Woningsplitsing en -verbetering 'l:W a De moeilijkheden bij „De Ommelanden De ontsnapte oorlogsmisdadigers Vuurgevechten Havana Wat brengt DE RADIO? 2>e man Ricago in Ml Brits plan voor nauwere samenwerking KONINKLIJKE FAMILIE MAANDAG TERUG Eisenhowers verkiezing officieel Belgisch smokkelaar gearresteerd De leverantie van... Vliegtuigen aan Arabische landen De winterse verbinding met Marken DE ROSENBERGS ZULLEN OM GRATIE VERZOEKEN Havenstaking in Philadelphia Het ijs op het IJselmeer Ongeregeldheden in Perzië Ontploffing in raffinaderij van de Shell in Texas ER IS GEKNALD Een menselijke barometei AGENDA GEMEENTE TERNEUZEN TWEEDE BLAD Vrijdag 9 Januari 1953 8e Jaargang No. 2235 RUWE LIPPEN? 91 De Westduitse politie op zoek -Vffc HOEST, GRIEP. UIT IJE ZE Huiseigenaren, die in de win termaanden voor splitsing of verbetering van woningen een premie aanvragen en verkrij gen, zoals eind September 1952 werd bekendgemaakt, kunnen (bovendien rekenen op een D.U. W.-premie ten bedrage van één zesde van de goedgekeurde ver- bouwingskosten. Eind December was deze re geling 3 maanden in werking. Gedurende die 3 maanden werden 101 plannen voor split sing, betrekking hebbend op 259 woningen, goedgekeurd. De totale verbouwingskosten hier van bedragen 1.382.920, aan premie werd in totaal toegezegd 502.955, waarvan 75 procent ten laste van het rijk komt en 25 procent ten laste van de des betreffende gemeenten. H. M. de Koningin en de oud ste 3 Prinsessen zullen in de loop van Maandag uit St. Anton in Nederland terugkeren. Ook de overige leden van het gezelschap zullen die dag in Ne derland arriveren. Het nieuwe Amerikaanse con gres, dat Dinsdag voor het eerst in verenigde zitting bijeenkwam. heeft generaal Eisenhower of ficieel tot president der V. S. uitgeroepen. Volgens de officiële telling, die door het congres werd ge houden, verkregen Eisenhower en Nixon 442 van de 531 stem men voor het president- en vice-p residentschap. r- Bovendien werd hiervoor een D.U.W.-subsidie toegekend van 105.580, dit is minder dan een zesde van de totale kosten, om dat in October en November nog aanvragen zijn behandeld wel ke zijn ingediend vóór de inwer kingtreding van de regeling krachtens welke het D.U.W.- subsidie wordt verstrekt. Voor verbetering van wonin gen werden in het laatste kwar taal van 1952 552 plannen inge diend, betreffende 713 wonin gen. De totale verbouwingskos ten hiervan bedragen 2.368.350, waarvoor 760.942 voor reke ning van de desbetreffende ge meenten. Wegens de hierboven genoem de reden kwamen ook niet alle verbeteringplannen voor D.U. W.-isubsidie in aanmerking. Voor woningverbetering werd in het laatste kwartaal van 1952 362.590 D.U.W.-subsidie toege zegd. De Nederlandse douane heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag te Vijlen, gemeente Vaals, 20 pond koffie onder schept welke een Belg naar Duitsland wilde smokkelen. De smokkelaar werd overge bracht naar het huis van be waring te Maastricht. De Ver. Staten hebben geen bezwaar tegen Engelands plan om straaljagers aan Arabische landen te verkopen, ondanks Israëls protest tegen dergelijke leveranties, aldus gewoonlijk welingelichte kringen te Was hington. Naar de opvatting der Ver. Staten, aldus deze kringen, zou den dergelijke leveranties niet leiden tot een bewapeningswed loop in het Midden-Oosten. WEST-EUROPA KEERT ZICH TEGEN HET COMMUNISME Voor een aantal leden van de Koninklijke Condensfabriek „Friesland" te Leeuwarden heeft het hoofdbestuurslid van de Algem. Ned. agrarische Be drijf sbond, de heer S. van der Ploeg, gesproken over de 1001 moeilijkheden, die er sinds een 5-tal jaren gerezen zijn rondom ,,De Ommelanden te Groningen en rond de staking aan dit be drijf, die werd afgekondigd in de morgen van 21 Augustus j.l. Dit