Christelijke Volkspartij wint de verkiezingen in Saarland Ferzië Varkensvet in de margarine? Anti-Joodse gevoelens in Roemeense regeringskringen de De scheepsramp op de Wester-Schelde De reis van Prins Bernhard rJêixl Het communisme in Verenigde Staten Grote opkomst der kiezers ARBEID OP VRIJE MIDDAGEN Geen invloed op smaakkwaliteit en prijs Stipziekte in de kool overwonnen Vermiste „Globemastef' gevonden GROTE BRAND TE BUENOS AIRES De „Prawdaover de Koreaanse oorlog Zuidafrikaans negeropperhoofd bestelt blondeermiddei Onrust in krijgsgevangenkamp WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET PRAAGSE PROCES Snuif era wrijf De Verenigde Naties Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 1 DECEMBER 1952. 8e Jaargang No, 2205. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P.. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur- Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Rond een half millioen Saar- iandse kiezers hebben Zondag een stromende regen getrotseerd om ter stembus te gaan, ondanks het feit, dat de meesten hunner Zondagochtend in de Katholieke kerken van de kansel hadden ge hoord, dat de geestelijke overheid geen verplichting tot stemming aanwezig achtte. Het aantal kies gerechtigden bedraagt rond 630 duizend. Om 18.00 uur werden de stembureaux gesloten en de eer ste steekhoudende cijfers werden gisteravond laat gepubliceerd. Minister-president Johannes Hoffmann verklaarde zich Zon dagavond om half twaalf tot overwinnaar in de verkiezingen van het Saarland. Hij verscheen temidden van de honderden jour nalisten, die in de landdag bijeen waren om de uitslagen van de verkiezingen te volgen. Toen on geveer de helft van het aantal uitgebrachte stemmen was geteld hadden de beide grote Saarlandse partijen tezamen 205.000 van de 260.000 uitgebrachte stemmen be- haald, te weten de Christelijke volkspartij en de socialistische partij Saar. Met hese stem verklaarde de premier: „Het verheugt mij in het bijzonder dat de Saarlandse HET VLIEGTUIGONGELUK BIJ TACOMA. Een der drie overlevenden van de vliegtuigramp met het mili taire transportvliegtuig, dat nabij Tacoma, in de Amerikaanse staat Washington, bij een landingspo ging is verongelukt, is overleden, zodat het aantal slachtoffers tot 37 is gestegen. De toestand van de twee andere overlevenden, waar onder een jongen van 8 jaar, is nog steeds ernstig. AARDSCHOKKEN. De seismograaf van de Ame rikaanse. Fordhamuniversiteiit heeft Zaterdagochtend 2 krachti ge aardschokken geregistreerd, waarvan het epicentrum vermoe delijk bij het schiereiland Kams- jatka, in de Beringzee lag. De seismograaf van de Colum- bia-universiteit heeft een „tame lijk hevige" aardschok geregi streerd, waarvan het epicentrum waarschijnlijk op het schiereiland Alaska ligt. Tenslotte is te Mobile, in de Amerikaanse staat Alabama, een aardschok geregistreerd, waar van het epicentrum ongeveer halverwege de Argentijnse-Chi- leene grens moet hebben gelegen. bevolking ondanks de enorme propaganda en ondanks het feit, dat wij de verkiezingen als een binnenlandse aangelegenheid heb ben willen beschouwen, zich zó duidelijk heeft uitgesproken ten gunste van een voortzetting van onze politiek naar Europa. Ach ter ons staat de meerderheid van het Saarvolk. Ik hoop dat nu de besprekingen over de toekomst van de Saar zullen worden her vat. De wens van ons volk is dui delijk: „Wij willen Europa". Het aantal ongeldige stemmen, dat tot dusverre werd uitge bracht, bedraagt 26 procent. Daarnaast werden respectievelijk 8 procent en 3 procent uitge bracht op de communistische par tij en de democratische volkspar tij, die een oppositie tegen de re gering voorstaat. De grote verrassing in deze verkiezing is