De verdragen in de Westduitse Bondsdag Theerraeubels nu 145, Eisenhower heeft zijn reis door Korea voltooid Botsingen in Tunesië Prins Bernhard in ons land aangekomen POT MODERNE MEUBELEN Zivenking in politiek de buitenlandse der V.S. DE RUSSISCHE LUCHTMACHT Geen 99wondermiddelen om het conflict te beëindigen LUCHTRACE ENGELAND-NW.-ZEELAND Admiraal Kirk over het communisme WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN GULDENS goedkoper LEUKE ROTAN PLOEG - AXEL Fel debat tussen Adenauer en Ollenhauer Een grote partij op onder op ondei Dec. 6 8.32 16.30 21.24 12.09 7 8.33 16.30 22.36 12.24 8 8.35 16.29 23.46 12.37 9 8.36 16.29 12.47 10 8.37 16.29 0.55 12.58 J Frankering bij abonnement'. Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Aoonnementsprijsƒ5,20 per kwartaal maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. per DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 6 DECEMBER 1952. 8e Jaargang No. 2209. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15'Cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het de regering welgezinde blad „Bonner Anzeiger" heeft het vermoeden uitgesproken, dat dr Adenauer in een bepaalde onze kerheid omtrent de nieuwe poli tieke koers van Amerika om bui tenlandse politieke redenen een uitstel van de ratificatie der ver dragen zou hebben gewenst. Volgens het socialistische biaa „Neue Presse" zou ook de vroe gere Duitse rijkskanselier dr Heinrich Brüning, die thans pro fessor in de Verenigde Staten is, politieke vrienden in Bonn drin gend hebben gewaarschuwd voor een aanvaarding der verdragen in dit stadium. Hij zou daarbij volgens het blad hebben verwe zen naar een te verwachten om zwenking der buitenlandse poli tiek van Washington. De beteke nis van die omzwenking was tot nog toe naar de mening van Brü ning in regeringskringen in Bonn onderschat. De „Bonner Anzeiger sugge reert verder, dat ook de impasse waarin de Saarkwestie is ge raakt, voor de bondskanselier een reden tot uitstel van de beslissing zou hebben gegeven. De spanningen waren gisteren uit het debat over de verdragen vrijwel geheel geweken als ge volg van de besluiten der rege ringsfracties om de beslissing uit te stellen en een uitspraak van het gerecht af te wachten. Hoe wel de eerste woordvoerder van de christelijke partij, de juridi sche expert Kopf, het zo Plotse ling in het centrum gestelde vraagstuk van de grondwettelijk heid der verdragen behandelde, waren er hoegenaamd geen afge vaardigden, die naar hem luister den. Kanselier Adenauer en staatssecretaris Hallstein lazen evenals de meeste afgevaardig* den de ochtendbladen, die met grote koppen het nieuws van het uistel afkondigden. Zij lazen in enkele bladen ook reeds scherpe critiek op de plotselinge koerswij ziging der regering. De „Bonner Anzeiger trok uit de ontwikkeling de conclusie, dat de onenigheid in het parlement ertoe heeft geleid, dat het staats- gerechtshof „tot geweten der Duitsers is geworden". De „Frankfurter Allgemeine suggereert, dat de regering door haar stap het respect voor het hoogste rechterlijke college een slechte dienst heeft bewezen. Vol gens het blad zit kennelijk de be doeling voor de beslissing uit handen te nemen van het voltal lige samenstelling van het hoog ste Duitse gerecht", zo meent dit blad. x Woordvoerders van de christe lijke en de liberale fracties van de bondsdag verklaarden voor de buitenlandse pers, dat generlei politieke overwegingen de achter grond zouden vormen van het be sluit der fracties om de beslissing Von Brentano zeide: „Dit besluit heeft niets te doen met onze poli tieke houding. Wij blijven het van beslissend belang achten, dat de politieke beslissing vandaag in de bondsdag zal vallen door de stemming in tweede lezing. De derde lezing