Worden alle oorlogsmisdadigers vrijgelaten Het verblijf van Faber in Emmerik De Joego-Slavische staatsinrichting Tram te Amsterdam brand Het proces-Oradour Westduitse campagne KENIA Politieke vluchtelingen worden niet uitgeleverd in De plaats van Engeland in Europa Ontwerpovereenkomst inzake de Soedan Voedselvergiftiging in Italië WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- «o MAANSTANDEN DINSDAG 13 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2239. Prins Bernhard ook thuis Het sneeuwonderzoek van het K.N.M.L Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nó 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Adverternies: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De federale regering van dr. Adenauer hoopt in de eerste maanden van dit jaar de con tractuele en verdedigingsover eenkomsten met het Westen de finitief te regelen, opdat de Westduitse status in de wester se gemeenschap wordt vastge legd. Deze overeenkomsten zullen heel wat onaangename aspecten voor het na-oorlogse Duitsland doen verdwijnen. Maar al zal Duitsland dan niet langer meer als het „verslagen en bezette land" worden be schouwd, er blijven nog enkele problemen, die volgens de Duit- De politie van Kenia heeft, na een plotseling ingesteld on derzoek op de markt van het 50 km ten N. W. van Nairobi gele gen Thika, 485 inboorlingen ge arresteerd. Twee Kikoejoe's, die op inboorlingen, die op een boerderij van een blanke werk ten, hadden geschoten, zijn ge arresteerd. De politie van Nairobi heeft medegedeeld dat twintig tot vijf tig leden van de Mau-Mau in de nacht van Zondag op Maandag in het district Nyeri een uit Ki koejoe's bestaande burgerwacht hebben aangevallen. De aanval werd afgeslagen. De Mau-Mau verloor een dode en twee gewon den. Vele inboorlingen hebben, na dat de Mau-Mau is begonnen ge welddaden te bedrijven, burger wachten gevormd, om hun woon plaatsen te beschermen. Honderden blanke boeren uit geheel Kenia zijn Maandag te Thomson Falls bijeen gekomen. Zij besloten een „verenigde orga nisatie ter bescherming van Ke nia" te vormen. De boeren stelden de eis dat in de een of andere vorm een „ver enigde leiding" voor de strijd te gen de Mau-Mau zal worden ge vormd. Ook willen zij dat onver wijld zal worden overgegaan tot een stelsel van „snelrecht". Op de bijeenkomst der. blanke kolonisten werd voorts uiting gegeven aan „de vaste overtui ging dat er geen vrede in Kenia zal zijn, zolang dit gebied nog on der toezicht van het Britse mi nisterie van Koloniën staat". Ge- eist wordt dat een „regering van Kenia voor de inwoners van Ke nia" zal worden gevormd, die on der blanke leiding zou moeten staan. De blanke kolonisten achten de tot nu toe in Kenia getroffen vei ligheidsmaatregelen onvoldoende. Zij eisen o.m. het instellen van censuur op berichtgeving en ra dio-omroep in de kolonie. Voorts werd de eis gesteld dat de stam der Kikoejoes de kosten verbonden aan het afkondigen en handhaven van de noodtoe stand zal betalen. Tenslotte pleit ten zij voor het instellen van een „permanent en ver buiten de grenzen van Kenia gelegen ver banningsorde", dat in overzeese gebieden zou moeten worden ge vestigd en waarheen leden van de Mau-Mau zouden kunnen wor den verbannen. sers de oprechte geest van sa menwerking in de weg zullen staan. Het gevaarlijkste van deze problemen is wel dat van de oor logsmisdadigers. West-Duitsland wrokt al jaren over deze kwestie, doch sedert de geallieerden besloten de fede rale republiek in te schakelen bij het bewapende westerse front tegen het communisme, is deze wrok in een laaiende woede over gegaan. Er wordt in de West duitse pers al lang druk geschre ven over de „illegale gerechts hoven", die de oorlogsmisdadi gers indertijd hebben veroor deeld! Thans is echter een alge mene campagne losgebrand, die zich ten doel stelt te bewerkstel ligen, dat, zodra de overeenkom sten met het westen