Bescherming van leerlingen tegen besmettingsgevaar Binnenlands nieuws JEUK Wat brengt DE RADIO? Kabouter 0e man Ricago DDD Verontwaardiging in België over afbeelding van de Koning HOGE PRIJZEN IN HORECA-BEDRIJVEN Staking in Japan Migratie naar Z.-Amerika Voormalig hoofdinspecteur naarW.-Berlijn uitgeweken Amerikaanse protestnota aan de Sowjet-Unie Droogte in Hongarije Waarom de „Sibajak" zovel haast had Japanse mijnwerkers gaan weer aan het werk Communistisch centrum in Irak ontdekt? Het militaire Navo-bouwprogramma voor 1953 ZUID-AFRIKA Belgisch journalist uit rechtszaal verwijderd Kerst- en Nieuwjaarskaar ten van de economische voorlichtingsdienst VERKLARING VAN TIT0 Katwijkse visser in Dieppe verongelukt Nederlandse vlieger in de Ver. Staten omgekomen Kluizenaar neemt zijn eerste bad na 10 jaar INCIDENT TE BERLIJN Gemeente Terneuzen TWEEDE BLAD Donderdag 18 December 1952 7e Jaargang No. 2219 VEE LEVEND IN STAL VERBRAND. UIT DE VRIJE ZEEUW In de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp ter bescherming van leer lingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziekten van per soneel van inrichtingen van onderwijs (wet bescherming leer lingen tegen besmettingsgevaar) erkent de regering, dat het in dit ontwerp om ingrijpende maatregelen gaat. Zij heeft de consequenties ernstig overwogen en is tot de slotsom gekomen, dat de in het belang van de leerlingen voorgestelde maatre- geen binnen verantwoorde grenzen blijven. Besmetting van leerlingen on derling komt voor, echter in mindere mate dan besmetting door leerkrachten. De Horeca-bedrijven en de V.V.V. in Breda hebben na langdurige besprekingen een commissie gevormd, die zal wa ken tegen prijsopdrijving in de Horeca-bedrijven. Dit is gebeurd naar aanleiding van een groot aantal klachten van vreemdelingen over de te hoge prijzen, die in het afgelo pen seizoen werden gevraagd. Speciaal de buitenlanders zijn hiervan de dupe geworden. In een V.V.V.-rapport is o.m- geconstateerd, dat de stroom Belgische touristen zich lang zaam aan oostwaarts in de pro vincie N.-Brabant richt, of schoon van een teruggang in Bieda nog niet gesproken kan worden. Men rekent, dat onge veer 20 pet- der Horeca-(bedrij ven zich aan overvraging zou hebben schuldig gemaakt. De commissie is eventueel gerech tigd na een nauwgezet onder zoek een lid, dat te hoge prij zen berekent, ials lid van de V.V.V. te royeren. van algemene strekking moet niet te dikwijls worden her haald. Slechts indien de nood zaak van een jaarlijks onder zoek zou blijken, zouden de mi nisters een verkorting van de wettelijke termijn willen be vorderen. Het gevaar van onderlinge besmetting wordt beperkt door ae schoolartsendienst. Een ver plicht onderzoek van leerlingen zou niet in overeenstemming zijn met de beginselen van vrij willigheid, waarop de tubercu- loseoestrijding in Nederland be rust. Inbreuk daarop dient slechts bij uitzondering te wor den gemaakt. Met, de ontwikke ling van het bevolkingsonder zoek is verdere afneming van het gevaar voor onderlinge be smetting van leerlingen te ver wachten. De stelling, dat het besmet tingsgevaar voor personen, die aan onderwijsinrichtingen zijn verbonden, groter is dan voor rijksambtenaren, behoeft niet in ane gevallen op te gaan- De regering kan niet inzien, dat een eventueel ongunstige positie van leerkrachten, wat de besmettingskannen betreft, 'n tegenwicht zou moeten vinden m een gunstiger regeling van de verpiegingsKosten dan voor ae rijksambtenaren geldt. Epidemiologisch gezien heeft een jaarlijks onderzoek voor delen boven een tweejaarlijks onderzoek, doch het eerste brengt wel enig psychologisch bezwaar mede. Een onderzoek 22.000 Japanse arbeiders in dienst van de Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van Jokohama zijn Woensdag een staking van 24 uur begon nen. Zij eisen verbetering van de arbeidsvoorwaarden. 