét overstroomde. Deze dijk begon op één punt te begeven. Er is toen met man en macht gewerkt om het gat te dichten. Alles werd aangesleept wat maar gepakt kon worden. Er kwamen schepen met zand; er was een ploeg van 300 militairen aan het werk en men zou zelfs een kerkgebouw hebben laten springen om dichtingsmateriaal te hebben, als men dynamiet bij de hand had gehad. Want als deze dijk het begeven had, zou een groot gebied van Zuid-Holland en van Noord-Holland zijn over stroomd. Den Haag zou gespaard gebleven zijn, omdat het op duin zand ligt. Het zou betekend heb ben, dat drie millioen mensen ge vaar hadden gelopen in dit dicht bevolkte gebied van ons land. Men is er echter in geslaagd de dijk nog te redden. Hij maakte het de buitenlan ders duidelijk, dat het niet moge lijk is overal de dijken te verho gen en te versterken. Vanouds zijn vele steden op de dijken ge bouwd. Zc kan men onmogelijk Dordrecht geheel gaan verwijde ren. Op een vraag van de gezant van Ierland deelde hij mee, dat naar schatting 160.000 ha zijn overstroomd. Zijn de dijken gesneuveld ten gevolge van de schade, welke er door het oorlogsgeweld aan is toegebracht, zo luidde een andere vraag. De hëer Van Veen ant woordde ontkennend. Vrijwel alle dijken zijn door het water over spoeld. Daardoor werden de dij ken aan de binnenzijde wegge slagen en dat leidde tot dijk breuk. Hij noemde de storm van Za terdagnacht een zeer lange storm, welke men in drie fases kan verdelen, een hoge, een ho gere en een iets lagere. DRIEHONDERD DUIZEND PERSONEN HEBBEN ALLES VERLOREN. Men kan zeggen, dat 300.000 inwoners alles hebben verloren. Een millioen mensen is in nood. Hij hoopte, dat de dijken deze zomer hersteld kunnen zijn. Na een of twee maanden kunnen de gebieden weer zijn drooggema len. Hij merkte op, dat men thans sneller kan werken dan onmid dellijk na'de oorlog, omdat men beter geoutilleerd is en veel hulp kan verwachten. Hoe het met de landbouwgronden zal zijn, kan thans nog niet worden gezegd. Veel hangt er van af, of er veel vers water in de gebieden is. Dat kan de verzilting tegenhouden. In vroegere jaren waren er zeven jaren nodig, wilde men het zout eruit» hebben. Thans gaat dat met de hulpmiddelen vlugger. Ongetwijfeld zullen wij het land terugwinnen, zo antwoordde hij op de vragen van ambassadeurs en gezanten. Het kleine land zal zich weer groot tonen. Tsjou en Lai, Chinees premier en minister van Buitenlandse Za ken, heeft Woensdag een onmid dellijke staking van het vuren in Korea voorgesteld op de be- standsvoorwaarden, die reeds met de Verbondenen zijn over eengekomen. Het staken van het vuren zou worden gevolgd door een politie ke conferentie van elf landen over de nog onopgeloste kwestie van de repatriëring der krijgsge vangenen, aldus meldt radio- Peking. Tsjou deed dit voorstel op de vierde zitting te Peking van het politieke volkscomité, het voor. naamste politieke orgaan tot de bijeenroeping van een volkscon gres (parlement) het volgende jaar. Hij verklaarde, dat dit voorstel de weg zou openen tot bespre kingen over een bestand in Korea en andere problemen in het Verre Oosten. Mao tse Toeng is voorzitter van het comité. De bijeenkomst werd door 140 leden bijgewoond. Het voorstel is gedaan binnen 48 uur na president Eisenhowers mededeling, dat hij besloten had tot opheffing van de neutraliteit van Formosa. Tsjou zeide, dat de bestandsbe sprekingen te Panmoendjon on voorwaardelijk heropend dienen te worden. Hij voegde er aan toe, dat „in dien de Amerikaanse regering niet voornemens is deze bespre kingen te heropenen en de Ko- raanse oorlog wil uitbreiden, China volledig bereid is verder te strijden. BRITS COMMENTAAR- Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken is het voorstel van Tsjou en Lai voor Engeland on aanvaardbaar. Volgens hem is het in wezen hetzelfde als het voorstel, dat vervat is in de Sow- jet-resolutie over beëindiging van de strijd in Korea. Dit is reeds door de algemene vergadering der V. N. vóór Kerstmis j.L ver worpen. De staf van de luchtvaart dienst, die bij. de operatie-lucht brug de leiding heeft, heeft ver sterking gekregen van twee pac kets, zodat thans van deze basis zes Amerikaanse toestellen ope reren. Voorts van een Siebel, eigendom van Prins Bernhard, terwijl ook Fireflies en Austers voor verkenningsvluchten zijn ingezet. In de loop van de och tend kwam van een bemanning het advies, geen droppings meer uit te voeren in de omgeving van Nieuwerkerk, waar alles onder water staat en de evacuatie druk aan de gang is. Dit toestel heeft de lading zandzakken afgegooid op de Sloedam, waar met man en In verband met de ramp, welke Nederland heeft getrof fen, hebben de gezamenlijke kerken besloten a.s. Zondag in de kerkdiensten op te roepen tot bijzondere verootmoe diging, tot gebed en tof offer. De Koningin zal zich om 1 uur op die dag door de radio tot ons volk richten. De programma's der omroepverenigingen zullen het stempel dragen van herdenking van en bezinning op het geleden leed. De regering spreekt de verwachting uit, dat algemeen in hef openbare leven met het bijzondere karakter van deze Zondag rekening zal worden gehouden. Inoverleg met de Rooms-Ka- tholieke Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Chr. Gereformeerde Kerk, de Remon strantse Broederschap, de Evan gelisch Lutherse Kerk, de Oud- Katholieke Kerk en de Algemene Doopsgezinde Sociëteit heeft de generale synode der Ned. Herv. Kerk aan de kerkeraden en ge meenten op Zondag 8 Februari een fcanselafkondiging doen toe komen, waarin zij oproept tot bijzondere verootmoediging, tot gebed en tot offer. Deze boodschap luidt: „Zwaar is ons gehele volk ge troffen door de watersnood, die al onze heugenis overtreft. Verheugend is de spontane en overvloedige bereidwilligheid om te helpen, die allerwegen is be toond. Diepe rouw vervult ons bij de gewelddadige dood van zovelen, met deernis gedenken wij allen, die huis en have verloren heb. ben en die hun vee in de golven zagen omkomen. De omvang van deze nationale ramp is nog ternauwernood te overzien. Laten wij ons verootmoedigen voor de Here, onze God. O land, land, hoor des Heren woord. Ook in de weg Uwer gerichten, o God hebben wij U gezocht. Laten wij onze schulden be lijden en bidden om genade en vergeving. In onze voorbede hebben wij allen te gedenken, die door deze ramp spoedig li chamelijk, materieel of geeste lijk in nood verkeren. Laten wij met onze offers de nationale in zameling versterken. Nog zeer veel zal in de volgende tijd van regering en volk, van kerk en gemeenten, van ieder persoon lijk worden gevraagd om in de nood van mensen en landstre ken te voorzien. De Here in de hoogte is ge weldiger dan het bruisen van grote wateren, dan de geweldige baren der zee. Psalm 93". macht wordt gewerkt aan het herstel van dit zo belangrijke verbindingspunt. Een Beechcraft is opgestegen om in Zeeland geschikte lan dingsplaatsen voor parachutisten te zoeken. Er zijn spoedopdrach ten