Regering sloeg vreemd figuur Belgische critiek op de Europese Kolen- en Staalgemeenschap SPAARKAS-KLIMOP WEERSVERWACHTING HOOGWATER De varkenspest ZON-en MAANSTANDEN De nieuwe Oostduitse voorlichtingsdienst Skymaster van de K.L.M. maakte noodlanding Incident op Chinees-nationalistisch vrachtschip ZATERDAG 3 JANUARI 1953. 8e Jaargang No. 2231. Beleidswijziging ais straf op de zonde Jaarwisseling op de Willem Ruys Aartsbisschop Stapinac geopereerd Vrij guur in Sankt Anton De ontploffing Valparaiso te Marokko De .Hydra' op sleeptouw genomen Complot tegen de staat West-Duitsiand ontdekt? Algemene staking in New Yorkse haven Premiereduct;e voor groepen vrijwillig verzekerden van ziekenfondsen Zuiveringsproces in Egypte Terecktstelling van de Rosenbergs De uit Duitje jie gewezen kloosterzusters Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adre3 Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur (Van onze Haagse redacteur.) De begrotingsdiscussies in de Tweede Kamer zijn geëindigd, die in de Eerste Kamer staan te beginnen. Dank zij de onver moeide voortvarendheid van de voorzitter, de heer Kortenhorst, heeft men tijdig het kerstreces kunnen aanvangen en is toch met alle begrotingen klaar ge komen. De voorzitter heeft laten door schemeren, dat niet in elk op zicht de vereiste medewerking was verkregen van de departe menten, waarmede hij, over het hoofd van de ministers heen, mikte op de ambtenaren. Minister Staf wilde een reeds lang toegezegd wetsontwerp, dat op de beroeps- en reserve-officie ren betrekking heeft, de laatste dag er nog doorslepen; de com missie van rapporteurs zag ech ter geen kans het voorlopig ver slag zo tijdig klaar te hebben, dat er nog een regeringsantwoord op kon volgen. Een ander wetsont werp weigerde de voorzitter zon der meer, omdat hij zeide het na drukkelijk de regering te laat was. De schuld ligt bij haar en niet bij de Kamer. In dit opzicht heeft de regering geen al te fraai figuur gemaakt. Maar daarbij is het niet geble ven. Wij hebben een paar minis ters gehad, zwak in hun verweer tegenover het parlement. Wij hebben een minister gehad, die van financiën nog wel, die om de luttele som van 20.000, met zijn portefeuille zwaaide en de laatste week heeft een minis ter opgeleverd, die met te waar deren openhartigheid, maar met ietwat zonderlinge naïeviteit toe gaf, dat zijn parlementaire oner varenheid hem parten had gé- speeld. Als men zich vroeger a vroeg of iemand ministeriabel was. d.w.z. te benoemen tot mi nister, dan gold onder de ver eiste kwaliteiten toch zeker ook, dat hij de omgang met de col lega's in de regering èn het par lement kende. Minister Kernkamp had het mis. Prof. Kernkamp, de C.H. be windsman, die de Antillen, Suri name en het inwendig bestuur van Nieuw-Guinea onder zich heeft, moet dit blijkbaar nog leren. Want bij de behandeling van zijn waarlijk niet omvang rijke begroting is een storm op gestoken, die ingrijpen van mi nister-president Drees noodzake lijk maakte. De laatste ronde-tafelconferen tie is door- de tegenwerking uit Suriname mislukt. Alvorens nu te komen tot een bespreking voor een nieuwe ronde-tafelcon ferentie, achtte men het ge wenst, dat de minister met de re geringen van de Antillen en Su riname overleg zou plegen. Dit zou te New York plaats hebben, omdat minister Luns er dan bij kon zijn. In deze bespreking zijn vijf punten naar voren gebracht, die door beide ministers aan de minister-president en zijn plaats vervanger dr. Beel telegrafisch werden overgebracht. Beiden verklaarden zich bereid deze punten voor hun verant woording te nemen. Toen minis ter Kernkamp terugkwam, kreeg hij dus de steun van beide be windslieden, maar de minister raad kon maar niet zo ineens een beslissing nemen, omdat Su riname inzake zelfbestuur ook het recht van afscheiding, practisch op elk willekeurig ogenblik, naar voren had ge