Wat kan Eisenhower in Korea doen? President Truman over de ontwikkeling van de handel De oorlog in Indo-China Onderhoud Eisenhower-T aft Demonstratie tegen l ino Rossi 2>e man fiicago RADIO? KL00STERBALSEM Reacties op de toelating van Spanje tot de UNESCO Doorgaan betekent een wereldoorlog Terugtrekken is catastrofaal VERDOVENDE MIDDELEN ISieuwe Vietminh-aanvallen verwacht Trygve Lie voor de „Grand Jury" uitgenodigd? Opstand in de gevangenis te Jackson bedwongen Britse zeeman wegens „straatschenderij" in Rusland veroordeeld Verlaging van het Engelse vleesrantsoen Nieuw Amerikaans wapen tegen duikboten WONDEN van allerleiaard Wat brengt de TWEEDE BLAD Vrijdag 21 November 1952 7e Jaargang No. 2197 UIT DE VRIJE ZEEUW Moskou is bezig een grote te leurstelling voor het Amerikaan se volk in zijn nieuwe president Eisenhower voor te bereiden. Het is aan geen twijfel onderhe vig, dat Ike de grote meerder heid waarmede hij werd gekozen naast zijn enorme populariteit te danken heeft gehad aan zijn handige exploitatie van het ge voel van onzekerheid, dat in Amerika over Korea bestaat. Hij beloofde, indien hij werd gekozen, persoonlijk naar het strijdtoneel te gaan om te zien wat er zou kunnen worden ge daan. Zijn plan is thans, de reis te ondernemen nog vóór hij het presidentschap van Truman op 20 Januari 1953 zal overnemen. Maar hoewel hij daarmede dan zijn belofte naar de letter zal hebben vervuld, is er heel wat meer. nodig wil hij de door hem gewekte verwachtingen bevredi gen. En Wysjinsky heeft inmid dels in de Algemene Vergade ring der Verenigde Naties duide lijk gemaakt, dat Eisenhower op het bereiken van dit meerdere, voor zo ver het van de Russen afhangt, niet behoeft te rekenen. De ontevredenheid in Amerika over de Koreaanse situatie is allerwegen aanzienlijk. De oor log duurt nu al ruim twee en een half jaar en het cijfer der Ame rikaanse verliezen heeft onlangs de 100.000 reeds overschreden. Enig vooruitzicht op een succes volle beëindiging van de strijd is er niet, tenzij dan dat men de oorlog over de grenzen van communistisch China zou dra gen; maar dat kan niet worden gedaan, zonder Rusland, onder het Russisch-Chinese verdrag, in de strijd te betrekken en dat zou de wereldoorlog betekenen. In tussen ondervinden de Amerika nen weinig dankbaarheid voor de offers, die zij in Korea bren gen. Hun betrekkingen met de Koreanen zelf zijn verre van goed en hoewel hun actie wordt gesteund door de Verenigde Na ties, heeft geen enkel lid van deze organisatie totnogtoe veel meer dan een symbolische bij drage geleverd. Wanneer men zich herinnert hoe betrekkelijk kort het geleden is, dat de Verenigde Staten zich losmaakten van hun negentien- de-eeuwse isolationisme en hoe ver de gemiddelde Amerikaan zich geografisch nog verwijderd acht van de brandpunten in het wereldconflict, zowel in het Oos ten als het Westen, kan men er zich niet over verbazen, dat zij sterk aandringen op de beëindi ging van een oorlog, die geen uitzicht biedt en op een „brin ging the boys home". Hierin ligt ook bijna zeker de verklaring van de vertragings- politiek van Moskou en Peking. Daar geloofd men, dat Amerika, hoe sterk ook op papier, de oor log in Korea tenslotte moe zal worden. WELKE POGING? Het is niet waarschijnlijk, dat dit met generaal Eisenhower net geval zijn zou. Maar zijn campagne stimuleerde een stem ming en ontketende een bewe ging, die hij misschien moeilijk in toom zal kunnen houden. Hij moet nu proberen op een of an dere wijze aan de verlangens van het volk tegemoet te komen. Maar hoe is dat mogelijk? Een oplossing, waarop hij zelf speculeerde, is de Zuid-Korea- nen een groter aandeel in de strijd te geven, waarmede wel iswaar de oorlog niet zou zijn geëindigd, maar toch de moge lijkheid zou zijn geschapen een deel der Amerikaanse troepen naar huis te halen. Maar deskundigen hebben hem al voorgerekend, dat het ten minste drie jaar zal kosten