Onrust in Tokio over de plannen van Elsenhower Interpellatie over de ontvluchting der oorlogsmisdadigers Sn Kenya worden galgen opgericht Zal Tsjang Kai Sjek op het vasteland een landing uitvoeren De koninklijke vacantiegangers DE STRIJD IN INDO-CHINA Er hebben hersens achter gezeten Nederlands vissersvaartuig in nood Aanvaring voor IJ muiden WEERSVERWACHTING HOOGWATER NA 8 JAAR. ZON-en MAANSTANDEN Hoeveel radioluisteraars telt Nederland WOENSDAG 7 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2234. De „Willem Ruys" en de „Oranje in aanvaring Dood en ellende in 's werelds mooiste land Eerste Kamer Frankering bij abonnement: Ter neuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pel advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertemies: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het Franse blad „La Tribune des Nations" meldt: De plannen van generaal Eisen hower voor het Verre Oosten en de geheime plannen van gene raal Mac Arthur vormen in To kio nog steeds het gesprek van de dag. De Engelse kringen in de Japanse hoofdstad zijn van mening, dat er van deze plannen nog niet veel vaststaat. Wel is men er van overtuigd, dat het leger van Tsjang Kai Sjek in deze eventuële plannen een rol zal spelen. Enkele jaren geleden, zo is in Tokio de algemene opvatting, zou een landing van deze troepen op het Chinese vasteland een goede kans van slagen gehad hebben, mits Amerika zich hierachter had gesteld. Maar deze verwach tingen zijn gedevalueerd, zoals het geld van Formosa zelf gede valueerd is 1 ook al houdt men vast aan een fictieve koers. Maar in elk geval is men nog wel van mening, dat een landing van de troepen van Tsjang een bepaalde verlichting voor de Amerikaanse troepen op Korea zou kunnen betekenen. Generaal Eisenhower is bij zijn recente be zoek aan Korea zelfs zover ge gaan, dat hij gezegd heeft, dat het ook een verlichting voor de toestand in Indo-China zou kun nen betekenen. Maar deze me ning van de Amerikaanse gene raal heeft de Britten en de wei nige Fransen in Tokio slechts doen glimlachen. De Fransen zouden daar n.l. bijvoorbeeld op kunnen antwoorden, dat men nog nooit Chinezen heeft aange troffen onder de troepen van de Vietminh. Toch schijnt dit voor lopig het enige plan te zijn, dat men werkelijk ernstig wil bestu deren. De Amerkiaanse presi dent-generaal zou zich op deze wijze aan de twee formules kun nen houden, waaraan men zich de laatste tijd zo gaarne al is het alleen maar formeel houdt: le. Geen uitbreiding van het conflict; -2e. Ontlasting van het Koreaanse front. Bovendien zou men zo tegemoet komen aan de oplossing, die de toekomstige Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, pan de hand heeft gedaan: „De Aziaten tegen de Aziaten". In Tokio houdt men ernstig rekening met deze Amerikaanse plannen. Wanneer een landing op het Chinese vasteland door Tsjang uitgevoerd zou worden, zou dit betekenen, dat „de druk aan het Koreaanse front ver sterkt zal worden". De militaire deskundigen van Tokio verhelen niet, dat zij bang zijn, dat bij zo'n versterkte druk plotseling uit Noord-Korea een militaire luchtmacht zou kunnen opstij gen, waarvan men de omvang niet kent en die daarom voor de generale staven in het Verre Oosten een bron van grote be zorgdheid is. Het enige, wat men dus van de maar zeer ten dele gepubliceerde plannen van Eisen hower kan zeggen, is, dat er nu reeds in Tokio critiek op bestaat en een gevoel van onrust alom te besipeuren is! H. M. de Koningin en haar gezelschap hebben Maandag Lech en Zurs bezocht. Zij heb ben de Kriegerhorn beklommen en zijn daarna op ski's afge daald. Volgens een bekendmaking van de generale staf van de strijdkrachten van de Franse unie hebben 2 compagnieën van het Vietnamese leger in de om geving