3 0 a 2>e man fiicagc Gasvoorziening Midden-Zeeland weldra een feit! Wat brengt DE RADIO? Wordt de Bey van Tunis van zijn functie ontheven? Vijf Amerikanen op een rotseilandje voor de kust van communistisch Korea De wereldbroodgraanoogsi DE 100.000 Spaarbanken boekten overschot in November Overstromingen in Zuid-Slavië Besprekingen over het Europese leger Amerikaanse gezant te langer geschorst DE SOEDAN Nieuwe maatregel voor toezicht op Oostduitsers Gevonden voorwerpen TWEEDE BLAD Woensdag 17 December 1952 7e Jaargang No. 2218 WINTER HANDEN? UIT Zeeuws-} laanderen produceert voldoende voor een hele provincie Hoewel de bey van Tunis aanvankelijk resident-generaal De Hauteclocque had toegezegd, dat hij zijn zegel zou hechten aan 2 decreten, die betrekking hebben op plaatselijke hervor mingen, is het toch nog niet tot» ondertekening van de stukken gekomen. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen zou de bey een „lichte ongesteldheid" hebben voorgewend teneinde de plech- tigheid uit te stellen. Volgens een Franse zegsman hebben De Hauteclocque en de Tunesische premier, Bakkoesj, nog gepoogd de bey te overre den. Diplomatieke kringen zijn van oordeel, dat het feit, dat de bey de decreten nog niet heeft bekrachtigd, niet wil zeggen dat hij van zijn aanvankelijk geda ne belofte is teruggekomen. Zij verklaarden echter dat, indien dit wel het geval zou zijn, resi dent-generaal De Hauteclocque naar Parijs zal moeten gaan om nieuwe instructies van zijn regering te vragen. Uit een nader bericht blijkt, dat de Fransen de hoop hebben laten varen, om tot overeen stemming te komen. Naar ver luidt zullen de resident-gene raal en minister Schuman de mogelijkheid onder ogen zien om de bey van zijn functie te ontheffen. Volgens gewoonlijk welinge lichte kringen zou de resident- generaal weigeren verder met de bey te onderhandelen, in dien deze zijn belofte om de 2 decreten te tekenen niet zou na komen. In de afgelopen maanden heef de bey geweigerd zijn zegel te hechten aan besluiten van enige belangrijkheid, hetgeen 't bestuur van het land ten zeer ste belemmerde. Franse kringen zien in de houding van de bey een protest tegen de Franse po litiek in Tunesië. HERVATTING VAN DE BESPREKINGEN. De bey van Tunis heeft een nota laten overhandigen op de Franse residentie, met verzoek tot doorzending aan de Franse regering. De inhoud ia niet bekendge maakt, maar volgens sommige Franse berichten zou de bey om hervatting van de besprekingen met Frankrijk hebben verzocht. De Franse residentie was er verbaasd over, dat de bey van gedachten was veranderd en niet zijn zegel wilde hechten aan een deel van de Franse voorstellen, waarbij Tunesië een grotere mate van zelfbestuur zou krijgen en aan de andere decreten die zich de laatste 8 maanden hebben opgehoopt. De Franse resident-generaal De Hauteclocque is naar Parijs vertrokken voor overleg met zijn regering. In de naaste omgeving van de bey zegt men, dat de mo narch „niet geheel wel" is en het plan reeft zijn zegel aan de documenten te hechten op een speciae plechtigheid die altijd op een Donderdag wordt ge houden. De nota is een antwoord op een brief van de Franse rege ring van 29 November, waarin van de ibey een duidelijk ant woord wordt gevraagd op het Franse hervormingsplan. De hervormingen, welke de twee in het geding zijnde de creten behelzen, bestaan hier uit, dat de stedelijke raden, 'De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse spaarbank- bond hebben in November een spaaroverschot behaald van 8.989.497. Inleg en terugbeta ling hebben resp. bedragen 44.290.937 en 35.301.440. In October werd een bedrag van 4.605.559 gespaard. Ook de bankspaarbanken heb ben in November een vrij aan zienlijk overschot behaald, nl. 3.438.014 Hier werd ingelegd 9.734.257 en terugbetaald 6.296.243. In October werd 156-788 gespaard. In het Zuidwestelijke deel van Z.