om een Koreaans leger te vormen, dat alleen in staat zou zijn, de lasten van de oorlog te dragen. Voor de ongeduldige Amerika nen is die tijd veel te lang. Welke andere oplossingen zijn er dan? Beziet men het pro bleem in zijn wijder verband, dan moet men vaststellen, dat de Verenigde Staten slechts twee mogelijkheden openstaan om de huidige verstarring der situatie in Korea te doorbreken: Door gaan of terugtrekken. GEEN OPLOSSING. Terugtrekken zou catastrofaal zijn. Het zou het vertrouwen van andere bedreigde naties in de Verenigde Staten met één slag vernietigen en een verdeeld en wanhopig Europa blootstellen aan de volle druk der communis tische agressie. Doorgaan zou, indien het de aanval op communistisch China betekent de uitnodiging tot een nieuwe wereldoorlog zijn. Een minder gevaarlijke politiek ware opnieuw, ondanks Chinese drei gementen, naar de Mandsjoerijse grens op te rukken. Maar daar voor zijn veel meer troepen no dig, dan de Verenigde Naties op het ogenblik in Korea hebben en het is geenszins in het belang van de Westelijke mogendheden daar gorter troepencontingenten vast te nagelen. Natuurlijk zou een wapenstil stand de beste oplossing voor allen zijn. Maar zelfs deze zou, tenzij dan, dat er een vredes verdrag op volgde, de Amerika nen niet toestaan hun troepen terug te trekken. Het was juist hun voorbarige verdwijning uit Korea, die de Noordkoreaanse agressie in 1950 uitlokte. Intussen wordt zelfs de wapen- stiltsand onmogelijk gemaakt door de Russisch-Chinese poli tiek en zolang daarin geen verandering komt, is ook een Eisenhower niet in staat een einde aan het vuren te maken. Het hoofd van de afdeling particuliere zaken van ex-ko ning Faroek, Antoine Poelli, zal 29 November voor een tribunaal verschijnen, dat zich in het bij zonder bezighoudt met de be strijding van de handel in ver dovende middelen. Hij wordt er van beschuldigd, dat hij zonder machtiging be langrijke hoeveelheden hasjiesj in zijn bureau in het koninklijk paleis had opgeslagen. Na 4 weken van verbitterde strijd is thans een pauze inge treden in de gevechten tussen de strijdkrachten der Franse unie en die der opstandige Vietminh. Men verwacht echter niet, dat deze rust lang zal duren. Er zijn aanwijzingen dat de Viet minh troepen samentrekt ten Z. van Lai Tsjau, een belangrijk Frans bolwerk en hoofdstad van de landstreek van Thai. In het Z. van de Tonkinese delta worden nieuwe aanvallen verwacht in het district Phat Diem, welks bewoners de katho lieke godsdienst zijn toegedaan. De positie aan de 2 fronten in het zeer uitgestrekte bergland in het N. van de streek Thai is thans als volgt: De strijdkrach ten der Franse unie zijn samen getrokken nabij Phoex Tho, 75 km ten N. W. van Hanoi. In het N. van Thai is de Vietminh de hoofdweg afgesne den, die van Lai Tsjou naar het Z. voert. Indien het gebied van Lai Tsjau verloren zou gaan, zouden de opstandelingen het gehele N. W. van Indo-China, tot aan de Chinese grens, be heersen. In het Z. van de Tonkinese delta is de druk der rebellen op De republikeinse senator Taft, die Eisenhowers rivaal was bij het benoemen van een candi- daat, heeft na een onderhoud met de generaal verklaard, dat zij een „harmonieuze bespre In kringen die in nauw con tact staan met de afgetreden secr.-generaal der V. N„ Trygve Lie, verklaart men dat Lie niet zal ingaan op een verzoek van de „Grand Jury" om een verkla ring te geven van zijn uitlating over ,,'t lukraak bekladden en het overdreven beschuldigen" van personeelsleden van de V. N„ naar aanleiding van de zelfmoord van Abraham Feller. Abraham Feller sprong 13 No vember uit een raam op de 12e verdieping. Functionarissen der V. N. zeg gen dat Lie's verklaring geen rechtstreekse betrekking had tot de „Grand Jury" of de sub commissie van de senaat, die 'n onderzoek leidt naar revolutio naire activiteit onder leden van de V- N., doch betrekking had op beschuldigingen