Uit de Provincie DE DIJK IS DICHT Binnenlands nieuws K< Sportnieuws BI I een Leraar A.V.O. $JUhrdl'Ó&> i r Dr Nikijuluw richt zich tot dr Drees WIELRENNEN. BURGERLIJKE STAND Gemeente Terneuzen Jaarmarkt Autorijschool VAN DER SCHANS Theelichten ff K. J TERNEUZEN. AXEL. PHILIPPINE BOUWT AAN ZIJN TOEKOMST. BRESKENS. ZAAMSLAG. De strijd in Indo-China Nederlandse Sinterklaas in Oslo Twee Duitsers van spiennage beschuldigd M«?c Astlïur weet een oplossing Evangelisatie- Samenkomsten te AXEL I mtuukl'jx con voce Radio Tazelaar Sinterklaas bij de jeugd. Sinterklaas heeft het gisteren op zijn verjaardag heel druk ge had. Toch vond hij tussendoor nog gelegenheid een bezoek te brengen aan de jeugd, voor wie de 5e December de hoogtijdag bij uitnemendheid is. De buurtvereniging „Oranje kwartier" had een bijeenkomst belegd in de landbouwhuishoud- school aan de Leeuwenlaan, waar St Nicolaas de kinderen bijzonder goed scheen te kennen. Begeleid door een tweetal accordeons, wer den de bekende liederen gezon gen, terwijl de heer But enkele lilmpjes vertoonde. Natuurlijk ontbraken ook de versnaperingen niet. In de middaguren bracht Sin terklaas, vergezeld van zijn knecht, een bezoek aan de open bare scholen, waar hij met kwis tige hand geschenken ronddeelde. Piet strooide, dat het een lust was en de kinderen beleefden het feest van de milde bisschop met de innigheid en toewijding, die van alle tijden is. Afscheid kapelaan Theeuwes. Na gedurende 4 jaren in de pa rochie Terneuzen werkzaam te zijn geweest, verliet kapelaan Theeuwes Vrijdag onze plaats, om deze te ruilen met Breda. De avond tevoren werd in het parochiehuis een afscheidsavond georganiseerd, waarop waren uit genodigd de besturen van alle verenigingen, waarvan de schei dende kapelaan geestelijk advi seur was geweest. De heer J. Verwilghen opende de rij der sprekers en feliciteerde kapelaan Theeuwes met zijn be noeming te Breda, maar consta teerde tevens, dat katholiek Ter- neuzen hem zal missen. Verder dankte hij voor de prettige mede werking op velerlei terrein. Ook pastoor Van Dijk prees zijn kapelaan voor de vruchtbare sa menwerking, die steeds had kun nen plaatsvinden en drukte zijn spijt uit over dit vertrek, omdat hij naast een goede kapelaan ook een goede vriend uit zijn omge ving ziet vertrekken. Hij sprak de hoop uit, dat kapelaan Theeuwes nog dikwijls Terneuzen zal ko men bezoeken, waar de deur van de pastorie altijd voor hem zal openstaan. De heer F. Hagenaars roemde de hulp, die de verenigingen, die hij vertegenwoordigde steeds van de kapelaan hadden mogen on dervinden, wanneer er moeilijk heden waren. Namens de commissie voor het parochiehuis dankte de heer Th. van Kouteren de scheidende advi seur voor zijn taaie volhouden, toen de plannen voor verbouwing van hét parochiehuis moesten worden uitgevoerd. Mevr. Durinckvan Denderen overhandigde namens alle vereni gingen de kapelaan een envelop pe met inhoud als bewijs van dank voor de door alle verenigin gen ondervonden hulp en raad. Verder voerden nog het woord de heer W. J. M. A. Bitter, na mens de verkennersgroep St Hu- bértus en de heer J. Hamerlinck namens de R.K. dansclub. In zijn dankwoord constateer de kapelaan Theeuwes, dat hem wel wat al te veel lof was toege zwaaid en dat het aan hem was dé? aanwezigen dank te zeggen voor'de grote'medewerking, die hij allerwegen had mogen onder vinden en dit zeker ten opzichte van zijn pastoor! „Wat voor mij mijn taak zonder meer is, moet door U in Uw vrije tijd worden gedaan en ik neem dan ook de meest prettige herinneringen aan Terneuzen naar mijn nieuwe standplaats mee", was het slot woord van de vertrekkende. Gemeentelijke badinrichting. In de maand November werd de badinrichting door 2894 perso nen bezocht