-Slavië zijn tengevolge van overstromingen 3 personen om het leven gekomen. De stad Koniza staat geheel onder water. Vijf bruggen over de Neretva zijn vernield, waar door het verkeer tussen Seraje- wo en Belgrado is gestremd. In de haven van Split sloegen schepen los van de ankers, toen een hevige storm overtrok. Later werd gemeld dat 8 per sonen om het leven zijn geko men. wier leden tot nog toe worden aangewezen, voortaan zullen worden gekozen (tot dusver werden alleen de leden van de staatsraad van Tunis gekozen). Voorts zou aan de districtsraden die tot nog toe door enkele no tabelen worden gekozen, grotere bevoegdheid worden gegeven, in het bijzonder ten aanzien van de begroting, terwijl de verkie zing op ruimere basis zou gaan geschieden. Vijf ministers van Buitenland se Zaken van staten, die het verdrag van Brussel hebben on dertekend, namelijk Frankrijk, Gy.-Brittannië, België, Neder land en Luxemburg hebben te Parijh vergaderd om te spreken over de vooruitzichten der tot standkoming van een Europees leger. Naar verluidt, is hoofdza kelijk gesproken over de be krachtiging van het E.V.G.- verdrag door de 6 betrokken landen. Tevoren hadden de Britse en Amerikaanse ministens van Buitenlandse Zaken, Eden en Acheson, over internationale vraagstukken, waaronder het E.V.G.-verdrag en het Perzische cliegeschil, beraadslaagd- Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de gezant te Tangen, John Carter Vincent, geschorst is, nadat een rege ringsraad, die een onderzoek instelt naar de betrouwbaarheid van Amerikaanse functionaris sen, te kennen had gegeven, dat „er 'n redelijke twijfel bestaat over zijn loyaliteit'". Vincent is naar Washington ontboden, waar president Tru man de kwestie met minister Acheson zal bespreken, zodra deze is teruggekeerd van de bij eenkomst van de Navo-raad te Parijs. Het State Department heeft verder verklaard, dat over de betrouwbaarheid van John Pa ton Davies jr-, de plaatsvervan gende chef van de afdeling po litieke zaken in het bureau van de Amerikaanse hoge commis saris in W. -Duitsland, „geen redelijke twijfel bestaat". De 1ste luitenant oorlogscor respondent J. Rups schrijft: Verscheidene malen is hij reeds op bezoek geweest op de „Piet Hein", deze bescheiden, beleefde commandant van Yangdo. De man met de grote rossige snor, met de altijd verschrikte blik en zenuwachtige trek om de mond. Hij heet Gifford en is 1ste luite nant bij het Amerikaanse korps mariniers en commandant van oen groepje van vijf Amerikanen en een stuk of wat Zuidkoreaan- se mariniers en arbeiders op een eilandje van misschien een vier kante kilometer, vlak voor de kust van communistisch Noord- Korea. Als hij aan boord van de Ne* derlandse torpedojager kwam, dronk hij met zichbaar welbeha gen zijn Hollands biertje uit een echt glas in de comfortabele of ficiers-salon die bij de marine „longroom" heet en dikwijls scheen hij te wachten op een aanbod om in de echte badkamer aan boord een warm zoetwater- bad te nemen. Hij genoot van alle dingen, die hij op zijn eilandje al zo lang ontbeerde, van alle uitingen van moderne