Truman legt vandaag het presidentschap neer Politieke partijen in ontbonden Egypte De strijd in Korea êcrt McCarthy's anti-communisme Geheel onverwacht moest hij Roosevelt vervangen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Interregnum van generaal Naguib Eisenhowers installatie via de radio Vijf inbrekers ie Rotterdam gearresteerd de Zwaarste besluit was: atoombom tegen Japan Ernstig auto-ongeluk te Breda Het geval van „Combinatie' Bdoging van Italiaanse oud-slrijdeis Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct MAANDAG 19 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2244. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Als Harry Truman vandaag het zware ambt van president van 's werelds machtigste repu bliek neerlegt, wordt daarmee tevens een periode afgesloten van een langdurig democratisch bewind, dat zijn stempel heeft gedrukt op de gehele wereld politiek. Morgen, 20 Januari 1953, wordt generaal Eisenhower geïnstal leerd als de nieuwe president van de Verenigde Staten van Ameri ka. Zijn optreden wordt overal op aarde met vertrouwen tege- moetgezien en de huidige situa tie van het wereldgebeuren wet tigt de verwachting, dat de Ame rikaanse buitenlandse politiek op dezelfde voet zal worden voortgezet. Het Atlantisch Pact legt Ame rika verplichtingen op, waaraan zelfs de verwoedste isolationist in het republikeinse kamp zich niet kan onttrekken. En Eisen hower, de realist, staat stevig ge noeg met beide voeten op de be gane grond om in te zien, dat de weg, welke Amerika te volgen heeft, door zijn beide voorgan gers is uitgestippeld. „BIDT VOOR MIJ". Onder tragische omsiandighe- den kwam Truman in 1945 aan het bewind. ,,Geen enkele man kan het pre. sidentsehap alleen vervullen", zo zei hij. „Het heeft te veel en te grote verantwoordelijkheden". Toen hij op 12 April 1945, de dag van het overlijden van presi dent Roosevelt, geheel onver wacht de zware verantwoorde lijkheden van zijn voorganger moest overnemen, vroeg hij ver slaggevers, diep bewogen, voor hem te bidden. Als president kwam Truman al direct voor zware beslissingen te staan. Een van de zwaarste was wel het be sluit om de atoombom te gebrui ken tegen Japan. De eerste achttien maanden van zijn ambtsperiode kenmerk ten zich door aarzeling, doch de daaropvolgende vier jaar voerde Truman een krachtige politiek voor economische wederopleving en diplomatieke organisatie van de westelijke wereld. Daarna kwam een periode, gelijkend op de eerste 18 maanden, waarin de president met een vijandig con gres te kampen had. Harry S. Truman werd op 8 Mei 1884 te Lamar in Missouri geboren. In 1901, na een middel bare school te hebben doorlopen, wilde hij zich laten inschrijven op de militaire academie van West-Point, doch hij werd afge keurd. Hij werkte enige jaren als tijdopnemer bij een spoorweg maatschappij, als klerk op een bank en in de postafdeling van een krant in Kansas. In 1906 keerde hij terug naar de boerderij van zijn vader. In medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Zwakke wind. Overwegend droog weer met plaatselijk mist of lage wolken- dampen, maar elders ook opkla ringen. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Noordelijke rich tingen, later veranderlijk. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 20 JANUARI. 