bracht. De minister heeft toen ge meend, dat de regering het met hem eens was, maar de regering verklaarde bij monde van de heer Drees, dat er geen beslissing was genomen. Waar is de basis? Bij deze discussie is nog eens opgevallen hoe eigenaardig de partijen zich verhouden tot de re gering, die zij heten te steunen Een scherpe aanval op de minis ter kwam bij monde van de heer De Kort van de K.V.P., die in haar grootst denkbare meerder heid met uitzondering zoals later bleek van de heer Van Ryckevorsel een standpunt als dat van de minister niet kon aanvaarden. Dan maar liever een koninkrijk met de Antillen alleen! Daartegenover liet de fractie leider van de P. v. d. A., de heer Burger, een ander geluid horen, hetgeen tot een reeks in terrupties tussen hen en prof. Romme aanleiding gaf, zo wei nig vriendelijk, dat men zich een ogenblik moest afvragen of dit nu de twee partijen zijn, die de grootste steun aan de regering verlenen. Terecht werd van practisch alle zijden opgemerkt, dat er, ook wat de houding van Suri name betreft, geen enkele reden is om zo sterk de mogelijkheid van afscheiding op de voorgrond te stellen als de minister het deed. Waarom al deze theoreti sche veronderstellingen, vroeg de heer De Kort, en men speurde een zeker ongeduld. Het is tenslotte hierop geëin digd, dat de minister (na de ver klaring van de minister-president kon hij moeilijk anders, tenzij hij meteen was heengegaan) een geleidswijziging toezegde. Dat is op zichzelf aannemelijk, maar men bedenke, dat deze discussie in het openbaar is gevoerd. Suri name kent deze discussie dus en zal er zeker commentaren aan verbinden. Er is al genoeg span ning en het was niet nodig, dat deze nog werd vermeerderd. ming te bestaan tussen de Kamer en de minister over de wenselijk heid van afschaffing van school geld voor het L.O. maar wanneer men de minister hoort verkla ren dat hiermede 31 millioen ge moeid is, vraagt men zich af of dit inderdaad spoedig kan wor den verwezenlijkt. Sociale Zaken werd door mi nister Suurhof met opgewekt heid behandeld. Werkloosheid en werkverruiming, loonpolitiek en emigratie stonden in zijn rede voorop. Tegenover de a.r. heer Stapelkamp, die naar voren had gebracht, dat het sociaal wense lijke afhankelijk is van het eco nomisch mogelijke, betoogde de minister, dat deze waarheid te eenvoudig was. Maar toch dit bleek duidelijk staat hij niet op het standpunt, dat er sociale zekerheid moet bestaan „van de wieg tot het graf". Wat precies een normale en conjuncturele werkloosheid is, vond de minister moeilijk vast te stellen. Voor blijvende werkver ruiming zullen in het komende jaar 300 a 400 millioen nodig zijn, al zal men trachten te bezui nigen. De emigratie vormt naar het oordeel van de minister een wis selvallig massabedrijf en al zal hij dienaangaande doen wat hij kan, er zijn grenzen aan de tegenwoordige mogelijkheden. De afdeling gezondheidszorg eiste langdurige afzonderlijke behandelingStaatssecretaris Muntendam deed duidelijk uit komen, dat met de ziekenhuis- bouw meer spoed zal worden ge maakt; de minister blijkt niet voor ziekenzorg als staatsbedrijf te zijn. De 2e Kamer heeft inspannen de dagen achter de rug en zij vindt na het kerstrecès opnieuw een flinke dosis werk voor zich. De „Willem Ruys" van de Rot- terdamsche Lloyd had op haar terugreis naar Rotterdam nauwe- lijks Colombo verlaten en stoom de reeds in de Indische Oceaan, toen het grote feest begon met het stilleggen van het schip. „Bim-bam" zei via (ie radio de Londense Big-Ben en na de twaalfde slag, die het oude jaar uitluidde, toeterde met oorverdo vend lawaai de scheepsfluit. Toen, terwijl de passagiers, zoals bij dergelijke plechtige momen ten gebruikelijk, elkaar om de hals waren gevallen, trad een legertje djonggos binnen, voor deze speciale gelegenheid in wit te pakken gestoken. Ze liepen in lange rij