beschaving, die men in het pri mitieve frontleven niet kent. Want luitenant Gifford is gesta- tionneerd op het noordelijkste door de geallieerden bezette eiland voor de oostkust van Noord-Korea. Verscheidene malen heeft deze kleine Amerikaan de comman dant van de „Piet Hein" reeds uitgenodigd eens een bezoek te brengen aan het eiland, waarvan hij zo'n beetje vorst is, en zo kwam het dat de Nederlandse commandant en enkele officieren van de Nederlandse oorlogsbo dem dezer dagen een bezoek brachten aan 't eilandje Yangdo. Yangdo is een kaal, dor en on herbergzaam rotseiland, roest bruin van kleur, doorsneden met tientallen loopgraven en vol bun kers, die op de oppervlakte van het er als een bult uitziende eiland uitsteken als kleine venij nige puisten. Yangdo, waar men in een uur omheen kan lopen, is eens een visserseiland geweest en zal het met Gods wil ook gauw weer worden. Nog steeds wonen er enkele vissers met hun gezinnen, waaronder men stok oude mensen aantreft, die wel licht nooit iets anders hebben ge zien dan het eiland en het dorp op do kust, waar zij vroeger hun inkopen deden en hun waar ver kochten, maar dat sedert lang taboe voor hen is, al ligt die kust ook maar twee kilometer van hen verwijderd. Eens heeft men op het eiland rijst verbouwd en hier en daar ziet men nog de restanten van droge rijstvelden, hoewel het een raadsel blijft hoe het mogelijk was dat iets op die dorre rots bodem groeien kon. De vissers legden zich toe op het vangen van grote inktvissen, welke af zichtelijke dieren men bij tiental len aan drooglijnen kan zien hangen, grauwwit van kleur sedert ze gestroopt zijn, en ze verspreiden er een voor de Wes terling niet aantrekkelijke geur. Zoet water is op het eiland niet te vinden en 'de bewoners krij- Een woordvoerder der Egyp tische regering heeft op een te Cairo gehouden persconferentie meegedeeld dat de Egyptische regering hoopt dat spoedig een bevredigende oplossing voor het Soedanese vraagstuk zal worden gevonden. Hij verklaarde dat bij de Brits-Kigyptische besprekingen over Soedan „algemene vorde ringen zijn gemaakt" doch dat nog van gedachten wordt ge wisseld over 2 punten van on dergeschikt belang. gen hun drinkwater van de ge allieerde oorlogsschepen, die hier regelmatig patrouilleren en vol gens een vast schema bij het eiland de wacht houden om even tuele bezettingspogingen te ver ijdelen. Ja, zo'n invasie is reeds een maal ondernomen, maar luite nant Gifford vertelt, dat zij met vijftig doden en enkele honder den gewonden teruggeslagen zijn. Maanden lang zitten die Ame rikanen nu al op het eilandje en lijden er een stierlijk vervelend bestaan. In de zomer huisden zij in een uit kisten opgetrokken hut aan het strand, maar nu de winter nadert en het iedere nacht reeds enkele graden vriest, zijn zij verhuisd naar een bunker op de rots, die weliswaar beter te verwarmen is, maar waar nooit een straaltje zonlicht binnen dringt „Hope you will come back soon, sir" zei de kleine luitenant toen hij commandant De Jonge van Ellemeiet de hand drukte, nadat hij de Nederlanders wat verle gen het primitieve geheel op het eiland had getoond, beseffend dat het maar een armoedige indruk moest maken in vergelijking met het comfort aan boord. „Bye, sir". Het Amerikaanse departement van Landbouw heeft Zondag ver klaard, dat de wereldoogst aan broodgranen in 1952/53 het record vermoedelijk met een nog grotere marge overschrijden dan in Sep tember j.l. werd voorspeld. Men verwacht, dat de oogst 261 mil- lioen