lift® V- - - r' i Reeds bijna duizend doden te betreuren l es Wf41 K Belastingfaciliteiten voor getroffenen Minister Drees spreekt mm Ruim 200 doden in Stavenisse WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ^£Ur,BER; "Ul(L"L //////n V'/////. f w G V BeSastingfaciiiteiten bezocht Zierikzee v.m. n.m. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van (ie Sande Reactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand 1.75; per week 42 cent Losse nrs 8 et. IHc KKKCCr tsi 8 l WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953. 8e Jaargang No. 2258. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sanrie, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In de vergadering van de Tweede Kamer zijn gisteren ge voelvolle woorden gewijd aan de ramp, die ons land heeft ge troffen. De tribunes waren dicht bezet. Zeventien leden van het kabi net waren aanwezig. Zodra de voorzitter de verga dering had geopend, rezen allen van hun zetel. De voorzitter, dr. L. G. Korten- horst sprak de volgende rede uit: „Onze gewone werkzaamheden mogen geen aanvang nemen, vóórdat ik een woord heb ge sproken over de gruwel der ver woesting, die zich onverhoeds en genadeloos op een groot deel van ons volk heeft gestort en die door de ganse natie wordt onder, vonden als een onheil dat ons al len in rouw heeft gedompeld om het dierbaarste dat wij bezitten: het leven, het geluk en de veilig heid van onze medeburgers. Wij treuren om het verlies van vele honderden mensenlevens, om het teloorgaan van levende have, woningen en andere eigen dommen en om de vernieling van vruchtbare akkers en kost bare voorraden levensmiddelen. Omtrent de toestand van nog vele in nood verkerende bewo ners der geteisterde gebieden verkeren wij in smartelijke on zekerheid en wat de naaste en de verre toekomst nog in haar schoot verborgen houdt, vervult ons met bezorgdheid. Het Nederlandse volk, dat de verse herinnering aan de oorlog nog steeds als een beklemmende huivering met zich meedraagt, vraagt zich af, of deze nieuwe gesel het vroeger ondergane leed niet in omvang en ellende over treft. Onze regering en onze mede burgers hebben onmiddellijk be grepen, dat in bittere nood de krachten niet met klagen moeten worden verspild. De nationale ramp heeft alle sluimerende krachten in ons volk wakker geschud en wat in de achter ons liggende bange dagen door officiële en niet-offi- ciële instanties, door ambtena ren, militairen en particulieren is gepresteerd, heeft het bewijs geleverd, dat rampspoed de machtigste is van alle banden die ons over alle politieke en an dere scheidslijnen verenigt. Ten overstaan van deze zond vloed van collectief ondervonden leed, lijken gevoelens van mede gevoel en medelijden hoe van zelfsprekend ook aanwezig bleek en moedeloos. Hier past een diep beleven van het goddelijk gebod: zijn naaste lief te hebben als zichzelf een gebod dat geen plaats laat voor willen of niet willen, maar dat elkeen de bindende plicht oplegt, ieder op zijn plaats en ieder vol gens zijn vermogen een drieledig program te helpen uitvoeren: redden, verzorgen en herstellen. Wij zijn dankbaar voor de hulp die ons van bevriende zijde bui ten de landsgrenzen is aangebo den, maar dit blijk van saamho righeid zal onze eigen daadkracht niet doen verslappen. Het gaat om onze zaak, de zaak van het ganse Nederlandse volk. Zo is het ook terstond door een ieder begrepen. Op deze weg dient te worden voortgegaan. Alle aandacht en alle inspan ningen blijven daarom geconcen treerd op de persoonlijke en de collectieve offerzin van het Ne derlandse volk in al zijn geledin gen. Het feit, dat wij aanstonds van de zijde der regering een voor lopig overzicht zullen ontvangen van de omvang van de ramp en van de toegepaste en nog toe te passen middelen om de gevolgen ervan te bestrijden en te lenigen, mag geen voet geven aan de ge dachte, alsof de regering en "de volksvertegenwoordiging de vrij willige hulpactie ook maar in 't minst overbodig willen maken of zelfs maar willen remmen. De openbare mening heeft zich metterdaad uitgesproken voor een wijze van hulpverlening, waarvan de eigen offerzin de motor is en de vrijwilligheid de menselijke en zedelijke betekenis van het offer adelt. Ik wil dit korte woord beslui ten met de bede tot de almach tige God om troost te storten in de harten der beproefden en uit komst te geven in de ellende en in de nood van de duizenden, die op redding en bijstand wachten. Een bede ook om menselijke barmhartigheid. Het eindpunt van de gods dienst, de ziel der deugden en de korte samenvatting der eeuwige wet, dat is de barmhartigheid. Moge deze geest vaardig blij ven over regering, volksverte genwoordiging en gans ons volk". Over de omvang van de ramp, aldus dr Drees, is nog steeds geen volledig overzicht te ver krijgen. In het algemeen kan worden gezegd, dat een van de zwaarst getroffen gebieden op nieuw de provincie Zeeland is, het gebied dat ook in de oorlogs jaren een hoge tol moest betalen. Maar ook de Zuidhollandse eilan den en West-Brabant hebben het zwaar te verantwoorden. Verontrustend is boven alles het groot aantal slachtoffers. Reeds is met zekerheid vastge steld, dat meer dan 700 doden te betreuren zijn, doch nog steeds komen nieuwe meldingen binnen, zodat gevreesd moet worden, dat dit aantal met enige honderden zal stijgen. Getracht wordt een overzicht van de namen te ver krijgen, opdat familieleden kun nen worden ingelicht. Niet slechts zij, die rechtstreeks wer den getroffen, zijn het slacht offer van deze ramp geworden. Ook een aantal van hen, die te hulp snelden, zijn bij de vervul ling van deze plicht van naasten liefde omgekomen. De regering gedenkt met het gehele volk hen, die het leven lieten, en getuigt van haar deelneming met de in rouw gedompelde betrekkingen van de slachtoffers. Hoewel pers en radio uitvoe rige inlichtingen over de ramp hebben verstrekt, meen ik in en kele trekken nog een schets te moeten geven van hetgeen tot nog toe bekend is. Langs de rechteroever van de Nieuwe Waterweg tussen Hoek van Holland en Rotterdam is de bandijk weliswaar intact geble ven, maar enkele buitenpolders zijn ingelopen. Schielands hoge zeedijk langs Nieuwe Maas en Hollandse IJsel is gelukkig intact gebleven. De tegenover gelegen dijk van de Krimpenerwaard werd getrof fen door een doorbraak bij Ouderkerk aan de IJsel. Ook hier is het gelukt een gat te dichten, waardoor overstroming van de diep gelegen Krimpener waard werd voorkomen. De Zuidelijke helft van de Al- blasserwaard werd overstroomd als gevolg van enige dijkdoor braken, waarvan men er een heeft kunnen dichten, terwijl de dichtingswerkzaamheden aan het andere gat in volle uitvoering zijn. Het eiland Rozenburg is, met uitzondering van het Westelijke deel, grotendeels overstroomd. Van Voorne en Putten werd na genoeg het gehele ten Oosten van het kanaal door Voorne gelegen deel overstroomd. Het herstel van de dijkdoorbraken langs het Haringvliet wordt met kracht ter hand genomen. In de Hoekse Waard zijn enige ernstige doorbraken, tengevolge waarvan het gehele eiland, met uitzondering van het middendeel, is overstroomd. Van het eiland van Dordrecht staat het Zuidelijke deel en een strook in het Westen onder wa ter. De stad Dordrecht heeft aan vankelijk ernstige wateroverlast ondervonden. Het eiland Tiengemeten is ge heel overstroomd. Goeree en Overflakkee werden zeer ernstig getroffen. Met uit zondering van het meest Weste lijke gedeelte en een gebied om Dirksland, staat het eiland vrij wel geheel onder water. De Brabantse Biesbosch en het meest Westelijke gedeelte van het Land van Altena werden ook geïnundeerd. Hetzelfde geldt voor het Noor delijke gebied van de Langstraat, het Westwaarts aansluitende deel van Westelijk Noord-Brabant tot bij Dintelsas en het Brabantse