achter elkaar met zilve ren serveerschalen, waarop in totaal 8500 oliebollen en 1000 liter bisschopswijn. Bij deze eerste tractatie bleef het niet, want een koud buffet mitsgaders opwek kende vloeibare ingrediënten zorgden ervoor, dat iedereen nog lang wakker kon blijven. Aartsbisschop Stepinac van Zagreb is elf dagen geleden ge opereerd wegens trombose. Zijn toestand gaat goed vooruit, al dus is Vrijdag uit betrouwbare bron te Zagreb (Zuid-Slavië) ver nomen. Aartsbisschop Stepinac werd in 1951 vrijgelaten na vijf jaar in een Zuidslavische gevangenis te hebben doorgebracht. Hij werd onlangs weer tot kardinaal be noemd. Ik koop als regel iedere week een zegel! (Kon. goedgek. 3 Juni 1952) Secretariaat Margrietstraat 15, Terneuzen. Het conservatief-katholieke blad „La Libre Belgique" toont zich niet erg ingenomen met de heffingen, die het hoge gezags orgaan van de Europese kolen- en staalgemeenschap ter finan ciering van zijn werkzaamheden zal toepassen op de totale pro ductie der aan de Schumanover- eenkomst deelnemende landen. Hoewel het weer minder gun stig is geworden sedert oude jaarsavond sneeuwt het en het is vrij guur maakten de konin gin, de prinsessen en het overige gezelschap ook Donderdag en Vrijdag skitochten in de omge ving van Sankt Anton of volgden zij de lessen van de skiklassen. Zoals reeds aangekondigd bracht de dorpskapel de konin gin een muzikale nieuwjaars groet voor het hotel. Prinses Margriet nam deel aan kinder wedstrijden en zij verliet enthou siast het strijdperk met een kin deronderscheiding van de ski- Het blad schrijft, dat de hoge autoriteit ondanks de tegenstand der regeringen begonnen is een belasting te eisen, die bijna het maximum bedraagt van wat het statuut der K.S.G. toestaat. Deze belasting zal het hoge gezagsor gaan het eerste jaar een bedrag van 30 millioen dollar, in het tweede jaar een bedrag van 50 tot 60 millioen dollars verschaf fen. België zal, wanneer het per centage der heffing in Juli a.s. 0,9 procent bedraagt, een bijdra ge moeten leveren van fr 160 mil lioen, wat de steenkolenindustrie en fr 140 millioen wat de staal industrie betreft. Hierin is de bij drage van Luxemburg niet be grepen. „La Libre Belgique" be toogt dat de vijandige houding der regeringen tegenover deze belasting duidelijk de mening der onderscheidene bevolkingen weerspiegelt, die moeilijk begrij pen, dat men een belasting eist van fr 3 milliard als men nog niet weet wat men ermee gaat doen. Het blad noemt de uiteen zetting van de hoge autoriteit over het gebruik van de belasting gepraat in de ruimte en het heeft de indruk, dat men naar een nieuw Bretton Woods gaat, waar bij België ettelijke millioenen zal verder, dat de overeenkomst der K.S.G. door verscheidene krin gen met terughoudendheid is ontvangen. Men merkt hier op dat de staten spoedig het gevaar zullen inzien een deel van hun souvereiniteit te hebben opgege ven. „Le Libre Belgique" noemt de houding van het hoge gezagsor gaan schaamteloos. „De hoge autoriteit", aldus het blad, „weet heel goed dat de regeringen vij andig staan tegenover heffingen van dit soort, doch zij aarzelt niet aan een dergelijke tegenstand het hoofd te bieden. Zij moet echter oppassen, want de Europese idee is niet zo solide, dat men haar zou kunnen compromitteren door handelwijzen, die ontoelaat baar zijn". school van Sankt Anton. Gisteren moest prinses Irene i moeten afstaan ten gunste van het bed houden wegens een lich- instellingen, die later niet alleen te verkoudheid, maar tegen de nutteloos doch zelfs schadelijk avond mocht zij weer opstaan. Prinses Beatrix trok er dienten gevolge alleen op uit met haar gids Toni Mart en zij oefenden ijverig de slalom. Als gasten van de koningin zullen hedenavond de bondskanselier en mevrouw Figl de maaltijd in hotel „Post" gebruiken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Wolkenvelden. Overwegend droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind. Aan vankelijk uit noordelijke later uit zuidelijke richtingen. Lichte vorst tot temperaturen om het vries punt. ZONDAG 4 JANUARI. Onderwijs en Sociale Zaken. De beide andere begrotingen, die nog aan de orde waren, zijn in het algemeen vlot verlopen. Minister Cals, die ter verdedi ging van zijn beleid inzake On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen een op schrift gestelde rede voorlas, ontplooide zich in de verdere beraadslagingen als een bewindsman, bereid om aan ge dachten uit de Kamer zoveel mo gelijk tegemoet te komen. On der hem ressorteert de radio; hij zal dus de Radiowet, die op komst is, hebben te verdedigen. Hij heeft er duidelijk op ge wezen, dat politiek in de radio z.i. verwerpelijk is. Er blijkt zekere overeenstem- Leden van de bemanning van het Chinees-nationalistische schip „Tienhang" hebben Vrijdag te Taipeh op Formosa medege deeld, dat een marconist, die werd aangeduid als een commu nistische agent, werd doodgesla gen bij zijn poging de bemanning te dwingen het schip koers te doen zetten naar de Chinees- communistische havenstad Sjanghai. Onder bedreiging met een pis tool dwong hij de bemanning een desbetreffende verklaring te te kenen, na eerst een officier be wusteloos te hebben geslagen. Toen de kok voorgaf niet te kun nen, omdat hij niet kon schrij ven, wisten een paar leden van de bemanning de marconist te over meesteren. Hij werd ontwapend en doodgeslagen. Tot zover de verklaring van leden van de be manning van de „Tienhang". Later kwamen nationalistische kaonneerboten ter assistentie van het schip en zij begeleidden het naar Kieloeng op Noord-For- mosa. De Chinese autoriteiten beloon den alle leden van de bemanning met duizend Chinees-nationalis tische dollars. v.m. n.m. Breskens 4.14 4.37 Terneuzen 4.49 5.12 Hansweert 5.29 5.52 Walsoorden 5.39 6.02 MAANDAG 5 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 4.46 5.10 Terneuzen 5.21 5.45 Hansweert 6.01 6.25 Walsoorden 6.11 6.35 ZON MAAN op onder op ondei Jan. 3 8.48 16.41 20.20 10.30 4 8.48 16.42 21.31 10.43 5 8.48 16.44 22.40 10.54 6 8.47 16.45 23.49 11.05 In de staatscourant is opgeno men een staat van gevallen van besmettelijke veeziekten in Ne derland voorgekomen gedurende de maand November 1952. In totaal waren er in die maand 7617 door varkenspest aangetaste dieren van 309 eigenaren, waar van 2487 dieren van 114 eigena ren nieuwe gevallen waren. In Zeeland betrof het 7 dieren van 6 eigenaren, waarvan 5 van 4 eigenaren; in Noord-Brabant 1256 dieren van 60 eigenaren, waarvan 277 dieren van 12 eige naren nieuw. Gedeelten des lands, waar varkensmarkten niet zijn geschorst. De minister van landbouw heeft bepaald, dat de varkensmarkten in het gehele rijk zijn geschorst met uitzondering van: a. De provincies Friesland, Groningen, Drente en Overijsel; b. het gedeelte van de pro vincie Gelderland, gelegen ten O. van de IJsel en van de aftakking dezer rivier bij Westervoort tot de Duitse grens, rechts van de Rijn; c. d. de Noord-Oost polder; het eiland Texel; e. Zeeuws-Vlaanderen. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 5 Jan. Si Hadj Thani el Glaoei, die een van de invloedrijkste perso nen in Marokko wordt genoemd, heeft aan een correspondent van het Madrileense blad „ABC" medegedeeld, dat hij het Franse optreden in Marokko steunt. Hij oefende scherpe critiek op de sul tan van Marokko en de Marok kaanse nationalistische politiek. Volgens het blad zeide El Glaoei dat hij van mening is, dat er geen moeilijkheden zouden zijn, indien de sultan de oproerige troepen niet aanmoedigde. Het is niet het volk dat onte vreden is, maar de vorst en de jonge politici uit zijn omgeving, aldus El Glaoei. Hij zeide te geloven, dat hij door de Fransen te steunen meer doet voor het verkrijgen van on afhankelijkheid van