De uitspraak van het Hof te Karlsruhe Kabouter desfy tfvvteê De wanordelijkheden te Casablanca PRINS BERNHARD WEERSVERWACHTING HOOGWATER DE „SCHEEPSKNOOP" IN DE RIJN „Burgerrecht" dagvaardt de staat President Heuss zijn verzoek trekt in ZON- en MAANSTANDEN SLUITINGSUUR KAPPERSZAKEN Oostduitse mijnbouw- beambten gearresteerd KOREA Rangeerterreinen gebombardeerd Staatsloterij Eisenhower en MacArthurs plan voor de KOREAANSE OORLOG Bom ontploft in Tunis blad Toestand thans rustig over zijn reis naar Zuid-Amerika Verdere reisplannen staan nog niet vast Stagnatie in de expeditie van ons Politieke gevolgen nog niet te overzien Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 11 DECEMBER 1952. 8e Jaargong No. 2213. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Dinsdagavond bracht kanselier Adenauer in gezelschap van vice-kanselier dr. Bluecher op nieuw een bezoek aan president Heuss. In goedingelichte kringen is vernomen dat hij trachtte de president ertoe te bewegen, zijn verzoek om advies van het staatsgerechtshof over de grond wettelijkheid der Europese ver dragen in te trekken. De president zou zijn besluit later mededelen. Vóór Adenauers bezoek had het Westduitse kabinet in het hel verlichte paleis Schaumburg 2 uur lang beraadslaagd over de toestand waarin men door het besluit van het staatsgerechtshof is gekomen. Daarbij waren Ade nauers naaste medewerkers, die haastig teruggeroepen waren uit Karlsruhe, aanwezig. Afgevaardigden der christe lijke partij gaven een bijeen komst der fractie te verstaan dat men zich „midden in een staats- crisis" bevond, doordat het staatsgerechtshof weigerde het door de regeringscoalitie verras send ingediende klacht tegen de parlementaire oppositie met voorrang in behandeling te ne men. Het hof bepaalde daaren tegen dat zijn aan Heuss te ver strekken advies voor het gerecht bindend zal zijn en dus alle an dere klachten overbodig zal ma ken. Hierdoor is de toeleg van de regeringscoalitie om zowel het advies als een latere klacht der socialisten tegen de verdra gen te voorkomen, volkomen mislukt. In politieke kringen was men ervan "overtuigd dat de opzet der regeringspartijen is geweest de beslissing uit handen van de vol tallige zitting van het hof en uit die van de eerste kamer te nemen en haar over te hevelen naar de tweede kamer, waarvan zij aan nam dat de rechters in meerder heid het standpunt der regering zouden delen. Adenauer ziet zich door deze mislukking van zijn politiek voor het feit geplaatst, dat enerzijds zijn plan voor een spoedige rati ficatie der verdragen door de Bondsdag in het water is geval len, terwijl daarnaast een op ver schillende punten negatief ad vies van het Staatsgerechtshof moet worden verwacht. Zulk een advies zou in de gegeven om standigheden ratificatie onmoge lijk maken, daar men moeilijk kan aannemen dat de meerder heid van het parlement en de Eondsraad en de president tegen het advies van het gerecht in zouden handelen. Twee mogelijkheden, die de Westduitse regering zou kunnen overwegen om de Europese ver dragen alsnog ongeschonden langs de klippen van het ge rechtshof te voeren, werden Dinsdagavond in de met Kerst bomen getooide wandelgangen van het parlement besproken. De eerste zou bestaan in een terug trekking van het verzoek om rechterlijk advies van de bonds president, doch in politieke kring wordt het voor alsnog uitgeslo ten geacht, dat de president daar toe zou besluiten. Hij besloot een half jaar geleden dit verzoek in te dienen om alle twijfel omtrent de grondwettelijkheid der ver dragen uit te sluiten. De regering gaf toen haar instemming met medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Dooi. Veranderlijke bewolking met tijdelijk enige sneeuw of regen. Vrij krachtige tot matige wind tussen zuid en west. Tempera tuur oplopend