Quakers gaan de nood in Korea lenigen een Vogel-t.b.c. probleem in Zeeland Executie van Egyptisch luit.-kolonel bevolen De vervolgingen in Columbia w;ij. "Woorfi Vliegend Fort door Chinese vliegtuigen neergeschoten Meer dan een millioen t.b.c.-gevallen Rotterdammer wint prijs in de Amerikaanse radio competitie Scheepsbotsing in de Straat van Dover Resolutie van Wereldraad der Kerken Hengstenkeuringen Nederlands Trekpaard Aruba en Curagao schon ken 12.600 aan erefonds voor oud-verpleegsters Portugese grief jegens het Vaticaan Lichte ongesteldheid van de Paus De Engelse invoer van granen en veevoeder GEMEENTE TERNEUZEN TWEEDE BLAD Vrijdag 23 Januari 1953 8e Jaargang No. 2248 Eind vorig jaar hebben twee leden van de Engelse en de Amerikaanse hulporganisaties der Quakers 'n bezoek gebracht aan Zuid-Korea om de mogelijk heden van een eventuele hulp verlening te onderzoeken. Hierover heeft de Engelsman Lewis Waddilove, die samen met dr Jonathan Rhoads, hoog leraar in de chirurgie aan de uni versiteit van Pennsylvania, de tocht heeft gemaakt, een voorlo pig rapport gepubliceerd in het Londense Quaker weekblad „The Friend". De voorstellen in het nog niet volledig gepubliceerde rapport, dat op het ogenblik zo wel bij de Engelse „Friends Ser vice Council" als bij de „Ameri can Friends Service-committee" in overweging is, betreffen een project, dat waarschijnlijk zal worden gevestigd op de westkust van Korea in de omgeving van Koensan. Het project is van 2- ledige aard: een ziekenhuis zal worden voorzien van een staf van dokters, verpleegsters en an- der personeel, vermoedelijk on der een Koreaanse directeur. Dit deel van het project zal worden -uitgevoerd onder auspiciën en met steun van de U.N.K.R.A., de organisatie van de Verenigde Na ties voor de wederopbouw van Korea. Naast dit plan, maar niet los er van, willen de Quakers, geheel onder eigen naam en voor eigen verantwoordelijkheid een hulpprogram voor de vluchtelin gen in dezelfde streek beginnen, aldus deelt het Quakercentrum in Nederland mede. Tijdens hun bezoek hebben bei de Quakers getracht na te gaan, op welke manier vrijwillige orga nisaties tegen de achtergrond van economische ontreddering en noodvoorziening van de militaire hulpacties op grote schaal tus senbeide kunnen komen om hulp te verlenen aan groepen, die bij zonder zwaar de lasten van de oorlog te dragen hebben gekre gen. De noden van de kinderen zijn het meest sprekend, zo luidt het in het rapport. De Quakers waren in staat 300 wees. huizen te bezoeken, die sinds het begin van de oorlog zijn opge richt en waarin ongeveer 30.000 kinderen onderdak hebben ge vonden. Enkele van deze tehui zen zijn gesticht door zendings genootschappen; andere hebben hun ontstaan te danken aan het medelijden, dat groepen soldaten gevoelden voor de kinderen in de nabijheid van de kampen. Ze stonden een deel van hun soldij af en voorzagen groepen kinderen van onderdak. Tussen de 20 en 40.000 kinderen bevin den zich evenwel nog buiten deze weeshuizen. De gevolgen van de ontberingen, waraan zij zijn blootgesteld, kan men zien aan de „jammerlijk zwakke stum- perdjes", die in de kinderafde ling van sommige ziekenhuizen worden verpleegd. Hoewel het militaire vaccina tie-program omstreeks 66 mil lioen vaccinaties heeft verricht en epidemische besmetting op grote schaal is verhinderd, is er niets gedaan voor de noden van hen die ziek zijn en medische hulp en verpleging nodig hebben, zo luidt het rapport. Wij hebben ziekenhui'zem bezocht, waar we niemand konden vinden die dienst had; de patiënten lagen op stapeltjes leger-dekens op de grond en de toestanden in de kinderafdelingen waren jam merlijk. Naar schatting zijn er meer dan een millioen gevallen van t.b.c., het grootste probleem voor de gezondheid in Korea. Ongeveer 72.000 personen sterven jaarlijks aan deze ziekte. Bestrijding van de melaatsheid neemt 40 procent in beslag van het kleine budget der gezondheidszorg, aldus ver meldt het