geratificeerd zijn, alle oorlogsmisdadigers op vrije voeten komen... Eén van de belangrijkste voormannen van deze actie is dr. Erich Mende, lid van het federale parlement en voormalig officier van Hitler. Dr. Mende beweert, dat 't psycholo gisclj juist is alle mannen vrij te laten, die zeven jaar na de oor log nog niet voor hun misdaden terechtgesteld zijn. Een dergelijk gebaar, aldus Mende, „zou de eer van het Duitse leger herstellen en zou de federale republiek tot een oprecht geallieerde maken... De Vrije Democratische partij wenst de oorlogsmisdadigers- kwestie nog verder als politieke zaak uit te buiten. De leiders van deze partij zijn in onderhan deling getreden met ex-generaals van de Waffen-SS. Zij geloven, dat vele potentiële stemmen ver kregen kunnen worden uit de ge. lederen van de ontevreden bloed honden van het Nazi-regime. Deze partijleiders hebben even eens de steun van ex-soldaten- kranten als de „Soldaten Zei- tung" en de „Heimkehrer Zei- tung". De z.g. „Duitse Partij" streeft hetzelfde doel na. De voorzitter, Herr Hellwege, heeft onlangs zelfs de brutaliteit gehad te beweren, dat zijn partij heeft bewerkstelligd, dat de oorlogs misdadigers, die tot nu toe al vrijgelaten werden, op vrije voe ten kwamen! Door een andere groep personen wordt actie ge voerd om de Duitse oorlogsmis dadigers, die nog vastzitten, over te leveren aan Duitse ge rechtshoven, die hun misdaden opnieuw zullen onderzoeken. Dr. Helmuth Sander heeft zich van deze lieden tot zegsman ge maakt. Er hebben al demonstra ties voor de gevangenissen, waarin de boeven zitten, plaats gevonden. (Werl, Landsberg en Wittlich). Beruchte vrijgelaten oorlogsmisdadigers als generaal Ramcke en maarschalk Kessel- ring hebben wilde redevoeringen gehouden. Zij alsmede dr Mende hebben recente gebeurte nissen in Korea vergeleken met die, welke in Hitiers „duizend jarig rijk" plaatsvonden. De „Düsseldorfer Nachriehten" heeft geschreven, dat de gealli eerde „schattingen" van de zes millioen mensen die in de Duitse concentratiekampen werden ver moord, „schromelijk overdreven" zijn. Het aantal slachtoffers zou volgens het blad „niet meer dan een millioen" bedragen. Dit blad zou er goed aandoen, zo schrijft de „Manchester Guar dian", nog eens het boek van de Duitser Eugen Kogon, „Theorie en Practijk van de Hel", te be studeren. Dr Kogon bewijst hier in, dat ongeveer 7.820.000 men sen in de Duitse concentratie kampen werden opgesloten en dat er ongevee 700.000 het einde van de oorlog hebben overleefd. Vorige week waagde dr Mende het te beweren, dat van de 105 oorlogsmisdadigers die in de Werl-gevangenis vertoeven, er hoogstens 10 of 15 „echte mis dadigers" waren! Het is goed als men na zo'n bewering nog eens bedenkt, dat van deze 105 er 64 leden waren van de personeeis- staven van de concentratiekam pen lieden dus, die de meest ongelooflijke wreedheden hebben begaan. Negenendertig anderen hebben burgers buiten de con centratiekampen vermoord we gens hun geallieerde sympathie- en. Voorts bevinden zich onder deze groep de twee S.S.-gene raals Meyer en Falkenhorst VOOR DE EERSTE MAAL EEN PRESIDENT. De Joego-Slavische plaatsver vangende eerste minister en mi nister van Buitenlandse Zaken, Kardelj, heeft Maandag een ont- werp-grondwet bij de nationale vergadering ingediend, krachtens welke Joego-Slavië voor de eer ste maal een president zal krijgen. Volgens 't Joego-Slavische pers agentschap Tanjoeg zeide Kar delj, dat de nieuwe grondwet niet alleen een herziening van de be staande staatsinrichting is, maar een wezenlijk nieuw stelsel in houdt. Onder de nieuwe grondwet zal voortaan alleen de federale na tionale vergadering de bevoegd heid hebben federale wetten te maken, de leden van de meeste federale organen te kiezen, het Het tramverkeer uit de binnen stad naar Amsterdam-West is Maandagmiddag bijna een uur gestagneerd geweest, doordat om 12 uur op de Westermarkt de