Ongeregeldheden in Casablanca Besprekingen in Beneluxverband Treinbotsing in Breda Pala r over de Tunesische kwestie leger De hulp van het ingeroepen Enkele gewonden DE VERDEDIGING VAN HET WESTEN De Verenigde Naties Herziening varkensprijs Moeien oud-K.N.I.L en K.L-leden tndonesië verlaten? WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Gevangenisoproer ie Sania Fé Politiek gevangenenkamp in Venezuela Spoorwegongelukken in Duitsland Reiletjes in Essen Gruwelijk misdrijf na zes jaar opgelost Hei huwelijk van Prins Jan met Prinses JosephineCharlotte Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 et. DINSDAG 9 DECEMBER 1952. 8e Jaargang No. 2211. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur wel geen ernstige gevolgen had den. Het waren hoofdzakelijk aanvallen zowel op blanken als Arabieren. In Casablanca is het Zondag tot anti-Europese demonstraties gekomen, waarbij 3 personen gedood en een aantal gewond werden. Twee personen worden vermist. Een 30-tal Noordafri kanen is gearresteerd. In de loop van de avond na men ongeveer 5000 Marokkanen aan de demonstratie deel- On der meer werd een auto aange vallen, waarin zich een blank gezin bevond. De inzittenden konden echter ontkomen en lie pen slechts lichte verwondingen op. Een vrachtauto is in brand gestoken. Een huis van een Europees gezin werd omsingeld doch de politie slaagde er in de bewoners naar elders over te brengen. Twee omgekomenen waren gendarmes van de sul tan. Vakvereni'gingsleden hebben ce Marokkaanse wijk afgezet, teneinde te voorkomen, dat de arbeiders naar hun werk gaan. Ook bij de fabrieken wordt ge post. In de stad wordt thans gepatrouilleerd! met gepantser de voertuigen. Maandagmorgen zijn opnieuw ongeregeldheden uitgebroken. Een 20-tal demonstranten ver leren hierbij het Jeven alsmede 2 Fransen. Een menigte van 600 personen viel een politiepost aan, die het Zondag reeds had moeten ont gelden. De aanvallers werden afge slagen doch 3000 demonstranten keerden terug. Marokkaanse troepen zijn ter versterking ge zonden met de opdracht zo no dig van hun vuurwapens ge bruik te maken. De ongeregeldheden nemen 'n ernstige keer, aldus A.F.P. Het leger' heeft opdracht ontvangen de orde te handhaven. Het bureau van de Franse re sident-generaal in Marokko heeft bekendgemaakt, dat bij de onge regeldheden drie personen om het leven zijn gekomen, twee Ma rokkaanse politie-agenten en een betoger. Onder de arrestanten bevinden zich twee vooraanstaande Marok kaanse communistische leiders De politie heeft verklaard, dat jongens van 10 tot 12 jaar tot de 70 gearresteerde betogers beho ren. De lijken van twee Franse bur gers, die bij de hernieuwde onlus ten zijn omgekomen, zijn ontdaan van hoofd en ledematen aange troffen. In de Europese wijken van Ca sablanca is het op het ogenblik rustig. Alle winkels in de Arabi sche wijken zijn gesloten. De Ma rokkaanse arbeiders in de bouw bedrijven hebben eveneens in het gehele land het werk neergelegd. De Franse-resident, generaal Augustin Guillaume, heeft ver klaard, dat „de vrede door agres sie is verstoord". „Ik ben tegen geweldpleging, van welke zijde ook", aldus generaal Guillaume. „Het is de plicht van Frankrijk, de orde in Marokko te handha ven. Daarom zullen degenen, die verantwoordelijk zijn voor de on geregeldheden en onlusten, voor het gerecht worden gedaagd". Guillaume sprak de woorden op een vergadering van de Ma rokkaanse leden van de rege ringsraad, een raadgevend lichaam, dat in gewone vergade ring bijeen was ter bespreking van de begroting van het volgend jaar. Maandagochtend hebben beto gers de auto van een hoge Fran- politie-officier in Aim Diab, voorstad van Casablanca, omvergeworpen en in brand ge stoken. De Arabische wijk „Carrières Centrales", een soort stad van hutten aan de rand van Casablan ca, waar ongeveer 60.000 Marok kaanse arbeiders wonen, is door militairen bezet. Volgens A.F.P. breidt de door het Marokkaanse vakverbond uit geroepen staking zich in de Ara bische wijken van de steden uit. Naar verluidt heeft het ver bond van Marokkaanse vakver