DE COUVEUSE REDDE VELE MENSENLEVENS Chr. Vakbeweging en de Benelux Een praatje over de vogeltrek SPORTNIEUWS Wat brengt DE RADIO? w:id Houten plankjes en natte spons zijn verdwenen Voedsel is beslissend REGEN, MIST OF MOOI WEER? Man brengt zich zeil tot ontploffing "^€*«88*1 Zweden kan vrijer stoken en roken Hebt U het plaatje gezien van de drieling, waarmee de familie Lebris uit het Fanse plaatsje Ce- lembes op de eerste dag van dit jaar werd verblijd? De kinderen lagen zoet naast elkander ieder in z'n eigen cou veuse: een keurige metalen doos met een glazen deksel er op. In Zweden is na dertien jaar de rantsoenering van cokes op geheven. De stookolie is drie kronen per kubieke meter goed koper geworden en pijprokers zullen in Februari verschillende dure Engelse tabakssoorten der tig a veertig procent goedkoper kunnen krijgen. Ook sommige sigarettenmerken worden in prijs verlaagd, aldus meldt „Da- gens Nyheter". De couveuse is al een betrek kelijk oud instrument. Zij wordt hoofdzakelijk gebruikt voor kin dertjes, die te vroeg door de ooievaar zijn gebracht. Zulke tere, nog onvolgroeide popjes moeten met nog veel meer zorg worden omringd dan gewone ba- bies, anders schieten zij het leven er bij in. Oorspronkelijk was de couveu se niet veel anders dan een vrij eenvoudige houten kist, waarin een bedje werd opgemaakt. In een dubbele bodem, die dit appa raat nog rijk was, kon men en kele kruiken leggen. De warme lucht kan door een opening binnentreden in de ruim te, waar het kindje lag. Zij streek dan langs een natte spons die boven de baby was opgehan gen en zij kon ontwijken door gat in een glazen deksel. Dat is natuurlijk een vrij pri mitieve geschiedenis, maar de werking was nog niet eens zo ondoeltreffend. Deze ouderwetse couveuse, hoe lachwekkend die in dit tijdperk van geraffineerde techniek ook moge zijn, heeft in de jaren dat zij in gebruik was honderden mensenlevens gered. NIET ZO GEK. Het te vroeg geboren mensje dient namelijk angstvallig te worden beschermd tegen warm te. en vochtverlies en dat ge beurde op deze manier zonder enige twijfel. Voorts zijn premature babies uiterst gevoelig voor infecties en als men nu de glazen plaat maar rustig op het kistje liet liggen en het kindje niet opgetogen aan iedere bezoeker in de armen gaf, hield men de te weren ziek tekiemen al heel aardig uit de buurt. Vanzelfsprekend moest de peu ter uit de couveuse worden ge nomen om hem te voeden en te drogen, maar de meeste tijd lag het practisch van de buitenwe reld afgesloten. VERBETERINGEN. En als men nu vraagt hoe een moderne couveuse wel werkt, dan is het antwoord, dat er aan het principe nauwelijks iets is veranderd. De verwarming gaat nu natuurlijk electrisch en de temperatuur wordt door een re gulateur automatisch op dezelfde hoogte gehouden. Ook de natte spons is verdwe nen. Zij heeft plaats gemaakt voor een meer moderne instal latie, die voor een constante vochtigheidsgraad van de lucht zorgt. Aan de baby kan in de couveu se desgewenst zuurstof worden toegevoerd; baby kan in de cou veuse worden gewogen; baby ligt niet meer tussen een paar simpele houten planken. De tegenwoordige couveuse met zijn schakelaars en wijzer platen is uitgevoerd in wit me taal; de allermodernste zijn zelfs van plastic. Dr. H. W. SCALOGNE. De vertegenwoordigers van de christelijke vakbeweging van België en Nederland, met name het A.C.V., het C.N.V. en de K.A.B. hebben te Utrecht verga, derd. Zij