van elders, cue voortvloeien uit de hande lingen van deze instellingen. Men meent, dat Lie zal ant woorden via de Amerikaanse delegatie. Hij bezit diplomatieke enschendbaarheid. De audities van de „Grand Jury" hebben achter gesloten deuren plaatst. king" hadden gevoerd over on geveer 15 onderwerpen, die mo gelijk bij de komende congres zitting behandeld zouden wor den. Er waren geen besluiten ge nomen. Taft zeide verder, dat zich geen meningsverschillen had den voorgedaan. De senator had o.m. „2 of 3 personen" voor mi nistersposten aanbevolen. Hij zeide amendementen op de Taft-Hartley-wet op het sta kingsrecht te zullen indienen. Veel aandacht was besteed aan sociajle voorzieningen, gezond heidszorg, onderwijs en woning bouw. Taft wenste zich niet uit te laten over de resultaten van het onderhoud. In republikeinse kringen te Washington heeft men beves tigd dat Eisenhower John Fos ter Dulles heeft verzocht de post van minister van Buiten landse Zaken te aanvaarden. Men verwacht een bekendma king in deze van het hoofdbu reau van de republikeinse par tij in New York. Phat Diem, het sleutelpunt van de delta, afgenomen. „De posi tie in het Z. zal, alvorens te verbeteren, eerst verslechteren", verklaarde een hoge Franse of ficier tegenover een vertegen woordiger van Reuter. Volgens officiële cijfers heb ben de strijdkrachten der Fran se unie in de afgelopen 4 weken ongeveer 1700 man verliezen ge leden. Franse officieren verkla ren dat de verliezen van de Vietminh in deze periode ver scheidene malen zo hoog zijn geweest als die der Franse unie. Waarnemers zijn van mening dat de Vietminh een strijd op 2 fronten zal blijven voeren, na melijk ver in het N. van Indo- China en in de Tonkinese delta in het Z-, met het doel de Fran se unie-strijdkrachten verdeeld te houden. FRANSE NATIONALE VER GADERING WEIGERT BE SPREKING. De Franse nationale verga dering heeft geweigerd, de be groting voor de burgerlijke uit gaven in Indo-China te be spreken. Een socialistische mo tie, waarin gevraagd werd om een voleldig politiek debat over Indo-China, alvorens genoemde begroting ten bedrage van onge veer 7,5 milliard francs (75 mil- lioen gulden) te behandelen, werd met 271 tegen 240 stem men aanvaard. De communisten, socialisten, radicalen en enige gematigden steunden de motie- De volksre publikeinen, de Gaullistische dissidenten en het merendeel van de gematigde conservatie ven stemden tegen. De Gaullis ten onthielden zich van stem ming. De nationale vergadering heeft reeds geweigerd de begro ting van Binnenlands Zaken en het ministerie voor de oud strijders goed te keuren. De be groting voor Binnenlandse Za ken werd voor de tweede maal in 10 dagen verworpen, omdat de vergadering van mening was dat voor de politie te weinig gelden worden uitgetrokken. De nederlagen der regering brengen het kabinet niet in ge vaar, aangezien aan de stem ming niet de vertrouwenskwes tie was verbonden. In de staatsgevangenis te Jackson (Michigan) waar on geveer 2200 gevangenen in op stand waren gekomen om te protesteren tegen de kwaliteit van het voedsel, is de rust weer gekeerd. Slechts 1 der gevangenen liep lichte verwondingen op door 'n verdwaalde kogel. In een boodschap, gericht tot het congres van de nationale raad voor de buitenlandse han del, dat te New York wordt ge houden, heeft president Tru man de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid om vooral door uitbreiding van de handel de economische macht van de vrije wereld te vergroten ten einde wereldoverheersing door de Sowjets te voorkomen.Voorts bepleitte de president een ver laging van de Amerikaanse douane-tarieven Een economische vooruitgang van blijvende aard in de vrije wereld zal slechts mogelijk zijn, aldus Truman, wanneer de lan den, die hiertoe behoren, de middelen vinden om hun econo misch evenwicht te verzekeren en hun bevolking een behoor lijke levensstandaard te ver schaffen. Deze