de zeer hoge deelne ming, die ondanks het ongewoon slechte weer werd bereikt. Van de tot nu toe bekende districten heb ben slechts zes procent der kie zers niet aan de stemming deel genomen. Een bijna even groot percentage als bij de landdagver kiezing van 1947. Premier Hoffmann verklaarde nog dat naar zijn mening de 26 procent dezer stemmen, die „het parool van Jakob Kaiser hebben gevolgd", moet worden vermin derd met ongeveer acht procent, dat als het normale aantal ongel dige stemmen moet worden be schouwd. Voor het tot nu toe bekende cij fer heeft de Christelijke volks partij haar leidende positie ver sterkt ten koste van de socialis tische partij. Op het ogenblik heeft de Christelijke volkspartij 60 procent en de socialistische partij 26 procent behaald. Het is echter mogelijk, dat deze verhou ding nog wijzigingen ondergaat daar de meest uitslagen uit de grote steden nog moeten binnen komen. Premier dr Mossadeq heeft de Perzische minister van Financiën opdracht gegeven voorbereidin gen te treffen voor het in beslag nemen door de staat van de be zittingen van Ghavam es Soelta- neh, die in Juli j.l. vier dagen mi nister-president is geweest. De waarde dezer bezittingen wordt op bijna zestien millioen gulden geschat. Er worden ook voorbereidingen getroffen voor een proces tegen de 75-jarige gewezen premier, die thans ziek is. De Perzische rege ring wil Ghavam es Soeltaneh verantwoordelijk stellen voor de dood van naar schatting 20 per sonen, die 21 Juli j.l. bij de wan ordelijkheden in de Perzische hoofdstad om het leven zijn geko men. Ruim duizend andere perso nen werden bij die gelegenheid gewond. Aan hoofden of bestuurders van broodbakkerijen, banket bakkerijen, rijwiel- en automo- bielherstelplaatsen, bierbotte- larijien, limonadefabrieken, sla gerijen en vleeswarenfabrieken, in wier onderneming geen ar beid wordt verricht op Donder dag 25 December 1952 en op Donderdag 1 Januari 1953, heeft de minister vergunning ver leend om in het tijdvak van Maandag 22 December tot en met Zaterdag 3 Januari a-s- het personeel arbeid te laten ver richten op de op de arbeidslijst vermelde vrije middagen, indien deze niet op Donderdag is ge steld. Hierbij dient evenwel een ge wijzigde arbeidslijst voor ge noemde periode te worden op gehangen met vermelding van de tijdregeling op de dag, waar op deze vrije middag valt en welke personen dit betreft. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerij str. 9 terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar voor individuele haar- en huid verzorging geven wij gaarne in lichtingen. Het is zeer waarschijnlijk, dat binnen afzienbare tijd enig var kensvet in de margarine zal worden verwerkt, aldus ver neemt het A.N.F. uit industriële kringen. Dit vet zal op smaak, kwaliteit en kostprijs van de margarine geen enkele invloed hebben, ter wijl op de dollarrekening bij het aanschaffen van vetten en oliën op de wereldmarkt weer wat zou worden gespaard. Het belang rijkste echter zou zijn, dat de varkenshouders hiermede uit de bestaande prijzenimpasse zouden komen. Varkensvet is een weinig ge wild artikel. De lage opbrengst duwt haast automatisch de ge middelde varkensprijs, dus de teelt, naar beneden, omdat de boer op basis van zijn productie- Volgens te Wenen ontvangen berichten heersten er in Roe meense regeringskringen, ten tij de van het proces te Praag tegen Slinsky c.s., sterke anti-Joodse gevoelens. Als gemeld, waren 9 van de 14 beklaagden van Joodse afkomst, terwijl de openbare aan klager als een der ten laste ge legde misdrijven „Zionisme" noemde. In de Roemeense dagbladen zijn uitvoerige berichten gepubli ceerd, waarin werd gewezen op „het ernstige gevaar in Roeme nië van Zionistische