RECHTSZAKEN DE HEER DER HERULI i ian Riemens MAAS AXEL De Vrije Zeeuw" MEUBILEERING A.F. A. FASSAERT Gekookte HAM ROOKVLEES Kinderschoenen Boierhamworst een actief persoon NAEIJE'S Woninginrichting Reclame A. Fassaert-Boerbooms ALBUMS C. A. VAN GELDER Konijnenvellen ALLEEN VANDAAG Autorijschool VAN DER SCHANS Voor Uw complete GESLOTEN Nierworst Berliner Leverkaas Corned Beef 95 i VOETBAL bijverdienste Uitnodiging met steunzolen N.V. Firma P. J, VAN DE SANDE Dg hoogste prijs FaA.J.VEERMAN&Zn TERNEUZEN 53 is niet duur WIJNEN - LIKEUREN - ADVOCAAT adres van B. en W. Wat de toe komstmogelijkheden van Terneu- zen betreft, deze ziet de voorzitter ondanks de moeilijke tijde.n, waar in wij leven, gunstig in. Spr. wil nu niet ingaan op het geen de heer Henry heeft gezegd ten aanzien van de democratie. In z\jn nieuwjaarsrede zal hij hierop een antwoord geven, doch voorop kan wel reeds worden gesteld, dat ten aanzien van deze materie tus sen hem en de heer Henry geen diepgaande verschillen bestaan. Spr betreurt het met de heer Henry, dat het ingebruiknemen van het gebouw voor de jeugd en de ouden van dagen met zoveel moeilijkheden gepaard gaat. Het gemeentebestuur blijft hieraan echter zijn aandacht schenken. De opmerkingen over de centrale dienst zullen binnenkort door het uitbrengen van het rapport wel worden beantwoord. Het lang uit blijven van de begroting van deze dienst is niet te wijten aan het feit dat er moeilijkheden zijn ontstaan bij het ontwerpen van een nieuwe regeling van samenwerking tussen de verschillende deelnemende ge meenten. Het spijt de voorzitter steeds van de heer Colsen te moeten verne men, dat Sluiskil zou worden ach tergesteld. Een motivering van de ze achteruitstelling heeft hij ech ter gemist. Er zijn de laatste jaren op Sluiskil nieuwe woningen ge bouwd; er zijn nieuwe plannen ont worpen die jammer genoeg nog niet verwezenlijkt kunnen worden. Wat de Pierssenspolderstraat be treft deze heeft de aandacht van het college, doch ook de polder en de provincie zullen hier hun bij dragen moeten geven. Als antwoord op de door de heer De Feijter gestelde vragen zegt de voorzitter dat uitbreiding van het politiecorps niet mogelijk is. Het bouwvolume voor 1953 is nog niet bekend. De plannen voor de ont sluiting van de Zuidlandpolder zijn gereed. De heer De Vos zegt naar aan leiding hiervan dat ontsluiting van dit nieuwe bouwterrein waar schijnlijk volgend voorjaar zal plaatsvinden zo gauw begonnen wordt met de bouw van een nieu we openbare school aldaar. Wat de opmerking over de waterleiding betreft, betreurt de voorzitter dat de heer De Feijter blijft menen dat genoemde maatschappij op te gro te voet heeft geleefd. Spreker zelf kan die mening niet delen. Wat de opmerkingen van de heer Dieleman betreft zegt de voorzit ter, dat de omvang van de plant soenen in onze gemeente in ver band met de bouw van nieuwe woonwijken is vergroot, omdat het een met het ander gelijke tred moet houden. Wat de kosten van de sportvelden betreft, deze zijn in onze gemeente niet hoger dan el ders. De heer De Vos geeft vervolgens een toelichting op enkele aange sneden onderwerpen. In de eerste plaats deelt hij mede, dat nog niet kan worden gezegd wanneer met het grondwerk voor het nieuwe zwembad zal worden aangevangen. Dit zal nog wel enkele maanden duren Er moet niet op worden ge rekend, dat in 1953 reeds in het nieuwe zwembad zal worden ge zwommen. Wat de door de heer Colsen naar voren gebrachte achteruitstelling van Sluiskil betreft, is spr. het eens met wat daarover door de voorzit ter reeds is gezegd. Wij kunnen voor Sluiskil niet meer doen dan zou kunnen worden gedaan, indien