berijf, dat niet is aange sloten bij de Groninger zuivel- bond, had krachtens de verbin- dendverklaarde collectieve ar beidsovereenkomst de verplich ting zorg te dragen voor een pensioenregeling goedgekeurd door 't college van rijksbemidde laars, aldus spr. Ondanxs vele toezeggingen is daar niets van gekomen. Toen men deze han delwijze aldus spr. ten laatste beu werd, is een ultimatum ge steld, waarmede de directeur de heer F. de Boer, het bestuur niet eens in kennis stelde..De laatste weken is de nieuwe adjunct directeur, de heer Vooistra, die bij gerechtelijk vonnis geen functie mag aanvaarden bij De Ommelanden, op pad om aroei- ders te ronselen en eveneens in strijd met bedoeld vonnis houdt hij ruggespraak met de directeur. Spr. waarschuwde de aanwe zigen, „niet in te gaan op de verlokkingen van de vogelaar, want na enige tijd zal men er de wrange vruchten van plukken". VERZWAKKING VAN DE COM- - MUN/ST/SCHE PARTIJEN SEDERT 1946 NqpRWEGENj: lii( ZWEDEN DENEMARKEN GROOT BRITTANNIE TSLA SOWJET UNIE mat aoltl/itlen OOSTEN R 1 BE 50WJFT BEZETTING BEZETTING ZUID SLAVIE Percentuele terug gang van1546-1952 GRIEKENLAN 25-50«Y© 51 - 70 r'/o 71 - 85 °/o 53iOz I V.rELT De opsporing van de uit Ne derland ontvluchte oorlogsmis dadigers wordt thans in West- Duitsland centraal geleid door de federale politie. Tot dusverre was van de fede rale politie slechts een verzoek naar de landelijke politie-autori- tieten uitgegaan om het onder zoek te beginnen. Doch dit werd in elk der negen staten zelfstan dig .gevoerd. De politionele be voegdheden zijn in Duitsland namelijk aan de besturen der staten voorbehouden en slechts in zeer bijzondere gevallen biedt de federale grondwet gelegen heid om het gehele opsporings werk centraal te regelen. Dit is de eerste keer dat de Duitse autoriteiten tot centrali satie van het onderzoek hebben besloten sedert, enkele maanden geleden, de opsporing van de da ders van de aanslag op bonds kanselier Adenauer begon. Tot dusverre is van de zes nog voortvluchtige veroordeelden geen spoor gevonden. In één der eerstvolgende dagen zal beslist worden of de in Hagen gegrepen Bikker als ongewenste vreemde ling over de grens zal worden gezet. Bikker zal daartoe ver schijnen voor het „Ordnungs- amt" van de landraad, een een- manskamer die in besloten zit ting zal uitmaken of Bikker naar Nederland zal worden terug ge zonden. De beslissing van deze kamer wordt hier als een belangrijk precedent beschouwd en on danks het feit dat in het Duitse ministerie van binnenlandse za ken de meningen verdeeld scij- nen te zijn over de deugdelijk heid van juridische argumenten voor een uitzetting, wordt de uitspraak door Nederlandse waarnemers met vertrouwen te gemoet gezien. Wat bij een deel van de publieke en psychologi sche argumenten tegen een uit zetting wordt aangevoerd blijkt uit een hoofdartikel van het Akense blad „Aachener Nacn- richten". In dit blad wordt het voorge steld alsof de ontvluchte gevan genen behoren tot de vrijwilli gers der S.S., die velen hier in Duitsland nog altijd beschouwen als de voorlopers van de toe komstige soldaten van een Euro. pees leger. Volgens dit blad moe ten de uit Nederland geïmpor teerde groenten dan ook door de „uitleveringscampagne" „een bit tere bijsmaak" krijgen. Aan het hoofdartikel van het Akense blad ontlenen wij het volgende: „De Amstrichter van Kleef is een man die niet alleen menselijk doch ook politiek de situatie beheerst heeft en die met wijze „Zivilcourage" de delicate kwestie heeft opgelost Deze mannen hebben als Hol landers tegen Hollanders ge vochten. 