samenzwe ringen". Voorts wees de Roe meense pers er op dat Ehud Avriel, voormalig Israëlisch ge zant bij de Tsjechoslowaakse re gering, die in het Praagse proces „een Amerikaanse spion" werd De democratische senator Mc- Carran, die als voorzitter is opge treden van een subcommissie van de Amerikaanse senaat welke een onderzoek heeft ingesteld naar de binnenlandse veiligheid in de Verenigde Staten, verklaarde Za terdagavond te New York onder meer dat zich „niet slechts in middelbare scholen, doch ook in vele universiteiten haarden van communisme bevinden. Hij zeide, dat de subcommissie heeft vastgesteld, dat zich onder ongeveer 1.000.000 Amerikaanse onderwijskrachten, werkzaam bij scholen en universiteiten, circa 1500 communisten bevinden. „Dit mag, in vergelijking tot het totaal, wellicht niet veel schij nen" besloot hij, doch de wijze waarop de communistische partij te werk gaat, maakt hen evenge vaarlijk al een brandende lucifer in een kruitmagazijn." Vooraanstaande juristen ad viseren Trygve Lie eomniu nisten te ontslaan. Drie vooraanstaande rechtskun digen, namelijk de Amerikaan Dewitt Mitchell, de Brit sir Edwin Herbert en de Belg professor Paul Veldekens, hebben de secre taris-generaal der Verenigde Na ties, Trygve Lie, de raad gege ven elk lid van de staf der V. N„ dat werkend lid van de Ameri kaanse communistische partij blijkt te zijn, of dat er van ver dacht wordt betrokken te zijn in ondergrondse en/of staatsvijan- dige handelingen, te ontslaan. Zij voegden hieraan toe, dat, in dien enig lid van de staf der V. N. in het verleden deel heeft uit gemaakt van een ondergronds werkende organisatie, dit op zich zelf nog geen reden mag zijn voor zijn ontslag. „Het is echter in dergelijke gevallen immer ge wenst een nauwkeurig onderzoek naar de huidige geestesgesteld heid en wijze van optreden van dergelijke personen te doen in stellen," verklaren de drie voor aanstaande rechtskundigen. Hun rapport zal waarschijnlijk nog in deze zitting van de alge mene vergadering worden bespro ken. De commissie voor onderzoek naar de stipziekte in de kool, waarvan het secretariaat op het provinciaal veilingbureau te Alkmaar is gevestigd, is in twee jaren met haar werk zo goed als gereed gekomen. Het onderzoek onder leiding van Ir Van Hooff heeft aange toond, dat de voor zaadteelt uit gezette kool een ernstige be smettingsbron vormt. De luis, die vooral in droge jaren veel vuldig optreedt, brengt het vi rus van de zieke zetkoolplanten ever op de te velde staande kool. Dit euvel is mede door dit onderzoek vrijwel de kop inge drukt. genoemd, ook gezant te Boeka rest is geweest. Voorts wordt gemeld, dat de te Boekarest verschijnende dagbla den slechts drie regels hebben ge wijd aan het overlijden van de eerste Israëlische president, Chaim Weizmann. In de synago gen te Boekarest mocht geen her denkingsdienst ter ere van Weiz- mann's nagedachtenis worden gehouden. Partijbestuur van de P. v. d. A. protesteert tegen het proces. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid heeft in zijn ver gadering van Zaterdag het pro ces besproken dat dezer dagen in Praag is gehouden en „waarin de bekentenissen van de beklaagden afschuw oproepen voor de metho den, waarvan het communisme zich bedient en de waarden van de menselijke persoonlijkheid aan te tasten", zo werd gezegd. Het partijbestuur constateerde met verontwaardiging, dat in het proces, dat is geëindigd met de ter dood veroordeling van de com munist Slansky c.s., het anti semietisme als element van be schuldiging door rechter en open bare aanklager is gehanteerd. Het partijbestuur herinnert er aan, dat het opwekken van haat Van de Amerikaanse lucht basis Anchorange in Alaska is gemeld, dat de sedert