Sluiskil een zelfstandige gemeente van ca 3000 inwoners zou zijn. Wat het parkeerterrein betreft, dit is een moeilijke kwestie. Zelfs deskundigen zijn niet in staat ge bleken voor dit probleem een goe de oplossing te vinden. Daarbij komt nog dat de plannen voor het verbreden van het kanaal moeilijk heden kunnen geven. De heer Den Hamer verklaart verheugd te zijn dat thans een slui tende begroting kan worden aange boden. Spr. protesteert tegen het door de heer Henry naar voren ge brachte als zou het college van B. en W. inzake de kwestie centrale dienst een te slappe houding aan nemen. Wat het politiek gedeelte van de door de heer Henry gehou den algemene beschouwingen be treft zegt de heer Den Hamer dat de A.R. partij principieel' nimmer met de P.v.d.A. zal kunnen samen werken, omdat deze niet het nodi ge onderscheid ziet tussen christen dom en humanisme. Kan bijv. de P.v.d.A. aanvaarden art. 2 van het program der A.R. beginselen, dat niet in de wet, noch in het volk, maar in God de bron ligt voor het gezag. Ook de heer De Feüter (C.H.) verklaart op dezelfde gronden dat samenwerking met de P.v.d.A. on mogelijk is. Humanisme kan vol gens spreker niet samengaan met Christendom. De heer Henry merkt op het te betreuren dat de heer Colsen steeds spreekt over een achterstel ling van Sluiskil. Voor hem zjjn Sluiskil en Terneuzen één en kan van onderscheid in de manier waarop de belangen worden behar tigd geen sprake zijn. Op een vraag van de heer Colsen wat zal worden gedaan met de be woner van het huis in de oester putten wanneer de werkzaamheden voor het nieuwe zwembad een aan vang nemen, antwoordt de heer De Vos dat bedoelde persoon in ieder geval door de wet wordt be schermd, zodat deze niet zo maar uit zijn huis zal worden gezet, het geen ook helemaal niet in de be doeling ligt. Hierna komt de behandeling van de eigenlijke begroting. Het meren deel van de uitgetrokken posten gaf geen aanleiding tot op/of aan merkingen. Salarissen ambtenaren. De heer Colsen vindt de bezoldi gingen van de minst gesalarieerde ambtenaren aan de lage kant. Spr. vraagt of hierin geen wijziging kan worden gebracht. De voorzitter en de heer Den Hamer wijzen er op dat de salaris sen gebonden zijn aan normen. Bo vendien wordt opgemerkt dat de salarisschalen zijn vastgesteld in overleg met de verschillende orga nisaties. Badhuis Sluiskil. Daar de heer Colsen steeds maar blijft aandringen op de stichting van een badhuis te Sluiskil, geeft de heer De Vos een overzicht van de stand van zaken. Reeds enige jaren geleden zjjn plannen opgezet een dergeljjke inrichting voor Sluiskil te verwezenlijken. Het plan was het badhuis onder te brengen in de oude openbare school. Dit bleek echter niet moge lijk en van deze oplossing moest worden afgezien. Door investe ringsbeperkingen kon niet tot' de bouw van een badhuis worden overgegaan. Daar het bouwen van eén badhuis ook te duur was, werd gezocht naar een badinrichting in combinatie met een ander gebouw. B. en W. zijn van mening, dat Sluiskil een badhuis moet krijgen, maar de verwezenlijking hiervan moet op de goedkoopst mogelijke manier geschieden. Spr. geeft een overzicht van de in Z. VI. aanwezige badhuizen. Er blijken er in totaal 6 te zijn en wel in Axel (particulier), Biervliet <in arbeiderslogeerkamp), Hoek (in gemeentehuis), Zaamslag (in ge meentehuis), te St Jansteen (in combinatie met het kleedlokaal op het sportterrein) en te Terneuzen. Hieruit blijkt dat al deze badhuizen zijn ondergebracht in bestaande gebouwen of in combinatie met een ander gebouw zijn opgetrokken. Volgens hem verstrekte gege vens blijkt bovendien dat het be zoek aan