Wat doet de Mau-Mau Fouten bij Tilburgse Woningbouw? Nieuwe kardinalen benoemd De „Faustus" Europese mond- en klauwzeer commissie De Conventies van Bonn Grote order voor Nederlandse werven Begrafenis ex-koningin Helena van Italië Sanapmn Jk Er moet een einde komen aan deze terreur! Reacties op Saarlandse verkiezingen POLITIEKE GEVANGENEN VRIJGELATEN Dr Taylor voorlopig dir.-generaal der Unesco De onafhankelijkheid van Marokko De Oostduitse „zeepolitie- marine in wording" Hoog water bij Nijmegen Werk voor de „Zwarte Zee" Amerikaanse piloot in Het Kanaal opgepikt ONGEREGELDHEDEN IN LIBANON WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De assemblee Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 2 DECEMBER 1952. 8e Jaargang No. 2206. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Velen veronderstellen, dat de Mau Mau een beweging is, die liaar oorsprong vindt in de eco nomische moeilijkheden van Ke nya of die er op gericht is deze te verbeteren. Dit is niet waar. De Mau Mau is een geheim ge nootschap, waaromheen een on heilspellend waas hangt en dat door zijn wrede en walgelijke misdaden en riten rassenhaat kweekt. De Mau Mau is anti- Europees, anti-Aziatisch, anti christelijk en nog meer dan dat: een meedogenloze vijand van alle ordelievende Afrikaners. Het zijn vooral de inboorlingen, die het meeste onder haar terreur te lij den hebben, die gefolterd en ver moord zijn. Wanneer wij de economische positie van Kenya eens onder de loupe nemen, kunnen we consta teren, dat sinds de oorlog de voor uitgang vooral op het gebied van de sociale voorzieningen enorm is geweest. Grote som men zijn besteed aan de ontwik keling van dit gebied en zijn be volking. En dit is wat op het Bondskanselier Adenauer heeft Maandag verklaard, dat de bondsregering de uitslag der verkiezingen in Saarland nooit als vrije wilsuiting van de Saarlandse bevolking zal er kennen. Reeds vóór de verkiezingen was dit verklaard. De verkie zingsuitslag noemde de kanse lier niet verrassend. In een door zijn persdienst uitgegeven ver klaring wordt verwezen naar het gebrek aan propaganda- mogelijkheid van de 3 verboden Duitse partijen en aan de druk, die op de Duits geörienteerde oppositie in het Saargebled vol gens deze verklaring was uit geoefend. ogenblik door de Mau Mau be dreigd wordt. De drie ernstigste problemen, waarmede men in Kenya te kam pen heeft, zijn volgens de Engelse minister voor koloniën Lyttelton, de grond, de lonen en het onder wijs. Er dient een uitgebreid on derzoek ingesteld te worden naar het systeem van de verhoudingen bij het grondbezit, het gebruik en de vruchtbaarheid van de bodem. De meeste grond in de Afrikaan se reservaten wordt volkomen verkeerd bewerkt en hier moet verbetering in komen. Voorts moeten de plaatselijke indu strieën aangemoedigd worden, vooral die bij de landbouw be trokken zijn. De lonen in Kenya zijn laag, maar zolang de productiviteit niet wordt verhoogd, kunnen deze ook niet verhoogd worden. Hogere lonen moeten eerst ver diend worden, anders gaat het land economisch kapot. ANGST MOET VER DWIJNEN. Op het gebied van het onder wijs is er heel veel gedaan, doch nog lang niet genoeg en vooral het technisch onderwijs moet uit gebreid worden. De Afrikaners volgen het onderwijs graag en hier vinden wij de sleutel, die de deur zal openen tot hogere lonen en een betere toekomst. Sociale zekerheid, verbetering van de gezondheidstoestand, ver hoging van de lonen, of wat dat aangaat een algehele politieke vooruitgang zijn echter onmoge lijk, zolang de bevolking, zoals dit op het ogenblik het geval is, gebukt gaat onder angst. De voornaamste taak van het be stuur van Kenya moet allereerst zijn de mensen van deze angst te bevrijden. Of dit spoedig zal ge lukken, hangt