Bonn acht uitlevering gemakkelijker Da .ontsnappingswegen' KOU Moordzaak in Frankrijk IVOROL Hei bezoek van PRINS BERNHARD aan New York Eden over de gearresteerde nazi's Tekort aan levensmiddelen in Ts jecho-Slo wakij e Belgisch perscommentaar op jongste Beneluxconferentie WEERSVERWACHTING HOOGWATER AKKERTJES Studenten te Karatsji besluiten tot staking ZON- en MAANSTANDEN De olie van de ,Rose Mary' &/ERM0GÈNF De strijd LICHTE PATROUILLE-ACTIVITEIT Nieuwe autofabriek ia Zuid-Afrika KALVEREN-DRIELING in Korea Griep?'n Mijnhardtje Be uitvoer van kaas in 1952 op record niveau rillerig lusteloos v.m. n.m. 23 8.33 17.11 11.21 3.06 24 8.32 17.13 11.51 4.25 25 8.31 17.15 12.31 5.37 26 8.29 17.16 13.25 6.37 Het Britse kabinet bijeen Ontploffing op Oostduits vliegveld Amsterdam besluit tof tunnelbouw De terechtstelling van Kolonel Damanhoery uitgesteld Spoorweg in Berlijn wordt afgebroken Proberen blijft begeren! Hef conflict van „De Ommelanden' DE ZEE KNAAGT AAN AMELAND i uchidoeigeschut van Russisch makelij langs de kust ven Fcektn ZuSd-Koreasnse minister nesm* ontslag Frankering bij abonnement: Terneuzen Dlreeteur-Hootdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE E ZEEUW VRIJDAG 23 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2248.. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Tsmeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertemies: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De YVestduitse regering heeft Donderdag te verstaan gegeven, dat uitlevering van de uit Breda ontsnapte gevangenen minder moeilijkheden zou opleveren dan uitwijzing. Uitwijzing is wel een eenvou dige politie-aangelegenheid, al dus deed men uitkomen, doch de Duitse wetgeving maakt 't moei lijk iemand uit te wijzen. Een en ander kwam ter sprake bij een onderhoud, dat Donder dagmorgen werd gevoerd tussen de zaakgelastigde van de Neder landse ambassade te Bonn, mr. H. A. Helb, en de Duitse minis ter van justitie en binnenlandse zaken en de staatssecretaris dr. Hallstein. Tijdens het onderhoud werd van Duitse zijde opnieuw de be reidheid van de bondsregering uitgesproken om de Nederlandse regering alle medewerking te verlenen teneinde de ontvluchten op te sporen, te arresteren en aan de Nederlandse regering over te leveren. Anderzijds werd van Duitse zijde gewezen op de juridische situatie, welke op grond der Duitse wetgeving aan de betrok kenen een aantal rechtsmiddelen biedt, die de procedure der uit wijzing behalve gecompliceerd ook tijdrovend zouden maken. Een uitleveringsprocedure zou echter, zo werd verklaard, ook al ontbreekt tussen Duitsland en Nederland een uitleveringsver. drag, betrekkelijk snel tot een beslissing kunnen voeren. Deze beslissing zou door een Duitse Prins Bemhard zal tijdens zijn bezoek aan New York te vens van de gelegenheid ge bruik maken een aantal Ameri kaanse autoriteiten te ontmoe ten. gemaakt om een uitvoerige uit eenzetting te geven van de criti- sche opmerkingen, waartoe in Nederland de tot dusver waarge nomen gang van zaken aanlei ding heeft gegeven. Reuter meldt nog dat de West- duitse minister Dehler en Lehr zeiden dat het theoretisch moge lijk was, dat er zeven afzonder lijke uitleveringsprocedures zou den komen, wanneer allé zeven ontsnapten in verschillende rechtsdistricten zouden worden gevat. De ministers meenden echter, dat de beslissing in het eerstbehandelde geval in de ove rige gevallen wel gevolgd zou worden. De Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Eden, heeft in het Lagerhuis in antwoord op vragen verklaard, dat de eerste indruk van de Britse hoge com missaris na zijn onderzoek naar het doen en laten van de zeven