de badhuizen steeds min der wordt. In het afgelopen jaar werd door 8 van de inwoners wekelijks gebruik gemaakt van de bestaande inrichtingen. De exploi tatie van het badhuis te Terneuzen geeft een tekort aan van 7,7 cent per bad. Indien te Sluiskil een bad huis zou worden gebouwd, waarvan de kosten ƒ60.000 zouden bedra gen, wordt het tekort per bad niet minder dan 32,4 cent per bad. Bij investeringen van resp. 50.000 en 40.000 zijn deze tekorten resp. 27,6 cent en 22,8 cent. Spreker acht dit niet verantwoord. De heer De Waal merkt op dat het niet juist is de bevolking van Sluiskil, welke hoofdzakelijk uit fabrieksarbeiders bestaat te verge lijken met een van de door de heer De Vos genoemde gemeenten, waar momenteel reeds een bad huis bestaat. Het gebruik van het badhuis wordt z.i. beïnvloed door de industrie. Spr. vraagt zich af, of het niet mogelijk is_ in samen werking met de te Sluiskil geves tigde industrieën een goedkope op lossing te krijgen. Hjj raadt dan ook aan contact op te nemen met de directies van de fabrieken al daar. De heer De Vos merkt naar aan leiding hiervan op dat ofschoon er in Terneuzen zelf toch ook nogal wat arbeiders zijn die vuile arbeid verrichten, het bezoek aan het bad huis toch terugloopt. Een badhuis op Sluiskil is nodig aldus spr. doch wij moeten een gunstige ge degenheid afwachten. Subsidie ziekenhuis. Evenals vorige jaren gaf ook dit maal de subsidieverlening aan de ziekenhuizen aanleiding tot een de bat. Voorgesteld werd voor het zie kenhuis Terneuzen 8.000 en voor Sluiskil 4.000. De heer Van Breda Vriesman vindt deze verdeling niet billijk. Hij zou liever zien dat deze werd geba seerd op het aantal ligdagen van Terneuzense patiënten in de beide ziekenhuizen. De voorzitter antwoordt hierop, dat het in de bedoeling ligt in de toekomst de verdeling op deze ge gevens te baseren. De heer Van Breda Vriesman zou dit nu willen doen, daar het niet geheel eerljjk is te wachten tot door het in exploitatie nemen van het ziekenhuis Terneuzen de ba lans in het voordeel van het Ter neuzense ziekenhuis zal overslaan. De heer Henry stelt voor over te gaan tot het invoeren van een ge westelijke regeling, waarbij b.v. elke gemeente 1 per inwoner subsidie geeft. Deze subsidie kan dan verdeeld worden naar rato van het aantal ligdagen, welke patiën ten uit een bepaalde gemeente in een der beide ziekenhuizen door brengen. De heer Colsen vindt de verde ling naar rato van het aantal lig dagen billijk. De voorzitter is bereid de ge meenten aan te schrijven en te ver zoeken hun mening kenbaar te ma ken. Het resultaat hiervan zal zo spoedig mogelijk worden medege deeld. De heer Van Langevelde is het niet eens met de heer Henry dat het verzoek tot medewerking aan het verlenen van een gewestelijke subsidie van de gemeente uitgaat. Dit is een kwestie welke de zieken huizen zelf moeten aansnijden. De heer Colsen vraagt, of de heer Van Langevelde tegen het verlenen van het subsidie per lig dag is. De heer Van Langevelde ver klaart zich tegenstander hiervan omdat Sluiskil geen „open"-zieken- huis is. De heer Van Langevelde vraagt de voorzitter of reeds bericht van het ziekenhuis Sluiskil is ontvan gen of dit al of niet als „open" zie kenhuis moet worden beschouwd. De voorzitter beantwoordt deze vraag ontkennend. Volgens de heer Van Breda Vriesman is Sluiskil een open zie kenhuis, daar volgens hem iedere dokter, chirurg of internist zijn pa tiënten er kan behandelen. Spr. blijft bij zijn voorstel het subsidie te verdelen naar het aantal ligda gen. Algemeen is men echter van oordeel, dat dan eerst zekerheid moet bestaan of Sluiskil als „open" ziekenhuis kan worden