motorwagen van de uit drie gro te wagens bestaande tramtrein van de N.Z.H.V.M., op weg naar Haarlem, vermoedelijk door kort sluiting in brand geraakte. De brand zelf was weinig spectacu lair, noch gevaarlijk, zodat onder de passagiers geen paniek ont stond. De brandweer slaagde er snel in het brandje met een koolzuur- apparaat te blussen, doch inmid dels was de motorkast van de wagen uitgebrand. Ernstiger was de stagnatie, die de op dit vitale punt van het In aanwezigheid van generaal Omar Bradley, voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, generaal Walter Be dell Smith, die onderminister van Buitenlandse Zaken wordt in de regering-Eisenhower, en Averell Harriman, directeur van het bureau voor wederzijdse be veiliging, heeft de aftredende Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Acheson op een diner op de Britse ambassade te Washington een persoonlijk be roep op Churchill gedaan te zor gen voor meer leiderschap in Europa en het Midden-Oosten, al dus schrijft de journalist James Reston in de „New York Times". Acheson zei volgens Reston, dat het streven naar een verenigd Europees leger en een politieke unie in West-Europa zwakker is geworden. Een kans om tot overeenstem ming te komen met Egypte en Perzië diende te worden benut. De toestand eiste een edelmoe dig en krachtig leiderschap van Amerika en Engeland. De leiding van Engeland was vooral de ko mende maanden belangrijk, ge durende de beginperiode van de nieuwe regering in Amerika. Te Washington is men van me ning, aldus Reston, dat Churchill door een „lauwe" politiek in Pa rijs en Bonn de vorming van 'n Europees leger remt. Churchill zou deze toespraak zonder enthousiasme hebben be antwoord. Hij verdedigde zijn po litiek in Europa en het Midden- Oosten, maar was het met Ache son eens, dat de gebeurtenissen in beide gebieden een beslissend stadium hebben bereikt. Te München-Gladbach is Zon dag een autobus ingereden op een menigte, die juist een voetbalsta dion verliet. Twee personen werden op slag gedood, terwijl verscheide ne werden gewond. Amsterdamse tramverkeer stil staande zware tramtrein veroor zaakte. Geen enkele gemeente tram van de lijnen 13 en 17 kon de Rozengracht nog bereiken. Hetzelfde was het geval met de andere tramtreinen van de N.Z.H.V.M., zowel naar Haarlem als naar Sloterdijk. Besloten werd een poging in 't werk te stellen het zware opsta- kel over Rozengracht en De Clercstraat op te duwen naar 't terrein, waar de gemeentetram niet rijdt. Tot deze strijd gordden zich aan de de geduldig achter de tramtrein wachtende motor, en bijwagen van lijn 13, en daarach ter volgende „Sloterdijker" en als laatste een tweede tramstel van lijn 13. Behoedzaam plaat sten de drie bestuurders van deze trams hun wagens tegen elkaar aan. Toen werd het sein tot de gezamenlijke krachtsinspanning gegeven. Uit alle macht duwden de drie „kleintjes" tegen de laatste wa gen van hun grote tram-broer op, maar tevergeefs. In de zware „Haarlemmer" kwam geen bewe ging. Te verwonderen was dit niet, want de defecte tramtrein stond juist vóór de helling van de brug over de Prinsengracht. Toen bij een tweede aanloop door de toch waarlijk niet geringe druk van achteren de koppeling tussen motor- en bijwagen van de voorste lijn 13 de geest gaf, werd besloten verdere pogingen te staken. Wat de 3 trams niet lukte, bleek voor de grote kraan wagen van de Amsterdamse po litie geen te moeilijke opgave. Deze krachtige auto werd aan de defecte motorwagen gekoppeld en slaagde er in de lange tram trein tegen de brug op te slepen en vervolgens naar de Admiraal de Ruyterweg te rijden. De N.Z.H.V.M. nam daar de taak van de kraanwagen over en sleepte de tramtrein naar Sloter dijk. federale economische plan en de begroting te ontwerpen en de hoofdlijnen van de buitenlandse politiek en andere problemen van staatsbestuur te bepalen. Enige belangrijke kwesties zul len volgens het ontwerp