short ton zal bereiken, of ongeveer 3 millioen ton meer dan de September-raming. De vorige recordoogst werd in 1938/39 be reikt met 248 millioen ton. Het grootste gedeelte van de stijging der ramingen voor Canada en de betere vooruitzichten voor de tarwe-oogst in Argentinië en Australië. Het bureau voor bui tenlandse landbouwbetrekkingen raamt de wereld-tarweoogst op 7235 millioen bushels, vergeleken met een totaal van 6480 millioen voor 1951/52 en een vorig record van 6610 millioen bushels in. 1938/39. De uitvoer van tarwe en bloem van de vier voornaamste export landen bedroeg in de 5 maanden Juli/November 1952 ongeveer 340 millioen bushels. Dit was een daling met 17 procent in verge lijking met de 410 millioen bushels die in de overeenkom stige periode van 1951 werden uitgevoerd. Alleen de uitvoer van Canada vertoonde een stijging in vergelijking met het vorige jaar. DOOR LUCIEN LELONG De Oostduitse pers meldt dat alle Oostduitse huiseigenaren van de plaatselijke politiebu- reaux „huisboeken" hebben ont vangen, waain zij de reizen van hun huurders en de namen der genen, die hen bezoeken, moe ten optekenen. Deze „huisboe ken" moeten op vaste tijdstip pen aan de politie ter inzage worden overgelegd. Westduitse autoriteiten ver klaren dat dit een nieuwe maat regel is om de Oostduitse bevol king onder streng toezicht te houden en om de strijd tegen de anti-communisten te verge makkelijken. Het te Weimar verschijnende communistische dagblad „Das Volk" meldt dat verscheidene huiseigenaren tot boeten van 100 mark zijn veroordeeld we gens het niet gevolg geven aan een oproep, om hun „huisboe ken" op het politiebureau af te halen. EEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN. 40) Nadruk verboden. „Wel," protesteerde Wim ver ongelijkt, „is dat mijn dank om dat ik je uit de nood geholpen heb? Vijf dagen geleden had je in ditzelfde Rotterdam zoveel praatjes niet." „Niks mee te maken", sneed Jan zijn betoog af. „Het gaat niet om mij. Ik zit er ook tot over m'n oren in, maar ik heb risico's gelopen met open ogen. De burgemeester weet nergens van. En die heb jij er ingedraaid, omdat je er een paar teveel op had. Maar ik zweer je, Willem Jongejans, je krijgt me niet uit deze kamer, voordat je een ver klaring afgeeft, dat je in dron kenschap nee, geen protes ten, in dronkenschap die burge meester daarin ten onrechte ge noemd is. En je verklaart je be reid, die verklaring te alle tijde onder ede te bekrachtigen." „Jawel," sputterde Wim, „jij zult mij de wet voorschrijven." „Wacht eens even," kwam de bedaarde stem van Clare er tus sen, „vertel eens precies, Mr. De Gooyer, hoe de zaak zich heeft toegedragen." Jan keek haar aan. Haar rus tige competente handelwijze, haar efficient persoontje, gaven hem terstond de indruk, dat hij met dit meisje veel beter tot zaken kon komen als met de zich verongelijkt voelende Wim. En zo begon hij, in zijn moeilijk Engels, haar het hele geval te vertellen. Toen hij uitgesproken was Wim had getracht hem meerma len in de rede te vallen, maar het meisje had hem met een handbeweging, als was hij een lastige vlieg, het zwijgen opge legd knikte ze enige malen. „Dat klinkt allemaal heel aan nemelijk," zei ze. „U hebt gelijk. Wim heeft méér gedaan dan al leen maar doorgeslagen. Hij heeft een valse verklaring fagelegd en daarvan kan misbruik gemaakt worden. En als de situatie is, zo als u zegt, da» zal dat ongetwij- Loodzwaar hangen de nevels heen moesten was van remmen- over het Land van