gearresteerde voormalige nazi's is, dat het zevental een gevaar opleverde. De socialistische afgevaardig de Shinwell vroeg Eden om op heldering over inlichtingen die de Britse hoge commissaris in Duitsland aan een paar bladen en de Britse radio-omroep had verschaft, volgens welke de lei der van de beweging toegang had tot documenten die in het bezit waren van vice-kanselier Blücher, lid van de vrije demo cratische partij. Eden antwoordde, dat Nau- mann voorkomt op de lijst van degenen die partij-litteratuur ontvangen. Dit feit zou waar schijnlijk de aanleiding tot die verhalen zijn. De socialistische afgevaardig de Dalton stelde de regering voor oe tekst van het onlangs opgestelde Amerikaanse verslag over de toenemende omvang van 't nationaal-socialisme be kend te maken. Eden antwoord de, dat het hier om een peiling van de publieke opinie ging en dat deze soms zeer misleidend zijn gebleken. Toenemende klachten van arbeiders. De Tsjechoslowaakse arbeiders klagen in steeds bitterder be woordingen over het thans in Tsjecho Slowakije bestaande te kort aan eerste levensmiddelen, als brood. De „Brtislava Prav- da" heeft in de laatste tijd en kele hierover handelende brie ven van lezers gepubliceerd. Het blad meldt voorts dat de zwarte handel bloeit en dat ve len zijn gestraft wegens het hamsteren van aanvankelijk vrij te verkrijgen goederen, tot dat intredende schaarste tot rantsoenering dwong, waarna gehamsterde ar.ikelen op de zwarte markt werden verkocht. De te Praag verschijnende „Lidova Demokracie" is van me ning dat de „koelakken" (rijke boeren) de oorzaak van dit alles zijn. Volgens dit blad saboteren de .koelakken, „daartoe aange zet door de vijand", de Tsjecho slowaakse economie door het niet bij de autoriteiten inleve ren van grote hoeveelheden le vensmiddelen. In hun commentaar op de bij eenkomst van de bijzondere Be- neluxcommissie voor prijzen en Ionen betreuren de Belgische dagbladen dat opnieuw geen tastbare resultaten werden ver- kregen. Het Franstalige Antwerpse blad „La Métropole" acht het echter verheugend, dat men niet de schepen achter zich heeft ver. brand en is van mening, dat een tijdelijke oplossing voor de thans bestaande moeilijkheden ver wacht mag worden van de Bene luxconferentie, die op 14 Febr. zal worden gehouden. De economische medewerker van „De Nieuwe Gids" meent, dat indien men geen enkele voortgang maakt bij de Benelux- besprekingen, het onmogelijk is de economische unie te verwe zenlijken. De medewerker van „De Nieu we Gids" merkt op dat de weg, die thans bewandeld moet wor den, die van een stabilisatie der lonen in België is, totdat de lo nen in de andere Europese lan den tot hetzelfde niveau zijn ge- De Nederlandse vereniging van kaasexporteurs verwacht op grond van de cijfers van het C.B.'S." over de eerste 1U maan den van 1952, dat in dit jaar voor het eerst sinds 1953 de uit voer van kaas de 75.000 ton heeft overschreden. In 1951 werd ruim, 72.500 ton uitgevoerd tegen een waarde van 174.916.467. Dit bedrag was tof en met November 1952 reeds met ruim 7,5 millicen over schreden, terwijl de uitvoer nog slechts 500 ton beneden die van 1951 lag. De gemiddelde prijs van uit gevoerde kaas tot en met No vember 1952 bedroeg f 2,53 per kilogram. rechter moeten worden genomen en de Duitse regering zou er geen invloed op hebben. De Nederlandse regering zal thans moeten beslissen welke procedure zij in deze omstandig heden zal verkiezen. Van Neder landse zijde werd bij het onder houd van de gelegenheid gebruik medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Overwegend droog. Vrij veel bewolking en plaat selijk mist. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 24 JANUARI. Neem U toch In acht bij da eerste verschijnselen! Bestrijdt dadelijk die opkomende griep! Neem één of twee, AKKERTJES'en ga vroeg naar bed![ helpen direct f Regeringskringen te Bonn heb ben Donderdag vastgesteld, dat men tot dusver aan Duitse zijde niet beschikt over betrouwbare gegevens betreffende een „recht streekse ontsnappingsweg" tus sen de bondsrepubliek en Neder land. De Nederlandse minister van justitie heeft Woensdag van een dergelijke route gewaagd, waar langs ook de ontsnapten uit de De studenten van de universi. teit van Karatsji hebben besloten tot een staking van 6 dagen, na dat de Pakistaanse premier niet onmiddellijk gevolg had gege ven aan hun eis om alle stu denten, die naar aanleiding van de ongeregeldheden van 7 tot 10 Januari waren aangehouden, vrij te laten. Volgens de studenten had de premier meegedeeld, dat hij eerst op 27 Januari op hun eis zal antwoorden. gevangenis van Breda uit Neder land gevlucht zouden zijn. Naar men in Bonn verklaart, is de Duitse politie een grondig onderzoek begonnen, doch zij heeft tot nog toe geen aanwijzin gen voor de aanwezigheid van geheime vluchtwegen kunnen vinden. De Westduitse minister van bin nenlandse zaken, dr Lehr, zal de Nederlandse ambassade in Bonn verzoeken, gegevens met betrek king tot deze kwestie van de Ne derlandse politie aan de Duitse autoriteiten ter beschikking te stellen. Aan berichten volgens welke enkele ontsnapten reeds met val se papieren uit Duitsland zijn vertrokken, schenkt men te Bonn geen geloof. In elk geval ont breekt elke aanwijzing in deze richting. Van officiële Duitse zijde wordt het vermoeden uit gesproken, dat deze berichten slechts in de wereld zijn ge bracht om de politie op een dwaalspoor te brengen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.43 9.18 9.58 10.08 n.m. 9.39 10.14 10.54 11.04 ZON MAAN De politie van Orange, in Z.- Frankrijk, heeft Donderdag me degedeeld dat de 65-jarige ver zekeringsagent Louis Morenas heeft békend de Engelse Mary Goddard in 1946 te hebben ver moord. De politie vond het geraamte van de verslagene onder een hondenhok in Morenas' tuin. Het hoofd ontbrak. De vrouw woonde sinds 1937 in Morena's huis. Toen zij in Juni 1946 verdween, wist More nas de hem hierover gestelde vragen af te weren met de me dedeling dat zij, op 18 Juni 1946, naar Londen was vertrokken en dat hij haar zelf naar de trein had gebracht. Na het vinden van het ge raamte werd Morenas door de politie ondervraagd. Na 3 uur ondervraging gaf hij toe de moord te hebben gepleegd. Hij verklaarde dat hij 18 Juni 1946 was thuis gekomen en Ma ry Goddard volledig beschonken had aangetroffen. Volgens hem dronk ze geregeld teveel. Er ont stond twist, aldus Morenas, en plotseling vloog zij op mij af. Ik viel op de vloer, terwijl ik het uitriep van de pijn. Doch Mary wilde mij niet loslaten. Toen greep ik naar de revolver, die zich in een lade van een toillet- tafel bevond en schoot Mary door het hoofd. Het was 2 uur 's ochtends, toen dit gebeurde. Ik legde Ma ry's lijk in een kist, doch be vond dat het te lang was. Ik heb toen het hoofd van de romp ge scheiden. Ik heb het 3 weken in een bijgebouw verstopt en het vervolgens in een naburige ri vier gegooid, aldus Morenas' verklaring. Morenas is 2 jaar geleden met een weduwe in het huwelijk ge treden. Zijn 2 vorige huwelijken werden door echtscheiding ont bonden. Er bestaan plannen om de la ding olie van de „Rose Mary" over te brengen aan boord van de Britse tankboot „Prospector", zodra de havenautoriteiten van Aden hiervoor toestemming zul len geven. Zoals bekend heeft het hooggerechtshof van Aden on langs uitgemaakt, dat