zal dan nog slechts een bevestiging van de tweede zijn". Brentano zei dat de koersver anderingen der regeringspartijen slechts een procedurekwestie was, die er op berekend was een socialistische klacht na de vol tooiing van het debat te voorko men Zulk een klacht zou name lijk een lange vertraging tenge volge kunnen hebben. De rege ringsfracties willen de kwestie nu aan het gerecht voorleggen in de vorm van een klacht om vast fe stellen, dat de bondsdag het recht heeft met eenvoudige meerder heid over de verdragen te beslis sen. De andere in het geding zijn de vraag, namelijk of de verdra gen onder het veto van de bonds raad vallen, zou volgens Brenta no door deze behandeling „indi rect" worden beroerd. „Ik neem aan dat het gerecht zich ook daarover zal uitspreken", zei Brentano. Zekerheid daaromtrent had hij echter niet. Brentano ontkende ten stellig ste, dat de manoeuvre van zijn coalitie erop gericht zou zijn de beslissing in handen te leggen van de tweede senaat van het hof, waarvan gezegd wordt dat hierin het inzicht der regering pou overwegen. Zulke overwegin gen mochten volgens hem geen rol spelen. Wel verklaarde de christelijke fractieleider: „Wij be schouwen de samenstelling van het staatsgerechtshof als funest en zij dient bij de eerste grond wetsherziening te worden veran derd". Tot nog toe hebben de politieke partijen invloed bij de benoeming uitspraak van het staatsgerechts hof. De christelijke fractieleider der rechters van het hof. De socialistische partij noemde de manoeuvre der regeringspar tijen „niets anders dan een po ging om door een advocaten- streek de politieke tegenstander voor te zijn". Politiek gezien moet volgens een verklaring van de so cialistische partij de nieuwe in stelling van de regeringspartijen worden beschouwd als „een dui delijke erkenning van een zware politieke nederlaag". De tot de regeringscoalitie be horende „Duitse partij" heeft zich uitgesproken voor behandeling van de verdragen in derde lezing onmiddellijk in aansluiting op de tweede lezing. De partij heeft zich hierdoor van de opvatting der andere twee coalitiepartijen gedistancieerd, die de derde lezing willen Uitstellen tot Janu ari. Het debat over de Europese verdragen in de Duitse bondsdag bereikte Vrijdagavond een hoog tepunt met een stormachtig duel tussen bondskanselier Adenauer en de sociaal-democratische lei der Ollenhauer. Daarbij kwam het vooral tijdens de slotrede van dr Adenauer tot zó luidruchtige tonelen, dat de president herhaal delijk moest ingrijpen. Toen dr Adenauer naar Bergen- Belzen en naar figuren als gene raal Ramcke verwees, om aan te tonen, welke weerstanden de Duitse politiek in de wereld nog heeft te overwinnen, ontstond er aan beide zijden van het huis een zodanig tumult, dat de kanselier geruime tijd niet meer aan het woord kon komen. Van alle zijden werden luide kreten geuit en de president verzuchtte: „Het is niet mogelijk verder te gaan, zolang hier alles door elkaar zit te roe pen". De socialistische leider kwam aan het woord, nadat het debat de gehele dag een rustig verloop had gehad. Ollenhauer vatte nog eens de socialistische argumen ten tegen de verdragen samen. „Wij wijzen het Europese leger af, omdat wij dit beschouwen als een hindernis voor de ontwikke ling naar realistische verhoudin gen van een bondgenootschap zo zeide Ollenhauer. Hij sprak de mening uit, dat een geheel nieuw begin moet worden gemaakt. Men moest afzien van een plan van samenwerking, dat twee slachtig was, omdat het eendeels een veiligheid tegen Rusland, an derzijds echter tegen Duitsland beoogde. De huidige Europese plannen moesten, volgens Ollen hauer, worden opgelost door een collectief veiligheidssysteem van ruimere dan slechts Europese omvang. Door de verdragen af