rapport van de heer Lewis Waddilove, die directeur is van een stichting voor sociaal werk en gedurende de oorlog de Quaker-ambulance leidde in N. Afrika, het Midden-Oosten en Italië. De ambassade van de V. S. in Den Haag heeft bericht ont vangen dat Anthony J. Beuger, Veeluststraat 42a, Rotterdam-W. een van de winnaars is in een van de in het programma van de „Stem van Amerika" uitge schreven competi.ies. Reeds sedert 2 jaar is de to neel en filmactrice Jo Stafford opgetreden in programma's van de „S.em van Amerika" welke over de gehele wereld worden uitgezonden. Daar mej. Stafford er prijs op stelt de mening van de luisteraars te we.en heeft zij deze uitgenodigd haar te schrij ven. Zij stelt een album met haar eigen gramofoonplaten be schikbaar voor die brieven schrijvers die het meest inter- ressan.e antwoord geven op de vraag „wat kunt u persoonlijk doen om te helpen een vrije we reld op te bouwen". De heer Beuger was een van de gelukkigen om een album te winnen, dat inmiddels dcor het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken naar de ambassade in Den Haag is ge zonden ter overhandiging aan hem. Met grote voldoening kan wor den gecons.ateerd, zo schrijft dr G. Wagenaar. de directeur van de Provinciale Gezond heidsdienst voor Dieren, in Zee land in zijn jaarverslag, dat er dit jaar door öe veehouders op volle kracht aan het plan van de tuberculose-bestrijding is gewerkt. Over de gehele linie is meer Luit.-kolonel Moh. Hassan el Damanhoeri, die door de revo- lutionnaire rechtbank te Cairo ter dood was veroordeeld wegens aanzet.en tot muiterij, is Don derdag terechtgesteld. De uitspraak van de recht bank is door premier Naguib foeves.igd, aldus heeft het alge meen hoofdkwartier van het Egyptische leger te Cairo mee gedeeld. De broer van luit.-kolonel El Damanhoeri, kapitein Hassan Rifaat el Damanhoeri, zal uit 't leger worden ontslagen. Hij is 'beschuldigd niet onmiddellijk zijn meerderen op de hoogte te hebben gebracht van een sa menzwering van bepaalde per sonen om een opstand te ver wekken. Luit.-kolonel Damanhoeri en zijn jongere broer hebben bei den verklaard niet schuldig te zijn aan het ten laste gelegde. Het militaire gerech shof had kapitein Damanhoeri tot 5 jaar dwangarbeid en oneervol ont slag uit het leger veroordeeld. Generaal Naguib heeft evenwel, als opperbevelhebber der Egyp tische strijdkrachten, bepaald dat de kapitein slechts uit het leger wordt ontslagen. Het hof deelde mee dat alle getuigen in gede ailleerde ver klaringen te kennen hadden ge gegeven dat luit.-kolonel Da- hanhoeri had gepoogd hen tot muiterij over te halen. Het hof deelde tenslotte mede bij het bepalen van de straf maat rekening te hebben ge houden met het feit dat de be klaagden broeders zijn. Uit getuigenverklaringen is gebleken dat luit.-kolonel Da manhoeri reeds alle voorberei dingen had getroffen voor een staatsgreep. Hij had zijn mede plichtigen meegedeeld „snelle uitvoering zijner plannen" te wensen. De muiterij had moeten beginnen bij de met pan.ser- wagens uitgeruste Egyptische cavalerie. De broeder van de ter dood veroordeelde, kapitein Daman hoeri had een laatste samen komst met één der getuigen, om de laatste hand te leggen aan de plannen om de officieren over te halen de zijde der mui ters te kiezen. Toen bleek echter dat de au oriteiten op de hoogte waren van de samenzwering, hetgeen werd gevolgd door Na- guibs ingrijpen. bereikt dan volgens het plan kon worden verwacht. Gedurende het verslagjaar, dat voor de bes.rijding tot 1 No vember 1952 loopt en voor he. boekjaar tot 30 April 1952, zijn er voorbereidingen getroffen voor de noodzakelijke bouw van een nieuw laboratorium. Met de gemeente Goes is onderhandeld over de aankoop van grond. Met het bouwbureau voor de land bouw zijn reeds besprekingen gehouden over de bouw zelf. Het aantal reageerders gedu rende het win.eronderzoek, zo vermeldt het jaarverslag, was belangrijk minder dan het jaar tevoren. Het aan