tot enkele graden boven het vriespunt. VRIJDAG 12 DECEMBER. deze stap te kennen en juichte toe, dat door dit ingrijpen de hangende sociailstische klacht overbodig zou worden. Ook in kringen der regerings partijen kon men Dinsdagavond nog niet inzien welke argumen ten de president zou kunnen aanvoeren om thans op zijn be sluit terug te komen. Een tweede mogelijkheid, die in de wandelgangen werd over wogen, zou bestaan in een zijde lingse uitschakeling van het ge rechtshof. Deze zou kunnen wor den bereikt door het aftreden van enkele rechters, van wie wordt aangenomen, dat zij het standpunt der regering delen. Wanneer vier rechters van een der kamers bereid zouden zijn af te treden, zou daardoor het hof practisch worden verlamd om dat dan het vereiste quorum niet meer bereikt zou kunnen worden. De persdienst van de christelijke partij heeft Ê'insdag reeds op deze mogelijkheid gezinspeeld toen zij verklaarde, dat gewacht diende te worden op reacties uit de kringen der rechters. Deze buitenwerkingstelling van het hof zou dan de inleiding moeten vormen tot een in vele politieke kringen reeds lang voorgestane wijziging van de samenstelling van het hof. In regeringskringen is men er namelijk kennelijk niet meer van overtuigd, dat geen partijpolitieke invloeden op de rechters werken. Reeds onlangs heeft niemand minder dan de minister van justitie, Dr. Dehler, gewaarschuwd voor socialistische geest in het hoogste staatsge- recht en sedertdien is de boven- partijdigheid ervan steeds in dis cussie geweest. Ook ten aanzien van deze uit weg uit de crisis werd Dinsdag avond in parlementaire kringen toegegeven, dat dit voor de pu blieke opinie moeilijk te ver dedigen zou zijn. Het conflict tussen regering en gerecht werd Dinsdag door een woordvoerder van de regering toegegeven, toen deze sprak van de ontoelaatbare houding van het gerecht en het standpunt in nam, dat geen enkele wettelijke bepaling het besluit zou recht vaardigen. Langzaam ontwart zich de scheepsknoop, die bij Verdingen in de Rijn werd gelegd, toen daar Maandag als gevolg van de dichte mist de ene sleep na de andere opeen voer. De vaart stroomopwaarts kon Dinsdag reeds worden hersteld. Woensdag was de mist opge trokken en kon de ene sleep na de andere worden vrijgemaakt. Ook de vaart in de richting van Nederland kon worden hervat. De aanvaring moet beschouwd worden als de grootste in de ge schiedenis van de Rijnvaart en ofschoon de waterpolitie ook thans nog geen juist overzicht heeft, zijn zeker meer dan 100 rijnaken en 30 tot 40 motor schepen er bij betrokken ge weest. Schade van betekenis is echter niet ontstaan. De Neder landse schepen, die bij de aan varing betrekken zijn geweest, hebben hoegenaamd geen scha de geleden. Tengevolge van de ijsvor- ming op de wegen kon onze bestelauto hedennacht niet tijdig vertrekken. Onze postabonné's zullen hierdoor ons nummer van Donderdagochtend met ver traging ontvangen. Expeditie DE VRIJE ZEEUW. Het comité „Burgerrecht" heeft de staat in kort geding gedagvaard voor de president van de Haagse rechtbank om dat de P.T.T. geweigerd zou hebben geheel of gedeeltelijk de bestelling uit te voeren van een extra-nummer van het week blad „Burgerrecht", dat geheel was gewijd aan critiek op het welvaartsplan in het N.V.V. Het betreft hier de verzending en huis-<aan-huis-bczorging van ongeadresseerde stukken. Hoe wel P.T-T- een groot deel van de cplaag reeds had geëxpedieerd, werd een ander deel daarvan opgehouden. Hoewel P.T.T. zich bereid heeft verklaard de res terende exemplaren alsnog te bezorgen, meent „Burgerrecht", dat deze vertraging schade heeft opgeleverd. De dagvaar ding is Woensdagmorgen uitge bracht. Het kort geding zal Dinsdag 16 December dienen- Volgens niet-tofficiële berichten van Franse zijde zijn, na de wanordelijkheden te