landen moeten in staat zijn dit zonder grote hulp van de Ver. Staten te be reiken. Wanneer de Ver. Sta ten hun douanetarieven, die in zekere zin een anachronisme zijn, daar Amerika het grootste crediteurland ter wereld is, ver lagen en de rest van de vrije wereld de productie verhoogt, maatregelen neemt tot verlich ting van de inflatiedruk en de prijzen handhaaft op een ni- Naar de Britse ambassade te Moskou meedeelt, is de 30-jarige Britse zeeman George Robin son door een Russische volks rechtbank in de Noordrussische havenstad Onega op beschuldi ging van „straatschenderij" tot 1 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Een woordvoerder der ambas sade verklaarde, dat dit in een nota van het Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken was meegedeeld zonder verdere bij zonderheden te vermelden. Het is bekend, dat onlangs een Brits onderdaan, genaamd Ro binson, werd gearresteerd, die deel uitmaakte van de beman ning van het 1236 ton metende Zweedse vaartuig „Fredin". veau, dat het mogelijk maakt de concurrentie het hoofd te bieden, dan zullen wij op een zeer overtuigende wijze de on juistheid van Stalins bewerin gen kunnen aantonen, aldus Truman. De regering en het volk der Ver. Staten zullen het probleem der douanetarieven in het be gin van het komende jaar tot een oplossing moeten brengen, daar dan de wet op de weder zijdse handelsovereenkomsten afloopt en verlengd moet wor den. Ik ben er zeker van, dat het Amerikaanse volk zich zijn verantwoordelijkheid bewust zal zijn en zijn steun zal uitspre ken voor een economisch pro gramma dat beoogt de vrije we reld te versterken en in nog grotere mate te verenigen, aldus president Truman. ACHESON OVER DE IMMIGRATIEPOLITIEK De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson is gehoord door de door president Truman ingestelde commissie voor de bestudering van immi gratie- en naturalisatievraag stukken. De commissie moet eventueel aanbevelingen doen voor ver anderingen in de nieuwe immi- gratiewet, welke in grote trek ken het bestaande quota-stel sel handhaaft en die 24 Decem ber van kracht wordt. Minister Acheson zeide dat de Ver. Staten meer immigran ten uit de overbevolkte Europe se staten en een groter aantal vluchtelingen uit G.-)Europa moet toelaten. 'Hij beval ook aan niet lan ger een onderscheid te maken tussen immigranten, gegrond op het land hunner geboorte- De Engelse minister voor de Voedselvoorziening, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat met ingang van 30 November de waarde van het vleesrantsoen verlaagd zal worden van twee shilling tot 1 shilling 8 pence. De minister zeide, dat de ver mindering in deze tijd van het jaar normaal was en dat hij hoopte het nieuwe rantsoen gedurende de gehele winter te kunnen handhaven. 6 De toelating van Spanje tot de Unesco heeft in Madrid geen verrassing gewekt, omdat «men in het algemeen al een gunstige uitslag van de stemming had verwacht. In officiële kringen is men bijzonder ingenomen met het besluit. In België zal het feit onge twijfeld enige beroering wekken. Niet alleen hadden de socialis ten zich sterk tegen de toela ting van Spanje verzet en van de regering geëist, dat zij tegen zou stemmen, maar ook onder de liberalen en zelfs in bepaalde christen-democratische kringen waren bezwaren geuit. De Bel gische regering heeft zich hier- DOOR LUCIEN LELONG niet gestoord en in tegenstelling De Amerikaanse admiraal Malcolm Schoeffel heeft ver klaard dat de marine zeer ver gevorderd is met de vervaardi ging van een wapen, dat elke vijandelijke duikboot onschade lijk kan maken. EEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN. 18) Nadruk verboden). Mevrouw Boom had bij haar vele slechte eigenschappen één goede, die ze echter zelden ten goede aanwendde: ze bezat een grote mate van mensenkennis en een scherp verstand. Mr Clarenbough, de Amerikaanse zakenman, had op haar een wonderlijke