Storm op het Binnenhof De „Willem Ruys" zonder moeite binnen Duitse politicus in Saarland vermoord VOERMAN-de PAUW HOOGWATER De reis van Prins Bernhard De V.N.-troepen houden stand De melkprijsgarantie voor de boer PARLEMENT-ARIA Veeleisende Kamer dreef Regering in het nauw WEERSVERWACHTING ZON-en MAANSTANDEN De „Doklaan" had aanvaring ZATERDAG 22 NOVEMBER 1952. 8e Jaargang No. 2198. SHEAFFFR •s WERELDS^ BESTE VULPEN Italië Lawines en overstromingen in Tragisch ongeval te Rotterdam 'n TEDDY-MANTEL Op weg naar Acapuloo Strengere maatregelen tegen de Mau Mau Ernstige mijnontploffing in België Tot nu toe zijn er 5 doden INDONESIË Grootscheepse luchtaanvallen Garantieprijs 20 cent Verrekenprijs 22 cent Auto ie wate? Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Voor de regering was de afge lopen week geen aangename! De noodwet op de kindertoeslag, door minister Suurhof ingediend, werd wel aangenomen, maar de daaraan verbonden financiële uitgaven werden vergroot door een amendement-Schilthuis, die inmiddels in de plaats van de heer Joekes tot tweede voorzit ter van de Kamer is gekozen en nu de weinig aanlokkelijke taak vervult om de slecht bezochte avondvergaderingen te preside ren. Inmiddels stak de storm uit een andere hoek op, toen 't wetsont werp, nog van prof Lieftinck af komstig, om de z.g. dividendstop met twee jaar te verlengen, aan de orde kwa-m. Het nieuwe VVD- lid, de heer Van Leeuwen, ver oordeelde dit zonder enig pardon. Andere leden, gesteund door het afwijzend oordeel, in beurskrin- gen eenstemmig uitgesproken, kwamen hem te hulp. Ditmaal kwam de heer Hofstra zijn partij genoot minister Van de Kieft ter zijde. Hij achtte in het complex van de thans nog bestaande fi nanciële maatregelen deze divi dendstop absoluut noodzakelijk. Juist zijn uiteenzettingen leidden ertoe, dat de tegenstanders deze dividendsstop gingen zien als 'n uitgesproken symptoom van „be dilziek en verkeerd gericht diri gisme". Daarbij komt, dat uit de beurs-enquête blijkt hoe weinig invloed deze verlenging zal heb ben, omdat de toestanden in het bedrijfsleven geen aanmerkelijk hoger uitkeringen mogelijk ma ken. Minister Van de Kieft trachtte deze enquête en hij deed dit heel handig in zijn voordeel uit te leggen. Maar dat hielp hem weinig, toen ook in de nu aan de regering bevriende Chr. Histori sche en Katholieke hoek opposi tie bleek te bestaan. De finan ciële sprecialist van de KVP, de heer Lucas, had zijn oplossing van bemiddelende aard reeds ge reed. De dividendstop verwerpen wenste hij blijkbaar niet; dat zou een te slechte indruk naar buiten maken. Hij wenste die tot één jaar te beperken. De nieuwe week begon met de stemming over dit amendement. Gelijk te verwachten viel, werd het aangenomen; uiteraard wa ren de Partij van de Arbeid en de Communisten tegen. Het ge amendeerde wetsvoorstel werd aangenomen met de stemmen tegen van de V.V.D., die zichzelf in de bestrijding van dividend stop gelijk bleef. ONZE DEFENSIE. De week was gewijd aan de verdediging van Nederland. De kath. defensie-specialist overste Fens, heeft te Straatsburg ge zegd en herhaalde hier, dat het verdedigingsplan van de NATO zodanig moet zijn opgezet, dat het grondgebied van alle daarbij medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Minder koud. Plaatselijk enkele buien maar ook opklaringen. Overwegend matige wind tussen zuid en zuid west. Iets hogere temperaturen. ZONDAG 23 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.25 5.59 Terneuzen 6.