beschouwd. Op aandringen van de heer Den Hamer wordt het voorstel van de heer Van Breda Vriesman reeds nu in stemming gebracht. Indien dit voorstel mocht worden aangeno men en later blijkt dat Sluiskil niet als „open" ziekenhuis kan worden beschouwd, zal dit voor stel geacht worden niet in stem ming te zjjn gebracht. Het voorstel wordt verworpen. Vóór stemden de heren Van Breda Vriesman, J. Dieleman (P.v.d.A.), Colsen, De Waal en Van Riet. Te genstemmers waren de heren Hen ry, Van Liere, F. Dieleman, De Feijter, Ollebek, F. Dieleman (St. Ger.), Den Hamer, De Vos en Van Langevelde. Nieuwe begraafplaats. De heer Henry dringt nogmaals aan ernaar te streven de nieuwe algemene begraafplaats zo snel mogelijk in gebruik te doen nemen. Dit vooral in verband met het tijd stip, waarop het nieuwe ziekenhuis in exploitatie zal worden genomen. De voorzitter zegt dat B. en W. ook streven naar bespoediging van deze kwestie. De heer Henry vraagt, of het niet mogelijk is een streefdatum te noemen b.v. half 1954 en begin 1955. Volgens de voorzitter en ook vol gens de wethouders is dat niet mo gelijk. Wel wordt toegezegd, dat in dien de oude begraafplaats ten tij de van de aanvang van de exploi tatie van het ziekenhuis nog in ge bruik is, maatregelen zullen wor den genomen het ziekenhuis en de patiënten zo weinig mogelijk over last te bezorgen. De heer Van Breda Vriesman stelt voor de toegangsweg dan in ieder geval om te leggen. De heer Van Langevelde stelt nog voor de ophoging van het ter rein hetwelk voor de nieuwe be graafplaats is aangekocht in DUW- verband te doen ophogen. Gezien de uitlatingen van het lid van Ged. Staten de heer Philipse bestaat daar misschien wel een kans toe. De voorzitter zegt toe dat een en ander zal worden bekeken. Op voorstel van de heer Van Langevelde wordt aan het Centraal comité van samenwerking inzake voorlichting bij beroepskeuze nog een subsidie gegeven van 25. De heer De Vos verklaarde zich KANTONGERECHT TE OOSTBURG. De kantonrechter te Oostburg kreeg Donderdag een hele rij verdachten te verwerken, zodat het zaaltje van het noodgebouw van het kantongerecht weer te klein bleek. De hotelhouder M. A. M. de M. te Breskens, zal met niet veel plezier terugdenken aan deze zitting, die hem niet meegeval len is. De M. had in zijn café-restau rantbedrijf in het seizoen 2 Franse meisjes aan het werk, voor wie het geen uitzondering was op één dag 14 tot 16 uur te moeten werken. De ambtenaar O.M. noemde dit uitbuiting, en beloofde De M. niet mals te zijn met de straf. Echter was er nog meer niet in orde. Buiten de Franse meisjes, die bovendien nog zonder werk vergunning hier waren, heeft De M. bovendien nog 3 mannelijke bedienden aan het werk, waar voor geen voldoende papieren aanwezig waren, alsook een ge trouwde vrouw, waarvoor hele maal geen werkvergunning was afgegeven. Voor al deze feiten moest De M., die wel erg gemakkelijk met de voorschriften omgesprongen was, terecht staan. De ambtenaar O.M. vond de wijze van optreden van De M. gelijken op uitbuiting en laakte het gedrag van De M. zeer scherp. Tot zijn verdediging voerde De M. aan, dat de meisjes het toch goed bij hem gehad hadden. De kantonrechter was het met deze goedheid niet eens, en deed uitspraak, 500 boete subs. 250 tegenstander, daar beroepskeuze reeds door het rijk wordt gefinan cierd. De begroting wordt ongewijzigd vastgesteld. De gewone dienst sluit met een totaal van 1.503.303, terwijl de kapitaaldienst een nade lig verschil te zien geeft van 1.429.609,—. DE NIEUWE AVONTUREN VAN ERIC DE NOORMAN. 