Mau-Mau activiteit in Egypte? Het Europese leger De toestand In Korea Offensief derV.N. komst? Minister Suurhofl sprak in Amersfoort Brit in de Kanaalzone doodgestoken Churchills bezoek aan de Ver. Staten De werkzaamheden van Amerikaanse burgers bij de Ver. Naties De salarissen van Amerik. regeringsfunctionarissen buiten de Ver. Staten Taft republikeins fractie leider in de Senaat Toespraak van generaal Juin Liberale Internationale zendt telegram aan generaal Eisenhower Spoorwegongeluk in Korea Brits verslag over bijeenkomst Navo-raad Spanje en de Ver. Naties WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN PUROL GENEEST [•I'llAHAAJ Koningin ontving vrienden in koninklijke trein S.s. „Waterman" met troepen naar Suriname en Korea Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 5 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2232. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Adverteniies: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Een Britse militaire woordvoer der te Cairo heeft verklaard, dat Vrijdag het lijk van een burger lijke employé van het ministerie van luchtvaart in een der buiten wijken van Ismailia, in de Ka naalzone, gevonden is. De em ployé, John Stratchan Thomson, had een aantal dodelijke messte ken. De woordvoerder zeide, dat de Britse militaire politie teza men met de Egyptische politie een onderzoek heeft ingesteld. Alle troepen onder Brits bevel moeten voortaan na zonsonder gang binnen blijven. Hij ontkende, dat de dood van Thomson een gevolg was van Mau-Mau-activiteit, zoals het blad „Al Ahram" had verklaard. Er is geen Mau-Mau-activiteit in de Kanaalzone. Het aantal Kikoe- joes in het Britse Oost-Afrikaan se contingent is uiterst gering, zo zeide hij. Het bericht, als zou een officier door leden van de Mau-Mau vermoord zijn, noemde hij een verzinsel. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" is in de Zuid-Ooste lijke gebieden van Soedan Mau- Mau-activiteit begonnen. De Egyptische minister van staat Fathy Radwan heeft ver klaard, dat de belangrijkste mi litaire en politieke adviseur van' premier Naguib, kolonel Gamal Abdel Nasser, „de algemene nei- Van gezaghebbende zijde wordt te Londen vernomen, dat min.-president Churchill Dins dag en Woensdag a.s. een ont moeting zal hebben met de hieuw gekozen Amerikaanse president, generaal Eisenhower. Donderdag d. a. v. zal Chur chill een beleefdheidsbezoek brengen aan president Truman. Hij wordt heden te New York verwacht. NIEUW EN UITGEBREIDER CNEERZOEK De Amerikaanse procureur- generaal, James McGranery, heeft opdracht gegeven dat een nieuwe en op bredere basis sa mengestelde federale grote jury een onderzoek zal instellen naar het werken van politiek onbe trouwbaar geachte Amerikaanse burgers bij de Ver. Naties. Als gemeld, zijn in de afgelo pen weken 31 Amerikaanse werknemers der Ver. Naties, op grond van communistische ge zindheid, hetzij ontslagen, het zij op andere wijze van hun werkzaamheden voor de inter nationale organisatie ontheven. De democratische senator Johnson, voorzitter van een speciale commissie van onder zoek van het Amerikaanse con gres, heeft te Washington ver klaard, dat de hoge salarissen en de luxueuze levenswijze van Amerikaanse regeringsambte naren buiten de Ver. Staten de commissie met ontzetting had den vervuld. Hij zeide dat ongeveer de helft van het kwart millioen in het buitenland werkzame ambtena ren moet worden ontslagen. Verder deelde hij mede dat som mige functionarissen, die in du re flats wonen, een huisperso neel van 3 of 4 personen heb ben. Typistes verdienen 6000 dollar jaarlijks, aldus Johnson. Leden van de commissie deel den verder mede, dat vele Ame- ïikaanse functionarissen zes maanden of zelfs langer door de Amerikaanse regering waren betaald, voor zij hun werkzaam heden verrichtten of zelfs maar wisten wie hun onmiddellijke chefs waren. De