Marokko dan de nationalisten. zullen blijken te zijn. „La Libre Belgique" schrijft Een vaartuig van de Ameri kaanse kustwacht heeft het Ne derlandse vrachtschip „Hydra", dat sedert Maandag bij kaap Hatteras (Amerikaanse oost kust) dreef met een defect aan de schroefas, op sleeptouw geno men. Men heeft koers gezet naar Norfolk. De bemanning van veertig koppen is aan boord van de „Hydra" gebleven. Het aantal personen, dat ten gevolge van de ontploffingsramp te Valparaiso om het leven is ge komen, bedraagt thans 48. Enige ernstige gewonden, die nog niet tot bewustzijn zijn gekomen, zijn nog niet geïdentificeerd. De Chileense president Del Campo heeft drie dagen van na tionale rouw afgekondigd. De re gering zal de kosten der teraar debestelling van de slachtoffers, die vandaag zal geschieden, dra gen. Uit kringen van het federale hof te Karlsruhe is vernomen, dat in West-Duitsland een com plot tot het plegen van hoogver raad is ontdekt. De politie zou de voorzitter van een pro-com munistische organisatie, een ze kere Fritz Thrun, reeds gearres teerd hebben. Naar men in be voegde kringen te kennen gaf, zouden binnenkort „grote ver rassingen" te verwachten zijn. De nieuwe Oostduitse voor lichtingsdienst, die onder de naam „Kantoor voor perszaken van de premier", met ingang van 1 Januari 1953 zijn werkzaamhe den is begonnen, staat onder lei ding van de communist Kurt Blecha. De dienst is onderge bracht in hetzelfde gebouw aan het Thaelemann-plain in Oost- Berlijn, waar tot nu toe het opge heven Oostduitse ministerie van Voorlichting werkzaam was. Van officiële Oostduitse zijde is niets over de toekomst van Gerhard Eisler die de leiding be zat over het opgeheven ministe rie, medegedeeld. Eisler is een Jood; hij was eens de meest vooraanstaande Ame rikaanse communist. Hij is in 1949 uit de Verenigde Staten naar Oost-Duitsland gevlucht, toen hij, tegen borgstelling en hangende een gerechtelijk onder zoek naar zijn communistische bedrijvigheid in de Verenigde Staten, op vrije voeten was ge steld. Eisler wist toen, als ver stekeling op het Poolse schip „Battory", uit de Verenigde Sta ten te ontkomen. Hij bereikte Oost-Duitsland via Groot-Brit- tannië en Polen. Men meent in Berlijn dat Eis ler in ongenade is gevallen, doch dat hem mogelijk 'n niet-belang- rijke betrekking aan een Oost- Duitse hogeschool zal worden aangeboden. De leider van het Oostduitse „Kantoor voor perszaken van de premier" Blecha is een medewer ker geweest van Albert Norden, die onder Eisler hoofd perszaken van diens ministerie was. Van Oostduitse officiële zijde is als reden voor het opheffen van het ministerie van voorlich ting medegedeeld dat het „zijn taak had vervuld". Als gevolg van een staking van wegers ligt sedert nieuwjaarsdag op zeventien kaden in de haven van New York het werk stil. De stakers eisen loonsverhoging. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de staking zich over de gehele haven van New York zal uitbreiden, gedeeltelijk uit solidariteit met de wegers, ge deeltelijk uit protest tegen het huidige gerechtelijke onderzoek naar misstanden in de haven van New York. Ook zou het gevaar bestaan, dat de staking overslaat naar Boston, Philadelphia en Bal timore. In Baltimore werd Vrij dagochtend reeds bij verscheide ne kaden gepost, doch het werk werd normaal voortgezet. Soliman Hafez, de Egyptische vice-premier en minister van Bin nenlandse Zaken, heeft aan Fathi Radwan, minister van staat, de bevindingen doen toekomen van de „eerste zuiveringscommissie" die belast is met het onderzoek naar het beheer van de lands- eigendommen. Zes voormalige ministers, on der wie de oud-secretaris-gene- raal van de Wafd, Foead Serag el Din; de voormalige minister van Openbare Werken Osman Moharram en de gewezen minis ter van Economische Zaken Ha- med Zaki, worden in het rapport aangewezen voor berechting door