42. Even onverwacht als het noodweer is opgekomen, trekt het weer weg, er valt een stilte in de natuur. Het is alsof de aarde zich moeizaam her steld van de wonden, die de geselende storm geslagen heeft. Loom hangen de takken naar omlaag en ge heimzinnig klinkt het geluid van druppels water op de door weekte grond. „Kijk eens hoe nat ik ben, Fadir," grijnst Erwin, op wiens ver regende gezicht ai geen spoor meer van de doorstane emotie te bekennen is. Hij veegt zich een dikke regen druppel van het voorhoofd en be gint ijverig zijn mouwen uit te wringen. „Nat, maar gelukkig ongedeerd," knikt Eric opgelucht. Hij kijkt de Heruli dankbaar aan. „Gij hebt ons het leven gered, laat hij er ernstig op volgen. Allan glimlacht gedwongen, doch de sombere gloed in zijn ogen ontgaat de Noorman dagen, 4 weken voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proef tijd van 2 jaar. A. de R-, hotelhouder te Aar denburg, was te Aardenburg tegen een andere auto opgere den. De kantonrechter noemde dit zeer onhebbelijk rijden, en wees er op dat ook anderen de weg gebruiken. Mr. De Mul verdedigde De R. Eis was 50 of 25 d. Uitspraak 30 of 15 d. C. G. de B. te Oostburg, maga zijnbediende, had op het rijwiel pad niet voldoende rechts gehou den, waardoor een ander was komen te vallen. Daar het geheel niet door op zet was gekomen, werd De B. in de gelegenheid gesteld de aange richte schade te vergoeden. C. J. V., koopman te IJzendij- ke, en zijn huishoudster, mej. De M, hadden de hond los laten lopen. Honden moeten nu een maal vast gehouden worden. Eis 10 of 6 d. Uitspraak conform. Uitspraak voor mej. De M. ƒ6 of 3 dagen. F. H. de S., vrachtrijder te IJzcndijke, had zijn chauffeur J. B. zonder werkboekje laten rijden. Dit is nu eenmaal voor geschreven om te voorkomen dat de chauffeurs oververmoeid achter het stuur komen. Daar echter bleek dat te goeder trouw was gehandeld, was de straf slechts gering, ƒ3 of 2 dagen. D. M. van H. te Qroede, had aan zijn auto een ondeugdelijke stuurinrichting, waarop meer dan 140 graden slag stond. De kantonrechter noemde met dergelijke auto's rijden zeer on verantwoordelijk en eiste een boete van 80 of 40 dagen. A. C. J. B., landbouwer te Groede, had door Breskens ge reden zonder de aanhangwagens van slik te ontdoen. Daar vooral in het natte jaargetij deze klui ten modder en slik veel narigheid opleverd voor het verkeer, en het bovendien verboden is bij de wet, werd B. veroordeeld tot ƒ10 of 5 d. Eis luidde 15 of 10 d. E. A. E„ landbouwer te Zel- zaete, had te Sluis zijn auto op het rijwielpad geparkeerd. Dat mag niet, want het is bestemd om fietsers veilig op te laten rijden. ƒ6 of 3 dagen. niet. „Ik begrijp hoe Gij U voelt," zegt hij hartelijk. „Doch nu is al les weer voorbij. De natuur is op gefristen wij ook! Kom, laat ons snel naar de burcht terug gaan, een droog stel kleren hebben wij wel nodig!" De Heruli werpt hem een on doorgrondelijke blik toe. „De zon droogt ook," mompelt hij stroef. „Ik blijf nog wat in het woud..." Eric wisselt een snelle blik met zijn zoon en als de Noorman de twin keling in Erwin's donkere ogen ziet, weet hij genoeg. „Zoals ge wilt, Allan. En gij, Erwin?" „Ik ga met mijn vriend mee." antwoordt de jongen opgewekt. Eric glimlacht haast onmerk baar... zijn zoon heeft hem begre pen Met een korte groet verwijdert hij zich en de twee jongens blijven, elkaar zwijgend aanziende, achter. „Wel," klinkt Erwin's heldere stem. „Wat zullen we nu gaan doen? Dit is een fijn bos om rovers te spelen, maar daar houdt Gij niet van. Wat dan?" „Ikeh wandel nog wat," antwoordt de jonge Heruli stijfjes. „Nou goed, dan gaan we samen een stukjewandelen, hè?" knikt Erwin volgzaam en naast de zwij gende Heruli stapt hij opgewekt het woud