commissie van onderzoek maakte een reis van 7 weken door Europa en Noord-Afrika. De republikeinse senatoren hebben eenstemmig senator Ro bert Taft gekozen tot hun frac tieleider. ging omschreef," toen hij korte lings zeide, dat de Egyptenaren hun toevlucht zouden nemen tot guerilla-oorlog, als de Britten zich niet uit de zóne van het Su- ezkanaal zouden terugtrekken. „Dit was niet de eerste verkla ring in deze geest van een mili taire autoriteit", zo voegde hij er aan toe. Deze politiek werd nog scherper omschreven in ver trouwelijke pamfletten van de „Vrije officieren." (Deze groep stiet indertijd ko ning Faroek van de troon en hielp Naguib aan de macht. De meeste leden van die groep zijn thans stafofficieren van het le ger.) In diplomatieke kringen, seint Reuter uit Londen, ziet men in de verklaring van Nasser, die tevens stafchef is, een officiële onderschrijving van de verkla ring van de stafchef. Men neemt aan, dat de Britten hierin een aanleiding zien tot een officiële démarche. Reuter tekent hierbij aan, dat de Britse ambassadeur Steven son en premier Naguib thans be sprekingen voeren over de Soe dan. Naar men verwachtte, zou den onderhandelingen worden gevoerd over het Britse garni zoen in de zóne van het Suez- kanaal, zodra over de eerste kwestie overeenstemming was bereikt. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de ministeriële verklaring in Cairo te Londen een „buitengewoon slechte indruk" had gemaakt. „Wij wensen niet in een pole miek te treden, zolang wij be langrijke onderhandelingen met de Egyptische regering voeren. Opmerkingen als die van de mi nister van staat zijn er niet op gericht bij te dragen tot het wél slagen van de besprekingen." Naguib heeft indertijd de voet sporen van zijn voorgangers ge drukt door de evacuatie van de Britse troepen te eisen. Enge land echter en de landen van het Atlantisch pact hopen, dat een compromis gevonden zal worden door het inschakelen van Egyp tische troepen. Napr van betrouwbare zijde wordt gemeld, is Groot Brittan- nië bereid dan het merendeel van Zijn troepen uit de zóne terug te trekken. Reuter meldt verder uit Lon den, dat op hoog niveau volko men overeenstemming tussen Engeland en Amerika is bereikt over de te volgen politiek in het Midden-Oosten. Heden worden op het Foreign Office de besprekingen hierover hervat. Hieraan neemt onder meer deel Henri Byroade, hoofd adviseur voor zaken betreffende het Midden-Oosten bij het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken. VOORSPELLINGEN VAN EGYPTISCH BLAD. Het onafhankelijke Egyptische blad „Akhbar el Yom" schrijft, dat Egypte in 1953 een republiek zal worden met generaal Naguib, de huidige premier, als eerste pre. sident. Generaal Naguib zou ver scheidene landen bezoeken en be langrijke politieke resultaten be reiken. Verder ziet het blad een verergering van de economische crisis in Egypte in het verschiet, die beslissende maatregelen zal vergen. „Er zullen nieuwe gezich ten op het politieke toneel ver schijnen." Met betrekking tot de Brits- Egyptische verhouding, zegt het blad, dat Engeland in het begin van dit jaar zal voortgaan met „zijn politiek van uitstel." Later zou Engeland echter zijn houding „onder de druk van de Egyptische openbare mening" moeten wijzi gen. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9' terneuzeJi onder medisch toezicht gedipl. haarkundige toiletartikelen, parfume- betere rieën. DR BUCHMANS NIEUWJAARSBOODSCHAP. Tijdens de conferentie voor mo rele herbewapening te New Del hi heeft dr Frank N. D. Buch- man een nieuwjaarsboodschap tot de wereld gericht. Dr Buch- man zeide: „Mensen hongeren naar brood, vrede en hoop op een nieuwe we reldorde. Een volk, waar ieder genoeg om de ander geeft en aan de ander geeft, zodat ieder ge noeg hééft, zal het voorbeeld zijn voor een nieuwe sociale en econo mische orde voor deze en alle