al vrije bedrij ven was per 1 November geste gen tot bijna 94 procent. Ook is men in het afgelopen boekjaar begonnen met een georganiseer de abortus-bestrijding. In 't verslag wordt het stand punt ingenomen, dat hoewel voorschriften van de gezond heidsdienst onontbeerlijk zijn, men uiterst voorzichtig moet zijn met het hameren van voorschriften. De medewerking van de vee houders om het 5-jarenplan te deen slagen was goed. Een lelijk ding in Zeeland is de vogeltuberculose, die zo lang zamerhand een probleem is ge worden. Van de 307 kippen die werden onderzoch. bleken er 83 tuberculo:e te hebben. Het per centage is dus belangrijk hoger dan in welke provincie van ons land ook. Dr Wagenaar komt tot de con clusie, dat het noodzakelijk is, dat de veehouders er toe over gaan hun kippen op te hokken. In de zomermaanden zijn dan de weiden voor infecties gevrij waard en in de wintermaanden is de besmetting van de man gels en het stro ui.gesloten. Over het algemeen verdient het aanbeveling, dat het kippen houden op wat moderner leest wordt geschoeid. Het ligt in de bedoeling om tegen het komende voorjaar, gezien het aantal gevallen van mond- en klauwzeer, deze ziekte met kracht aan te pakken. Een groot gedeelte van de veestapel moet op vrijwillige basis worden ingeërn met mond- en klauw- zeervaccin Dit is in de eerste plaats nodig, omdat, wanneer er mogelijk een epidemie in ons land uitbreekt niet alleen de export van veeteeltproducten kan s.agneren, maar ook die van de landbouwproducten. Het batig saldo per 31 Octo ber van de Zeeuwse pot in het nationaal fonds voor runder.u- berculosebestrijding bedroeg 279.343,05 In de Straat van Dover, ten Opsten van Z-Voorland, is Woensdagnacht het Zweedse s.s. „Artic Ocean" (4029 ton) in boising gekomen met het voor anker liggende Britse tankschip „British Security" (8583 ton). Hoewel beide schepen schade opliepen bleek deze niet zodanig ie zijn, dat sleepboothulp nodig was. Tijdens de vergadering van het centrale comité van de We reldraad van Kerken te Luck- now in India in Januari 1953 is de volgende resolutie aangeno men ten aanzien van Columbia. „Het een .r ale comité van de Wereldraad van Kerken heeft rapporten ontvangen, van wel ker juistheid het overtuigd is en die boven iedere redelijke twij fel het betreurenswaardige feit vaststellen, dat de protestantse christenen in Columbia worden In de Bossche veemarkthallen zijn de hengstenkeuringen ge houden vanwege de koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", voor het dekseizoen 1953. Ongeveer 45 hengsten werden voorgebracht, waarvan een 15- tal is afgekeurd. In het keur- stamboek werden ingeschreven: Carlo van Zeedijk, eig. G To men te Maren-Alem en H. Koop- mans te Kessel; Clairon van de Klef, eig. J. van den Elzen te Oss; Nico van het Kanaal, eig. W Janssen te Gassel. Reeds in het stamboek opge nomen en goedgekeurd voor 4 jaren werden de volgende hengs.en: Nico van Schoneveld, van kinderen M. Bos te Wester- beek-Oploo; Castro van Geleen- hof van kinderen J. Kuijpers te St. Oedenrode; Clairon van Ro de van H. Kuijpers te Neder- we tenUrbain van Certain van kinderen J. Kuijpers te St. OedenrodeClairon van St. Phi- lipsland van A. van Dortmunt te Dussen-Hank en Bombo van W. van den Bosch te Naland. De vertegenwoordiger van de Nederlandse Antillen in Neder land, mr N. Debrot, heeft in het Sint-Elisabe.h gasthuis te Haar lem aan de voorzitter van het werkcomié van het „Erefonds voor oud-verpleegsters", dr P. Heeres, drie chèques overhan digd tot een totaal-bedrag van 12.600 als resultaat van een inzameling, die op Curagao en Aruba is gehouden. Deze inzameling was georga niseerd uit dankbaarheid voor „het vele goede werk dat Neder landse verpleegsters en medici daar in de loop der jaren tot stand hebben gebracht". In zijn dankwoord vermeldde dr Heeres, dat 't erefonds thans beschikt over drie en een halve .on. Deze laatste inbegrepen. De rebus, door Prinses Beatrix en haar klassegenoten