gebied tussen de Steenbergse vliet en de hoge gronden tussen Halsteren en Bergen op Zoom. Ook St. Philipsland is vrijwel ge heel overstroomd. Schouwen en Duiveland is zeer ernstig geteisterd. Evenals op Goeree en Overflakkee zijn op dit eiland een groot aantal dijk doorbraken. Ook Tholen is gedeeltelijk over stroomd. Van Noord-Beveland is de noor delijke rand en het westelijke ge deelte drooggebleven. Op Walcheren beperkt de over stroming zich in hoofdzaak tot het gebied tussen de spoorlijn en het kanaal door Walcheren, doch ook ten zuiden heeft men water- bezwaar. Op Zuid-Beveland zijn in het gedeelte ten W. van het kanaal HansweertWemeldinge be langrijke oppervlakten in het noorden en zuiden onder water gekomen. Het brede middendeel is vrijgebleven. Oostelijk van het kanaal staat vrijwel alles onder water. In Zeeuws-Vlaanderen zijn en kele polders langs de VVester- schelde overstroomd. Langs de kust van het vaste land van Zuid- en Noord-Holland is belangrijke schade toege bracht, doch direct gevaar voor de waterkering is niet aanwezig. Op het eiland Texel is de polder „Eendracht" ingelopen. Het wegverkeer is op enige be langrijke trajecten gestremd. De zeestanden, die tot de ramp hebben geleid, waren belangrijk hoger dan ooit werd waargeno men gedurende de periode, dat geregeld waterstandswaarnemin gen werden verricht. Overeenkomstig het wezen van onze waterstaatsorganisatie wer den in de loop van Zondag de eer ste maatregelen getroffen door de waterschapsbesturen, daarbij geassisteerd door personeel van de provinciale waterstaatsdien sten, dat voor zoveel nodig lei ding en voorlichting kon geven. Ook van de zijde van de rijkswa terstaat werd hulp verleend. De enorme omvang en de bij zondere aard van de waterstaats, werken, waarvoor wij thans zijn geplaatst, eist een technisch ap paraat, dat slechts door samen bundeling van alle op dit gebied voorhanden krachten kan worden verkregen. Nauwe samenwer king van waterschappen, provin ciale waterstaatsdiensten en de rijkswaterstaat is geboden. Waar en zodra dit mogelijk is, zijn de herstelwerken reeds in uitvoering genomen door degenen, die hier toe het meest in de gelegenheid waren. Naast waterstaatkundige wer ken zijn tienduizenden hectaren van onze vruchtbaarste grond door het water geteisterd. Voor al op die plaatsen, waar zout water binnendrong, kan indien het niet zou gelukken het zee water spoedig te lozen, de schade zeer aanzienlijk zijn. Duizenden stuks vee zijn verloren gegaan. Het zal nog geruime tijd duren, alvorens een duidelijk beeld is gevormd omtrent de omvang waarin de veestapel heeft ge leden. Talloze boerderijen staan ge heel of gedeeltelijk onder water, doch ook ten aanzien hiervan zou een uitspraak omtrent de daardoor ontstane schade een slag in de lucht zijn. Verontrus tend is* dat door het met elk getij opstuwende water het gebied, door de overstroming geteisterd, zich nog steeds uitbreidt. Ook een groot aantal steden en dorpen is ernstig geteisterd. Het is on mogelijk een beeld te geven van de schade aan woningen, gebou wen, fabrieken, installaties enz. Dat deze schade aanzienlijk is, staat vast. Eveneens staat vast, dat hierdoor aan het na de oor log in zo belangrijke mate be reikte herstel een ernstige slag is toegebracht. Geldt dit voor ons nationale herstel in het algemeen, het geldt het sterkst voor hen, die als rechtstreeks slachtoffer van deze ramp zijn te beschouwen. Hoevelen van hen hun woningen met alle have en goed hebben moeten achterlaten om elders onderkomen te vinden, valt nog niet bij benadering te zeggen. Alles wat mogelijk is wordt ge daan om hun leed te verzachten. Dit brengt mij op het punt van de hulpverlening, aldus de heer Drees. Het Nederlandse volk is in al zijn geledingen bereid de handen ineen te slaan en de ge troffen landgenoten krachtdadig bij te staan. De wijze waarop ge. heel Nederland te hulp is ge