toekomstige generaties. Een volk, dat zelf in vrede leeft, zal vrede brengen aan de wereld. Een volk dat aan „wat juist is" de eerste plaats inruimt in per soonlijk, industrieel, politiek en nationaal leven, zal de volgende historische stap van vooruitgang en bestemming voor de hele mensheid inleiden. De wereld wacht vol spanning om te zien wat God doen kan in, door en voor een volk dat zich geheel aan Hem gegeven heeft". Veldmaarschalk Alphonse Juin, inspecteur-generaal van 't Fran se leger en opperbevelhebber van de Midden-Europese landsector van de SHAPE (Supreme head quarters allied powers in Euro pe) heeft Zaterdag in een toe spraak in de universiteit van Straatsburg verklaard, dat. het verdrag betrefffende het Euro pese leger wijziging behoeft, al vorens men het ratificeert. Het verdrag is met het oog op zijn samengesteld karakter niet ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen De liberale internationale, Za terdag te Amsterdam in zitting bijeen, heeft de aanstaande pre sident van de Verenigde Staten, generaal Eisenhower, het volgen de telegram gestuurd: „Het uitvoerend' comité van de liberale internationale, waarvan deel uitmaken: de liberale partij van België, de „linkse" partij van Denemarken, de „radicale linkse" partij van Denemarken, de radicale partij van Frankrijk, de liberale partij van West-Duits- land, de liberale partij van Grie kenland, de liberale partij van Italië, de democratische partij van Luxemburg, de volkspartij Ondanks de minder goede weersomstandigheden weinig zon, veel sneeuwval en koude gaan de skitochten van H.M. de koningin, de prinsessen en het overige reisgezelschap regelma tig door. Prinses Irene, geheel hersteld van haar verkoudheid, neemt daaraan ook weer deel. Gistermiddag heeft de konin gin aan een achttal oude vrien den, die een deel van het jaar in Sankt Anton wonen en bij wie zij dezer dagen een bezoek had afgelegd, een thee aangeboden. De ontvangst werd gehouden in de koninklijke trein die in Sankt Anton gestationneerd is. Gister avond hebben de koningin, de prinsessen en het overige reisge zelschap tezamen met de andere hotelgasten in de bierkelder van hotel Post een voorstelling van een goochelaar bijgewoond. van Zweden, de radicaal-demo cratische partij van Zwitserland, de liberale-democratische partij van Zwitserland, de liberale partij van het Verenigd Koninkrijk in zitting bijeen te Amster dam op 3 Januari 1953, zendt u zijn oprechtste wensen voor de succesvolle vervulling van de moeilijke taak die voor u ligt als president van de Verenigde Sta ten van Amerika. Het uitvoerend comité geeft uitdrukking aan de hoop, dat u, de aanstaande president, een po litiek zult begunstigen, die erop is gericht de omvang te vergro ten van handel tussen de vrije naties door het verlagen van de tarieven en het bevorderen van vrij verkeer van mensen en ka pitaal, hetgeen een wezenlijke waarborg voor de welvaart der naties is, die hen in staat zal stel- len samen te werken met waar digheid en wederzijdse eerbied, Het uitvoerend comité neemt van zijn kant op zich de liberale partijen te vragen bij de rege ringen van hun landen de nadruk te leggen op de noodzakelijkheid vastbesloten te koersen naar op heffing van controle op deviezen en van andere instellingen, die de internationale handel beper ken. Het uitvoerend comité verze kert u te geloven, dat voor een volledig succes van de verdedi- gingspolitiek, gebaseerd op het Noordatlantische pact, nodig is een economische welvaart, ge fundeerd op een normale Euro pese markt en op een vrije han del tussen de Verenigde Staten, het Engelse gemenebest en het continent van Europa". onmiddellijk in zijn geheel uit voerbaar, aldus Juin. Hij stelde daarom voor, dat het in stadia van kracht zou worden. Deskun digen zouden moeten uitmaken welke gedeelten van het verdrag onmiddellijk in werking zouden kunnen treden en