1917, toen Amerika zich bij ae geallieerden tegen Duitsland aansloot, nam hij dienst en vocht hij als kapitein bij de artillerie in Frankrijk. Na de oorlog vestigde hij zich weer op de boerderij in Missouri. Na zijn huwelijk met Elizabeth Wallace (uit het huwelijk is een dochter, Margareth, geboren) be. sloot Truman met een vriend in Kansas City een kledingbedrijf te beginnen. Deze onderneming mislukte echter en in 1922 was de 38-jarige Truman een geruï neerd man. Hij en zijn vriend hadden vijf tien jaar nodig om hun schulden af te betalen. Hij stond op het punt weer naar de boerderij te rug te keren, toen hij kans kreeg op een betrekking als districts- rechter. Met de steun van de toenmalige leider van de demo cratische partij in Missouri, Pen. dergast, won hij de verkiezing en werd rechter voor het oostelijke district van Jackson County. Of schoon deze functie meer admini stratieve dan zuiver gerechtelijke bezigheden meebracht, volgde Truman toch een cursus aan de juridische school van Kansas City. In 1926 werd hij benoemd tot rechter-voorzitter en hij ver wierf zich in de daaropvolgende acht jaar zo'n goede naam, dat hij in 1934 werd gekozen als se nator voor Missouri. Gedurende zijn eerste ambts periode als senator bleek Truman een trouw aanhanger van Roose velt en diens „new deal". In 1941 een jaar na zijn herverkiezing als senator, verwierf Truman natio nale bekendheid als voorzitter van de commissie van onderzoek naar de Amerikaanse defensie. Deze commissie, de z.g. „commis- sie-Truman", bracht grote on doelmatigheid en verspilling aan het licht en men meende toenter tijd, dat Truman's commissie de Verenigde Staten een miliar! dollar bespaarde. Zijn werk in deze commissie leidde regelrecht tot zijn verkie zing tot democratisch candidaat voor het vice-presidentschap in 1944. Voor het vice-president- schap stonden toen Byrnes en Wallace candidaat. Sommigen achtten Byrnes te conservatief, anderen konden zich niet met de „linkse" Walla ce verenigen en als compromis- candidaat kwam Truman uit de bus. Op 12 April 1945 overleed Roo sevelt en Truman volgde hem op. De nieuwe president kwam voor zware beslissingen te.staan. Hij reisde in Juni 1945 naar Pots dam voor een conferentie met Stalin en Attlee. Een maand la ter moest hij beslissen, of een atoombom moest worden ge bruikt om het einde van de oor log tegen Japan te bespoedigen. Zijn militaire raadgevers meen den, dat gebruik van het nieuwe wapen het einde van de oorlog zou versnellen en dat zodoende het leven van ruim honderddui zend Amerikanen en honderddui zenden Japanners gespaard zou worden. DE TRUMAN LEER. Een grote republikeinse over winning gaf de Verenigde Sta ten in 1946 een republikeins con gres. Tevens kwam Truman nu los te staan van het mandaat, dat in 1944 aan Roosevelt was ver leend. Hij kon nu eigen politiek gaan voeren. In 1948 besloot Truman Ameri kaanse hulp te zenden aan Grie kenland en Turkije, op grond van de z.g. „Trumanleer", die doelde op het bijstaan van landen, welke zich verzetten tegen communisti sche invloed. In hetzelfde jaar tekende Truman de wet, die de E.C.A. (organisatie voor econo mische hulp), later opgevolgd door de N.S.A. (organisatie voor wederzijdse beveiliging), in het leven riep. In Januari 1949 begon Tru- mans tweede ambtsperiode nadat hij tegen veler verwachting in de republikeinse candidaat Dewey had verslagen. In zijn installatie- rede definieerde Truman toen een program voor „vrede en vrij heid", waaruit de N.A.V.O. (de Noord-Atlantische verdragsorga nisatie) en het program voor hulp aan onvoldoend ontwikkel de gebieden voortkwamen. Op 27 Juni 1950, twee dagen na het uitbreken van de oorlog in Korea, besloot Truman Ame rikaanse strijdkrachten naar het gevechtsterrein te zenden. Hij hield zich trouw aan de richtlij nen, die de Verenigde Naties op stelden voor het voeren van de strijd aldaar en hij ontsloeg ge neraal MacArthur, de geallieer de opperbevelhebber, toen deze trachtte buiten deze richtlijnen te gaan door aan te dringen op het bombarderen van Chinese ba sis in Mandsjoerije. In 1950 pleegden twee Portori- canen een moordaanslag op Tru man. Zij trachtten schietend 'n Blair House", Trumans tijdelij ke ambtswoning in Washington door te dringen. De