het tribunaal voor gevallen van machtsmisbruik. De Ziekenfondsraad deelt mede, dat in 1953 evenals in 1952 onder bepaalde omstandigheden een re ductie op de premie van de vrij willige ziekenfondsverzekering kan worden toegestaan voor per sonen van 65 jaar of ouder en voor studerende en gebrekkige kinderen van 16 tot 21 jaar. De voorzitter van de Zieken fondsraad is voorts met instem ming van de minister van Sociale Zaken door de Ziekenfondsraad gemachtigd, voor 1953 de reduc tieregeling voor kinderen enigs zins aan te vullen om sommige gebleken tekortkomingen te on dervangen. Hierbij is in het bij- De Amerikaanse rechter Kauf man heeft Vrijdag een beroep om de van spionnage op het gebied van de atoomonderzoekingen be schuldigde Julius en Ethel Rosen berg niet terecht te stellen van de hand gewezen. Het echtpaar Rosenberg be vindt zich in de Sing Sing-gevan- genis en zal op 11 Januari wor den terechtgesteld door middel van de electrische stoel. De rechter zeide: „Ik ben nog steeds van oordeel, dat hun mis daad erger is dan moord". zonder gedacht aan kinderen be neden 16 jaar, die om redenen van studie of anderszins in in richtingen verblijven en niet m aanmerking kunnen komen voor indirect-verplichte of vrijwillige verzekering. De reductie bedraagt evenals het vorige jaar 50 cent per persoon per week met dien verstande, dat de premie niet lager dan 50 cent per week mag worden. Voorts heeft de Ziekenfonds raad er bij de algemene zieken fondsen op aangedrongen het spe ciale tarief van anderhalf maal de premie voor onvolledige gezinnen niet meer toe te passen op verze kerden met geringe draagkracht, zoals weduwen met niet-verdie- nende kinderen en zulke personen dus slechts het bedrag van één maal de premie te laten betalen. De Skymaster Ph. T.D.L. van de K.LM., die onder gezagvoer der Mackenzie, met 54 passa giers op een chartervlucht van Londen naar Karatsji was. heeft Donderdag bij Dahran (Saoedi-Arabië) een landing ge maakt. Het toestel werd be schadigd. Een K.L.M.-toe stel in Karasji is ingezet, om de gestrande Volgens latere berichten kreeg de Skymaster „Groningen" op weg van Rome naar Basra eerst boven dit laatste vliegveld de mededeling, dat er wegens zeer slecht zicht niet kon worden geland. De machine week daar op uit naar Dahran, waar zij dcor nog onopgehelde oorzaak op 17 mijl Noordwestelijk van het vliegveld een geslaagde noodlanding in de woestijn maakte. Aan boord bevonden zich 35 mannen, 8 vrouwen en 13 kin deren, in totaal dus 56, waar van 26 de Pakistaanse en 30 de Britse nationaliteit bezitten. De K.L.M. Constellation „Utrecht", die een speciale vlucht heeft gemaakt van Kara chi naar Dahran, is om 18.06 Ne derlandse tijd teruggekeerd naar Karachi, met 44 passagiers van de gestrande „Groningen" aan boord. De overige twaalf zijn om 18.27 naar Karachi vertrokken met het K.L.M. toestel „Walche ren", dat op weg was naar Dja karta en op het traject Bagdad Karachi een tussenlanding maal: te in Dahran. Bij Mühlheim zijn drie Franse militairen, die deel uitmaakten van de bemanning van een tank, om het leven gekomen, toen dit voertuig omsloeg. Twee andere leden van de bemanning liepen slechts lichte verwondingen op. In Lünen (Westfalen) is een moeder met haar zoon om het leven gekomen ten gevolge van een ontploffing. Moeder en zoon waren in de keuken bezig vuur werk te maken voor de viering van het oudjaar. De negen Duitse kloosterzus ters, die op 30 December uit Bel gië werden gewezen, bezaten in tegenstelling tot mededelingen van de Belgische justitie een er kenning van de Katholieke ker kelijke autoriteiten in Duitsland en behoorden tot de congregatie van de „vrouwen der goddelijke liefde", aldus meldt het Duitse persbureau D.P.A. uit Aken. De erkenning was in 1947 uitgege ven door het algemeen vicariaat van Trier.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 1