52.500 Europese migranten zullen volgend jaar naar Zuid- amerikaanse landen worden overgebracht, zo heeft de direc teur van de intergouverne- mentscommissie voor Europese migratie te Genève meegedeeld. De meesten gaan naar Brazi lië, Venezuela en Chili. In totaal hoopt de commissie in 1953 120.000 migranten te kunnen helpen. Een vroegere hoofdinspecteur van de Oostduitse volkspolitie, de 31-jarige Kurt M., heeft in W.-Berlijn om asyl verzocht, zo deelt de Westberlijnse politie mede. M. heeft tot de „elite-politie" behoord en werd in 1949 naar de Sow jet-Unie gezonden om 'n cursus te volgen aan de krijgs- hogeschool te Privolsk. Toen hij een jaar later naar O.-(Duits land terugkeerde, werd hij in structeur van militaire eenhe den der volkspolitie- In de loop van 1951 werd hij- zonder opga ve van redenen ontslagen. Hij trad in dienst van een particuliere onderneming. Toen de staatsveiligheidsdienst hem daar als verklikker wilde ge bruiken, vluchtte hij naar W. Berlijn. De Ver. Staten hebben een tweede protestnota aan de Sowjet-iUnie gezonden met be trekking tot het neerschieten van een onbewapend vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht door Russisiche jagers bij de Japanse kust op 7 October. In de nota wordt gezegd, dat op een radarscherm werd gezien dat Russische jagers het vlieg tuig silechts 6 mijil uit de kust hadden neergeschoten. Aange nomen wordt, dat de beman ning van 8 koppen omgekomen is. De Ver. Staten wijzen de ver klaring van de hand, dat het Amerikaanse vliegtuig de grens van de Sowjet-Unie heeft ge schonden en eisen schadever goeding voor het verlies van het toestel en schadeloossteling voor de nagelaten betrekkingen van de bemanning. Hongarije is door droogte ge dwongen zijn uitvoer van land bouwproducten te beperken. Dit is door de premier in de natio nale vergadering meegedeeld. Het was Woensdagmorgen, alsof de beide Lloydschepen „In- drapoera" en „Sibajak", die, wat nooit gebeurt, gelijktijdig bin nenkwamen, met elkaar op de Nieuwe Waterweg een wedstrijd aangingen wie het eerst aan de Lloydkade zou meren. Natuurlijk was dit slechts schijn, maar de oorzaak, waarom de „Sibajak", die een halve kilometer achter lag, zoveel spoed maakte, was gelegen in het feit, dat toen het schip nog in het Kanaal was, een der leden van de bemanning, de matroos A. Smaling, een aanval van acute blindedarmontsteking had gekregen en zijn opneming in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Nauwelijks lag het schip dan ook langs de kant, of de patiënt werd met een gereed staande auto van de Geneeskun dige Dienst naar een der Rotter damse ziekenhuizen vervoerd. Zoals men weet was het ook de „Sibajak", die op de heenreis buiten het vaarplan om de haven van Horta op de Azoren moest binnenlopen, omdat een van, de vrouwelijke passagiers wegens apendicitis een spoedoperatie moest ondergaan. De Japanse arbeiders zijn na het nemen van maatregelen door de regering weer aan -het werk gegaan. De staking had 61 dagen geduurd- Het centrale strijdcomité van da mijnwerkers heeft Woens dagochtend een bemiddelings- aan-bod van de regering aan vaard, waarbij de arbeiders een loonsverhoging van 7 procent krijgen, een prestatietoeslag en -een tijdelijke toeslag van 5000 jen (ruim 50). De Belgische bevolking is in het geheel niet tevreden over de afbeelding van koning Boude- wijn op de nieuwe serie post zegels, welke sedert enkele we ken in omloop is. Men vipdt dat de gelijkenis geheel zoek is, om dat de trekken in het gelaat van de jonge vorst veel te hard zijn en men vraagt zich af, waarom koning Boudewijn niet is afge beeld zoals iedereen hem kent, n.l. met zijn bril op. Sommigen gaan zelfs zo ver te spreken van majesteitsschennis, en één der dagbladen stelde voor dat als men dan toch de abstracte kunst de vrije teugel wil laten, men de re gerende vorst nog beter op de postzegels zou kunnen weergeven