van Phantiet, 160 km ten Oosten van Saigon, een afdeling van de Vietminh met succes aangevallen. De troepen van de Vietminh moesten zich terug trekken. Ook maakte de generale staf bekend dat een afdeling bom menwerpers van het type B-26 een belangrijke munitieopslag plaats van de Vietminh, in de omgeving van Tan Ky, 200 km ten Z. van Hue, vernietigde. De motorschepen „Oranje" van de N.V. stoomvaart mij Ne derland en de „Willem Ruijs" van de Kon. Rotterdamse Lloyd N.V. zijn Maandagnacht in de Rede Zee ter hoogte van Port Soedan met elkaar in aanvaring geweest. Beide schepen hebben vrij ernstige schade opgelopen. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan.'Beide schepen vervolgen met vermin derde vaart hun reis. De Willem iRuijs wordt Donderdag te Suez verwacht. Kenya heeft de naam het mooiste land ter wereld te zijn, aldus de Britse „Illustrated". Thomson's Falls is één van de prachtigste plaatsen van Ke nya. Het stadje met zijn 100 blanken ligt 9000 voet hoog, precies op de evenaar. Aan de Oostkant ziet men de berg Ke nya oprijzen. De Mau Mau-op- stand heeft een grimmige ver andering in het land teweegge bracht. Een Brit werd hier ge dood en zijn vrouw gewipnd en als repressaille werden Kikuyu's in een gebied van 250 vierkante mijl weggedreven, hun hutten werden verbrand. Er leeft een diepe haat hier naast de prach tige Thomson watervallen, die regenbogen in het zonlicht to veren. Symbool van de haat is Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur zijn de treiler KW 76 „Excel sior 3" uit Katwijk en de kust vaarder „Frederik" uit Kampen op zeven mijl buiten de kust bij IJmuiden met elkaar in aanva ring geweest. De kustvaarder is later gezonken, maar de beman ning van zeven koppen is gered. Gistermiddag om 5.17 uur sein de de „Excelsior 3" in zinkende toestand te verkeren. Het schip vroeg onmiddellijke assistentie van een reddingboot en van een sleepboot. De reddingboot „Neel- tje Jacoba" is daarop uit IJmui den uitgevaren, evenals een sleep boot. Inmiddels had de „Excel sior" de bemanning van de „Fre derik" aan boord genomen. Later zijn deze mensen echter overgestapt op een passerende Duitse coaster, de „Libelle." medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Aanhoudende vorst. Veranderlijke bewolking met plaatselijk wat lichte sneeuw. Meest matige oostelijke wind. Overwegend lichte vorst. DONDERDAG 8 JANUARI. Het Katwijkse vaartuig zette daarop, begeleid door de „Neel- tje Jacoba" en de sleepboot, koers naar IJmuiden, waar het nog steeds in zinkende toestand omstreeks 7 uur aankwam. De reddingboot uit Egmond aan Zee, de „President Steyn," die ook nog was uitgevaren, behoef de geen assistentie te verlenen. De „Excelsior" is eigendom van de visserijmaatschappij „Kenne- merland" te Katwijk. Schipper is de heer C. Plug uit Katwijk. De „Frederik" is eigendom van de reder G. Reumer te Kampen. Kapitein is de heer Timmerman uit Tamineau (België). Het schip mat 520 ton of 366 brt en was met een lading graan onderweg van Denemarken naar Antwer pen. Over de oorzaak van de aan varing was gisteravond nog niets bekend. De directeur van de vis serijmij „Kennemerland" noem de het een mysterie. Op het tijd stip van de aanvaring begon het schemerig te worden, doch er hing geen mist. De schipper van de „Excelsior" heeft over het voorgevallene geen woord willen zeggen. Ook zijn be manningsleden had hij nadruk kelijk verboden iets over het ge beurde los te laten. Zelfs tegen de opvarenden van de „Neeltje Jacoba" heeft schipper Plug, die nogal overstuur was, niets wil len vertellen over de aanvaring. de galg, die bij de gevangenis is opgesteld, vlak naast de - plaatselijke renbaan. Duizenden Kikuyu's zijn in open trucks hier naar toe gebracht. De man nen zijn op de binnenplaats