Eisenhowers installatie als president Belgische oud-minister-president over de Benelux GOLD SPUR Commentaar van de opperrabijn van het gemenebest De verjaardag van prinses Margriet Spoorwegongeval te Deventer Wenst Eisenhower slechts één ambtstermijn? Nederlandse vlieger in Amerika verongelukt HET CONFLICT BIJ „DE OMMELANDEN" WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN ZWAAR WEER IN NOORWEGEN Indiase congrespartij over de apartheidspolitiek Eenvoudige, waardige plechtigheid Amerikaans vliegtuig ter hoogte van Zuid-Chinese kust omlaaggeschoten Mossadeq krijgt bijzondere bevoegdheden Kenya Bestuurshervorming in Oost Berlijn Abakoemof gedood De kracht der Westerse strijdmacht Hel proces te Oradour Tien gewonden - machinist vermist Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 20 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2245. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pel advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Omtrent de wijze, waarop de nieuwe president van de Verenig de Staten, Dwight D. Eisenhower vandaag wordt geïnstalleerd, is noch in de Amerikaanse grond wet noch in andere wetten iets bepaald. De grondwet spreekt füechts van de eed of belofte, welke de nieuwe president moet afleggen. Deze luidt: „Ik zweer (beloof) plechtig dat ik het ambt van president der Verenigde Sta ten getrouw zal vervullen en de grondwet naar mijn beste kun nen zal handhaven, beschermen en verdedigen". Deze eedsaflegging geschiedt na het middaguur in handen van de president van het opperste gerechtshof der V.S. Fred M. Vinson, op een podium voor het kapitool te Washington. De plechtigheid begint te 17.45 uur gmt, dat is te ongeveer 21 uur Nederlandse tijd. George Washington, de eerste president van de Verenigde Sta ten, heeft aan het ceremonieel Volgens de radio-commenta tor Everett Holles heeft gene raal Eisenhower verklaard zich in 1956 niet herkiesbaar te zul len stellen. Het ambt van president is volgens de generaal zó zwaar dat een man dit niet langer dan 4 jaar kan vervullen. Holles zeide bovenstaande in zeer gezaghebbende kringen te hebben vernomen. Tengevolge van een ongeval met een Thunderjet is op 17 Ja nuari in Amerika om het leven gekomen de eerste luitenant vlieger G. M. J. Adang uit Eind hoven. Het 27-jarige slachtoffer was ongehuwd. Het ongeluk gebeurde Zater dagmorgen j.l. 40 mijl ten Zuid oosten van Phoenix in de staat Arizona. De eerste luitenant- vlieger Adang ontving zijn vlie geropleiding op de vliegbasis Luke. Na het behalen van zijn brevet aldaar, genoot hij een opleiding voor straaljagervlie. ger. bij de presidentsinstallatie een vorm gegeven, welke in de loop der tijden traditie is geworden. Honderdduizenden zijn naar de nationale hoofdstad gekomen om de feestelijkheden bij te wonen. Overal zijn kleurige versieringen aangebracht. In de kerken zijn speciale gebe. den gezegd ter opening van de feestelijkheden. De nieuwe vice-president, Ri- chardi Nixon, legt als eerste de ambtseed af; daarna president Eisenhower, die vervolgens zijn inaugurele rede houdt. Eisenho wer neemt dan, na geluncht te hebben, de grote parade op.Penn- sulvania Avenue af, waaraan 18.000 mannelijke en vrouwelijke leden van de, strijdkrachten deel nemen. De nieuwste wapens, o.a. een kanon waarmede ook atoom granaten kunnen worden afge vuurd, worden in deze parade meegevoerd. Twee duizend man valschermtroepen van de 82ste luchtlandingsdivisie, die in 1944 in Normandië in actie is geweest en een negentigtal oud-strijders uit Korea nemen aan de parade deel. Van de inschakeling van vliegtuigen heeft men afgezien. Slechts tien vlaggen worden bij de parade meegedragen, n.l. een vlag voor elk der tien afde lingen. Men oordeelde dat de overvloed van vlaggen bij vorige parades aan de waardigheid van de vlaggegroet tekort deed. Behalve de parade