aan een volksraadpleging worden onder worpen. Er zal een federale raad worden gevormd op dezelfde wijze als de bestaande federale vergadering. De Tweede Kamer van de na tionale vergadering zal echter een geheel nieuwe instelling wor den, „de Raad van Producenten" genaamd. Deze zal bestaan uit 3 afdelingen, namelijk landbouw, industrie en ambacht. In geval van volledig verschil van gevoelen tussen beide ka mers zal de nationale vergade ring worden ontbonden. Een door de nationale vergade ring gekozen federale uitvoeren de raad zal de taak overnemen van het huidige kabinet en het presidium. He hoofd van de regering wordt een president, die de functies van eerste minister en voorzitter van het presidium in zich ver enigt. De ministeriële posten worden krachtens het ontwerp vervan gen door staatssecretariaten, die verantwoordelijk zijn aan de fe derale uitvoerende raad. Met deze verandering bewijst Joego-Slavië, aldus Kardelj, dat de regeringsvorm van de Sowjet- Unie helemaal geen onvermijde lijke vorm van het socialisme is. De nieuwe grondwet is groten deels door Kardelj zelf opgesteld. In de Kasstrasse in Emmerik is Zondagavond omstreeks half twaalf de voortvluchtige oorlogs misdadiger Klaas Carel Faber gearresteerd door de Duitse poli tie. Dit geschiedde op verzoek van de recherche in Arnhem, die wist dat Faber een verblijfplaats had gevonden. Een A.N.P.-verslaggever heeft gesproken met de man, die Faber hielp, de 45-jarige Hubert Schragman, die met zijn wat jon gere zuster Maria, de weduwe Bruins, een „Susswarengeschaft" (snoepwinkel) heeft. De vader van Schragmann was goed be vriend met de familie Faber, al meer dan 20 jaar, en zelf werkte Schragmann in het begin van de dertiger jaren anderhalf jaar in Haarlem. „Ze leveren me toch niet uit". Faber, die evenals de andere ontvluchten zijn eigen weg zocht en over een eigen adres beschik te, in dit geval de Kasstrasse 76 in Emmerik, was al vrij spoedig bij zijn gastheer. Faber heeft zich Zondagavond rustig laten arresteren want, zo is zijn opvatting: „Uitleveren zul len ze met toch niet, krachtens de bepaling in de Duitse grond wet, dat politieke vluchtelingen niet uitgeleverd worden". Hij is gisteravond overgebracht naar Kleef in afwachting van de be slissing van het ministerie van Justitie te Bonn. „Het was mijn christenplicht", zegt Schragmann, die Katholiek is, „hem te helpen. Het betreft hier geen misdadiger, maar een politieke vluchteling". Schrag mann zegt zelf geen lid van de partij te zijn geweest. In het be gin hadden de nazi's zelfs de zaak van zijn vader willen sluiten, maar omdat hij een vooraan staand man was in de kringen van de Duitse banketbakkers en bovendien erelid van de Neder landse banketbakkersbond, liet men hem verder ongemoeid. Kasstrasse 76 is thans een kleine ruïne. De zaak zelf werd door een bombardement geheel vernield. In dit noodvertrek hing de was van Faber nog te drogen. „Verraderswerk, bah". „Ik zou wel eens willen weten", zegt Maria Bruins, „wie hem verraden heeft". Zij denkt aan een bekende, een Duitser, die thans in Rotterdam werkt en die daarvóór geregeld bij hen over de vloer kwam. Hij wist van Fa ber en hij wist ook, dat er een beloning van 1.000 was uitge schreven. „Verraderswerk, bah", zegt Schragmann. Schragmann is zelf in Grieken land bij de „Feldgendarmerie" geweest. Hij en zijn landgenoten beschouwen, naar hij zegt, de „Sicherheitsdienst" als een onder deel van de S.S. Faber is, volgens hun redenering, in dienst ge weest bij de S.S. Schragmann Maandagmiddag is te Bordeaux het proces inzake de massa moord op 10 Juni 1944 te Ora- dour sur Glane begonnen. In dit plaatsje in midden-Frankrijk werden door een afdeling van de S.S. 642 van de 648 inwoners op wrede wijze omgebracht. Van de 150 daders kon men 22 voor het proces bijeenbrengen. Acht van hen zijn Duitsers, waar. van er één als niet toerekenings vatbaar wordt beschouwd