Het vraagstuk der krijgsgevangenen Binnenlands nieuws DE SAARKWESTÏE jC&se&y die a -bed is ook voor U ideaal! ©e m Ui ca go RADIO? Nieuwe arbeidskampen in Hongarije Kerstcadeautjes voor de Britten Harde woorden van Bevan De moord op Keesje Schreurs De Amerikaanse luchtmacht AGENDA Japanse handelsmissie had auto-ongeluk HET TELEV1S1EBESTEL DE AMERIKAANSE WATERSTOFBOM Gevonden voorwerpen. Wat brengt de Tifika De echte C Mor op/iy//-t and pa sta Helicopters tegen terroristen op Malakka Reeds 50.000 gulden voor Dr. Schweitzer Geef ze 'n „gezonde" verrassing DODELIJK ONGEVAL TE GROOTEBROEK. Hei proces ie Praag Lekker warm en volkomen geruisloze vering. UIT TERNEUZEN. De 21 landen die de oorspron kelijke resolutie tot oplossing van het krijgsgevangengeschil hebben gesteund zijn Zondag avond zeven kwartier bijeen ge weest voor een bespreking over de gewijzigde Indische resolutie. De zitting werd verdaagd voor verdere bestudering van het In dische voorstel. Er waren speciale maatregelen getroffen om te voorkomen dat verslaggevers na afloop van de vergadering de afgevaardigden zouden aanspreken. De voorzitter van de commis sie der 21 landen, de Australiër sir Percy Spender, heeft, tegen over de pers medegedeeld dat de gewijzigde Indische resolutie in een aantal belangrijke opzichten opheldering vereist. Spender voegde er aan toe dat er een stemmigheid was over de hoofd zaken. Hij zeide dat hij een vol gende vergadering van de 21 bij een zou roepen zodra meer in richtingen over de betrokken punten verkregen waren. Een andere nieuwe ontwikke ling was dat Zondag de Sowjet- Unie haar eigen resolutie van veertien dagen geleden heeft herzien. Het belangrijkste deel van het nieuwe Russische voorstel is de herziening van het punt inzake de repatriëring van de krijgsge vangenen. Wysjinsky stelde op 10 Novem ber in een rede in de politieke commissie voor een commissie van elf leden in te stellen voor de vreedzame regeling van de Koreaanse kwestie. De leden van de commissie zou den vertegenwoordigers zijn van de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie, de Chinese volksrepubliek, India, Birma, Zwitserland, Tsjecho- Slowakije en de regeringen van Noord- en Zuid-Korea. Dit lichaam moest worden be last met het treffen van maat regelen voor een regeling in de geest van. een hereniging van Korea, onder uitvoering van de Koreanen zelf. In de thans voorgestelde her ziene resolutie wordt voorgesteld de „fcwestie van de volledige re patriëring van de krijgsgevange nen voor oplossing te verwijzen naar de commissie van de elf landen, waarin de beslissingen met de meerderheid van twee derden moet worden genomen." Het herziene voorstel houdt ook in dat de Verenigde Naties een onmiddellijk staken van het vuren moeten bevelen. Het liberale Zweedse blad „Stoclcholms Tidningen" heeft gemeld dat in Hongarije nieuwe arbeidskampen voor politieke gevangenen in gebruik zijn ge- nomjen. Het blad zeide uit absoluut betrouwbare bron te hebben vernomen dat deze kampen, be stemd vcor personen uit Boeda pest en.de grensgebieden, in Q.- kongarije zijn gelegen. Zij zou den zijn ingericht volgens Rus sisch model. Volgens het blad zijn de omstandigheden in deze kamjpen verschrikkelijk. De Britse afvaardiging heeft De volgende belangrijke veran- Zondag herhaald dat zij de Indi sche voorstellen om uit de Ko reaanse impasse te komen, zal steunen. In een verklaring werd gezegd dat er geen zekerheid over be staat of de communisten het In dische plan voor de behandeling van de krijgsgevangenen zou den accepteren, maar een voor stel gedaan door een Aziatische mogendheid zou tenminste een kans op succes hebben. Met het oog op het verkrijgen van Amerikaanse steun en het oplossen van de diplomatieke