poging mis lukte. Een der aanvallers en drie leden van Trumans lijfwacht kwamen om het leven. De over levende aanvaller werd later ter dood veroordeeld, maar Truman verleende hem gratie, waarop de straf werd gewijzigd in levens lange gevangenisstraf. In April 1951 ontving Truman op het Witte Huis Koningin Ju liana en Prins Bernhard. In Maart 1952 deelde de presi dent in het openbaar mede, dat hij zich in November 1952 niet herkiesbaar zou stellen. Alle po gingen om hem tot andere ge dachten te brengen, liepen op niets uit. Enige weken vóór de democratische nationale conven tie in Chicago bijeenkwam om een presidentscandidaat aan te wijzen, sprak Truman zich uit voor Stevenson, die hij na diens verkiezing steunde op enkele rondreizen door de Verenigde Staten, waarbij hij talrijke, vaak vinnige redevoeringen hield. v.m. n.m. Breskens 5.10 5.36 Terneuzen 5.45 6.11 Hansweert 6.25 6.51 Walsoorden 6.35 7.01 ZON MAAN v.m. n.m. 19 8.38 17.04 10.13 22.52 20 8.37 17.06 10.26 21 8.36 17.08 10.41 0.17 22 8.34 17.09 10.59 1.42 23 8.33 17.11 11.21 3.06 24 8.32 17.13 11.51 4.25 Drie doden. Drie doden, een zwaar en twee minder zwaar gekwetsten vielen als slachtoffers van een auto-on geluk, dat in de nacht van Zater dag op Zondag op de Teringsdijk te Breda gebeurde. Met een zwa re slag vloog een kleine perso nenauto met zes inzittenden te gen de gevel van een huis. Van de zes jonge mannen, die in de auto zaten, werd de be stuurder, de 21-jarige A. J. G. Koopman uit Nijmegen op slag gedood. Enige uren nadien over leed de 23-jarige J. J. M. Aarts uit Gilze en Zondagmiddag de 19- jarige P. J. Klaassen uit Breda in het St Iganatius-ziekenhuis. Zwaargewond is de 23-jarige H. Brouwers uit Gilze. Minder ern stig werden de 18-jarige P. L. M. van Woensel uit Breda en de 23- jarige J. A. N. Sprangers uit Gil ze gekwetst. De Bredase politie heeft de jon gelui met veel moeite uit het wrak van het autootje gehaall. De voornaamste oorzaak van het ongeluk is, naar men aanneemt, dat veel te hard gereden is. Daarbij is de bestuurder wellicht het spoor bijster geraakt door het weerspiegelen van zijn kop- lichten in een grote ruit van een hoekhuis, welke spiegeling hij voor een plotselinge tegenligger kan hebben aangezien. Hij zou daardoor hebben uitgeweken, hetgeen remsporen aantonen en met grote snelheid tegen de gevel terecht zijn gekomen. Het gezel schap was van Gilze op weg naar Breda. Volgens een uitzending van radio-Cairo heeft generaal Na guib alle politieke partijen ont bonden en gelast, dat de partij fondsen geconfiskeerd worden. Volgens de radio heeft Naguib een interregnum van drie jaar gevestigd. Voorts wordt gemeld dat 25 legerofficieren gearres teerd zijn. Naar A.F.P. uit Cairo meldt is een en ander in een officieel communiqué bekendgemaakt. Volgens een Reuter-bericht uit Cyprus deden vóór de medede ling geruchten de ronde, dat Mo- hamed Foead Serag el Din, een vroegere secretaris-generaal van de Wafd, tezamen met prins Ab bas Halim een staatsgreep had uitgevoerd. De radio heeft verder medege deeld, dat het onderzoek naar de recente activiteit van de 25 ge arresteerden wordt voortgezet. Foead Galal zeide voor de ra- dio, dat er een complot was ge weest, dat gericht was op de om verwerping van Naguibs rege ring. Met het oog hierop waren de partijen ontbonden. Minister Galal zeide uit naam van generaal Naguib, dat Egyp te' s militaire beweging haar kracht had geput uit het vaste geloof in de rechten van alle burgers op een waardig leven, volstrekte gerechtigheid en vol ledige vrijheid met 'n rechtvaar dige grondwet en uit de wens, om uitdrukking te geven aan de wil van het volk en de verhou dingen tussen regeerders en ge- regeerden te regelen. Het „eerste doel" van de revo lutionaire beweging, zo vervolg de Galal, is