te wijzen ontstond volgens Ollen hauer weliswaar het gevaar van „een kor.t vacuum", doch tegelijk zou hierdoor de wég kunnen wor den geopend naar een internatio nale gemeenschap, waarin volle dige gelijkheid zou bestaan. De nu in wording zijnde Europese grondwet, noemde Ollenhauer, een „romantisch stuk", dat alleen moest dienen om Frankrijk nieu we zekerheid tegenover Duits land te geven. De dreiging der regering, dat in geval van een afwijzing der verdragen de bezet ting zou voortduren, was volgens Ollenhauer onwezenlijk. Het uit stel der definitieve stemming over de verdragen was volgens de socialistische leider „een raadsel achtig spel met 't staatsgerechts hof". >yJanes all the worlds air craft" meldt dat de Sowj et- Unie proeven neemt met een „vliegend vliegdekschip", dat mogelijk jagers mee zou voaren om vijandelijke gevechtsvlieg tuigen aan te vallen. In de uitgave 1952-1953 van dit Britse standaardwerk be treffende de luchtvaart wordt deze Russische proefneming be schreven als een nieuwe vorm van strijd met straaljagers- (Het blad meldt voorts, dat de Russen thans per jaar ongeveer 11.000 gevechtsvlieg'uigen ver vaardigen hetgeen de helft is van hun totale vliegtuigenpro ductie. In 1951 vervaardigde de Sow jet-Unie 63.000 vliegtuigmoto ren. ontvangen, bestaande uit 3 VLOTTE MODELLEN, met BEELDHOUWWERK enz. en In elke zaak betaalt U hiervoor 52,— Ziet Etalages. Nog 12 andere modellen in voorraad. Dr Adenauer herhaalde Vrij dagavond de uitspraak, waarmee hij het debat had geopend. „Wij staan voor een keuze tussen vrij heid en slavernij". Hij trok, luid toegejuicht door de regeringspar tijen op zeer scherpe wijze van leer tegen de socialisten. „Wij hebben voor Berlijn meer gedaan dan de socialisten met al hun ge praat", zo riep hij uit. De socialis tische sociaal-democraten hadden zich voorts volgens de kanselier, daardoor ook bij hun buitenland se collega's „belachelijk" ge maakt. „Wanneer het aan mij had gelegen, dan zouden wij al in Juli hebben geratificeerd en dan zou de politieke situatie in de wereld veel minder onzeker zijn ge weest", zo zeide Adenauer. Hi, werd in de verdediging van de verdragen krachtig gesteund door de Beierse' afgevaardigde Strauss en de voorzitter van de bondsdag, Ehlers, die de neutra- listische beweging scherp aanviel. Tijdens het debat wees staats secretaris Hallstein de socialisti sche voorstellen tot wijziging der ratificeringswet namens de rege ring af. Gewapende verzetslieden zijn in Tunesië in botsing gekomen met Franse troepen. Het tref fen vond plaats in de buurt van Gafsa (Z.-Tunesië). Een onge noemd aantal verzetslieden werd gewond en 2 „gewapende terroristen" wetrden gevangen genomen toen zij trachtten te vluchten. De Fransen hebben geen verliezen opgegeven De Franse militairen namen deel aan een grootscheepse op sporingsactie met het doel de genen te vatten, die Woensdag hebben gevuurd op een vrach stuit oer ïracues u... wagen met politiemannen, ten- over de Europese verdragen uit i gevolge waauvan een politieman te stellen in afwachting van een werd gedood en 3 agenten wer- Vrijdagmorgen cm 9.50 uur is Prins Bernhard met zijn gevolg van zijn reis naar Zuid- en Mid- den-Amerika met de DC Cb „Jan van Riebeek" op Schiphol ge land. Een half uur na schematijd, in verband met tegenwind op de oceaan, zette de prins persoonlijk de „Jan van Riebeek" op Schip hol aan de grond. Bruingebrand door de Mexicaanse zon en fris door een prima nachtrust in het vliegtuig, stapte hij, gekleed in het uniform van luit-gen. van de luchtmacht naar buiten op het platform, waar H.M. de Konin gin en de. oudste prinsesjes hem opwachtten. „Wat ben je bruin geworden", luidde de hartelijke begroeting, die door vele officiële persoon lijkheden werd bijgewoond. Minister-president dr. Drees was één van de eersten die de prins begroette, gevolgd door de ministers prof. dr. J. Zijlstra, mr. J. M. A. N. Luns en mr. J. W. Beyen Toen het vliegtuig landde speelde, het stafmuziekcorps van de Amsterdamse politie „Zie ginds komt de stoomboot" en even later klonk plechtig het „Wilhelmus" over de wijde vlak te van Schiphol. Aan boord had de laatste uren een St. Nicolaas-stemming ge heerst. De prins vond bij het ontwaken vier zilveren K.L.M.