tegen 2909 in de maand daarvóór. Konijnen- en pluimveetentoon stelling. Gisteren werd in het ruime vei lingsgebouw aan de Kerkhoflaan de door de konijnen- en pluimvee vereniging „Terneuzen" ingerich te kringtentoonstelling geopend. Door de St. Nicolaasavond was het bezoek aan deze tentoonstel ling, die niet minder dan 205 in zendingen omvat, gisteravond niet zo groot, doch daar zij tot hedenavond 8 uur geopend zal blijven, mag verwacht worden dat de talloze kwekers en belang stellenden deze Zaterdag zullen benutten om de fraaie dieren te komen bewonderen en zo moge lijk nog met een prijs huiswaarts te keren. Sinterklaas in de landbouw- huishoudschool. Voor de eerste maal bracht de goede Sint met zijn knecht ook een bezoek aan de landbouwhuis- houdschool. Om half drie gistermiddag kwam de weldoener der jeugd de leerlingen een aangename ver rassing bezorgen. Na door de directrice, mej. Zweedijk, te zijn verwelkomd, zongen de leerlingen verschillen de liederen. Daarop was het woord aan St Nicolaas zelf. Hij had een om vangrijke taak. Leerlingen, direc trice en leraren moesten op het podium verschijnen en Sint kwam daarop met een groot dag boek voor den dag. Stuk voor stuk werden alle leerlingen toege sproken, waarbij hun prestaties op de lessen, hun ijver en gedrag uitvoerig werden besproken. Er heerste alzo een geanimeerde stemming. Vele leerlingen lieten zich van hun goede zijde kennen door het voordragen van toneelschetsjes. Anderen declameerden of maak ten zich door zang alsook door de opvoering van rhytmische oefe ningen en volksdansen verdien stelijk. Deze werden o.l.v. de heer Huitsma, leraar aan deze school uitgevoerd. Sint stelde dit alles op hoge prijs en met tal van aardige ge schenken toonde hij zijn genegen heid voor de nijvere Axelse meis jes. Een speciaal verzoek werd nog tot Sinterklaas gericht, n.l. om zijn bemiddeling te willen ver lenen tot het bouwen van een nieuwe school, waaraan grote be hoefte béstaat. Sinterklaas bij de kleuters. Voor de kleuters van de Chr. bewaarschool was het Vrijdag een onvergetelijke middag, nu ook hier de Sint overladen nte" l en fel t een kkers Eindelijk is het dan zover. De dijk van de Braakman is dicht en hiermede is Philippine voorgoed afgesloten van de zee. Het Phi- lippiense vissersvolkje heeft zijn toevlucht gezocht in de havens van Terneuzen, Yerseke en We- meldinge. De oude vissers, die voorheen op de haven plachten te staan om het opkomende ge tij of het vallende water gade te slaan, zijn nu aan de hoek van café Wiskerke te vinden om daar nog na te praten over wat Philippine eens geweest is. Och, men kan er veel over praten, maar een feit is het. Hier is nu eenmaal niets meer aan te veranderen. Toen we vroeger als kinderen aan de haven speelden, terwijl de mossels gelost werden, besef ten we niet wat we hadden. Hoe fijn was het om met een open gemaakte mossel (die we met de klomp bewerkt hadden) aan een touwtje krabben te vangen. En hebben we allen niet leren zwemmen bij afgaand water in het kanaal? Daar kon het we melen van de kinderen. Dat alles is nu voorbij. Philip pine rook naar de mosselen die daar uit de zeilscheepjes gelost werden en die snel per auto ver zonden werden naar alle oorden in België, ja zelfs tot in Parijs. Hét zeebanket, zoals hoge he ren uit België het zo graag noemden, werd 's avonds in Brussel gegeten, nadat het des middags in Philippine aan de wal was gebracht. 