in de eerste plaats af van de steun, die het goedwil lende deel van de bevolking de regering hierbij, ondanks alle be dreigingen, zal verlenen. Elke dag, dat de huidige on rustige toestand langer duurt doet afbreuk aan de vooruitgang van Kenya en elk pond sterling dat voor soldaten of meer politie wordt uitgegeven, is geld, dat anders besteed zou worden voor de verbetering van het onderwijs, de gezondheidstoestand en op brengst van de bodem en dat nu hiervoor verloren gaat. Het optreden van de Mau Mau is een vloek voor de bevolking, niet alleen omdat deze recht streeks onder de terreur van deze beweging te lijden heeft, maar ook omdat de economische ontwikkeling van Kenya er ern stig door in gevaar wordt ge bracht. NIEUW-GUINEA EN DE NEDERE. BELANGEN IN INDONESIË. „Indien de Nederlanders vast houden aan het bezit van West- Irian, zal dit het einde betekenen van de economische belangen van Nederland in Indonesië, aldus de algemene voorzitter van de P. N. I., de heer Sidik Djojosukarto, die na bijwoning van de algemene vergadering van de Verenigde Naties Zondag in Indonesië is teruggekeerd. Hij noemde het standpunt van Nederland betref fende West-Irian noch verbazing, wekkend noch beangstigend. De heer Sidik meende, dat de* betekenis van Nederland in de Navo zowel wat betreft mans- kracht, alsook op industrieel ter rein gering is. Indonesië met zijn vruchtbare en strategisch gele gen eilandenrijk zal, indien het op eerlijke wijze in het diploma tieke veld wordt getrokken, een grote potentiële krachtbron zijn, waarop de activiteiten van de hele wereld, in het bijzonder op economisch terrein, gericht zul len zijn. In dit verband wees hij op de pogingen van Indonesië om met een aantal Europese landen tot geregelde handelsbetrekkingen te komen. Enige tijd geleden meldden wij dat zich bij de bouw van nieuwe woningen in het bouwplan „Oer- le" te Tilburg onregelmatigheden zouden hebben voorgedaan. In de raadsvergadering heeft deze kwestie een punt van am pele bespreking uitgemaakt. Uit deze besprekingen heeft het ge meentebestuur geconcludeerd, DE TOESTAND IN EGYPTE Dr Hafez Afifi, voormalig chef van Faroeks koninklijk kabinet, ex-premier Naguib el Hilaly en 20 andere voormalige pasja's zijn door het leger vrijgelaten, aldus een woordvoerder van 't hoofdkwartier van het opperbe vel van het Egyptische leger. In September werd een aan tal politieke leiders gearresteerd na generaal Naguibs staats greep, omdat de partijen node gevolg gaven aan de order om zuiveringen uit te voeren in verband met de komende alge mene verkiezingen. De groep van gevangenen, die Maandag is vrijgelaten, is de tweede in de afgelopen 14 da gen. Men verwacht, dat deze week nog een derde groep zal worden vrijgelaten. Het leger heeft gedurende twee-en-een- halve maand een onderzoek in gesteld naar de activiteit van de gevangenen. OPROEP VAN NAGUIB. Generaal Naguib, premier van Egypte, heeft op een bijeenkomst alle Arabische staten verzocht een dag voedsel af te staan ten behoeve van de Arabische vluch telingen uit Palestina. Hij drong voorts aan op eenheid van alle Mohammedaanse landen. De bijeenkomst werd o.m. bij gewoond door de ex-moefti van Jeruzalem, El Hoesseini. Paus Pius XII heeft 24 nieuwe kardinalen benoemd, onder wie mgr. Stepinac in December 1951 vrijgelaten na een verblijf van vijf jaar in een Joegoslavi sche gevangenis en aartsbis schop Stepan Wyszynski, de pri maat van het communistische Polen. Elf van de nieuwbenoemde kardinalen zijn Italianen, waar door nu 27 Italianen in het nieu we voltallige college van 70 zit ting krijgen. De steun van dit Italiaanse blok zal nodig zijn voor de verkiezing van een nieu we paus bij overlijden van de huidige, aangezien een meerder - De Amerikaan dr