een week vermiste „Globemaster'" is ge vonden. Het wrak van het toestel werd waargenomen op een glet- scher op ongeveer 95 km van Anchorage- Bij het wrak werd geen teken van leven bespeurd. Het toestel had 52 personen aan boord. KRIJGSWET AFGEKONDIGD IN BIRMA. Van gezaghebbende zijde is Za terdagavond te Rangoon meege deeld dat de Birmese regering de krijgswet zal afkondigen voor 22 van de 35 Shan-staten, die aan de Birmese grens met communis tisch China en Indo-China zijn gelegen en die dus van strate gisch betekenis zijn. De regering had in September j.l. voor negen van deze staten de krijgswet reeds afgekondigd. Zij heeft bij die gelegenheid ver klaard dit nodig te achten om te kunnen optreden tegen hetgeen zij beschreef als „een communis tische poging om de boeren tot opstand aan te zetten". tegen de Joden in nazi-Duitsland behoorde tot de middelen waar van het nationaal-socialisme ge bruik maakte. Het proces van Praag heeft, aldus het partijbe stuur, door het openlijk aan de dag getreden anti-semietisme op nieuw het bewijs geleverd, dat nationaal-socialisme en commu nisme zich van dezelfde emthoden bedienen. Het partijbestuur acht het een afschuwelijk verschijnsel, dat de Joden, die in de tweede wereldoorlog zo wreed werden getroffen, thans opnieuw het slachtoffer dreigen te worden van een vervolging. Het roept alle Nederlanders op met kracht front te maken tegen het door het com munisme opnieuw opgeworpen anti-semietisme, door versterking van die krachten in de vrije we reld, die een waarborg zijn voor de vrijheid en de democratie, die rassenhaat uitsluit. Als gevolg van een brand, die te Buenos Aires heeft gewoed dreigde een gebouw, dat 10-000 vierkante meter beslaat en waarin de centrale vruchten en groentenveiling wordt ge houden, in te storten. Ruim 20 personen, meest brandweerlieden, zijn bij het bestrijden van het vuur licht gewond. De aangerichte schade wordt tot nu toe op meer dan 50 millioen pesos geschat- Men verwacht dat zij nog veel hoger zal zijn. Het vuur heeft zich door een station van de ondergrondse spoorweg naar naburige gebou wen verspreid. Ongeveer 40 per sonen, die voor verstikking in het ziekenhuis zijn behandeld konden weer huiswaarts keren. Het stadsbestuur van Buenos Aires heeft 'n nood-distributie- stelsel voor de verkoop van greenten en fruit ingesteld. Extra-busdiensten zijn inge legd om het gedeelte van het verkeer per ondergrondse, dat gestaakt moest worden omdat een station niet meer kan wor den gebruikt, op te vangen. De brand die gedurende 36 uur heeft gewoed in het centrale ge bouw voor voedsel en groenten van Buenos Aires is men groten deels meester, ofschoon hij- Vrij dagavond nog onder de grond doorwoedde. Ofschoon er grote scheuren in de buitenmuren zijn neemt men aan, dat het grote ge bouw gespaard is. In het geheel zijn 21 personen, voor het meren deel brandweerlieden, gewond. Ongeveer 40 personen raakten door de rook verdoofd. Volgens een eerste raming is een schade van 50.000.000 pesos geleden. Het vorige jaar werd het com plex eveneens door een grote brand geteisterd. kosten een bepaald bedrag voor zijn vette varkens moet ontvan gen. De stapel van vette varkens liep van 134.000 stuks in Mei 1950 terug tot 115.000 stuks in Mei 1951 en was op 1 Mei van dat jaar gedaald tot 98.000 stuks. Omdat de varkensteelt als een der voornaamste bases van het kleine boerenbedrijf wordt be schouwd, ziet men deze terug gang met ongerustheid. Aange zien de slechte afzet van vet en spek de voornaamste reden van deze teruggang is, werd naar een oplossing gezocht om het telen van vette varkens door betere afzetmogelijkheden weer aan trekkelijk te maken. Het telen van wette varkens is daarom zo belangrijk, omdat