enigingen de V.N. telegrafisch om interventie verzocht. Volgens geruchten zou het vakverbond kunnen besluiten de staking, die voor 24 uur is uitgeroepen, te verlengen in verband met de on lusten in de „Carrières Centra les". In Franse diplomatieke krin gen te Parijs is verklaard, dat de ongeregeldheden in Casablanca het rechtstreekse gevolg zijn van het debat in de V.N. over Tunesië en Marokko. De ongeregeldheden waren georganiseerd voor dege nen, die de anti-Franse propa ganda in Noord-Afrika trachtten aan te wakkeren, aldus genoem de kringen. Volgens nadere berichten is bij de ongeregeldheden van Maan dag nog een derde blanke om het leven gekomen, wiens lijk werd aangetroffen met ingeslagen schedel. Zijn kleren waren door de aanvallers in brand gestoken. De gehele ochtend hebben zich incidenten voorgedaan, die even- NIEUWE RELLETJES. Maandagmiddag zijn in Casa blanca opnieuw relletjes uitgebro ken, waarbij nog tien demon stranten werden gedood en vier gewond. De botsing ontstond, toen 6.000 demonstranten de stad trachtten binnen te dringen. Na een ge vecht van een uur slaagden poli tie en soldaten er in de oproerma kers uiteen te drijven. De Franse militaire autoritei ten hebben tot nader order drie bladen van de nationalistische be weging verboden. Verder zijn 7 blanken, onder wie twee vrouwen, bij de onge regeldheden van gisteren gedood, zo delen de Franse autoriteiten mede. In Franse regeringskringen is men van mening, dat de onlusten in Marokko het werk zijn van ex treme nationalisten, die daardoor druk willen uitoefenen op de Ver enigde Naties, welke op het ogen blik de toestand in Noord-Afrika bespreken. Regeringssprekers noemen de toestand ernstig, daar voor het eerst in Marokko en Tunesië ge lijktijdig grote spanning heerst. Er bestaat enige vrees, dat de on lusten zullen overslaan naar Al- gerië, waar Zondag kleine inci denten voorkwamen tijdens een begrafenis. Het juiste aantal doden bij de onlusten in Marokko staat nog niet vast. Aan officiële Franse zijde schat men het op 41 opstan delingen, zeven blanken en drie man Marokkaanse politie. De positie van de Franse franc Volgens de „Financial Times" zal de druk op de reserves van de bank van Frankrijk spoedig niet langer te dragen afmetingen aan nemen. Dit zou kunnen gebeuren tenzij in de naaste toekomst iets kan worden gedaan, waardoor de uitgaven voor de invoer binnen een redelijke afstand van de ont vangsten voor de export blijven. Er zijn de laatste tijd aanwijzin gen, dat in Frankrijk meer steun wordt gevonden voor de reeds lang uitgesproken gedachte, dat een oplossing voor het nadelige saldo op de Franse betalingsba lans uitgevonden zal moeten wor den in een nieuwe devaluatie van de franc. Het is inderdaad mogelijk, dat de verstoring van de Franse prijs structuur zover is gegaan, dat het niet mogelijk zal blijken de exportprijzen op basis van de tegenwoordige waarde van de Franse franc weer op een concur rerende basis te brengen. Afge wacht zal moeten worden, of het nodig zal zijn de franc te deva lueren. Vast staat, dat er geen hoop kan bestaan op een blijvend sta biele franc, wanneer niet een vastberaden poging wordt gedaan tot het ontwerpen van een bin nenlandse economische politiek, welke niet slechts de Franse prij zen in overeenstemming zal bren gen met die van andere landen, maar ook zal voorkomen, dat een nieuwe verstoring van het even wicht zal optreden, wanneer het economische klimaat in de we reld ongunstiger mocht worden, aldus de „Financial Times". HERSTELLEND NA ZIEKTE versterkt U met PLEEGZUSTER BLOED WIJN Bij het binnenkomen in Breda Maandagmorgen de diesel- electrische trein van is 16 uur uit Tilburg in aanrijding gekomen met een rangeerdeel. De trein is ontspoord. Het baanvak BredaGilze Rijen werd over beide sporen versperd. Oe locaaldienst Til burgGilze Rijen v.v. is voort gezet. Van Gilze Rijen af werden de reizigers met bussen naar en van Breda vervoerd. De treinen van Nijmegen naar Vlissingen Zoals bekend hebben de Bene- luxministers, bezorgd over de nadelige gevolgen van de Neder landse concurrentie