De economische toestand in West-Europa De wet-McCarran Wat brengt de Radio? 1953 Uaf Je Srcvincic HOOGWATER GEMEENTE TERNEUZEN ZON-en MAANSTANDEN tweede blad Donderdag 1 Januari 1953 7e jaargang No. 2229 DE STRIJD IN KOREA .Aanfluiting van democratische idealen" De jacht op de ontvluchte gevangenen Réné Mayei Kabinetsformateur Frankrijk m Prins Bernhard niet naar Sankt Anion VAN BALKON GEVALLEN EN GEDOOD. AGENDA TERNEUZEN. SCHOONDIJKE. SLUIS. De jaarswisseling ie Sanki Anton BAKKERIJ J. WISSE A. L. DE VIN GELUKKIG NIEUWJAAR CH. v. d. VREDE. C. v. d. VREDE— DE MEESTER. VOORSPOEDIG 1953 GEBR. WIELAND CHS. VAN WÏJCK L. P. WIJFFELS J. M. DE ZEEUW DE VRIJE ZEEUW Het bureau voor wederzijdse beveiliging heeft in een gisteren gepubliceerd rapport medege deeld, dat dit jaar de productie in de Westeuropese zware in dustrieën en de landbouw voort durend is gestegen. Deze stijging weerspiegelt volgens het rapport de nadruk, die door West-Europa wordt gelegd op de bouw van productiefinstallaties teneinde de doelstellingen te bereiken van de N oor datlantische verdrags organisatie ter versterking van het Westen tegen dreiging van aggressie. In het rapport van het bureau wordt gezegd, dat de staalpro- ductie in October een record niveau heeft bereikt van pl.m. 5.500.000 meter ton, een stijging met 12 in vergelijking met October 1951. Voor de periode JanuariOctober was de produc tie 8 groter dan in 1951. De fabrieken voor de productie van spoorweginstallaties, motor voertuigen, machines en andere défensieproductiegoederen ble ven op volle capaciteit werken. De productie van metalen, che micaliën en kapitaalgoederen voor het defensieprogramma heeft de dalende productie van de industrieën voor verbruiks- goederen gecompenseerd. De productie van electrische stroom was van Januari tot October 6 groter dan in de overeenkomsti ge periode van 1951. De kolen- productie steeg met 3 De totale industriële productie was in September en October groter dan in het najaar van 1951. De totale industriële pro ductie in 1952 is waarschijnlijk 2 groter dan in 1951, en bijna 50 meer dan in het eerste kwartaal van 1948. De landbouwproductie steeg met 3 in vergelijking met het oogstjaar 1951 en met meer dan 30 in vergelijking met 1948. Het rapport voegt hier echter aan toe, dat minstens 2 millioen mensen meer gevoed moesten worden dan in 1951 en dat de productie per hoofd van de be volking slechts een stijging ver toonde van 2 en niet groter was dan bij het begin van de tweede wereldoorlog. West-Euro pa is nog steeds afhankelijk van de rest van de wereld voor 30 van zijn voedsel en een grotere productie is het enige basisant- woord op dit probleem. Andere hoogtepunten van de Westeuropese economische vor deringen, die in het rapport ge noemd worden, zijn: 1. Een daling van de kosten voor de invoer van grondstoffen heeft de koopkracht van de Westeuropese export weer gro tendeels teruggebracht op het niveau van medio 1950. 2. Aan de prijsstijging, die volgde op het uitbreken van de oorlog op Korea kwam een ein de, en de groothandelsprijzen in bijna alle landen daalden in Oc tober tot beneden het niveau in December 1951. Het indexcijfer voor de kosten van levensonder houd was niet veel hoger. 3. De werkloosheid is hoe wel groter dan een jaar geleden in de meeste landen alleen ernstig in Italië. De werkloos heid in West-Duitsland is enigs zins afgenomen. 4. Het tekort op de buiten landse handelsbalans daalde in September tot minder dan 300 millioen dollars. In September 1951 bedroeg het tekort 470 mil lioen dollars en in het eerste kwartaal van 1952 bedroeg het gemiddeld 550 millioen dollars per maand. 