's Zaterdags rook Philippine naar de teer en olie. Die lucht kwam van de schepen, die in ge reedheid werden gebracht om in de nacht van Zondag op Maan dag uit te varen, klaar voor nieuwe vangsten. Zoals gezegd, dit behoort nu tot het verleden en het spreek woord zegt:* „Wanneer het getij keert, moet men de bakens ver zetten". Philippine heeft dit be grepen en ook gedaan. Vele mos selbazen hebben dit verval zien aankomen en hebben naast hun mosselbedrijf ook nog een fruit- teeltbedrijf. Hierin vinden jam mer genoeg niet alle arbeiders een bestaan en velen kan men dan ook op de fiets naar de fa briek zien rijden, de ene groep naar Sas van Gent, de andere naar Sluiskil. En zo gaat het leventje in Phi lippine weer gewoon door. De opgroeiende jeugd heeft de ha ven nooit gekend, zoals die was in de glorietijd, toen we bij hoog water van de meerpalen spron gen in de 2 3 meter diepe ha ven. Zij kennen slechts een ha ven, dichtgeslibd en begroeid met riet. Zij moeten het uit de mond van ouderen horen, wat de haven van Philippine eens ge weest is en hoe Philippine be kend stond om zijn mosselen tot diep in Frankrijk. Zij zullen Phi lippine alleen kennen als een dorpje, zoals er zovele zijn, mjd- den in het land, rustig gelegen, waar af en toe een auto doorheen raast, gehaast zoals het leven is, geen tijd hebbend om even een blik te werpen op wat eens een haven werd genoemd. Doch Philippine blijft niet bij de pakken neerzitten. Neen, hier weet men van aanpakken en zijn we wel ingelicht, dan zal men binnen enkele jaren zien, dat de havendijk zal zijn weggegraven en dat hiervoor in de plaats een mooi parkje is gekomen. De ha ven zal veranderd zijn in een zuiveringsinstallatie en 'n mooie watergang zal het dichtgeslibde kanaal vervangen om het water van de rondom gelegen polders naar zee af te voeren. Philippine zal bestaan uit fabrieks- en land arbeiders. Alleen het welbekende hotel „Au Port" zal de enige ge tuige zijn, dat dit hotel in vroe ger jaren heeft gestaan aan de haven van een welvarend dorp. schat van speelgoed op bezoek kwam. Doch het was niet alleen „sui kergoed en marsepein" dat alles verdeeld werd, zoals het in het liedje luidt; er was nog heel wat mooiers en beters voor de jeugd meegebracht uit het zonnige Spanje. Een schat van nieuw materiaal aan moderne leer- en speelmidde- len, legplaten, bouwdozen, etc. werd door de Sint op plechtstati ge wijze overgedragen aan de da mes-leerkrachten en in aller zorg en liefde aanbevolen. De gezichten van de meer dan honderd kleuters glunderden en niet het minst ging de belangstel ling uit naar de keur van leer middelen, die in grote veelvouden aanwezig bleken om voortaan het schoolgaan der peuters tot een vreugd te maken. Zoals te begrijpen is werd het een uiterst prettige middag, maar daar Sint zijn lijvig dagboek bij zich had en precies wist wie er stout en ondeugend waren ge weest, heerste er hier en daar nogal spanning. Er werden fraaie cadeautjes uitgereikt en tenslotte deelden allen in de zoetigheden van deze mooie middag. Naar wij vernemen had Sint ook de andere scholen ter plaatse en op het Zoute Spui niet verge ten en leidde zijn bezoek ook daar tot vreugdevolle gezichten en blij de harten. St. Nicolaas op ziekenbezoek. Op uitnodiging van de Winke liersvereniging bracht St. Nico laas gisteren nog een bezoek aan de zieken in de gemeente en aan de in de ziekenhuizen te Terneu zen en Sluiskil opgenomen Axel- se patiënten, waar hij voor deze verpleegden een verrassing over handigde. Dat dit bezoek ten zeer ste op prijs werd gesteld behoeft niet vermeld te worden. Aanbesteding schuur. Door de stichting „Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland" te Middelburg werd voor reke ning van de heer W. M. Diele- man, alhier, aanbesteed het bou wen van een schuur voor de op slag van aardappelen te Axel. Hiervoor werd als volgt inge schreven: Gebrs. Matthijssen te Axel ƒ43.850; F. J. Lensen te Axel ƒ46.200; Gebrs. Krieckaert te Hengstdijk ƒ46.600; H. A. van Wiemeersch te Axel ƒ46.800; L. W. Hamelink te Zaamslag ƒ46.993; P. A. van