hebben zich beraden over de resultaten van de Benelux- ZONDAG 25 JANUARI. Eerste Klasse A. AjaxVSV; DOS—Heracles; FrisiaRCH; WageningenEn- schedese Boys; GVAVEDO; NECSneek; Zwolse BoysDe Volewijckers. Eerste Klasse B. DWSAchilles; Enschede AGOVV; VitesseHeerenveen; HaarlemBe Quick (Gr.); Go AheadLeeuwarden; 't Gooi Elinkwijk; StormvogelsBlauw Wit. Eerste Klasse C. SpartaBWJ ulianaHBS SittardiaBrabantia; Theo le LONGA; SVV—VVV; Willem II —Emma; MVVExcelsior. Eerste Klasse D. FeijenoordLimburgia; PSV Hermes DVS; NOADDHC; RBGTEC; ADOBleijerheide; NAC—Maurits; Eindh.—Xerxes. ZUID I. Tweede Klasse B. Rood Wit—Middelburg; Goes— Terneuzen; AxelInternos. Derde Klasse D. Corn Boys—Clinge; Breskens —Biervliet; METO—Vlissingen; De Zeeuwen—ODIO; Zeelandia Nw Borgvliet; RCSRKFC. Vierde Klasse H. Sluiskil—Oostburg; Hontenis- seKoewacht; Steen—Aarden burg; EMM—Hulst; IJzendijke PSK. Res. Twleede Klasse. RCS 2—Axel 2; Terneuzen 2— Goes 2; Zeelandia 2—Corn Boys ONDERAFDELING ZEELAND, ZATERDAG 24 JANUARI. Tweede Klasse D. SVD—AZVV; Zaamslag—Drie wegen; SpuiHoek. Tweede Klasse E. AZVV 2—SVD 2; Beren 1— Tern. Boys 2; Driewegen 2— Zaamslag 2; Hoek 2Spui 2. ZONDAG 25 JANUARI. Eerste Klasse A. RapenburgHansw. Boys; LuctorVogelwaarde. Eerste Klasse B. RetranchementDomburg; Lewed. BoysSchoondijke; GroedeHoofdplaat. Res. Eerste Klasse A. Sluiskil 2—Oostburg 2; Honte- nisse 2Terneuzen 3; EMM 2 Hulst 2; IJzendijke 2PSK 2; Steen 2—Aardenburg 2. Res. Eerste KlasSe B. Breskens 3Biervliet 2; Mid delburg 3Axel 3; Clinge 2 Goes 3. r Tweede Klasse A. Biervliet 3Zeelandia 3; Zuidzande 1—Breskens 4. Tweede Klasse B. Hulst 3—Goes 4; Koewacht 2 —Hansw. Boys 2; Kwadendam- me 1Hontenisse 3. Derde Klasse A. Schoondijke 2Hoofdplaat 2. Derde Klasse B. Terneuzen 4Steen 3; Vogel waarde 2Honten. 4; Graauw 2 Corn Boys 3. De grote en allesoverheersen de vraag, die het voetbalminnend publiek van stad en land de hele week heeft beziggehouden, is of er de komende Zondag nu einde lijk gevoetbald zal kunnen wor den. Tot hiertoe is er in het nieuwe jaar nog geen spaan van de competitie terechtgekomen, maar gelukkig zijn de vooruit zichten op het ogenblik, dat wij deze voorbeschouwing „plegen", gunstiger dan zij in maanden ge weest zijn. Het is te hopen dat het leed nu definitief geleden is en het competitierad normaal aan het draaien kan blijven tot grote blijdschap van spelers, sup porters en clubpenningmeesters. De drie wedstrijden in de twee de klasse van Zuid I zijn al een paar keer verschoven, maar nu lijkt het er dan toch op, dat ze eindelijk doorgang zullen vinden. Het kleine programma van dit weekend is uiterst belangrijk, niet alleen omdat de vier Zeeuw se tweede klassers alle in het ge weer komen, maar vooral omdat er klappen kunnen vallen, die wel eens van doorslaande beteke nis konden blijken te zijn voor de degradatie. Speciaal de ontmoe ting AxelInternos is in dit ver band van het hoogste belang. Verliest Axel, dan wordt het een penibele kwestie voor de oranje hemden en daar zijn de „water torenbewoners" zelf maar al te zeer van doordrongen. Als de Axelaars met hetzelfde elan ten strijde trekken, dat hun tegen RAC een welverdiend gelijkspel bezorgde, kan er van een neder laag geen sprake zijn. Een gelijk spel zit er naar onze mening al tijd in, maar dat is niet vol doende Ook GoesTerneuzen is van betekenis voor de bezetting der onderste plaatsen. Er wacht de rood-zwarten in Goes een zware wedstrijd, waarin de