5. Er is een grote mate van evenwicht bereikt in de inter - Europese betalingen. Het sterlinggebied, de grootste debiteur in de Europese beta lingsunie, is begonnen zijn posi tie te verbeteren en had de laat ste maanden overschotten. In het rapport wordt gezegd dat de totale positie van de grote credi teuren in de betalingsunie ofwel stabiel werd, zoals in het geval van België, of daalde, zoals in het geval van Duitsland en Ita lië. De positie van Frankrijk en Italië bleef moeilijk. Het bureau zegt, dat de infla- tionistische krachten in West- Europa zijn afgenomen en niet meer zulk een grote bedreiging vormen voor de economische stabiliteit en de uitbreiding als een jaar geleden. Van Januari tot November 19o2 heeft het bureau voor weder zijdse beveiliging 1.251.650.000 dollar toegewezen aan W.-Euro- pa als economische hulp, verband houdende met de defensie-in spanning. Tevens heeft het 22.688.000 dollar goedgekeurd als aanvul lende financiering van belang rijke projecten, zoals het uitrus ten van staalfabrieken in Italië en het verschaffen van installa- laties voor het winnen van ijzer aan Oostenrijk. In Zuid-Oost- Azië heeft grotere Amerikaanse economische en technische hulp Formosa gesteund, het bolwerk van de Chinese nationalisten, en Indo-China in staat gesteld zijn kracht te vergroten om de drei gende communistische agressie te weerstaan, aldus het rapport. In het communiqué van het op perbevel van de Amerikaanse strijdkrachten in het Verre Oos ten is bekend gemaakt dat 21 vliegende superforten in de nacht van Dinsdag op Woensdag 200 ton bommen op het industrie centrum Saektong en op de be voorradingsbasis Wollywonni, 12 km ten N.-W. van Sinandjoe, hebben geworpen. Volgens het communiqué stootten de bom menwerpers op aanzienlijke te genstand van jagers en lucht doelartillerie. Andere Amerikaanse vliegtui gen vielen Noordelijke opslag plaatsen bij Kyomipo en stellin gen aan het front aan. Het hoofd van de Chinees- Noordkoreaanse afvaardiging, generaal Nam II, heeft Dinsdag aan de verbindingsofficieren van de Verenigde Naties te Moensan een protest doen overhandigen tegen de incidenten die zich op 24 en 25 December in krijgsge vangenkampen hebben afge speeld en waarbij drie gevange nen werden gedood. Daar luidt de klok der Eeuwigheid: Een nieuw jaar wordt weer ingewijd, Een jaar van vreugd en zorgen; Een jaar, waarvan géén onzer weet: Wat overheerst? Het leed? De vreugd? Wat brengt de dag van morgen? Wij kunnen slechts, 't hoofd opgericht, Voldoen aan onze mensenplicht: Volhardend, vól vertrouwen Met koel en kalm gezond verstand, Met héél ons hart en Vaste hand Eendrachtig zijn en bouwen. Niet stilstaan bij wat is gebeurd, Wélk groot verlies ook wordt betreurd, Het zal ons toch niet baten. Wij weten, dat de Kapitein Ook deze reis op 't schip zal zijn En ons niet zal verlaten. Een speciale door president Truman ingestelde commissie voor het aanbevelen van wijzi gingen in de nieuwe immigratie- wet, genoemd naar senator Mc- Carran, heeft een herziening „van het begin tot het eind" aan bevolen. Volgens de commissie is de maatregel een aanfluiting van de democratische idealen. De presidentiële commissie zegt verder, dat de wet-Carran, die de dag vóór Kerstmis in wer king is getreden, een gebrek aan vertrouwen in de toekomst der V. S. openbaart en door haar strenge beperkingen op de toe lating van vreemdelingen het aanzien en de positie van de Ver. Staten in het buitenland afbreuk doet. In het rapport van de commissie heet het, dat de wet berust ap een ,h,ouding van vijandigheid en wantrouwen tegenover alle vreemdelingen". De wet, aldus het rapport, past discriminatie toe op menselijke wezens op grond van nationali