de uitvoer van hammen in blik op het ogenblik zo groot is. De fi- nanciële resultaten daarvan overtreffen zelfs die van de bloembollen. Indien de stapel vette varkens nog verder zou teruglopen, zou deze uitvoer ernstig worden belemmerd. Indien nu het overtollige vet aan de ham „tot waarde" zou kunnen worden gebracht, zou de boer een betere prijs voor zijn varkens kunnen ontvangen. On gemerkt voor de margarinecon sument zou ten bate van het be drijfsleven het mes aan twee kanten snijden. Met de varkensprijzen was het aanvapkeiijk zo, dat de garantie prijs voor ba^onvarkens voldoen de was om een bodem in de markt te houden. Nu de afzet van bacon teleurstellend is en de verhouding tussen baconvarkens en vette varkens sterk is ver anderd, is de bacongaarantie on voldoende geworden om de prij zen van vette varkens te steu nen. De margarine-industrie betrekt door de overheid aangekochte grondstoffen als palmolie, wal visolie, e.d. Toevoeging van var kensvet zal volgens technici niet op bezwaren kunnen stuiten. Aangezien het Nederlandse volk per jaar ongeveer 173.000.000 kg margarine consumeert, zou de hoeveelheid bij te voegen var kensvet in verhouding zeer ge ring zijn. Zaterdag heeft het A. N. P. een dronken land van Saeftinge een onderhoud gehad met de twee Duitse matrozen, de enige over levenden van het 850 ton meten de Duitse m.s. „Peine" van de rederij Lenkering uit Emden. Zo wij reeds in ons vorig nummer meldden heeft dit schip Vrijdag in de vroege ochtend in het ver- Volgens radio-Moskou heeft de „Prawda", het officiële blad van de communistische partij, in een hoofdartikel verklaard, dat er een „werkelijk vooruit zicht op het einde van de Ko reaanse oorlog is geopend door de kalmte en de vasthoudend heid van de Noordkoreanen en de Chinezen". ,.De Amerikaanse heersende klassen", aldus het artikel, „zijn schuldig aan het verlengen van de oorlog in Korea gedurende het gehele tijdvak van de on derhandelingen". „De Amerikaanse vertegen woordigers, die zich onrecht- matig vertegenwoordigers van de Ver. Naties noemden, stelden alles in het werk de onderhan delingen te doen mislukken". Volgens het blad hadden „noch het uitlokken of het drei gen, noch militaire druk, noch een politieke campagne Was hington succes gebracht". „Om het einde van de oorlog te voorkomen, heeft men van Amerikaanse zijde opzettelijk 'n nieuwe hinderpaal geschapen door te weigeren volgens be staande internationale verdra gen de kwestie van de repatri ëring van de krijgsgevangenen op te lossen". Volgens radio-Mloskou heeft PRINS BESTUURT EEN „FLYING BOXCAR". Prins Bernhard heeft Zaterdag een reeds eerder gekoesterde wens vervuld. Hij heeft een „C- 119-flying boxcar" van de Ame rikaanse luchtmacht gevlogen. Na het opstijgen van het vlieg tuig ging de prins in het stuur- gestoelte zitten. Hij maakte een vlucht van drie kwartier boven het gebied van Hagerstown, in de Amerikaanse staat Maryland, landde en steeg daarna weer op. Na de vlucht verklaarde de prins: „Ik ben van mening dat het stijgvermogen en dë algeme ne prestaties van dit toestel on gewoon zijn. Ik ben verbaasd". De „C-199" wordt door de te Hagerstown gevestigde fabriek van Fairchield vervaardigd. Z.K.H. jiad, toen hij zijn reis voor de eerste maal in de Ver enigde Staten vertoefde, de wens geuit een „Flying boxcar" van de Amerikaanse luchtmacht te kun nen besturen. De Amerikaanse luchtmacht heeft daarop de no dige schikkingen met de fabriek van Fairchild getroffen. De prins maakte de vlucht in gezelschap van de hoofdinvlieger van de fabriek, Richard Henson, en een aantal officieren der Ame rikaanse luchtmacht. Na de vlucht en een bezoek aan de fa briek gebruikte de prins het noenmaal ten huize van de heer Lane, een der directeuren van Fairchild. Vervolgens keerde Z.K.H. en zijn gevolg per vliegtuig terug naar New York. In zijn hotel onderhield de prins zich geruime tijd met de „maitre d'hotel", Willem Klaassen, die uit Nederland afkomstig is. De heer Klaassen ontving een uitnodi ging de koninklijke familie bij zijn eerstvolgende reis naar Ne derland te bezoeken. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Een Zuidafrikaans neger opperhoofd heeft bij een pharmaceutisch laborato rium te Darmstadt een grote hoeveelheid blondeermiddei besteld. Het middel is bestemd voor het blonderen van de haren der 50 vrouwen van het op perhoofd. aanvaring gehad met het Engel se zeeschip „Sapphire", waarbij de kapitein van de „Peine" om het leven is gekomen. Hoe het precies gegaan is, dat wisten de 27-jarige ongehuwde matroos Johann Peters uit Mittel- groszefehn en de 37-jarige ma troos Johann Kleen uit Rhaude, die gehuwd is en twee kinderen heeft, niet. Opeens was er de aan varing en hun schip werd onge veer in het midden geraakt. De gezagvoerder, de 37-jarige onge huwde Johann Woltzen uit Ben- ningerfehn, bevond zich met Kleen ongeveer midscheeps. Zij wachtten de gevolgen van de aanvaring af, doch daar de „Peine" begon te zinken, spron gen ze overboord. Kleen werd na een half uur in het ijskoude wa ter te hebben gelegen, door het Engelse schip opgepikt. De kapi tein verdronk echter. Matroos Peters stond op het voorschip en ook hij sprong te water. Het zinkende schip had zó'n zuigkracht, dat hij er naar toegetrokken werd, onder water ging en naar schatting een vijf tig meter verder weer boven wa ter kwam. Met behulp van een stuk hout kon hij zich drijvende houden en hij werd opgepikt door het Duitse m.s. „Cöln", een schip van dezelfde rederij als de „Pei ne", dat later ook Kleen van het Engelse schip overnam. De geredden vermoedden, dat de „Peine", die van Antwerpen onderweg was naar Braubach, doormidden is gebroken. De „Cöln" bracht de mannen toen naar Hansweert, waar ze van nieuwe kleren zijn voorzien. Zaterdagmorgen kregen ze nieu we papieren op het Duitse consu laat te Rotterdam, waarna ze in Hansweert de directie van da re derij zullen ontmoeten. Het verloren gegane schip was een half jaar geleden verbouwd tot motorschip. Natuurlijk vinden het Russische blad „Izwestija" een artikel van gelijke strekking' mannen dit verlies erg, doch gepubliceerd. Drie communistiscihe krijgs gevangenen hebben in het krijgsgevangenkamp Kodjedo in Korea een Amerikaanse militai re arts aangevallen. Bewakings troepen van de Ver. Naties zijn het kamp binnengerukt cm de orde te herstellen. Bij deze operatie werden 29 gevangenen gewond- De Indische resolutie. Vernomen wordt dat India Za terdag te elfder ure pogingen- heeft gedaan om de steun te ver krijgen om de Chinese communis tische regering voor zijn voorstel om de impasse, die ontstaan is bij de bespreking van het vraagstuk der Koreaanse krijgsgevangenen, te doorbreken. Er bestaat over het algemeen in kringen der Verenigde Naties thans zeer weinig hoop, dat in dit stadium een regeling voor 't Ko reaanse geschil zal worden ge vonden. allesoverheersend is de tragisch; dood van hun gezagvoerder. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Vrii zonnig. In de ochtend lichte en hier en daar matige vorst tn plaatselijk mist. Overigens vrij zonnig weer. Matige tot vrij krachtige Noord- Oostelijke wind. Middagtempera- turen om het vriespunt. DINSDAG 2 DECEMBE7R. v.m. n.m. Breskens 1.57 2.17 Terneuzen 2.32 2.52 Hansweert 3.12 3.32 Walsoorden 3.22 3.42 ZON MAAN op onder op ondej Dec. 1 8.25 16.32 15.54 8.50 2 8.27 16.32 16.44 9.56 3 8.28 16.31 17.47 10.47

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1