— 6.34 Hansweert 6.40 7.14 Walsoorden 6.50 7.24 MAANDAG 24 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 6.24 7.06 Terneuzen 6.59 7.41 Hansweert 7.39 8.21 Walsoorden 7.49 8.31 ZON MAAN op onder op ondei Nov. 22 8.12 16.40 12.55 21.39 23 8.14 16.39 13.16 23.07 24 8.15 16.38 13.31 25 8.17 16.37 13.45 0^32 26 8.18 16.36 13.58 1.56 betrokken landen wordt ver dedigd. Wij weten allen, welke veran derlijke kansen een oorlog biedt. Maar het is geheel iets anders, dat de NATO-plannen zodanig zouden zijn opgezet, dat, om de eenheid van het Atlantisch leger te bewaren, zou worden begon nen met terreinontruiming op grote schaal, waarbij belangrijke stukken Duitsland, Denemarken en Nederland practisch zonder strijd zouden worden prijsge geven. Dit is het punt van alge mene discussie geweest en voor zover men bij een dergelijke dis cussie iets kan krijgen, heeft de heer Fens het gekregen van mi nister Staf. Hij wees er wel op, dat wij eerst vijf divisies zouden hebben en dat het er plotseling drie zouden zijn geworden, maar de uiteenzetting over die veran dering van de minister bleek nogal overtuigend. Krachtiger nog was deze in zijn verzekering, dat de plannen van de NATO- raad gelijk hij die kent geen voorafgaand opgeven van Neder lands grondgebied inhouden. De bedoeling is dus verdediging van geheel dit gebied, en dit men zal het erkennen wettigt de uiterste krachtsinspanning, die ook Nederland ter wille van zijn veiligheid doet. Overigens, het dient met leed wezen vastgesteld, heeft de dis cussie over de militaire begroting niet geleid tot versterking van de positie van minister Staf. Deze kwam, nadat wij in ministers Schokking en 's Jacob twee bij uitstek zwakke en ietwat wissel vallige figuren hadden gehad. Ir Staf die op landbouwgebied een goed organisator is gebleken, bracht vertrouwen met zich. Dat vertrouwen bleek ook bij de re geringscrisis, in welker oplossing hij zeker aandeel heeft gehad. Maar nu waren er tal van din gen, die insiders en outsiders in de Kamer gelijkelijk verontrus ten. DE LANDBOUW. Met de landbouwbegroting van minister Mansholt ging het an ders. Deze rustige kalme figuur heeft het -vertrouwen van de Ka mer ten volle behouden. Daar lijkt ook alle reden voor, want de antwoorden, die hij gaf op de vele vragen, die hem werden ge steld, gaven blijk van een duide lijk inzicht. Dit niet alleen wat zijn werk- mehode in algemene zin betreft, waarover hem door de heer Von deling lof werd toegezwaaid, maar ook wat betreft het ant woord op de Amerikaanse in- voerbelemmeringen. Min. Mans- holt vond dit economisch ant woord niet aangenaam, maar hij achtte het uitgesloten om het na te laten. De ministers van Economische Zaken, van Justitie en van Bui- tenl. Zaken hebben hun memo ries van antwoord ingediend. Men weet nu om welke vragen het bij de openbare behandeling zal gaan. Minister Beel heeft ontkend, dat er een zekere deva luatie een vermindering dus van de betekenis van ridderorden is. Aan Buitenlandse Zaken wordt verweten, dat de jonge beambten in het buitenland te hoog en de oudere, die zo grote verantwoor delijkheid dragen, te lage toe lagen krijgen. De Kamer heeft zich de gele genheid niet laten ontnemen om minister Stikker, wiens ietwat opzienbarend interview met de Engelse pers over de positie van Nederland tegenover het politiek gezagsorgaan in Europa, de aan dacht trok, nog eens hulde te brengen voor wat hij deed. En zij heeft ook onbescheiden gelijk zij nu eenmaal is, gevraagd of 't waar is, dat de minister zonder portefeuille een tegenstander was gebleken van het beleid, tot- dusver door achtereenvolgende regeringen inzake Indonesië ge boerd. VWas dat het geval de Kamer schudde reeds bij voor baat et wijze hoofd! PENBREEDTEN VOOR IEDER SCHRIFT Verkrijgbaar in de prijsklassen ƒ32,50 en ƒ42,50 bij Boek- en Kantoorboekhandel N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 45 Terneuzen Woensdag zijn twee jongens in de omgeving van Bolzano in N.