van de strijd krachten wordt ook een allegori sche optocht gehouden, waarin praalwagens van de verschillende staten van de unie meerijden. Na de parade zal Eisenhower de twee grote bals te Washing ton bezoeken. Men verwacht dat een kleine veertig leden van Eisenhowers familie de plechtigheid zullen bij wonen, onder wie vier broers en vijf schoonzusters van de presi dent. Eisenhower zelf sprak nog on langs de wens uit, dat zijn instal latie tot een eenvoudige, waardi ge plechtigheid beperkt zou blij ven. De Amerikaanse pers voor spelt echter met trots, dat het een „extra-vaganza" van drie da gen zal worden. De besturen van het N.V.V. en van de A.N.A.B. (agrarische bond) hebben zich Maandag in een gezamenlijke bespreking bezig gehouden met de publica tie van een mogelijke poging tot arbitrage in het conflict bij De Ommelanden. De besturen der genoemde organisaties overigens de verdere inhoud van het commu- nikué van het C.N.V. onbespro ken latende zijn bereid een ernstige poging tot bemiddeling of arbitrage in beginsel te aan vaarden, zoals ook in het verle den steeds het geval is geweest. Het wetsontwerp, waarin de Perzische eerste miijister, Mossa deq, vraagt om verlenging van zijn bijzondere volmachten voor de tijd van een jaar, is door de Perzische Tweede Kamer met 'n overweldigende meerderheid aan genomen. Van de 67 aanwezige afgevaar digden stemden 59 vóór het wets ontwerp en één tegen. Zeven af gevaardigden, onder wie de plaatsvervangende voorzitter, onthielden zich van stemming. ,,De verdere uitbouw der econo mische unie is onbetwistbaar in een moeilijke faze getreden. De critiek, die thans rijst van Belgi sche zijde, en in het bijzonder van de zijde der bedrijfstakken, die te lijden hebben van de scher pe Nederlandse concurrentie, is van dien aard, dat sommigen zich de vraag stellen of zelfs de bestaande douane-unie met Ne derland ongeschonden bewaard zal kunnen worden," aldus de gewezen eerste minister Gaston Eyskens in een hoofdartikel in „De Nieuwe Gids." „Indien het noodzakelijk mocht blijken een stap achteruit te doen wat de economische samenwer- De operatie-Longstep, die ten doel had het bosgebied van Aberdare in Kenia van leden van de Mau Mau te zuiveren, is Maandag geëindigd. Deze .operatie leidde tot de ar restatie van 45 personen. Men ontdekte dat er zich nog andere groepen Mau Mauleden in deze streek bevinden. Bij de operatie-Longstep en de operatie die er aan voorafging king tussen België en Nederland betreft, zo gaat hij voort, zou dit een diepe ontgoocheling beteke nen voor degenen, die er naar streven door een verruiming van de markten der economische vooruitgang te bevorderen. Bo vendien zou dit een veeg teken zijn voor de mogelijkheden van een verdere Europese integratie". De gewezen eerste minister legde er de nadruk op bij het nemen van eventuele maatregelen met grote omzichtigheid te werk te gaan, daar de handelsbetrekkin gen van België met Nederland van de grootste betekenis zijn. Hij wijst erop dat uit de statistie ken blijkt, dat de uitvoer van België naar Nederland nog steeds de invoer uit dat land overtreft. „Er is geen enkel land ter we reld, zo schrijft hij, dat België zulk een belangrijke markt heeft geboden als juist Nederland. Wij mogen overigens niet uit het oog verliezen, dat de verschillen in lonen en kostprijzen, ook wat vele andere lasden betreft, in het nadeel van België uitvallen. De Belgische lonen zijn n.l. ook ho ger dan b.v. in die in Duitsland, Frankrijk en Engeland en toch gaat 66 procent van onze totale uitvoer naar Europese landen. Dit is wel een bewijs, dat de ver werden in totaal 101 verdachte schillen in lonen geen absolute personen gearresteerd en drie neergeschoten. Dr Israël Brodie, de opperrab bijn van het Britse gemenebest, heeft in een uitzending van de B.B.C. voor het vasteland- ver klaard, te