Axel. Met recht zijn het de „donkere da gen" voor Kerstmis. Op zo'n don kere dag hebben wij ons „licht" opgestoken bij één van de be drijfsleiders van het te Oegst- geest gevestigde „handels- en aannemersbedrijf" (afgekort „HANAB" geheten), hetwelk de gasbuizenleiding tussen Scha penbout met de gaszinkers in de Eendrachtpolder tot stand brengt. Op de afgesproken plaats, dichtbij het Zuidelijkste punt van de „Groenstraat" zien we de bon. kige grondwerkers in de diepe, machinaal gegraven sleuf, die van de Magrette recht door het Noordelijkste punt van de Oud- Egelantierpolder loopt, 't Is de laatste etappe van de reeds vol tooide verbinding met de Groen straat, waardoorheen de gaslei ding reeds gereed kwam tot de dijk, die van Reuzenhoek naar Othene loopt. Een en ander heeft de bedrijfs leiding wel de nodige kopzorg gekost. Immers het seizoen was al uitermate „nat". Hier echter kreeg men wegens het lage peil van de polder nog te kampen met onderaardse wateraders, waar door de sleuven in diepe water gangen werden herschapen. Dit lijkt nu het slechtst denk bare ploeterwerk! „Maar het is dat geenszins", zo vertelde ons de bedrijfsleider de heer Van Ravensberg. „Het eigenlijke graafwerk geschiedt vrijwel uit sluitend machinaal en volgens een geheel modern drainerings- systeem, waarbij tot op een diep te van 4 meter alle grondwater uit de bodem wordt verwijderd!" „Lastige obstakels zijn er om te overwinnen!" „Dit is ons devies!" Toen wij half September nabij de spoorbrug van Schapenbout aansloten op de van de Sluiskilse cokesovens naar de gasbedrijven van Axel en Hulst lopende bui zenleiding, waarmede onze werk- zaamheden zijn ingezet, dachten velen dat dit wel vóór het hartje van de winter voor elkaar zou zijn! Maar wij wisten dat dit bui ten de waard was gerekend. Drie volle maanden zijn we thans bezig. We kunnen vóór Kerstmis zeggen, dat we over 6% km onze 250 mm-buizen in de bodem hebben liggen!" „Bent U met dit resultaat te vreden?" „Het beantwoordt volkomen aan onze verwachtingen? Het was een prettig, maar hier en daar nogal lastig object. De kronkelende polderdijken tussen de „Buth"-, „Coegors"- en „Oud Egelantierpolders" waren op sommige plaatsen echte obsta kels. Een natte bietencampagne doorkruiste af en toe onze plan nen. We moesten immers reke ning houden met het werk op het land. Het transport van de producten van het veld moesten wij overal in de hand werken. Dit alles leidde tot oponthoud! Maar de arbeid ging door. Een beetje risico hoort nu eenmaal bij ons vak!" „Ook de bebouwde kom van Magrette, waar wij dwars door- feld ook gebeuren. Jij hebt je wat op de hals gehaald manne tje. Ik begrijp eigenlijk niet, dat 'k mijn handen niet was van deze ganse aangelegenheid en het jou alleen op laat knappen!" „Clare," smeekte Wim, bezwe rend de handen ten hemel hef fend, „laat me niet alleen dokte ren. Blijf bij me, help me hier doorheen." „Beloof je, dat je precies zult handelen zoals ik zeg?" „Ja, natuurlijk, zonder jou kom ik hier nooit uit." „Goed, dan kun je op me reke nen. Nu, en als je deze zaak wer kelijk sportief oplost, misschien in de toekomst ook. Dus we zijn accoord over dit punt: ik deel de lakens uit." „Nu, daartoe ben je zeker capabel", dacht Jan, haar bewon derend en niet zonder een tikje vrees aanziende. Want Clare Wyatt vertoonde een merkwaar dige overeenkomst met haar voorvader, de kaper, die op zijn smalle brik de Engelsen slag op slag toebracht en precies zo ge staan moest hebben op de