in sommige sectoren van de Belgische indus trie, op hun jongste conferentie in het Zoute, besloten als eerste maatregel, overeenkomsten te be werken tussen Nederlandse en Belgische vertegenwoordigers van deze sectoren. De particuliere ondernemingen namen genoegen met dat voorstel, en de speciale comité's, onder voorzitterschap van regerings-ambtenaren wer den in een recordtijd samenge steld. Gezaghebbende kringen geven te verstaan, dat dergelijke voor bereide bijeenkomsten, die se dertdien in Den Haag en te Brussel zijn gehouden, en die worden voortgezet, positieve, ja zelfs spectaculaire resultaten hebben opgeleverd. De gemengde Beneluxcommissie voor nijver heid en handel onderzoekt mo menteel hetgeen reeds is tot stand gebracht. Het comité voor voorzitters van Benelux, de hoog ste administratieve instantie, zal de resultaten op zijn beurt on derzoeken en 20 December zal se een Rebellerende gevangenen in het staatstuchthuis van Santa Fé hebben zich Maandag meester gemaakt van een cellenblok en 7 cipiers als gijzelaars vastgehou den. De gevangenen, die met twee jachtgeweren en een legergeweer zijn gewapend, hebben ook het ziekenhuis van de gevangenis in hun macht gekregen. Zij onder handelen door een venster van hun cellenblok met de directeur van de gevangenis en willen de gijzelaars slechts vrijlaten, als zij ongestraft kunnen vluchten en een auto krijgen. Bij een vuurgevecht tussen de opstandelingen en de politie zijn drie gevangenen en een politie man licht gewond. Politieverster kingen zijn uit de gehele omge ving van Santa Fé opgeroepen Dit jaar zullen de landen van het Atlantisch pact het gestelde doel van 25 gemobiliseerde divi sies bereiken, maar het volgende jaar zal de opbouw van het mili taire apparaat ongeveer vijftien procent bij de aanvankelijke plannen, zoals die zijn opgesteld op de conferentie van Lissabon, in Februari, ten achtre blijven. Ook de voor 1952 voorziene 25 reserve-divisies zullen dit jaar gevormd zijn, doch niet alle for maties zullen op volle sterkte zijn, zowel wat uitrusting als be manning betreft. Het gestelde doel van 4000 vliegtuigen van alle typen zal niet bereikt, wor den, doch het tekort zal slechts gering zijn. De belangrijkste redenen van bet ten achter blijven van de ge stelde doelen zowel voor 1952 als voor 1953 zijn: 1. Voortdurende en toenemen de afvloeiing van geallieerde kracht naar het oosten, vooral naar Korea en Indo-China. 2. Beperkingen van de bewa peningsprograms der verschillen de landen om economische rede nen. 3. Overschatting van de pro ductiemogelijkheden. De conclusies zijn getrokken op grond van berichten van Reuter- correspondenten in elk der vier landen van het Atlantische ver bond, die gebaseerd zijn op offi ciële verklaringen of inlichtingen van gezaghebbende zijde. het vaste comité van ministers, dat eveneens tijdens de confe rentie in het Zoute is opgericht, indien andere verbintenissen, zo als de conferentie van ministers van het plan-Schuman, welke op die datum zou kunnen plaats hebben, geen hinderpaal vormen, te Anneville, deze resultaten als basis nemen van zijn beraadsla gingen. Deze resultaten zijn ten dele bekend. Zo weet men bijvoor beeld dat een overeenkomst is gesloten voor de kachelsmederij, de sigaren- en papierindustrieën en ook voor emailwerk. De part ners hebben de verbintenis aan gegaan de prijzen van de Bel gische markt van emailwerk streng toe te passen. Wat de ka chelsmederij betreft, zal de over eenkomst bijdragen tot de sane ring van de Belgische markt, door o.m. de ristorno's aan de verkopers af te schaffen. De Bel gische en buitenlandse producen ten in de Beneluxlanden moeten echter deze saneringsclausules naleven. Wat de sigarenindustrie aan gaat werd erkend, dat de Bel gische lonen 60 a 70 °/o hoger lig gen dan de Nederlandse, en de Nederlandse vertegenwoordigers hebben hun instemming betuigd met een voorstel tot heffing van een extra-belasting op de Neder landse uitvoer. Gezien het groot aantal outsiders, die niet erken nen, dat zij in de comité's ver tegenwoordigd zijn, denkt men, dat