vrezen voor het lot van de 2.500.000 Joden achter 't „IJzeren gordijn". „De recente aanvallen op de Jo den" hadden „het gepronk met het feit, dat anti-semitisme in door de Sowjet-Unie beheerste landen als misdaad is gebrand merkt" voor de vrienden van de Sowjet-Unie vernietigdi. De Oost- europese beweringen over de Jo den deden volgens Brodie denken aan de nazi-propaganda. Het aanhoudend, gebruik van 't woord „Joods", tezamen met de Voor prinses Margriet, die gis teren 10 jaar is geworden, was het in zoverre een gewone diag, dat zij als elke Maandag naar school is gegaan en na schooltijd haar balletlesje heeft gekregen. Haar verjaardag heeft zij n.l. Zaterdagmiddag met vriendinne- tjes gevierd en het Margriet fonds heeft Vrijdag reeds de ver jaardagstaart aangeboden aan het petekind van de Nederlandse medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond,. PLAATSELIJK MOTREGEN Zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen of motregen en later enkele verspreide opklarin gen. Zwakke tot matige noorde lijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. WOENSDAG 21 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 5.53 6.22 Terneuzen 6.28 6.57 Hansweert 7.08 7.37 Walsoorden 7.18 7.47 ZON MAAN v.m. n.m. 20 8.37 17.06 10.26 21 8.36 17.08 10.41 0.17 22 8.34 17.09 10.59 1.42 23 8.33 17.11 11.21 3.06 24 8.32 17.13 11.51 4.25 koopvaardij. Haar ouders en zus jes hadden Zondagavond de ca deautafel klaargemaakt, die een vaste plaats in de eetkamer heeft. Zó druk was Margriet met het bewonderen van wat daarop stond, dat zij nog niet alles had uitgepakt, toen het tijd werd om naar school te gaan. Buiten ston den de fotografen en filmopera teurs opgesteld, om het eerste plaatje van de jarige prinses te maken en lachend achter het raam van de auto reed zij, trots op haar tien jaren, naar school. Voor het paleis Soestdijk bren gen dergelijke dagen enorme drukte mee. De post had 's mor gens reeds stapels telegrammen brieven en kaarten en pakjes uit alle delen van het land gebracht. Honderden kinderen hadden zelf cadeautjes gemaakt: fröbelwerk, van papier, geknipte en gekleur de poppetjes en tekeningen. Ver der zagen wij tussen die stapel een miniatuur serviesje en pop jes van een kleuterklas uit Blari- cum. De- Baarnse oranjevereni ging kwam om elf uur bloemen aanbieden. Voor alle goede geef sters en gevers heeft Margriet zelf een keurig bedankje ge schreven en getekend. „Hartelijk dank voor uw goede wensen" staat er op, versierd met tekenin. gen. Maandagmiddag bood een dele gatie van het derde regiment genietroepen, onder leiding van de waarnemend commandant lui tenant kolonel G. A. van Gron- delle, een banketmaquette. Leer lingen van de school voor scheepswerktuigkunde te Nijme gen overhandigden een electri- sche klok in de vorm van een zei- lend schip. woorden „haat en verraad", kon slechts uitgelegd worden als een opzettelijke poging, om de laten te anti-semitische gevoelens en het gevaarlijke wantrouwen bij degenen, die nog steeds de naam van Jood droegen, aan te wak keren. Men had het werk van de Jood se voorganger toegelaten, doch het Zionisme onderdrukt. En juist dit Zionisme, zo vervolgde de opperrabbijn, had de Joden meer dan een halve eeuw lang geïnspireerd en hun wil tot ver der leven in de tijd van de groot ste ellende van hun geschiedenis gesterkt. Voor degenen, die het „grote humanitaire werk van de niet- politieke „joint distribution com- mitee of America" kenden, klon ken de tegen deze organisatie uitgebrachte beschuldigingen „fantastisch" in de oren. De Zionistische organisatie van Amerika heeft verklaard, dat zij gaarne zou zorgen voor een mas sa-emigratie van Joden uit de landen van Oost-Europa, „indien deze landen dit zouden toestaan". Deze verklaring is vervat in een resolutie, waarin de Sowjet-Unie verzocht wordt „een einde te