John Taylor, plaatsvervangend directeur-(ge neraal der organisatie voor on derwijs, wetenschap en cultuur der (V. N. (Unesco) is Maandag eenstemmig tot voorlopig direc- heid van twee derde van het aantal stemmen vereist is. De kans dat een niet-Italiaan tot op volger van Pius XII wordt geko zen, wordt door de nieuwe be noeming aanzienlijk kleiner ge acht. Mgr. Stepinac wordt in de me dedeling van 't Vaticaan „aarts- j bisschop Luigi Stepinac" ge noemd, hoewel de Joegoslavische regering hem slechts toestaat op te treden als parochiegeestelijke in het Kroatische dorp Krasich. Dit was een voorwaarde voor zijn vrijlating. Hij was tot 16 jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van „vergrijpen tegen het volk en de staat". Maarschalk Tito heeft bepaald dat mgr. Stepinac nooit meer als primaat van Joegoslavië mag op treden. Dit besluit is noch door het Vaticaan noch door Stepinac zelf aanvaard. De tot kardinaal benoemde aartsbisschop Wyszynski van Polen heeft vorig jaar te Vati caanstad besprekingen gevoerd over de houding van de Katholie ke kerk in Polen. Ofschoon geen teur-generaal benoemd. officiële mededeling is gedaan Hij zal deze functie bekleden na zjjn terugkeer naar Warschau dat de berichten over deze zaak sterk overdreven zijn. Voorts heeft de architect en niet enkele ambtenaren de fou ten geconstateerd. De hoofdopzichter en een op zichter zijn op 23 October ont slagen. De klachten der bewo ners dateren eerst van 7 Novem ber, een dag van zware slag- en stortregens. Geen enkel huis is afgekeurd. Bij elk werk kunnen fouten voorkomen, aldus het ge meentebestuur, en wel door menselijk onvermogen of even tueel door nonchalance. Zonder meer mogen daarvoor noch de architect noch de aanne mer worden gedisqualificeerd. Thans wordt onderzocht, wel ke fouten precies zijn gemaakt en wie daarvoor verantwoorde lijk is. Niemand is gearresteerd. Het gemeentebestuur betreurt ,,de voortijdige berichtgeving, waar door personen onrechtvaardig zijn benadeeld." Het mond- en klauwzeer, dat in de afgelopen 18 maanden de vee stapel van Europa teisterde, heeft, volgens een raming van de voedsel- en lanbouworganisatie der Verenigde Naties, F.A.O., een schade van ongeveer 600 millioen dollar teweeggebracht. Deze schade heeft zich niet slechts tot het vee beperkt, doch betrof, als nawerkende gevolgen bfj het aangetaste vee. vooral ook de productievermindering van vlees, melk en daarmede van melk- en zuivelproducten, terwijl de veevoedering normaal door gang vond. Westeuropese samen werking op het gebied van de mond- en klauwzeerbestrijding zal trachten uiteindelijk tot uit roeiing van deze ziekte op ons continent te geraken. Zoals bekend, is de eerste stap daartoe gezet door het onlangs in Kopenhagen gehouden congres op het gebied van de bestrijding van mond- en klauwzeer. Aanbe velingen, uit deze bijeenkomst voortgekomen, beogende de in stelling van een Europese mond en klauwzeercommissie, belast met coördinatie en stimulering op internationale basis van de be strijdingsmethoden, zijn inmid dels door de raad van F.A.O., in 16e zitting, overgenomen. Thans komen vertegenwoordi gers uit 13 Westeuropese landen onder auspiciën van F.A.O. van 12 December a.s. te Rome bij een, teneinde de in Kopenhagen ontworpen plannen uit te wer ken. Voor Nederland neemt o.a. deel de heer E. J. A. A. Quaed- vlieg, directeur van de veeartse- nijkundige dienst. Een ministers conferentie, waarschijnlijk in het aanstaande voorjaar te beleggen, zal vervolgens over de instelling van een Europees mond- en klauwzeer commissie dienen te beslissen. Deze commissie zou regelen moeten opstellen en faciliteiten moeten scheppen voor de deel nemende landen, teneinde met preventieve maatregelen de drei ging van mond- en