ULal de SrcDincie belets die Binnenlands nieuws DE HEER DER HERULI mfcm LICHTER NA AANVARING GEZONKEN I RECHTSZAKEN VOETBALSPORT. NED. DETACHEMENT VERENIGDE NATIES BENOEMINGEN POLDERBESTUREN. TERNEUZEN. AXEL. SLUISKIL. IJZENDIJKE BIERVLIET. Gevonden voorwerpen Vogt technisch directeur van de N.R.U. Nadelige actie tegen de A.V.R.O.? Zeven blanken in Zuid-Afrika geanesieeid Herziening garantieprijs suikeroogst 1952 DADER VAN MOORD AANSLAG HEEFT BEKEND. 99 Benoemd tot dijkgraaf van de Van Alsteinpolder de heer mr W. E.' M. Seydlitz te Hulst, tot dijkgraaf van het waterschap Baarland de heer D. J. Dees te Oudelande; tot dijkgraaf van de Koningin Emmapolder de heer C. A. M. Ferket te Clingei. Benoemd tot gezworene van Het Vrije van Sluis de heer R. E. A. de Badts te Schoondijke. MIST ISOLEERT SCHOUWEN DUIVELAND. Het verkeer per as van en naar het eiland Schouwen-Duiveland was gisteren bijna de gehele dag gestremd vanwege de mist. De veerboot „Grevelingen" op het veer Zijpe-Anna Jacobapolder (St Philipsland) deed slechts twee keer dienst, n.l. 's morgens om 5 uur en 's middags om half vier. De boot van de provinciale dienst Zierikzee-Katse veer (Zuid-Beve land) voer gistermorgen wel uit, maar kwam in de havendijk te recht, waar zij tot 's avonds 5 uur bleef vastzitten. Wel was er ge legenheid om met het voetveer van Zijpe naar Anna Jacobapol der over te varen. Ook de veer dienst Zijpe-Numansdorp (Beier land) was de gehele dag ge staakt. De „Gerry S." kiest zee. Zaterdagmorgen 11 uur was het ogenblik aangebroken, dat bouw- nummer 54 der N. V. Terneuzen- sche Scheepsbouw Maatschappij, de 1039 ton dw grote kustvaarder „Gerry S.", na op 29 Nov. haar technische proefvaart te hebben volbracht, haar officiële proef vaart zou afleggen om aan de N. V. Rotterdamsche Kolencen trale te worden overgedragen. Met de vlag van de werf in top voer df „Gerry S." de Westelijke buitenhaven uit. Nadat de vereiste certificaten door de vertegenwoordigers der scheepvaartinspectie waren over- handigd, verzamelde het gezel schap zich op het brugdek, waar de directeur der Rotterdamsche Kolencentrale, de heer P. Schoon, heim, onder dankbetuiging voor de goede zorgen, diei aan de „Ger ry S." waren besteed, het schip aanvaardde waardoor thans zijn rederij met het grootste schip boven de 500 br. reg. ton dat tot heden voor haar gebouwd was, was uitgebreid en een sieraad van de rederij en d# Terneuzen- sche Scheepsbouw Maatschappij mocht worden genoemd. De president-commissaris der werf mr Lambooy droeg hierna de „Gerry S." 'over aan de rederij waarna mevr. Schoonheim de vlag der Rotterdamsche Kolen centrale ten top hees. Na de overdracht sprak de di recteur van de Terneuzensche Scheepsbouw Mij, de heer J. F. de Klerk, enige woorden tot de kapitein van de „Gerry S.", de heer Kuijpers, aan wien de zorg over dit nieuwste schip der Rot terdamsche Kolencentrale is toe vertrouwd, de hoop uitsprekend dat onder zijn goede leiding het schip de naam zou verwerven, die het verdient en bij zal dra gen tot het succes van de zich steeds uitbreidende vloot van de R. K. C. Te! ongeveer 6 uur liep de „Ger ry S." de haven van Terneuzen weer binnen om het gezelschap te ontschepen. In de loop van de avond koos de „Gerry S.", onder gezagvoer der Kuijpers opnieuw zee op weg naar, de thuishaven Rotterdam, alwaar het schip Zondagmorgen arriveerde om voor de firma Hu- dig Veder een lading stukgoed in te nemen met bestemming Ierland. Moge de „Gerry S." tot in leng te van dagen de zeeën bevaren onder de vlag der Rotterdamsche Kolencentrale en tot meerdere glorie van de Terneuzensche Scheepsbouw Mij, die aan zovelen