indruk gemaakt. Hij voldeed niet aan het beeld, dat zij zich van zulk een man had gevormd. Daarbij was haar an tipathie gewekt door zijn ken nelijke voorkeur voor Riek de Ruiter, een meisje dat zo in al les haar antipode was, dat ze haar bijna haatte. Het briefje van Clare, waarop ze een blik had geworpen, had haar ver denking doen toenemen. Trou wens de hele ontwikkeling van het geval: hij komt niet, hij komt wel, hij komt niet, hij komt tóch, wekte weinig ver trouwen. De komst van mr Colverton deed haar een opening zien in het mistgordijn. Deze Ameri kaanse journalist kon nuttig zijn, opheldering verschaffen wel licht. En zoals ze daar zat in een makkelijke stoel in de serre, haar üevelings pekinees op haar schoot, gaf mevrouw Boom zich over aan fantasieën. Ver onderstel. dat die Clarenbough een oplichter, een poseur was. Ze zou kunnen zorgen voor een cause célèbre, voor een groot schandaal, waarin Dikkenburgs naamj met vette letters op de voorpagina zou worden ge noemd. Want hierin moest de burgemeester tot over zijn oren betrokken worden. En was zijn naam eenmaal besmeurd, dan was het maar een klein kunstje medestanders op te trommelen! ieder met zijn eigen belangen, ieder met zijn eigen antipathie die graag stenen zouden aan- aan echter voorgestemd, o tot de andere partnemers in de Benelux, Nederland en Luxem burg, die zich van stemming onthielden. Het aftreden van het lid der Belgische delegatie prof. Florein toont aan, dat tot het laatste ogenblik de menin gen in de delegatie verdeeld "waren. Het dagelijks bestuur van de Franse socialistische partij heeft in een verklaring geprotesteerd tegen de toelating van Spanje. Het besluit van de Franse rege ring om vóór te stemmen wordt „een nieuwe overgave aan het fascisme" genoemd. dragen cm die naar de burge meester te werpen Eén dier medestanders had ze gevonden in haar medebe stuurslid Kruiderink. Deze apotheker, die zijn schaapjes op het droge had, maar nimmer genoeg bezit naar zijn zin, was bezitter van enke le stukken bouwterrein, die aanzienlijk in waarde zouden stijgen wanneer de gemeente ze betrok in het uitbreidingsplan. Dikkenburg voelde er echter niet veel voor en Lefebre, de gemeente-architect, zou mis schien wel te bewerken zijn, maar die liet het meeste werk over aan zijn opzichter De Gooyer, die hem wellicht met tertijd vervangen zou. De Gooy er voelde niets voor uitbreiding in die richting. Kruiderink had al vele proef ballonnetjes opgelaten, zoveel in ieite, dat De Gooyer argwanend werd en begon te denken aan omkoperij. Toen hij zich eens in die geest tegen de burgemeester had uitgelaten, was ook deze gezagsdrager wantrouwend ge worden en minder dan ooit te vinden voor het plan, dat Krui derink voordeel zou brengen. Wanneer de aannemer Karei sen, de stroman van Kruide rink dan ook in de raad over het uitbreidingsplan begon en steevast uitbreiding naar de natte zijde, de ongezonde West- Ongeveer 100 studenten heb ben in de stadsschouwburg van Leuven, in België, gedemon streerd tegen de Franse zanger Tino Rossi. Tijdens het muzikale gedeelte, dat aan het optreden van Tino Rossi vooraf ging, maakten de studenten hevig kabaal. Zij drongen er op aan dat Tino Rossi, die op zich liet wachten, onverwijld zou optreden. Toen hij op het podium verscheen, werd hij evenwel door de stu denten uitgefloten. Vervolgens begonnen zij de zanger op oor verdovende wijze toe te juichen, om hem aldus het zingen te be letten. Dit ontlokte Tino Rossi de opmerking: „Men laat in Frankrijk de Belgische zangers wel optreden". Er trad nu een korte periode van rust in, waarin Tino Rossi zijn eerste lied kon zingen. Toen hij met het tweede wilde be ginnen, begon het evenwel to maten en erwten rondom hem te regenen. Tino Rossi verliet nu het po dium met de mededeling niet meer te zullen zingen zolang de studenten zich nog in de zaal bevonden. Nu werd de politie te hulp ge roepen. Deze