de regering alleen de nale ving van deze overeenkomst zal kunnen waarborgen. Tenslotte hebben de bespre kingen in het speciale comité voor de papierindustrie geleid tot verschillende accoorden, naar gelang het ging om de productie, de verwerking, of de grafische kunsten. Zij leiden tot overeen stemming omtrent de prijzen op de Belgsiche markt, of tot be perking van de uitvoer door Ne derland. Alleen de gedachtenwisselin- gen in de speciale comité's voor de meubel- ert schoeiselindus trieën, hebben nog niet tot een overeenkomst geleid. Alleen is besloten, dat de Belgische produ centen formulieren zullen invul len, die betrekking hebben op de kostprijs en waaruit zal blijken, of de hoge prijs niet het gevolg is van een onvoldoende rende ment. Het speciale gemengde comité voor de confectie is 1 December in Den Haag bijeengekomen, maar tot welke conclusies het is gekomen, is niet bekend. Een zekere kapitein Osborne heeft tegenover D.P.A. verklaard, dat hij zonder veroordeling gedu rende vijf maanden in Venezo laanse kerkers gevangen is ge houden Onder meer had hij 18 da gen lang in kettingen geboeid ge legen. Men had hem éénmaal met een sabel een houw op zijn schou der gegeven. De Venezolanen hadden voorts een schip van Osborne geramd en laten zinken en een ander schip geconfisceerd. Osborne zeide, dat hij verdacht was van wapensmokkel en van een poging politieke gevangenen van het eiland te bevrijden. Vol gens Osborne houden de Venezo laanse autoriteiten op een eiland meer dan 100 professoren, artsen en andere intellectuelen in het ge heim gevangen. Deze lieden zou den tegen het huidige regime zijn. Osborne, die een Brit is, zeide als werkelijke taak te hebben gehad het doen van onderzoekingen op botanisch en geologisch gebied voor het Amerikaanse geografi sche genootschap. Hij zou de zaak voor de commissie voor de mensenrechten der V.N. brengen. reden van de Nijmeegse kant lot Tilburg en van de andere zijde tot Breda. Tussem Tilburg en Breda werden de reizigers in beide richtingen met bussen ver voerd. Het ongeluk gebeurde op het emplacement te Breda op een afstand van 700 a 800 meter van het station. De bestuurder van de diesel-electrische trein heeft, toen een botsing niet meer was te voorkomen, de remmen inge schakeld. Hij heeft de bestuur^ derscabine toen verlaten om zich in veiligheid te stellen. De bot sing geschiedde met grote kracht. De voorzijde van de uit een vijf- en een driewagenstel bestaande dieseltrein werd geheel inge drukt. Een wagon van het ran geerdeel werd over een grote afstand meegesleurd tot voorbij een niet gesloten overweg. De ravage was groot. Slechts één van de reizigers moest voor be handeling naar een ziekenhuis worden vervoerd. Enkele andere reizigers, die licht werden ge wond, werden ter plaatse behan deld. De passagiers, die voorin de trein zaten, zagen dat de linker wand van de eerste wagen vlak achter de bestuurderscabine werd weggerukt. De eerste drie zitbanken aan de linkerkant werden weggedrukt. Een heer uit Den Bosch liep verwondingen op. Hij werd, na verbonden te zijn, met een taxi naar huis vervoerd. Twee dames liepen schaafwon den op en, moesten naar een zie kenhuis te Breda worden ver voerd. Een wagon van de goede rentrein veranderde door de bot sing van richting en reed met vrij grote snelheid langs de ge sloten spoorwegovergang, de per rons van het Bredase station en enkele andere spoorwegovergan gen, die echter niet beveiligd waren. Er gebeurden hierbij geen cngelukken. De oorzaak van de botsing is nog niet bekend. Naar wij van de zijde der N.S. vernemen, kon om 14 uur weer over één spoor worden gereden. De verbinding voor de door gaande treinen NijmegenVlis singen en EindhovenDordrecht v.v. was hiermede hersteld. In Munster is Zondag een per sonentrein op een stilstaande lo comotief gereden. Dertig perso nen werden gewond. Ten W. van Osnabrück in het district Bentheim is een rangeer locomotief op een stilstaande per sonentrein gereden. Een zeven tigjarige man kwam om het leven, doordat hij met het hoofd tegen een deurknop werd geslin