Hoeve Zn te Axel ƒ47.441; Fa. De Nijs Koemans te Hulst ƒ47.520; Fa. Gebrs. De Theije te Hulst ƒ47.600; S. A. Gazan te Axel 48.550. Benoeming. Met ingang van 1 Februari 1953 is de heer Ph. A. Hoebé, vroeger te Axel en thans werkzaam bij de waterleidingmaatschappij te Ter neuzen, benoemd tot opzichter tekenaar bij de waterleidingmaat schappij „Gelderland" met stand plaats Doetinchem. St Nicolaas op bezoek. Gistermorgen arriveerde St Ni colaas met de boot van 9.15 uur te Breskens, opgewacht door het bestuur der winkeliersvereniging, de Breskense jeugd en vele oude ren. Te paard begaf de Spaanse hei lige zich naar de openbare, chris telijke en katholieke school, waar hij in de laagste drie klas sen geschenken en versnaperin gen uitdeelde, terwijl er voor de kinderen van de hogere klassen tezelfdertijd een filmvoorstelling was. In de namiddag bezocht Sint de kleuterschool, waarna nog een rondgang door het dorp werd ge maakt begeleid door het muziek gezelschap „Uit het volk, voor het volk". Vismijn. Op de vismijn alhier werd aan gevoerd van 25 December: 18.652 kg haring van 2223 ct; 52.340 kg onverkochte haring; 45 kg schardijn 3943 ct; 4 kg tar bot 143 ct; 121 kg wijting 29 ct; 308 kg bot 3557 ct; 575 kg schar 3968 ct; 52 kg handelsgarnalen 100129 ct; 2573 kg exportgar nalen 93200 ct. St Nicolaas in de kleuterschool. Vrijdagmiddag heeft Sinterklaas een bezoek gebracht aan de ver sierde kleuterschool. Er waren ook veel ouders aanwezig. De juffrouw van de bewaar school heette allen welkom, in het bijzonder burgemeester en mevr. Trimpe en ds Jansma. Het oude lied van „Zie ginds komt de stoomboot" klonk geest driftig uit de kindermondjes, toen Sinterklaas en Zwarte Piet binnentraden. Enkele kinderen speelden heel lief een spel van kabouters in het bos. Vier vrouwen zongen met Sin terklaas samen een liedje, welke gebeurtenis op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Aan tal van kinderspelletjes deed de Spaanse weldoener zelf mee. Piet strooide als steeds met gulle hand, maar de grootste ver rassing kwam, toen de geschen ken en de versnaperingen wer den uitgedeeld, waarvoor de kin deren beurtelings bij Sinterklaas moesten komen. Ook hiervan werden foto's gemaakt. Het was voor de peuters weer een recht gezellige middag, jdie door ds Jansma werd gesloten. N.V. Fa P. J. van da Sande Terneuzen De Franse verdedigers van Nasam hebben Donderdag ge meld, dat de rondom de plaats samengetrokken Vietminh-troe- pen zich in de afgelopen 24 uur slechts in geringe mate actief hebben betoond. Meer naar het noorden was er contact tussen Franse uniestrijdkrachten en eenheden der rebellen. In een officieel Frans commu niqué wordt melding gemaakt van hevige gevechten op tachtig km ten Z.O. van Hanoi. De Fransen rukken hier door het district van Boei Tsjoe op. Het doel van deze opmars is de Vietminh-druk op Nasam te ver minderen. In het communiqué wordt nog medegedeeld, dat Franse troepen uit de lucht krachtdadig worden gesteund, pogen verscheidene bataljons van de 230ste divisie keurtroepen c|er opstandelingen buiten gevecht te stellen. Deze bataljons waren in het zuidelijke gedeelte van de Ton- kinse delta doorgedrongen. A.F.P. meldt uit Indo-Chiha dat gevangen gemaakte Viet- minh-militairen hebben beves tigd, dat de opperbevelhebber der rebellen, Jo Nguyen Giap, persoonlijk de operatie tegen Na sam leidt. De Nederlandse kolonie in Os lo heeft Donderdagavond Sinter klaas gevierd met een optocht door de stad. Het doel van de tocht was de „Youngstorvet", één van de grootste marktplei nen in de Noorse hoofdstad, waar een winkeltje was gebouwd voor de verkoop van Nederlandse klompen, kousen, kaas, honing en fruit, artikelen, die gewoon lijk niet in Oslo te koop zijn. De