moeilijkheden, die Zaterdag tus sen de Verenigde Staten en En geland zijn gerezen over de Indi sche resolutie, heeft India zijn resolutie gewijzigd. De wijzigingen trachten de Amerikaanse bezwaren weg te nemen die bestonden tegen het orgaan dat zich met de repa triëring der krijgsgevangenen zou moeten bezig houden. De Amerikanen vonden dit orgaan niet scherp genoeg omlijnd en achtten het waarschijnlijk dat het niet zou kunnen functione ren. Bovendien waren zij van oordeel dat de behandeling van de krijgsgevangenen, die niet zouden willen repatriëren, niet duidelijk genoeg was bepaald. De Indiërs hebben daarom voorgesteld dat een scheidsrech ter, gekozen door de algemene vergadering, een beslissende stem zal hebben in een repa triëringscommissie met verte genwoordigers van twee com munistische landen. dering is dat een limiet van 150 dagen zal worden vastgesteld voor de duur van de gevangen schap der krijgsgevangenen die niet gerepatriëerd willen worden. Indien er na deze 150 dagen nog krijgsgevangenen zouden zijn wil de nieuwe Indische re solutie de verantwoordelijkheid voor hen tot aan het einde van hun gevangenschap aan de V. N. overdragen. In Amerikaanse kringen wordt vernomen dat men daar de ge wijzigde voorstellen nog enigszins onduidelijk vindt. Men vraagt zich af hoelang de gevangen schap onder bescherming van de Verenigde Naties zal duren. De Noordelijken hebben de Britse strijdkrachten in Korea via luidsprekers Kerstcadeautjes beloofd. Deze zouden aan de prik keldraadversperringen wor den gehangen. Door de luidsprekers werd gevraagd: „Waarom ga je niet thuis Kerstmis vieren, vrind? Je cadeautjes zullen zoals gewoonlijk aan de prikkeldraadversperringen hangen." Vorig jaar hingen de Chi nezen kleine geschenken, zoals pakjes sigaretten en sigarettenkokers aan een versierde Kerstboom, die zij in door de Britten bezet gebied achterlieten. VRACHTAUTO IN DE IJSEL. Door de gladheid van de weg is gisteren te ongeveer half twaalf een vrachtauto, bestuurd door de heer G. Jansen uit Doesburg, in de nabijheid van het gemeente huis van Angerlo geslipt, van de weg geraakt en na een val van ongeveer vier meter in de IJsel terecht gekomen. Een geluk voor de heer J„ die vandaag in het huwelijk treedt, was dat er slechts twee meter water staat, waardoor hij zich door het in slaan van een ruit van de cabine deur kon redden. De auto is met behulp van een kraanwagen op de wal gebracht. Bevan heeft te Londen cp een neflkort een program zou uit- door het links socialistische weekblad „Tribune" georgani seerde vergadering gezegd dat het een ernstige vergissing zou zijn te veel gewicht te hechten aan de gebeurtenissen die zich onlangs in de socialistische fractie hebben afgepeeld. „Deze gebeurtenissen mogen de aandacht niet afleiden van onze belangrijke taak", aldus Bevan. Hij sprak verder de hoop uit dat het partijbestuur bin- Vijftien jaar g-eëist tegen vrouwelijke verdachte. Gisteren heeft de advocaat- generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch een gevangenis straf van 15 jaar en terbeschik kingstelling van de regering ge- eist tegen de 42-jarige wed. J. M. G.-H. uit Zierikzee wegens moord op de 80-jarige Keesje Schreurs. De misdaad is, zoals men zich zal herinneren, begaan in Augus tus 1946 te Bergen op Zoom, waar de verslagene in het St Ca- tharinagesticht zijn levensavond doorbracht. Behalve moord waren de ver dachte diefstal en verberging van de stoffelijke resten ten laste ge legd. Zij werd in April door de rechtbank te Breda veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 werken waarop de Labourpartij kan werken en waardoor de moeilijkheden vlug vergeten worden. Over China en N.