welke nog na der bestudeerd zouden moeten worden. Hij betreurde, dat Engeland geweigerd had deel te nemen aan de defensiegemeenschap en Frankrijk ,,van aangezicht tot aangezicht met Duitsland" had gelaten. Het is van essentieel belang, aldus Juin, dat een eventuele agressie zo ver mogelijk naar het Oosten wordt opgevangen. Daar om moest Duitsland worden in geschakeld. Hij verklaarde, dat het feit, dat de Noordatlantische-verdragsor- ganisatie er op staat uitsluitend een defensieve organisatie te blijven, een ernstige handicap is. Er zijn in Thuringen, 150 km ten O. van de Rijn, Sowjet-strijd- krachten, die zijn als ,,'n pistool, gevaarlijk gericht op het hart van Frankrijk". SCHIP OP DE MIDDELLANDSE ZEE IN NOOD. Volgens een radiobericht be vindt het schip „Western Ran cher" zich ten N.W. van Algiers in nood. Men heeft de controle over het schip verloren. Nadere bijzonderheden zijn nog onbe kend. De Westewind heeft er een kracht van negen tot tien. Aan het front in Korea was het Zondag, behoudens kleine botsingen tussen patrouilles, rus tig. Zaterdagavond sloegen ge allieerde soldaten aan het cen trale front twee kleine aanvallen op de zuidelijke hellingen van de „Jane Russel"-heuvel af. Amerikaanse Sabre-straalja- gers hebben Zaterdag boven Noord-Korea zes communistische „Migs" beschadigd. Russische opperbevelhebber in het Verre-Oosten en Korea. Volgens het te Londen verschij. nende blad „Sunday Times" heeft de Russische opperbevel hebber in het Verre-Oosten, maarschalk Rodion Malinofsky, juist een inspectiereis langs het Koreaanse front voltooid. Dit bezoek valt samen met berichten, dat Russische en Chinese troe pen zwaar worden versterkt in Noord-China en Korea, aldus het blad, zulks met het oog op een gevreesd offensief van de troepen der V. N. na de ambtsaanvaar ding van generaal Eisenhower. Malinofsky stond aan het hoofd van de Russische troepen in Mandsjoerije en Korea tijdens de korte periode, dat de Sowjet- Unie deelnam aan de operaties tegen Japan in de tweede wereld oorlog. Volgens een bijzondere verslag gever van het Russische blad „Izwestia", die te Pjongjang ver blijft, „stelt het hoofdkwartiei van het Amerikaanse achtste le ger plannen op voor nieuwe aan vallen op Noord-Korea". Voorts werd volgens hem een nieuw luchtoffensief voorbereid om „ge heel Noord-Korea in een woes tijnzone te veranderen". Bij de nieuwe aanvallen zouden Chine se nationalisten, Japanners en ongeveer twee millioen Zuid-Ko- reanen, „die op het ogenblik in koortsachtig tempo worden aan geworven", worden gebruikt, al dus de verslaggever. Een Zuidkoreaanse personen trein op de lijn SeoelPoesan is in een rivier gestort. Tenge volge van dit ongeluk kwamen 24 Zuidkoreaanse soldaten en 2 burgers om het leven. Dertig andere personen werden zwaar gewond. Het Zuidkoreaanse ministerie van Verkeer deelde mede, dat de snelheid van de trein te -groot was voor de bijug, die voorlopig gerepareerd was, na dat geallieerde bommenwerpers haar eerder in de oorlog had den gebombardeerd. WEDERZIJDSE VERLIEZEN IN DE KOREAANSE OORLOG Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft een overzicht uitgegeven van de in de Koreaanse oorlog geleden we derzijdse verliezen, waaruit blijkt dat deze aan communistische zij de tien maal zo hoog zijn ge weest als bij de verbondenen. De Amerikanen verloren tus sen Juni 1950 en 26 December 1952 126.845 man aan gesneuvel den, gewonden,- vermisten en krijgsgevangenen. De communis ten verloren tot 1 December 1952 1.299.961 man. In een nieuwjaarsbijeenkomst van het N.V.V. te Amersfoort heeft minister Suurhoff gespro ken over „Onze taak in 1953". Spr. betoogde, dat er een zo groot mogelijke vertrouwensvolle sa menwerking moet zijn tussen re gering en arbeider om een bevre digende vorm van sociale zeker heid op te bouwen. Nederland, aldus de-minister, kan zich niet meer onttrekken aan de