uit onze, stad en omgeving werk verschaft. Teraardebestelling. Onder grote belangstelling van de zijde van de rijksbelasting- dienst is Maandagmiddag op de algemene begraafplaats alhier ter aarde besteld de op ruim 60- jarige leeftijd overleden commies- titulair van de inspectie der be lastingen te Terneuzen, de heer J. C. Westerweel. Tijdens zijn leven paarde de overledene, een grote werklust aan een nauwgezette en recht vaardige uitvoering van zijn ambtelijke taak, terwijl hij daar naast zich jarenlang verdienste lijk maakte als penningmeester der postzegelvereniging „Zeeuws Vlaanderen", welke vereniging hem enige tijd geleden tot erc- penningmeester benoemde. Overeenkomstig de wens van de overledene vond de begrafenis in alle eenvoud plaats en werden aan de groeve geen toespraken gehouden. Ds P. A. van der Vlugt las een gedeelte uit de Schrift en besloot met het Onze Vader. Een zwager van de overledene sprak een kort dankwoord voor het betoonde medeleven. Mc. Cormick-filmavond, De gisteravond in café „Du Commerce" door de firma's Van Dixhoorn te Terneuzen en Engle- bert te Rotterdam aangeboden Mc. Cormick-filmavond trok grote belangstelling, uiteraard vooral uit landbouwkringen. De vertoonde films, waarvan enkele betrekking hadden op landbouwwerktuigen, waren in teressant en leerzaam. In de film „Permanente land- bebouwing" kreeg men een in zicht, wat eenzijdige bouw en roofbouw in Amerika tot gevolg had. Een pracht kleurenfilm „Het stalen paard" toonde wat bereikt werd met de mechanise ring van de landbouw. Deze films, die met grote aan dacht werden gevolgd, zullen hedenavond te Axel worden ver toond. Verheugende belangstelling. De hervormde jongeren-bewe ging legt te dezer plaatse een buitengewone activiteit aan de dag, die van stimulerende bete kenis genoemd moet worden voor het kerkbezoek zowel in het algemeen als naar deze avond jeugddiensten in de Ned. Herv. gemeente. Over het algemeen dragen zij een wijdingsvol-litur gisch karakter. Zondagavond trad voor een bij na geheel bezette benedenkerk op ds J. H. Mulder van Rotterdam (Charlois) met het onderwerp: „De muren in ons leven!" n.a.v. de tekst uit Hebreen 11 30a. Op 24 December zal aan de vooravond van Kerstmis ander maal een liturgische Kerstdienst plaats vinden. Behalve door het kerkkoor zal aan deze dienst mu zikale medewerking worden ver leend door de bekende violist St. Kowarski en de organisten J. Smies Hz. en J. de Visser Az. over zijn boerderij zijn wagen had geparkeerd, zonder deze te voor zien van de voorgeschreven ver lichting, om bietenkoppen voor zijn vee te lossen. Nog een aanrijding. Zondagmiddag te half twee reed de heer J. J. v. V., vrachtrij der alhier, met een door hem be stuurde personenauto in de Pe perstraat nabij Eekloo, toen zijn auto tijdens de dichte mist werd aangereden door een uit de an dere richting komende personen auto, die zich op het linkerwegge deelte bevond. De materiële schade is vrij groot. Frijskaarting. In het parochiehuis organiseer de de K.A.B. een St. Nicolaas- kaarting, waaraan 60 kaarters deelnamen. Een kopje „troost met de nodige versnaperingen, geserveerd door de dames van de K.A.V., verhoogde de stem ming. De prijzen bestonden uit pakketten, afgestemd op het St. Nicolaasfeest en de komende feestdagen. Geen enkele der deel nemers slaagde erin ongeslagen de eindstreep te bereiken; 12 personen verwierven 4 punten, onder wie de prijzen werden ver loot. De winnaars waren P. Luyks, Fr. Jacobs, J. van de Velde, R. Sandrini, P. van Aarde, W. Gelderland, R. van Kouteren, A. Mariman, W. van de Velde, J. Gijsel, P. Gelderland Jr. en P. Dhanis. Met drie