ma ken aan de intimidatie-campagne tegen de Joden" en de 2% mil- ioen Joden in de Oosteuropese landen te laten gaan. „Sowjet-politiek van anti-semi- tisme", zo gaat de verklaring verder, „maakt krachten van haat vrij, die mogelijk spoedig niet meer te beheersen zijn". De resolutie werdi aangenomen op 'n vergadering van de nationa le bestuursraad en het nationale uitvoerende comité. Inmiddels heeft de Israëlische radio bekend gemaakt, dat het Israëlische kabinet de Sowjet- politiek ten aanzien van de Jo den heeft besproken. Een ver klaring is niet uitgegeven. Wel is medegedeeld, dat de zaak door het Israëlische parlement nog deze week zal worden bespro ken Uit Wenen wordt gemeld, dat de Hongaarse en Roemeense bladen na de berichten over het Sowjetrussisehe „dokterscom plot" een felle anti-Zoinistische campagne zijn begonnen. Het communistische Joodse orgaan „Scanteia" noemt de artsen „een groep in stjaat van ontbinding verkerende Joodse Bourgois-rra- tionalisten", die betaald werd door" de „Anglo-Amerikaanse im perialisten, de nieuwe Hitiers, die zich gereed maken om de mensheid in een bloedbad te storten". Volgens een jaaroverzicht van de Amerikaanse organisatie voor hulp aan Joden beviriden zich achter het „IJzeren gordijn" 600.000 op de 2.000.000 Joden in concentratiekampen. Het Oostberlijnse stadsbestuur heeft Maandag tot principiële veranderingen besloten in de be stuursvoering van Oost-Berlijn. De veranderingen worden ge kenmerkt door de invoering van het „radenstelsel", waarbij sterk wordt afgeweken van het prin cipe van de scheiding van mach ten. Verder deelde de Oostduitse staatssecretaris voor coördine ring van het bestuur, Eggerath, mede, dat het Moscovische stads bestuur tot voorbeeld diende. De geruchten volgens welke Victor Semjonnowitsj Abakoe mof, sinds 1946 Sowjet-minister voor de staatsveiligheid, gearres teerd en doodgeschoten is, blijven hardnekkig de ronde doen, aldus Reuter. In bevoegde kringen is men niet in staat het bericht te be vestigen of te ontkennen. Men wijst er op, dat Abakoemofs naam reeds een jaar lang niet verschenen is in berichten over bijeenkomsten, die hij ambts halve had moeten bijwonen. Blijkbaar heeft Abakoemof ook niet het partijcongres van Octo ber in Moskou bijgewoond. belemmering kunnen zijn voor de internationale handel". De heer Eyskens betoogt ver volgens, dat het vraagstuk, dat zich voordoet ten aanzien van de verhouding met Nederland, zich op ruimere schaal doet gelden in Europees verband. Ook wat de Europese gemeenschap voor ko len en staal betreft, zal België zich geplaatst zien tegenover het probleem der verschillen in lo nen en kostprijzen. „Wij geloven dus", zo merkt hij op, „dat de moeilijkheden, die thans z© scherp worden gesteld ten aan zien van onze relaties mêt Ne derland, een acuut verschijnsel zijn van een algemene en lang durige toestand. Of wel zal Bel gië erin slagen door een verho ging der productie door een in tensieve investeringspolitiek en door een economische expansie de verschillen tussen lonen en prijzen tegenover andere landen in te lopen, óf wel zal België hierin niet slagen en dan zullen zich vraagstukken stellen ten aanzien van economische en so ciale aanpassing in België, waar aan men niet kan denken zonder zich ernstig zorgen te m.