in. De twee jongens zijn nauwelijks een kwartier onderweg als de Heruli eensklaps roerloos staan blijft. „Ik hoor wat", sist hij zijn metgezel toe. „Luister, een beest!" „Het gromt kwaadaardig," be aamt Erwin ademloos. „Het lijkt wel een beer." Allan buigt zich behoedzaam voorover en spiedt tussen de tak ken. Dan wenkt hij de jonge prins en fluistert: „Het is een beer!" Met het oog op de aanhoudende, buitengewoon ongunstige weers omstandigheden hebben wij ge meend ditmaal het voetbalpro gramma en de kansenbespreking maar in de pen te moeten hou den. Het laat zich immers niet aanzien, dat het Zondag tot enig voetbal van betekenis zal komen. Mocht, wat overigens niet waar schijnlijk lijkt, toch nog een en kele wedstrijd doorgaan, dan me nen wij te kunnen volstaan met een verwijzing naar wat wij ver leden week hebben geschreven. Met alle voetballiefhebbers ho pen wij, dat er spoedig een kering komt in de atmosfeer, want de achterstand begint reeds beden kelijke vormen aan te nemen. De eerste maanden van 1953 zul len bij voortduring beter weer moeten brengen, wil het compe titieprogramma niet hopeloos in de war geraken. AFGELASTE WEDSTRIJDEN. Alle voor heden, Zaterdag, vast gestelde wedstrijden in de afde ling Zeeland van de K. N. V. B-, de vroegere Zeeuwse Voetbal bond, zijn afgelast. MARIJKE PESTMAN en LIEUWE RIBBENS geven U kennis van hun verloving. Terneuzen, 2e Kerstdag '52 Herengracht 15 Westkolkstraat 42 Gelegenheid tot feliciteren: 26 Dec. a.s. van 45.30 uur nam., Herengracht 15. Iemand van middelbare leeftijd vraagt Onverschillig wat. Brieven onder No. 584, Bu reau van dit blad. V.V. Fa. P. J. v. d. SANDE Het Bestuur der Her vormde School heeft het voornemen om op D.V. Dinsdag 23 December, 7.30 uur n.m., in de school aan de Leeuwenlaan afscheid te nemen van het Hoofd der School, de heer D. J. VAN WIJCK. In diezelfde bijeenkomst zal het nieuw benoemde Hoofd, de heer J. C. GROE- NENBERG, worden ge ïnstalleerd. De leden der Vereniging, de ouders der schoolgaande kinderen en belangstellen den worden vriendelijk uit genodigd op bovengenoem de bijeenkomst aanwezig te zijn HET BESTUUR. NU HEBBEN WIJ naast de bekende Dames-steunschoe- nen van de A. P. K. en Dames pantoffels ook in twee kleuren, bruin en beige. LANGE KERKSTRAAT 14 TELEFOON 2636 UW ADRES voor prima Schoenwerk Ziet Etalages Naamkaartjes Arts voor inwendige ziekten. Spreekuur te HULST: (Stationsplein 14) 's Woensdagsmiddags van 2.30—3.30 uur. Zaterdag 20 December geen spreekuur te AXEL. betalen wij Verl. v. Sleenbergeniaan 29 Telefoon 2309 Pakhuizen Schuttershofweg TERNEUZEN I.UU.v.yy^.yuv.XvU van 56 voor 50 ct van 48 voor 45 ct van 37 voor 30 ct Burgemeester Geillstraat 5, Telefoon 2571 - Terneuzen Voor de bezorging van in de kom der gemeente AXEL wordt gevraagd Sollicitaties worden tot Maandagmiddag a.s. 3 uur ingewacht. ADMINISTRATIE DAGBLAD „DE VRIJE ZEEUW" NOORDSTRAAT 11-13 TERNEUZEN Telefoon 2124 NOORDSTRAAT 62 AXEL Telefoon 109 ONZE KANTOREN zijn op ZATERDAG 27 DECEMBER 1952 de gehele dag en op 31 DECEMBER 1952 na 11 uur Amsterdamsche Bank N.V. De Tvveutsche Bank N.V. Nederlandsche Handel Mij. N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Rotterdamsche Bank N.V. SPAART SCHELDE- ZEGELS SPAART SCHELDE- ZEGF.LS SPECIALITEIT IN FIJNE VLEESWAREN 33 cent per 1C0 gram 42 cent per 100 gram 39 cent per 100 gram 50 cent per 100 gram NEEMT OOK 'N STUKJE KAAS Jong of Belegen, vanaf 30 cent Prima - Prima Volvet De Kaas van A. F. is AF. 20 Zegels extra. NOORDSTRAAT 47 - TERNEUZEN SCHELDE-zegels geven op vele artikelen TIEN RROCENT KORTING EXTRA

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3