punten kwa men na loting voor een surprise in aanmerking P. de Feber en P. Gelderland Jr. De extra-prijs viel ten deel aan F. Jurriëna. Aanvoer pyriet. Momenteel wordt een hoeveel heid pyriet aan de kade van de C.N.A. aangevoerd door het Ir- raëlische s.s. „Kineret". Het is een unicum dat een schip van deze nationaliteit onze wateren aandoet en toch zeker het kanaal GentTerneuzen. Ongeval. Tijdens het speelkwartiertje van de R.K. lagere school had de jeugdige H. Deveneijns uit de Zuiddiepepolder het ongeluk door de gladheid van de tegels op het speelterrein zodanig te vallen, dat hij per auto naar huis moest wor de vervoerd. Dokter J. C. Hage uit Biervliet constateerde dat de knaap een hersenschudding had opgelopen. Aanrijding. Tijdens dichte mist reed Maan dagmiddag een bus van de Z.V.T.M., komende uit de richting Hoofdplaat op een stilstaande boerenwagen van de landbouwer H. B. uit Biervliet, die op de weg over de Nieuwlandsedijk tegen- Ruijterstr. 30. AXEL. Een paar bruine kinderwanten: Wilhelminastr. 41; een paar ge breide blauwe herenwanten: Em- mastr. 68; een zakdoek: Jansen, K 35, Axel; een blauw-wit geblok te sjaal: Wilhelminastr. 8; een bruine kinderwant: Nieuwstr. 23; een sleutelring met 2 sleutels: Beatrixstr. 9; een witte heren zakdoek: Julianastr. 44; een grij ze wollen kinderhandschoen: Ju lianastr. 50; een bruin kinder wantje: Wieland, slagerij, Prins Hendrikstr.; een blauw kinder wantje: Kazerne Rijkspolitie; een gebreid rood kinderwant je: De STEUN EN RECHT. Het 1116 metende stoomschip „Aire", dat met een lading stukgoed van Goole Maandag morgen te Rotterdam arriveer de, is in aanvaring gekomen met de lichter „Risico". Er deden zich geen persoonlij ke ongevallen voor. De lichter is gezonken. Het Engelse schip kwam, van wege de mist, op zijn radar de Merwehaven binnen, waar de „Risico" lag. De vrouw van de schipper- eigenaar, A. J. Schellaas te Rot terdam, stond op het dek van de „Risico", toen zij plotseling er was een dichte mist het Englse schip recht op zich af zag komen. Ze begon te gil len en haar man, die in het ruim bezig was, kwam naar bo ven, overzag de situatie en zon der zich een ogenblik te beden ken rende hij naar de roef, waar zijn 3 kinderen zich bevonden. Het gezin begaf zich in de roei boot en wist zich zo in veiligheid te stellen. In het ruim waren ook nog 8 havenarbeiders aan het werk. Ook zij namen hals over kop de benen, zodat er zich gelukkig geen persoonlijke on gelukken hebben voorgedaan. De „Aire" liep geen schade op. Beide schepen waren verzekerd. 'k Heb me afgevraagd, toen ik de krant las En dat berichtje daar zag staan: Voor mevrouw Van Eek daarginds in Woerden Wordt een oproep voor wat steun gedaan. Moest dat vragen nu wel nodig wezen? Vindt men het in Nederland normaal, Dat voor dit gezin gevraagd moet worden? Is dat eig'lijk geen schandaal? Deze man deed tot het allerlaatste, Wat zijn plicht en werkkring hem gebood. Toen een schot, en ploertenhanden Hebben deze trouwe ambtenaar gedood. Moest 't niet zó zijn, dat vrouw en kind'ren Voor wat man en vader heeft gedaan Op zijn minst bij hun gemis en zorgen Zeker waren van een goed bestaan? A. B. Het bestuur van de Nederland se radio-unie komt Vrijdag 12 de zer in vergadering bijeen ter be handeling van een voorstel tot herverdeling van de commissaria ten. Dit voorstel, door N.C.R.V., K.R.O. en V.A.R.A. gezamenlijk ingediend, zou de voordracht be vatten om de heer W. Vogt te be noemen tot technisch directeur en de heer E. Bomli tot programma directeur van de N.R.U. Door de benoeming van de heer Vogt tot technisch directeur zou het technisch commissariaat vrij