^ken". „Intussen lijkt het van belang", zo besluit de heer Eyskens zijn artikel, „de economische unie met Nederland niet onmogelijk te maken. De omstandigheden kun nen ons verplichten voorlopige beschermingsmaatregelen te tref fen. Dit zou echter moeten ge beuren met dien verstande, dat wij wachten op aanpassingen, die ook in Nederland onvermijdelijk zijn en wij zelf onze economische politiek beter oriënteren. België kan alleen maar aanzienlijke na delen ondervinden door zich te isoleren, van de buitenlandse markten". De demissionnaire Amerikaan se minister van buitenlandse za ken, Dean Acheson, heeft voor de senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen verklaard, dat de Westerse legers thans sterk genoeg zijn, om een moge lijke aanvaller te verhinderen het gehele Europese continent cnder de voet te lopen. Iedere aanval zou thans voorafgegaan moeten worden door een vergro ting van de bewapening van de aanvaller. In een na de bijeenkomst uit gegeven communiqué wordt ge zegd, dat minister Acheson „ern stig optimistisch, niet vrolijk op timistisch" is over de vooruit zichten op de ratificatie van de Europese defensieverdragen door Frankrijk en West-Duitsland. Acheson bracht verslag uit over de vergadering van de raad van het Atlantische pact in Pa rijs en antwoordde op vragen be treffende Aziatische kwesties, Noord-Afrika en Zuid-Amerika. Gustave Ochs, een van de 14 Elzassers die tezamen met zeven Duitsers terecht staan wegens de uitmoording van het Franse dorp Oradour in Juni 1944, heeft het hof te Bordeaux Maandag meege deeld, dat hij indertijd opdracht had gekregen de huizen te door zoeken en de zieke inwoners ter plaatse te doden. Ochs, die voor dien politieman in een dorp in de Elzas was, was eerst enige maan den vóór het gebeurde te Ora dour bij de S.S.-divisie „Das Reich" ingelijfd. Sergeant'Steger, die Ochs het bevel gegeven had, heeft men niet kunnen opsporen. Hij wordt met 85 officieren en minderen bij verstek berecht. Kort na de massamoord was Ochs gedeserteerd en toegetreden tot de Franse verzetsbeweging. Op de vraag van de rechter, of hij wist wat in Oradour gaande was, antwoordde hij: „Het. was afschuwelijk. Ik huilde". Van officiële Amerikaanse zij de is Maandag te Hongkong mee gedeeld, dat een uit Hongkong naar Formosa vertrokken Ame rikaans marinëvliegtuig Zondag door luchtdoelartillerie, opge steld op eilandjes ter hoogte van de Zuidchinese haven Swatow, omlaag is geschoten. Het toestel, een tweemotorig „Neptune"-pa- trouillevliegtuig, dat dertien in zittenden had, is in zee gestort. Vanuit Okinawa werd een red dingsvliegtuig gezonden dat, naar te 'Honkong wordt verno men, in de omgeving van het wrak van het beschoten toestel eveneens in zee is gestort. Volgens niet-officiële berich ten hebben Amerikanen daarop een tweede reddingsvliegtuig uitgezonden, dat door een niet geïdentificeerd toestel werd aan gevallen en beschoten. Admiraal Williamson, bevel hebber van het 72ste Amerikaan se „smaldeel voor speciale op drachten", dat patrouillediensten in Straat Formosa verricht, heeft zich, met twee torpedobootjagers met spoed naar de positie bege ven, waar de vliegtuigen in zee zijn gestort. Amerikaanse marine-autoritei ten hebben medegedeeld, dat twee van de dertien inzittenden van de omlaaggeschoten „Nep tune" om het leven zijn geko men, toen dit toestel in zee stortte. Gemeld wordt dat een Ameri kaanse torpedobootjager zeven bemanningsleden heeft opgepikt. De elf overlevenden van de „Neptune" bevinden zich aan boord van de Amerikaanse ma- rine-vliegboot, die omlaag stort te, na hen aan boord te hebben genomen. Amerikaanse marine-officieren te Hongkong wilden geen beves tiging geven van de berichten die „Amerikaanse functionaris sen op Formosa" als bron ver- meldden en volgens welke de „Neptune" door luchtdoelartille rie der Chinese communisten omlaag geschoten zou zijn. Zij verklaarden dat het onderzoek naar de oorzaak van het omlaag storten der beide vliegtuigen nog gaande is. Zware stormen langs de Noor. se Westkust hebben in het af. gelopen weekeinde aanzienlijke schade aan schepen, opstand en verbindingen toegebracht. Een Deense haringboot met 8 man aan boord wordt vermist. Een Ijrits en een Noors erts. schip hadden moeilijkheden met de stuurinriching. Het Brit se schip heeft enige tijd geheel stuurloos rondgedreven, doch men slaagde er in een naodroer te maken waardoor men uit