door een aantal vliegende scho tels op een oceaan van spinazie en tomaten. De Belgische minister van Verkeer, die van alle kanten wordt aangevallen, heeft inmid dels besloten de gewraakte serie niet te laten vernieuwen en bin nenkort een postzegel het licht te doen zien met een waarheids getrouwere afbeelding van de koning. De Belgische postzegel handelaars wrijven zich intussen de handen en kopen de veroor deelde zegels, in waarden van fr. 1,50, fr. 2, fr. 4 en fr. 50, in groten getale op. Men twijfelt er namelijk niet aan, dat deze over enkele jaren zeer in trek zullen komen bij buitenlandse verzame laars en tegen hoge prijzen van de hand gedaan zullen kunnen worden. Volgens de Iraakse -politie is in Irak -een communistisch cen trum ontdekt in de heilige plaatsen Kerbalah en Kadhi- main. Naar deze plaatsen begeven zich vele Perzen van de Sji- itische sfecte. Er zijn vele ar restaties verricht. De ge arresteerden zullen zch voor 'n militair gerecht moeten ver antwoorden, daar het commu nisme verboden is. MARKEN NOG STEEDS GEÏSOLEERD. Tramboot zit vast in het ijs. Om acht uur Woensdagochtend is de tramboot „Koningin Em ma" van de Noord-Zuidhollandse Vervoer Maatschappij, opnieuw uitgevaren om te trachten de Streven verscheidene landen, w.o. Nederland naar vermin dering? Vernomen wordt dat ver scheidene staten-Navo-Ieden, waaronder Gr.-Brittannië, Ne derland, Frankrijk en Denemar ken, naar een drastische ver mindering streven van 't door militaire autoriteiten aanbevo len bedrag voor militaire bouw werken in 1953 van ongeveer 1.590.000.000 gulden, dat was bestemd voor de aanleg van vliegvelden, -het uitvoeren van havenwerken voor militaire doeleinden en andere militaire constructies. Deze staten zijn van mening dat deze militaire bouwwerken tegen geringere kosten kunnen worden uitgevoerd. Men ver wacht dat uiteindelijk een be drag van ongeveer 1.192.500.000 gulden zal worden uitgetrokken. De Ziuidafrikaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft verklaard, dat Zuid-Afrika „een bolwerk tegen Indische infiltra tie in Afrika" -is- Er zijn geen al truïstische motieven achter In- dia's belangstelling voor Zuid- Afrika, zo zeide hij. India had reeds voorposten in Mauritius, O.-Afrika en Zuid- Afrika en de zogenaamde be zorgdheid over de mensenrech ten diende slechts als dekman tel voor ideologische en imperia listische bedoelingen. Binnen landse aangelegenheden van 'n klein' land als Z.-Afrika konden de internationale vrede niet in gevaar brengen. India echter, dat Portugese gebieden in het Verre Oosten annexeert en in onvrede leeft met Ceylon en andere Aziatische landen, wenst de zaak zo voor te stellen, aldus de minister. Een redacteur van het dag blad „De Standaard" is tijdens de behandeling van een moord zaak voor het assisenhof te Tongeren op verzoek van de voorzitter door leden van de rijkswacht uit de zaal verwij derd. De voorzitter beschuldigt de journalist van een gebrek aan objectiviteit en van partijdig heid in deze zaak. Het blad schrijft dat de beslissing van de voorzitter niet alleen een aan tasting van de persvrijheid be tekent, doch ook van de grond wet, die de openbaarmaking der debatten van het assisenhof waarborgt. De Belgische pers- bond zal een onderzoek instel len naar dit incident- Het Tweede Kamerlid de heer Van Rijckevorsel (K.V.P.) heeft aan de minister van economische zaken de volgende vragen ge steld,: 1. Is het de minister bekend, dat de economische voorlich tingsdienst op 's rijks kosten wenskaarten heeft rondgezon den, waarop staat vermeld: „De directeur van de economi sche voorlichtingsdienst wenst U een gelukkig Kerstfeest en een voorspoedig Nieuwjaar". 2. Wil de minister mededelen, hoeveel de kosten van deze kaar ten in totaal hebben bedragen, onder welke post van de begro ting deze kosten voorkomen en of- de kosten ook over vooraf gaande jaren zijn gemaakt, zo ja tot welke bedragen? 