Bevelanders stellig de beste papieren hebben. Vóór de gedwongen rustperiode hadden we Terneuzen de beste kansen gegeven... Nu liggen de kaarten heel anders en een pun tenverdeling is, dunkt ons, wel het uiterste, dat de rood-zwarten mogen verwachten. Voor Middelburg ligt er op 't Heike zo goed als zeker een nederlaag te wachten, waardoor de verleden jaar zo sterke hoofd stedelijke ploeg angstwekkend naar de gevaarlijke zóne zou af zakken. Derde Klasse D. Ook op eigen veld in Hooger- heide zal METO wel niet in staat zijn de opmars van „Vlissingen" naar de ereplaats te stuiten. RCS en RKFC zullen het on der elkaar uit moeten maken, wie Vlissingens ernstigste con current wordt. Wij houden het op RCS. Zeelandia moet o.i. kunnen winnen van Nieuw-Borgvliet, evenals De Zeeuwen van Odio. Corn Boys en Clinge lopen el kaar niet veel uiteen; dat blijft dus wel in de buurt van een ge lijk spel. Tenslotte BreskensBiervliet! Het spijt ons nog steeds voor de Bressiaanders, maar dat wordt opnieuw een harde dobber tegen de nazaten van Willem Beukelsz. Breskens zal uit een heel ander vaatje moeten gaan tappen, an ders ziet de toekomst er donker uit. Vierde Klasse H. De leidende clubs in de vierde klasse-afdeling H, Hontenisse en Hulst, zullen ook na deze Zondag nog wel broederlijk aan de kop gaan, want het is niet te ver wachten, dat Hontenisse tegen Koewacht, of Hulst tegen EMM een veer zal laten. Sluiskil kan zijn positie hand haven door een voor de hand lig gende zege op Oostburg. Of IJzendijke in staat is PSK met lege handen naar huis te sturen, is nog de vraag, al heeft de thuisclub o.i. wel de beste kansen. Aardenburg lijkt ons iets ster ker dan Steen, maar het zal de Aardenburgers toch niet meeval, len in deze lastige uitwedstrijd de volle buit binnen te halen. Het wil ons voorkomen, dat een gelijk spel meer in de lijn der verwachtingen ligt. ZATERDAGVOETBAL. Tweede Klasse D. AZVV steekt vandaag de Schel de over om SVD partij te geven. De Axelaars zullen in Driewegen alles moeten geven om niet met lege handen de terugreis te aan vaarden. In Zaamslag en Spui hebben de thuisspelende clubs de beste troeven in handen, al zal vooral Spui op haar tellen moeten passen. conferentie van 20 Januari te Brussel. Ze hebben als hun me ning uitgesproken, dat deze con ferentie van betekenis is ge weest, omdat zij belangrijke aanknopingspunten heeft opge leverd voor 'n toenadering tus sen het Belgische en het Neder landse bedrijfsleven. In verband daarmee "zijn de genoemde ver tegenwoordigers van mening, dat 1. In een economische unie de concurrentievoorwaarden zoveel mogelijk gelijk moeten zijn; 2. In een dergelijke unie het levenspeil en de werkgelegen heid tot een zo hoog mogelijk niveau dienen te worden opge voerd. Met het oog daarop is ■het voor de huidige situatie noodzakelijk dat: a. Bij het zoeken van de com pensatie voor de binnenkort in Nederland plaats vindende ver hoging van de huren ernstig re kening wordt gehouden met de thans in Benelux-verband be staande moeilijkheden op het gebied van het loonniveau; fo. Iln Nederland wordt over gegaan tot een stelsel van meer vrije loonvorming met inacht neming van het huidige loon peil als minimum; c. Uitvoering wordt gegeven aan het reeds lapg bij de Ne derlandse confessionele vakbe weging levende verlangen tot vermindering, respectievelijk afschaffing van het toonver schil tussen de gemeenteklas. sen; d. De Belgische en Luxem burgse regeringen overgaan