-Afrika zei Bevan dat het fout was te den ken dat wat in deze landen ge beurt het gevolg is van de Sow- jet-diplomatie. De oorlog in Ko rea was binnen enkele weken afgelopen indien de Amerikanen maar wilden inzien dat de Chi nese revolutie een voldongen feit was- Bevan verklaarde verder dat generaal Eisenhower er zich re kenschap van moet geven dat Gr-Brittannië geen enkele op lossing van het Koreaanse pro bleem zal accepteren die zal kunnen leiden tot het verscher pen van het geschil met China. De V.P.R.O.-actie, welke ten doel heeft voor dr Schweitzer 'n bedrag bijeen te brengen voor zijn werk in Lambarene, heeft reeds een bedrag van 50.000 binnengebracht. Men hoopt dat het bedrag, dat aan dr Schweit zer bij zijn vertrek naar Lamba rene zal worden aangeboden, nog groter zal zijn. In West-Duitsland is de op winding over de volgende week in het Saargebied te houden ver kiezingen in het afgelopen week einde nog gestegen. De drie grootste partijen hebben in de dichtst nabij het Saargebied ge legen steden protestbetogingen georganiseerd. Daarbij is volle dige opheldering gevraagd om trent het incident in Saarbruec- ken, waarbij een pro-Duitse Saarlander is overleden. Vele Westduitse bladen heb ben evenwel reeds bij voorbaat verklaard, dat wat dit onderzoek ook zal opleveren, de huidige Saarlandse regering een morele verantwoordelijkheid niet af zal kunnen wijzen. In Bonn is men overigens te- FINLETTER WENST STER KE UITBREIDING. De Amerikaanse minister van Luchtvaart, Finletter, heeft in een vraaggesprek voor een Amerikaanse radiozender ver klaard dat de Amerikaanse luchtmacht zal moeten worden uitgebreid boven de voorgeno men 143 „groups". Bovendien was het noodzakelijk het aantal bases uit te breiden. Hij deelde niet mee of deze uitbreidingsplannen begrepen waren in de begroting van luchtvaart die in Januari bij het Amerikaanse congres zal worden ingediend. rughoudend in zijn oordeel zo lang niet precies vaststaat hoe het incident zich heeft toegedra gen. Het bestuur van de liberale partij heeft de partijraad Zater dag er toe bewogen een door zijn buitenlandse commissie opge stelde Saarmotie terug te nemen. Deze motie eiste niet minder dan dat de Saarlanders volgend jaar zouden deelnemen aan de ver kiezingen voor de Westduitse bondsdag. Zaterdag heeft de Westduitse socialistische partij in Kaisers- lautern een betoging gehouden om de Saarlanders op te roepen tot een bcyvot van de verkiezin gen. „Door een algemeen protest moet de wereld worden duidelijk gemaakt dat hier een wonde open gaat die eerst geheeld zal moeten wil men een verenigd Europa opbouwen", zo zeide Ol- lenhauer. Tijdens een Zondag in Trier gehouden protestdemonstratie van de christelijk-democratische unie van dr. Adenauer werd „vrijheid voor de Duitse Saar" geëist. De liberale partij heeft in Zweibruecken- aan de Saargrens tot boycot der verkiezingen op geroepen en zij zal in Koblenz nog een betoging houden. jaar en terbeschikkingstelling van de regering. Op 17 Septem-: ber j.I. is de openbare behande ling van deze zaak voor het hof in Den Bosch aangehouden. Ter zitting zeide de vrouw, dat haar onder verdachte omstandig heden overleden echtgenoot, de wachtmeester der rijkspolitie G„ de moord op Keesje Schreurs zou| hebben begaan. Zij bekende schuldig te zijnÉ aan de beroving en het mede^ doen verdwijnen van het stoffe-.. lijk overschot in de achter hétH huis aanwezige put. Dat verdach-f':" m te voor de rechtbank en het hof de moord ontkende in tegenstel-j ling met haar bekentenis tegen-i over de politie van Bergen op! Zoom en aan de rechter-eommis-' saris te Breda, zou naar haar ver-i klaring zijn voortgevloeid uit de. omstandigheid, dat zij het nutte-: loze heeft ingezien om haar nianLi^ii' en de rijkspolitie te sauveren. Volgens een verklaring