- Italië onder een lawine bedolven en om het leven gekomen. In het noorden van Midden- Italië hebben militairen en brandweerlieden dozijnen perso nen gered, die door overstromin gen tengevolge van zeer hevige regenval in hun huizen waren geïsoleerd. De rivier Panaro is buiten zijn oevers getreden, waardoor de voornaamste spoorwegverbindin- ding tussen Rome en de Brenner- pas aan de Oostenrijkse grens is afgesneden. Men verwacht, dat het verkeer gedurende tenminste 48 uur onmogelijk zal zijn. Negenduizend hectare goede landbouwgrond staat in de Ita liaanse provincies Emilia en Tos cane onder water na de gevaar lijke overstromingen van Don derdag. De politie meldde, dat men in beide provincies de toestand in handen heeft. De waterstand daalt langzaam. De „Willem Ruys" is Vrijdag morgen heel gemakkelijk langs het wrak van de „Faustus" de Nieuwe Waterweg binnengelo pen. Er heeft zich geen enkele moeilijkheid voorgedaan. Het schip is op de bepaalde De 79-jarige wed. E. Smid De Groot, die aan boord van het woonschip „Elisabeth", liggende in de Rotte, woont, is Donder dagavond te water geraakt. Ver moedelijk is zij bij het overstap pen van het ene op het andere schip uitgegleden. Omstanders en een politieagent brachten haar met handreiking op het droge. Zij werd naar het zieken huis Bergweg vervoerd, waar zij kort daarop is overleden. tijd aangekomen en om 10 uur werd met de ontscheping een aanvang genomen. „Nu ja, de loods en ik, we zei den tegen elkaar: „Gefeliciteerd hoor, we zijn er voorbij, maar we kunnen werkelijk niet zeggen dat het meer gespannen heeft dan normaal bij het binnenkomen van een haven het geval is". Zo ongeveer liet de commodore van de „Willem Ruys", kapitein C. C. Goedewaagen, zich uit, toen wij hem op zijn aan de Lloydkade liggend schip ontmoetten. Op normale tijd lag het vlaggeschip van de Rotterdamsche Lloyd langs de kade en kon de ontsche ping beginnen. Vlot en soepel, om opnieuw woorden van de commodore te gebruiken, was men tussen de groene wrakboei en en de Noorderpier doorgeva ren met een snelheid van 15 mijl en in drie minuten was het schip er doorheen. Één der meest geliefde Sinterklaas-cadeaux J TERNEUZEN Nieuwe zendingen chique Japonnen en Mantels De Westduitse vice-kanselier Blücher heeft Vrijdag op het con gres van de vrije democratische partij te Bad Ems meegedeeld, dat Donderdagavond in het Saar. gebied de 70-jarige pro-Duitse politicus Geiger, lid van de ver boden Saarlandsse democratische partij, door onbekenden is ver moord. Blücher onderbrak de bespre kingen op het congres om dit nieuws, dat hij zojuist per tele foon uit Saarbrücken had ont vangen, mee te delen. Alle afge vaardigden namen daarop staan de twee minuten stilte in acht. Blücher zei, dat volgens zijn in lichtingen „onbekenden" Geigers woning binnengedrongen waren klaarblijkelijk om verboden pro paganda materiaal in beslag te nemen. Geiger die weerstand Donderdagavond leek het wel Koninginnedag in de Peruviaan se hoofdstad Lima. De 120 Ne derlanders, die daar wonen, wa ren n.l. naar het vliegveld geto gen om prins Bernhard na zijn verblijf van een week in hun midden uitgeleide te doen. Het platform was, zoals dat nu eenmaal bij officiële gebeurte nissen gewoonte is, voor de auto riteiten gereserveerd en voor de anderen verboden terrein, maar vindingrijke Nederlanders had den iets verzonnen om bij wijze van afscheidsgroet nog eens voor het laatst de aandacht van de prins te trekken. Zij waren op het dak van het stationsgebouw geklommen en zwaaiden daar hoog in de lucht met tientallen brandende