van de gevangenis ondergebracht en de vrouwen en kinderen zoeken 's nachts beschutting in de ren stallen. Het oprichten van deze galg heeft scherpe critiek in Enge land veroorzaakt, waar pu blieke executies bijna een eeuw geleden reeds verboden werden. In Nairobi heeft het oudste lid van de wetgevende raad van Kenya, de 78-jarige oude kolo nel Ewart Grogan zijn ideeën hierover als volgt tot uitdruk king gebracht: „Hang de Kikuyu's met groe pen van 25 in het publiek op en zendt hen, die hiervan getuigen waren terug naar de Kikuyu- reservaten om het vreugdevolle nieuws te verspreiden". Een soortgelijke houding vindt men veel onder de blanken in Kenya. De galg bij Thomson's Falls, die zich grauw en strak tegen de bomen aftekent, wordt als de juiste methode be schouwd als de enige goede methode om schrik te zaaien. Vier leden van de Mau hebben reeds aan de galg gehangen. Officieel heten de executies niet in het openbaar te geschieden, want er is een soort onheininkje rond de galg gemaakt; doch men kan zich licht voorstellen, dat de omringende negers nog meer dan genoeg van de uitvoe ring van de vonnissen merken. De gouverneur Lyttleton heeft beloofd dat er landhervormin gen in Kenya zullen komen, als mede loonsverhogingen en uit breiding van de sociale diensten. Als het kalf verdronken is..'.. Maar de galg bij Thomson's Falls blijft staan en doet zijn gruwelijk werk! Volgens een nader ontvangen telegram van kapitein C. C. Goe- dewaagen, de gezagvoerder van de „Willem Ruys", is het voor schip van de „Willem Ruys" bo ven de waterlijn aan stuurboord zijde niet onaanzienlijk bescha digd. Het achterschip liep lichte averij op. De „Willem Ruys" heeft intus sen op weg naar Suez haar aan vankelijk gemelde snelheid van 15% mijl reeds weer opgevoerd tot 18 mijl. Ruim een en vijf ma ken een weinig water, dat echter door de pompen gemakkelijk kan worden bijgehouden. De stemming onder de passa giers was uitstekend. Twee technische deskundigen van de Rotterdamsche Lloyd ver trekken vandaag per vliegtuig naar Port Said om de schade op te nemen en te beslissen, wat er verder moet worden gedaan. De „Willem Ruys" is met onge veer 600 passagiers op weg van Djakarta naar Rotterdam. Het schip vertrok op tweede Kerst dag uit Tandjong Priok. v.m. n.m. Breskens 6.39 7.07 Terneuzen 7.14 7.42 Hansweert 7.54 8.22 Walsoorden 8.04 8.32 6 7 8 9 10 ZON 8.47 16.45 8.47 16.46 8.46 16.48 8.46 16.49 8.45 16.50 MAAN 23.49 11.05 11.16 1.00 11.27 2.14 11.42 3.31 12.01 DE RUSSISCHE JOURNALIST ELIJFT IN HECHTENIS. Na de verdachte te hebben ge hoord, heeft de Haagse recht bank in de raadkamer gevangen houding van de Russische jour nalist Pissarev voor de tijd van 30 dagen bevolen. Deze dertig dagen gaan in na afloop van het thans lopende, door de rechter-commissaris ge geven bevel tot bewaring. De weduwe van Fumimaro Ko- noye, de vroegere Japanse min.- president heeft voor het eerst in bijna 8 jaar bericht ontvan gen van haar zoon, prins Fu- mikata Konoye, die in de twee de wereldoorlog door de Russen in Mandsjoerije krijgsgevangen werd gemaakt. In zijn brief, die vanuit Wla- diwostok was verstuurd en me vrouw Konoye door tussenkomst van het internationale Roode Kruis bereikte, verzocht de prins zijn moeder hem zo spoe dig mogelijk levensmiddelen pakketten te sturen. De Japanse regering heeft reeds enige tijd geleden bekend gemaakt, dat er zich nog onge veer 300.000 Japanners in Rus sische en Chinees-communisti sche krijgsgevangenkampen be vinden. De Russen beweren dat zij alle Japanse krijgsgevange nen, met uitzonderng van 200 oorlogsmisdadigers, gerepa trieerd hebben. De naam Ko noye komt echter niet op de lijst van oorlogsmisdadigers voor. De heer In 't Veld heeft giste ren de ministers van justitie en van buitenlandse zaken