van 2 psychiaters moet de vrouw niet in staat worden geacht zoveel offervaardigheid te kunnen op brengen om ter wille van een an der de schuld van een dergelijk misdrijf op zich te nemen. Een der psychiaters was van oordeel, dat de vrouw in het huidige sta dium als krankzinnig moet wor den beschouwd, doch niet in die mate dat de behandeling van de zaak zou moeten worden ge sehorst. De advocaat-generaal, die de verhalen en verklaringen voor het hof van de verdachte als „druipend van onwaarachtigheid" en de verdachte zelf als „een leugenachtig mens" kwalificeer de, was van oordeel, dat alleen grove hebzucht de drijfveer tot de moord is geweest. „Haar ge weten", aldus mr Receveur, „is afgestompt". De raadsman, mr Van Ginne- ken uit Bergen op Zoom, achtte op juridische gronden het ten las te gelegde niet bewezen. Zo het hof verdachte toch schuldig zou bevinden, dan achtte de raads man termen aanwezig om de geestesziek verdachte niet een te lange gevangenisstraf op te leggen, doch haar na een korte straf ter verpleging te doen op nemen. Het hof zal over veertien dagen uitspraak doen. MIJNHARDT bovendien de waardevolste.namelijk de enige met Vitamine A en D. Tube 120 - 93 -70 ct. bij Apothekers en Drogisten Elke keer n blij gezicht I TWEE INDONESIËRS TE AMSTERDAM GEARRESTEERD. Maandagmorgen zijn in hun woning te Amsterdam door de vreemdelingenpolitie gearres teerd de Indonesiërs Sunito, voorzitter van de organisatie Perhimpunan Indonesia, en de heer Go Gien Tjwan, directeur van 't Indonesische persbureau Antara. Zij zijn aangehouden op grond van het bedrijven van ongewen ste politieke activiteit, zo verne men wij van de zijde van de poli tie en het zou in de bedoeling van de minister van Justitie lig gen hen na verhoor als onge wenste vreemdelingen uit te wij zen naar Indonesië. DOOR GEBREK AAN ZUUR STOF ONWEL GEWORDEN. Een 64 jaar oude Haagse da me en haar 83-jarige bezoeker 2ijn onwel geworden, toen in haar huiskamer gebrek aan zuurstof ontstond, omdat een petroleum Vergasser dit gas in te sterke mate aan de lucht onttrok- Een broer van de dame vond gastvrouw en bezoeker in deerniswekkende toestand. Hij liet hen snel naar een zieken huis vervoeren. Hun toestand is thans redelijk. WIELRIJDER NA ONGELUK GESTORVEN. Zonder dat de chauffeur het bemerkte; raakte te Den Haag de 36-jarige tuindersknecht A. P. K. met zijn fiets onder de dubbele achterwielen van een autcbus. Het publiek waar schuwde de chauffeur aan de volgende halte. De getroffene is in het zie kenhuis aan de zware verwon dingen overleden. Op de Zesstedenweg te Groo tebroek is de 14-jarige C. Bok- man Jzn. uit Broekerhaven bij het passeren van een Naco-bus van zijn fiets gevallen en onder de bus geraakt. De jongen is kort na het ongeval aan zijn ver wondingen overleden. Rudolf Margolius, een gewezen Tsjechoslowaaks onderminister voor Buitenlandse Handel, heeft bij het proces te Praag verklaard schuldig te zijn aan hoogverraad. A.F.P. tekent hierbij aan, dat Margolius van Joodse afkomst is. OVERVERMOEID Neem PLEEGZUSTER BLOED WIJN. HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. De derde van rechts. Café Schuttershof, 2 uur: Publieke verkoping van 3 percelen dijk, dijkberm enz. MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc. De derde van rechts. Bethel, 7.30 uur: Evan gelisatie. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. Illusie van het geluk- ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7.45 uur: Filmvoorstel ling van het Ned. Roode Kruis; 3 30 uur: Kindervoor stelling. Geachte redactie, Een raadslid kan niet na elke raadszitting de pen opnemen voor wat niet goed in de krant is weergegeven. Ditmaal heb ik dat gedaan, omdat het verslag in uw blad van Zaterdag niet hele maal klopt. Wat toch is het geval? Toen het voorstel over het zwembad in de Oesterputten aan de orde kwam, waarvoor 600-000 gulden nodig is, heb ik het vol gende gezegd: „In de vorige raadszitting, mijnheer de voorzitter, heb ik gevraagd om een badinrichting voor ons dorp Sluiskil, dat een grote fabrieksplaats is. Er is toen gezegd door de wethou der: We zijn beter met huizen Maar nu moet er wel 600.000 gulden op de begroting komen voor een zwembad in Terneu- zen. De badinrichting op Sluis kil zou 60.000 gld. moeten kos ten naar mijn bescheiden me ning. Ik zal er niet tegenstem men, mijnheer de voorzitter, maar daar alle raadsleden een rapport hebben gekregen en ik niet, zal ik de raad verlaten." Ik wil daar niemand een ver wijt van maken, maar ik wil in het vervolg mijn stukken niet meer open ontvangen. En nu nog een woord tot uw verslaggever. Ik begrijp dat er geen plaats is in uw blad om een geheel raads- verslag te plaatsen, maar waar om gebeurt dat wel, als raads leden wat van papier aflezen? Tenslotte: Was het voor Ter- neuzen ook niet beter geweest voor die som van 600.000 gulden huizen te bouwen? H. J. COLSEN, Sluiskil. (Het is blijkbaar moeilijk om het iedereen naar de zin te ma ken- De geachte inzender zal het misschien niet geloven, maar verleden jaar is er eens een schrijven van een bepaalde frac tie bij ons binnengekomen met de critiek dat wij te veel opna men. van wat de heer Colsen in de raad had gezegd. - Red.) S3 ?FD BAND - ROOSENDAAL- HOUiANl? Vier; leden van de Japanse handelsmissie die in Indonesië besprekingen voert met de cen trale economische raad, hebben toen zij op weg waren van Dja karta naar Bandung een auto- engelu'k gehad. 3 Leden van de missie wérden ernstig gewond, toen hun auto slipte en tegen een boom reed. In Engeland onderzoekt men of het geluid waarmede vliegtuigen de geluidsbarrière doorbreken, schade kan veroorzaken aan huizen, zulks naar aanleiding van binnéngeko- men klachten. In West en Zuidwest-Frankrijk worden, als gevolg vein zeer zware regenval, overstromingen gemeld. Het eerste helicopter-eskader dat door de marine zal worden gevormd, zal voor actie tegen de communistische terroristen op Malakka worden ingezet, aldus heeft de parlementaire secretaris van het ministerie van Oorlog in het Lagerhuis bekend, gemaakt. Het eskader zal bestaan uit 10 toestellen, die weldra door de Verenigde Staten zullen worden geleverd. Het zijn Sikorsky's die elk tien man kunnen vervoeren. Zij worden geleverd ingevolge het wederzijds verdedigingspro- gramma, worden in Groot Brit tannic geassembleerd en nadat bemanningen en technici zijn ge oefend, naar Malakka gezonden. Helicopters zijn met groot succes ingeschakeld in de oorlog op Ko rea. Een woordvoerder van 't Britse bestuur heeft Maandag te Koea- laLoempoer verklaard, dat het moreel der communistische op standelingen op Malakka sterk achteruit is gegaan en dat hun leiders het hun moeilijk maken zich over te geven. De woordvoerder baseerde zijn mededeling op verklaringen van communisten, die zich in de af gelopen week hebben overgege ven en die zeiden, dat het moreel der rebellen was gedaald door de zware slagen, die hun door poli tie en militairen waren toege bracht. Ook verklaarden zij, dat de controlemaatregelen der rege ring het voor de communisten moeilijk maakt levensmiddelen en andere voorraden te verkrij gen. DOOR LUCIEN LELONG Naar het A.NP. verneemt wordt in kringen van deskun digen verwacht, dat het advies van de televisieraad betreffende de uitbreiding van de zendtijd nog dit jaar de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zal bereiken. De Amerikaanse atoomdes kundige Bush heeft in een vraaggesprek voor een Ameri kaanse zender meegedeeld dat hij niet