- broches in zijn schoen, bestemd voor zijn dochters. De Amerikaanse gezagvoerder W. W. Wilkin had het een pret tige reis gevonden. De prins was het laatste half uur in de cock pit geweest en maakte een per fecte landing. De gezagvoerder en de gehele bemanning werden aan H.M. de Koningin voorge steld. Op het platform stonden twee microfoons opgesteld, waarvoor de prins enkele woorden sprak. De prins onderhield zich nog even met de vertegenwoordigers van Mexico en Columbia, wissel de nog een handdruk met de be manning en de marechaussee, maakte een doorgang naar de koninklijke auto vrij. Nagewuifd door honderden trok de wagen op en in snelle vaart vertrok een herenigd koninklijk gezin door het Hollandse polderlandschap naar Soestdijk. den .gewond- Toen de Franse militairen enige wapens hadden gevonden, werden zij beschoten. De Franse resident-generaal is naar Parijs gevlogen voor dringende besprekingen over de binnenlandse veiligheid in het protectoraat. In de garage van een Franse arts te Mammanet (N.-Tunesië) is een bom ontploft. De auto van de arts werd vernield. Van persoonlijke ongelukken is geen melding gemaakt. Een caféhouder te Tunis werd uit een voorbijrijdende auto be schoten doch niet getroffen. In Tunis is Donderdagavond de niet-communistisehe vak bondsleider Fehrat Hatsjed ver moord, aldus is uit officiële Franse bron te Parijs vernomen De Franse autoriteiten in Tu nis hebben onmiddellijk na de moord een „nieuwsverduiste- ring" opgelegd en telefoonver bindingen tussen Tunis en Pa- rijs geblokkeerd. Volgens onbe vestigde berichten uit Flarijs zouden zich Donderdagavond in Tunis wijdverspreide onlusten hebben voorgedaan. Men gelooft dat een aantal Fransen daarbij om het leven is gekomen. KASTJES voor alle doeleinden, vanaf 48, Moderne FAEITEUILS gestoffeerd, vanaf 36, STOELEN BIJZETTAFELS BI VANBEDDEN enz. enz. STOFFEN en BONTJES in ruime sortering Het kabinet van premier Pinay heeft bekendgemaakt, dat de Franse resident-generaal van Tunesië, die in Parijs was aan gekomen voor besprekingen met de Franse regering, Vrijdag naar Tunis is teruggekeerd. De Tunesische kwestie was toen reeds bespreken op een bijeen komst van ministers, die werd bijgewoond door premier Pinay, minister van Buitenlandse Za ken Schuman, minister van De fensie Plévèn, vice-premier Queuille en De Hautecloque- Gedurende deze conferentie kwam het nieuws van de moord op Hatsjed binnen. Hatsjed, een cveirtuigd nationalist, behoorde tot de gematigde vleugel. On langs werd hem een visum ge weigerd toen hij naar New York wilde reizen ter bijwoning van de algemene vergadering der Ver. Naties. Hij stond veel vuldig in verbinding met de bey van Tunis gedurende de recente besprekingen van het Franse plan voor hervormingen in Tu nesië. Volgens Hatsjed waren deze plannen onvoldoende, doch hij was geen fanatieke anti- Franse nationalist. Hij telde vele Europese en Amerikaanse vakverenigingslei ders ender zijn vrienden. A.F.P- meldt dat in Tunis het nieuws van de moord is beves tigd. Het lijk van Hatsjed werd op de weg van Tunis naar Zaghoe- an aangetroffen. De auto van het slachtoffer werd doorzeefd met kogels, op 100 km afstand van de plaats waar 't lijk werd aangetroffen, gevonden. Resident-generaal De Haute cloque zal waarschijnlijk na