komen. Men kan dan overgaan tot herverdeling van functies. Het voorstel zou voorts inhouden het handhaven der functies van de heren P. A. M. Speet K.R.O} als economisch commissaris en van J. B. Broeksz (V.A.R.A.) als pro grammacommissaris. Mr A. H. van der Veen (N.C.R.V.) wenst men de portefeuille van perso nele zaken te laten overdragen aan de heer G. de Clercq (A.V. R.O.) en te belasten met het technisch commissariaat. Het bestuur van de A.V.R.O. heeft aan de oud-administrateur, de heer J. N. Cramer, medege deeld, dat zijn rechten op verdere uitkering van zijn salaris hij nam in Juni ontslag onder voor waarde, dat zijn salaris nog een jaar zou worden uitbetaald vervallen worden geacht. De heer Cramer, zo meent het bestuur, heeft het recht op dat salaris verspeeld „omdat hij de voorwaarde heeft overtreden geen nadelige acties tegen de A.V.R.O. te ondernemen". Het besluit zou een uitvloeisel zijn van een oude zaak, waarbij het comité van actie van A. V. R. O.-leden is betrokken. Dit comité heeft bij de juistitie het bestuur van de A.V.R.O. beschul digd. In het dossier zou de raads man van het A.V.R.O.-bestuur een door de heer Cramer aa i het comité verstrekte en getekende verklaring hebben aangetroffen, waarin deze bevestigd als oud-ad ministrateur bekend te zijn met het feit, dat het bestuur zou heb ben besloten zichzelf een bedrag van ƒ15.000 aan vacantiegelden uit te keren, hoewel in het geheel niet was vergaderd. In Zuid-Afrika zijn Maandag middag zeven blanken gearres teerd, omdat zij deelnamen aan de „ongehoorzaamheidsactie". Zij betraden Germiston, een woon oord voor inheemsen in de omge ving van Johannesburg en orga niseerden daar eeh bijeenkomst van inheemsen. Het houden van bijeenkomsten door inheemsen is verboden bij een besluit van tien dagen gele den. Volgens dit besluit, genomen door de minister van Justitie Swart en door dr Verwoerdt, de minister voor inheemse aangele genheden, wordt het houden van bijeenkomsten van meer dan tien inheemsen gestraft met ten hoog ste drie dagen hechtenis of een boete van ten hoogste 300 pond sterling. Een van de gearresteerden is Patrick Duncan, zoon van de voor malige gouverneur-generaal van Zuid-Afrika sir Patrick Duncan. Tezamen met de blanken wer den veertien inheemsen en acht tien Indiërs, onder wie de tweede zoon van Mahatma Gandhi, Ma- nilal, gearresteerd. Veertien buitenlandse en plaat selijke verslaggevers werden te- zelfder tijd aangehouden, omdat zij zich zonder toestemming in het woonoord bevonden. Zij wer den spoedig weer vrijgelaten. Alle gearresteerden zullen he den voor het gerecht verschijnen. AANVARING OP DE RIJN. Op de Rijn bij KreveldUerdin- gen zijn Maandag tijdens dikke mist een onbekend aantal Rijn aken met elkaar in botsing geko men. Waarschijnlijk zijn 12 tot 15 schepen bij de aanvaring betrok ken. Door de mist waren red dingsvaartuigen niet in staat uit te varen om de schepen te, hel pen. Men gelooft niet dat er do den of gewonden zijn te betreu ren. n verband met de aflossing van Korea- vrijwilligers, die een jaar in Korea heb ben gediend, bestaat bij het opnieuw gelegenheid tot dienstneming. Leeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uitzending in aanmerking. Aanmelding dient mondeling of schrifte lijk te geschieden bij het Aanmeldings bureau Korea, Nwe Frederikkazerne, van Alkemadelaan, geb. E 4, kamer 19a, 's-Gravenhage, Tel. 185070, toestel 1477. PAARDEN IN BOTSING MET TREIN. De trein, welke gisteren om 13.42 uit Roosendaal naar Rot terdam vertrok, is op een onbe waakte overweg tussen Zeven bergen en Lage Zwaluwe in bot sing gekomen met een tweetal paarden. De