klauwzeer te keren en, ingeval onverhoopt er gens in Europa een epizootie uit breekt, de bestrijding zo effectief mogelijk ter hand te nemen. Het is een vereiste, dat de verschillen de landen daartoe over een per manente stootvoorraad van de beperkt houdbare entstof kunnen beschikken en, voor wat de pro ductie van vaccin betreft, over een voorraad van de overigens uiterst levenskrachtige viren in de drie bekende typen A, O en C. Als eerste voorziening zou de commisise de in de deelnemende landen aanwezige voorraden vac cin en virus inventariseren. Daarnaast dient de mogelijkheid te worden bestudeerd van stich ting van een internationaal labo ratorium, dat de virusstammen vaststelt en vaccin bereidt. De Europese mond- en klauw zeer commissie zal door het te Parijs gevestigde internationale bureau voor bestrijding van epi- zootieën van technisch advies worden gediend. se De commissie voor buitenland aangelegenheden van de Westduitse bondsdag heeft een rapport uitgegeven, waarin de bondsdag geadviseerd wordt de verdragen met het Westen te ra tificeren. De commissie stelt vijf resolu ties voor, die o.m. het volgende omvatten: Een protest tegen de confisca tie van Duits particulier bezit in het buitenland als herstelbeta ling. Deze maatregel wordt een eenzijdig optreden gneoemd; een verzoek aan de geallieer den om te garanderen, dat zij geen verdere herstelbetaling zul len eisen; het teruggeven van Duitse handelsmerken het overbrengen van de kei zerlijke kroonjuwelen van We nen naar Neurenberg, waar zij overeenkomstig een edict van 1423 bewaard dienen te worden. De gebouwen van Duitse am bassades en legaties in het bui tenland dienen evenals die van Japan te worden teruggegeven. Amerikaanse marine plaatst order van 29 millioen dollar in Nederland. Nadat in het begin van dit jaar door onze minister van marine voorlopige overeenkomsten wa ren getekend met het Ameri kaanse ministerie van marine betreffende de bouw in Neder land van achttien mijnenvegers en vijf patrouillevaartuigen, is De Franse resident-generaal in Marokko, generaal August Guillaume, heeft Maandag tot de regeringsraad, een raadge vend orgaan bestaande uit Franse en Marokkaanse verte genwoordigers, gezegd dat Frankrijk „niet voortijdig on afhankelijkheid kan verlenen aan de gebieden onder haar be scherming in Noord-Afrika, om dat dit zou leiden tot avonturen en anarchie". Hij voegde hieraan toe: „De missie der Fransen is po litieke en sociale instellingen te vormen op democratische grond slag als onderdeel van een steeds toenemende autonomie". tot dat de volgende algemene conferentie, die waarschijnlijk in April bijeen zal komen, een opvolger zal hebben gekozen voor dr Jaime Torres Bodet, die 10 dagen geleden aftrad uit pro test tegen verlaging in de be groting. Volgens door de inlichtingen diensten der Westerse Verbon denen ontvangen berichten zal de Oostduitse „zeepolitie" wor den uitgerust met een flottielje onderzeeboten, afkomstig van de voornaamste Russische vloot- basis Kroonstadt, aan de baai van Leningrad- Voorts wordt vernomen dat 38 voormalige officieren van Duit se onderzeeërs een jaar lang met deze oorlogsbodems in Rus sische wateren hebben ge oefend. Volgens vluchtelingen, die vroeger bij de Oostduitse „zee politie" hebben gediend, bezit deze reeds 15 mijnenvegers, 40 motortorpedoboten en 4 grote vaartuigen. Hier komt dus de flottielje duikboten bij. Het per soneel der Oostduitse „zeepoli tie", dat der nieuwe onderzeeërs niet meegerekend, is 10.000 man sterk. meende men in die tijd in Vati- caansse kringen, dat het Vati caan de kerk in Polen een zekere mate van autonomie zou blijven toestaan bij haar contact met de communistische regering. Het benoemen van twee kar dinalen in communistische lan