gelooft dat de Ver. Sta ten de waterstofbom bezitten. Verder gaf hij als zijn oordeel te kennien, dat de Russen op het gebied van de atoomonderzoe kingen bij de Amerikanen ver achter zijn. Ook zou volgens Bush door een atoombom geen beslissing in Korea kunnen wor den afgedwongen omdat de be langrijke doeïen te ver uiteen liggen. EEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN. 21) (Nadruk verboden). Toen hfj die morgen werd aan gediend, zat ze in de serre en schreef een brief. Hij kwam blo zend binnen en stamelde zijn ex cuses voor het feit, dat de burge meester niet aanwezig was, waar door Corrie in de mening werd versterkt (een mening, die juist was) dat hij zulks niet alleen zeer goed wist, maar zelfs juist van deze gelegenheid had gebruik gemaakt om een bezoek af te steken. Zijn houding toonde een mengeling van verlegenheid en gewichtigheid en Corrie 's intuïtie vertelde haar, dat haar enige critieke ogenblikken wachtten. Met grote handigheid en tact wist zij het beslissende moment ge durende lange tijd te ontwijken en een onbelangrijk en schijnbaar on bevangen conversatie te voeren, maar toen Hanny ging verzitten en zijn handschoenen uit, aan en weer uittrok, zijn bril afnam en opzette en ernstig zijn keel schraapte, begreep zij dat er iets kwam. En het kwam „Juffrouw Corrie," stotterde de jongeman, „ik heb u al zolang iets willen zeggen, maar ik heb er nooit de gelegenheid voor gehad en nu ik u hier alleen tref, wil ik er ge bruik van maken. We kennen el kaar nu al zolang en ik geloof, dat we vrij uit kunnen praten. U weet, dat ik op de gemeente-secretarie een positie, heb, die eens verbeterd zal worden. Ik hoop hier eens als burgemeester te zitten. Financieel kan ik het gemakkelijk uitzingen We hebben geld genoeg. Wanneer uw vader gepensionneerd is, maak ik zeker een goede kans om in zijn plaats benoemd te worden en het lijkt mij ook heel aantrekkelijk mijn verdere dagen te slijten als burgemeester van de plaats, waar ik geboren en opgevoed ben. Wat denkt u daarvan?" Als Corrie eerlijk had gezegd, wat ze dacht, zou Hanny gehoord hebben, dat ze bitter weinig ver wachtte van Hanny Boom als bur gemeester van haar vaderstad, wanneer zijn urestaties de tot dus ver door hem geleverde niet zou den overtreffen. Dat ze wist, dat de familie Boom nu niet bepaald populair was, vooral doordat ze zo sterk de nadruk legde op haar stoffelijke welvaart. En dat het haar voor de rest bitter weinig schelen kon, welke plannen Hanny Boom voor de toekomst koesterde, aangezien de jongeman haar vol komen onverschillig liet. In plaats daarvan luisterde zij beleefd en met alle blijken van aandacht naar zijn redevoering en zei: „Ja, wat zal ik daarvan zeggen, meneer Boom? Het is een mooi plan. Al leen zal het nog even duren, voor mijn vader heengaat. Hij houdt van de stad en van zijn werk. Hij is gezond en levenslustig en ik zie hem nog zo één, twee, drie niet vertrekken." „Kom, kom," zei Hanny op een toon van iemand, die de troeven in handen heeft. „Als wij samen een beetje invloed op hem uitoefenen, zal hij misschien wel wat eerder retireren." „Maar waarom zouden we invloed op hem uitoefenen? En waarom wij samen?" vroeg het meisje en had meteen haar tong wel willen afbijten, want door deze laatste opmerking gaf ze hem de kans al les te zeggen, wat hij op het hart had en wat ze veel liever niet had willen horen. „Wel, juffrouw Corrie, of mag ik Corrie zeggen? waagde hij „als u even nadenkt, zal u dat wel dui delijk zijn. Waarom zoudt u niet in het burgemeestershuis blijven wonen, wanneer ik daar mijn in trek neem? Als ik nog duidelijker moet worden, waarom zouden we niet trouwen? Op geld hoef ik niet te kijken. Ik kan me veroorloven de vrouw te nemen, die me