Gasablanca op Maandag j-1., waarbij acht blanken door het gepeupel werden vermoord en een 40-tal be togers in botsingen met de politie om het leven is gekomen, tenminste 1000 Marokkanen gearresteerd- In het gebied van Beni Mellal zijn 70 arrestaties verricht, na dat leden van de Marokkaanse nationalistische Istiqlal-ipartij een vergadering in een bioscoop aldaar hadden bijgewoond. Te Casablanca waren Dins dag alle winkels, scholen en kantoren gesloten, zulks in ver band met de begrafenis van de 8 vermoorde Europeanen. Drie der stoffelijke overschotten zijn door de moordenaars dermate verminkt, dat zij niet te her kennen waren. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.46 10.21 11.01 11.11 n.m. 10.27 11.02 11.42 11.52 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 11 8.38 16.29 2.06 13.09 13 8.40 16.29 4.36 13.39 14 8.41 16.29 5.56 14.02 15 8.42 16.29 7.17 14.34 16 8.43 16.29 8.34 15-22 President Theodor Heuss van West-Duitsland heeft Woensdag zijn verzoek aan het Westduitse hof voor grondwetszaken om een advies over de wettelijkheid van de verdragen met het westen in getrokken. Bondskanselier dr Adenauer had de president Dinsdag ge vraagd door deze stap een oplos sing van de staatsrechtelijke cri sis mogelijk te maken, waarin de bondsrepubliek is gekomen door het conflict tussen regering en staatsgerecht. Het gerecht zou gisteren de be handeling hebben voortgezet, doch het staat nu voor de beslis sing, of het de door de regerings partijen ingediende klacht tegen de oppositie in behandeling zal nemen. In deze klacht wordt de oppositie ervan beticht, tegen de grondwet te handelen door de meerderheid van de bondsdag het recht te betwisten de verdragen te ratificeren. „Het ingrijpen van prof. Heuss in het bestaande con flict wordt te Bonn als een nieu we verrassing beschouwd. Nog Dinsdag werd het in politieke kringen hoogst onwaarschijnlijk genoemd, dat president Heuss ar gumenten zou vinden om zijn ver zoek in te trekken. Waarschijnlijk heeft de president gemeend, dat een nieuwe toestand is ontstaan, doordat het gerecht bij voorbaat heeft verklaard, dat zijn advies aan de president bindend zal zijn voor eventuele latere uitspraken van het gerechtshof. Het constitutionele hof heeft nu de behandeling van het ver zoek van president Heuss geslo ten verklaard. Het centrale comité van de so ciaal-democratische partij geeft uiting aan zijn „grote ongerust heid" over het besluit van de pre sident, „waarvan de politieke ge volgen nog niet kunnen worden overzien". In een door het bureau van president Heuss uitgegeven ver-! klaring wordt medegedeeld, dat de president zijn verzoek om ad vies heeft ingetrokken, omdat het hem duidelijk was geworden, dat het hof niet slechts een raadge vende beslissing zou nemen. Verklaard wordt, dat de presi dent aanvankelijk had verzocht, hem raad te geven aangaande de vraag, of de door West-Duitsland met het westen te sluiten verdra gen in overeenstemming zijn met de grondwet, „welke vraag door het staatshoofd was gesteld om het de volksvertegenwoordiging mogelijk te maken haar beslis sing te nemen, zonder in rechts kundige verwikkelingen te gera ken". In de verklaring wordt verder gezegd, dat tijdens veelvuldige besprekingen, „die destijds met de verschillende betrokken groe pen zijn gevoerd, het raadgeven de karakter van het door het con stitutionele hof te geven advies onomwonden is erkend", waar aan wordt toegevoegd: „Het was niet de bedoeling tevoren aan een dergelijk advies een bindend ka rakter te geven". VERKLARING VAN HEUSS. In een radiorede over alle West duitse zenders heeft bondspresi dent Heuss Woensdagavond zijn besluit om zijn verzoek aan het constitutionele hof in te trekken toegelicht. Hij had zijn besluit niet geno men om de politieke leiders van de regeringscoalitie