internationale politieke verhoudingen en dient zich in te spannen voor de collectieve vei ligheid. Het streven naar de een heid van Europa dient krachtig te worden gestimuleerd. Volgens de minister is het met het vraagstuk van de werkgele genheid in ons land en ook daar buiten momenteel uitermate moeilijk. Er zijn twee mogelijk heden om uit die moeilijkheden te geraken: industrialisatie en emigratie. Op korte termijn dient men te komen tot uitvoe ring van openbare werken. Daar voor is op de landsbegroting voor 1953 een extra post opgenomen van 95.000.000. Verkeer en Wa terstaat noteerde nog extra 25.000.000. Het is volgens de minister beter1 de sociale voorzie ningen uit te breiden dan de lo nen op te voeren. NED. MOTORSCHIP „HYDRA" IN NORFOLK AANGEKOMEN. Het Nederlandse motorschip „Hydra" is Zaterdagmiddag be houden in de Amerikaanse haven Norfolk aangekomen. Het schip kreeg onderweg van Curagao naar Norfolk moeilijkheden met de schroefas. Een Amerikaanse sleepboot, die hulp wilde bieden, raakte zelf in nood. Tenslotte is de „Hydra" op sleeptouw geno men door een boot van de Ame rikaanse kustwacht. Het Nederlandse schip heeft een bemanning van 40 koppen. De verliezen der Amerikaanse luchtmacht waren twee maal zo hoog als die der communisten. Dit komt in hoofdzaak omdat de Amerikaanse oorlogsvliegtuigen onophoudelijk bolwerken der communisten, die krachtig door luchtdoel-artillerie worden be schermd, bombarderen. Er ging slechts een gering aantal Ameri kaanse vliegtuigen in luchtge vechten verloren. De „F-86 Sabre" straaljager bewees zijn meerderheid boven de in Rusland vervaardigde „Mig-15". Op elke omlaag ge schoten „Sabre" gingen negen „Migs" verloren. In totaal gingen tot 31 Decem ber 1952 683 geallieerde oorlogs vliegtuigen verloren, namelijk 95 in luchtgevechten, 485 tengevol ge van vuur der luchtdoelartille rie en 103 door andere oorzaken. 700 vliegtuigen der communis ten, waaronder 543 „Migs", wer den zeker en 125 waarschijnlijk vernietigd, terwijl 789 toestellen der Noordelijken werden bescha digd. KOREA VRIJWILLIGERS IN NEDERLAND TERUG. Honderd zeven en dertig Ne derlandse Korea-vrijwilligers zijn Zaterdagmorgen in blakende wel stand in het vaderland gearri veerd. Onder leiding van kapi tein Geverdink uit Harderwijk, en begeleid door ds Couvee uit Roodeschool, waren zij 25 dagen geleden uit Korea vertrokken. In gezelschap van een groot aantal Franse vrijwilligers gin gen zij op een Deense boot scheep naar Marseille, waar zij Donderdag arriveerden en waar de Franse kameraden hen bij wijze van afscheid 37 flessen champagne aanboden. De vermoeienissen van de lan ge treinreis waren Zaterdagmor gen nauwelijks te bespeuren op' de gezichten van de jongens, toen zij op het Roosendaalse perron voor het eerst weer va derlandse grond onder de voe ten kregen. Zij werden verwel komd met de vrolijke tonen van het trompetterscorps van de hu zaren van Boreel uit Amersfoort. Ter begroeting waren op het sta tion aanwezig de hoofdlegerpre- dikant ds A. de Kluis en de kapi tein Van der Meer van de com mandotroepen. In de loop van de ochtend wer den de vrijwilligers ontvangen in de Engelbrecht van Nassau- kazerne te Roosendaal, waar zij vóór hup vertrek hun training bij de commandotroepen hebben ontvangen. Namens prins Bernhard was kapitein W. Erdman ter begroe ting aanwezig. Ook de bevelheb ber van het derde militaire ge west, generaal-majoor Warringa, was naar Roosendaal gekomen om de jongens welkom te heten. „Gij bent niet uit zucht naar avontuur naar het strijdtoneel getrokken," zo zei de generaal, „maar omdat gij een hoge op vatting hebt van uw plicht te genover de natie." Hij reikte tenslotte aan de 137 gerepatrieerden het kruis voor vrijheid en recht uit. Om de gevallen wapenbroeders te eren nam men vervolgens een minuut stilte in acht. Vóórdat de jongens met auto bussen naar hun woonplaatsen werden