dieren waren aan elkaar gebonden en werden mee gevoerd achter een wagen, wel ke door een derde paard werd voortgetrokken. Trekdier en wa gen waren juist de overweg ge passeerd, toen de trein de beide achterste paarden aanreed. Deze werden onmiddellijk gedood. De trein kreeg aanzienlijke scha de. Met horten en stoten heeft men Lage Zwaluwe nog weten te bereiken, op welk station alle reizigers in de volgende trein, die om 14.42 uit Roosendaal was vertrokken, moesten overstap pen. De vertraging in de treinen loop was opgelopen tot 50 minu ten. Ook andere treinen kwamen door de aanrijding te laat op de plaats van bestemming. De D- trein uit Parijs kreeg 40 minuten achterstand. KIJK EENS IN DE SPAARPOT. Vergeet niet deze week nog eens alle spaarpotten, collectebussen e.d. na te gaan, zo raadt het mi nisterie van Financiën aan. Zij bevatten misschien nog vele zin ken centen. Men weet, dat deze met ingang van 15 Septemberl952 buiten om loop zijn gesteld. Tot en met 15 December a.s. kan men ze nog inwisselen bij alle postkantoren, bij. en hulpkantoren der posterij en en poststations. AANGEHOUDEN WEGENS BEDREIGING TEGEN HET LEVEN. De Haagse politie heeft de 22- jarige woonwagenbewoner J. M. A. zonder vaste woon. of ver blijfplaats aangehouden. A. heeft namelijk zijn vrouw die hem met haar kind verlaten had en haar intrek bij haar va der had genomen, bij herhaling gedreigd van het leven te zullen beroven. STAGNATIE IN TREINENLOOP. Vooral tengevolge van de vrij zware mistbanken hebben de treinreizigers gisteravond eens niet te veel op hun spoorboekje kunnen vertrouwen. Vooral na het invallen van de duisternis heeft de gehele dienstregeling „een beetje stroef gelopen", zo deelde men van de zijde der Ne derlandse Spoorwegen mede, evenwel zonder abnormaal grote vertragingen. Zowel een defect aan een wissel nabij Schiedam, De minister van Landbouw heeft de garantieprijs voor de suiker van de oogst 1952 ver hoogd met een bedrag, dat over eenstemt met de gemiddelde, kos tenstijging in de suikerbieten teelt. Als gevolg hiervan zal de gegarandeerde! suikerprijs voor de producent van 48 per 100 kg met 45 cent worden verhoogd, hetgeen een dienovereenkomstige verhoging van de suikerbieten- prijs mogelijk maakt. Deze prijs verhoging heeft geen betrekking op de prijs voor de consument. juist op de splitsing van de spoorlijnen naar Den Haag en Hoek van Holland omstreeks ze ven uur als de stagnatie op de lijn nabij Breda tengevolge van de treinbotsing droegen er niet toe bij de stagnatie in de treinen loop te verminderen. Op het tra ject BredaGilze-Rijen v.v. wordt nog over enkel spoor gedaan. De jeugdige dader van de moordaanslag, Zaterdagochtend te Huizum gepleegd, heeft tegen over de politie een bekentenis afgelegd. Ook gaf hij toe eerder onenigheid met het slachtoffer te hebben gehad, omdat deze hem van het werk had gezonden. De dader is ter beschikking van de officier van justitie gesteld. De toestand van het slachtoffer is redelijk wel. GRONDVERZAKKING IN DEN HAAG. Zaterdag deed ren heer aan de politiepost Gevers Deijnootweg te 's-Gravenhage aangifte, dat hij met zijn rijwiel op de Van Alke madelaan ter hoogte van de Pompstationsweg in een groot gat was gereden. Men vermoed de dat dit gat was ontstaan door een lek in de leiding van het duinwaterbedrij f Gemeentewerken en het duin waterbedrijf hebben dit gat toen onmiddellijk gedicht. Toen Zondagmorgen twee da mes, de 77-jarige mevr. G. K. Van B. en haar 46-jarige dochter, mevrouw M. K.K. over de be wuste plek wandelden, zakten zij plotseling in een gat van twee bij twee meter, dat bovendien twee meter diep was en vol wa