de olie het eigendom is van de Anglo- Iranian oil Company. Men neemt aan dat de „Rose Mary", die reeds 7 maanden aan de ketting ligt, gedokt zal moe ten worden, alvorens het vaar tuig weer zee kan kiezen. Minister Eden heeft Donder dag het Britse kabinet rapport uitgebracht over de stand van zaken in het oliegeschil met Fer- zië. Hij had juist een rapport ontvangen over de besprekingen, welke de Amerikaanse ambassa deur te Teheran, Henderson, Maandag met premier Mossa- deq heeft gevoerd. Eden leidde, als vice-premier de bijeenkomst in verband met de afwezigheid van premier Churchill, wiens vacantie op Jamaica thans afloopt. Het kabinet nam voorts ken nis van rapporten van de Britse hoge commissaris in Duitsland, sir Ivone Kirkpatrick, over docu menten, die vorige week bij de arrestatie van zeven voormalige nazi-leiders in beslag zijn ge nomen. stegen. In dit verband vraagt hij zich echter af, of het Belgische loonpeil niet te hoog is en hij wijst erop, dat alles ervan zal af hangen hoe de positie der Belgi sche concurrentie zal zijn in een toekomstige periode van gema tigde depressie, zoals men die b.v. reeds in 1949 kende. De „Standaard" schrijft dat het niet goed gaat met de Bene lux, omdat de economische poli tiek van België en Nederland te grote verschillen vertoont. Het blad wijst erop dat in tegenstel ling tot Nederland de officiële politiek van België de liberalisa tie van de handel is en de leiden de kringen daarom ook weinig voelen voor supranationale in stellingen, zoals die van het plan-Schuman. „Hun oppositie, zo merkt de „Standaard" op, wordt door ge heel andere motieven ingegeven dan die van Nederlandse plan nenmakers als prof. Tinbergen die een soort nationaal socialis me wil invoeren". Het Katholieke blad „La Cité" weet te berichten, dat de Neder landse gedelegeerden bij de aan vang van de conferentie hun ver ontwaardiging hebben uitgespro ken over de campagne, die de laatste tijd door de Sibelux tegen Nederland wordt gevoerd. Een van de actieve leden van de Sibe lux zou zich volgens het blad onder de Belgische gedelegeer den hebben bevonden. Het blad is van oordeel, dat men na deze mislukte conferentie nog niet alle hoop mag opgeven. De idee van een economische unie is na melijk, zo betoogt het, te vrucht baar dan dat men haar licht vaardig zou opgeven. In afwachting van nieuwe on derhandelingen zullen afgevaar digden van het Katholieke vak verbond er opnieuw bij de Neder landse zusterorganisatie op aan dringen zich niet de verdedigster te maken van een politiek van lage lonen. „La Libre Belgique" geeft maar weinig commentaar op de conferentie te Brussel. Het blad schrijft dat de vertegenwoordi gers uit 't Nederlandse bedrijfs leven uiterst voorzichtig waren zich tegenover de officiële woord voerders van hun land uit te spreken, doch men had duidelijk het gevoel, dat het geen utopie is op korte termijn enige conces sies te mogen verwachten. Het idee, waardoor de delegaties op het einde van de conferentie vooral werden beheerst, was geen resolutie officieel goed te keuren, die aan de publieke opi nie van hun land de indruk van een capitulatie had kunnen ge ven. Tengevolge van het ontploffen van een Duitse bom uit de oorlog zijn Woensdag op het vliegveld Oraniënburg (Oost-Duitsland) elf personen om het leven ge komen en 23 gewond, zo meldt het in de Duitse taal verschijnen de blad van de Amerikaanse hoge commissie. Oraniënburg is een industrie stad ten N. van Berlijn. Het vliegveld aldaar wordt door de Russische bezettingstroepen ge bruikt. Volgens het Westberlijnse blad „Morgenpost" werden Woens dagavond in de noordelijke w'ij- ken van West-Berlijn „zware ontploffingen" gehoord en ge voeld. Er waren enige ruiten ge broken. RHEUMATIEK... Uw tergende winterkwaal legt het af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène. Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Amsterdam te half één vannacht, na een debat van precies 10 uur, besloten a. de IJ-oeververbindingen door tunnels tot stand te brengen; b. de technische voorbereiding van de bouw van een autotunnel ter hand te nemen c. voor het bestedingsklaarma- ken daarvan 500.000 beschik baar te stellen. De met dit plan aanvaarde 1100 meter lange tunnel zal lopen van het Kraaienplein benoorden het IJ, met een gerekte S-bocht naar de Prins HendrikkadeFoelie, straat en vandaar aansluiten op de z.g. binnenring. Treden geen onvoorziene rem mingen op, dan kan de tunnel over circa 8 jaar gereed zijn. Gerekend wordt op een aanzien lijke bijdrage van het rijk in de enorme kosten van dit werk, die geraamd worden op 70.000.000. MASSA-ARRESTATIES IN OOST DUITSLAND. In Oost-Duitsland zijn Donder dag „zuiverings-patrouilles" in actie gekomen, die lijsten met na men hadden van personen, die enig contact met het Westen on derhouden, aldus persberichten en vluchtelingen uit Oost-Duits land. Op de lijsten komen namen voor van personen, die in Weste lijke krijgsgevangenkampen heb ben gezeten of die brieven uit het Westen ontvangen of in West- Duitsland of West-Berlijn zijn ge weest. De terechtstelling van de Egyp tische kolonel Mohamed Hassan el Damanhoery, die op beschuldi ging van hoogverraad tot 'de ko gel is veroordeeld, welke gister morgen ten uitvoer zou worden gebracht, is op het laatste ogen blik uitgesteld tot na de bevrij dingsfeesten, die op Maandag 26 Januari a.s. eindigen, zo heeft een woordvoerder van het hoofd kwartier van het leger medege deeld. De strijd aan het Koreaanse front werd Donderdag geken merkt door proefaanvallen en lichte patrouille-activiteit. Van Okinawa afkomstige vlie gende reuzenforten hebben in de nacht van Woensdag op Don derdag spoorwegen en troepen kwartieren gebombardeerd. On der de aangevallen doelen be vond zich een belangrijk spoor- Oostduitse spoorwegarbeiders zijn begonnen de spoorlijn, die Wannsee in de Amerikaanse zone en Stahnsdorf in de Rus sische zone verbindt, af te bre ken. In de Russische zone is de rails reeds enige honderden me ters verdwenen. De Oostduitse autoriteiten hadden op 19 Ja nuari het verkeer langs deze lijn stopgezet. Nabij Kaapstad wordt te Blackheath een Engelse auto mobielfabriek gebouwd, welke ruim 10 millioen gulden zal kos ten. In Juli hoopt men met de pro ductie te kunnen beginnen. Aanvankelijk zullen Austin per sonen- en vrachtwagens worden gefabriceerd, later ook Morris auto's, uitgevoerd met een Austin motor. Het ligt in het voorne men de wagens op de duur ge heel te fabriceren uit Z.-Afri- kaanse ruwe materialen. Donderdagmorgen schonk een koe van de heer B. Rui tenbeek te Putten het leven aan een 3-tal kalveren tussen de 25 en 30 kg per stuk. De zwartbonte moeder en de kin deren, een stier .je en 2 zusjes, maken het wel. Het is een grote zeldzaam heid, die veel belangstelling zal trekken. Het bestuur van het C. N. V. deelt mede, dat thans zowel van de Algemeen Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond als van „De Ommelanden" het bericht van de definitieve aanvaarding van arbi trage is ontvangen. Voorts is overeenstemming bereikt over Ce volgende punten. 1. De arbitrerende instantie zal bestaan uit drie personen. 2. De drie arbiters zullen wor den aangewezen door het C. N. V. 3. In een acte zal het besluit tot arbitrage worden vastgelegd. 