ontwor pen, heeft tot nu toe 100.000 opgebracht. Verwacht wordt dat aan deze opbrengst nog een be drag van 50.000 zal toevloeien. Het erefonds wil 5 tot 600 oud-verpleegsters, die buiten de sociale voorzieningen vallen, een enigszins comfortabele oude dag bezorgen. vervolgd om geloofsredenen en niet om andere redenen. De bewijzen, die het comité in handen heeft, tonen aan dat de Rooms-Katholieken en de rege ringsautoriteiten aldaar de ver antwoordelijkheid moeten dra gen voor het in gebreke blijven aeze aanvallen te beteugelen en te verhinderen. Protestantse gelovigen, onder wie predikan.en, zijn gewond, gedood; kerkelijke en persoon lijke bezittingen zijn verwoest en zendelingen zijn mishandeld. Het centrale comité is dank baar voor de stappen, die reeds gedaan zijn om deze erns.ige overtredingen van de openbare orde onder de aandacht van de Columbiaanse regering te bren gen, alsook van andere regerin gen en om de volksconsciëntie wakker te schudden door rap porten in de kerkelijke en niet- xerkelijke pers, doch het be treurt het, dat er tot dusver geen verzekering is gegeven tot herstel van het geleden kwaad. Het centrale comité herinnert aan de gelegenheden, waarop de in.ernationale zendingsraad, de Wereldraad van Kerken en de commissie voor internatio. nale zaken zich volledig tegen iedere schending van de funda mentele rechten en vrijheden van de mens heeft verklaard en ook tegen discrimina.ie door 'n meerderheid jegens een minder heid. Daarom verzoekt het de commissie van de kerken voor internationale zaken in samen werking met de bij haar aan gesloten lichamen en me. de kerken, die hierbij betrokken zijn, die stappen te nemen, wel ke nodig zijn om herstel te ver zekeren van de vasts.aande grieven en van het gewelddadig optreden, dat de protestantse minderheid in Columbia is aan gedaan en algehele verbe.ering van de huidige ernstige toe stand. Het comité betuigt met het comité van de internationale zendingsraad in het gebed zijn diep medeleven me. onze ver volgde broeders in hun nood en beveelt hen aan in de hoede van Gods beloften in Christus en in de bijstand van de heilige geest, opdat zij in Zijn genade en kracht mogen voortgaan getrou we getuigen te zijn van onze Heer en Zaligmaker temidden van hun beproevingen". De verheffing van de aarts bisschop van Bombay, mgr. Gracias, tot kardinaal heeft volgens de „New York Times" spanning teweeggebracht tus sen Portugal en het Vaticaan. Portugal zou de Indische kardinaal niet als lid van het heilig college willen erkennen. De Portugese ambassadeur bij het Va.icaan, zou voor de plech tigheid der kardinaalsverheffing uit Rome naar Lissabon zijn vertrokken om zich te onttrek ken aan het brengen van een gelukwensbezoek aan kardinaal Gracias. De reden van de Portugese grief schijnt verband te houden met een oude kwestie tussen Portugal en Groo.-Brittan- nië over de vraag, welke van beide landen als beschermheer van India moet worden be schouwd. Vele jaren geleden werd overeengekomen dat de aartsbisschop van Bombay af wisselend een Brit of een Por tugees moest zijn. Naar de me ning van het Vaticaan was de kwestie opgelost door het onaf hankelijk worden van India. Portugal schijnt het nu toch het Vaticaan kwalijk te nemen, dat voor de kardinaalsbenoe ming van mgr. Gracius, een In diër, geen Portugees advies is gevraagd. Paus Pius XH heeft Donder dag, op raad van een der ge neesheren, alle audiën.ies afge last. Later is vernomen dat de paus lijdende is aan een lichte aan val van griep. De Engelse regering heeft be kendgemaakt, dat zij te begin nen met de komende oogst de invoer van alle soorten graan en veevoeder uit het sterlingge- bied weer aan de particuliere handel zal overlaten en dat de. controle op de prijzen en de. distribute van granen en vee voeder zal worden opgeheven. Om betalingsbalansredenen zal de controle op de invoer van granen uit landen buiten het sterlinggebied worden gehand haafd. In kringen van de