geïnter pelleerd over de ontvluchting van een zevental gevangenen uit de strafgevangenis te Breda en de ontvangst, welke deze veroor deelden in Duitsland hebben ge noten. Er is grote belangstelling op de gereserveerde en publieke tribunes. Ook enige Tweede Ka merleden zijn aanwezig. Voorts hebben op de gereserveerde tri bune o.a. plaats genomen de directeur-generaal van het ge vangeniswezen mr. E. Lamers, de substituut-officier van justitie te Breda, mr. J. P. Hustinx, en de directeur van de strafgevan genis te Breda, de heer R. B. Broekaart. Aan de regeringstafel zijn ge zeten de ministers Donker, Beij- en en Luns. De heer In 't Veldt (Arb.) stelt vast, dat zelden een ontvluch ting zoveel beroering heeft ge wekt als deze. De reactie van het publiek is anders dan bij vorige ontvluchtingen, temeer daar het nu zeven gevangenen betreft. Spr. herinnert aan de berich ten over de uitbraak van Gerrit de Stotteraar; van een ernstige beroering was toen geen sprake. Nu is er beroering en veront rusting, z.i. omdat deze ont vluchting wakker roept wat in de bezettingsjaren is geschied. Spr. herinnert aan de misdaden van Van der Neut, Polak, K. C. Faber, Touseul, Bikker, Borgers en De Jonge, die merendeels ver oordeeld waren tot de doodstraf en wier straf gewijzigd is in levenslang, hetgeen aan een paar reeds was opgelegd. Ons rechtsgevoel komt er tegen op, dat de grote zonde dezer mensen niet wordt geboet. Wij gunnen hun niet dat zij vrij rond lopen. Spr. meent dat moeilijk de in druk kan worden weggenomen, dat er fouten zijn gemaakt. We lezen van vertrouwensposities en daarover verwondert spr. zich. Uit krantenberichten blijkt, dat verscheidene organisaties werk zaam zijn; o.m. wordt de ont vluchting geschreven op reke ning van een illigale organisatie in Duitsland. Er bestaat een vrij a,ctieve groep oud-N.S.B.'ers waarop scherp dient te worden toegezien. Gezien de onrust, welke is ge wekt, is het noodzakelijk, dat een herhaling wordt voorkomen. Bij de interpellatie over Willy Lages is tot uiting gekomen, dat levenslang levenslang moet blij ven. Daarbij komt thans de gemak kelijke wijze, waarop men blijk baar de grens kan overschrijden. In West-Duitsland is het toch an ders gesteld dan in Oost-Duits- land, maar men kan grensgan- gers toch bezwaarlijk toelaten op grond van hun simpele medede ling dat zij politieke vluchtelin gen zijn. De heer In 't Veld legt dan de minister van Justitie en de mi nister van Buitenlandse Zaken 'n aantal vragen voor. MINISTER DONKER SPREEKT De minister van Justitie, de heer Donker, geeft een relaas van de gebeurtenissen. Op de avond van de Tweede Kerstdag zijn om 19.15 zeven gevangenen uit de gevangenis te Breda ont snapt. Drie hunner deden dienst als stoker en genoten een zeke re vrijheid van beweging. Dit bracht mee, dat zij de ontsnap ping hebben kunnen voorberei den. Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Jan. 1953 1.727.845 tegen 1.719.435 op 1 December 1952. Op 1 Decmber waren er 487.135 aangeslotenen op het rijksradio- distributienet tegen 485.875 op 1 November 1952. De minister schetst de toe stand in de stookkelder, waaruit de gevangenen door verbreking van een rooster en een slot kon den verdwijnen. Op genoemd tijdstip kwamen de gedetineerden uit het recrea tielokaal naar het „vlak" in de koepel, waar 'n filmvoorstelling zou worden gegeven. In groep jes moeten de ontsnapten zich naar de kelder hebben begeven. De drie gedetineerden die als stoker fungeerden konden dat gemakkelijk doen; de anderen hebben zich ongemerkt bij hen gevoegd, hetgeen verklaarbaar wordt als men bedenkt, dat het donker was. Buiten de koepel was geen be waking, omdat alle gedetineer den in de koepel aanwezig moe ten zijn. Enige minuten na de aanvang der filmvoorstelling