3. Acht de minister deze uit gaven met het oog op dê vereiste zuinigheid verantwoord of is hij bereid deze uitgaven in de toe komst niet meer te doen? De Zuidslavische premier, maarschalk Tito heeft ver klaard, dat Z.-iSlavië niet zal wijken voor druk om af te zien van Triëst. Hij zeide, dat Italië „de uit gestoken hand van Z.-Slavië" had geweigerd en dat Z.-iSlavië nog steeds bereid is om goede betrekkingen met Italië te on derhouden. Volgens Tito brachten het Va- ticaan en Italiaanse kringen de internationale positie van Zuid- Slavië te verzwakken en te be letten, dat Z.-Slavië hulp van het buitenland krijgt om zijn verdediging te versterken- Tito noemde de verheffing van aartsbisschop Stepinac van Zagreb tot kardinaal „een vij andige geste tegenover Zuid- Slavië". In de IJmuidense haven is gisteren binnengelopen de logger „Katw. 176" met de vlag halfstok. Aan boord bevond zich het stof felijk overschot van de 29-jarige matroos F. van Duivenbode uit Katwijk aan Zee. De matroos was tijdens het verblijf in de Franse Kanaalhaven Dieppe door de duisternis misleid in een sous- terrain gestapt, waarvan de lui ken blijbaar niet goed vast lagen. De man brak een nekwervel en moet op slag dood zijn geweest. verbinding met Marken te her stellen. Na twee uur varen was de boot slechts twee km gevor derd en zij geraakte toen zó vast in het ijs, dat geen beweging in het schip meer te krijgen was. Bij Ürk zit een ongeveer 4 km grote strook opeengepakt zwaar ijs en eveneens in het Krab bersgat te Enkhuizen. Op mysterieuse wijze is Woens dagmorgen tegen 6 uur brand ontstaan aan de achterzijde van een boerderij aan de Hoofdstraat in de Haarlemmermeer, daar waar de stal aan het woonhuis is gebouwd. Als gevolg van deze ibrand zijn 4 paarden, een koe en een aantal kippen, die niet meer uit de stal gered konden worden, in de vlammen omgekomen. De boerderij wordt bewoond door de invalide landbouwer Van Hulst, wiens been in een gips verband zit, diens vrouw en dochter. Dit drietal lag nog te bed en bemerkte aanvankelijk niets van de brand. Toen zij tenslotte door omwonenden gewaarschuwd werden, moesten zij de boerderij in nachtgewaad verlaten. Een nog niet gehoord persoon belde de brandweer in Hoofddorp op, die onmiddellijk met 2 mo torwagens en een lichtwagen uit rukte. Intussen laaiden de vlammen hoog uit de stal. Het vuur werd met 5 stralen bestreden en was enkele uren later bedwongen. Toen was de stal echter afge brand en het vee omgekomen. Ook de voorraad graan, die in het middelste gedeelte van de boerderij was opgeslagen is gro tendeels verloren gegaan. Het woonhuis aan de voorzijde is ech ter gespaard gebleven. Verzeke ring dekt de schade gedeeltelijk Dinsdag is op de vliegbasis Writtenhouse nabij „Williams airforce base" in Arizona in de Ver. Staten een Harvard lestoe- stel verongelukt. De inzittenden, de Nederland se reserve-korporaal leerling vlieger L. I. P. G. Lecocq d'Armandville en zijn Ameri kaanse instructeur kwamen om het leven. Hij vertrok op 8 April 1952 voor de vliegeropleiding naar de Ver. Staten- Hij was gehuwd en in Den Haag woonachtig. Niet krabben. De helder vloeibare D.D. D. kal meert de jeuk In enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot dieD in de huidporién. GENEESMIDDEL TEGEN huidaandoeningen De „Manchester Guardian" meldt uit Treviglo (Noord- Italië) Een 60-jarige man nam dezer dagen z'n eerste bad sedert 1942 en wel in een oudelieden-ge- sticht. Hij vertelde z'n medebe woners: „Het is vreemd om in een huis te wonen. Ik heb de laatste tion jaar in een onge bruikt riool gewoond". De man was de avond daarvóór in het riool gevonden. Arbeiders, die er aan het werk waren, kwamen naar buiten lopen en schreeuw den: „D'r zit een wilde daar be neden!" De politie vond de man, gehurkt op een hoop stro en om geven door een stoel, een paar lege pakkisten, een