Londense graanhandel meent men, dat het door de regering bekendge maakt besluit zal betekenen, dat de Londense graanmarkt wordt heropend. door Allan Penning 6) Nadruk verboden. „Juist, juist", zei de bankagent gewichtig, maar blijkbaar niet voldaan. „Dat is een geval, dat ik niet kan afkeuren, ofschoon er toch ook de nodige bezwaren aan zijn verbonden, voor zover ik dat althans van mijn standpunt heb te bezienMaar dat be doel ik niet. Laat ik klare wijn met u schenken. Heeft u aan mijnheer Duvenaire een cognos sement zonder stuurmansregu af gegeven volle tien dagen, ja ik geloof zelfs veertien dagen voor dat u de lading hebt ingeno men?" Toen ging Peter een licht op. „Ach, u bedoeld die kwestie met Tony Duvenaire. Ja.... in derdaad heb ik dat gedaan meer als vriendendienst. Ik ken hem al een paar jaren en ik heb vrij geregeld van die kleine par tijtjes van hem mee gehad als ik de juiste richting uitging en ik dacht zo, dat daarbij wel geen kwaad kon zitten.Bovendien had hij toch niets aan het docu ment, voordat hij het stuurmans regu in handen had.... Maar is er iets met die lading gebeurd?" De bankagent trok zich in zijn zwijgen terug als een schildpad in zijn huis. „Daarover kan ik me niet uit laten, kapitein Wins, maar laat ik u een goede raad geven. Laat u in den vervolge niet meer tot dergelijke vriendendiensten ver leiden. De door u afgegeven cog nossementen zouden bij de ban ken wel eens in een slechte reuk kunnen komen te staan, hetgeen onaangenaam voor u en voor uw verschepers zou zijn. Enlaat ik u niet verder ophouden." Voordat Peter het zich reali seerde stond hij weer buiten in de brandende zon. Maar het ge val irriteerde hem en hij wroette net zo lang in de markt, totdat hij iemand vond, die hem de ge schiedenis in geuren en kleuren het preludium vormde van Tony's kopzorg. Zoals je weet, heb ik een kop als een ijzeren pot, maar aan het begin van de avond zag ik al, dat het een misse boel ging worden. Wij waren met zijn vij ven, Tony, Bul de Jong, die je je ook nog wel zult herinneren, een kerel van de een of andere assurantiegeschiedenis, waarvan me de naam ontschoten is, Wil lem Brongersma, de baas van Kali Randj eng en ik en we be gonnen met paitjes in de Club. Dat ging la met „sla om, jongens, d'r is meer in de kruik", en dat assurantiemannetje lag toen al min of meer slagzij, maar ophou denoh neen, geen kwestie vanHij zou 's laten zien wat drinken was.Enfin, ik hoef je niks te zeggen, je kent dat soort, na drie borrels lispelen ze, na de vierde kijken ze scheel, na de vijfde beginnen ze over d'r jeugd liefde en na de zesde willen ze vechten. Tony, die altijd een beetje een opscheppertje was, be gon de manmoedige verzekeraar te honen, waarop de uitdaging kwam en toen was het feest! Bul, Willem en ik keken elkaar maar eens veelbegrijpend aan en vertelde, want Tony Duvenaire zaten er kalmpjes bij, terwijl die was uit de markt verdwenen en bleek naar Europa te zijn ver trokken. „Wel, Peter", zei de ingewijde, „je kent Tony genoeg om te we ten dat hij wel eens bliksems gekke streken kan uithalen. To ny is bijna door de drank in het schuurtje gekomen." twee gekken zich een barstende hoofdpijn voor morgen zaten aan te meten. Gezamenlijk gingen we eten bij Hellendoorn en ofschoon Tony met alle geweld op een sadopaard wilde klimmen, zijn we er zonder ongelukken gekomen. Tony moest en zou een whiskey-soda hebben, „Ik was bij het avondje, dat I „voor de dorst", zei hij, terwijl een anderhalve liter jenever zijn maag moet hebben ge- assurantie-manne- langzaam aan het er in klotst en het tje, dat zo huilstadium nabij was, werd bij na verstandig en goot een ijs koude ajer-djeroek naar binnen, die daar waarschijnlijk gesist heeft als een druppel op een gloeiende plaat. Bij het eten was het niet minder mooi. Er moest vanzelfsprekend champagne aan te pas komen. We knobbelen, wie betalen zou en Willem Brongers ma vloog er in, waarom niemand rouwig was, want een man, die een