gelegen in het ver trek van buitenlandse troepen uit ons land. „Wij staan thans op het punt deze hoge doelstelling werkelijkheid te doen worden, hoe ook de omstandigheden en hindernissen mogen zijn". De minister zeide, dat men gehoopt had, dat de partijen zouden af zien van haar partijstrijd, die ten bate van een klein aantal pro fessionele politici de nationale eenheid verscheurde". Sommige van deze politici, aldus Galal, noemde zich goede patriotten. Sommige elementen, beïnvloed door vreemde mogendheden, trok ken het land weer omlaag naar corruptie en zij gebruikten geld voor hun intrigues onder de dek mantel van partijpolitiek. Iedere verrader, die onenigheid zaaide, zou gestraft worden. De politieke partijen "hadden volgens de mi- Ten Zuid-Oosten van Koemsong aan het centrale front zijn Zater dagavond Chinezen ter sterkte van twee compagnieën overge gaan tot een krachtige aanval op een'kleine voorpost van de ver bondenen. Tevoren hadden zij de stelling met artillerie beschoten. Na een hevig gevecht wisten de Verbondenen de aanval met be hulp van handgranaten en mes sen af te slaan. De Noordelijken verloren 76 man aan doden. Elders was de gevechtsactivi teit gering. In het gebied van ten Noorden van Koemhwa vernietigden tanks van de V.N. Noordelijke posities. Elf Amerikaanse superforten Een groot aantal Amerikaanse en Europese radiozenders zal Dinsdag een ooggetuigen-verslag uitzenden van de installatie van Dwight D. Eisenhower als presi dent van de Vereïiigde Staten van Amerika. Daar de beëdigingsplechtigheid om 12 uur in de middag (Ameri kaanse tijd) begint, zullen de uit zendingen plaats hebben van 1714519.00 uur Nederlandse tijd, dat is van 11.4513.00 uur Amerikaanse tijd. De volgende zenders, met de daarachter ver- NEDERLAND TELDE OP 1 DECEMBER 1952 10.425.892 INWONERS. Uit het statistische bulletin van het centraal bureau voor de sta tistiek blijkt dat Nederland op 1 December 1952 10.425.892 in woners telde. Uit de verdere cijfers over de loop der bevolking gedurende de periode van Januari tot en met November blijkt o.a. dat in No vember 1952 6.924 huwelijken zijn gesloten (1951: 7.569); 17.784 kinderen zijn geboren (17.149), waarvan onwettig 225 (212); 6.151 personen kwamen te over lijden (5.956). melde golflengten, zullen zijn ingeschakeld: Verenigde Staten: 13, 16, 19 en 25 meter band; Mün- chen: 13, 42, 48, en 49 meter band, alsmede 251 meter op de middengolf; B.B.C.: 41 en 48 me ter band; Saloniki: 379 meter; Tanger: 25, 30, 41 en 49 meter band. De Nederlandse omroepver enigingen AVRO en KRO, die op 20 Januari de beschikking heb ben over de zendtijd van de zen ders Hilversum I en Hilversum II, besteden eveneens de nodige aandacht aan Eisenhowers in stallatie. De AVRO zendt van 18.30—18.50 over Hilversum I (402 meter) een klankbeeld uit, getiteld „Eisenhower president". De KRO zal om ongeveer 17.45 uur over Hilversum II (298 m.) een begin maken met de recht streekse uitzending van een ge deelte der officiële plechtigheden te Washington. bestookten een belangrijke in stallatie te Pjongjang. Er werden branden en ontploffingen waar genomen. Andere superforten vielen Noordelijke frontstellingen aan. Schepen van de Britse vloot bombardeerden, niettegenstaande het drijfijs, doelen aan de Kore aanse Westkust. Aan de andere zijde van het schiereiland bescho ten Amerikaanse vliegtuigen een colonne van 1.000 Noordelijke mili tairen met machinege weren. Het hoofddoel van de vliegtuigen, die van Amerikaanse vliegdekschepen waren opgeste gen, was de haven van Wonsan, waar spoorwagons in brand wer den geschoten. Te Tsjongdjin werden, aldus een communiqué van de Amerikaanse vloot, een zagerij en 18 opslagplaatsen ver nield. Uit het gebied van Taegoe in het midden van Zuid-Korea wordt de hevigste