den wordt gezien als een blijk van solidariteit met de millioe- nen Katholieken achter het ijze ren gordijn en in Joego-Slavië. Op het kerkhof van Montpellier (Frankrijk) is gisteren de Vrij dag j.l. overleden ex-koningin Helena van Italië, weduwe van koning Victor Emanuel III, ter aarde besteld. De kist werd ge dekt door de Italiaanse vlag, met het wapen van het huis van Sa- voye. Het stoffelijk overschot van de 79-jarige ex-koningin werd bij gezet in het familiegraf van haar lijfarts, dr Namarque. Aanwezig waren o.m. ex-koning Faroek van Egypte en ex-koning Umberto van Italië en andere vorstelijke personen. Een zakje Italiaanse grond, dichtgebonden met rood-wit-groe- ne band, was bij het stoffelijk overschot in de kist geplaatst. Honderden inwoners van Mont pellier stonden bij de villa van tegen kou-koorts-griep Koker 50 tabletten 80 ct 25 tabletten 45ct ex-koningin Helena, waar in de tijdelijke kapel 't stoffelijk over schot sedert Vrijdag stond opge baard en vanwaar de begrafenis stoet zich naar het kerkhof Saint Lazare begaf. Vóór in de stoet liepen koorkna pen met brandende kaarsen, ge volgd door een groep geestelijken en kloosterzusters. De baar werd geflankeerd door leden van het huispersoneel, die kransen droe gen. Achter de baar liepen de fa milieleden en belangstellenden. Vooraan gingen ex-koning Um berto, zijn echtgenote Maria José en hun kinderen Vittorio Erna- nuele en Maria Pia. Een duiker van Van der Tak's bergingsbedrijf heeft in opdracht van de rijkswaterstaat opnieuw een onderzoek naar het wrak van de „Faustus" ingesteld en een boei aangebracht op het achter schip. Over de gehele lengte van het schip, waarvan de mogelijk heid aanwezig is, dat het gebró ken of verbogen is, zullen nog meer boeien worden aange bracht, waardoor opnieuw ge doken zal moeten worden. De taak van de duiker is bovendien om de plaatsen te markeren, waar de buizen moeten worden aangebracht, die boven water uit steken, waardoor men controle op de gelijkmatige daling van het i wrak verkrijgt. Opnieuw is ko men vast te staan overeenkom stig de rapporten van de marine, dat het wrak met de masten naar zee gekeerd ligt. Berichten, als zou er beweging in het wrak zitten, worden door de rijkswaterstaat ontkend. Het wrak ligt volkomen vast in de bodem en er is geen sprake van, dat door de beweging van eb en vloed enige wijziging in de lig ging is opgetreden. Wanneer er met zuigen kan worden begon nen, is nog niet te zeggen. Wat het gat in de pier aan gaat: enkele zinkstukken zijn thans in voorraad gemaakt en zullen bij gunstig weer worden neergelegd en verzwaard. Oekrainse afgevaardigde beschuldigt Nederlandse vertegenwoordigers. Een opmerking over het verschil tussen de individuele vrijheid in Nederland en in de Sowjet-landen heeft deze dagen op de gezichten van vele afgevaardigden in de po litieke commissie der V.N. een glimlach gebracht. Bü een aanval op het Nederland se standpunt ten aanzien van de Indische resolutie inzake het vraagstuk der krijgsgevangenen in Korea betichtte de Oekrainse af gevaardigde, A. M. Baranofsky de Nederlandse vertegenwoordiger, de heer D. J. von Balluseck, ervan dat deze, sprekend over de deugden van de vrije wereld, zich aan „rhe- toriek" schuldig had gemaakt. Hoewel Nederland een „vrij heidslievende bevolking" heeft, zo zeide Baranofsky, is het „algemeen bekend", dat dit land een onder horigheid van Amerikaanse mono polisten" is geworden. Hier tegen over waren de Sowjet-Unie en de andere communistische staten de enige landen, waar „werkelijke vrijheid van het individu" be stond, zo meende de Oekrainse af gevaardigde. in de afgelopen week door een delegatie van het „Bureau of Ships" van het Amerikaanse mi nisterie van marine onderhan deld over de definitieve