en niet op de zitting aanwezig is. De overige veertien zijn Elzassers. Twee van deze traden vrijwillig tot de Duitse strijdkrachten toe; de overigen verklaarden dat zij gedwongen zijn geweest dienst te nemen bij de S.S. en dat zij aan de massamoord hebben deelge nomen onder bedreiging van hun meerderen. De laatste twaalf Elzassers waren tot de dag, waarop de zitting begon, voorlo pig in vrijheid. Elf van hen zijn pas Zondagavond in Bordeaux aangekomen. Men verwacht dat de verhoren twee weken zullen duren. De vertegenwoordigers van de „vereniging van slachtoffers van Oradour" zijn volgens de cor respondent van het blad „Le Monde" op het stadhuis van Bor. deaux ontvangen. Het grootste deel van de Elzas sers liep, toen hun regiment „Der Führer" in Normandië in de strijd werd gebracht, naar de geallieerden over. De verdedigers van de Elzas sers willen dat hun proces ge scheiden wordt van dat tegen de Duitsers. Mocht de president van 't hof, Nussy Saint Saens, het verzoek van de verdedigers van de Elzas sers inwilligen, dan moet er re kening mee worden gehouden, aldus vernam het Westduitse persagentschap D.P.A., dat ook de verdedigers van de Duitse be klaagden om uitstel zullen ver zoeken. De voornaamste schuldigen van de massamoord zijn niet aanwe zig. Het merendeel van hen zal bij verstek worden veroordeeld. Kapitein Kalm, die het bevel tot de uitmoording deed uitvoeren, en luitenant Barth zijn als ver mist opgegeven. Men neemt het als vaststaand aan, dat de batal jonscommandant, majoor Dick- mann, aan het Normandische front is gesneuveld. Behalve het tribunaal en de be klaagden bevinden zich in de rechtzaal zeventien verdedigers, een vijftigtal Franse en andere journalisten en enige overleven den van de massamoord. geeft toe dat Faber straf heeft verdiend, maar zo zegt hij, Faber zat in Nederland al zeven jaar en dat vindt Schragmann rijke lijk genoeg. Als we hier allen die in dienst van de S.S. zijn geweest moesten opsluiten, zo zegt hij, hadden we geen ruimte meer in de gevange nissen. Faber is, volgens zijn voormalige gastheer, ook hele maal niet bang voor de Duitse politie, want wat hij heeft ge daan was in zijn ogen niet straf baar. Faber heeft tegen Schrag mann gezegd dat hij tijdens de bezetting „alleen maar bij de schietpartijen tegenwoordig is ge weest". Hij kon in Nederland niet blijven, omdat hij daar teveel op gejaagd zou worden. Het zou me niets verwonderen... Schragmann en zijn zuster hoorden het bericht van de ont snapping op Zaterdag de 27e De cember in de uitzending van de Nederlandse radionieuwsdienst. Er wordt in Emmerik veel naar de Nederlandse radiostations ge luisterd. Schragmann had toen het bericht uit de luidspreker was gekomen tegen zijn zuster ge zegd: „Het zou mij niets verwon deren, wanneer Faber hier komt" en enkele dagen later, Schrag mann wil niet zeggen wanneer precies, kwam zijn zuster hem waarschuwen: „Je hebt gelijk ge had: Faber is hier". Als Schragmann onder ogen wordt gebracht wat Faber deed tijdens de bezetting verandert hij niet van inzicht. „Jullie in Holland", zo zegt Schragmann, „hebben in de eer ste wereldoorlog keizer Wilhelm die werd beschouwd als „Kriegs- verbrechter" gehuisvest en niet uitgeleverd. Waarom Faber dan wel?" Overdag ging Faber niet op straat. Schragmann laat datgene los, wat naar zijn mening zijn vroegere kostganger niet zal de ren en hij wil de publieke opinie in Duitsland voor deze zaak wakker maken. „Wij hier", zo zegt hij, „hebben de haat allang overwonnen. Wij moeten verder". De publieke opinie is in Duits land echter naar het schijnt niet erg gevoelig over dit soort za ken. De bewoners van Emmerik zien tenminste met passieve nieuwsgierigheid hoe Nederlan ders daar nu komen. Al het ge rucht om de zaak Faber raakt hen nauwelijks. In Duitse kringen is men van oordeel, aldus D.P.A., dat de ont vluchten slechts uitgeleverd zul len worden, als Duitse gerechts