teit, ras, geloof en kleur." De aanbevolen wijzigingen om vatten verhoging van de immi gratie-quota van 154.657 tot 251.162 per jaar, vervanging van de huidige „quota naar het land van herkomst" door een „uni form quotastelsel", toewijzing van visa zonder onderscheid naar nationaliteit, ras, geloof of kleur en instelling van vijf nieuwe klassen van immigranten, waar in vluchtelingen vallen die poli tiek asyl zoeken. De bedoeling van de instelling van vijf nieuwe klassen zou ver der zijn, de overbevolking van landen in het buitenland te ver minderen. De voorstellen van de commis sie zullen door president Tru- maft aan de aanstaande presi dent, generaal Eisenhower, wor den voorgelegd. De commissie is van opvatting dat vreemdelingen voor een tij delijk verblijf in de V. S. dienen te worden toegelaten, ongeacht vroeger lidmaatschap van of be trekking met ondermijnende or ganisaties, wanneer er geen re den is om aan te nemen, dat zij zij zich aan anti-Amerikaanse activiteit zullen overgeven. Sabo teurs en spionnen daarentegen moeten uit de V. S. worden ge weerd, aldus de commissie. De algemene conclusie van de commissie is, dat de Amerikaan se immigratiepolitiek rekening moet houden met „de veiligheid van de vrije wereld." CLINGE DOORENBOS (Nadruk verboden.) President Auriol van Frank rijk heeft de radicale leider Réné Mayer verzocht een nieuwe re gering te vormen. Mayer behoort tot Frankrijks vooraanstaande financiële ex perts. Hij speelde een voorname rol bij de opstelling van het plan voor de organisatie voor Euro pese economische samenwer king. Van 1945 tot 1946 was hij commissaris voor Duitse en Oos tenrijkse aangelegenheden. In November 1947 werd hij mi nister van financiën en economi sche zaken. In deze functie voer de hij vergaande hervormingen in, waartoe het uitschrijven van een verplichte lening en de deva luatie van de franc behoorden. GEWONNEN Toen Harry Yool uit San Fran cisco 140.000 dollar in een sweep stake won, wilde hij zijn werk als electrotechnicus niet opgeven. Hij gaf er de voorkeur aan met de fiscus in het reine te komen door vier termijnen van zijn fe derale belasting en zijn staatsin komstenbelasting te betalen. Mijnheer Yool hield 53.000 dol lar over. Hij kon de vreugde van dit geldbezit echter niet meer smaken, want de dag vóórdat hij deze som in handen zou krijgen, overleed hij. Zijn erfenis is ver deeld onder zijn weduwe, drie zoons en twee dochters. VRIJDAG 2 JANUARI. De politie in Bonn heeft ver klaard, dat zij geen orders had ontvangen de uit de gevangenis van Breda ontvluchte gevange nen te arresteren. Tot Woens- dagmidag 12 uur had men in Bonn nog geen instructies over deze zaak van het hoofdkwartier van de federale criminele politie, dat in Hamburg is gevestigd, ont vangen, zo verklaarde een hoge politiefunctionaris. De vraag of hij gerechtigd was de mannen te arresteren, indien zij in het res sort van Bonn zouden worden aangetroffen, beantwoordde deze politie-officier ontkennend. Een woordvoerder van het mi nisterie van binnenlandse zaken in Bonn verklaarde daarentegen, dat van hogerhand een bevel tot inhechtenisneming van de ge vluchte misdadigers was uitge vaardigd. De keulse politie deelde mede uit Hamburg wel opdracht te hebben ontvangen naar de man nen te speuren. Maar deze taak zou niet gemakelijk zijn, „omdat zij niet de beschikking had over Door de slechte weersomstan digheden heeft Prins Bemhard afgezien van zijn voornemen naar Sankt Anton te vliegen, om aldaar in de familiekring Oude jaarsavond te vieren. de signalementen van de ge- vluchten". Een functionaris van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Bonn zeide, dat alle zeven ont snapten, zo