zijn aankomst voor de radio het Tu nesische volk toespreken. In Tunis en omgeving is een uitgaansverbod afgekondigd dat geldt van 's avonds 8 uur tot 's morgens 6 uur. Het Amerikaanse leger deelt mee, dat generaal Eisenhower zijn reis door Korea heeft vol tooid. De generaal is inmiddels uit Korea naar de V. S. vertrokken. In legerkringen wordt medege deeld, dat generaal Eisenhower zijn tocht door Korea Dinsdag begon. Hij vertrok Vrijdag naar de V. S., even ongemerkt als hij aan kwam. Hij heeft niets uitgelaten over eventuele plannen naar aan leiding van zijn bezoek. In een communiqué over Eisen howers bezoek is meegedeeld, dat hij o.m. een bezoek heeft ge bracht aan een Amerikaanse luchtmachtbasis, de mariniers divisie en de divisie van het Brit se gemenebest. Vrijdagavond acht uur plaatse lijke tijd arriveerde Eisenhower na zijn bezoek aan het front in Seoel. Eén van zijn eerste bezoeken op zijn tocht langs het front werd gebracht aan het hoofdkwartier van het Amerikaanse eerste legerkorps, waar de nieuwgeko zen president een parade afnam van soldaten uit alle zeventien landen die aan de zijde der Ver enigde Naties in Korea strijden Bij zijn bezoek aan het front was generaal Eisenhower onge wapend. Eisenhower werd o.m. vergezeld door zijn zoon John, een majoor, die bij de Ameri kaanse derde infanteriedivisie in Korea is ingedeeld. In Seoel heeft hij besprekingen gevoerd met president Rhee en andere Zuid-Koreaanse autoritei ten en o.m. met admiraal Bris coe, bevelhebber van de marine strijdkrachten in het Verre Oos ten en generaal Weyland, bevel hebber van de luchtmacht in het Verre Oosten. Voor zijn vertrek uit Korea deelde Eisenhower op een pers conferentie mede, dat hij en zijn medewerkers naar Korea zijn ge komen om eens poolshoogte te nemen. Zij hadden geen wonder middelen voor een oplossing. Maar hij zeide met nadruk dat de oplossing van het Koreaanse con flict niet ligt in het uitbreiden van de oorlog door tot een aan val op communistisch China over te gaan. „In een oorlog van dit soort schijnt het zeer moeilijk een plan op te stellen dat een positieve en definitieve overwinning met zich zal brengen zonder groot gevaar te lopen dat de oorlog wordt uit gebreid." Hij zeide dat de moge lijkheden zeer beperkt waren, maar dat er naar zijn oordeel veel gedaan kon worden en dat er veel gedaan zal worden. Eisenhower voegde er aan toe, dat. hij OP zij" terugreis bespre kingen zou voeren met leden van zijn staf „om alles wat wij gezien hebben te bestuderen". Van het ogenblik waarop Eisen hower het „Commodore Hotel" in New York verliet begon een volgende „nieuwsverduistering", betreffende alle bewegingen van de generaal. Een groot aantal Amerikaanse, Koreaanse, Japanse, Britse, Franse, Italiaanse en andere ver slaggevers wachtten in de sneeuw Eisenhower op het vlieg veld Kimpo bij Seoel op. Eisenhower gaf geen aanwij zing welk gevolg dit bezoek op zijn beleid zou hebben. Hij wilde geen vragen van verslaggevers beantwoorden. Hij zeide dat voor een lange tijd hulp van buiten zal komen. „Er kan veel gedaan worden om onze positie te verbe teren", aldus Eisenhower. Op een van jle plaatsen, die Eisenhower bezocht, was hij min der dan 16 km van de frontlijn. Duizenden Koreanen hebben tevergeefs in de kou gewacht om Eisenhower te zien. De Zuidko- reaanse president had het kabi net bijeengeroepen, maar hij liet het weer uiteengaan, toen Eisen hower niet verscheen. De Zuid- koreanen voelden zich Vrijdag door het korte en geheimzinnige bezoek van generaal Eisenhower onheus bejegend. De Zuidko- reaanse propaganda had hen doen geloven, dat dezt reis over de toekomst van Zuid-Korea zon beslissen. Zij hebben zich veel moeite getroost om hem te ver welkomen. In Seoel was men bitter teleur