'n Tragiek die tot op dit ogenblik nog de politieke samen werking der volken blijft belas ten, omdat de innerlijke twist nog steeds het groeiproces der eenheid verhindert." „Dit conflict is niet met juri dische en politieke middelen op te lossen. Het kan slechts wor den opgeruimd wanneer men zich in West-Europa herinnert, dat allen zich vergist hebben en dat meer mensen fouten hebben gemaakt dan slechts de genen, die na de oorlog voor de tribunalen hebben gestaan. Wie de Duits-Nederlandse gemeen schap op de voorgrond wil stel len snijdt daarmee automatisch de kwestie aan van de streep onder de rekening, want de cri sis is slechts te overwinnen wan neer alle volken weer een mense lijk oordeel willen geven. Europa begint bij de mensen en de Euro pese verdr digingsgemeenschap bij de vraag, welke waarde de rechtsopvolgers van het Duitse rijk in Bonn toekennen aan de eed van trouw van alle soldaten, ook van niet-burgers van deze staat. Hjerover beslist niet Ne derland, doch alleen de staat waar om asyl wordt gevraagd, een republiek waarvoor zulk een vraag niet slechts een proef steen van verstandhouding .is, doch ook een zedelijke kracht proef voor de eigen grondwet, die in dit land toch al strijden moet om haar aanzien." Hoewel er nog geen baan op de Gouwzee is uitgezet, zijn gis teren 4 Volendammers per schaats naar Marken gegaan. Tot nog toe is er een vaar geul opengehouden zodat de postboot van Monnikendam de gewone dienst naar Marken kan onderhouden. Ook De Jonge Jacob, eigenaar kapitein Kes, een boot die ge regeld touristen naar het eiland Marken vervoert, is normaal in de vaart. Direct na de Tweede Wereldoorlog beleefde het communisme in West Europa een periode van betrekke lijke bloei. Allengs echter keerde de bevolking van West Europa zich af van het communisme onder indruk van de machtsontplooiing van de Sovjets in Oost Europa. Thans is er geen land in West Europa waar de communistische partijen zich konden handhaven. Percentueel is de minste terug gang te zien in Frankrijk, Italië, Zwitserland en Nederland. In Frankrijk en Italië is dit te verklaren, omdat in deze landen het communisme ook voor de laatste wereldoorlog al een grote aanhang had. In Nederland en Zwitserland is het feitelijk anders om. De communistische partijen waren in deze landen nooit erg in tel, en waar weinig is kan nu één maal weinig afbrokkelen. Voor geheel West Europa is sedert Wereldoorlog II het com munisme met gemiddeld 35 teruggelopen. De verdediger van de Rosen bergs, die op beschuldiging van atoomspionnage ter dood zijn veroordeeld, heeft meegedeeld, dat het echtpaar Zaterdag pre sident Truman om gratie zal verzoeken. De -politie van Havana heeft in vuurgevechten zes mannen gedood bij een actie tegen „ban- die.en", die ervan worden be schuldigd, moordaanslagen op leden der regering en andere po litici te beramen. Volgens de po litie zouden de betrokkenen ook van plan zijn bomaanslagen te doen en bureaux van dagbladen aan te vallen. O.a. werd de „beruchte ban diet" Mauel Salgodo gedood, die verantwoordelijk wordt geacht voor een grote bankroof. De se cretaris-generaal van de bond van textielarbeiders, Linares, in wiens woning Salgado zich be vond, werd aangehouden. Een bom en een hoeveelheid dyna miet, wapens en munnie zijn in beslag genomen, aldus de politie. De Cubaanse minister van voorlichting, Ernesto de la Fé, zeide in een verklaring, dat pre sident Batista de strijd tegen de „bandieten" meedogenloos zal voeren, die hij een erfenis van „vroegere regiems" acht. De mi nister legde verband tussen de In Philadelphia zijn de haven arbeiders voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden in staking gegaan, kort nadat overeenstemming was bereikt bij de New Yorkse havensta king. „bandietenactiviteit' en de „groe pen te Miami", waarbij hij ver moedelijk doelde op oud-presi dent Carlos Prio Socarras en zijn vrienden, die zich daar hebben teruggetrokken. Socarras gaf on langs te Miami een verklaring