kookpan en een braadpan en een bijna uit gewiste foto. Toen de politie de man naderde, riep hij: „Daar ko men de, bevrijders!" Hij droeg een soort zak om z'n vermagerd lichaam. Z'n grijze haar hing tot op z'n rug en zijn baard bedekte z'n borst. Hij had een ontslagbrief van het leger, waaruit bleek, dat hij in de eer ste wereldoorlog had gediend. De man zei, dat z'n huisheer hem in 1942 uit z'n huis had gezet e DOOR LUCIEN LELONG BEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN. 41) (Nadruk verboden). Ongeveer 100 Oostberlijners, dia in het Westelijk deel van de stad hun werk hebben, hebben Woensdagochtend de versper ring van de volkspolitie op zij gezet en zijn W.-Berlijn binnen gedrongen, nadat hun door de volkspolitie was meegedeeld zonder opgave van redenen dat hun treinen niet zouden rij den. Volgens ooggetuigen hebben enkele arbeiders met de volks politie gevochten. Deze maakte geen gebruik van de vuurwa pens. Wim zond hem een moorden de blik toe. Clare liep de trap af en keek niet eémruaal om. Voor het ho tel stond de wagen, waarmee Jan gekomen was- „Meeldam", zei Clare kortaf en stapte in. „Moeten de heren ook mee?" vroeg de chauffeur toen hij het aarzelende tweetal zag op de stoep van het hotel. .^Natuurlijk", zei Jan en zette zich zonder complimenten naast de bestuurder. „Wacht even", riep Wim ont zet. „Ik moet ook nog mee". jyNou opschieten dan, me neer", zei de chauffeur oneer biedig, „ik staan hier zowat wortel te schieten met je per missie". Jan keek om. Clare glimlach te haar hele Pepsodent-gebit bloot. 'Hij mocht die Ameri kaanse miss wel, die zo precies wist, wat ze wilde. Maar die arme Wim, die, dat wist hij heel zeker, met haar trouwen zou Burgemeester Dikkenburg had zich meteen van de trein naar de secretarie gespoed en vond, dat tijdens zijn afwezigheid zi>ch een aardig stapeltje be scheiden had opgestapeld in zijn brievenmandje. Hij wilde ze vlug afwerken, want vanavond was die af- scheidsbediening en voor die tijd wilde hij nog graag een klein tulkje doen.... Hij had slaap te kort gehad die nacht. Daarom was de burgemeester lichtelijk ontstemd, toen me neer 'Zoetevrijer zich 'bij hem aanmeldde. Meneer Zoetevrijer was eens ontvanger der directe belas tingen, had zich met pensioen te Meeldam gevestigd en verte genwoordigde daar min of meer de Provinciebode. In die kwali teit bezocht hij thans de burge meester. „Kom binnen, meneer en la ten we vlug afwerken", begroet te de burgemeester de man van de Provinciebode. „Ik ben er een dag tussen uit geweest en heb een hoop achterstallig werk". ,4a, dat begrijp ik", verklaar de de heer (Zoetevrijer, zorgvul dig zijn lorgnet omslachtig schoonwrijvend met een onbe rispelijke witte zakdoek. „Maar ik zal slechts enkele ogenblikken beslag leggen op uw kostbare tijd, meneer de burgemeester. Het gaat name lijk om de zaak Clarenbough". „De zaak Clarenbough", in formeerde de burgemeester ver baasd. „Is dat een zaak"? „Nu ja", vergoeilijkte meneer Zoetevrijer, „ik druk me mis schien wat ongelukkig uit. Maai de zaak is deze: Ik vernam van gemeenlijk welingelichte zijde, dat mr Clarenbough vanmor gen in alle stilte Meeldam had verlaten. Kunt u me daarover inlichten? En ook wellicht over de reden van zijn vertrek"? ,;Nee, dat kan ik niet", ant woordde de burgemeester. „Ik ben gisteren, zoals ik zei, heel de dag afwezig geweest en vanmorgen teruggekomen. Ik ben nog niet thuis geweest en heb nog geen kans gehad mr Clarenbough te zien of te spre ken. Wellicht is hij vertrokken, VRLJDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I: 7-00 Nieuws:' 7.10 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9 00 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.50 En semble; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Orkest; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Me dedelingen; 13.00 Nieuws: 13.20 Actualiteiten; 