vervoerd, de meeste zijn uit het hoge noorden of uit Oost Brabant afkomstig, ontvingen zij nog een speciale herinnerings- speld. Dezelfde morgen vertrok van het station Roosendaal het vol gende contingent vrijwilligers, die met de „Waterman" scheep zijn gegaan naar Korea. In haar verslag aan het par lement over de jongste bijeen komst van de Navo-raad te Pa rijs heeft de Britse regering verklaard, dat het Atlantische pact nog steeds tegenover de dubbele bedreiging van plotse ling agressie en inwendige ver deeldheid staat. Hoewel de bondgenoten hun verdedigingsinspanning niet konden verslappen, dienen zij te voorkomen, dat de herbewape ning teveel zou vergen van de Westeuropese economie. Het risico van een algemene oorlog schijnt op het ogenblik kleiner geworden door de vast beslotenheid der Navo-landen om agressie te weerstaan door verbinding en ontwikkeling van hun strijdkrachten, aldus het verslag. De bewapeningsinspanning diende echter te worden voort gezet. tot de kracht der bondge noten op zichzelf reeds een so lide afschrikking van elke ver leiding om de pactlanden aan te vallen zou zijn, zo voegde het hieraan toe. Aan de Lloydkade te Rotter dam hebben zich Zaterdagoch tend enige honderden militairen ingescheept aan boord van het s.s. „Waterman" bestemd voor Suriname en Korea. Met dit schip reizen naar Suri name de eerste Suriname com pagnie, groot 147 man, onder commando van kapitein P. L. A. van Gasselt uit Venlo. Bestemd voor Korea zijn 153 man, vor mend een aanvullingsdetache ment bestemd voor het Neder landse detachement Verenigde Naties, met als commandant eer- ste-luitenant D. W. C. van Araen- ne uit Den Haag, alsmede-een Belgisch aanvullingsdetachement van 130 man. Twee verpleeg sters, n.l. de hoofd Milva genees kundige dienst der 2e klasse M. Hoekveen uit Maasdijk en de hoofd Milva geneeskundige dienst der 3e klasse E. Kouwen- hoven uit Sassenheim, maken de reis tot Korea mee om aldaar haar werkzaamheden op te ne men. Als commanderend officier troepen treedt aan boord van de „Waterman" luitenant-kolonel J. Slagter uit Den Haag op. De „Waterman" reist via West- Negen Latijns-Amerikaanse landen, hebben e-en beroep cp Spanje gedaan om een aan vraag in te dienen voor het lid maatschap der Ver. Naties. De diplomatieke vertegen woordigers dezer landen te Washington hebben een voor de Spaanse regering bestemde boodschap overhandigd aan de Spaanse ambassadeur bij de Amerikaanse regering, waarin onder meer wordt verklaard dat zij de afwezigheid van Spanje j uit de Ver. Naties „ten zeerste betreuren". Voorts wordt gezegd dat zij een Spaanse lidmiaat- schapsaanvraag ten volle zullen steunen. Indië naar Korea en het ligt in de bedoeling het schip op de thuisreis weer Korea vrijwilli gers naar Nederland te laten meenemen. De militairen werden in een loods vóór hun vertrek toegespro ken door de staatssecretaris van oorlog, mr F. J. Kranenburg, die o.m. opmerkte, dat de volken sa men strijden voor recht, vrijheid en vrede. Hij wenste de mannen een goede» reis, een behouden vaart en een behouden thuis komst. De embarkatie werd muzikaal opgeluisterd door de koninklijke militaire kapel. De Koreavrijwiiligers zijn Vrijdagavond in de recreatiezaal van het kazernecomplex te Os- sendrecht samengekomen met hun ouders, vrouwen of verloof den en gezamenlijk genoten allen op deze afscheidsavond van een variété-programma. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Opklaringen. Overwegend droog weer met enkele opklaringen Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk fus ten oost en noord. Weinig veran dering in temperatuur. DINSDAG 6 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.23 5.58 6.38 6.48 n.m. 5.44 6.19 6.59 7.09 4 5 6 ZON op onder 8.48 16.42 8.48 16.44 8.47 16.45 MAAN op ondP' 21.31 10.43 22.40 10.54 23.49 11.05

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1