sneeuwval sinds vijf tig jaar gemeld. In minder dan 15 uur viel ongeveer een meter sneeuw. Alle verbindingen zijn verbroken. De Zuidkoreaanse regering heeft alle beschikbare technici opgeroepen om, met 30.000 bur gers uit Taegoe, de wegen vrij te maken en de electrische verbin dingen te herstellen. VERDACHTE REUK Nachtpatrouilles van de Ver enigde Naties bij de Jackson- heuvels aan het Koreaanse front rapporteerden dezer dagen een „verdachte reuk" in de buurt van de Chinese posities te heb ben waargenomen. Terstond to gen chemische deskundigen op onderzoek uit. Zij kwamen tot de conclusie, dat de verdachte reuk moest worden toegeschreven aan knoflook, welke door de Chinezen bij het bereiden van hun eten was gebruikt. (Advertentie). de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9' terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar vcor individuele haar- en huid verzorging geven wij gaarne in lichtingen nister een reactionaire mentali teit en bleven de oude methoden toepassen. Hierdoor vormden zij een direct gevaar. „Van vandaag af zal ik nie mand toestaan de belangen van het land te schaden. Ik zal de strengste maatregelen treffen tegen degenen, die onze idealen en doelstellingen in de weg staan", aldus Galal. Neef van ex-koning Faroek gearresteerd. Prins Abbas Halim, een neef van ex-koning Faroek, is volgens in Nicosia uit Cairo ontvangen onbevestigde berichten in Egyp te gearresteerd. Aanvankelijk werd hij genoemd als een leider van een voorgenomen staats greep waarvan de Egyptische re. gering mededeling heeft gedaan. Radio-Cairo heeft Zaterdag morgen de mededeling over de samenzwering enkele keren her haald doch geen verdere bijzon derheden gegeven. Volgens andere berichten uit Cairo zouden op last van premier Naguib de Egyptische havens afgesloten en de vliegvelden scherp bewaakt zijn bij het ne men van de maatregelen tegen de beraamde staatsgreep. Voorzover in Nicosia bekend is, zijn er geen aanwijzingen, dat er op het ogenblik in Cairo on rust heerst. Prins Halim heeft politieke ac tiviteit ontplooid voor Egypti sche vakverenigingen. Hij was één der oprichters en voorzitter van de Egyptische arbeiderspar tij. Hij werd in September met andere politieke leiders op last van generaal Naguib gearres teerd nadat de generaal zijn on genoegen had betoond over het antwoord op zijn eis tot een „zui vering" var, het Egyptische po litieke leven. Prins Halim werd in December vrijgelaten en zegde de regering- Naguib zijn steun toe. In Januari 1951, onder het bewind van ko ning Faroek, werd prins Halim met 11 andere beschuldigd van het aankopen van ondeugdelijke wapens voor het Egyptische le ger. Uit Cairo wordt gemejd, dat het in de Egyptische hoofdstad rustig is. Tot dusver zijn geen namen van arrestanten bekend gemaakt. De Amerikaanse procureur-ge neraal heeft medegedeeld, dat de senaat een rapport aan het mini sterie van Justitie heeft gezon den waarin vragen rijzen over 't beheer van de gelden voor sena tor Mc Carthy's anti-communis tische campagne. Thans wordt 'n onderzoek geleid naar de vraag, of de senator gelden ten eigen bate heeft gebruikt en of Wil liam Benton, een gewezen sena tor, bij het innen van een bijdrage van 600 dollar van een bankier niet de wet tegen corruptie heeft overtreden. George Kennan over de „communistenjacht". George Kennan, die als ambas sadeur der V.S. in Moskou uit de Sowjet-Unie is gewezen, heeft te Scranton op een bijeenkomst verklaard, dat de communistische leiders te Moskou zich moeten verheugen bij de aanblik van .verbitterde onenigheid en we derzijds wantrouwen in Ameri ka". Naar zijn mening was aan het vertrouwen bij het publiek HOOGTEPUNTEN TT IN DE REGERING VAN PRES TRUMAN TOTSTAND KOMING VAM HCT ATLANTISCH PACT Sowjet Unit Wc»t Euro OPNEMING VAN