uit, waarin hij ontkende een om wenteling op Cuba voor te be reiden. De politie van Havana acht het mogelijk, dat revolutionnai- ren uit het buitenland op Cuba zullen landen. Tengevolge van het ijs is de scheepvaart op het Uselmeer gestremd. Donderdagmorgen zijn slechts 2 vrachtschepen van de rederij Koppe piet veel vertaging bin nengekomen. Een van deze schepen was in het ijs blijven vastzitten, doch kon geholpen door het andere, binnenkomen. Op het IJselmeer is bijna overal middelzwaar en veel drijf sijs. Op sommige plaatsen is het plm. 8 cm dik. Op het buiten-IJ te Schelling- woude, dat één ijsvlakte is, wordt schaats gereden. Volgens te Teheran ontvangen berichten is Ayatoellah Borghai, wiens terugkeer van het vredes congres te Wenen in Koem tot ernstige ongeregeldheden leidde, naar Sjiraz, ten oosten van de Perzische Golf, verbannen. Zondag j.l. raakten communis ten, die Borghai wilden verwel komen, slaags met leden van orthodox-religieuze groeperingen. Borghai's auto werd aangevallen en verscheidene personen liepen verwondingen op. De religieuze groepen eisten hierna, dat Bor ghai binnen 48 uur zou worden uitgewezen. In Koem keert de rust terug. In een olieraffinaderij van de Shell nabij Sheridan in de Ame rikaanse staat Texas heeft zich Woensdag een zware ontploffing voorgedaan, waardoor brand uit brak. De kracht van de ontploffing was tot op 30 km afstand merk baar en te Rock Island, 20 km ten O. van Sheridan, werden mensen door de luchtdruk om vergeworpen. Wegens het gevaar van nieuwe ontploffingen is het gehele gebied afgezet. Op de raf finaderij werkten 2.000 mensen. Blijkens latere berichten zijn vier personen omgekomen en 3 gewond. De eerste ontploffing werd gevolgd door twee kleinere, waarna de brand zich snel over de raffinaderij verspreidde. Volgens berichten in de An tilliaanse pers is voor een be drag van plm. ƒ600.000 aan vuurwerk, rotjes, donderbussen etc. uitgegeven opdat het oude jaar luidruchtig kon worden „afgeduwd" van Curasao. Het bedrag in 1951-1952 daar aan uitgegeven was 493.000. Voor wie deze getallen niet veel zeggen zij opgemerkt, dat Cu rasao een bevolking van plm. 100.000 zielen heeft, zodat grijs aards en babies meegerekend op oudejaarsavond en nieuw jaarsmorgen per hoofd 6 „ver knald" hebben. Het luidruchtig afscheid nemen van het oude jaar is een eeuwenoud gebruik in de Antillen. Slechts in de oorlogsjaren is het nauwelijks gehandhaafd omdat de import van vuurwerk was gestaakt, maar nauwelijks zwegen de ka nonnen of op Curasao, Aruba, Bonaire en de Bovenwinden knalden de rotjes weer. Hoewel er ieder jaar ongeluk ken aan de excessen, al was het graag een einde zou willen ma ken aan de excessen ,al was het alleen maar omdat het geld, daaraan uitgegeven, beter be steed zou kunnen worden, meende een landsminister, dat een verbod van invoer van het vuurwerk een „bloedige revolu tie zou ontketenen". De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Volgens te Parijs ontvangen berichten ziou de Britse regering een plan bestuderen voor nau were samenwerking met het Europese leger, in het bijzonder als dit leger ontdaan zou blijven van supra-nationale instellin gen en meer zou gelijken op een samengaan van geallieerde le gers met aan het hoofd een ge meenschappelijke raad van pre miers of ministers van Buiten landse Zaken om een gelijkge richte buitenlandse politiek van de deelnemende landen te ver zekeren. Een dergelijk samen gaan van Engeland zou de Fran se socialisten in staat stellen het Europese leger te steunen. Britse functionarissen in Lon den konden zich niet indenken, hoe de betrekkingen van Enge land met het Europese leger zouden kunnen worden ver- DOOR LUCIEN LELONG sterkt, tenzij Engeland in feite lid van de gemeenschap zou worden. Toen Engeland