gesteld. Donderdag woonden bij na een half millioen personen een demonstratie bij. Urenlang stonden zij pover gekleed te wachten in een temperatuur even hoven het vriespunt. Zij zagen Eisenhower niet en hoorden gqen verklaring, waarom hij er niet was. De Zuidkoreaanse regering heeft een aantal aanbevelingen opgesteld, maar het is de vraag, of deze werden overhandigd. Het grootste deel van de tijd besteed de Eisenhower, naar waarnemers te Seoel menen, aan het onder zoek, of de regering van Syng- man Rhee de steun van het volk heeft. Om Eisenhower ongemerkt te laten vertrekken, werd zelfs de politie-agent, die dienst deed voor het huis van Eisenhower, mis leid. Een lid van de geheime dienst leidde de aandacht van de agent af en in die tijd sloop Eisenhower het huis uit. Eisenhower heeft Syngman Rhee driemaal ontmoet. Volgens een Koreaanse bron wordt de tekst van de bij die gelegenheden overhandigde nota's misschien vandaag gepubliceerd. Bij het laatste bezoek stelde president Rhee de ministers van zijn kabinet aan Eisenhower voor. Zij hadden de gehele dag op hem gewacht. Men nam aan, dat de verhou ding tussen de twee leiders koel was. Dit vermoeden werd ver sterkt, doordat Eisenhower niet was verschenen op de grote volksbijeenkomst, die Donderdag te zijner ere werd gehouden. De Britse „Royal Aero Club" heeft bekendgemaakt, dat op 8 October 1953 een vliegwedstrijd van Engeland naar Nw.-Zee- land zal beginnen, waaraan prijzen voor een totaalbedrag van 30.000 pond sterling zijn verbonden. De deelnemers zullen een keus kunnen doen uit verscheidene vliegvelden in de buur; van Baara (Irak) voor een verplich te landing en controle- Meer dan 1000 inschrijvingsbiljetten zijn over de gehele wereld ver zonden- Aan de wedstrijd kan elk land. organisatie of particulier deel nemen. Het eindpunt van de wedstrijdroute is Christcurch in N''eu".v-Zeeland. De voormalige Amerikaanse ambassadeur in Moskou, admi raal Alan Kirk, heeft Donderdag tegenover de „bond van Engels sprekenden" in New York ver klaard, dat de Sowjetleiders vrezen, dat hun regime niet duurzaam zal zijn. „Wij weten dat deze kleine groep aan de top van de pyramide bezorgd is", al dus de admiraal. „Het uitgestel de paradijs is niet voldoende voor de 200.000.000 mensen, die kun nen lezen en schrijven en die nu zelf gaan nadenken". Kirk zei dat de bolsjewisten er zich bewust van zijn geworden, dat de wereld van de vrije onder neming in haar voortdurende vooruitgang een werkelijke uit daging is voor hun stelsel en dat het bestaan alleen al van vrije westerse staten een steeds toene mende bedreiging van het com munisme is. Hij beval aan meer aandacht te besteden aan het geven van overtuigende antwoorden in eenvoudige bewoordingen op de verdraaide beweringen van de communisten". Overal in de we 'reld zou naar dergelijke uitleg gingen worden geluisterd. „Wij zijn het tegenover onszelf ver schuldigd ervoor ts zorgen dat ons gezichtspunt op duidelijke wijze wordt verbreid". Admiraal Kirk is thans direc teur van de „commissie voor psychologische strategie" te Wa shington. Deze commissie stelt de algemene lijn van de Ameri kaanse voorlichting in het bui tenland vast. medegedeeld door het K. N. M. I. De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Weinig wind. Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist, maar plaatselijk ook opklaringen. Wei nig wind en temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi. ZONDAG 7 DECEMBER. ZON MAAN v.m. 5.15 5.50 6.30 6.40 n.m. 5.41 6.16 656 7.06 Breskens Tërneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG 8 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.56 6.25 Terneuzen 6.31 7. Hansweert 7.11 7.40 Walsoorden 7.21 7.50

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1