verwijderde de rumoerige studenten uit de zaal, hetgeen met de nodige inciden ten gepaard ging. Toen de studenten uit de zaal waren verwijderd, verzamelden zij zich voor de schouwburg, waarvan de ijzeren hekken in middels waren gesloten. Ter versterking aangekomen gen- Drie Franse socialisten, die aan de Unesco verbonden wa ren, traden af, toen zij het be sluit van de stemming hoorden. Ook de Franse Liga voor de rechten van de mens heeft te gen het besluit geprotesteerd. darmes wisten de studenten uit eindelijk terug te dringen. Toen de schouwburg uitging, demon streerden de studenten opnieuw, hetgeen tot een hernieuwd in grijpen door de gendarmes leid de- Tino Rossi had inmiddels, na de verwijdering der rumoerige studenten, zijn programma ver der kunnen uitvoeren. Een klein wondje, waar vuil in komt kan een ernstige verzwe ring veroorzaken. Gebruik daar om bij elke verwonding: .GEEN GOUD ZO GOED polder bepleitte, waar de be langen van de apotheker lagen, ging Dikkenburg rechtop in zijn burgemeesterzetel zitten en stelde zich met alle macht te weer tegen die plannen. Krui derink wist dus. dat de Gooyer en Dikkenburg hem in de weg stonden. Mevrouw Boom had in hem een medestander gevonden en had er dus geen bezwaar te gen, wanneer" Dikkenburg zijn gemeente-opzichter in zijn val zou meesleuren. Vandaar de instemming van deze dame met de opmerking van de apotheker, dat Dikken burg oud begon te worden. „Maar nog niet oud genoeg om te worden gepensionneerd", vervolgde Kruiderink. Mevrouw Boom had dit, als gezegd, ook reeds geconstateerd en achtte het dus voldoende, instemmend te zwijgen. „Toch zal er verandering moeten komen, in het belang van de gemeente en van het weldenkend deel van de burge rij", ging Kruiderink voort. Me vrouw Boom zweeg nog steeds, wachtend op de climax. „En ik heb zo'n gevoel, dat zo langzamerhand de loop der dingen leidt tot een openlijk conflict- Er zijn verscheidene zaakjes die me niet bevallen, bijvoorbeeld de kwestie (Wordt vervolgd). ZATERDAG 22 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koor; 12 00 Angelus; 12.03 Gr.; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconcert; 14.00 Boek bespreking; 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Koor; 15.00 Kunst; 15.40 Orkest; 16-00 Ork.; 16-30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gev. muziek; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Klassieke muziek; 18.45 Buitenl. corres pondenties; 19 00 Nieuws; 19 10 Gram.; 19.20 Parlementsoverz.; 19 30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Gr.; 21.00 Gev. programma; 21.50 Actualiteiten; 22.00 Amuse mentsmuziek; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws: 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7-00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8 18 Gram.; 8.30 Orgel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Vcor dc arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Gr.; 12.30 Mededelingen; 12 33 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Po- litiekapel; 13.50 Weikjournaal 14.15 Orgel; 14.35 Causerie; 15-00 Voor de amateurs; 15.30 Cause rie; 15.45 Jazzmuziek; 16.15 Sport; 13 30 Orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18-15 Varia; 1820 Filrq; 18.40 Rege ringsuitzending: 19.00 Staaix.; 19.30 Causerie; 20.00 Nws.; 20.05 Gev. programma; 22 00 Com mentaar; 22.15 Weense muziek; 22-40 Hoorspel; 22.55 De reis van Prins Bernhard; 23.00 Nieuw:; 23.15 Dammen; 23-20 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.15 Causerie; 15-50 Vlaamse muz.- 16.00 Gram.; 16.45 Engelse les-' 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 18.00 Piano; 18-30 Voor de soldaten- 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20-00 Gev. programma; 21.15 Gram 21.30 Accordeon; 21.40 Gram.; 21.50 Accordeon; 22.00 Nieuws' 22-15 Jazzmuziek; 22.45 Gram 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5