sneld, is boven alle lof verheven. Vrijwilligers uit alle kringen hebben zich gemeld. Materiaal wordt allerwegen ter beschik king gesteld, giften in geld en goederen stromen binnen. Uit Suriname en de Antillen zijn be richten bij de regering binnen gekomen, waaruit blijkt, dat daar hulpacties worden georgani seerd. Uit vele landen zijn aan biedingen tot financiële en mate riële hulp ontvangen. De rege ring stelt deze blijken van mede leven op hoge prijs. Naast de aanbiedingen van landen als Ca nada, Indonesië, Duitsland en vele andere zijn het voornamelijk die van Amerika, Engeland, Frankrijk en België welke ten gevolge van de vorm der hulp verlening en de situatie van het ogenblik in een onmiddellijke behoefte voorzien. Zo zijn en worden naast Nederlandse mili tairen van zee-, land- en lucht macht, Amerikaanse, Britse, Franse en Belgische troepen, voorzien van waardevol mate rieel, zoals vaartuigen, vliegtui gen, helicopters en grote hoeveel heden kleiner materieel, ingezet. Onmiddellijk na de ramp is een aanvang gemaakt met evacuatie van slachtoffers. Provinciale eva cuatiecommissarissen hebben al le nodige maatregelen genomen. De evacuatie is nog niet voltooid. Te vrezen valt, dat in totaal on geveer 50.000 personen van elders moesten worden ondergebracht. De regering deet een dringend beroep op allen, die ondanks de woningnood nog in staat zijn slachtoffers op te nemen, zich daartoe beschikbaar te stellen. Goede en vlotte samenwerking tussen de overheidsdiensten, die bij de hulpverlening en het her stel betrokken zijn, zal worden bevorderd door de instelling van de „Coördinatie-commissie Wa- MOORDREC RotUrCam GRAVtNZANDE OEK V West. HOLLAND rgn<f NIEUWE WATERWEG rnnpener waard aassluis H0Z9. b KRIMPEN Noe^.* Nbtnnrwtam PENDRECH* SLIEDRECHT.— -Ui GORI CH Dordrecht Dordrecht V HELLEVOET //nf.V/''//ft .NOORDZEE Pvlisn/, CHEM Hoekst GRAVEND waar STELLEN LHARNIS UID BEIERLAND ST RLE Schouwen GAVEN Overt lak GEERTRUIDEN LAGE ZWALUWE e' BER "OLLANO= MOE OL"GENS-/~ DISCHOR PLAAT RAAM5 OONK Pui y elan d, ZIJPE -ZIERIK HOOMPOT INTELOORD LAN «NIEUW VOSMEER WISSENKERK o Beve/an o/en DCMBUR STEENBERGEN Breda VERE Walcheren Mlddcibur KATTZNDIJKE WEMELDINGE HALSTEPEf ^.-ozcndaol Zuid NiEUWDORP Beve/an 5crg«n o? loot:.*®1 V-0051EP SCHELD, KRABBE NDIJK VliBSingcn HOE DEGENS KERKE RUININGEN l^^^^WESTL lt, SC HELD i LLANO West \Zeeuwz V/oonderen\ji£w&M - N» R NEUZEN Oo*,r Zirrt/rs Vlaonderen SLUISKIL HULST AARDENBURG ontwerper» V PELT 53-24 Geïsoleerd gebied Dijkdoorbraken Ondergelopen gebied Bedreigd gebied Plaatsen waar slachtoffers vielen Verbroken spoor verbindingen HET GEBIED VAN DE RAMP. In deze kaart geven wij een overzicht van de situatie, zoals deze thans bekend is. De bron voor deze publicatie is in hoofdzaak de stafkaart, die generaal Buurman van Vreeden op zijn persconferentie ter tafel bracht. Enkele aanvullingen ontleenden wij aan het A.N.P. tersnood 1953", welke onder lei ding van minister Beel aan het werk is gegaan. Ter leniging van de directe nood der slachtoffers van de overstromingen heeft het Roode Kruis de inzameling en verstrekking van goederen, zoals kleding en dekking, op zich geno men. Daarnaast zal zeer veel geld nodig zijn voor de verlening van nooduitkeringen aan hen, die al les hebben moeten achterlaten en voor tegemoetkoming in Je schade aan woningen en huis raad. Het nationaal rampenfonds in welks bestuur vertegenwoordi gers van de departementen zijn opgenomen, heeft zich belast met de inzameling van de geldelijke bijdragen. Prins Bernhard, die morgen weer in ons land terug hoopt te zijn, is bereid gevonden het voor zitterschap van dit fonds op zich te nemen, dit in verband met het aftreden als zodanig van Jhr. Beelaerts van Blokland. Het na tionaal rampenfonds wordt bij de uitvoering van zijn taak gesteund door het apparaat van de natio nale commissie voor vluchtelin genhulp. Gelet op de