ter stond. De slachtoffers wer den uit haar benarde positie, be vrijd door een hoofdagent van politie, bijgestaan door een voor bijganger. KLEREN SNIJDER DOOR HAAGSE POLITIE VERRHOORD. Bij de, Haagse politie kwamen Zaterdagavond drie aangiften van dames binnen, dat tussen 23 en 24 uur kleren waren stuk ge sneden. Het eerste geval had zich afgespeeld op de Soestdijk- sekade, het tweede in de Doorn straat en het derde in de Van Slingfjandtstraat. Eén van de dames kon een vrij nauwkeurig signalement van de dader opgeven. De man reed bij „deze operatie" zijn slachtoffer per fiets achterop en bij het pas seren sneed hij met een scherp voorwerp, waarschijnlijk een scheermesje, de mantel, de japon en de onderjurk. Gelukkig had geen der dames lichamelijk letsel opgelopen. Daar zich in Rotterdam de af gelopen 5 weken reeds dergelijke gevallen hadden voorgedaan en de Rotterdamse recherche hier van de 27-jarige bouwkundig te kenaar E. K. verdacht, besloot de Haagse politie deze man, van wie zij wist, dat hij zich dit week einde in Den Haag bevond, in het oog te houden. Eerst had men K. willen volgen om hem even tueel op heterdaad te kunnen betrappen, doch de zware mist maakte di onmogelijk. De Haag se politie besloot toen om K. maar eens te ontbieden. Bij een verhoor dat Zondag werd gehou den, legde K. een volledige be kentenis af. Na dit verhhor is K. heengezonden. KOOLMONYDE. VERGIFTIGING IN DEN HAAG. Zondagmorgen kwam de 54- jarige H. B. uit de Schoonheten- straat te 's-Gravenhage zijn ge trouwde dochter bezoeken, wo nende in een hofjeshuis aan de Javastraat. Hij vond zijn doch ter, de 25-jarige mevrouw F. W. B„ hoer echtgenoot, de 24-ja- rige tekenaar J. W. en hun vijf maanden oud dochtertje te bed liggen, omdat zij zich niet in or de gevoelden. De familie dacht dat zij het slachtoffer was van een griepaanval. De vader be sloot de huisarts te halen, doch deze bleek niet thuis te zijn. Toen de vader in de woning was teruggekeerd, gevoelde hij zich na enige tijd eveneens niet goed worden. Een half uur later kwam een familielid op bezoek, die grootvader, vader, moeder en kleinkind in versufte toestand aantrof. Het familielid waar schuwde direct de G.G.D., die de familie naar het ziekenhuis Zuid- wal overbracht. Bij onderzoek bleek dat de elleboog van de kachel vol roet zat, waardoor zich in het vertrek koolmonoyde had verspreid. De toestand van de slachtoffers is thans goed. RECHTBANK MIDDELBURG. Smokkelaffaire. Ruim 2% jaar geleden werden bij een caféhouder in IJzendijke elf runderen bezorgd. Zes werden er nadien „doorgezonden", maar de resterende vijf bleken plotse ling verdwenen. De speurhond Kazan volgde het spoor tot in België, waar vier der beesten reeds in beslag waren genomen. Een zekere C. R., een koopman in Watervliet, die'van de diefstal werd verdacht, kon eerst ver hoord worden, nadat hij uit een krankzinnigengesticht was ont slagen. Hij ontkende bij de dief stal betrokken te zijn geweest. In November 1949 kwam de zaak opnieuw aan het rollen, toen R. de politie te IJzendijke ver zocht een en ander uit de doeken te doen, omdat men hem nog steeds van de bewuste diefstal beschuldigde. R. werd in voorlopige hechte nis gesteld voor onderzoek. Thans heeft de oude zaak ge diend voor de rechtbank. De offi cier van justitie eiste vrijspraak, daar er geen bewijzen waren De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en sprak R. vrij. Snoeplustige echtgenote. Tegen A. B., echtgenote van J. K. te Oostburg, eiste de offi cier acht maanden gevangenis^ straf wegens diefstal van enige duizenden guldens van haar man. Zij had een groot bedrag opgeno men van