fakkels, die 'n sprook jesachtige gloed verspreiden. Zij die op het platvorm aanwezig waren, kregen tranen in de ogen Men realiseerde zich, dat het een afscheid voor lange tijd beteken de. De Peruvianen staan niet bijster enthousiast bekend en zij hebben de naam nogal lauw te zijn. Op de eerste dag van het bezoek van prins Bernhard wa ren de kranten uiterst spaar zaam met hun commentaar. Het publiek scheen zich nauwelijks voor het bezoek van de prins te interesseren. Dat was echter voordat de prins op het terrein van de ruiterclub een lesje gaf in het hogeschoolrijden, dat in Lima niet spoedig vergeten zal worden. Dat was voordat de prins zich temidden van de Pe ruvianen begaf om in de hoofd straat van Lima te winkelen en voor hij op een persconferentie de journalisten verbaasd deed staan over zijn talenkennis en welsprekendheid. In de week, dat de prins de gast is geweest van de Peru viaanse regering heeft hij aller harten gewonnen. Het bestuur van Kenya heeft in de wetgevende raad medege deeld plannen te hebben, om strengere maatregelen tegen de Mau Mau te treffen. Deze zouden o.m. inhouden, dat een strenger toezicht zaT worden gehouden om de reservaten van de Kikoejoestam en de gebieden van andere stammen. Voorts zou den de leden van de stammen der Kikoejoe, der Emboe en der Me- roe zich moeten laten registreren en zouden scholen, die verdacht worden van het aannemen van een opstandige houding of die door het bestuur ongeschikt wor den geacht, gesloten worden. Verder zou het bestuur experts op het gebied van „psychologi sche oorlogvoering" in dienst ne men en regelingen treffen, vol gens welke gehele gemeenschap pen gestraft zouden worden voor overtredingen, in hun kring be gaan. De chef van de Britse veilig heidsdienst, sir Percy Sillitoe, is naar Kenya vertrokken. bood, werd „meedogenloos ver- moord". Het lijk was door de speciale afdeling van de politie van Saarbrücken in beslag geno men, aldus Blücher. Geigers zoon, die trachtte tus senbeiden te komen, werd ern stig gewond, aldus is in een te Bad Ems uitgegeven verklaring meegedeeld. De democratische partij van het Saargebied heeft een beloning van 2500 gulden uit geloofd voor inlichtingen, die kunnen leiden tot de aanhouding van de daders. Blücher had zijn inlichtingen gekregen van de voorzitter van de democratische partij van het Saargebied, Richard Becker. Hij verzocht het congres zich te ont houden van demonstraties. Na zijn mededeling trachtten ver scheidene afgevaardigden het spreekgestoelte te bereiken, doch commissieleden wisten dit te voorkomen. Na de stilte van twee minuten werd het debat normaal voortgezet. Geigers zoon, een arts, ver klaarde tegenover verslaggevers, dat vier mannen Donderdag zijn woning binnendrongen en zijn vrouw gelastten illegale pro- Duitse vlugschriften af te geven. Mevrouw Geiger werd met gum miknuppels geslagen, waarop Geiger en zijn 70-jarige vader te hulp snelden. In de daaropvol gende worsteling werd Geigers vader gewond. Later was hij aan de verwondingen overleden. Geiger voegde hieraan toe, dat de aavallers enige exemplaren van de „Deutsche Saarzedtung", een verboden blad, en enige pro- Duitse geschriften in beslag hadden genomen. In pro-Duitse kringen in Saar brücken is verklaard, dat ver scheidene personen brieven had den ontvangen, waarin zij met Vrijdagmiddag heeft zich in de mijn „Les Liègeois" te Zwart berg nabij Genk een ernstige mijnontpoffing voorgedaan. Hierbij werd volgens de eerste gegevens een drietal mijnwer kers op slag gedood. Negen an dere liepen zware brandwonden op. De ministers van Arbeid en Economische Zaken hebben zich naar de plaats van het ongeluk begeven. De ontploffing