overeen komsten. Gisteren zijn deze overeen komsten getekend door minister Staf enerzijds en de heer Gra ham C. Bannerman van het „Bu reau of Ships" anderzijds. De 18 mijnenvegers zullen te zamen met 14 mijnenvegers, die worden gefinancierd uit tegen waarde-fondsen, worden gebouwd op Nederlandse werven. De vijf patrouillevaartuigen worden ge bouwd op de rijkswerf te Den Helder. De waarde van deze Amerikaanse opdrachten is in totaal ongeveer 29 millioen dol lar. Bij sneeuwval een cenl meer voor thuisbezorgd brood Naar het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening meedeelt, is thans een regeling getroffen, waarbij het voortaan is toegestaan tijdens perioden waarin sneeuwval noopt tot het maken van extra bezorgkosten, voor de bij de con sument te bezorgen consumptie- melk en voor het bezorgde brood een prijs te berekenen, welke één cent per liter melk, respec tievelijk per brood van 800 gram meer bedraagt dan de vastge stelde maximumprijs. Deze tijde lijke prijsverhoging mag alleen worden berekend, als de bezor ging op normale wijze derhal ve dagelijks voortgang heeft. De verwachte was op de Waal voor Nijmegen is Zondagnacht niet uitgebleven. In het laatste etmaal is het water in de rivier met niet minder dan 1.16 meter gestegen, zodat de Waal voor Nijmegen Maandagochtend een hoogte had van 11.10 meter plus N.A.P. De Lage Kade is nu over stroomd en de Uiterwaarden lopen onder. Lobith had het laatste etmaal zelfs een was van 117 meter bij een stand van 13-75 meter. De rivier toont daar een breedte van ongeveer 400 meter. Op de boven Rijn bij Rheinfelden werd Maandag-1 ochtend val gemeld. Men ver wacht dat bij doorgaande val| het water ook op de beneden- rivieren zal zakken. De sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam, die op weg van New York naar Rotter dam de steven had gewend en koers had gezet naar het Joego slavische schip „Banija", heeft dit schip bereikt. De sleepboot heeft vastgemaakt en vermoede lijk zal het 6001 brt. metende sehip. dat ongeveer 420 mijl N.W. van Kaap Finisterre zijn schroef verloor, naar Southampton wor den gesleept. Het Noorse vrachtschip „Syd- hav" heeft een Amerikaanse vlieger uit het woelige Kanaal opgepikt, nadat hij uit zijn brandende Thunderjet in zee gesprongen was. Een Amerikaans hefschroef- vliegtuig verscheen enige tijd later boven het Noorse schip waarna voorzichtig een leger arts op het dek werd neergela ten. De vlieger bleek echter on gedeerd te zijn. Hij en de arts werden vervolgens met de red dingboot van Dover naar de wal gebracht. In Tripoli (Libanon) hebben zich ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Het kwam tot een treffen tussen de politie en ele menten, die een herdenking van de dood van oud-premier Ha- mid Karame wilden verstoren. Het aantal gewonden aan beide zijden wordt op 15 geschat. Ver der is een bom geworpen naar het Grand Hotel- Door de ont ploffing werden 2 personen ge wond. De president van Libanon en de leden van de regering, die op weg waren naar Tripoli om de herdenking bij te wonen, keer den terug toen zij op de hoogte v/aren gesteld van het gebeurde- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Meer bewolking. In de ochtend voornamelijk in het noorden van het land hier en daar mist, overigens half tot zwaar bewolkt met droog weer. Aanvankelijk matige oostelijke wind. Later veranderlijke wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. WOENSDAG 3 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.40 2.59 Terneuzen 3.15 3.34 Hansweert 3.55 4.14 Walsoorden 4.05 4.24 ZON MAAN op onder op ondei Dec. 2 8.27 16.32 16.44 9.56 3 8.28 16.31 17.47 10.47 4 8.30 16.31 18.58 11.24 5 8.31 16.30 20.11 11.50

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1