tot een verlaging van het peil der indirecte belasting; e. Meer soepele toepassing van het Benelux-landbouwprotocol 1947 wordt tot stand gebracht teneinde de kosten van het le vensonderhoud in België te doen dalen; f. De bovengenoemde maatre gelen tot gevolg hebben een naar elkaar toegroeien der loon- niveau's; g. Een krachtige samenwer king wordt nagestreefd op het gebied van de buitenlandse han delspolitiek. De delegaties hebben besloten, dat ze elkaar zo spoedig moge lijk in Brussel opnieuw zullen ontmoeten. Herhaaldelijk kregen we in onze vogelschetsjes te maken met vogels, die niet het gehele jaar door in hun broedgebied doorbrengen, maar bij 't invallen van herfst of winter dit gebied tijdelijk verlaten om in een an dere voor hen meer geschikte streek hun bivak voor kortere of langere tijd op te slaan. In tegenstelling tot wat alge meen wordt gedacht is deze trek niet altijd zuidwaarts gericht en strekt hij zich in vele gevallen ook niet zo ver uit als door menigeen wordt aangenomen. Eén en ander houdt nauw ver band met de levenswijze en de jachtmethode van de betreffen de vogel. Met een paar voorbeelden kan deze trek het beste worden ver klaard. Ieder kent wel het vlugge vis- diefje, dat de gehele zomer in onze havens zijn kostje weet op te scharelen. Stotend van meer dere meters hoogte bemachtigt dit kleine meeuwtje, of beter sterntje, kleine levende visjes uit de bovenste waterlagen. Zodra het najaar in het land is, verdwij nen deze visjes van het toneel, of liever, ze zoeken de diepere naar verhouding warmere lagen op. Het gevolg van deze verhui zing is echter, dat het visdiefje zijn prooi niet meer kan bereiken en dus zonder meer verplicht is een gebied te gaan opzoeken, waar nog wèl visjes aan de op pervlakte zwemmen. Voor deze vogelsoort ligt het overwinte- ringsgebied dan ook ver zuide lijk en wel aan de Afrikaanse Middellandse Zeekust. Geheel anders is het gesteld met de echte meeuwen, die even eens voor een groot deel hun prooi aan de waterkant moeten vinden. In tegenstelling met neef visdief duiken meeuwen niet en nemen genoegen met allerlei drijvende afval en met wormen en slakken, die bij eb op strand en slik worden bemach tigd. Zolang deze voedselgebie- den niet met een laag ijs zijn bedekt, denkt onze meeuw niet aan emigreren. Soortgenoten uit de Noordelijke IJszee moeten wel naar zuidelijker of westelij ker gebieden afzakken, omdat hun voedselgebied elke winter onbereikbaar voor hen wordt. Ver trekken deze vogels echter niet. Zodra ze aan open water komen, blijven ze hangen. Naast de bekende Noord Zuid-trek bestaat er ook een OostWest-trek. De storm- meeuvven uit de Oostzee b.v. trekken naar het westen naar de warmere Noordzee, kieviten en vinkensoorten naar Engeland en meerdere vogelsoorten uit Enge land weer naar Ierland. Ook aan onze Scheldestranden kunnen we in deze tijd van het jaar iedere dag vogels ontmoeten, die uit het veel koudere Siberië naar hier zijn komen vluchten, maar eenmaal hier aangeland niet zui delijker gaan, voordat een even tuele strenge vorst hen daartoe dwingt. Voor vele van deze vogels ligt ons landje precies op de grens. Bij milde winters blij ven ze hier, bij strenge winters zakken ze af. Ook bij de kleine zangvogel tjes is de trek naar gelang de levenswijze geheel verschillend De echte insectenenters verlaten ons reeds vroeg in het najaar en komen pas laat in de lente terug, omdat hun voedsel reeds vroeg te schaars