bijzondere omstandigheden heeft de rege ring besloten voor giften ten gunste van het rampenfonds ver schillende belastingfaciliteiten toe te staan. Met name zullen zo wel natuurlijke personen als lichamen voor de inkomstenbe lasting, de loonbelasting en de vennootschapsbelasting giften in geld aan het Nationaal Rampen fonds tot elk bedrag, mits schrif telijk bewezen, van het inkomen of de winst mogen aftrekken. De wettelijke beperkingen op het gebied van aftrek van giften zijn hier niet van toepassing. Over bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk) behoeft geen loonbe lasting te worden betaald. Goederen, die uit bedrijfsvoor raden ten behoeve van de waters noodslachtoffers aan het Roode Kruis en eventuele andere daar toe aangewezen instanties wor den geschonken, komen ten las te van de fiscale winst. Van deze goederen wordt geen omzetbe lasting geheven. Aan fabrikanten en importeurs van tabaksartike len wordt in dat geval vrijstelling van accijns verleend. Van schenkingen in geld aan het rampenfonds en van goede ren aan het Roode Kruis en an dere daartoe aangewezen instan ties zal geen schenkingsrecht worden geheven. Voorts is terstond aan de ont vangers opgedragen verzoeken om uitstel van belasting van hen, die door watersnood zijn getrof fen, op ruime schaal in te willi gen. In samenwerking niet het Na tionaal Rampenfonds zal worden begonnen met dc verstrekking van nooduitkeringen aan de ge troffenen op de voet van de rege.' ling voor oorlogsslachtoffers, waarbij de betrokken gemeente besturen nog heden zal worden gevraagd zich met de uitvoering te belasten. Vervolgens zal het herstel van de schade de volle aandacht moeten hebben. Onze correspondent op Tholen seint dat hij tot Maandagavond geen betrouwbare gegevens had kunnen verkrijgen over de toe stand op het eiland Tholen. Toen de correspondent ze in zijn bezit had, verkeerde hij in de onmoge lijkheid ze ons te melden. De algehele toestand is, zo te legrafeert de correspondent thans wat Stavenisse betreft rampza lig: aantal verdronken personen ruim tweehonderd. St. Fhillpsland bestaat niet meer. Stavenisse is geheel ontruimd; de bevolking heeft nagenoeg alles verloren. In de stad Tholen, de dorpen Oud-Vossemeer en St. Annaland is de schade niet zo groot. In Poortvliet en Scherpenisse is ge ringe schade. In St. Maartensdijk zijn énige huizenrijen zwaar beschadigd. Verkeer met Bergen op Zoom is alieen gedeeltelijk via de Bra bantse polders per vaartuig tot Halsteren mogelijk. Het eiland Tholen is verstoken van electriciteit en water. De bijzondere kosten, die wa terschappen en andere lagere pu bliekrechtelijke lichamen voor het herstel van dijken, waterke ringen, wegen e.d. te dragen zou den krijgen, zullen ongetwijfeld hun draagkracht te boven gaan. De Staten-Generaal zullen met de regering van oordeel zijn, dat hier het rijk te hulp zal hebben ie komen. Voor het herstel van land-bouw gronden, boerderijen en bedrijfs inrichtingen zullen dezelfde orga nen werkzaam zijn als in 1945. Voor de privaatrechtelijke scha. den zal een regeling zijn te tref fen in de geest van de wet op de materiële oorlogsschaden. Zal dus voor leniging van de directe nood en voor vergoeding van verloren kleding en andere particuliere bezittingen in de eerste plaats een beroep worden gedaan op de offerzin van het Nederlandse volk in al zijn gele dingen, de omvang van de over stromingsramp is zo groot, dat ook aanzienlijke bedragen voor herstel en schadevergoeding voor rekening van de schatkist zullen komen. Te verwachten is, dat daarvoor mede zal kunnen wor den geput uit de tegenvvaardere- kening, verkregen uit de dollar hulp. Zodra de regering beschikt over vollediger gegevens omtrent de omvang en de gevolgen van de ramp, zal zij de Staten-Generaal nader inlichten, ook wat betreft de te treffen maatregelen. Na het overzicht, dat ik heb gegeven over onze eigen nood, zou