ter wille te zijn, doch omdat het hof te Karls ruhe de wet, waarbij het werd ingesteld, had geïnterpreteerd op een wijze, die hij niet voor moge lijk had gehouden, toen hij de „adviserende uitspraak" had ge vraagd. Er moet niet een te zware last op het constitutionele hof gelegd worden, zo meende de bondspre sident, die hieraan toevoegde: „Het hof is één bewaarder van de grondwet; de federale presi dent is de andere. Zij moeten be reid zijn elkaar halverwege te ontmoeten overeenkomstig de be hoeften van onze staat en de ge rechtigheid". De voorzitter van de bondsdag, Hermann Ehlers, heeft bekendge maakt, dat vijf afgevaardigden van de regeringscoalitie in de bondsdag zijn afgetreden, omdat zij gekant zijn tegen de verdra gen met het westen. Het zijn Ot to Reinal, Josef Wailner, Wil helm Schmidt en mevr. Anne Ma rie Bieganowski, allen van de rechts georiënteerde Duitse par tij, en Richard Freudenberg van de vrije democratische partij. Mevr. Thea Arnold, afgevaar digde van de Katholieke centrum partij, is afgetreden, omdat zij in strijd met deze partij voorstand ster van de verdragen is. Een aantal organisaties in het dames- en het herenkappersbe- drijf heeft destijds bij de rege ring het verzoek ingediend om te bepalen, dat het verbod, een winkel op werkdagen na 18 uur voor het publiek geopend te hebben, niet geldt van 18 tot 18.30 uur voor winkels, waar het bedrijf van dames- of heren kapper pleegt te worden uitge oefend. Bij Kon. Besluit is dit verzoek thans ingewilligd en bepaald dat dit latere sluitingsuur uit sluitend geldt voor zover be treft het verrichten van kap perswerkzaamheden. Het be sluit treedt vandaag in werking. „Neues Deutschland", het of ficiële dagblad van de (com munistische) „Socialistische Eenheidspartij", meldt dat een Oostduitse regeringscommissie de arrestatie heeft gelast van „een aantal" hoge Oostduitse mijnbouwbeambten. Adalbert Hengst, voorzitter ter der commissie, heeft 3 weken geleden een toespraak tot het S.E.D.-toestuur gehouden, waar in hij verklaarde dat de Oost duitse steenkoolproductie maand na maand daalt en dat de toestand in de mijnen, „ten gevolge van sabotage en kuipe rijen door een georganiseerde bende bandieren, die haar voor naamste vertakkingen onder hoge mijnbouwbeambten heeft, thans gevaarlijk is". „Het dage lijks voorkomen van branden en ongelukken in de Oostduitse mijnen, waardoor mijnwerkers de dood vinden, is het gevolg van het werk van deze bende", aldus Hengst. Hij deelde het partijbestuur mede dat de man, die sinds '45 de leiding heeft van de steen koolwinning in het gebied van Müulsengrund, in Saksen, had verklaard dat uitrusting voor het aanleggen van koelinstalla ties in de Oostduitse mijnen slechts in W.-(Duitsland kon worden gekocht. „En dat is sa botage", aldus Hengst. Het is niet moeilijk voor Uw zieken en herstellenden bij de komende feestdagen een welkom geschenk te kiezen, een welkcm geschenk te kiezen: PLEEGZUSTER BLOEDWUN is heerlijk van smaak en daarbij zeer versterkend. Marokkaanse en Franse troe pen, eenheden van het vreem delingenlegioen, Franse mari nepatrouilles en eenheden Ma rokkaanse militie patrouilleer den door de straten van Casa blanca. Er is geen melding ge maakt van incidenten. Een regiment van het vreem delingenlegioen is Dinsdag per trein uit zijn bases nabij de Al gerijnse grens te Casablanca aangekomen. Volgens niet-officiële schat tingen bevinden zich thans te Casablanca en in de omgeving van deze stad ruim 10 000 man onder Franse leiding staande troepen. De politie heeft Dinsdag ver scheidene personen gearresteerd die per rijwiel fabrieken af reden om de arbeiders tot sta king aan te zetten. De Franse autoriteiten hebben 50 Europese gezinnen, die woon achtig waren in de wijken in het stadscentrum, waar de wan ordelijkheden zijn