brug, wanneer de bloedvlag werd ge hesen. Een meisje uit duizend, dacht Jan, nét het soort dat die dwaze Wim met z'n eeuwige zotte avonturen en malle nivallen no dig had. Zelf prefereerde hij een iets gemoedelijker slag meisjes.. „Nu," zei Clare, „dan gaan we maar." „Waarheen?" „Naar Meeldam." „Naar Meeldam?" vroeg Wim de aard. Wij doen nu ineens een sprong naar de Reuzenhoekse dijk en zijn dan 600 meter verwijderd van de „Val", waarlangs onze leiding verder over de dijk van de Grote Huijssenspolder wordt doorgetrokken tot bezuiden de gaszinker in de „Eendracht!" „Hoelang is nu het nog reste rende stuk tot aan de zinker?" „Nog 5V2 km, die wij omstreeks half Februari voltooid hopen te hebben!" „Werkt Uw maatschappij ook op Zuid-Beveland aan het leggen van de daar benodigde distribu tienetten?" „Neen! Op Zuid-Beveland en Walcheren een tweetal andere maatschappijen, n.l. de firma's De Ruijter uit Amsterdam en Visser en Smit uit Dordrecht. Momenteel zijn de werkzaamhe den daar stilgelegd wegens het winterweer, dat zich dit jaar al vroeg doet gelden." Het gas is van de hoogste calorische waarde. Het tijdstip, waarom de Sluis kilse cokesovens (de Ass. Coöp. Zéelandaise de Carbonisation) een groot stuk van onze provin cie, waaronder de grootste plaat sen Middelburg, Vlissingen en Goes zullen voorzien, ligt nu in een nabij verschiet. Wanneer men bedenkt, dat het Sluiskilse gas, dat van het aller beste gehalte is, voorheen als volkomen overbodig de lucht in ging en in de loop van vele jaren millioenen kubieke meters in de lucht verdwenen, dan 'betekent dit een groot economisch voor deel en een bron van energie, die tot algemeen nut dienstbaar wordt gemaakt en tot een gun stige besparing voor de reeds tientallen jaren gevestigde gas bedrijven in de grotere plaatsen zal leiden. Men behoeft thans zijn licht maar op te steken bij de bedrijfs leiding van de gasbedrijven in Hulst en in Axel. „Nog nooit hebben we een kwalitatief betere soort gas aan onze clientèle gedistribueerd", zei de chef van het Axelse gas bedrijf. Ook uit de met de dag stijgen de afzet is te verklaren, dat het publiek deze als één van de eer ste levensvoorwaarden nodige en onmisbare bron van warmte en energie weet te waarderen. En zo mogen wij met voldoe ning constateren, dat de Sluis kilse cokesovens eerlang zullen voorzien in het leeuwendeel van de gasvoorziening onzer goede provincie Zeeland. 't G. In de 517e Staatsloterij, vijfde klasse, 14e lijst is Dinsdag de prijs van 100.000 gevallen op nummer 16843. De prijs van 50.000 viel op nummer 7325. DONDERDAG 18 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9-35 Water standen; 9.40 Schoolradio 10.U0 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mede delingen; 13.00 Nieuws; 13-20 Gram.; 13.35 Piano; 14.00 Gr.; 14.45 Voor de vrouw; 15-15 Gr.; la.40 Piano; 16 00 Lezing; 16.30 Ensemble; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Voordracht; 18.00 Gram.; 18-10 Orkest; 18.35 Op de stelling; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 1910 Levensvragen19.30 Gram. 20.00 Radiokrant; 20-20 Gev. programma; 21.45 Vragen aan voorbijgangers; 22.15 Piano; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gr.