binnengekomen voor Elle- woutsdijk (5000 zandzakken) Yer- seke, waar 50 paar rubberhand schoenen dringend nodig zijn en Ooltgensplaat, Nieuwe Tonge en Brouwershaven voor drinkwater. Diverse vliegtuigen rappor teerden: „Van een molen te Oude-Tonge waait nog een witte vlag; geen mensen waargenomen". „Op St. Philipsland een colon ne van 23 vrachtwagens gezien. Vermoed wordt dat het van de landzijde wordt geravitaleerd." „Vele bemanningen klagen over burgervliegtuigen, die zich in de lucht boven Zeeland ophouden, blijkbaar „sightseeing". Toestellen, die daar niet nood zakelijk moeten zijn, wordt drin gend verzocht deze streken te mijden. Veel wordt aan het initiatief van de commandanten overgela ten. Zij kregen de opdrachten, maar de omstandigheden kunnen zich wijzigen tijdens de vlucht. Zo moest een K.L.M.-dakota voedsel boven Nieuwerkerk af werpen. Op het nog droge markt plein stonden enige bewoners, die kenbaar maakten, dat zij niets meer nodig hadden. Geen nood, de dakota vloog door en zocht een andere plaats op, waar levensmiddelen nog best ge bruikt konden worden. Ook de bemanning van de sea-otters van de marine-luchtvaartdienst ver richten goed werk. Iedere lan ding en opstijging in de onder water gelopen polders is voor hen levensgevaarlijk, omdat zij nooit weten wat er zich onder een wateroppervlakte bevindt. De commandant van een Ox ford van de marine-luchtvaart dienst, die boven het eiland Tiengemeten heeft gevlogen, ver telde het volgende: Het hele eiland, behoudens enkele plekken, staat onder wa ter. In het dorpje Tiengemeten zag hij de bewoners naar buiten kcmen, toen het vliegtuig rond cirkelde. Op een klein Stukje grond langs het dorp was vee samengedreven. Bij de ingang van de haven is een scheepje over de dijk geslagen en ligt 6 a 7 meter ver in het land. Een boerderij in de Middenpol der is door het water stukgesla gen. Er werden daar geen men sen waargenomen. Op de uiterste oostpunt van het eiland, waar enige huisjes slaan, hangt de was buiten. Ook hier werd geen teken van leven gezien. Op het Hollands Diep bij Willemstad naderde een vloot van wel 40 kleine scheepjes, op weg naar de noodgebieden. In een tijd van zes uur in de middag van Woensdag werden door transportvliegtuigen, boven de door watersnood geteisterde gebieden afgeworpen59.700 zandzakken, 11.150 broden, 2.000 liter drinkwater, voorts grote bussen voedsel, Roode Kruispakketten, dekens en rub berboten. Dit is door de vlieg tuigen gedaan in één enkele na middag. Dergelijke operaties hebben continu plaats, afgezien van reddings- en verkennings vluchten. EXTRA VERSTREKKINGEN AAN HULPVERLENENDE MILITAIREN. De minister van Oorlog heeft goedgekeurd, dat militairen, die daadwerkelijk optreden in de noodgebieden, tot nader order per dag extra zakgeld zullen ontvangen van één gulden, als mede een pakje sigaretten, zulks met terugwerkende kracht van Zondag 1 Februari af. Daar er over de begrippen springtij, springvloed en storm vloed bij velen enige verwarring blijkt te bestaan, zodat sommigen zich zelf ongerust maken over het op 16 Februari a.s. te ver wachten springtij, wordt hierover van de zijde van het K.M.N.I. het volgende medegedeeld: Er zijn twee oorzaken waar door eb en vloed langs onze kus ten niet altijd gelijk zijn. Ie. de wisselende samenwer king van zon en maan; 2e. de werking van wind op de Noordzee. De maan en de zon beïnvloeden beiden het eb. en vloed verschijn sel, doch de maan het meest. Der halve zijn eb en vloed het sterkst