wordt en ook lange tijd schaars blijft. Om niet te verhongeren zijn deze zangertjes in vele gevallen zelfs verplicht door te vliegen tot tropisch Af rika, omdat pas daar gunstige toestanden op voedselgebied heersen. Meerdere soorten drin gen zelfs door tot de gematigde streken van het zuidelijk half rond, waar het juist zomer is, als wij winter hebben. Geheel anders is het gesteld met de zaadeters. Deze kunnen, zij het dikwijls magertjes, zolang er maar geen sneeuw komt hun kostje nog wel opscharrelen. Het bewijs daarvan kunt U zelf iedere dag controleren! Vinken in meerdere soorten, zelfs nog aangevuld met verwanten uit hét hoge noorden, ziet U te kust en te keur, maar om zwaluwen, fi- tissen, nachtegalen, tuinfluiters, enz. in het vrije veld te kunnen waarnemen, moet U op zijn minst naar de Rivièra reizen! Bijzonder interessant is ook de wijze van trekken. Visdief en zwaluw, die hun voedsel vliegend zoeken, trekken overdag, onder weg de nodige visjes of insecten oppikkend, terwijl ze dan toch binnen korte tijd duizenden kilo meters kunnen afleggen. De kleine insectenetende zangertjes, die naar Afrika reizen, zoeken overdag hun voedsel en trekken 's nachts verder. De uit Noord- Europa naar hier reizende vin ken trekken slechts enkele uren per dag en besteden de rest van de tijd aan het verzamelen van de mondkost. Zij moeten immers slechts een korte afstand afleg gen en hebben dus in tegenstel- t ling met de Afrikareizigers al de tijd! Iedere soort heeft zo zijn eigen manier van trekken, naar gelang de omstandigheden dit eisen. Natuurlijk is het bovenstaande slecht een kleine greep uit de grote hoeveelheid feiten, die over de vogeltrek reeds bekend zijn, maar meer zou voor velen mis schien vervelend worden! Donzel McCray heeft zich zelf vorige week in een New Yorkse rechtszaal tot ontploffing ge bracht, nadat zijn gescheiden vrouw het pre ces had gewon nen, waardoor hij haar uit een huis in Weston (W.-Virginia) had willen laten zetten. McCray liep na de gerechtelij ke uitspraak naar zijn gewezen vrouw toe, die in gezelschap was van zijn stiefvader, zijn 22- jarige zoon en haar advocaat. Hij verzocht de anderen even weg te gaan, daar hij even met zijn vrouw onder 4 ogen wilde spreken. Allen behalve de ver dediger gingen weg. McCray lichtte daarop zijn pullover op. Onder zijn kleren had hij stuk ken dynamieto op zijn lichaam vastgebonden. Vóór iemand het had kunnen verhinderen, wist hij het dynamiet aan te s.eken en zijn lichaam vloog in stuk ken. Zijn vrouw werd ernstig gewond en de advocaat verkeert nog steeds in levensgevaar. Het grootste deel van de rechtszaal werd vernield, aldus meldt de Londense „Times". door Allan Penning 7) Nadruk verboden. Enfin, je kent dat soort hart verheffende gesprekken van na tien borrels plus een paar Mag nums Champagne, wanneer je alles en alles weet en er geen groter en meer miskend genie op de aardbodem rondloopt dan de geachte spreker zelf. Het eind van het liedje was, zoals gebruikelijk de Simpang Club en tegen een uur of twee was Tony in het stadium geko men, dat het het beste zou zijn, hem in een kruiwagen thuis af te lgyeren. De verzekeringsman was op de een of andere myste rieuze wijze verdwenen en ik heb het geval nooit meer terug gezien. Met vereende krachten hebben we Tony Duvenaire in een kossong gehesen en hem in zijn eigen voorgalerij als een zak nat zout gedeponeerd. Zijn „boy" zal hem hopelijk daar gevonden hebben en dat is en