past. U bent representatief, u ziet er aardig uit, als dochter van de bur gemeester kunt u me waarschijn. Hjk helpen in m'n ambtelijke car rière hier. Het lijkt u misschien een zuiver verstandelijke positie, maar ik wil u wel zeggen, dat m'n hart er ook niet vreemd aan is." En als om dit laatste te bewijzen nam hij haar van het hoofd tot de voeten op met een blik die duide lijk zijn appreciatie van haar uiter lijke aantrekkelijkheden moest te kennen geven, maar die juist in het meisje een fel verzet wakker riep. Zijn woorden hadden haar een duidelijke kijk gegeven op zijn ka rakter en op zijn motieven. Hij was, net als zijn moeder, iemand voor wie het geld de wereld re geerde. Hij meende met geld zich een weg te kunnen plaveien door 't leven waar gaven van hoofd en hart hem in de steek lieten. Zij kon hem daarbij helpen en hem die weg vergemakkelijken en daarbij had ze nog het voorrecht, dat hij haar wel, zoals hij het onder zijn kornuiten placht te zeggen, „een aardig kippie" vond. De manier, waarop hij haar van top tot teen had opgenomen, haar onbeschaamt had aangestaard, overtuigde haal beter dan woorden van de aard van zijn genegenheid, als ze al thans die naam verdiende. (Wordt vervolgd). De korpschef van Gemeente politie te Terneuzen, maakt be kend, dat omtrent de navolgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen, aan de daar achter vermelde adressen- Zwarte glacé dameshandschoerw Jos. de Wit, Nieuwe Kerkstr. 44; ijzeren roeiboot, L. Smolenaers, P 118; regenjas en: paar zwarte glacé handschoenen, Zwaluwstr. 29; autocric, R. BrackE, Zwaluw str. 18; zwarte glacé dameshand schoen, Veldstr. 7; wollen das, Spoorstraat 47, allen, te SluiskiL WOENSDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM I: 7100 Nieuws; 7.13 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Vöor de zieken.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 1105 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.20 Mededelingen; 12.33 Gev. mu.z.; 13.00 Nieulws; 13:15 Causerie: 13-20 Orkest; 1350 Oratorium; 14.45 Voor- de meisjes; 15.00 Kwiartet; 15.30 Gram.; 18-00 Voor de jeugd: 17.20 Orgel; 17.50 Causerie; 18.00 Gram.; 1810 Piano; 18 30 Causerie; 18,45 Zang; 19.00 Nws; 19.10 Boekbe spreking; 19.25 Gram.; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20-00 Radiokrant; 20.20 Ork.; 21.40 Causerie; 22.00 Gr.; 22.05 Causerie; 22.15 Piano; 22.35 Commentaar; 22-45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7-00 Nieuws; T.I0 Gram.; 7.15 Gymnastiek: T33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8 18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9-00 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw1100 Gr.- 12.00 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.38 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Gespreken por tret; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Voor de kinderen; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Dansmuziek; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Regeringsuitzending18.00 Nieuws; 18-15 Varia; 18.20 Ac tualiteiten; 18 30 Lichte muz.; 19.00 Reportage; 19-15 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 20-45 Hoorspel; 21.30 Orkest; 22.15 Causerie; 22.30 Sextet; 22.55 De reis van Prins Bernhard; 23.00 Nieuws; 2315 Dammen; 23.20 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht: 12.34 Ork., 12-50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13-15 Middagconcert; 14.00 Voor de school; 15.30 Voetbal; 17.15 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19-00 Nieuws; 19.40 Gr.; 20.00 Hoor spel; 20.40 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Muz. programma; 23-00 Nieuws-

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2