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gr.; 10-35 Ik weet, ik weet wat u niet weet; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Gev. muziek; 11.55 Amusementsmu ziek; 12-30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Or kest; 13-55 Hoorspel; 14,35 Pia no; 15.00 Voor de zieken; 16.00 ontzet. „Nooit van z'n leven zet ik daar nog één voet. „Daar kan ik me niet meer laten zien." „Toch zal het nodig zijn," meende Clare onverzettelijk. „Ik peins er niet over," grom de Wim, „nog veel liever kroop ik in de leeuwenkooi in Artis." „Goed, dan niet," zei Clare. „Never mind. So long!" En ze maakte aanstalten te vertrekken. „Waar ga je naar toe?" kreet Wim. „Weg." „Waarheen?" „Gaat je niks aan." „Clare!" „Ja?" „Je zou me toch niet in de steek laten!" „Doe ik ook niet. Jij laat mij in de steek. Ben je vergeten, wat je zoëven hebt beloofd?" „Ja maar. „Niks te maren. Ga je mee of niet?" Wim keek hulpzoekend naar Jan, die moeite had z'n lachen in te houden. Die jongedame wist wat ze wilde en ze zou haar zin krijgen ook. Hij zag, hoe Clare met bestudeerde kalmte haar mantel aantrok, met ijzige nauw gezetheid haar neus poederde en zich vervolgens intensief toeleg de op het bijwerken van haar scharlakenrode lippen. Toen al deze bezigheden voleindigd wa ren, keek ze naar Wim, als was hij een hondje dat zou worden utigelaten. (Wordt vervolgd.) Tussen 4 en 5; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Rege- rmgsuitzending18-00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Lichte muz.; 19.00 Gesproken brief uit Lon den; 19.05 Jazzmuziek; 19.40 Orgel; 20-00 Nieuws; 20.05 Ope ra; 21.05 Hoorspel; 22.20 Gram.; 22.30 Dansmuziek; 2.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23-30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gev. mu ziek; 12.30 Weerbericht; 12.42 Orgel; 12-50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.15 Orkest; 16.10 Gram-; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws.; 19.40 Cau serie; 19.50 Gram.; 20.00 Alleen voor de mannen; 20.20 Verzoek programma; 21.00 Voor de huis vrouw; 21.45 Verzoekprogram ma; 22-00 Nieuws; 22.15 Moder ne muziek; 23.00 Nieuws. TERNEUZEN. De korpschef der gemeente politie maakt 'bekend dat om trent de volgende gevonden voorweupen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Rode zakkam, Hendrikstraat 4; rode alpinomuts, Molen- zicht 5br. lederen actetas, Dek kerstraat 29; dameshandschoen en een paar kinderwanten, Noordstraat 61; koperen 50 gr. gewicht, Dokweg 6zilveren rin getje met steentje, Orlebeke, Axelsefotraat; paar wollen da mes handschoenen, Nieuwstraat 28witte wollen das, Vlooswijk- polderi P 42zw. gebreid kinder mofje, Reuzenhoek C 14, Zaam- slag; padvindersriem, Koedijk 2muts met veer, Axelsestraat 208; groene wollen das, Tram straat 51; sjaal Bernhardstr. 9; snoer parelen, Javastraat 44- lederen kindertasje, Huijbrecht- 'e, Westsluis; lederen jasknoop, Molendijk 48; zilveren oorbel m. glazen steen, Rozenstraat 9; paar gr. vingerwanten, Othene, D 89; psalmboekje, Baandijk 15; dameswant, Kazernestraat 25; schakelarmband, Schoollaan 27- ülverbon, Axelsestraat 136wit te want, Tramstraat 51; dames- polshorloge, Van Steenbergenl. 30; tekenpasseü, Polderstraat A 271, Zaamslag; abonnement Z.V.T.M., TerneuzenZandstr., Nieuwstraat 42; babymuts, Van Steenbergenlaan 42; gele-foruine dameswant, Molendijk 26; paar rode kinderwantjes, Axelsestr. 1kinderschoolboek, Bastion straat 5 L; kinderportemon- naie met inhoud, Tramstr. 8. Aan het bureau van politie zijn de volgende voorwerpen te be komen: Kinderwantje; cocos deurmat; handbeschermer en een vulpen; bï. lederen portemonnaie; gebr'. dameshandschoen; bl. kinder wantje; wollen dais en gebeden boekje-

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5