het spaarbankboekje van haar echtgenoot door diens handtekening op een machtiging te plaatsen. Het grootste gedeelte van het geld viel ten offer aan haar snoeplust. Een afrekening van een her- bouwplicht ten bedrage van 1100, welke de man haar ter hand had gesteld, ging dezelfde weg op. De officier van justitie noemde het gedrag van de vrouw schan delijk. Haar eerste huwelijk met een wachtmeester der rijkspolitie was om dezelfde redenen mislukt en de officier meende, dat zij voldoende kansen had gekregen om zich te beteren. Hij eiste daar om acht maanden gevangenis straf. DE MOORD OP KEESJE SCHRpURS. Weduwe tot twaalf jaar veroordeeld. Maandagmorgen heeft het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch de 42-jarige weduwe J. M. G.H. uit Zierikzee wegens moord op het 80-jarige Zeeuwse boertje Keesje Schreurs veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar en ter beschikkingstelling van de regering. De advocaat-generaal had 15 jaar en ter beschikking stelling geëist. DE NIEUWE AVONTUREN VAN ERIC DE NOORMAN. 32. In de volgende dagen wordt Eric zo zeer in beslag geno men door de zorg voor zijn rijk, dat hü Allan aan Erwin en Wino- nah moet overlaten. Wat hij van hen hoort, sterkt hem in de overtuiging, dat de Heruli een goede in borst heeft en voor geen klein gerucht vervaard is. Dan, op een morgen, neemt hij Allan mee het woud in. Erwin moet thuisblijven, want de Noorman acht het beter de da gelijkse lessen van zijn zoon niet in de war te sturen. Over een smal bospaadje rijdt Allan naast de Koning voort. Eric merkt op, dat hij een voortreffelijk rui ter is, zoals deze knaap zo veel voortreffelijke eigenschappen heeft Alleen zijn vreemde gedachten over de natuurWoorden kun- nen hem daar blijkbaar niet van af brengen, denkt Eric doch mis schien zal de natuur zelf er toe bijdragenals ik hem die leer zien, zoals zij werkelijk is Rondom hen zijn de geluiden van. het bos, het gezang en gekwetter van de ontelbare vogels, die de kruinen van de bomen bevolken. Dan klinkt de scherpe roep van een fazant tussen de struiken en terzijde van het pad zien zij een koppel kleurige vogels wegschie ten. „Hoe heerlijk is 't woud leven!" zegt Allan geestdriftig, „Hoe schoon de vogels ten hemel wieken Eric kijkt hem van terzijde aan en een fijn glimlachje speelt om zijn lippen. H(j begrijpt, waaróm de fazanten wegvluchtenzijn geoefende ogen hebben een vlam mend-rode pels tussen de struiken gezien! Het eentonig geklok gaat over in een angstig gekakel twee, drie vogels vliegen op in wil de angst „Wat gebeurt daar^" roept Al lan ontsteld, wreed gestoord in zijn dichterlijke stemming. „Wat Maar dan zwijgt hij, want de ge luidloze rode rover glipt, op slechts enkele passen van hen vandaan weg en draagt triomfantelijk zijn buit mee UITSLAGEN ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagcompetitie. Tweede Klasse E. Tern. Boys 2Zaamslag 2 32. Zondag 7 December. Eerste Klasse A. Hansw. BoysKruiningen 1-3; CortgeneRapenburg 32; Luc- tor—'s H. A.kerke 3—1; Volhar ding—Vogelwaarde 310. Eerste Klasse B. NoormannenDomburg 40; Schoondijke—Hoofdplaat 42; WalcherenRetrunchement 41. Res. Eerste Klasse A. IJzendijke 2—Oostburg 2 14; Hontenisse 2RIA 2 100; Sluis kil 2Aardenburg 2 43; Steen 2Terneuzen 3 03. Res. Eerste Klasse B. De Zeeuwen 3Clinge 2 32. Tweede Klasse A. ZuidzandeMiddelburg 4 22; RCS 3Noormannen 2 15. Tweede Klasse B. Hansw. Boys 2—Koewacht 2 11; Hulst 3Graauw 21. Derde Klasse A. RCS 4Schoondijke 2 01; Hoofdplaat 2—Walcheren 2 17-1. Derde Klasse B. Clinge 3—Steen 3 2—1; Terneu zen 4Vogelwaarde 2 25.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3