GRIEKEN LAND EN TURKIJE IN HET WEST EUROPESE VER DE DIGINGSSTELSEL VERZET TEGEN AGRESSIE IN KOREA rr SOW JET SATELLIETEN Jaoan Chinese Volks Republiek roblsche UITVOERING HET PLAN MARSHALL Malcisc Staten BEVEL TOT GEBRUIK VAN DE ATOOMBOM IN JAPAN Afrika V PELT De politie te Rotterdam heeft tiel en van S. werd in het com- aangehouden de 44-jarige werk-1, plot betrokken, omdat deze een loze vertegenwoordiger J. M. K., I auto had. Ook de drie anderen de 51-jarige los-werkman A. de werden zo successievelijk in het M., de 40-jarige vertegenwoordi ger J. C. van S„ de 46-jarige los-werkman A. van B., die zich aan verschillende inbraken zou den hebben schuldig gemaakt. De werkloze vertegenwoordi ger, die destijds in financiële moeilijkheden verkeerde, kwam in aanraking met de los-werk man de M„ die er ook niet al te best voor stond. In Februari 1952 gingen ze voor het eerst 's nachts op stap en stalen uit een winkel in Kralingen voor 1000 aan gordijnstof. In Mei stalen ze weer in kralingen voor 4400 aan herenkleding en tex- groepje opgenomen en hun pro gramma vermeldt verder dief stallen van ƒ450 aan lasgereed- schap, zeven nieuwe autobanden waarde 1250 bougies, frictieplaten en verlichtingskabel met een waarde van 5000 en een filmtoestel van 400. Op zekere dag miste een win kelier in Rotterdam-Zuid 1025 en 900 aan goederen. Het nu ingestelde onderzoek werd de mannen noodlottig en de een na de ander kon worden ingerekend. Een gedeelte van de gestolen goederen is achterhaald. en het moreel van de regering grote schade toegebracht, door dat sommigen niet in staat wa ren onderscheid te maken tussen loyaliteit en persoonlijke me ning. Men maakte gebruik van in haast opgestelde methoden voor het beproeven van de be trouwbaarheid van ambtenaren. Hierbij vertoonde zich de neiging de loyaliteit van iemand af te meten naar daden van vele jaren geleden in plaats van naar zijn huidige staat van dienst, aldus Kennan. De Amerikaanse zaakgelastig de in Tanger heeft het vonnis van 3 jaar gevangenisstraf, dat door een Amerikaanse consulaire rechter over de Amerikaan Sid ney Paley wegens zeeroof was uitgesproken Zaterdag bevestigd. Het werd Paley evenwel toege staan in beroep te gaan en hij werd op borgtocht vrijgelaten. Een Amerikaanse consulaire rechter had Paley op 20 Decem ber schuldig bevonden op twee punten van de tenlastelegging, doch de twee andere leden van de rechtbank waren het hier niet mee eens, zodat de zaak automa tisch door de Amerikaanse ge zant in Tanger beslist moest worden. Paley wordt beschuldigd als de organisator van de overval van het Nederlandse schip „Combina tie" op de Middellandse Zee in October van het vorig jaar. De politie van Rome heeft Zon dag met behulp van traangas 'n einde gemaakt aan een betoging van invalide-oudstrijders, die ho gere pensioenen eisten. De de monstranten hadden zich op het Piazzavenezia verzameld om een krans op het graf van de onbc kende soldaat te leggen. Toen de oudstrijders een bevel om uiteen te gaan niet opvolgden, maakte de politie gebruik van gummi stokken en traangas. De demon stranten reageerden hierop met kreten als „schande". Na een half uur was de orde hersteld. Vele invaliden werden met politie auto's weggebracht. MARIUS RENARD OPNIEUW GEOPEREERD. Marius Renard, de Franse jon gen op wie op Kerstmis een op zienbarende nieroperatie werd verricht, is in de nacht van Zater dag op Zondag opnieuw geope reerd. De doktoren, die de opera tie in het Necker-ziekenhuis te Parijs verrichten, weigerden commentaar te geven. Naar ver nomen wordt is de toestand van de jongen critiek. Zoals bekend werd drie weken geleden de enige nier van Marius, welke bij een val was bescha digd, vervangen door een nier van zijn moeder.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1