opbrengst van de verkoop was bestemd voor het Sinterklaas fonds, dat bedoeld is voor de bouw van een nieuwe kleuter school. Vooraan in de optocht reed Sb Nicolaas, vergezeld door zwarte piet. Zij werden gevolgd door. een groep meisjes op klompen. Verder liepen in de stoet kinde ren van enige kleuterscholen mee, die „demonstreerden" voor meer veilige oversteekplaatsen in de stad. De eerste openbare aanklager van het hooggerechtshof in West- Duitsland heeft twee Duitsers uit Kiel in staat van beschuldiging gesteld wegens spionnage bij de Britse bezettingsstrijdkrachten ten behoeve van een niet-geïden- tificeerde buitenlandse inlichtin gendienst. Het zijn Ernst Peter Frahm, een sportjournalist, en Harald Freidank, employé van een Brits persorgaan. Zij bevinden zich bei den in arrest, vermoedelijk te Karlsruhe. Het onderzoek heeft maanden geduurd. Naar vernomen wordt, heeft Frahm in 1951 een bezoek aan Oost-Duitsland gebracht voor de verslaggeving van het winter- sportfestival te Oberhof in Thü- ringen. Na zijn terugkeer nam hij Freidank als assistent in dienst. Generaal MacArthur heeft Vrij dag in een rede voor de nationale vereniging van Amerikaanse fa brikanten te New York verklaard dat er een „duidelijke en definitie ve oplossing" voor liet Koreaanse SCHIP GESTRAND NABIJ MAASSLUIS. Tengevolge van de vrij zware mist is Donderdagavond even be neden de haven van Maassluis aan de zijde van het eiland Ro zenburg het Panamese s.s. „North Queen" vastgelopen op een strekdam. Vrijdagmorgen vroeg hebben de sleepboten „Humber", „Blankenburg" en „Argus" van Smit en Co's sleep dienst vergeefs getracht het schip bij hoog water vlot te krijgen. Deskundigen houden er reke ning mee, dat het schip eerst ge lost zal moeten» worden. Men zou dan de 5000 liter olie, die het schip aan boord heeft, lossen. Het 7176 brt metende schip was van Rotterdam vertrokken met een lading kunstmest (stik stof) naar de Golf van Mexico. Vannacht zal opnieuw worden getracht de „North Queen" vlot te krijgen met behulp van vijf sleepboten. TWEE PERSONEN BIJ WAMEL VERDRONKEN. Een meisje, dat gistermiddag omstreeks half zes over de over stroomde veerweg te Wamel fiet ste, is tengevolge van de sterke stroom van het ongeveer 30 cm hoge water van tiaar fiets geslin gerd en verdronken. Een man, die achter haar fietste en het on geval zag gebeuren, trachtte het meisje te redden. Ook hij ver dronk iji het stromende water. Ondanks herhaalde waarschu wingen reed omstreeks half zes een aantal wielrijders over de on dergelopen veerweg. De wielrij ders waren juist door de veer dienst van Tiel naar Wamel over gezet. In verband met de hoge wa terstand, waardoor de rivier de uiterwaarden, w.o. de veerweg onder water heeft gezet, wordt van de aanlegplaats van de veer dienst af met kleine motorboten over de ondergelopen vennen een dienst onderhouden tot de dijk. Omdat deze motorboten een ge ringe accomodatie hebben, moe ten degenen, die door de veer dienst zijn overgezet, enige tijd wachten bij de aanlegplaats. Een aantal arbeiders en vrouwelijke werknemers van Tielse fabrieken stapte evenwel direct op de fiets. Zij stoorden zich niet aan de waarschuwingen van het veer- personeel. Op de veerweg verloor plotseling een van de wielrijd- sters de macht over het stuur. Zij kwam te vallen en werd door de sterke stroom meegesleurd. Een man, die achter haar reed en het ongeluk zag gebeuren, wilde het meisje hulp bieden. Ook hij werd door de stroom meegesleurd. Het personeel van de veerdienst, dat het drama op enige afstand zag gebeuren, spoedde zich naar de veerweg om de drenkelingen hulp te bieden. Hun poging faal de. Met inspanning van alle krachten werd naar de vermisten gezocht. Men heeft de lichamen van de slachtoffers nog niet ge vonden. In Tiel en in het gebied van Maas en Waal bestaat grote ontsteltenis door het ongeval. De vertegenwoordiger van de republiek Z.