deed zich om streeks 14 uur voor. Reddings diensten begaven zich onmiddel lijk ter plaatse om de slachtof fers hulp te bieden. De lijken van de drie om het leven gekomen mijnwerkers zijn reeds aan de oppervlakte gebracht. Ook zes gewonden zijn naar boven ge bracht. Gevreesd wordt dat er nog meer slachtoffers zijn. vermoording werden bedreigd, tenzij zij zich van pro-Duitse pro- paganda onthielden. Volgens het Westduitse pers bureau D.P.A. heeft een inspec teur van politie te Saarbrücken verklaard, dat uit een politieon derzoek was gebleken, dat Gei ger sr. niet was geslagen. Hij was slechts tweemaal bij 'n raam vandaan geduwd, toen hij tracht te om hulp te roepen, aldus deze inspecteur. Het lijk vertoonde geen sporen van uitwendige ver wondingen en volgens het eersse onderzoek zou de dood zijn te wij ten aan een hartaanval. Wel was vastgesteld, dat Geiger jr en zijn vrouw door de aanvallers waren geslagen. Op het ogenblik wordt te Goole een noodreparatie uitge voerd aan het kustvaartuig Dcklaan" van de N.V. Hannan te Rotterdam, welk schip enige dagen geleden onderweg van Wisbech naar Goole voor Huil een aanvaring had met het kustvaartuig „Johanna te Vel de" van de rederij Martens- hoek te Delfzijl, onderweg van Delfzijl naar Goole. Beide schepen stoomden na de aanvaring op naar Goole. De Doklaan zou vandaag de reis van Goole naar Antwerpen aanvangen. Het Indonesische blad^,,Aba- di" verneemt betreffende de verdeling van Indonesië in kies districten, dat ook Westelijk N.- Guinea onder de kiesdistricten valt en dat in de ontwerp-kies- wet een regeling is vastgelegd over de wijze, waarop de alge mene verkiezingen in Nieuw - Guinea zullen worden gehou den. Men was reeds 's-nachts om één uur buitengaats bij de Hoek ge arriveerd, maar had voldoende tijd om tot zeven uur te wachten. Daar waren verschillende rede nen voor. Niet alleen had men om één uur met vloed te doen, dus met stroom van achter, maar er lagen buitengaats veel schepen te wachten om binnen te komen. Een schip met een wa terverplaatsing van 22.600 ton wil dan liever wachten met bin nenvaren om later „meer ruim te" te hebben. Er is gewacht op „stil water van hoog water", om een zeemansterm te gebruiken. Omdat de „Willem Ruys" één van de best bestuurbare schepen van de Nederlandse vloot is, had men ten slotte niet de minste moeite. Op dek had men welis waar bij het binnenkomen klaar gestaan met de ankers, maar de ze maatregel wordt altijd geno men, ook als men onder norma le omstandigheden de Waterweg binnenvaart. De enige bijzondere maatregel was eigenlijk in Port Said genomen. Daar wordt altijd olie en water gebunkerd, maar dit was nu nagelaten. Het scheel de wat de diepgang betreft een voet, ruim 30 cm. „Was u met stormweer toch naar Rotterdam opgestoound?" Prompt kwam op deze vraag het antwoord: „Als regel komen we bij een zware Zuidwester niet binnen. Loods A. C. Bos, die zoals ge bruikelijk reeds in Southampton aan boord was gegaan, vertelde dat men had willen wachten tot de kentering van de vloed. Dat was om kwart vóór zeven ge weest. Om kwart over zes werd daarom order gegeven tot op- stomen naar de pier met een tienmijlsvaart. Er was goed zicht, kalme zee en Oostelijke deining. Dicht bij het wrak liet hij iets bezuiden de lichtenlijn aanhouden en vervolgens lang zaam er naar toe. Toen men er eenmaal was, werd „volle kracht" gegeven. „Als eenmaal het besluit gevallön is, is het beter door te zetten, want een weg terug is er niet". Er stond volgens de loods een beetje zijstroom, maar men had geen schepen vóór of achter zich en aan weerszijden van het wrak toch altijd nog een ruimte van 20 meter. Superforten hebben in de nacht van Donderdag op Vrij dag volgens het communiqué van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten 150 ton bommen uitgeworpen. Het voornaamste doelwit was een bevoorradingscentrum 7 km ten O- van Koenoeri. Verder werd o.m. te Tsjolsan, ten Z.W. van Sontsjon, een hoogoven aangevallen. Een woordvoerder van het 8e leger in Korea deelde mee, dat de strijdkrachten van de V. N. aan het centrale front een aan val van ruim 1000 Chinese com munisten hebben afgeslagen zonder terrein op te geven. 