voorgevallen, meegedeeld dat zij weer naar hun woningen terug konden ke ren. De meeste hebben hieraan echter geen gevolg gegeven. Vrijdag zullen in alle Marok- ka'anse moskeeën gebeden wor den gezegd voor de slachtoffers der wanordelijkheden. In Franse kringen te Casa blanca gaf men uiting aan enige bezorgdheid over het feit, dat de sultan van Marokko geen verklaring heeft afgelegd, waar in hij het optreden van het ge peupel veroordeelt. De politie van Casablanca heeft meegedeeld dat een der opruiers, die in het ziekenhuis is overleden, een Tunesiër was, die Zaterdag j.l. in Casablanca was aangekomen. t Prins Bernhard heeft in een brede kring van journalisten ver teld over zijn laatste reis naar Mexico, Columbia, Ecuador en Peru. Het is een vermoeiende tocht geweest, waarvan hij echter zeer heeft genoten. De prins gaf een schildering van de culturen, van de prachtige steden en na tuurtaferelen, die hij op zijn reis mocht aanschouwen, van de en thousiaste ontvangsten, die hem ten deel vielen en van de moge lijkheden tot samenwerking tus sen de Midden, en Zuidameri- kaanse landen en Nederland. Tijdens de reis is er goodwill gekweekt, die als het ware gecon serveerd moet worden in „follow- ups". Ónze diplomatieke verte genwoordigingen hebben veel ge daan om ons land in het brand punt van de aandacht te plaatsen. Het was, alsof men al jaren op ons gewacht had, zo vertelde de prins. Thans komt het er op aan de kansen, die er zijn, te benut ten. pe prins zou gaarne zien, dat wij ons niet op één, doch op alle landen concentreren. In Mexico liggen goede kansen voor onze verbruiks- en kapitaalgoederen. Columbia, Peru en Ecuador bie den brede kansen voor de land bouw, voor gezamenlijke indus trievestiging en ook voor het ves- In de 517e Staatsloterij, 5e kl„ 11e lijst is op nr. 9106 de prijs van 10.000 gevallen. Volgens een geallieerd com muniqué hebben vliegtuigen van het Amerikaanse vliegdekschip „Essex" Dinsdag rangeerterreinen in het centrum van de stad Hoe- nyoeng, een paar honderd meter van de Mandsjoerijse grens en vlakbij Siberië, gebombardeerd. Dit is het Noordelijkste punt, dat totnogtoe in de Koreaanse oorlog is aangevallen. Hoenyoeng is een belangrijk knooppunt voor het verkeer aan de oostkust van Korea. O.m. werden belangrijke spoor lijnen en spoorwegwerkplaatsen vernield, aldus het communiqué. Vliegtuigen van andere vlieg dekschepen vielen de aan de grens van Mandsjoerije liggende plaatsen Moesan, Magin en Hy- sandjin aan. VERKLARING VAN SYNG- MAN RIIEE. President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft zijn politieke tegenstanders Dinsdag beschul digd van een poging om de Zuid- koreaanse regering omver te werpen. Hij zeide, dat de activiteit van zijn tegenstanders ernstig was geworden sedert de Zuidkoreaan- se politeike crisis eind Mei j.l. Hij,voegde er aan toe, dat een man, die gepoogd 'zou hebben Korea te verenigen „door onder handelingen met de communis ten nog vrij rondliep". Hij deed een beroep op de be volking „zich aaneen te sluiten om onze nationale souvereiniteit te verstevigen". De aanstaande president van de Ver. Staten, Eisenhower, heeft telegrammen gewisseld met generaal MacArthur. Eisenhower verzocht om het plan van MacArthur voor be ëindiging van de Koreaanse oorlog. Eisenhower is aan boord van de Amerikaanse kruiser „Hele na" op de terugreis naar de Ver. Staten na zijn bezoek aan Ko rea. Vier leden van het toe komstige kabinet van Eisenho wer zijn. eveneens aan boord. De perssecretaris van Eisen hower deelde verslaggevers aan boord van de kruiser mede, dat Eisenhower sinds hij Korea had verlaten in telegrafisch contact had gestaan met gene raal MacArthur. „Vanzelfspre kend wenst de gekozen presi dent kennis te nemen van de inzichten en de mening van ge neraal MacArthur over Korea", aldus de