gerd. De ongelukken zijn aan de mist te wijten. In Munster werd een straat ge durende geruime tijd geblok keerd, doordat over een afstand van 100 meter acht auto's op elkaar botsten. De meeste auto's waren zwaar beschadigd. Twee personen werden gewond. Minister Mansholt voert met het agrarisch bedrijfsleven be sprekingen in verband met de moeilijkheden bij de afzet van varkensvlees. Er bestaat in principe over eenstemming over de instelling van een varkensfons, dat hand having van de gegarandeerde prijs voor baconvarkens tot taak zal hebben. Na overleg met de Stichting voor de Landbouw, welk overleg nog op enkele aanvullende pun ten moet worden voortgezet, heeft minister Mansholt beslo ten met ingang van 8 December, de speling in de gegarandeerde prijs voor baconvarkens die tot nu toe 5 cent naar beneden en naar boven bedroeg, op 10 cent te brengen. De minister heeft voorts be sloten de prijs voor baconvar kens in Januari 1953 te verlagen als gevolg van de gedaalde voe- derprijzen op de wereldmarkt. De groep van Arabische en Aziatische landen, welke is blij ven opkomen voor de zaak van vrijheid, gelijkheid en broeder schap, deed dit niet om de alge mene vergadering een onrecht vaardigheid te doen bedrijven, zoals minister Schuman heeft ge zegd, doch met de bedoeling de assemblee een einde te doen ma ken aan het bedrijven van schreeuwende onrechtvaardig heid zoals heden ten dage als ge volg van de Franse politiek be staat aldus heeft de Indonesische afgevaardigde, dr L. N. Palar in de politieke commissie der V. N. verklaard. Het was de bedoeling van de groep, zo voegde hij er aan toe, een redelijke oplossing te zoeken, waartoe men in een vriendschap pelijke geest rond de conferentie tafel zou komen. Palar beschuldigde Frankrijk ervan zijn bijverdragen met Tu nesië verkregen bevoegdheden te buiten te zijn gegaan. Tunesië was in naam een souvereine staat gebleven, maar iedereen wist, dat het thans niet meer dan een Franse kolonie was en dat de bey van Tunis alleen maar tot taak had zijn zegel te hechten aan.eenzijdig door het Franse be stuur gegeven decreten. Na Tunesië politiek te hebben gekoloniseerd, werd het voor Frankrijk noodzakelijk Tunesië ook economisch te koloniseren, aldus Palar. De landtoewijzingen aan Fran- In Essen hebben Zondag onge veer 300 leden van de verboden „Freie Deutsche Jugend" gede monstreerd tegen een Duitse her bewapening. De politie greep snel in. Acht politiemannen zijn ge wond en een politie-auto werd be schadigd. De politie heeft 44 per sonen gearresteerd. Van hen zijn veertien personen vrijgelaten. se kolonisten had Tunesiërs van hun bezit beroofd en goede baan tjes in de regering werden voor Franse onderdanen gereserveerd. Nog in 1949 bezocht slechts 10 procent van de Tunesische kinde ren van schoolleeftijd de lagere staatsscholen in vergelijking met 94 procent der in aanmerking ko mende Franse kinderen. Frank rijk kan niet de juiste weg vin den, om de Tunesiërs te brengen tot zelfbestuur en democratisch beheer van hun eigen zaken langs de lijn van de huidige poli tiek, aldus zeide Palar, omdat zijn beweerde idealen in dit ver band onafscheidelijk verbonden zijn aan bezorgdheid over mate riële belangen en politiek pres tige. Is dit het Frankrijk, zo vroeg hij zich af, op welks na tionaal embleem de woorden vrij heid, gelijkheid en broederschap prijken Volgens Palar is Indonesië van mening, dat de juiste procedure voor de V. N. is: een resolutie aannemen, welke het mogelijk maakt, dat „beide souvereine sta ten", Tunesië en Frankrijk, op democratische wijze tot overeen komst geraken. Volgens Palar zijn er krachtige elementen in Frankrijk, die wensen, dat de re gering een vrijzinniger houding aanneemt. Wanneer de V. N. de door ons voorgestane hulp ver lenen, aldus Palar, zal dit er mo gelijk toe bijdragen Frankrijk te brengen tot de enige juiste poli tiek in zijn betrekkingen in Tu nesië. Radio Indonesia heeft het be richt omgeroepen, dat de rege ring alle in Indonesië vertoeven de oud-leden van het K.L. en K.N.I.L. zou hebben aangezegd zo spoedig mogelijk