als de zon precies met de maan samenwerkt, het zwakst als de zon de maan tegenwerkt. Het eerste geval treedt altijd kort na volle maan en kort na nieuwe maan op. Men spreekt dan van een springtij. Het tweede geval treedt altijd kort na eerste kwartier en kort na laatste kwartier op. Men spreekt dan van doodtij. Een springtij is dus een nor maal verschijnsel, dat om de twee weken optreedt. Het bestaat uit springvloed en een springeb, of een springhoogwater en een springlaagwater. Een springvloed of springhoog water is dus een hoogwater dat wat hoger is dan het gemiddelde hoogwater, doch het wordt ook onmiddellijk gevolgd door een springlaagwater dat lager is dan het gemiddelde laagwater. Doch nu komt hier de invloed van de wind bij. Het is bekend, dat een storm uit het N.W. een ophoping van water in het zuide lijk deel van de Noordzee, dus tegenover de Nederlandse kust veroorzaakt. Is deze verhoging van waterpeil door de storm groot, dan spreekt men van een stormvloed. Treft nu een uitzon derlijk zware en langdurige N.W.-storm over de Noordzee, bovendien nog samen met een springvloed, dan kunnen de ge volgen catastrophaal worden. Dat nu was het geval in de nacht van 31 Januari op 1 Februari. Het bijzondere was dus niet 't spring tij van die nacht, doch wat daarbij kwam. Door die uitzonderlijke storm. Nu zijn ook zonder de wind de springvloeden niet Bile precies evenhoog. Zo zou, zonder wind, de springvloed van die bewuste nacht door de werking van maan en zon iets minder hoog gewor den zijn dan de voorafgegane springvloed van 18 Jan. en dan de volgende 16 Febr. Dit bete kent dus: le. dat de stormvloed nog ho ger geworden zou zijn als dezelf de storm op 18 Jan. of 16 Febr. opgetreden zou zijn; 2e. dat bij het eerstvolgende springtij, indien de wind geen complicaties geeft, het hoogwater en het laagwater verwacht moe ten worden ongeveer even hoog te zullen zijn als het hoogwater en het laagwater op 18 Jan. Wel moet verwacht worden, dat de getijstromen van het in- en uittrekkende water sneller zullen zijn dan gemiddeld. HET WEER: ENKELE BUIEN. Het weer in het Noordzeege bied heeft Woensdag een belang rijke verslechtering ondergaan. Een depressie die Dinsdag langs het Noorse eilandje Jan Mayen trok bewoog snel naar het zuid oosten en bereikte Woensdagmid dag Zuid-Zweden. De luchtdruk daalde daar in 24 uur tijds meer dan 30 millibar. Daar in Schot land de barometerdalingen klei ner waren namen de luchtdruk- verschillen over het Noordzeege bied toe. Stormachtige winden transporteerden opnieuw koude, uit de poolstreken afkomstige, lucht naar het zuiden. Het front van de depressie be reikte in de middag ons land ge paard met regen en sneeuwva Luchtdrukstijgingen boven Scan dinavië die zich naar het zuiden uitbreiden, zullen er oorzaak van zijn dat de wind in onze omgeving naar noordoost gaat ruimen en in kracht gaat afnemen. medegedeeld door fiet K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot Donderdagavond. ENKELE BUIEN. Veranderlijke bewolking met enkele regen-, hagel- of sneeuw buien. Geleidelijk afnemende en naar N.O. ruimende wind. De zelfde of iets lagere temperatu ren. VRIJDAG 6 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 5.54 6.22 Terneuzen 6.29 6.57 Hansweert 7.09 7.37 Walsoorden 7.19 7.47 ZON MAAN v.m. n.m. Febr. 6 8.12 17.37 1.12 10.04 7 8.11 17.39 2.29 10.27 8 8.09 17.40 3.46 10.58 9 8.07 17.42 4.58 11.44 10 8.05 17.44 5.59 12.48

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1