perssecretaris. Generaal MacArthur zeide vo rige week in een rede dat hij 'n plan had maar dat hij het al leen aan Eisenhower zou geven indien deze er om zou vragen. Eisenhower verzocht MacAr thur in te stemmen met offi cieuze besprekingen over zijn (MacArthurs) inzichten met be trekking tot Korea en het Ver re Oosten. MaoArthur antwoordde, dat hij er mee accoord ging. Hij zei, dat een oplossing van de Kore aanse kwestie, de sleutel tot de viede in de wereld zou kunnen worden". (Een woordvoerder van het ministerie van Defensie heeft voor het bekend worden van het contact tussen Eisenhower en MacArthur verklaard, dat in dien generaal MacArthur een plan voor het beëindigen van de Koreaanse oorlog had, het zijn plicht als soldaat was het via het leger kenbaar te maken). In de eerste nacht zonder uit gaansverbod sinds de moord op de vakbondsleider Hatsjed is ;n Tunis een toom ontploft voor 'n café in het een rum van de stad. Er zijn geen slachtoffers ge vallen. tigen van banken voor gezamen lijke of eenzijdige rekening. Het enthousiasme, dat ontstond in Ecuador en Columbia, toen werd medegedeeld, dat Nederlands vee, vrij van mond- en klauwzeer, weer zou worden toegelaten, is een indicatie, dat men op Neder landse producten zeer gesteld is. In de drie Zuidamerikaanse landen is grote vraag naar des kundigen op het gebied van de tropische landbouw, zowel voor vestiging als voor opneming in bestaande cultuurbedrijven. Men vraagt specialisten voor de teelt van suiker, rijst, citrus, koffie, thee en rubber en heeft daarbij in het bijzonder het oog op de Nederlanders, die uit Indonesië zijn vrijgekomen. Vestigingen van Nederlanders acht de prins gunstig, mits bij voorkeur in groepsverband. Hij haalde de Duitse vestigingen in Zuid-Chili aan ten bewijze, dat zulks zeer wel mogelijk is. Moei lijkheden op religieus terrein acht hij uitgesloten. Voor Nederlandse landbouwers bestaan goede mogelijkheden. Aan land is geen gebrek, wel aan kapitaal. Het lijkt de prins wense lijk, dat aan emigranten door de Ned. regering aanzienlijke facili teiten op het gebied van kapitaal en goederen worden verleend. De bodemschatten, vooral in Peru, zijn groot. Aan exploitatie is door gebrek aan kapitaal nog weinig gedaan. Duitsland werkt in Zuid-Ame rika hard voor de afzet van in dustrieproducten. Het Franse bankwezen heeft er grote belang stelling. Waarom zouden wij er geen moeite doen, zo zeide de prins. Vooral Peru is ein land in op komst. De bodem is er vrucht baar, doch behoeft irrigatie. Het klimaat is goed. De kansen voor ontginning van mineralen en het vestigen van banken zijn er goed. Ik zou graag zien, dat compe tente figuren uit ons bedrijfs leven, die zelf besluiten kunnen nemen, naar de vier landen gaan, aldus prins Bernhard. Hij acht het belangrijk, dat ook journalis ten de landen zullen afreizen om het Nederlandse publiek een scherp omlijnd beeld van het leven daar te kunnen geven. Terugkomende op de tentoon stelling te Mexico-stad zeide de prins, dat daar goede contacten zijn gelegd op een expositie, zo als Nederland nog zelden in het buitenland heeft gepresenteerd. Hij wilde niet vooruitlopen op de resultaten, aangezien nog vele onderhandelingen gaande zijn; In het bijzonder prees de prins de vriendelijkheid en tegemoet komendheid van de scheidende en van de nieuwe presidenten van Mexico. Beiden zijn intelligente, bekwame en deskundige mannen, hetgeen van grote betekenis voor hun land is. Óok voor de andere regeringspersonen in de bezochte landen had de prins niets dan lof. Ten "aanzien van nieuwe reis plannen zeide de prins, dat er wel plannen voor herhaling van be zoeken bestaan en dat hij dit ook gaame zal doen, omdat hij thans practisch rond is geweest. Er staat echter nog niets vast.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1