700 Chinezen die een aanval inzetten tegen geallieerde stel- De minister van Landbouw heeft voor het melkprijsjaar No vember 1952 tot November 1953 de garantieprijs voor dc melk vastgesteld op 20 cent per kg meïk met een vetgehalte van ZYt pro'cent. In afwijking van de in de laat ste jaren gevolgde gedragslijn is de z.g. verrekenprijs voor con- sumptiemelk boven het niveau van de garantieprijs vastgesteld te weten op 22 cent per kg. De regering heeft zich in prin cipe verenigd met het voorstel van het bedrijfsleven, met in gang van 18 April 1953 de bepa lingen ten aanzien van de be stemming van de melk en de prijsvorming van consumptie- melk te doen vervallen Dit heeft tot gevolg, dat de aanvullingsregeling voor coo- sumptiemelk op die datum niet langer van kracht zal zijn. Aan gezien de kostprijzen in de ver schillende gebieden sterk uiteen lopen, is de garantieprijs voor het thans aangevangen melk prijsjaar gebaseerd op de gemid delde kostprijs in de zandgebie den. Bij het vaststellen van deze prijzen is ervan uitgegaan, dat een wederom door het bedrijf schap voor zuivel ingesteld zui- velfonds het betalen van een toe slag op alle in consumptie ge- brach'.e melk mogelijk zou ma ken. Deze toeslag zal gelijk zijn aan het verschil tussen de zui- velwaacde en de verrekenprijs. Uit het landbouw-egalisatie- fonds zal c<pnieuvv een subsidie worden verleend voor alle con sumptie melk, als gevolg waar van vooralsnog geen wijzigingen in de consumptiemelkprijs zullen worden aangebracht. lingen op de „Speldepuntheu- vel" in de rector van de „Sluip- schuttersberg" werden terugge slagen. De Chinese aanvallen werden ondersteund door zwaar vuur van mortieren en artillerie. Kort voor middernacht vielen 80 Chinezen een geallieerde voorpost op de „Jane Russel- toppen" van de Driehoeksheuvel aan. Totdat de communisten in de vroege ochtenduren van Vrij dag terugtrokken hielden de gevechten aan. In een andere sector trokken de Chinezen zich kort voor de dageraad terug- In deze sector hadden zij vergeefs getracht 'n gallieerde vcorpoct te nemen. Het 8e leger heeft bekendge maakt, dat de communisten in de nacht van Donderdag op Vrijdag nog 2 geallieerde voor posten hebben aangevallen. Eén van de posten werd be houden, de andere werd opge geven om de geallieerde artille rie in de gelegenheid te stellen de aanvallende communisten onder vuur te nemen- Daarna bezetten strijdkrachten van de Ver. Naties de voorpost weer zender tegenstand van de com- mun'sten te ontmoeten. Be inzittenden gered. De vorige nacht is bij het ont wijken van een tegenligger een Haagse winkelier met zijn auto in de Zuidbuitensingel gereden. De auto kwam op de wielen te recht. De bestuurder kreeg het portier open, ontdeed zich van zijn bovenkleding en slaagde er in zijn vrouw en zijn ouders, die in de auto zaten, heelhuids op de kant te krijgen. Een voorbijgan ger verleende daarbij assistentie. Omwonenden hebben de drenke lingen liefderijk opgenomen en van droge kleding voorzien. De moeder van de bestuurder bleek een snijwond aan epn hand te hebben. Da auto is door de brandweer op het droge ge tracht.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1