zij werden gearres teerd, naar Nederland zouden worden teruggezonden. „Welis waar hebben Nederland en West- Duitsland geen uitleveringsver drag, maar de mannen zijn ille gaal West-Duitsland binnengeko men en op grond hiervan kun nen zij na arrestatie weer wor den uitgezet", aldus genoemde functionaris. Hij voegde hieraan toe, dat de regering van West-Duitsland zich wel degelijk realiseert, dat het zevental zich schuldig heeft gemaakt aan criminele misda den. De mannen zouden zich „nimmer als „politieke vluchte lingen" op het asylrecht kunnen beroepen. De 60-jarige timmerman A. N. R„ uit de Van Ostadestraat te 's-Gravenhage, was Dinsdagmid dag bezig een duiventil van zijn huis te halen. Hij werd daarbij plotseling onwel en viel van het balkon. De levensgeesten bleken geweken. De man is waarschijn lijk aan een hartverlamming overleden. HET GEVAARLIJKE GLIJBAANTJE. Voor het 12-jarig meisje S. G. J. N. is het oude jaar wel heel siecht geëindigd. Toen het gis termiddag op het Beukenplein te Amsterdam glijbaantje speelde, gleed het van het trottoir de rij weg op, juist onder de achterwie len van een passerende vracht auto. Met twee gebroken benen werd het kind door de G.G.D. op genomen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. In de klauwen der Maffia; 2 uur: Alarm bij de kustwacht; 4.30 uur: In de klauwen van de Maffia. Concertgebouw, 8 uur: Alarm bij de kustwacht. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. Lullabay of Broadway. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. In de klauwen der Maffia. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Alarm bij de kust wacht. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Lullabay of Broadway. BESTRIJDING VAN DE GLADHEID. De vrij talrijke ongelukken die de laatste dagen in verscheidene delen van ons land tengevolge van de gladheid van de wegen zijn voorgekomen, hebben de K.N.A.C. er opnieuw van over tuigd dat aan de bestrijding van de gladheid nog niet die aan dacht wordt geschonken, die wenselijk moet worden geacht. Men zal zich herinneren, dat nog zeer onlangs de K.N.A.C. zich te dier zake tot de minister van verkeer en waterstaat voor wat de rijkswegen en tot de Commis sarissen der Koningin in de pro vincies voor wat de provinciale- en gemeentewegen betreft heeft gewend, om te komen tot een oplossing van de vraag op welke wijze de uit de gladheid der we gen voortspruitende gevaren op de beste wijze kunnen worden bestreden, tep einde een duide lijk overzicht te verkrijgen van die wegen, die niet tijdig of on voldoende met zand worden be strooid heeft de K.N.A.C. reeds de medewerking verkregen van grote ondernemingen en ver voermaatschappijen welke haar geregeld inlichtingen over de toestand der wegen verschaffen. Zij verwacht en hoopt dat ook andere bedrijven en in het alge meen zij die nauw bij het weg verkeer zijn betrokken haar zo veel mogelijk materiaal zullen verschaffen teneinde op deze wij ze in staat te zijn aan de hand van de feiten te bevoegder plaat se op spoediger en degelijker be strijding der gladheidsgevaren te kunnen aandringen. Bij sneeuwval de lichten op. Het verdient, aldus de K.N.A.C. aanbeveling bij sneeuwval over dag de auto-koplampen te ont steken, zodat de bestuurders door de veelal besneeuwde en idaairdoor weinig doorzichtige achterruit achteropkomende wa gens duidelijk kunnen waarne- 'men. Vakexamen. Bij het te Amsterdam gehou den examen voor het vakdiploma herenmode-artikelen, bedrijfs kleding en heren- en jongenscon. fectie slaagde o.m. onze stadge noot de heer W. van Leeuwen Kempe. Z.V.U.