4. Partijen zullen zich verder wederzijds onthouden van alle vijandelijkheden. Het C. N. V. zal thans zo spoedig mogelijk de bedoelde acte opstel len en de arbiters benoemen, op dat de arbitrale uitspraak binnen de kortst mogelijke tijd zal kun nen volgen en het conflict tot het verleden zal behoren. RUSSISCHE JOURNALIST BLIJFT GEVANGEN. Het Haagse gerechtshof heeft Donderdag in raadkamer beslist, dat de door de rechtbank bevolen gevangenhouding van de Russi sche journalist Lew Konstantio- nowitsj Pissarew, verdacht van spionnage, gehandhaafd zal blij ven. Pissarew had appèl aange tekend tegen het bevel tot gevan genhouding. VROEGERE KUSTLIJN DIJK OM UIT HOLLING VAN HET EILAND TE VOORKOMEN 400 MILLIOEN KUB METER WATER STRO MEN HIER TWEEMAAL PER DAG IN EN UIT Am q! and Bakkum A TENTTNKAUP Hollum VAARGEUL SCHUIFT NAAR HET OOSTEN Terschelling KUSTBESCHERM ING DOORMIDDEL VAN TREKDAMMEN V PELT 53116 wegcentrum en een herstel, werkplaats. Andere geallieerde bommen werpers hebben communistische frontstellingen aangevallen. De leiding der vijfde Ameri kaanse luchtmachtgroep heeft meegedeeld dat Amerikaanse straaljagers 7 Mig-straaljagers der communisten omlaag heb ben geschoten. Jachtbommenwerpers vielen transporten en frontlijndcelen aan. Volgens een mededeling der leiding van het achtste Ameri kaanse leger bleven gevecht wagens der Verbondenen, voor de zesde achtereenvolgende dag, aoor de communisten aangeleg de loopgraven, tunnels en bun kers aanvallen. Door het vuur der 'gevechts wagens zijn 66 bunkers en ver scheidene tunnels en waarne mingsposten en 10 geschutstel- lingen vernietigd of beschadigd. Volgens een blad van de Chi nese nationalisten op Formosa hebben de Chinese communisten langs de kust van Foekien lucht doelgeschut kaliber 144 milli meter, dat uit de Sowjet-Unie afkomstig zou zijn, opgesteld. Zoals bekend zijn i-i dit gebied Zondag twee patrouillevliegtui gen van de Amerikaanse marine verongelukt. Sinds het begin van de be standsbesprekingen in Korea hebben de Chinese communisten grote hoeveelheden wapens van Russische makelij overgebracht naar Foekien, dat tegenover For mosa ligt, zo voegt het blad hier aan toe. De bedoeling hiervan was, de door maarschalk Tsjiang Kai-Sjek aangekondigde aanval op het Chinese vasteland te ver ijdelen. Volgens de maarschalk zullen de voorbereidingen voor dit offensief nog dit jaar wor den voltooid. Aan de Chinese kustverdedi ging in Foekin zouden ook voor malige Japanse artillerie-officie ren meewerken. De Amelanders zijn bezorgd over hun grondgebied, dat dage lijks door millioenen kubieke me ters water wordt belaagd. De stroming in het Borndiep tussen Ameland en Terschelling is zo sterk, dat de kust hier doorlo pend afbrokkelt. In vroegere ja ren ontstond aan de uitgang van het Borndiep een sterke draai stroom, die dreigde het eiland in tweeën te delen. Door de aan leg van een strekdam is dit voor komen. Thans richt de belang stelling van de Rijkswaterstaat zich op de Z.W.-punt van het ei land nabij Hollum, dat het meest bedreigde punt is en waar de no dige voorzieningen reeds zijn ge troffen. Rijkswaterstaat is er van overtuigd, dat de getroffen voor zieningen voldoende zijn. De be woners van Ameland en in het bijzonder van Hollum staan op 't standpunt, dat ook aan de N.W.- zijde maatregelen moeten worden getroffen. De Zuidkoreaanse minister van vervoer, Kim Soek Kwan, heeft Donderdag zijn ontslag inge diend, nadat hij de verantwoor delijkheid voor de ramp met de veerboot bij Poesan op 9 Jan., toen 240 Koreanen verdronken, had aanvaard. De boot, die eigen dom was van de zoon van de minister, sloeg in een ruwe zee om. Slechts 7 personen werden gered.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1