heeft een gevangene een bewaker medege deeld, dat er een ontvluchtings poging zou worden ondernomen. De bewaker waarschuwde de ad junct-directeur en aanstonds werden bewakers naar buiten gezonden. Men vond niets en nam aan, dat men niet over de muur kon zijn gekomen. In een speciaal ingelaste pauze is een telling gehouden, waarbij de ver missing der gevangenen bleek. Om 21.50 uur heeft de hoofdm specteur der Bredase recherche, de heer Vossenaar, zich naar de gevangenis begeven. Marechaus see en rijkspolitie zijn gewaar schuwd en om 22.55 uur is een telexbericht aan de politiebu- reaux gezonden. Voorts zijn ent ge andere instanties gewaar schuwd. Uit het verhoor van de gedetineerde, die de mededeling over een ontvluchtingspoging had gedaan, bleek dat de zaak goed was georganiseerd en dat men contact had met de buiten wereld. Niets wijst erop, dat een lid van het personeel bij het geval betrokken is geweest. Het contact met buiten was mogelijk door de gebruikelijke bezoeken. Verschillende bekende adressen zijn aanstonds nage gaan, doch zonder resultaat. Met hef buitengewoon opspo ringsblad is het ook niet erg voorspoedig gelopen. Er waren strubbelingen met het drukken en het werd pas 's Maandags per post bezorgd. De minister heeft toevallig van een buitenstaander van de ont vluchting gehoord. Hij is toen 's Zaterdags aanstonds naar Bre da gegaan. Hij heeft enige maat regelen genomen, zoals het uit loven van een beloning en een waarschuwing aan de politie in het buitenland. De grensoverschrijding is te voet geschied. Toen zij waien aangehouden, zijn ze voor een Duitse ambtenaar geleid. Dat was een gewezen S.S.'er. Wegens illegale grensoverschrijding zijn ze door een alleenrechtsprekende rechter veroordeeld tot 10 maik boete. Deze boete kon worden voldaan in Nederlands geld. Het hoofd van de vreemdelin gendienst is naar Duitsland ge stuurd om de ontsnapten terug te halen. Dat was niet mogelijk, omdat de zaak inmiddels op ho ger niveau was gekomen. Op 29 Dec. heeft spr. opdracht gegeven de gevangenis te Breda scherp te bewaken, omdat het vermoeden van een organisatie was opgekomen. Ook in de ge vangenis zijn nadere maatrege len genomen. O. m. is een greep van 25 man rijkspolitie te Breda gestationneerd. Ze zijn o.a. toe gerust met traangas. Wil men definitieve maatrege len treffen, dan zijn daar grote kosten aan verbonden. De directeur heeft een aantal maatregelen van interne aard ge troffen om een herhaling onmo gelijk te maken. Beslissend is geweest de eerste reactie, nadat de tip was gege ven. Er is geen zekerheid, hoe laat het bericht de directeur be reikte. Dat was de mededeling van de bewaker, welke inhield dat er een ontvluchtingspoging zou worden gedaan. Op dat ogen blik meende men, dat er niemand buiten de koepel kon zijn. Bij de telling heeft men sigaretten uit gereikt, waardoor kon blijkt n, dat er zeven mannen afwezig waren. Er bleven zeven sigaret ten over. Het is heel gemakkelijk achter af de beslissingen van de directie te critiseren. De minister echter komt tot de conclusie, dat men de directeur, die een der beste directeuren is, niet al te hard mag vallen. De minister constateert, dat de piketdienst van de rijksidentifi- catiedienst onvoldoende werkte, dat men voor het opsporingsblad een andere drukker (in Utrecht) moest inschakelen, omdat de landsdrukkerij gesloten was en voorts dat foto's en signalemen ten blijkbaar niet op dezelfde plaats aanwezig zijn. De beloning had eerder uitge loofd moeten zijn en door de ra dio had eerder mededeling moe ten zijn gedaan. Wat het contact met de buiten wereld betreft heeft men kun nen nagaan, dat een broer van een der ontsnapten kort te voren op bezoek is geweest. De minister deelt verder mede, dat hij weef wie de drie helpers zijn