de kust kon blijven. Een geheel nieuw huis aan de kust werd verwoest door de stcrm. Vijf Noorse vaartuigen liepen aan de grond. De EJieltrein van 19 uur uit Enschedé, een gestroomlijnde electrische trein, heeft bij bin nenkomst op het emplacement van Deventer een rangeerdeel, bestaande uit enige door een lo comotief getrokken goederenwa gens, aangereden. Van de treinreizigers zijn er 10 gewond. Er zijn geen passagiers omgekomen. De machinist van de rangeerlocomotief wordt ver mist. Direct na het ongeluk zijn art sen en een transportkolonne van het Roode Kruis naar de plaats van het ongeluk geroepen. Ook ce Deventer brandweer is uitge rukt, o.a. om voor de verlichting te zorgen. Het ongeluk is gebeurd ter hoogte van de Rielerwijk te Deventer. De electrische trein drong ten dele in de voorzijde van de stoomlocomotief van het ran- geerdeel. Het voorstuk van ae electrische trein bestond uit tweede klas compartimenten, waarin weinig passagiers zaten. Toen men te hulp snelde kon men de wagenvoerder van de electri sche trein, die gewond was en bekneld zat, bevrijden. Zo deed men ook met een dame, die in 'n tweede klasse coupé zat. Verder op in de trein, die uit slechts één treinstel bestond, werden een aantal mannelijke passagiers door de geweldige schok licht ge wond. Men vervoerde allen snel naar het ziekenhuis in Deventer. Het overige deel van de elec trische trein schijnt nagenoeg niet beschadigd te zijn. Veel erger was de stilstaande goederentrein er aan toe. De electrische trein is opgereden tegen het voorste gedeelte van de stoomlocomotief, die bezig was aldaar met een 7- tal goederenwagens te rangeren. De locomotief bleek ernstig be schadigd te zijn, terwijl de goede renwagens ten dele uit de rails werden geworpen, waardoor een grote seinbrug totaal werd om geworpen.. Op het rangeerdeel werd niemand gewond. Dit rangeerdeel kwam met ge laden wagens van het rangeer terrein van de blikemballage-fa- briek van Thomassen en Drijver. Het treindeel moest ter plaatse worden ingevoerd in een vertrek kende goederentrein. De spoor weg ter plaatse is zeer bescha digd. Er kunnen op het moment 22.30 uur) geen treinen passe ren, noch in westelijke noch in oostelijke richting. Daardoor is het verkeer tussen Deventer en Almelo, evenals dat van Deven ter naar Zuthpen, gestagneerd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk kon de politie nog niets vaststellen. Men kan menen dat de electrische trein door een on veilig signaal is gereden, doch ook dat het sein voor de electri sche trein op veilig heeft ge staan. daarnaar wordt een onder zoek ingesteld. De passagiers van de veronge lukte electrische trein werden spoedig met autobussen, beschik baar gesteld door de Nederland se Spoorwegen, naar hun be stemming vervoerd. Ook lieten de N.S. die passagiers van trei nen, die naar het Westen en het Oosten moesten gaan, met auto bussen verder vervoeren. De tien gewonden zijn naar het St. Geertruidenziekenhuis in De venter gebracht. Enkele hunner hebben gebroken benen, anderen gekneusde ribben. Naar thans blijkt was niet de machinist van de rangeerlocomo tief vermist, maar de wagenvoer der van de electrische trein. Hij is inmiddels, zoals reeds meege deeld, in zijn cabine gevonden en daaruit bevrijd. Hij had een ge broken neusbeen en een gewon de elleboog. Het treinverkeer Deventer Zwolle en DeventerApeldoorn gaat gewoon door. De verbinding met Almelo, Hengelo en Arnhem wordt met autobussen onderhou den. Een kraanwagen van de spoorwegen is van Zwolle naar Deventer gezonden. De Indiase nationale congres partij heeft op de slotvergade ring van haar conferentie te Haiderabad een resolutie aan genomen, waarin alle volkeren worden opgeroepen, de geweld loze verzetsbeweging in Zuid- Afrika tegen de apartheidspo litiek te steunen.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1