-programma. Jan Musch blijft afscheid ne men. Op veler verzoek heeft de Z.V.U. in enkele plaatsen van Zeeland nog afscheidsvoorstellin- gen georganiseerd ter ere van Jan Musch. Voor Axel is deze voorstelling vastgesteld op Maandag 26 Januari a.s. in „Het Centrum". Van de lezingen, die in de loop van deze maand op het program ma staan, vermelden wij die op Woensdag 21 Jan. in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen, waar de Nederlandse journalist Hans Schintz zal vertellen over het barre en avontuurlijke leven van een brandwacht in de Canadese wouden. De heer Schintz heeft zelf een jaar lang dienst gedaan als brandwacht op een eenzame post in de woeste bergen van Canada. Op Donderdag 22 Januari spreekt de heer Schintz over het zelfde onderwerp, „Brandwacht in de Rockies", in hotel „De Vuijst" te Oostburg. Herbouw R.K.-kerk. Het architectenbureau Siebers en Van Dael te Breda heeft na mens het R.K. kerkbestuur te Schoondijke het herbouwen van een kerkgebouw met bijkomende werken onderhands gegund aan de laagste inschrijfster, de firma P. Barra te Oostburg. Opbrengst collecte. De opbrengst van de in de af gelopen dagen te Sluis gehouden collecte ten bate van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk bedroeg: ƒ280,12; hetgeen neerkomt op bijna 11 cent per inwoner. VRIJDAG 2 JANUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; 10.50 Causerie; 11.10 Kwartet; 11.25 Orgel; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram:; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Orgel; 14.50 Voordracht; 15.10 Motet ten; 15.30 Lichte muziek; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Orgel; 17.20 Causerie;' 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Koor; 18.15 Causerie; 19.30 Causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Pia no; 20.30 Benelux; 20.40 Cause rie; 21.00 Operettemuziek; 21.30 Cabaret; 22.00 Weekoverzicht; 22.15 Dansmuziek; 22.40 Cause rie; 23.00 Nieuws; 23.15 Cause rie; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Oude Ma drigalen; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram a.90 Voor de vrouw; 9.35 Kwar tet; 10.05 Orkest; 10.30 Zang; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Ka merkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Amusementsmuziek; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualite:- ten13.25 Piano; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Kamermuziek; 14.45 Gram.; 15.30 Piano16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17 35 Orkest; 18.00 Marine-overzicht 1932; 18.10 Ensemble; 1830 Lichte muziek; 18.52 Actualiteiten; 119.00 Nieuws; 19.10 Regerings uitzending; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Orkest; 21.20 Causerie; 21.35 Orkest; 22.00 Klankbeeld; 22.20 Gram.; 22.25 Sport; 22.35 Gram.; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Niews; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 16.00 Muz programma; 17.00 Nws.; 17.15 Gram.; 18.10 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.05 Gram.; 20.15 Orkest; 21.45 Gr.; 22.00 Nieuws; 22.10 Causerie; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws. SNEEUWRUIMEN Het gemeentebestuur van TERNEUZEN maakt bekend, dat ingevolge artikel 159 van de Alg. Politieverordening dezer gemeente de hoofdbewoners of hcofdgebruikers van gebouwen, tuinen, erven of terreinen en bij gebreke van deze de eigena ren daarvan, verplicht zijn de voetpaden of trottoirs daar langs gelegen voor 12 uur ofwel 2 uur nadat het heeft opgehou den met sneeuwen van sneeuw mioeten zijn ontdaan en tegen gladheid met zand of 'Sintels moeten zijn bestrooid. Door de politie zal controle op de naleving van bovenstaande worden gehouden. Terneuzen, 1 Januari 1953. Het gemeentebestuur voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitte A. J. DEES, Secretaris. v.m. n.m. Breskens 3.04 3.26 Terneuzen 3.39 4.01 Hansweert 4.19 4.41 Walsoorden 4.29 4.51 ZON MAAN op onder op ondei Jan. 1 8.48 16.39 17.54 9.52 2 8.48 16.40 19.08 10.14 3 8.48 16.41 20.20 10.30 4 8.48 16.42 21.31 10.43 5 8.48 16.44 22.40 10.54 De koningin, de drie prinses sen en haar gezelschap hebben ook gisteren in de omgeving van Sankt Anton skitochten gemaakt. Het weer was uitstekend, maar tegen de avond begon het te sneeuwen. Met haar dochters en haar ove rige gezelschap heeft H M. gis teren een deel van de avond door gebracht in de z.g. „Bierkeller" van het hotel, waar ook de ande re hotelgasten bijeen waren. Om half twaalf begaven de koningin, de prinsessen en de overige reis genoten zich naar de vertrekken van de vorstin, waar men geza menlijk op de gebruikelijke wijze de overgang van oud naar nieuw herdacht. Het was uiteraard een teleurstelling, dat de slechte weersomstandigheden Z.K.H. prins Bernhard verhinderden zijn voornemen naar Sankt Anton te vliegen teneinde de jaarswisse ling met zijn gezin te vieren, uit te voeren, maar klokke twaalf was er telefonisch contact tus sen Soestdijk en Sankt Anton en werden de heilwensen over de lijn gewisseld. Vanochtend om tien uur werd de dorpskapel voor hotel „Post" verwacht voor een muzikale nieuwjaarsgroet. Bakkerij P. VERHAGE Nieuwstraat 24. Terneuzen wenst al haar Klanten, Vrienden en Bekenden een Voorspoedig Nieuwjaar. Firma I. J. VERSLUIJS Assurantiën Oostburg - Nieuwstraat G. N. Terneuzen, Axelsestr. 116 G. N. 'k Wij aan mijn Vrienden en Bekenden een kleine Nieuwjaarsgroet ook zenden! Daarbij ook mijn Familieschaar, Wens ik een rijk gezegend jaar! Dat in de nieuwe jaarkring allen, het zoeken in 't met welgevallen verrichten van het daaglijks werk, aan tweedracht stellen paal en perk! Gezondheid zij Uw aller deel, Want daarvan hangt steeds af zeer veel; 't Is van de allerhoogste waarde, De grootste schat voor ons op aarde! Zo moge DRIE EN VIJFTIG wezen, een jaar van vrede; zonder vrezen, Van welvaart voor de werkmansstand, Voor boer en ambacht, fabrikant! Het ga aldus aan ieder goed. Hier eindig ik mijn Nieuwjaarsgroet. P. VERMEERSCH, Aannemer Landbouw- en andere, werkzaamheden. Zoute Spui, Teil. 340 Axel. Auto-Plaatwerk en Spuitinrichting Van Bovenstraat 18-22 Tel. 2156 - Terneuzen EEN VOORSPOEDIG 1953 Aan Familie, Vrienden en Bekenden een Barsingerhorn B 4 Een VOORSPOEDIG JAAR wenst U de specialiteitszaak Sigarenmagazijn „DE BOKSER" F- A- B- WILLEMS K- Kerkstr- 46, Terneuzen Telef. 2666- J. DE VOS—VAN DOORN Winkelier - Gt'nene D 42 wenst allen een voorspoe dig 1953 toe. Alle Vrienden en Beken den een DE VRIES— ADRIAANSEN. ,,'s LANDS WELVAREN." Axel, Tel. 202 Transportbedrijf en Beurt- dienst AxelTerneuzen wensen een ieder een GELUKKIG NIEUWJAAR Schildersbedrijf P. WISSE Grenulaan 41 - Terneuzen wenst allen een Gelukkig Nieuwjaar H. C. DE VRIEZE Café „Du Commerce," Terneuzen G. N. P. A. C. DE VIJLDER Noordstraat 31 G. N. Terneuzen Wed. W. CHR. VAN DE WEGE —LANSEN Tholensstr. 2, Terneuzen GELUKKIG NIEUWJAAR Melkhandel Terneuzen Tel. 2271 Dijkstraat 24 G. N. Horlogemaker wenst zijn Cliëntèle, Vrien,- den en Kennissen een ZALIG NIEUWJAAR Noordstr. 103 Terneuzen Schildersbedrijf Firma GEBR. DE ZEEUW Telef. 223G Terneuzen G- N. Lood- en Zinkwerker Waterleiding - Sanitair Telefoon 131 wenst allen een GELUKKIG NIEUWJAAR 2 aamslag, 1 Jan. 1953. Chemische Stoom-, Was- en Ververij „DE ZON", Vlooswijkstraat, Terneuzen wenst hare Cliëntèle een GELUKKIG NIEUWJAAR W, DE ZWARTE— VAN DIXHOORN Manufacturen Noordstr. 78 - Terneuzen G. N.

de Vrije Zeeuw | 1953 | | pagina 5