bonus van anderhalve ton een „jodenfooi" noemt, is waard elk knobelpartijtje te verliezen. De baas van Hellendoorn begon hoe langer hoe bedenkelijker te kijken, naarmate het feest op warmde. Toen de assurantieman een lepel vanille-ijs naar een „djongos" kwakte, omdat roepen een beetje moeilijk werd, zei de gérant met een licht verwijt in zijn stem: „Ach mijnheer, is dat nu nodig?" waarop de assuran tieman brabbelde: „Nodigno digtuurlijksmijnijs stienachtenveertignooit van gehoordvrede van Munster.. vrijheidweg jukzalk niet met flieiie-ijs mogen gooien." Daarna ging hij verder met Tony in een diepzinn g gesprek over Freud, die hij als een „onbenul lige vent" betitelde. „Allemaal lariekoek", lalde hij, „vent wist n et waar die over darde." (Wordt vervolgd). Radio-Peking heeft meege deeld dat een Amerikaans vlie gend fort 10 dagen geleden door jagers der Chinees-communis- dsohe luchtmacht omlaag is ge schoten, teen het zich boven Mandsjoerijs gebied, ongeveer 15 km ien Noordwesten van An- toeng, bevond. Volgens dit omroepstation zijn van de 14 inzit.enden 3 om het leven gekomen, toen zij met hun valschermen het getroffen toe stel verlieten. De 11 overigen be reikten behouden de grond en zijn gevangen genomen. De Chinees-communistische premier Tsjoe en Lai protes teerde, voor radio-Peking spre kend, krachtig tegen „deze schending van het Chinese luchtruim". Hij was de mening oegedaan dat een dergelijk op treden „een ernstige bedreiging van het Verre Oosten" is, die hij zag als „een nieuwe Amerikaan se stap, om het Koreaanse oor- logs.oneel uit te breiden". Vol gens Tsjoe en Lai werd het om laag geschoten vliegend fort ge bruikt voor strategische ver kenningsvluchten en voor het boven Mandsjoerije uitwerpen van speciale agenten, die tot op dracht zouden hebben sabotage in communis .isch-China te ple gen en te organiseren. De premier besloot met te zeg gen dat Amerikaanse vlieg.ui- gen het luchtruim boven com- mrunistisch-China ook op 28 No vember en 8 en 12 December 1952 hadden geschonden. De leiding der Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten heeft Donderdag beves.igd dat Chinees-communistische jagers 10 dagen geleden een Ameri kaans vliegend fort omlaag heb ben geschoten. Ontkend werd echter, da. het toestel zich toen het werd aangevallen, boven Mandsjoerijs gebied bevond. In de Amerikaanse verxiaring wordt gezegd dat het vliegende fort boven N.-Korea, ongeveer 20 km .en Zuiden van de Jaloe, bezig was propaganda-biljetten uit te werpen, toen het plo se- ling door 12 Chinees-communis tische jagers werd aangevallen Het Amerikaanse toestel werd cp ziin ene 1 schermen gevolgd. Hierdoor is onomstoieujk aomen vaat te staan, dat het boven Noordko- reaans gebied is aangevallen. Na de aanval zond het Ame rikaanse vliegtuig een noodsig naal uit en verdween uit het ge zicht. De uit 14 koppen bestaan de bemanning staat sindsdien als „vermist" geboekt. Volgens de leiding der Ame rikaanse luchtmacht was het omlaag geschoten toestel een B-29 bommenwerper, die niet voor verkenningsdoeleinden werd gebruikt. He. vliegtuig had propaganda-biljetten en geen springstoffen aan boord. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling'. De Burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke ui.spraak is gedagtekend 19 Januari 1953 ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn- Het moet worden ingediend bij de Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na ad vies van de Raad van State, afde ling voor de geschillen van be stuur. ind en de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Ne derland verblijft, kan, voor zo ver het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrij ding van de termijn van 10 da gen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is ge nomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk be schouwd. Terneuzen, 21 Januari 1953. De Burgemeester, P. Tellegen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5