hoven in staat worden gesteld zich aan de hand van de Neder landse dossiers een beeld te vor men over de zeven gevallen. Twee Egyptische functionaris sen majoor Salah Salem, bui tengewoon gezant van de Egyp tische regering, en sjeik Ahmed Hassan el Bakoer, de minister van „vrome stichtingen", zijn van een reis door het zuiden van de Soedan te Cairo teruggekeerd. Deze reis had ten doel Naguib te voorzien van een rapport uit de eerste hand over de situatie in het betrokken gebied. Zondag is te Khartoem in Soedan bekendge maakt dat de missie-Salem een overeenkomst met vier Soedane- se politieke partijen heeft aange gaan, waarbij de vier partijen hebben toegezegd de voorgestelde verkiezingen te boycotten, tenzij er een aantal wijzigingen zouden worden aangebracht in het sta tuut voor het zelfbestuur. Een van deze wijzigingen zou moeten inhouden, dat de gouver- Prins Bernhard van zijn reis teruggekeerd. Prins Bernhard is gistermiddag van zijn reis naar de Canarische eilanden teruggekeerd. Het toestel van de prins is te 17.21 uur op Soesterberg geland. TROONREDE VAN DE KONING VAN ZWEDEN. Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft Maandag in zijn troonrede bij de opening van het. parlement medegedeeld, dat spoedig een nieuw plan voor atoomenergie bij de volksverte genwoordiging zal worden inge diend. Het plan omvat „experimenten en onderzoek naar de aanwen ding van atoomenergie voor vreedzame doelen, welke zo be langrijk is voor de toekomstige energievoorziening van 't land". Zweden zal zijn defensie dit jaar versterken, aldus de koning, maar sociale hervormingen zul len vooiTang hebben. De hausse van het vorig jaar is voorbij en Zwedens mogelijk heid om met andere landen op de wereldmarkten te concurreren wordt kleiner door de hoge pro ductiekosten, véklaarde hij, daaraan toevoegend, dat een zui nige economische politiek nood zakelijk is. neur-generaal de bijzondere ver antwoordelijkheid voor de zuide lijke delen van Soedan wordt ont zegd. De Britse regering drong hierop aan om de primitievere bewoners van het zuidelijk deel van Soedan te beschermen. In N.-Italië, in de omgeving van de dorpen Cessalto en Chiarana, lijden ruim 200 Italia nen aan voedselvergiftiging. 25 Ernstig zieken zijn in het zie kenhuis van Cessalto opgeno men. „Behoorlijk" noemde een der K.N.M.I.-deskundigen de bijna 6800 ingekomen berichten als re sultaat van het massale weten schappelijke onderzoek, dat het K.N.M.I. te De Bilt met mede werking van het publiek instelt naar de invloed van duinen, heu vels, grote steden, meren enz. op de regen- en sneeuwval. Zoals bekend vroeg het insti tuut in zijn weerpraatje via de radionieuwsdienst op oudejaars avond de medewerking van alle Nederlanders om die nacht tus sen twaalf uur en kwart over twaalf de dikte van de sneeuw laag nauwkeurig te meten en hetzelfde de volgende dag nog eens te doen. Bijna 6800 Neder landers uit vrijwel alle delen van ons land hebben aan dit verzoek gevolg gegeven. Het registreren en op kaart brengen van deze ge gevens vereist veel tijd, zodat het resultaat pas over enkele weken tegemoet kan worden gezien. Naar men ons mededeelde, hebben de duizenden berichtge vers enthousiast gereageerd en enkele kaarten met de gegevens waren zelfs voorzien van foto's en nieuwjaarswensen Het ligt in het voornemen allen, die gege vens hebben verstrekt, persoon lijk een dankbericht te sturen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Later opklaringen. Vooral aanvankelijk plaatselijk mist of overdrijvend d bewolking, maar later ook opklaringen. Zwakke tot matige wind uit zui delijke richtingen. Temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. WOENSDAG 14 JANUARI v.m. n.m. Breskens 0.27 12.53 Terneuzen 1.02 1.28 Hansweert 1.42 2.08 Walsoorden- 1.52 2.18 ZON 14 15 8.42 8.42 16.56 16.58 MAAN v.m. n.m. 8.14 15.18 8.54 16.47

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1