blijft jam mer. Was Tony nu de volgende dag maar thuis gebleven om zijn roes uit te slapen, dan was hij nu misschien nog een ridder zonder' blaam geweest, maar hij deed dom en ging naar kantoor. Er was heibel in de koffie- markt. De een of andere gast die aan de verkeerde kant zat, had de wakkere leden van het koffie- gilde weten wijs te maken, dat koffie zou kelderen met de vaart van een meteoorsteen en zij had den allemaal de schrik in de benen gekregen en waren als gekken aan het verkopen gesla gen. Tony kwam op kantoor, toen ze al een uurtje amok had den gemaakt en werd in zijn eigen kantoor bijna door een amechtige makelaar van de been gelopen. Tony, die toch al niet in een brillante stemming verkeer de en op de weg naar kantoor voor de zoveelste maal in zijn aards bestaan had gezworen, zich in de rijen van de blauwe kno pen te scharen, liet een reeks grove woorden los, waardoor de gevoelens van zijn Ambonese krani heftig geschokt werden. „Hallo Duvenaire", hijgde de makelaar, die al een paar uur galop achter de rug had. „Man, de hel is losgebroken'ik ge- ZONDAG 25 JANUARI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.13 Gram.; 8.30 Voor het plat teland; 8.40 Orgel; 8.58 Sport; 9.00 Gram.; 9.45 Causerie: 10.05 Voor de jeugd; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Lichte muziek; 12.35 Voor de heren; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.10 Amusementsmuziek14.00 Boek bespreking; 14.20 Orkest; 15.20 Toneel; 15.35 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie: 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nws.; 13.30 Piano; 18.45 Zang 19.30 Radiolympus; 20.00 Nws.; 20.05 Gev. muziek; 21.05 Hoor spel; 21.45 Mededelingen; 21.50 Orkest; 22.15 Cabaret; 23:00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Kerkdienst; loof, dat ze allemaal stapelgek zijn geworden. Bulderdijk is van morgen met koffie gaan smijten en ze zeggen, dat als net zo door gaat, er over een half uur geen koper meer te vinden is. En dan kan ik zo voor de vuist al een stuk of vijf smakkers opnoemen, die d'r faillissement niet eens meer hoeven aan te vragen. Hun vrindjes zullen er wel voor zor genDoe jij wat?" Tony Duvenaire zakte achter zijn bureautje. „Man schei uitIk ben ter nauwernood op. Ken jij 'n mijn heer Van Schakel, 'n assurantie mannetje?" „Nooit van gehoord." „Ik wou dat ik hetzelfde kon zeggen", zuchtte Duvenaire, ter wijl hij over zijn barstende kop wreef. „Wat een wezen, dat die vent nog geen delirium heeft, is een van die spelingen der na tuur, waarover we met stomheid geslagen zijn. Maar wat is er eigenlijk aan de hand? Wie is be gonnen?" „Dat heb ik je toch al gezegd. Bulderdijk." „Nou ja, Bulderdijkdaar ga je toch niet op in. Hoe is Am sterdam er afgekomen?" „Twee en een halve gulden la ger", zei de makelaar. „Een goeie deuk, ik kan niet anders zeggen, maar dat is toch nog geen reden om zo te gaan smijtenWe zullen maar eens kalm afwachten. In ieder geval 9.15 Kerkmuziek; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Sextet; 12.15 Apo logie; 12.35 Limburgs program ma; 13.00 Nieuws; 13.10 Amuse mentsmuziek; 13.40 Boekbespre king; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Viool; 15.00 Cause rie; 15.30 Kcor; 16.00 Gram.; 16.10 Causerie; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Samenzang; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 100 Jaar Kromstaf; 20.45 Causerie; 21.00 Franse Operet temuziek; 21.35 