in Mei 1952 beloofde de integriteit van de gemeenschap te zullen verzeke ren verklaarde het echter, dat het niet tot de gemeenschap zou toetreden. ZATERDAG 10 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Carillonspel; 8.30 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Orkest; 9.35 Waterstanden; 9.40 Orkest; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Orgel; 12.00 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Orkest; 14.00 Klankbeeld; 14.30 Prijsvraag; 14.32 Orkest; 15.12 Prijsvraag; 15.15 Klank beeld; 15.30 Gram.; 16.30 Prijs vraag; 16.35 Causerie: 16.50 Voor de amateurs: 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Va ria; 18.20 Orgel; 18.35 Gram.: 19.00 Staalkaart; 19.30 Cause rie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.00 Commentaar; 22.15 Amusementsmuziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. EEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN 57) (Nadruk verboden). Toen de bode Almekinders de aanwezigen verzocht plaats te nemen, viel er een stilte in de zaal, waarbovenuit men duide lijk het gegons en rumoer van de mensenmenigte op de Markt kon horen. Corrie, gezeten naast Riek de Ruiter, kneep haar metgezellin in haar arm. Want door de zij deur kwam de burgemeester binnen, gevolgd door De Gooyer, Colverton ende gewaande Clarenbough. „Zie je dat", siste mevrouw Boom tegen Kruiderink. „Waar haalt die vent het lef vandaan om zich nog te vertonen?" „Ik weet het niet", zei Krui derink somber. „Maar ik ben bang voor moeilijkheden". „Moeilijkheden ?w fluisterde mevrouw Boom scherp, „voor hem, ja, maar niet voor ons Hier in mijn tas" en zij knikte veelbetekenend op dit onderdeel van haar garderobe, „zit zijn verklaring, zwart op wit. Én daar praat hij ziel) nooit uit". De burgemeester nam plaats achter de groene tafel. Mr Cla renbough aan zijn rechterhand de Amerikaan aan zijn andere zijde. „Dames en Heren", begon Dikkenburg met een stem die. eerst wat onvast, later helder der werd. „We zijn hier van avond bijeengekomen om af- cheid te nemen van mr Cla- renbough, die we allen kennen. Dat wil zeggen hier pauzeer de hij even ik moet u een onthulling doen". „Aha", fluisterde mevrouw Boom met schitterende ogen. ..De mr Clarenbough, die wij hebben leren kennen, is en (k moet u wel mijn verontschuldi gingen aanbieden voor deze aangelegenheid, wat ik te vrijer kan doen, omdat ik zelf ook in zekere zin slachtoffer geworden benmr Clarenbough is mr Clarenbough niet". tljt Gil. als vocht en tocht Uw vijanden eljn. Uw gevoelige spieren en gewricb» ten waarschuwen U bij elke wisseling In temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak In alle hevigheid op, bederven Uw levens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wrijf Uw rheumatlek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepel met de beroemde AkkeTs Kloosterbalsem, bet middel waarvan men al 3 geslach ten lang tegt: „geen goad to goed." Een gemompel ging door de zaal, dat de burgemeester met een handgebaar onderdrukte. „Mr Clarenbough, de eigenaar van de Clarenbough Chain Sto res, kon hier op de vastgestelde dag niet tegenwoordig zijn; om echter al onze feestelijkheden niet in het water te doen vallen, liad hij een afgezant gestuurd en die afgezant is een landge noot van ons, die jarenlang in Amerika heeft gewerkt en die de goed-Hollandse naam Jonge- jans draagt". „Wat draait die vent de zaak gemeen om!" mompelde Krui derink. „Wacht maar", zei mevrouw Boom en tikte veelbetekenend op haar tas. „Mr Jongejans zal aan de man die wij hebben willen huldigen, volledig verslag uitbrengen van alles, wat hier in Meeldam is gebeurd. Hij zal hem de groeten van onze gemeente overbrengen en hem het diploma en de plaque overhandigen die verge zellen het ereburgerschap van onze stad, dat in de onlangs ge heime gemeenteraadsvergade ring aan mr Clarenbough is aangeboden!" Er klonk applaus maar opeens stond mevrouw Boom rechtop. „Burgemeester „Mevrouw?" De stem van de burgemeester klonk beleef d ver wonderd. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Operatie Cicero. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Operatie Cicero. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Liefde van een front soldaat. Café Van Vliet.Broek hoven, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. Soldaat Boem. „Het spijt me wel, dat ik moet protesteren tegen de gang van zaken hier. Wat u vertelt, is maar gedeeltelijk juist. Inder daad is meneer Jongejans niet mr Clarenbough. Dat was mij bekend en ook andere leden van het comité. Dat weet zo langza merhand de hele stad trou wens". „Ja, de nieuwsdienst schijnt voortreffelijk gewerkt te heb ben", fluisterde Corrie tegen Riek. „Meneer Jongejans is niet meer dan een doodgewone be drieger. Hij kent mr Claren bough niet, heeft hem zelfs nog nooit gezien. Ik kan me voor tellen, meneer de burgemees ter, dat nu uw complotje in het water is gevallen, u er een draai aan probeert te geven, om geen onsterfelijk belachelijk figuur te slaan. Maar voor mij is de waarheid nummer één en ik protestper er tegen, dat hier zo met de waarheid wordt gesold. Ik verzoek de heren van de pers, hier tegenwoordig, daarvan no ta te nemen". „Dergelijke verzoeken kunt u aan mij. als leider van de bij eenkomst overlaten", merkte de burgemeester scherp op. „Bent u uitgesproken, mevrouw Boom?" (Wordt vervolgd). HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gymnastiek; 7.30 Gew. mu ziek; 7.45 Een woord voor de dag; 3.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Gr.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13 20 Lichte muziek; 13.40 Ork. 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gr.' 14.20 Eng. les; 14.40 Voor dé amateurs; 15.15 Kunst; 15.55 Orkest; 16.20 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte mu ziek; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Piano; 18.40 Regeringsuitzend.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Overzicht; 19.30 Gram.; 20.20 Causerie; 20.40 100 Jaar krom staf; 21.00 Gev. programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Lichte niuz.; 22.30 Wij luiden de Zon dag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Es peranto; 23.22 Sport; 23.30 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Piano- 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse muziek; 14.00 Orkest; 14.40 Gr.; 15.00 Muziekkroniek16.00 Gr.' 16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws 17.10 Gram.; 17.30 Orkest; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.15 Morderne tijden; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. HINDERWET Burgemeester en Wethouder» van TERNEUZEN; maken bekend, dat bij hen ls ingekomen en ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de FA. GEBRS. VAN DER POEL, Donze Visserstraat 118, Terneu- zen, om vergunning tot het op richten en inwerkingstellen van een timmerwerkplaats met elec- tromotoren in het perceel, kad. bekend gemeente Terneuzen, sectie C no. 5212 en gelegen aan de Tramstraat. Op Donderdag 22 Januari a.s. des namiddags om 3 uur zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende 3 dagen vóór het bo vengemelde tijdstip, op genoem de secretarie kennis nemen van de terzake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in artikel 7 der Hinderwet bedoelde zitting verschenen be langhebbenden. Terneuzen, 8 Januari 1953. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, P. Teilegen, voorzitter. A. J. Dees, secretaris. t

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5