-Molukken, dr J- P- Nikijuluw, heeft in een schrij ven aan de minister-president, dr W. Drees, gevraagd hem te willen mededelen om welke re denen de Nederlandse regering tot de vrijheidsberoving van de heer A- Wairisal, die in October uit Ceram was aangekomen op Nieüw-jGuinea, is overgegaan. Hij schrijft o.m.: „Volgens onze mening is de betreurenswaardige in bewa- ringsteiling van ir Manusama een gevolg van het plaatsen van een patriottisch artikel in het niet in Nederlands Nw--Guinea uitgegeven orgaan „Menamuria' onrechtmatig, respectievelijk inconsequent, aangezien ener zijds het Nederlandse recht de Nederlandse regering verbiedt de vrije uitoefening van het Z. Molukse zelfbeschikkingsrecht te bemoeilijken en anderzijds 't alleen mogelijk was de souve- reine republik Maluku Selatan te proclameren op basis van het in de wet van souvereiniteits- oveTdracht Indonesia door Nederland gegarandeerde recht van zelfbeschikking". „Ik moge uwe excellentie eer biedig verzoeken het daa.rheen te willen leiden, dat de heren ir J- A. Manusama en A. Wairi sal op vrije voeten worden ge steld en de gelegenheid krijgen de menselijke rechten en vrij heden van het Z.-Molukse volk v.ocjr het internationale forum te brengen en te bepleiten*'. Een afschrift van dit schrijven werd gezonden aan de minister van Overzeese Rijksdelen. conflict bestaat, die de verliezen niet al te zeer zou doen toenemen en het gevaar voor een wereld oorlog niet zou vergroten. De voormalige opperbevelheb ber in het Verre Oosten weigerde zijn plan in het openbaar te ont vouwen, doch hij was bereid zijn visie aan de nieuwe president, ge neraal Eisenhower, bekend te maken. Spreker was van oordeel, dat de huidige gang van zaken naar een wereldoorlog leidt. Sinds hij 20 maanden geleden zijn post in Tokio verliet, waren de omstan digheden in materieel opzicht zo danig gewijzigd, dat de oplossing die toen kans op succes bood, thans niet geheel meer te verwe zenlijken was. TAKELWAGEN IN VAART GEREDEN. Twee inzittenden omgekomen. Donderdagmiddag tegen vijf uur is door tot nu toe onopge helderde oorzaak een takelwa gen van de firma Brunt uit Hil versum tussen Aalsmeer en Hoofddorp van de weg geraakt en in de Kruisvaart gereden. Twee Hilversummers, die in de cabine zaten, konden zich niet bevrijden en zijn om het leven gekomen. De zware takelwagen kantelde van het talud en kwam ondersteboven in de modder van de vaart, waarin hij zo diep weg zakte, dat redding niet meer mo gelijk was. De slachtoffers zijn de 32-jari ge J. Drieënhuizen en diens buurman, de 50-jarige chauffeur R. Lodder. DE TOUR DE FRANCE 1953. Dertien ploegen van tien man in de wedstrijd. De organisatoren van de ronde van Frankrijk hebben de grote lijnen bekendgemaakt voor de wedstrijd in 1953. Beginpunt is Straatsburg, van waar om de west wordt gereden, dus in tegenovergestelde rich ting van dit jaar met waarschijn lijke doortocht van Luxemburg en van een deel van België. Het parcours voert dan langs de kust van de Atlantische Oceaan door de Pyreneeën en maakt een om weg naar de Cevennes alvorens de kust van de Middellandse Zee te bereiken. Dan volgen twee étappes door de Alpen, waarna het traject leidt naar midden- Frankrijk en naar het eindpunt Parijs. De tour' staat open voor zeven nationale ploegen van elk 10 man (Italië, België, Zwitserland, Ne derland, Spanje, Frankrijk en Lu xemburg) en de 6 Frans-regiona- le ploegen, waarvan één Noord- Afrikaanse, eveneens van 10 man. De tijdvergoedingen op de top van de cols worden afgeschaft, maar de prijs voor de beste klim mer blijft gehandhaafd. Aange zien in 1953 ht 50-jarig bestaan van de tour valt, zal een speciale grote prijs van 1 millioen francs worden ingesteld. Wellicht - zal deze prijs ten deel vallen aan de renner, die de eerste plaats ver werft in een puntenklassement, opgemaakt aan de hand van de in de étappes verkregen resul taten. De winnaar van de tour, wiens zege gebaseerd is op de op. getelde tijden, behoeft dus niet noodzakelijk nummer één te zijn in dit puntenklassement. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Nov. Gerrit Pieter Verlinde, 23 j. en Maatje Elizabeth Dieleman, 21 j. 7 Nov. Jacobus de Pooter, 28 j. (won. te Hoek) en Cornelia Hele na Jansen, 21 j. 12 Nov. Gaston Julius Paulien de Deckere, 22 j. (won. te St. Jansteen) en Rena Louisa Rosalia de Moor, 30 j. 20 Nov. Jan Bakker, 39 j. en Adriana Hamelink, 37 j. Geboorten. 10 Nov. Frangois, z. van Jan Pieter Bakker en Aaltje van den Ende. 19 Nov. Jacomina Geertruida, d. van Pieter van de Ree en Cornelia Dekker. Overleden. 16 Nov. Jacobus de Putter, 49 j., echtg. van Maria Dieleman. 17 Nov. Catharina Rie- mens, 79 j., ongeh. 18 Nov. Adria- na Eva Buijtler, 83 j., ongeh. 28 Nov. Neeltje Geelhoedt, 83 j., wed. van Gilles Cornells Missu. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend J December 1952 ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn- Het moet worden ingediend bij de Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na ad vies van de Raad van State, afde ling voor de geschillen van be stuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Ne derland verblijft, kan, voor zo ver het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrij ding van de termijn van 10 da gen genoegen worden genomen. Zolang cmtrent zodanige over schrijding geen beslissing is ge nomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk be schouwd- Terneuzen, 5 December 1952. De Burgemeester, P. Teilegen. C. T. VERMAST en M. J. HEIJNSDIJK hopen Donderdag 11 De cember a.s. in het huwelijk te treden. Terneuzen, 6 Dec. 1952. Gelegenheid tot feliciteren op de dag van het huwelijk van 5—6.30 uur nam. in Hotel „Des Fays-Bas". Heden ontvingen we de droeve tijding, dat de Heer J. C. WE STER WEEL, commies-secretaris ter Inspectie der Belas tingen te Terneuzen, in de leeftijd van ruim 60 jaar is overleden. In hem verliezen we een humaan en rechtvaardig mens. Wij beseffen, dat zijn heengaan voor de nabe staanden en voor ons een grote leegte achter laat. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang blijven voortleven. Dat hij ruste in vrede. De ambtenaren ter Inspectie der Belas tingen te Terneuzen. De Postzegelvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen" geeft met diep leedwe zen kennis van het over lijden van haar Ere- Fenningmeester, de Heer J. C. WESTERWEEL. HET BESTUUR. Terneuzen, 4 Dec. 1952. Uitkeringsfonds bij ziekte „HULP IN NOOD" Algemene Vergadering te houden Zaterdag 6 De cember, 's avonds 7 uur, bij de heer O. DE VRIES— ADRIAANSEN. HET BESTUUR. Op Maandag 8 en Dinsdag 9 December hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel": de heer J. SEVENSMA, van Amsterdam. Aanvang 7.30 uur. op DONDERDAG 11 DEC. Aanvang 10 uur v.m. HET BESTUUR. AMBACHTSSCHOOL TERNEUZEN. Gevraagd tegen 1 Maart a.s. met Hoofdakte en Wiskun de L.O., volledige betrek king dag- en avondschool. Woning beschikbaar. Sollicitaties uiterlijk 10 da gen na verschijnen van dit blad te richten aan de Secretaris van het Bestuur, Burg. Geilistraat 24 te Ter neuzen. Geen originele akten bij voegen. Burgemeester Geilistraat 5, Telefoon 2571 - Terneuzen Electrische in veel modellen en uitvoeringen.... Ook regelbaar Prijzen vanaf 6,90 Noordstraat 21 Tel. 2361 (b.g.g. 2718-2219) TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3