Weense mfuziek; 21.50 Hoorspel; 22.35 Vraagge sprek; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Zang; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte moet ik eerst mijn eigen tele grammen zien.Loop nog maar eens op en.houd me op de hoogte." De Singapore-deurtjes flapten achter de makelaar dicht en zwiepten nog even heen en weer. Tony Duvenaire kroop achter zijn tafel en genoot even van de slierten frisse lucht, die door de electrische ventilator boven zijn tafel rond suisden. „IJswater", riep hij tot zijn krani en een paar minuten later gulpte hij het glas leeg. Hij pro beerde een sigaret te roken, maar het ging niet. Zijn kop barstte. Nu wilde het geval, dat Tony's positie in koffie best een val van de markt kon hebben. Hij had in een ogenblik van overmoed een flinke partij koffie blanco ver kocht en was nog ongedekt. Me nige avond had hij zitten pieke ren hoé hij er uit zou komen. Koffie had al weken lang op een dood punt gestaan en niemand wist wat gebeuren ging. Een markt met een beetje beweging is ten slotte enigszins aan te voe len. Dan is het maar een kwestie of je goed voelt of niet. Maar iedereen is bang van een dode markt, een markt die maar star op één prijs staat, zonder dat er ook maar iets van hand wisselt. Als regel is dat de stilte, die aan een onweer vooraf gaat en dat er brokken zullen komen is dan meer dan waarschijnlijk. (Wordt vervolgd.) muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.30 Voor dé soldaten; 14.00 Gram.; 15.45 Sport; 16.30 Gram.; 16.45 Jazz muziek; 17.00 Koor; 17.40 Gr.; 17.45 Sport; 17.50 Gram.; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gev. muziek; 21.30 Lichte mu ziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekpro gramma. MAANDAG 26 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Zang; 9.25 Vcor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 11.00 Voordracht; 11.15 Zang; 11.35 Trio; 12.00 Orgel; 12.30 Medede lingen; 12.38 Piano; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Causerie; 14.20 Gram.; 14.30 Voordracht; 14.45 Piano; 15.15 Voor de vrouw; 16.15 Gram.; 17.30 Voor de padvinders; 17.45 Gram.; 17.50 Commentaar; 18.00 18.20 Gram.; 18.30 Accordeon; 19.00 Causerie; 19.15 Gram.; 19.25 Piano; 19.45 Regeringsuit zending; 20.00 Nieuws; 20.05 Opera; 21.20 Wat zegt u daar van; 22.20 Causerie; 23.00 Nws.; 23.15 Film; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een wcord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Sport; 8.23 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Pia no; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Gev. programma; 12.30 Mededelingen; 12.33 Or gel; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensem ble; 13.45 Gram.; 14.00 School radio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Kwartet- 16.00 Lezing; 16.30 Koor; 16.50 Gram.; 17.00 Vcor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Koor; 18.20 Sport; 18.30 Lichte muziek; 18.45 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Piano; 19.30 Causerie; 19.45 Lichte muziek; 20.00 Radiokr.; 20.20 Marsmuziek; 20!50 Hoor spel; 21.55 Gram.; 22.05 Cause- serie; 22.15 Zang; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Festival; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Cau serie; 20.00 Orkest; 21.00 Hit- Parade; 21.35 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws. Horloges Van de Ree

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 6