geweest. „We kennen de auto's". De hulpverlening is op gehelderd. De wet laat geen voor lopige hechtenis toe. Spr. zegt voorts, dat er her sens achter hebben gezeten. Er kunnen organisaties bestaan, die zich met dit soort zaken bezig houden. De sensationele verhalen in de ochtendbladen acht spr. be paald onjuist, temeer daar ze ook onlogische conclusies bevatten. Komende tot een beschouwing over het gevangeniswezen zegt de minister zich er over te ver heugen, dat hij de Duitse oor logsmisdadigers heeft doen over brengen naar Breda. Ware dat niet gebeurd, dan zou het moge lijk zijn geweest, dat in Norger- haven een paar autobussen voor reden en de hele Duitse bevol king naar Duitsland had gereden. Met het oog op het overbren gen der Duitsers naar Breda zijn extra maatregelen genomen voor deze gevangenis, die voor de be waking toch al goed voorzit n was. In Breda is een uiterst moei lijke situatie geschapen. De 180 tot levenslang veroordeelden hebben geen enkel uitzicht. Ze mogen geen gunstiger posities krijgen dan de andere veroor deelden. Deze situatie stelt hoge eisen aan de directie. De maatregelen voor de ge vangenis te Breda zullen al grote kosten vergen. Spr. denkt b.v. aan de opstelling van mitrailleur posten op de muren van die ge vangenis. Spr. merkt op, dat er veel sen satie is gemaakt over deze ont snapping. Er is gezegd, dat et- massa's politieke delinquenten in Duitsland rondlopen. Hij deelt mede, dat sedert 1945 202 man zijn ontvlucht. De laatste twee jaar toen er dus geen kam pen meer waren zijn er maar zeven ontsnapt, waarbij dan de ze zeven nog komen, in totaal veertien. Er is verband gelegd tussen deze ontvluchting en de moder nisering van het gevangeniswe zen. Dat heeft de minister zeer betreurd. De bezoekregeling in Breda zal worden veranderd. Een film voorstelling voor deze bevolking vindt hij niet toelaatbaar. Maar sarcastische opmerkin gen zoals hij gelezen heeft kan hij niet waarderen. Het toezicht op bezoek en cor respondentie is verscherpt. De kwestie der organisaties van gewezen N.S.B.-ers heeft sprekers volle aandacht. Minister Beyen verwijst voor wat de grensoverschrijding be treft naar het antwoord van zijn ambtgenoot. De vluchtelingen hebben zich blijkbaar beroepen op het asylrecht, waarop de Duitse rechter is ingegaan. Het is goed internationaal ge bruik, dat rekening wordt gehou den met nabuurstaten op het stuk van grensoverschrijding. Een onderzoek bij ihegale grens overschrijding naar antecedenten is gebruikelijk. Er is thans een intensieve ge- dachtenwisseling met de Duitse bondsrepubliek gaande en ver wacht mag worden, dat deze van invloed zal zijn bij voorkomende gevallen. De bezettingsautoriteiten heb ben nog bepaalde zeggenschap. In Duitsland is een beyel tot de opsporing en inhechtenisneming uitgevaardigd. De bezettings autoriteiten zijn ingelicht, doch er is geen beroep op hen gedaan. De Nederlandse regering heeft het vertrouwen, dat de Duitse politie alle krachten inspant om de ontsnapte misdadigers in han den te krijgen. De heer In 't Veld (Arb.) be tuigt zijn erkentelijkheid voor de uitvoerige uiteenzetting van de minister en de openhartigheid, waarmede hij dat heeft gedaan. Spr. meent, dat in het regime bepaalde verbeteringen moeten worden aangebracht. Er zal ook wijziging komen in de vertrou wensposities der gedetineerden. De directie moet er voortdu rend op bedacht zijn, dat er ont snappingspogingen kunnen wor den gedaan. Spr. kan niet de in druk van zich afzetten, dat men niet met één fout heeft te doen, maar met een opeenstapeling van fouten. Hij wil het personeel niet te hard vallen, maar hij meent dat aanstonds na de tip alarm had moeten worden geslagen. Al les heeft even lang geduurd

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1