13.25 Piano; 13.45 Voor de vrouw; 14 00 Opera; 15.00 Orkest; 15.15 Gram.; 15.25 Piano; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17-15 Koor; 17.35 Orkest; 18.00 Reportage; 18.10 Dansmuziek; 18.30 Amu sementsmuziek; 18.52 Actuali teiten; 19-00 Nieuws; 19.10 Re geringsuitzending 19.30 Gram. 20.25 De gewone man; 20.30 Brabants programma; 21.05 Ra- dio-muzieksprookje22.05 Cau serie; 2225 Gram.; 22.35 Sport; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7-30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram-; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; 10-30 Schoolradio; 10.50 Gram.; 11.25 Radiofeuilleton; 11.45 Kwartet; 12.00 Dansmuziek; wellicht is hij alleen een paar boodschappen gaan doen- Ik weet er niets van. Het enige, wat ik weet, is, dat hij van avond in 'n plechtige afscheids bijeenkomst zal worden gehul digd. Zeven uur op het Raad huis. Dat staat vast". „Jawel, dat weet iedereen in de stad", gaf Zoetevrijer toe. „Maar als hij er niet is, kan men hem toch niet huldigen, nietwaar"? „Waarom zou hij er niet zijn"? vroeg de burgemeester ge- irriteerd om de geheimzinnig doenerij van zijn 'bezoeker. „.Tja, waarom zou hij er niet zijn?" herhaalde deze, als in gedachten- „Luister eens, heer Zoetevrij er", begon de burgemeester, die het druk had en niet in de stemming was voor het oplos sen van raadsels, „ik heb u ver teld, wat ik weet. Wilt u meer weten, vraag dan één van de andere comité-leden. Vraag het maar aan mevrouw Boom", voegde hij er een beetje boos aardig aan toe, „wat die niet weet, is ook de moeite van het weten niet waard. U neemt me niet kwalijk? Tot ziens!" Toen Zoetevrijer 'bij de deur omkeek, was de burgemeester alweer verdiept in een missive van het Hoogheemraadschap. (Wordt vervolgd). 12.30 Mededelingen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nws.; 13.20 Lichte muziek; 14.00 Kook- praatje14.20 Piano14.50 Cau serie; 15.10 Piano; 15.30 Lichte muziek; 16 00 Orgel; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Piano;17.20 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Feli citaties; 18.45 Denk om de bocht; 1900 Koor; 19.15 Cause rie; 19.50 Berichten; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.10 Pia no; 20-30 Causerie; 21.00 Gram.; 22.00 Weekoverzicht; 22.15 Lich te muziek; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23-lè Cau serie; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht 12.35 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Ongel; 14.00 Schoolradio; 14.45 Gram.; 15-30 Gram.; 16.00 Muzikaal programma; 16.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Danlmuziek; 17.40 Orkest; 1810 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Ork.; 22.00 Nws; 22-10 Kroniek; 22.15 Cau serie; 22.45 Gram.; 23.00 Nws. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN; maken bekend, dat bij hen is ingekomen en ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de 'N.V. SHELL NEDERLAND, Wassenaarseweg 80, Den Haag, om vergunning tot het oprich ten van een benzine-installatie bij het perceel, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sec tie G, no. 1600-1995 en gelegen aan de Nieuwe kerkstraat 26 te Sluiskil. Op Donderdag 29 December a.s„ des nam. 3 uur, zal ten ge meentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de in williging van dit verzoek itt te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen ge durende 3 dagen, vóór het bo vengemelde tijdstip, ,er secreta rie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op geves igd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning of de concessionaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in artikel 7 der Hinderwet bedoelde zitting verschenen be langhebbenden. Terneuzen, 15 December 1952- Burg. en Weth. voornoemd, P. Teilegen burgemeester A. J. Dees, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5