ik van deze plaats er aan willen herinneren, dat ook onze buren aan onze zuidgrens en aan de over zijde van de Noordzee ge- p R UJIL 1 m- troffen zijn door hetzelfde geweld rlnSeS llneimlna gaan. Verder heett de K.L.M toegezegd, al het materiaal dat gemist kan worden, naar de be dreigde gebieden in Zeeland te zullen zenden. De toestand in Bruinisse, Nieu- werkerk en Oosterland is kritiek. Het water ondermijnt er de hui zen. De bewoners hebben een toevlucht gezocht op de daken. Sedert vijf uur Dinsdagmiddag wordt tussen Vlissingen en Arne- muiden op Walcheren een uur- dienst met treinen gereden. Tus sen Roosendaal en Zevenbergen wordt een pendeldienst met trei nen gereden. In Bruinisse en omgeving zou den zich, naar wij vernemen, nog een vijftienhonderdtal mensen bevinden, die op zolders huizen. Inmiddels moet met de evacuatie reeds een begin zijn gemaakt. De zender Maybe heeft gemeld, dat in Bruinisse zeer dringend behoefte bestaat aan rubbervlot- ten, gevraagd werd, of een trans portvliegtuig naar de bezettings troepen in Duitsland kan gaan, om ze daar te halen. Indien mo gelijk moeten de vlotten morgen ochtend heel vroeg in de haven van Bruinisse worden uitgewor pen. Vissersschepen zullen dan voor verder transport zorgen. Na de dringende oproep uit Bruinisse en Oosterland om hulp van vliegtuigen en amphibievaar- tuigen heett de K.L.M. onmiddel lijk een derde Dakota doen ver trekken van Schiphol naar Val kenburg. Van daaruit zal dit toe stel naar het bedreigde gebied der elementen, dat de ramp over Nederland bracht. Het is de re- j gering een behoefte uitdrukking i te geven aan haar medeleven I met onze Belgische en Britse vrienden. Dr Drees herinnerde tenslotte aan de Meidagen van 1940. Het is weer een harde s'trijd. Maar er is gelukkig een diepgaand on derscheid: het is geen strijd on der mensen, maar een strijd te gen de natuurelementen. De een drachtige vvi! tot afweer, hulp en opbouw moge vruchtbaar wer ken. Achter de regeringstafel was een kaart opgesteld, waarop de noodgebieden in het zuid-westen des lands waren aangegeven. Prinses Wilhelmina heeft Dins dagmiddag een bezoek gebracht aan Zierikzee. Ongeveer te 15.00 uur kwam zij in de stad aan. Doordat het centrum van de stad droog was, kon zij te voet ver schillende plaatsen bezoeken. De toestand in Zierikzee was de laatste uren niet verslechterd. De stad weid in snel tempo ge ëvacueerd. In de haven heerste grote bedrijvigheid van af- en aanvarende schepen. Frinses Wilhelmina is 's mid dags in Veere aangekomen. Later heeft zii uit Veere Kortgene en omstreken op Noord-Beveland bezocht. SLACHTOFFERS EN SCHADE IN BELGIë. In Brussel is officieel bekend gemaakt, dat ce verliezen aan mensenlevens tengevolge van de storm en de daarmede gepaard gaande overstromingen tot dus ver op acht is vastgesteld. De schade wordt voorlopig op meer dan een half milliard Belgische francs geraamd. Koning Boudewijn is naar het geteisterde gebied rondom Oos tende vertrokken. Deze stad staat nog gedeeltelijk onder water. In het zuidelijker gelegen Heist is de dijk bestand gebleken tegen de vloed van Zondagavond. Het water daalt hier langzaam. 6000 Militairen van de Britse basis nabij Antwerpen zijn ter beschikking van de autoriteiten van Antwerpen gesteld bij de strijd tegen het water. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Enkele opklaringen. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen. Aanvankelijk zwakke wind uit noordelijke richtingen, later krimpend naar noordwest en tot matig toenemend. Aanvan kelijk plaatselijk lichte vorst, ove rigens temperaturen even boven het vriespunt. DONDERDAG 5 FEBRUARL v.m. n.m. Breskens 5.21 5.41 Terneuzen 5.56 6.16 Hansweert 6.36 6.56 Walsoorden 6.46 7.06 ZON MAAN Febr. 5 8.14 17.35 9.48 6 8.12 17.37 1.12 10.04 7 8.11 17.39 2.29 10.27 8 8.09 17.40 3.46 10.58

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1