het land te verlaten. Het bericht was afkom stig uit Medan. Gezien de om standigheid, dat een aantal oud militairen, wier toelatingskaart was verlopen, de laatste weken de gevraagde verlenging niet kreeg en deswege het land moest verlaten om in hét buitenland een nieuwe aanvrage in te dienen, verwekte het radiobericht grote consternatie bij de betrokkenen. De immigratiedienst heeft desge vraagd aan Aneta verklaard, dat Eerst thans is een misdrijf op gehelderd, dat Zwolle en omge ving ruim zes jaar geleden in rep en roer heeft gebracht, zo deelde de politie te Zwolle gisteren mee. De 33-jarige Zwollenaar J. S. heeft thans bekend, dat de twaalf jaar oude Henny Kcezen op 6 Oc tober 1946 door zijn toedoen het' leven heeft verloren. In de Zwollerkerspelse buurt schap Berkum vond men indertijd aan de oever van de Overijselse Vecht het levenloze lichaam van het meisje, met het hoofd in de rivier. Achttien dagen later werd J. S., verdacht van dit misdrijf, aangehouden. De man ontkende. Wegens gebrek aan bewijs moest hij na vijf dagen worden vrijgela ten. Onlangs is deze zaak door de justitie weer aan de orde gesteld. Toevallig werd ook een maand geleden J. S. weer aangehouden, verdacht voor een heel andere zaak. Als depothouder van een Tilburgse textielfabriek had hij namelijk 18.000 verduisterd. J. S. werd door de Zwolse politie nog eens danig aan de tand ge voeld inzake het drama van het najaar 1946. En ditmaal bekende hij het meisjes met het hoofd in de rivier gelegd te hebben. Hij vermoedde n.l. dat het kind toen reeds dood was, hetgeen naar bij de sectie achteraf bleek niet het geval was. Henny Koezen had met een dochtertje van J. S. de bewuste dag beukenootjes gezocht. Zij was daarna even aangelopen bij de woning van S., waar behalve S., zijn vrouw en zijn drie kinde ren zich bevonden. Even nadat sjiet meisje weg was, ging J. S. een eindje omlopen. Hij heeft in de buurt van een bunker aan de Vecht het meisje ontmoet en haar met grote kracht vastgegre pen. Naderhand werden sporen van geweld aan de hals van het meisje gevonden. Toen het slacht offertje op de grond viel. dacht J. S„ dat zij dood was en hij legde haar vervolgens met het hoofd in de rivier. van een algemene uitwijzing van Nederlandse voormalige K.N.I.L.- leden en K.L.'ers bij de immigra tiedienst'niets bekend is. Men be vestigde, dat een aantal oud-mili tairen geen verlenging van hun toelatingskaart heeft verkregen en het land moest verlaten. Men voegde er evenwel aan toe, dat in veel meer gevallen de gevraagde verlenging wèl werd toegestaan. De zegsman van de immigratie dienst zei tenslotte, dat de laatste dagen geen nieuwe maatregelen zijn afgekomen ten aanzien van het verblijf van oud-militairen. De minister van Justitie, de heer Lukman Wiriadinata, verklaarde aan Aneta, dat er zeker geen re den tot ongerustheid voor de be trokkenen bestaat. Ook hij had het radiobericht gehoord, doch kon daarover geen verklaring af leggen, aangezien hij de zaak eerste wilde onderzoeken en aan het kabinet voorleggen. Er is nog geen definitieve da tum vastgesteld voor het huwe lijk van prins Jan van Luxem burg met prinses Josephine Char lotte van België, aldus is Maan dag door de voorlichtingsdienst van het Luxemburgse groother togdom bekendgemaakt. Reeds gepubliceerde berichten hierover zijn ontbloot van alle grond, zo werd hieraan toege voegd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Koude ochtend. In de noordelijke helft van het land: overwegend droog weer met plaatselijk nevel. Zwakke tot matige wind tussen zuid en west. Temperatuur oplopend tot enkele graden boven nul. In de zuidelijke helft van het land: nevelig of mis tig weer met in de ochtend lichte en plaatselijk matige vorst en 's middags temperaturen om het vriespunt. Weinig wind. WOENSDAG 10 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 7.34 8.12 Terneuzen 8.09 8.47 Hansweert 8.49 9.27 Walsoorden 8.59 9.37 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 9 8.36 16.29 12.47 10 8.37 16.29 0.55 12.58

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1